Officiell resultatlista för DM Sprintstafett Småland
Tävlingens namn: DM Sprintstafett Småland
Arrangörsorganisation:
Vimmerby OK
Datum: fredag 6 juni 2014
IK Hakarpspojkarna
23 startandePlac | Namn | Klass | Strtid | Strpl | Strdiff | Tid | Vxlpl | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | IK Hakarpspojkarna 1 | D14 | 28:04 | |||||||
1. Ella Palm | 5:55 | 1 | 5:55 | 1 | ||||||
2. Alma Holmqvist Johansson | 7:00 | 4 | +0:38 | 12:55 | 1 | 0 | ||||
3. Ella Palm | 7:22 | 1 | 20:17 | 1 | 0 | |||||
4. Alma Holmqvist Johansson | 7:47 | 4 | +0:51 | 28:04 | 1 | 0 | ||||
1 | IK Hakarpspojkarna 1 | H20 | 34:40 | |||||||
1. Arvid Nord | 9:10 | 3 | +0:26 | 9:10 | 3 | |||||
2. Adam Granstedt | 8:50 | 2 | +0:15 | 18:00 | 2 | -1 | ||||
3. Arvid Nord | 8:09 | 1 | 26:09 | 1 | -1 | |||||
4. Adam Granstedt | 8:31 | 3 | +0:52 | 34:40 | 1 | 0 | ||||
1 | IK Hakarpspojkarna 4 | H45 | 28:13 | |||||||
1. Lars Svensson | 6:33 | 2 | +0:53 | 6:33 | 2 | |||||
2. Andreas Rangert | 6:25 | 3 | +0:03 | 12:58 | 1 | -1 | ||||
3. Lars Svensson | 8:08 | 2 | +1:09 | 21:06 | 1 | 0 | ||||
4. Andreas Rangert | 7:07 | 1 | 28:13 | 1 | 0 | |||||
2 | IK Hakarpspojkarna 2 | D14 | 28:48 | |||||||
1. Ebba Lindman | 7:00 | 4 | +1:05 | 7:00 | 4 | |||||
2. Maja Åkesson | 6:22 | 1 | 13:22 | 3 | -1 | |||||
3. Ebba Lindman | 8:14 | 3 | +0:52 | 21:36 | 3 | 0 | ||||
4. Maja Åkesson | 7:12 | 2 | +0:16 | 28:48 | 2 | -1 | ||||
2 | IK Hakarpspojkarna 1 | D21 | 46:04 | |||||||
1. Anette Granstedt | 6:47 | 1 | 6:47 | 1 | ||||||
2. Eva Öhlund | 7:21 | 3 | +0:42 | 14:08 | 3 | +2 | ||||
3. Anette Granstedt | 8:11 | 2 | +0:01 | 22:19 | 2 | -1 | ||||
4. Eva Öhlund | 8:02 | 2 | +0:07 | 30:21 | 2 | 0 | ||||
5. Anette Granstedt | 8:26 | 4 | +1:05 | 38:47 | 3 | +1 | ||||
6. Eva Öhlund | 7:17 | 2 | +0:15 | 46:04 | 2 | -1 | ||||
2 | IK Hakarpspojkarna 3 | H45 | 28:51 | |||||||
1. Lennart Söderberg | 6:39 | 3 | +0:59 | 6:39 | 3 | |||||
2. Fridolf Eskilsson | 6:22 | 1 | 13:01 | 2 | -1 | |||||
3. Lennart Söderberg | 8:18 | 5 | +1:19 | 21:19 | 2 | 0 | ||||
4. Fridolf Eskilsson | 7:32 | 3 | +0:25 | 28:51 | 2 | 0 | ||||
3 | IK Hakarpspojkarna 2 | D21 | 46:32 | |||||||
1. Hanna Palm | 6:53 | 3 | +0:06 | 6:53 | 3 | |||||
2. Elin Svensson | 7:10 | 2 | +0:31 | 14:03 | 2 | -1 | ||||
3. Hanna Palm | 8:15 | 3 | +0:05 | 22:18 | 1 | -1 | ||||
4. Elin Svensson | 8:26 | 4 | +0:31 | 30:44 | 3 | +2 | ||||
5. Hanna Palm | 7:21 | 1 | 38:05 | 1 | -2 | |||||
6. Elin Svensson | 8:27 | 4 | +1:25 | 46:32 | 3 | +2 | ||||
3 | IK Hakarpspojkarna 1 | D16 | 25:49 | |||||||
1. Elin Granstedt | 6:23 | 5 | +0:32 | 6:23 | 5 | |||||
2. Sophia Björnlinger | 6:03 | 1 | 12:26 | 2 | -3 | |||||
3. Elin Granstedt | 6:50 | 1 | 19:16 | 1 | -1 | |||||
4. Sophia Björnlinger | 6:33 | 3 | +0:19 | 25:49 | 3 | +2 | ||||
3 | IK Hakarpspojkarna 1 | D35 | 43:31 | |||||||
1. Maria Ossiansson | 9:26 | 1 | 9:26 | 1 | ||||||
2. Susanne Linderö | 13:25 | 6 | +2:47 | 22:51 | 3 | +2 | ||||
3. Maria Ossiansson | 8:55 | 1 | 31:46 | 2 | -1 | |||||
4. Susanne Linderö | 11:45 | 7 | +2:45 | 43:31 | 3 | +1 | ||||
3 | IK Hakarpspojkarna 1 | H16 | 28:22 | |||||||
1. Andreas Gustafsson | 6:30 | 9 | +0:53 | 6:30 | 9 | |||||
2. Lukas Granstedt | 6:41 | 3 | +0:24 | 13:11 | 4 | -5 | ||||
3. Andreas Gustafsson | 7:44 | 3 | +0:37 | 20:55 | 3 | -1 | ||||
4. Lukas Granstedt | 7:27 | 3 | +0:16 | 28:22 | 3 | 0 | ||||
3 | IK Hakarpspojkarna 1 | H45 | 28:53 | |||||||
1. Håkan Johansson | 6:48 | 7 | +1:08 | 6:48 | 7 | |||||
2. Ingvar Åkesson | 6:28 | 4 | +0:06 | 13:16 | 3 | -4 | ||||
3. Håkan Johansson | 8:14 | 3 | +1:15 | 21:30 | 3 | 0 | ||||
4. Ingvar Åkesson | 7:23 | 2 | +0:16 | 28:53 | 3 | 0 | ||||
5 | IK Hakarpspojkarna 2 | D16 | 28:32 | |||||||
1. Alice Svensson Finndahl | 5:51 | 1 | 5:51 | 1 | ||||||
2. Amanda Rangert | 7:08 | 7 | +1:05 | 12:59 | 4 | +3 | ||||
3. Alice Svensson Finndahl | 7:07 | 3 | +0:17 | 20:06 | 4 | 0 | ||||
4. Amanda Rangert | 8:26 | 8 | +2:12 | 28:32 | 5 | +1 | ||||
5 | IK Hakarpspojkarna 1 | H12 | 35:21 | |||||||
1. Oscar Olin | 9:04 | 8 | +2:57 | 9:04 | 8 | |||||
2. Viktor Gunnarsson | 8:54 | 3 | +2:20 | 17:58 | 5 | -3 | ||||
3. Oscar Olin | 8:41 | 7 | +1:28 | 26:39 | 5 | 0 | ||||
4. Viktor Gunnarsson | 8:42 | 5 | +1:54 | 35:21 | 5 | 0 | ||||
5 | IK Hakarpspojkarna 2 | H45 | 29:24 | |||||||
1. Mats Granstedt | 6:43 | 5 | +1:03 | 6:43 | 5 | |||||
2. Peter Jacobsson | 6:38 | 5 | +0:16 | 13:21 | 5 | 0 | ||||
3. Mats Granstedt | 8:16 | 4 | +1:17 | 21:37 | 4 | -1 | ||||
4. Peter Jacobsson | 7:47 | 5 | +0:40 | 29:24 | 5 | +1 | ||||
6 | IK Hakarpspojkarna 2 | H12 | 40:36 | |||||||
1. Mattias Öhlund | 8:16 | 6 | +2:09 | 8:16 | 6 | |||||
2. Isak Eskilsson | 14:07 | 12 | +7:33 | 22:23 | 10 | +4 | ||||
3. Mattias Öhlund | 7:36 | 5 | +0:23 | 29:59 | 6 | -4 | ||||
4. Isak Eskilsson | 10:37 | 11 | +3:49 | 40:36 | 6 | 0 | ||||
7 | IK Hakarpspojkarna 2 | H16 | 33:40 | |||||||
1. Viktor Ossiansson | 6:46 | 10 | +1:09 | 6:46 | 10 | |||||
2. Hampus Lindman | 8:42 | 9 | +2:25 | 15:28 | 8 | -2 | ||||
3. Viktor Ossiansson | 8:44 | 10 | +1:37 | 24:12 | 7 | -1 | ||||
4. Hampus Lindman | 9:28 | 6 | +2:17 | 33:40 | 7 | 0 | ||||
9 | IK Hakarpspojkarna 3 | H12 | 44:59 | |||||||
1. Joel Svensson Finndahl | 10:09 | 12 | +4:02 | 10:09 | 12 | |||||
2. Emma Olin | 11:18 | 7 | +4:44 | 21:27 | 9 | -3 | ||||
3. Joel Svensson Finndahl | 11:07 | 13 | +3:54 | 32:34 | 9 | 0 | ||||
4. Emma Olin | 12:25 | 14 | +5:37 | 44:59 | 9 | 0 | ||||
11 | IK Hakarpspojkarna 1 | H14 | 32:28 | |||||||
1. Emil Öhlund | 5:55 | 4 | +0:16 | 5:55 | 4 | |||||
2. Hugo Almqvist | 9:47 | 14 | +4:28 | 15:42 | 11 | +7 | ||||
3. Emil Öhlund | 7:30 | 4 | +0:44 | 23:12 | 10 | -1 | ||||
4. Hugo Almqvist | 9:16 | 12 | +3:32 | 32:28 | 11 | +1 | ||||
14 | IK Hakarpspojkarna 4 | D12 | 59:59 | |||||||
1. Stella Rangert | 21:56 | 15 | +13:38 | 21:56 | 15 | |||||
2. Tova Rangert | 13:34 | 13 | +6:36 | 35:30 | 15 | 0 | ||||
3. Stella Rangert | 12:58 | 13 | +4:59 | 48:28 | 14 | -1 | ||||
4. Tova Rangert | 11:31 | 12 | +4:20 | 59:59 | 14 | 0 | ||||
IK Hakarpspojkarna 1 | H35 | i mål | ||||||||
1. Bengt Öhlund | 9:25 | 3 | +0:15 | 9:25 | 3 | |||||
2. Markus Olin | i mål | i mål | ||||||||
3. Bengt Öhlund | 9:15 | 5 | +0:56 | i mål | ||||||
4. Markus Olin | 8:02 | 1 | i mål | |||||||
IK Hakarpspojkarna 1 | D12 | ej godkänd | ||||||||
1. Evelina Svensson Finndahl | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
2. Hilda Holmqvist Johansson | 6:58 | 1 | ej godkänd | |||||||
3. Evelina Svensson Finndahl | 8:05 | 2 | +0:06 | ej godkänd | ||||||
4. Hilda Holmqvist Johansson | 7:11 | 1 | ej godkänd | |||||||
IK Hakarpspojkarna 2 | D12 | ej godkänd | ||||||||
1. Ida Eskilsson | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
2. Tilda Palm | 8:23 | 4 | +1:25 | ej godkänd | ||||||
3. Ida Eskilsson | 8:29 | 4 | +0:30 | ej godkänd | ||||||
4. Tilda Palm | 8:03 | 2 | +0:52 | ej godkänd | ||||||
IK Hakarpspojkarna 2 | H20 | ej godkänd | ||||||||
1. Filip Ossiansson | 9:13 | 4 | +0:29 | 9:13 | 4 | |||||
2. Albin Axelsson | 8:35 | 1 | 17:48 | 1 | -3 | |||||
3. Filip Ossiansson | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
4. Albin Axelsson | 8:06 | 2 | +0:27 | ej godkänd | ||||||
IK Hakarpspojkarna 3 | D16 | ej start | ||||||||
1. Amanda Rangert | ej start | ej start | ||||||||
2. Ebba Lindman | ej start | ej start | ||||||||
3. Amanda Rangert | ej start | ej start | ||||||||
4. Ebba Lindman | ej start | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!