Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Albert Mård | H80 (2) | 49:37 | 16:52 | |
3 | Gustav Elinder | U3 (10) | 51:07 | +3:31 | 15:58 |
3 | Ann-Marie Åberg | D70 (4) | 1:03:54 | +12:00 | 21:44 |
4 | Kristin Nilsson | D40 (15) | 55:28 | +7:22 | 10:53 |
5 | Gunvor Sandberg | D65 (9) | 49:21 | +9:27 | 14:38 |
6 | Tage Sandberg | H70 (19) | 46:32 | +4:37 | 11:09 |
7 | Elin Bjessmo | D14 (40) | 40:45 | +10:42 | 10:22 |
8 | Selma Carlson | U2 (25) | 34:13 | +7:50 | 14:26 |
8 | Karin Modin | D16 (22) | 40:21 | +8:44 | 9:23 |
8 | Lena Bjessmo | D45 (23) | 47:47 | +11:17 | 10:34 |
8 | Anders Nilsson | H10 (19) | 31:37 | +10:04 | 13:52 |
8 | Anders Stenback | H65 (13) | 55:38 | +10:57 | 12:18 |
10 | Agnes Modin | Öppen motion 3 (22) | 48:48 | +19:46 | 16:49 |
12 | Estelle Sjögren | D10 (12) | 1:02:12 | +34:11 | 27:16 |
15 | Henrik Johansson | H60 (16) | 1:11:27 | +25:37 | 14:02 |
15 | Cia Hunhammar | D50 (15) | 1:31:56 | +53:12 | 22:02 |
15 | Johan Rosén | Öppen motion 5 (37) | 58:51 | +26:51 | 16:45 |
18 | Henrik Viklund | H21 (30) | 1:34:31 | +22:29 | 8:56 |
19 | Matz Tapper | H55 (24) | 1:03:10 | +23:23 | 11:51 |
22 | Tova Sandgren | U2 (25) | 55:54 | +29:31 | 23:35 |
22 | Joakim Berg | H21 (30) | 1:43:18 | +31:16 | 9:45 |
23 | Sandra Nilsson | U2 (25) | 1:01:32 | +35:09 | 25:57 |
24 | Simon Sandgren | H45 (44) | 1:00:30 | +13:00 | 9:10 |
25 | Monica Sandgren | Öppen motion 5 (37) | 1:03:03 | +31:03 | 17:57 |
27 | Anna Turesson | Öppen motion 9 (35) | 3:07:04 | +2:16:09 | 25:02 |
28 | Åsa Nylén | Öppen motion 9 (35) | 3:07:08 | +2:16:13 | 25:03 |
28 | Sven Hunhammar | H50 (45) | 1:02:49 | +19:09 | 10:16 |
32 | Albin Isacsson | H12 (43) | 54:10 | +31:15 | 17:56 |
34 | Mattias Berglund | H50 (45) | 1:09:48 | +26:08 | 11:25 |
35 | Tim Sandgren | H14 (44) | 1:03:53 | +37:22 | 15:53 |
36 | Thomas Babtist | H45 (44) | 1:13:31 | +26:01 | 11:08 |
38 | Oliver Sjögren | H12 (43) | 1:02:10 | +39:15 | 20:35 |
38 | Patrik Nilsson | H45 (44) | 1:18:04 | +30:34 | 11:49 |
39 | Nils Babtist | H16 (45) | 1:08:51 | +31:49 | 13:06 |
39 | Staffan Bjessmo | H45 (44) | 1:18:28 | +30:58 | 11:53 |
42 | Göran Modin | H50 (45) | 1:44:53 | +1:01:13 | 17:09 |
Edvard Elinder | H16 Kort (4) | utgått | |||
Saga Mård | D75 (3) | utgått | |||
Arvid Byttner | H12 (43) | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!