Tävlingens namn: DM, stafett, Östergötland
Arrangörsorganisation:
Motala AIF OL
Datum: söndag 11 september 2016
Plac | Namn | Klass | Strtid | Strpl | Strdiff | Tid | Vxlpl | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | OK Roxen 1 | H20 (3) | 2:39:19 | |||||||
1. Pontus Lindblom | 54:34 | 1 | 54:34 | 1 | ||||||
2. Hugo Dalhammer | 48:06 | 1 | 1:42:40 | 1 | 0 | |||||
3. Adam Thellsén | 56:39 | 2 | +6:17 | 2:39:19 | 1 | 0 | ||||
1 | OK Roxen 1 | D16 (3) | 1:54:34 | |||||||
1. Linnea Hansson | 44:21 | 1 | 44:21 | 1 | ||||||
2. Malva Eveborn | 32:00 | 5 | +3:01 | 1:16:21 | 1 | 0 | ||||
3. Tove Pettersson | 38:13 | 1 | 1:54:34 | 1 | 0 | |||||
1 | OK Roxen 1 | H210 (7) | 1:59:39 | |||||||
1. Roland Alsén | 41:23 | 3 | +0:44 | 41:23 | 3 | |||||
2. Gunnar Carlson | 45:05 | 3 | +2:25 | 1:26:28 | 2 | -1 | ||||
3. Christer Sandh | 33:11 | 1 | 1:59:39 | 1 | -1 | |||||
2 | OK Roxen 1 | D21 (5) | 2:47:15 | |||||||
1. Ida Dalhammer | 55:18 | 1 | 55:18 | 1 | ||||||
2. Jenny Sandh | 58:49 | 3 | +6:15 | 1:54:07 | 2 | +1 | ||||
3. Fanny Asketun | 53:08 | 2 | +1:35 | 2:47:15 | 2 | 0 | ||||
2 | OK Roxen 1 | D20 (3) | 2:08:18 | |||||||
1. Emma Pettersson | 46:22 | 3 | +2:35 | 46:22 | 3 | |||||
2. Victoria Asketun | 42:24 | 3 | +3:23 | 1:28:46 | 3 | 0 | ||||
3. Lova Eveborn | 39:32 | 1 | 2:08:18 | 2 | -1 | |||||
2 | OK Roxen 2 | H12 (13) | 53:50 | |||||||
1. Adam Plawski | 18:36 | 3 | +1:53 | 18:36 | 3 | |||||
2. Mille Langer | 16:00 | 9 | +1:24 | 34:36 | 2 | -1 | ||||
2. Fanny Waltersson | 26:05 | 19 | +11:29 | 44:41 | ||||||
3. Jacob Påledal | 19:14 | 4 | +1:59 | 53:50 | 2 | 0 | ||||
3 | OK Roxen 1 | H120 (13) | 2:12:22 | |||||||
1. Sören Nilsson Påledal | 45:32 | 4 | +0:15 | 45:32 | 4 | |||||
2. Henrik Marmelid | 41:03 | 6 | +7:29 | 1:26:35 | 4 | 0 | ||||
3. Erik Sandh | 45:47 | 1 | 2:12:22 | 3 | -1 | |||||
3 | OK Roxen 1 | D12 (5) | 1:20:39 | |||||||
1. Ida Hjort | 27:18 | 4 | +8:55 | 27:18 | 4 | |||||
2. Moa Pihlström | 27:58 | 6 | +11:24 | 55:16 | 4 | 0 | ||||
2. Jennifer Nyström | 27:59 | 7 | +11:25 | 55:17 | ||||||
2. Tilde Eveborn | ej godkänd | fullföljt | ||||||||
3. Tilde Eveborn | 25:23 | 3 | +5:09 | 1:20:39 | 3 | -1 | ||||
4 | OK Roxen 1 | H16 (4) | 2:02:55 | |||||||
1. Josef Helander | 48:55 | 3 | +12:32 | 48:55 | 3 | |||||
2. Malte Eveborn | 23:53 | 4 | +3:46 | 1:12:48 | 3 | 0 | ||||
2. Albin Alfredsson | 32:55 | 6 | +12:48 | 1:21:50 | ||||||
3. Jakob Thellsén | 50:07 | 4 | +14:22 | 2:02:55 | 4 | +1 | ||||
4 | OK Roxen 1 | D120 (11) | 2:18:42 | |||||||
1. Annika Asketun | 48:50 | 6 | +11:58 | 48:50 | 6 | |||||
2. Susanne Pettersson | 45:30 | 5 | +14:49 | 1:34:20 | 6 | 0 | ||||
3. Anna-Stina Påledal | 44:22 | 3 | +5:03 | 2:18:42 | 4 | -2 | ||||
5 | OK Roxen 1 | H21 (10) | 3:08:19 | |||||||
1. Jonas Andersson | 1:02:32 | 6 | +5:51 | 1:02:32 | 6 | |||||
2. Hugo Lillieström | 1:01:56 | 5 | +2:30 | 2:04:28 | 5 | -1 | ||||
3. Albin Lillieström | 1:03:51 | 7 | +9:25 | 3:08:19 | 5 | 0 | ||||
5 | OK Roxen 2 | H120 (13) | 2:21:41 | |||||||
1. Erik Helander | 49:29 | 11 | +4:12 | 49:29 | 11 | |||||
2. Jonas Olsson | 38:03 | 3 | +4:29 | 1:27:32 | 5 | -6 | ||||
3. Stefan Nyström | 54:09 | 6 | +8:22 | 2:21:41 | 5 | 0 | ||||
5 | OK Roxen 1 | H150 (18) | 2:00:42 | |||||||
1. Anders Lillieström | 42:09 | 6 | +9:10 | 42:09 | 6 | |||||
2. Henrik Pettersson | 41:05 | 4 | +3:12 | 1:23:14 | 6 | 0 | ||||
3. Stefan Thellsén | 37:28 | 4 | +5:49 | 2:00:42 | 5 | -1 | ||||
5 | OK Roxen 1 | D14 (5) | 1:30:35 | |||||||
1. Moa Hjort | 34:35 | 5 | +7:53 | 34:35 | 5 | |||||
2. Linn Aldén | 20:39 | 5 | +2:44 | 55:14 | 5 | 0 | ||||
3. Alice Marmelid | 35:21 | 5 | +10:40 | 1:30:35 | 5 | 0 | ||||
7 | OK Roxen 2 | H150 (18) | 2:03:22 | |||||||
1. Anders Dalhammer | 36:29 | 5 | +3:30 | 36:29 | 5 | |||||
2. Jan Asketun | 40:52 | 3 | +2:59 | 1:17:21 | 3 | -2 | ||||
3. Mikael Langer | 46:01 | 9 | +14:22 | 2:03:22 | 7 | +4 | ||||
8 | OK Roxen 2 | D120 (11) | 3:30:23 | |||||||
1. Maria Lillieström | 1:44:27 | 11 | +1:07:35 | 1:44:27 | 11 | |||||
2. Gith Tellsén | 52:00 | 7 | +21:19 | 2:36:27 | 9 | -2 | ||||
3. Linda Nyström | 53:56 | 6 | +14:37 | 3:30:23 | 8 | -1 | ||||
10 | OK Roxen 2 | H21 (10) | 3:52:05 | |||||||
1. Mattias Zachrisson | 1:08:22 | 8 | +11:41 | 1:08:22 | 8 | |||||
2. Björn Carlson | 1:20:42 | 10 | +21:16 | 2:29:04 | 9 | +1 | ||||
3. Nils Nedfors | 1:23:01 | 9 | +28:35 | 3:52:05 | 10 | +1 | ||||
10 | OK Roxen 1 | H12 (13) | 1:07:27 | |||||||
1. Rasmus Påledal | 21:02 | 8 | +4:19 | 21:02 | 8 | |||||
2. Rasmus Viberg | 16:47 | 10 | +2:11 | 37:49 | 8 | 0 | ||||
2. Mindra Langer | 17:23 | 14 | +2:47 | 38:25 | ||||||
2. Rasmus Påledal | ej godkänd | fullföljt | ||||||||
3. Mattias Josefsson | 29:38 | 11 | +12:23 | 1:07:27 | 10 | +2 |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!