Officiell resultatlista för Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4
Tävlingens namn: Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4
Arrangörsorganisation:
Bjursås OK
Datum: söndag 17 maj 2015
Klasser: Visa alla | D21E-1 | D21E2 | H21E-1 | H21E2 | D20E | H20E-1 | H20E2 | D18E-1 | D18E2 | H18E-1 | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Stora Tuna OK
39 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ing-Marie Mozélius | D70 | 44:40 | 14:45 | |
1 | Viktor Svensk | H14 | 27:11 | 6:21 | |
1 | Ingrid Alexandersson | D50 | 36:55 | 8:53 | |
2 | U Tomas Löfgren | H35 | 1:01:04 | +2:04 | 7:48 |
2 | Åsa Roos | Öppen motion 2 | 1:12:49 | +15:03 | 19:40 |
2 | Mikael Andersson | H21 | 1:09:09 | +3:23 | 7:37 |
3 | Hans Nykvist | Öppen motion 6 | 1:10:55 | +10:22 | 11:58 |
3 | Ivan Sirakov | Öppen motion 9 | 58:53 | +6:05 | 8:03 |
3 | Henning Sjökvist | M18E/H18E | 57:33 | +1:15 | 6:53 |
4 | Erik Blomgren | H21E2/H21E2 | 1:34:58 | +6:23 | 7:31 |
4 | Ulf Eriksson | Öppen motion 8 | 42:17 | +7:01 | 8:56 |
5 | Erik Sundberg | H21 | 1:16:16 | +10:30 | 8:24 |
7 | Astrid Norgren | Öppen motion 5 | 50:04 | +14:31 | 13:48 |
8 | Kerstin Frisk Engstrand | D60 | 1:05:24 | +25:54 | 17:40 |
9 | Tomas Löfgren | H50 | 52:15 | +8:30 | 8:04 |
10 | Torbjörn Ottosson | H60 | 59:17 | +12:48 | 10:35 |
10 | Lars Sjökvist | H55 | 52:32 | +6:52 | 8:54 |
11 | Mari-Louise Lundgren | D55 | 46:24 | +8:25 | 11:53 |
11 | Yvonne Toven | Öppen motion 5 | 53:39 | +18:06 | 14:48 |
13 | Ola Toven | Öppen motion 9 | 1:17:46 | +24:58 | 10:39 |
14 | Jesper Svensk | M20E/H20E | 1:19:01 | +11:06 | 7:29 |
15 | Joakim Svensk | M21E/H21E | 1:37:24 | +7:53 | 6:30 |
15 | William Pommer | M20E/H20E | 1:19:17 | +11:22 | 7:30 |
17 | Helmer Jöhnemark | H10 | 23:52 | +7:55 | 9:32 |
18 | Emil Svensk | M21E/H21E | 1:37:59 | +8:28 | 6:32 |
19 | Jonas Lång | H50 | 57:14 | +13:29 | 8:50 |
19 | Mattias Östberg | H14 | 39:59 | +12:48 | 9:21 |
22 | Mats Mårtensson | H65 | 1:04:08 | +19:32 | 13:17 |
28 | Anna Mårsell | W21E/D21E | 1:22:07 | +12:09 | 8:30 |
31 | Linnea Malmberg | W20E/D20E | 1:22:15 | +16:52 | 10:40 |
34 | Melina Toven | W20E/D20E | 1:26:10 | +20:47 | 11:11 |
34 | Leif Åkerblom | H60 | 1:30:45 | +44:16 | 16:12 |
35 | Jakob Carlsson | H12 | 53:20 | +29:26 | 17:04 |
50 | Johanna Erlandsson | W21E/D21E | 1:30:02 | +20:04 | 9:19 |
50 | Nils Alexandersson | M18E/H18E | 1:27:15 | +30:57 | 10:26 |
54 | Jonas Carlsson | H14 | 1:21:21 | +54:10 | 19:01 |
59 | Rikard Claesson | M21E/H21E | 1:58:56 | +29:25 | 7:56 |
Thomas Norgren | Öppen motion 7 | ej godkänd | |||
Ulf Löfgren | H70 | ej godkänd | |||
Alma Jöhnemark | U2 | ej start | |||
Anna Jöhnemark | Öppen motion 4 | ej start | |||
Lina Lång | W21E2/D21E2 | ej start | |||
Apostol Atanasov | M20E/H20E | ej start | |||
Jonas Eriksson | M18E/H18E2 | ej start | |||
Hanna Barkegren | W20E/D20E | ej start | |||
Moa Birkebaek | D10 | ej start | |||
Pia Birkebæk | D40 | ej start | |||
Peo Svensk | H50 | ej start | |||
Karin Gunnarsson | D55 | ej start | |||
Torbjörn Nilsson Alatalo | H45 | ej start | |||
Claes Nideborn | H65 | ej start | |||
Håkan Rystedt | H70 | ej start | |||
Per Carlsson | H45 | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!