Officiell resultatlista för Hökensåsracet, dag 2, lång
Tävlingens namn: Hökensåsracet, dag 2, lång
Arrangörsorganisation:
OK Gränsen
Datum: söndag 23 augusti 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16K | D16 | H16K | H16 | D14K | D14 | H14K | H14 | D12K | D12 | H12K | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM10
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
H60
4 300 m, 23 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jan-Olov Eriksson | Annebergs GIF | 36:36 | 8:30 | |
2 | Per Lindgren | IK Hakarpspojkarna | 38:25 | +1:49 | 8:56 |
3 | Kent Granqvist | Västerviks OK | 39:04 | +2:28 | 9:05 |
4 | Kjell Nero | Nässjö OK | 40:31 | +3:55 | 9:25 |
5 | Ulf Svensson | OK Njudung | 42:41 | +6:05 | 9:55 |
6 | Uno Magnusson | IF Hagen | 42:49 | +6:13 | 9:57 |
7 | Tommy Westerberg | IF Hagen | 42:57 | +6:21 | 9:59 |
8 | Anders Eriksson | IF Hagen | 45:37 | +9:01 | 10:36 |
8 | Lennart Larsson | Jönköpings OK | 45:37 | +9:01 | 10:36 |
10 | Jan Wahlström | Snättringe SK | 46:07 | +9:31 | 10:43 |
11 | Kjell Kaminsky | IF Hagen | 48:04 | +11:28 | 11:10 |
12 | Lennart Gustafsson | Jönköpings OK | 50:18 | +13:42 | 11:41 |
13 | Bill Andersson | I 15 IF | 51:30 | +14:54 | 11:58 |
14 | Lennart Jakobsson | Tibro OK | 53:30 | +16:54 | 12:26 |
15 | Conny Sahlin | Vänersborgs SK | 53:35 | +16:59 | 12:27 |
16 | Kent Ivarsson | OK Skogshjortarna | 54:05 | +17:29 | 12:34 |
17 | Sören Karlsson | Mullsjö SOK | 54:24 | +17:48 | 12:39 |
18 | Bernt Andersson | IF Rigor | 58:00 | +21:24 | 13:29 |
19 | Börje Gustavsson | Trollhättans SOK | 1:00:10 | +23:34 | 13:59 |
20 | Bernhard Grenabo | Hjobygdens OK | 1:00:43 | +24:07 | 14:07 |
21 | Jens Törnmarck | Askersunds OK | 1:07:01 | +30:25 | 15:35 |
22 | Arne Alfredsson | Uddevalla OK | 1:14:24 | +37:48 | 17:18 |
Gunnar Bejbom | Uddevalla OK | diskvalificerad | |||
Leif Carlsson | SOK Viljan | ej start | |||
Lars Grehn | Mullsjö SOK | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!