Officiell resultatlista för Broruset
Tävlingens namn: Broruset
Arrangörsorganisation:
Gotlands Bro OK
Datum: söndag 6 april 2014
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Svaide Roma SOK
32 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ulrika Nikolausson | D35 (2) | 28:17 | 9:21 | |
1 | Anne-Marie Karlsson | D55 (4) | 35:11 | 13:22 | |
1 | Olof Levin | U2 (10) | 23:30 | 10:40 | |
1 | Elin Johnsson | D20 (1) | 43:56 | 12:41 | |
2 | Monika Jonsson | D45 (5) | 36:23 | +10:44 | 12:02 |
2 | Ludvig Waktel | H16 (3) | 29:21 | +1:28 | 10:47 |
2 | Rogert Hägg | H70 (4) | 40:19 | +9:34 | 15:19 |
3 | Björn Johansson | Öppen motion 5 (8) | 36:49 | +5:18 | 11:21 |
3 | Meja Westergaard | U1 (3) | 49:39 | +21:18 | 22:04 |
4 | Pontus Gustafsson | H45 (11) | 31:00 | +6:30 | 8:57 |
4 | Mattias Levin | H14 (8) | 26:32 | +5:59 | 9:22 |
5 | Nina Bjersander | D21 (10) | 42:56 | +8:34 | 10:19 |
6 | Kasper Ullberg | U2 (10) | 33:19 | +9:49 | 15:08 |
6 | Edvin Johnsson | H14 (8) | 27:49 | +7:16 | 9:49 |
7 | Isak EWestergaard | U2 (10) | 36:36 | +13:06 | 16:38 |
7 | Tommy Ullberg | Öppen motion 8 (10) | 55:52 | +14:45 | 11:02 |
7 | Fredrik Levin | H21 (22) | 33:34 | +4:28 | 6:38 |
8 | Margareta Reihs | Öppen motion 5 (8) | 1:13:26 | +41:55 | 22:39 |
8 | Pernilla Mellin | Öppen motion 8 (10) | 1:16:03 | +34:56 | 15:01 |
8 | Elias Westergaard | U2 (10) | 37:19 | +13:49 | 16:57 |
8 | Anders Levin | H45 (11) | 33:06 | +8:36 | 9:33 |
11 | Pär Gustafsson | Öppen motion 7 (19) | 44:37 | +16:20 | 14:46 |
13 | Rolf Andersson | Öppen motion 7 (19) | 50:56 | +22:39 | 16:51 |
13 | Fredrik Westergaard | H21 (22) | 38:06 | +9:00 | 7:31 |
15 | Marie-Louise Karlqvist | Öppen motion 7 (19) | 57:13 | +28:56 | 18:56 |
16 | Frej Hegg | H21 (22) | 39:36 | +10:30 | 7:49 |
17 | David Levin | H21 (22) | 39:52 | +10:46 | 7:52 |
19 | Berit Ahlsten | Öppen motion 7 (19) | 1:28:34 | +1:00:17 | 29:19 |
20 | Anders Eklund | H21 (22) | 45:13 | +16:07 | 8:56 |
21 | Greger Westerlund | H21 (22) | 50:48 | +21:42 | 10:02 |
22 | Axel Lindberg | H21 (22) | 1:01:53 | +32:47 | 12:13 |
Ellen Sedin | Inskolning (5) | fullföljt | |||
Niklas Westberg | H14 (8) | ej start | |||
Torbjörn Sköldefors | H55 (8) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!