Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 4
TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut
Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 4
Arrangörsorganisation:
Sjövalla FK
Datum: torsdag 7 november 2013
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
5 | Anders Arfwedson | Mellan (22) | 56:44 | +7:59 |
6 | Rasmus Arfwedson | Mellan (22) | 57:47 | +9:02 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
3 | Ingemar Blom | Kort (5) | 1:08:34 | +20:29 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
6 | Mikael Eliasson | Lång (22) | 1:03:51 | +5:58 |
7 | Andreas Johansson | Lång (22) | 1:04:03 | +6:10 |
13 | Fredrik Karlsson | Lång (22) | 1:16:17 | +18:24 |
15 | Andreas S Johansson | Lång (22) | 1:25:12 | +27:19 |
18 | Anton Blom | Mellan (22) | 1:12:22 | +23:37 |
| Viktor Stensson | Lång (22) | utgått | |
| Anders Hedberg | Lång (22) | utgått | |
| Frida Emanuelsson | Mellan (22) | utgått | |
| Joakim Eliasson | Lång (22) | ej start | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
3 | Marcus Millegård | Lång (22) | 1:01:18 | +3:25 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Martin Ahlberger | Lång (22) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
1 | Søren Schwartz | Lång (22) | 57:53 | |
3 | Josefine Carlsson | Mellan (22) | 53:11 | +4:26 |
5 | Per-Anders Eggertsen | Lång (22) | 1:03:15 | +5:22 |
10 | John Persson | Lång (22) | 1:05:15 | +7:22 |
12 | Fredrik Persson | Lång (22) | 1:13:20 | +15:27 |
16 | Rikard Pentonen | Lång (22) | 1:26:55 | +29:02 |
| Kirsi Nurmi | Mellan (22) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
4 | Eric Hansson | Lång (22) | 1:02:36 | +4:43 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Edvin Nilsson | Lång (22) | ej start | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
14 | Simon Larsson | Lång (22) | 1:19:10 | +21:17 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Simon Andersson | Lång (22) | ej start | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
11 | Fredrik Edén | Lång (22) | 1:12:57 | +15:04 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
1 | Anders Wadsten | Mellan (22) | 48:45 | |
2 | Victor Axbom | Mellan (22) | 52:16 | +3:31 |
8 | Helena Strand | Mellan (22) | 1:00:01 | +11:16 |
12 | Krister Strand | Mellan (22) | 1:03:12 | +14:27 |
13 | Bertil Axbom | Mellan (22) | 1:04:02 | +15:17 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
4 | Elin Månsson | Mellan (22) | 54:22 | +5:37 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
2 | Kurt Ekberg | Kort (5) | 1:02:46 | +14:41 |
10 | Magnus Homann | Mellan (22) | 1:00:39 | +11:54 |
| Conny Wernersson | Kort (5) | utgått | |
| Torbjörn Wikström | Mellan (22) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
8 | Niklas Olofsson | Lång (22) | 1:04:11 | +6:18 |
9 | Richard Sjöholm | Lång (22) | 1:05:13 | +7:20 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Simon Smedberg | Lång (22) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Niklas Gustafsson | Lång (22) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Elin Pettersson | Kort (5) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
1 | Therese Alfredsson | Kort (5) | 48:05 | |
2 | Aaron Prince | Lång (22) | 1:01:07 | +3:14 |
7 | Märta Mollén | Mellan (22) | 58:49 | +10:04 |
9 | Ida-Maria Svensson | Mellan (22) | 1:00:26 | +11:41 |
11 | Jonas Höijer | Mellan (22) | 1:00:44 | +11:59 |
14 | Maria Gustafsson | Mellan (22) | 1:06:44 | +17:59 |
15 | Erika Lindqvist | Mellan (22) | 1:10:36 | +21:51 |
16 | Johan Nilsson | Mellan (22) | 1:10:48 | +22:03 |
17 | David Djurbäck | Mellan (22) | 1:12:11 | +23:26 |
| Henrik Brus | Mellan (22) | utgått | |
| Sara Andersson | Kort (5) | ej start | |
| Emma Andersson | Mellan (22) | ej start | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Eric Börjeskog | Lång (22) | utgått | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff |
| Ken Peeters | Lång (22) | ej start | |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!