Officiell resultatlista för DM, natt, Medelpad
Tävlingens namn: DM, natt, Medelpad
Arrangörsorganisation:
VK Uvarna
Datum: fredag 25 september 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D17-20 | H17-20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7
Sundsvalls OK
44 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elvy Petersson | D65 (4) | 33:24 | 17:34 | |
1 | Gustav Frænell | H16 (2) | 27:22 | 8:33 | |
1 | Mattias Agås | H35 (3) | 41:49 | 9:17 | |
1 | Hannes Lindahl | H14 (6) | 21:47 | 9:04 | |
1 | Ove Jansson | H60 (4) | 28:27 | 11:51 | |
1 | Anders Axling | H21 (7) | 42:09 | 7:16 | |
1 | Hanna Hugosson | D17-20 (4) | 23:13 | 7:15 | |
1 | Astrid Rex | D12 (5) | 14:41 | 8:09 | |
1 | Tor Marntell | H55 (5) | 27:25 | 8:34 | |
1 | Janne Näätänen | H40 (5) | 33:26 | 7:25 | |
1 | Ivan Kuzmin | Öppen motion 7 (2) | 37:38 | 8:21 | |
1 | Mattias Lindahl | H45 (1) | 39:45 | 8:50 | |
2 | Nils Lundgren | H16 (2) | 31:32 | +4:10 | 9:51 |
2 | Anders Meiton | H35 (3) | 47:04 | +5:15 | 10:27 |
2 | Albin Kårén | H14 (6) | 25:33 | +3:46 | 10:38 |
2 | Winn Björklund | H65 (6) | 29:34 | +5:52 | 12:19 |
2 | Ove Petersson | H70 (4) | 28:58 | +6:51 | 15:14 |
2 | David Holmberg | H21 (7) | 43:06 | +0:57 | 7:25 |
2 | Nellie Näätänen | D12 (5) | 16:40 | +1:59 | 9:15 |
2 | Anders Erlandsson | H40 (5) | 34:43 | +1:17 | 7:42 |
2 | Johanna Sjölund | D17-20 (4) | 24:34 | +1:21 | 7:40 |
3 | Anna Widman | Öppen motion 3 (4) | 26:32 | +11:16 | 14:44 |
3 | Tobias Eliasson | H21 (7) | 45:58 | +3:49 | 7:55 |
3 | Ulla Hellman | D65 (4) | 38:14 | +4:50 | 20:07 |
3 | Michael Larsson | H35 (3) | 49:01 | +7:12 | 10:53 |
3 | Gunnar Hellman | H70 (4) | 39:11 | +17:04 | 20:37 |
3 | Axel Lundgren | H14 (6) | 26:26 | +4:39 | 11:00 |
3 | Lars Henriksson | H40 (5) | 43:49 | +10:23 | 9:44 |
3 | Lisa Jakobsson | D12 (5) | 18:27 | +3:46 | 10:15 |
4 | Freja Loré | Öppen motion 3 (4) | 34:01 | +18:45 | 18:53 |
4 | Anders Vedin | H21 (7) | 48:53 | +6:44 | 8:25 |
4 | Inger Lorentzson | D65 (4) | 39:21 | +5:57 | 20:42 |
4 | Lukas Johansson | H14 (6) | 29:16 | +7:29 | 12:11 |
4 | Peter Lorentzson | H65 (6) | 34:19 | +10:37 | 14:17 |
4 | Ebba Andersson | D12 (5) | 20:48 | +6:07 | 11:33 |
5 | Mats Johansson | Öppen motion 5 (5) | 56:17 | +18:47 | 17:35 |
5 | Erik Toomingas | H21 (7) | 53:05 | +10:56 | 9:09 |
5 | Anton Söderberg | H14 (6) | 30:21 | +8:34 | 12:38 |
5 | Magnus Jonsson | H40 (5) | 44:58 | +11:32 | 9:59 |
5 | Alice Larsson | D12 (5) | 22:46 | +8:05 | 12:38 |
6 | Robin Edlund | H14 (6) | 32:04 | +10:17 | 13:21 |
Peter Loré | H21 (7) | ej godkänd | |||
Oscar Sundlöf | H21 (7) | ej godkänd | |||
Sören Jansson | H75 (2) | ej godkänd | |||
Anna Adetorp | D14 (1) | ej start | |||
Sofie Fröjd | D14 (1) | ej start | |||
Anders Adetorp | H40 (5) | ej start | |||
Stina Nordin | D17-20 (4) | ej start | |||
Alva Eliasson | D12 (5) | ej start | |||
Tommy Fröjd | H45 (1) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!