Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Magnus Glännefors | H21 (30) | 1:12:02 | 6:48 | |
1 | Björn Axelsson | Öppen motion 8 (58) | 38:08 | 8:26 | |
1 | Yvonne Andersson | D45 (23) | 36:30 | 8:04 | |
2 | Barbro Lönnkvist | D55 (10) | 44:02 | +1:03 | 10:33 |
2 | Ingemar Åkerman | H35 (7) | 1:13:03 | +1:15 | 9:04 |
2 | Axel Trofast | H10 (19) | 24:42 | +3:09 | 10:50 |
2 | Lina Berggren | D45 (23) | 38:12 | +1:42 | 8:27 |
2 | Ondrej Vystavel | H18 (8) | 56:29 | +4:58 | 8:33 |
3 | Gustav Myrberger | U1 (20) | 23:41 | +4:55 | 12:52 |
3 | Maria Ehn | D65 (9) | 45:30 | +5:36 | 13:30 |
3 | Tove Sjöberg | D12 (36) | 31:28 | +3:21 | 10:40 |
3 | Ingemar Larsson | H65 (13) | 49:37 | +4:56 | 10:58 |
3 | Josef Koci | H18 (8) | 59:11 | +7:40 | 8:58 |
4 | Frida Forsberg | D18 (4) | 1:24:54 | +27:39 | 16:40 |
4 | Gunnar Ehn | H65 (13) | 49:58 | +5:17 | 11:03 |
4 | Pia-Lena Putkonen | D55 (10) | 45:06 | +2:07 | 10:48 |
5 | Lars Sjöberg | Öppen motion 9 (35) | 1:00:46 | +9:51 | 8:08 |
5 | Karin Forsberg | D55 (10) | 49:45 | +6:46 | 11:55 |
5 | Jessica Sjöberg | Öppen motion 8 (58) | 43:34 | +5:26 | 9:38 |
6 | Lennart Agén | H55 (24) | 47:16 | +7:29 | 8:52 |
6 | Ella Sjöberg | D16 (22) | 39:01 | +7:24 | 9:04 |
6 | Ruben Bryngelsson | H16 (45) | 40:19 | +3:17 | 7:40 |
7 | Henrik Trofast | Öppen motion 8 (58) | 44:24 | +6:16 | 9:49 |
8 | Lovisa Svensson | D12 (36) | 37:22 | +9:15 | 12:40 |
8 | Linnea Fryxell | D40 (15) | 1:07:53 | +19:47 | 13:20 |
8 | Albin Andersson | H16 (45) | 41:06 | +4:04 | 7:49 |
9 | Arvid Myrberger | H10 (19) | 31:49 | +10:16 | 13:57 |
10 | Olle Karlsson | Öppen motion 9 (35) | 1:06:27 | +15:32 | 8:53 |
10 | Channa Lönne | D21 (16) | 1:07:44 | +15:33 | 9:48 |
10 | Sofia Persson | D40 (15) | 1:12:32 | +24:26 | 14:15 |
13 | Klara Bolin | D14 (40) | 44:37 | +14:34 | 11:21 |
13 | Erik Berggren | H45 (44) | 57:03 | +9:33 | 8:38 |
13 | Alfred Längheim | H14 (44) | 36:37 | +10:06 | 9:06 |
13 | Göran Längheim | H50 (45) | 53:31 | +9:51 | 8:45 |
14 | Joakim Lönnkvist | Öppen motion 8 (58) | 46:55 | +8:47 | 10:22 |
14 | Laban Bryngelsson | Öppen motion 5 (37) | 58:38 | +26:38 | 16:42 |
15 | Hilda Trofast | U1 (20) | 35:51 | +17:05 | 19:29 |
16 | Per-Arne Forsberg | H55 (24) | 56:42 | +16:55 | 10:38 |
17 | Carina Stensson | Öppen motion 5 (37) | 59:40 | +27:40 | 16:59 |
19 | Tilda Andersson | D14 (40) | 47:22 | +17:19 | 12:03 |
20 | Eskil Myrberger | U1 (20) | 48:06 | +29:20 | 26:08 |
22 | Rolf E. Nilsson | H55 (24) | 1:05:14 | +25:27 | 12:14 |
25 | Lukas Arkäng | H16 (45) | 54:07 | +17:05 | 10:18 |
27 | Kent Berggren | H50 (45) | 1:02:48 | +19:08 | 10:16 |
28 | Josefin Hersén | D14 (40) | 53:50 | +23:47 | 13:41 |
29 | Rudolf Hersén | H50 (45) | 1:03:07 | +19:27 | 10:19 |
Lovisa Längheim | D16 (22) | ej godkänd | |||
Trine Karlberg | D16 (22) | ej godkänd | |||
Linton Bryngelsson | U1 (20) | ej start | |||
Oskar Forsberg | H16 (45) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!