Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 8
Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 8
Arrangörsorganisation:
Kils OK
Datum: onsdag 5 mars 2014
Klasser: Visa alla | H | D | HM | K | PP
OK Tyr
33 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Henric Brohede | Herrar (8) | 44:31 | 6:12 | |
1 | Jens Öström | Herrar Mellan (20) | 42:12 | 8:11 | |
1 | Simon Albinsson | Prova På (1) | 26:51 | 15:58 | |
2 | Johan Wikström | Herrar (8) | 44:32 | +0:01 | 6:12 |
2 | Sofie Gustavsson | Damer (7) | 44:03 | +1:39 | 8:33 |
2 | Christian Hedqwist | Herrar Mellan (20) | 44:27 | +2:15 | 8:37 |
3 | Einar Johansson | Herrar (8) | 44:49 | +0:18 | 6:15 |
3 | Malin Jonsson | Damer (7) | 44:13 | +1:49 | 8:35 |
3 | Samuel Axelson | Korta (24) | 26:40 | +0:15 | 8:39 |
4 | Johan Sjögren | Herrar (8) | 45:32 | +1:01 | 6:21 |
4 | Ida Hyvönen | Damer (7) | 45:46 | +3:22 | 8:53 |
5 | Lars-Håkan Bengtsson | Herrar (8) | 46:12 | +1:41 | 6:26 |
5 | Anna Brodin | Damer (7) | 53:57 | +11:33 | 10:28 |
6 | Magnus Albinsson | Herrar (8) | 46:20 | +1:49 | 6:27 |
6 | Rolf Wikström | Herrar Mellan (20) | 44:45 | +2:33 | 8:41 |
6 | Börje Råberg | Korta (24) | 29:51 | +3:26 | 9:41 |
7 | Lars Andersson | Herrar Mellan (20) | 44:46 | +2:34 | 8:41 |
8 | Anders Lindberg | Herrar (8) | 50:17 | +5:46 | 7:00 |
9 | Olov Öström | Herrar Mellan (20) | 44:53 | +2:41 | 8:42 |
9 | Michelle Johansson | Korta (24) | 31:01 | +4:36 | 10:04 |
13 | Marcus Beckius | Herrar Mellan (20) | 46:52 | +4:40 | 9:06 |
14 | Mats Westerberg | Herrar Mellan (20) | 51:15 | +9:03 | 9:57 |
15 | Johan Gustafsson | Herrar Mellan (20) | 51:31 | +9:19 | 10:00 |
15 | Tone Hollowell | Korta (24) | 36:27 | +10:02 | 11:50 |
16 | Bengt Johansson | Herrar Mellan (20) | 53:18 | +11:06 | 10:20 |
16 | Elisabeth Öström | Korta (24) | 41:57 | +15:32 | 13:37 |
18 | Markus Hultsved-Andersson | Korta (24) | 46:38 | +20:13 | 15:08 |
19 | Jan Gustafsson | Herrar Mellan (20) | 1:05:20 | +23:08 | 12:41 |
19 | Ann-Sofie Hultsved | Korta (24) | 47:18 | +20:53 | 15:21 |
20 | Karin Creutzer | Korta (24) | 58:46 | +32:21 | 19:04 |
21 | Eva Trangius | Korta (24) | 59:04 | +32:39 | 19:10 |
22 | Karin Mood | Korta (24) | 59:09 | +32:44 | 19:12 |
23 | Lisa Annersand | Korta (24) | 59:57 | +33:32 | 19:27 |
Urban Larsson | Herrar (8) | ej start | |||
Eva Martinsson | Damer (7) | ej start | |||
Lovisa Martinsson | Damer (7) | ej start | |||
Tom Hollowell | Herrar Mellan (20) | ej start | |||
Erik Simes | Herrar Mellan (20) | ej start | |||
Johanna Holtet | Korta (24) | ej start | |||
Monika Wikström | Korta (24) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!