Officiell resultatlista för Skärmenträffen
Tävlingens namn: Skärmenträffen
Arrangörsorganisation:
OK Skärmen
Datum: lördag 2 maj 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Vänersborgs SK
39 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Birgitta Stenström | D70 (5) | 29:14 | 13:17 | |
1 | Jenny Nyman | D45 (4) | 24:38 | 9:11 | |
1 | Linus Jonasson | H16 (3) | 44:59 | 13:11 | |
1 | Line Cederberg | D18 (4) | 31:56 | 9:16 | |
2 | David Almén | H12 (9) | 20:24 | +2:28 | 8:05 |
2 | Gustav Nyman | Öppen motion 7 (19) | 28:35 | +2:02 | 10:35 |
2 | Gerd Hallsten | D75 (4) | 47:06 | +6:59 | 22:38 |
2 | Isis Jernstig | D20 (2) | 1:14:31 | +18:58 | 20:45 |
2 | Olivia Nyman | D18 (4) | 33:59 | +2:03 | 9:52 |
2 | Johan Åhlund | H40 (7) | 43:02 | +12:00 | 10:17 |
2 | Jesper Stenström | H45 (11) | 33:29 | +2:09 | 8:19 |
3 | Tomas Andersson | Öppen motion 7 (19) | 29:22 | +2:49 | 10:52 |
3 | Gunnel Palgrim | D70 (5) | 37:13 | +7:59 | 16:55 |
3 | Per-Arne Johansson | H70 (4) | 36:33 | +4:51 | 14:26 |
3 | Mikael Palgrim | H45 (11) | 36:44 | +5:24 | 9:08 |
3 | Wilma Jansson | D18 (4) | 53:26 | +21:30 | 15:31 |
3 | Anders Larsson | Öppen motion 8 (12) | 44:18 | +2:55 | 10:26 |
4 | Ingrid Borgliden | D75 (4) | 55:37 | +15:30 | 26:44 |
4 | Tova Jansson | D12 (5) | 27:20 | +7:26 | 10:50 |
4 | Anders Carlsson | H45 (11) | 39:39 | +8:19 | 9:51 |
4 | Inger Cederberg | D45 (4) | 35:59 | +11:21 | 13:25 |
5 | Rickard Börjesson | H21 (13) | 29:37 | +3:02 | 6:42 |
5 | Patrik Svalin | H40 (7) | 48:47 | +17:45 | 11:40 |
6 | Alice Svalin | D14 (10) | 51:22 | +14:47 | 18:09 |
6 | Maja Nyman | U2 (17) | 19:30 | +4:01 | 10:25 |
6 | Arvid Jernstig | H18 (6) | 56:59 | +20:21 | 15:41 |
7 | Alfred Jansson | Öppen motion 5 (16) | 51:32 | +17:37 | 17:53 |
8 | Tommy Andersson | H21 (13) | 35:01 | +8:26 | 7:56 |
8 | Svea Hagrydh | Öppen motion 8 (12) | 59:55 | +18:32 | 14:07 |
8 | Sofia Österman | Öppen motion 7 (19) | 33:27 | +6:54 | 12:23 |
9 | Elvira Ålund | U1 (12) | 23:15 | +10:29 | 13:45 |
9 | Ida Andersson | U2 (17) | 21:32 | +6:03 | 11:30 |
10 | Sofia Gustafsson | Öppen motion 7 (19) | 34:49 | +8:16 | 12:53 |
16 | Maria Hagrydh | Öppen motion 3 (17) | 47:01 | +28:37 | 18:26 |
Johannes Andersson | Inskolning (19) | fullföljt | |||
Olivia Gustafsson | Inskolning (19) | fullföljt | |||
Oskar Gustafsson | Inskolning (19) | fullföljt | |||
Siri Svalin | Inskolning (19) | fullföljt | |||
Vilgott Åhlund | Inskolning (19) | fullföljt |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!