Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4
TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut
Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation:
Uddevalla OK
Datum: söndag 1 april 2018
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Alain Berger | H45 (21) | 35:22 | +3:55 | 9:09 | |
6 | Inès Berger | D16 (37) | 33:45 | +5:48 | 10:15 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
12 | Teija Launis | D50 (13) | 1:07:13 | +38:47 | 22:11 | |
22 | Kasperi Launis | H50 (23) | 1:01:18 | +31:55 | 16:23 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
13 | Axel Wrådhe | H21 Elit (39) | 34:33 | +4:06 | 6:54 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
20 | Marit Wenseth Kure | D21 Elit (27) | 1:05:33 | +28:30 | 14:34 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Magnar Øvreås | H75 (4) | 59:08 | | 19:23 | |
3 | Hjørdis Øvreås | D70 (4) | 1:30:15 | +35:54 | 35:31 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Molly Bergstrand | D12 (10) | 24:19 | | 9:48 | |
1 | Tim Olsson | Öppen motion 5 (30) | 33:50 | | 8:59 | |
2 | Jan Uhrberg | Öppen motion 3 (23) | 35:01 | +1:24 | 12:22 | |
3 | Elias Ohlsson | U1 (14) | 37:14 | +11:14 | 17:38 | |
4 | Christina Südhoff | D45 (14) | 45:41 | +8:04 | 14:52 | |
4 | Ester Ohlsson | U1 (14) | 38:29 | +12:29 | 18:14 | |
5 | Vera Uhrberg | Öppen motion 3 (23) | 38:39 | +5:02 | 13:39 | |
6 | Mona Olsson | D55 (7) | 59:34 | +20:48 | 19:24 | |
11 | Lovis Bergstrand | D14 (20) | 38:37 | +10:18 | 12:52 | |
17 | Mats Ohlsson | Öppen motion 3 (23) | 1:08:54 | +35:17 | 24:20 | |
22 | Alice Einarsson | Öppen motion 3 (23) | 1:30:40 | +57:03 | 32:02 | |
22 | Erik Südhoff | H14 (26) | 48:04 | +22:27 | 15:51 | |
26 | Ida Südhoff | D16 (37) | 56:19 | +28:22 | 17:07 | |
| Per Einarsson | Öppen motion 5 (30) | ej godkänd | | | |
| Magnus Arvidsson | Öppen motion 5 (30) | ej godkänd | | | |
| Maria Einarsson | Öppen motion 3 (23) | ej start | | | |
| Isak Einarsson | Öppen motion 5 (30) | ej start | | | |
| Malva Arvidsson | D12 (10) | ej start | | | |
| Ulrik Olsson | H50 (23) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Carina Svensson | D50 (13) | 28:26 | | 9:23 | |
1 | Axel Elmblad | H16 (27) | 25:24 | | 7:39 | |
2 | Tuva Nylund | D14 (20) | 30:37 | +2:18 | 10:12 | |
10 | Mats Nylund | H50 (23) | 40:16 | +10:53 | 10:45 | |
15 | Micael Elmblad | Öppen motion 5 (30) | 1:03:13 | +29:23 | 16:48 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
6 | Ingeborg Eide | D21 Elit (27) | 38:50 | +1:47 | 8:37 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Mikael Backlund | H55 (16) | 38:30 | +3:46 | 10:22 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Carl-Göran Struts | H60 (13) | 39:36 | +1:30 | 10:42 | |
3 | Maria Eriksson | D20 Elit (5) | 42:58 | +5:20 | 10:24 | |
4 | Helena Eriksson | D50 (13) | 36:38 | +8:12 | 12:05 | |
6 | Arvid Galborgen | H65 (11) | 40:30 | +9:55 | 13:21 | |
30 | Yvonne Galborgen | Öppen motion 7 (35) | 1:34:45 | +1:03:08 | 31:03 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Alva Sonesson | D18 Elit (11) | 33:29 | | 8:45 | |
5 | Jan Hjort | H40 (9) | 53:17 | +22:37 | 13:48 | |
9 | Sofia Hjort | D40 (11) | 59:56 | +18:01 | 16:01 | |
10 | Tindra Hjort | D18 Elit (11) | 1:07:09 | +33:40 | 17:34 | |
11 | Vera Pettersson | D16 (37) | 37:59 | +10:02 | 11:32 | |
13 | Elsa Sonesson | D16 (37) | 39:01 | +11:04 | 11:51 | |
14 | Tilda Wiklund | Öppen motion 7 (35) | 52:58 | +21:21 | 17:21 | |
14 | Emia Hjort | D14 (20) | 40:59 | +12:40 | 13:39 | |
16 | Moa Skoog | D16 (37) | 42:35 | +14:38 | 12:56 | |
19 | Lennart Sibeck | Öppen motion 7 (35) | 1:02:13 | +30:36 | 20:23 | |
20 | Helena Sonesson | Öppen motion 5 (30) | 1:10:31 | +36:41 | 18:45 | |
| Håkan Sonesson | H45 (21) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
22 | Sara Wänström | D16 (37) | 51:31 | +23:34 | 15:39 | |
| Johan Wänström | H45 (21) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
9 | Isak Bergset | H21 Elit (39) | 33:51 | +3:24 | 6:46 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Bengt-Åke Jansson | H60 (13) | 41:37 | +3:31 | 11:14 | |
3 | Linus Iseborn | H35 (4) | 51:01 | +13:22 | 11:20 | |
4 | Mattihas Kjell | H21 (12) | 40:32 | +2:19 | 9:00 | |
7 | Linda Larsson | D40 (11) | 52:00 | +10:05 | 13:54 | |
8 | Karl Jansson | Öppen motion 8 (35) | 52:26 | +14:58 | 11:39 | |
| Melker Jansson | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Jonas Martner | H40 (9) | 30:40 | | 7:56 | |
3 | Anna Martner | D35 (4) | 50:42 | +1:49 | 13:39 | |
7 | Love Modén | U1 (14) | 42:36 | +16:36 | 20:11 | |
9 | Harald Martner | H12 (12) | 42:11 | +22:13 | 16:32 | |
17 | Daniel Fredriksson | H45 (21) | 55:06 | +23:39 | 14:16 | |
24 | Tim Martner | H14 (26) | 54:17 | +28:40 | 17:54 | |
34 | Niclas Nygren | Öppen motion 8 (35) | 1:52:00 | +1:14:32 | 24:53 | |
| Stella Modén | D12 (10) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
9 | Øyvind Lamark | H14 (26) | 29:50 | +4:13 | 9:50 | |
10 | Vibeke Lamark | D45 (14) | 53:31 | +15:54 | 17:25 | |
16 | Trond Lamark | H50 (23) | 44:03 | +14:40 | 11:46 | |
30 | Ingrid Lamark | D16 (37) | 1:00:20 | +32:23 | 18:20 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Willy Grønstad | H70 (13) | 33:30 | | 10:59 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Torbjørn Kravdal | H40 (9) | 38:57 | +8:17 | 10:05 | |
6 | Martin Öhman | H45 (21) | 36:22 | +4:55 | 9:25 | |
7 | Kristine Kravdal | D16 (37) | 34:29 | +6:32 | 10:28 | |
7 | Marie Kravdal | D14 (20) | 34:26 | +6:07 | 11:28 | |
10 | Elias Öhman | H18 Elit (14) | 40:52 | +11:21 | 10:08 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
10 | Grunde Isaksætre | H16 (27) | 32:37 | +7:13 | 9:49 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Elisabet Enmark | D50 (13) | 30:58 | +2:32 | 10:13 | |
2 | Erik Olsson | H20 Elit (5) | 38:10 | +0:08 | 8:40 | |
2 | Patrik Ottosson | H21 (12) | 40:15 | +2:02 | 8:56 | |
4 | Mårten Olsson | H20 Elit (5) | 42:10 | +4:08 | 9:35 | |
5 | Lasse Jansson | H50 (23) | 32:41 | +3:18 | 8:44 | |
11 | Ingela Eriksson | D45 (14) | 53:58 | +16:21 | 17:34 | |
13 | Anna Berggren | D45 (14) | 1:09:32 | +31:55 | 22:38 | |
15 | Anders Enmark | H50 (23) | 43:45 | +14:22 | 11:41 | |
18 | Anders L Olsson | H50 (23) | 45:30 | +16:07 | 12:09 | |
19 | Isak Berggren | H16 (27) | 51:29 | +26:05 | 15:30 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Christina Halvarsson | D50 (13) | 34:46 | +6:20 | 11:28 | |
3 | Arvid Aronsson | H16 (27) | 27:04 | +1:40 | 8:09 | |
5 | Åsa Nordberg | D45 (14) | 46:07 | +8:30 | 15:01 | |
8 | Elias Nordberg | H14 (26) | 29:02 | +3:25 | 9:34 | |
9 | Sven Börjeson | H55 (16) | 44:16 | +9:32 | 11:55 | |
9 | Mats Strandhagen | H60 (13) | 53:14 | +15:08 | 14:23 | |
18 | Lena Hermansson | Öppen motion 7 (35) | 1:02:09 | +30:32 | 20:22 | |
19 | Christer Nordberg | Öppen motion 5 (30) | 1:05:35 | +31:45 | 17:26 | |
22 | Sara Holmdell | Öppen motion 7 (35) | 1:04:31 | +32:54 | 21:09 | |
24 | Bo Hermansson | Öppen motion 7 (35) | 1:07:57 | +36:20 | 22:16 | |
| Viktor Jellvert Börjeson | H16 (27) | ej godkänd | | | |
| Simon Nordberg | H16 (27) | ej godkänd | | | |
| Moa Enmark | D21 Elit (27) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Liam Wingstedt | H14 Kort (3) | 33:05 | | 12:58 | |
3 | Ville Wingstedt | H10 (13) | 20:56 | +1:45 | 9:49 | |
4 | Minna Wingstedt | D12 (10) | 30:21 | +6:02 | 12:14 | |
4 | Anja Wingstedt | D40 (11) | 47:22 | +5:27 | 12:39 | |
12 | Emil Wingstedt | H21 Elit (39) | 34:29 | +4:02 | 6:53 | |
15 | Ane Sofie Bjørgul | D21 Elit (27) | 46:55 | +9:52 | 10:25 | |
27 | Thomas Natvig Årstad | H21 Elit (39) | 42:39 | +12:12 | 8:31 | |
| Sixten Sand | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
19 | Kennet Horvath | H50 (23) | 52:16 | +22:53 | 13:58 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
13 | Arvid Johansson | U1 (14) | 1:12:36 | +46:36 | 34:24 | |
14 | Harry Johansson | U1 (14) | 1:12:48 | +46:48 | 34:30 | |
| Christian Johansson | H40 (9) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Sofie Skyttersæter Iversen | D20 Elit (5) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
5 | Birgit Hansson | D55 (7) | 48:47 | +10:01 | 15:53 | |
7 | Ulf Björkdahl | H60 (13) | 50:48 | +12:42 | 13:43 | |
12 | Silvana Lilleeng | Öppen motion 5 (30) | 1:00:16 | +26:26 | 16:01 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Robin Hilding | U2 (14) | 34:07 | +3:29 | 13:42 | |
3 | Christian Holmqvist | Öppen motion 8 (35) | 39:00 | +1:32 | 8:40 | |
11 | Marie-Louise Stridh | Öppen motion 3 (23) | 57:08 | +23:31 | 20:11 | |
| Alma Hjertberg | D16 (37) | ej godkänd | | | |
| Jan Hilding | H50 (23) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Leif Bokerød | H70 (13) | 36:36 | +3:06 | 12:00 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Göran Olsson | H65 (11) | 30:35 | | 10:05 | |
6 | Malin Reichenberg | D21 (6) | 1:16:39 | +38:31 | 21:35 | |
8 | Roger Gustafsson | H60 (13) | 52:06 | +14:00 | 14:04 | |
8 | Oscar Gustafsson | H21 (12) | 54:31 | +16:18 | 12:06 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Marcus Carlsson | H18 Elit (14) | 33:20 | +3:49 | 8:16 | |
6 | Johan Mårtensson | H16 (27) | 29:26 | +4:02 | 8:51 | |
12 | Anton Carlsson | H16 (27) | 34:32 | +9:08 | 10:24 | |
15 | Lena Carlsson Tell | Öppen motion 3 (23) | 1:07:41 | +34:04 | 23:54 | |
| Erica Bogren | D16 (37) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
28 | Lena Kollén | Öppen motion 7 (35) | 1:18:06 | +46:29 | 25:36 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Viktor Jemth | H14 (26) | 26:19 | +0:42 | 8:41 | |
12 | Per Jemth | Öppen motion 8 (35) | 56:45 | +19:17 | 12:36 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Per Forsberg | H50 (23) | 31:38 | +2:15 | 8:27 | |
6 | Katarina Rundström | D45 (14) | 47:10 | +9:33 | 15:21 | |
11 | Elis Forsberg Rundström | H14 (26) | 31:50 | +6:13 | 10:30 | |
13 | Jon Forsberg Rundström | U2 (14) | 1:09:55 | +39:17 | 28:04 | |
24 | Nils Forsberg Rundström | H16 (27) | 1:27:33 | +1:02:09 | 26:22 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Charlotte Thrane | D35 (4) | 49:37 | +0:44 | 13:22 | |
2 | Vetle Ruud Bråten | H21 Elit (39) | 30:39 | +0:12 | 6:07 | |
4 | Christer Westberg | H75 (4) | 1:21:42 | +22:34 | 26:47 | |
6 | Rasmus Ødum | H50 (23) | 34:23 | +5:00 | 9:11 | |
8 | Marius Thrane Ødum | H21 Elit (39) | 33:25 | +2:58 | 6:41 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Linnea Claesdotter | D21 Elit (27) | 40:19 | +3:16 | 8:57 | |
21 | Erik Ivarsson Sandberg | H21 Elit (39) | 39:05 | +8:38 | 7:49 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
31 | Adrian Dahlström | H21 Elit (39) | 46:26 | +15:59 | 9:17 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
14 | Magnus Södervall | H50 (23) | 43:31 | +14:08 | 11:38 | |
16 | Elsa Södervall | D14 (20) | 41:38 | +13:19 | 13:52 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Emma Ling | D16 (37) | 28:52 | +0:55 | 8:46 | |
4 | Emil Ling | H12 (12) | 34:42 | +14:44 | 13:36 | |
4 | Adrian Sjödin | H14 (26) | 27:33 | +1:56 | 9:05 | |
4 | Sandra Ling | D14 (20) | 32:25 | +4:06 | 10:48 | |
13 | Anders Ling | H45 (21) | 41:55 | +10:28 | 10:51 | |
15 | Erik Ling | H16 (27) | 43:25 | +18:01 | 13:04 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Ulla Lindhe | D75 (3) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Hugo Bergenfur | H14 Kort (3) | 42:47 | +9:42 | 16:46 | |
7 | Mats Bergenfur | H45 (21) | 36:25 | +4:58 | 9:26 | |
8 | Eva-Lill Bergenfur | D45 (14) | 50:41 | +13:04 | 16:30 | |
12 | Elias Bergenfur | H18 Elit (14) | 42:37 | +13:06 | 10:34 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
9 | Hugo Håkansson | H18 Elit (14) | 40:16 | +10:45 | 9:59 | |
23 | Stefan Håkansson | Öppen motion 7 (35) | 1:04:47 | +33:10 | 21:14 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Stian Bergersen | H21 (12) | 38:13 | | 8:29 | |
3 | Bjørn Ekeberg | H21 Elit (39) | 31:45 | +1:18 | 6:21 | |
10 | Frode Konst | H21 (12) | 1:14:21 | +36:08 | 16:31 | |
13 | Ane N Ramtvedt | Öppen motion 7 (35) | 52:23 | +20:46 | 17:10 | |
24 | Torbjørn Sagberg | H21 Elit (39) | 40:32 | +10:05 | 8:06 | |
| Kristine Fjeldbo | D21 Elit (27) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Sture Ottesen | H60 (13) | 38:06 | | 10:17 | |
1 | Anne Solheim Haugerud | D55 (7) | 38:46 | | 12:37 | |
| Anne Sørum | D60 (10) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
35 | Aleksandr Manoilov | H21 Elit (39) | 57:54 | +27:27 | 11:34 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
7 | Stina Haraldsson | D21 Elit (27) | 40:13 | +3:10 | 8:56 | |
| Elsa Jansson | D21 Elit (27) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Jussi Silvennoinen | H55 (16) | 35:23 | +0:39 | 9:32 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Petter Haraldsson | Öppen motion 8 (35) | 44:02 | +6:34 | 9:47 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Lars Öhgren | H45 (21) | 35:43 | +4:16 | 9:15 | |
12 | Jenny Lind Öhgren | D45 (14) | 55:48 | +18:11 | 18:10 | |
19 | Signe Öhgren | D14 (20) | 52:16 | +23:57 | 17:25 | |
20 | Elmer Öhgren | H16 (27) | 54:44 | +29:20 | 16:29 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Lukas Katvala | H18 Elit (14) | 31:43 | +2:12 | 7:52 | |
3 | Axel Halvarsson | H20 Elit (5) | 41:23 | +3:21 | 9:24 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Jan Olm | H50 (23) | 29:23 | | 7:51 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | William Göransson | Öppen motion 1 (4) | 58:29 | +5:52 | 23:29 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Annika Hilding | Öppen motion 3 (23) | 38:22 | +4:45 | 13:33 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
19 | Jari Riihinen | Öppen motion 3 (23) | 1:12:25 | +38:48 | 25:35 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Daniel Holmdell | Öppen motion 8 (35) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Alexander Göransson | Öppen motion 1 (4) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Ingrid Lome-Hagman | D70 (4) | 54:21 | | 21:23 | |
1 | Björnar Gammelsäter | H55 (16) | 34:44 | | 9:21 | |
7 | Lars-Evan Pettersson | H70 (13) | 46:38 | +13:08 | 15:17 | |
9 | Linda Gammelsäter | D18 Elit (11) | 1:01:52 | +28:23 | 16:11 | |
11 | Per A Arnesen | Öppen motion 7 (35) | 51:28 | +19:51 | 16:52 | |
11 | Knut Bjørkelo | H55 (16) | 55:20 | +20:36 | 14:54 | |
12 | Rolf Hagman | H70 (13) | 1:17:35 | +44:05 | 25:26 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Mille Jægtvik | D16 (37) | 35:49 | +7:52 | 10:53 | |
9 | Andre Jægtvik | H45 (21) | 37:27 | +6:00 | 9:42 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Sven Olsson | H45 (21) | 31:27 | | 8:08 | |
3 | Therese Bergqvist | D40 (11) | 45:08 | +3:13 | 12:04 | |
8 | Moa Bergqvist | D14 (20) | 35:35 | +7:16 | 11:51 | |
29 | Maja Bergqvist | D16 (37) | 59:27 | +31:30 | 18:04 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Michael Forslund | H35 (4) | 1:14:36 | +36:57 | 16:34 | |
18 | Emelie Forslund | D14 (20) | 46:36 | +18:17 | 15:32 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Malva Jarl | U2 (14) | 30:38 | | 12:18 | |
2 | Jussi Aumo | H45 (21) | 34:17 | +2:50 | 8:52 | |
2 | Evelina Björkman | U2 (14) | 31:24 | +0:46 | 12:36 | |
3 | Johanna Nilsson | D18 Elit (11) | 39:30 | +6:01 | 10:20 | |
3 | Sabina Aumo | D16 (37) | 29:40 | +1:43 | 9:01 | |
5 | Karl Aderstedt Althoff | H14 (26) | 27:42 | +2:05 | 9:08 | |
6 | Joel Björkman | U1 (14) | 41:22 | +15:22 | 19:36 | |
8 | Magnus Hedman | H45 (21) | 36:36 | +5:09 | 9:28 | |
10 | Eva Nilsson | Öppen motion 5 (30) | 58:59 | +25:09 | 15:41 | |
10 | Erik Aderstedt | H45 (21) | 38:24 | +6:57 | 9:56 | |
12 | Stefan L Johansson | Öppen motion 7 (35) | 52:04 | +20:27 | 17:04 | |
16 | Fritjof Aderstedt Althoff | H16 (27) | 44:16 | +18:52 | 13:20 | |
23 | Oscar Lundborg | H16 (27) | 1:06:10 | +40:46 | 19:55 | |
31 | Disa Rangert | D16 (37) | 1:00:38 | +32:41 | 18:25 | |
| Elmer Lilleeng | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
| Hanna Rangert | D40 (11) | ej start | | | |
| Elsa Aderstedt Althoff | D18 Elit (11) | ej start | | | |
| Hans Nilsson | H50 (23) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Anders Malmberg | H65 (11) | 36:23 | +5:48 | 12:00 | |
6 | Marie Malmberg | D60 (10) | 51:36 | +16:09 | 20:38 | |
17 | Karin Stenback | D21 Elit (27) | 50:09 | +13:06 | 11:08 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Kerstin Burman | D60 (10) | 39:30 | +4:03 | 15:48 | |
6 | Marcus Faruga Karldén | Öppen motion 8 (35) | 48:57 | +11:29 | 10:52 | |
8 | Einar Roessner | U1 (14) | 42:47 | +16:47 | 20:16 | |
9 | Roalh Kleveland | H65 (11) | 47:18 | +16:43 | 15:36 | |
10 | Harald Roessner | H12 (12) | 48:56 | +28:58 | 19:11 | |
30 | Christian Karldén | H21 Elit (39) | 46:23 | +15:56 | 9:16 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Kristin Melby Jacobsen | D16 (37) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Rolf Gjølberg | H70 (13) | 47:52 | +14:22 | 15:41 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Nina Djerf | D50 (13) | 53:30 | +25:04 | 17:39 | |
8 | Andreas Näsman | Öppen motion 5 (30) | 56:56 | +23:06 | 15:08 | |
11 | Viggo Näsman | H10 (13) | 35:54 | +16:43 | 16:51 | |
15 | Ebba Näsman | D14 (20) | 41:22 | +13:03 | 13:47 | |
21 | Patrick Djerf | H50 (23) | 58:45 | +29:22 | 15:42 | |
30 | Hanna Djerf | Öppen motion 8 (35) | 1:19:42 | +42:14 | 17:42 | |
| Emma Djerf | D20 Elit (5) | ej start | | | |
| Klara Djerf | D20 Elit (5) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
17 | Frida Kjellman | Öppen motion 7 (35) | 1:01:38 | +30:01 | 20:12 | |
17 | Anna Backman | D14 (20) | 45:32 | +17:13 | 15:10 | |
27 | Niclas Kjellman | Öppen motion 7 (35) | 1:14:39 | +43:02 | 24:28 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Elin Brekke | Öppen motion 3 (23) | 53:22 | +19:45 | 18:51 | |
| Jens Johan Brekke | H18 Elit (14) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Maud Göthe Lundgren | D65 (4) | 1:00:14 | +5:10 | 24:05 | |
3 | Pia Vångell | D55 (7) | 45:39 | +6:53 | 14:52 | |
12 | Jan Lundgren | H60 (13) | 1:00:24 | +22:18 | 16:19 | |
12 | Fredrika Vångell | D21 Elit (27) | 43:46 | +6:43 | 9:43 | |
22 | Erik Malmberg | H21 Elit (39) | 39:55 | +9:28 | 7:59 | |
26 | Jonas Lundgren | H21 Elit (39) | 40:39 | +10:12 | 8:07 | |
| Hanna Lundgren | D16 (37) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Eskil Wallebäck | U1 (14) | 33:05 | +7:05 | 15:40 | |
5 | Clyde Persson | Öppen motion 5 (30) | 50:28 | +16:38 | 13:25 | |
5 | Håkan Larsson | H60 (13) | 45:50 | +7:44 | 12:23 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
10 | Juergen Ziesche | H65 (11) | 54:14 | +23:39 | 17:53 | |
| Ludwig Genderjahn | H65 (11) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Peter Hambäck | H50 (23) | 38:25 | +9:02 | 10:16 | |
15 | Lovisa Hambäck | D16 (37) | 42:17 | +14:20 | 12:51 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Lis Dæhli | D60 (10) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Anna Nordelöf | D40 (11) | 43:16 | +1:21 | 11:34 | |
7 | Anders Nordelöf | H40 (9) | 56:18 | +25:38 | 14:35 | |
| Maja Nordelöf | D12 (10) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
25 | Inger Johansson | Öppen motion 7 (35) | 1:10:23 | +38:46 | 23:04 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
14 | Öyvind Glendrange | Öppen motion 8 (35) | 57:53 | +20:25 | 12:51 | |
25 | Ane Hansen Kjenseth | Öppen motion 8 (35) | 1:09:50 | +32:22 | 15:31 | |
| Simen Kjenseth Glendrange | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
12 | Johan Karlsson | H55 (16) | 57:50 | +23:06 | 15:35 | |
13 | Maria Ahlberg | D50 (13) | 1:37:02 | +1:08:36 | 32:01 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Maren Jansson Haverstad | D21 Elit (27) | 37:15 | +0:12 | 8:16 | |
4 | Håkon Raadal Bjørlo | H21 Elit (39) | 31:46 | +1:19 | 6:21 | |
5 | Ingvin Nesse | Öppen motion 7 (35) | 33:43 | +2:06 | 11:03 | |
5 | Vegard Jarvis Westergård | H21 Elit (39) | 32:09 | +1:42 | 6:25 | |
9 | Karen Oline Kolstad | D21 Elit (27) | 40:23 | +3:20 | 8:58 | |
10 | Olai Stensland Lillevold | H21 Elit (39) | 34:01 | +3:34 | 6:48 | |
13 | Kateřina Chromá | D21 Elit (27) | 45:02 | +7:59 | 10:00 | |
16 | Rasmus Rørholt Theisen | H21 Elit (39) | 36:04 | +5:37 | 7:12 | |
16 | Åsne Skram Trømborg | D21 Elit (27) | 49:03 | +12:00 | 10:54 | |
17 | Vegard Blomseth Johnsen | H21 Elit (39) | 36:24 | +5:57 | 7:16 | |
20 | Jonas Klausen Espedal | H21 Elit (39) | 38:54 | +8:27 | 7:46 | |
21 | Kristin Brekke | D21 Elit (27) | 1:07:34 | +30:31 | 15:00 | |
| Ingrid Lundanes | D21 Elit (27) | ej godkänd | | | |
| Elias Thorsdal Mølnvik | H21 Elit (39) | ej godkänd | | | |
| Tonje Vassend | D21 Elit (27) | ej godkänd | | | |
| Marit Melby Jacobsen | D20 Elit (5) | ej start | | | |
| Audun Heimdal | H21 Elit (39) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Else Kari Scheele | D45 (14) | 37:37 | | 12:15 | |
1 | Majken Mo | Öppen motion 3 (23) | 33:37 | | 11:52 | |
1 | Halvor Tørnqvist Halden | H18 Elit (14) | 29:31 | | 7:19 | |
1 | Jon Aukrust Osmoen | H21 Elit (39) | 30:27 | | 6:05 | |
1 | Inga Skaarer Wiklund | D14 (20) | 28:19 | | 9:26 | |
1 | Pia Young Vik | D16 (37) | 27:57 | | 8:29 | |
2 | Sofie Aarnes | D21 (6) | 39:15 | +1:07 | 11:03 | |
2 | Eira Skaarer Wiklund | D12 (10) | 24:46 | +0:27 | 9:59 | |
2 | Kornelius Kriszat-Løvfald | H16 (27) | 26:05 | +0:41 | 7:51 | |
2 | Maja Mo Hjelseth | D14 (20) | 30:37 | +2:18 | 10:12 | |
3 | Anne M Hausken Nordberg | D21 Elit (27) | 37:36 | +0:33 | 8:21 | |
4 | Marianne Dæhli | D21 (6) | 57:40 | +19:32 | 16:14 | |
4 | Rune Scheele | H50 (23) | 31:50 | +2:27 | 8:30 | |
5 | Monica Tørnqvist Halden | D50 (13) | 37:35 | +9:09 | 12:24 | |
5 | Mads Juhl | H21 (12) | 43:36 | +5:23 | 9:41 | |
5 | Oda Scheele | D16 (37) | 33:06 | +5:09 | 10:03 | |
6 | Anders Nordberg | H21 Elit (39) | 32:14 | +1:47 | 6:26 | |
6 | Lars Young Vik | H18 Elit (14) | 35:46 | +6:15 | 8:52 | |
7 | Isak Jonsson | H18 Elit (14) | 35:53 | +6:22 | 8:54 | |
7 | Eirik Kamstrup Hovind | H21 Elit (39) | 32:29 | +2:02 | 6:29 | |
7 | Teodor Mo Hjelseth | H16 (27) | 29:29 | +4:05 | 8:52 | |
9 | Kjell Ottar Wiklund | H50 (23) | 39:06 | +9:43 | 10:27 | |
10 | Marie Scheele | D14 (20) | 38:29 | +10:10 | 12:49 | |
10 | Mons Kr. Løvfald | H55 (16) | 48:16 | +13:32 | 13:00 | |
11 | Marte Narum | D21 Elit (27) | 43:08 | +6:05 | 9:35 | |
11 | Kasper Bakken Ulseth | H16 (27) | 33:13 | +7:49 | 10:00 | |
13 | Vegard Halden | H50 (23) | 41:35 | +12:12 | 11:07 | |
14 | Elias Jonsson | H21 Elit (39) | 34:53 | +4:26 | 6:58 | |
19 | Alix Young Vik | Öppen motion 8 (35) | 1:03:49 | +26:21 | 14:10 | |
19 | Henrik Eijsink | H21 Elit (39) | 38:30 | +8:03 | 7:42 | |
33 | Halvor Saunes | H21 Elit (39) | 49:32 | +19:05 | 9:54 | |
| Tarjei Hausken Nordberg | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
| Frida Bakken Ulseth | D18 Elit (11) | ej godkänd | | | |
| Helene Scheele | D10 (6) | ej godkänd | | | |
| Siri Ulvestad | D21 Elit (27) | ej godkänd | | | |
| Maiken Sandberg | D20 Elit (5) | ej godkänd | | | |
| Tone Lye | D21 Elit (27) | ej godkänd | | | |
| Håvard Haga | H21 Elit (39) | ej godkänd | | | |
| Cristina Luis | Öppen motion 7 (35) | ej godkänd | | | |
| Martin Hoset | H21 Elit (39) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Alina Niggli | D16 (37) | 32:09 | +4:12 | 9:46 | |
11 | Jurg Niggli | H50 (23) | 40:48 | +11:25 | 10:54 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
5 | Monika Nilsson | D60 (10) | 49:01 | +13:34 | 19:36 | |
7 | Lena Petersson | D50 (13) | 45:37 | +17:11 | 15:03 | |
25 | Lucas Boström | H14 (26) | 55:35 | +29:58 | 18:20 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Lennart Korén | H70 (13) | 45:36 | +12:06 | 14:57 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Rasmus Pettersson | H16 (27) | 28:42 | +3:18 | 8:38 | |
8 | Frida Johansson | D18 Elit (11) | 52:26 | +18:57 | 13:43 | |
13 | Arvid Johansson | H14 (26) | 35:14 | +9:37 | 11:37 | |
21 | Ylva Johansson | D16 (37) | 50:06 | +22:09 | 15:13 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Annika Wessmark | Öppen motion 1 (4) | 52:37 | | 21:07 | |
4 | Algot Tersing | H10 (13) | 22:45 | +3:34 | 10:40 | |
8 | Alfred Tersing | H10 (13) | 33:35 | +14:24 | 15:46 | |
9 | Karin Laurell | D50 (13) | 57:14 | +28:48 | 18:53 | |
15 | Jakob Laurell | Öppen motion 8 (35) | 1:00:51 | +23:23 | 13:31 | |
18 | Bo Kron | H45 (21) | 57:20 | +25:53 | 14:51 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Örjan Wängdahl | H60 (13) | 43:57 | +5:51 | 11:52 | |
8 | Sofia Samuelsson | Öppen motion 7 (35) | 49:03 | +17:26 | 16:04 | |
9 | Patrik Lilleeng | Öppen motion 8 (35) | 55:55 | +18:27 | 12:25 | |
12 | Axel Brönnestam | H14 (26) | 34:22 | +8:45 | 11:20 | |
18 | Max Nyman | H14 (26) | 39:54 | +14:17 | 13:10 | |
20 | Nils-Erik Gunnarsson | Öppen motion 7 (35) | 1:03:47 | +32:10 | 20:54 | |
21 | Bibbi Gustafsson | Öppen motion 3 (23) | 1:30:16 | +56:39 | 31:53 | |
| Oscar Nyman | H14 Kort (3) | ej start | | | |
| Yngve Nilsson | H65 (11) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
23 | Tomas Fridén | Öppen motion 8 (35) | 1:08:42 | +31:14 | 15:16 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
9 | Anna-Karin Ryberg | D45 (14) | 51:49 | +14:12 | 16:52 | |
18 | Irma Svensson | D16 (37) | 44:26 | +16:29 | 13:30 | |
21 | Claes-Håkan Svensson | Öppen motion 8 (35) | 1:05:18 | +27:50 | 14:30 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Malin Leijon Lind | D21 Elit (27) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Meja Pettersson | D10 (6) | 46:11 | +8:37 | 22:12 | |
3 | Anton Karlsson | H21 (12) | 40:24 | +2:11 | 8:58 | |
3 | Åsa Pettersson | Öppen motion 3 (23) | 36:45 | +3:08 | 12:59 | |
5 | Agnes Kamfors | D14 (20) | 33:18 | +4:59 | 11:06 | |
6 | Ella Pettersson | D12 (10) | 54:52 | +30:33 | 22:07 | |
6 | Torbjörn Pettersson | Öppen motion 5 (30) | 54:12 | +20:22 | 14:24 | |
12 | Wilma Pettersson | D14 (20) | 38:56 | +10:37 | 12:58 | |
15 | Stefan Isaksson | Öppen motion 7 (35) | 53:26 | +21:49 | 17:31 | |
16 | Annie Kamfors | Öppen motion 5 (30) | 1:04:18 | +30:28 | 17:06 | |
17 | Sara Ivarsson | Öppen motion 8 (35) | 1:03:47 | +26:19 | 14:10 | |
32 | Emma Ivarsson | D16 (37) | 1:01:35 | +33:38 | 18:43 | |
| Samuel Böke | H16 (27) | ej godkänd | | | |
| Niklas Kamfors | Öppen motion 5 (30) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Gustav Öhgren | H20 Elit (5) | 38:02 | | 8:38 | |
2 | Anders Oksvold | H40 (9) | 36:35 | +5:55 | 9:28 | |
3 | Kajsa Mattsson | D21 (6) | 46:42 | +8:34 | 13:09 | |
5 | Johannes Öhgren | H18 Elit (14) | 33:31 | +4:00 | 8:19 | |
5 | Lars Mattsson | H55 (16) | 39:41 | +4:57 | 10:41 | |
7 | Wille Söderqvist | H14 (26) | 28:28 | +2:51 | 9:23 | |
8 | Marit Söderqvist | D40 (11) | 56:33 | +14:38 | 15:07 | |
9 | Vendela Söderqvist | D16 (37) | 36:21 | +8:24 | 11:02 | |
13 | Anna Okvold | Öppen motion 3 (23) | 1:01:07 | +27:30 | 21:35 | |
13 | Walter Oksvold | H10 (13) | 1:29:24 | +1:10:13 | 41:58 | |
| Birgitta Mattsson | Öppen motion 5 (30) | ej godkänd | | | |
| William Oksvold | H12 (12) | ej godkänd | | | |
| Fredrik Mattsson | H21 Elit (39) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Victor Axbom | Öppen motion 8 (35) | 38:27 | +0:59 | 8:32 | |
3 | Lillemor Hallin | D75 (3) | 1:34:14 | +58:18 | 47:35 | |
6 | Lars Magnusson | H55 (16) | 40:17 | +5:33 | 10:51 | |
7 | Charlotte Drejmo | D45 (14) | 49:19 | +11:42 | 16:03 | |
8 | Felix Drejmo | H16 (27) | 30:41 | +5:17 | 9:14 | |
26 | Kristofer Drejmo | Öppen motion 8 (35) | 1:15:08 | +37:40 | 16:41 | |
| Valter Drejmo | H14 Kort (3) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Lovisa Larsson | D21 (6) | 38:08 | | 10:44 | |
3 | Viktor Fischer | H12 (12) | 28:05 | +8:07 | 11:00 | |
4 | Johanna Öberg | D21 Elit (27) | 37:54 | +0:51 | 8:25 | |
6 | Joel Ahlberg | H12 (12) | 37:59 | +18:01 | 14:53 | |
15 | David Lingfors | H21 Elit (39) | 35:25 | +4:58 | 7:05 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Harald Wibye | H75 (4) | 1:06:21 | +7:13 | 21:45 | |
2 | Tordis Rytter Jakobsen | D70 (4) | 1:17:26 | +23:05 | 30:29 | |
2 | Aurora Gjølsjø | D18 Elit (11) | 37:51 | +4:22 | 9:54 | |
2 | Erik Jakobsen | H35 (4) | 46:53 | +9:14 | 10:25 | |
3 | Sondre Ladim | H14 (26) | 26:54 | +1:17 | 8:52 | |
4 | Øyvind Løken | H40 (9) | 45:27 | +14:47 | 11:46 | |
5 | Selmer Løken | H10 (13) | 24:42 | +5:31 | 11:35 | |
6 | Karoline Bjørnerød | D18 Elit (11) | 45:57 | +12:28 | 12:01 | |
6 | Alfred Bjørnerød | H14 (26) | 27:45 | +2:08 | 9:09 | |
10 | Elisabeth Jakobsen | Öppen motion 3 (23) | 54:38 | +21:01 | 19:18 | |
12 | Solan Løken | U1 (14) | 59:34 | +33:34 | 28:13 | |
13 | Roy Gjerding | H60 (13) | 1:04:02 | +25:56 | 17:18 | |
13 | Christopher Ladim | H16 (27) | 36:06 | +10:42 | 10:52 | |
| Emma Aune Jakobsen | D12 (10) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
18 | Tobias Janzon Sjöstedt | H16 (27) | 49:10 | +23:46 | 14:48 | |
29 | Cecilia Janzon | Öppen motion 7 (35) | 1:30:08 | +58:31 | 29:33 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
10 | Amanda Karmetun | D16 (37) | 36:29 | +8:32 | 11:05 | |
11 | Cecilia Karmetun | D40 (11) | 1:23:00 | +41:05 | 22:11 | |
11 | Tomas Petersén | Öppen motion 5 (30) | 59:07 | +25:17 | 15:43 | |
14 | Joakim Karmetun | H45 (21) | 42:26 | +10:59 | 10:59 | |
| Wilhelm Karmetun | H12 (12) | ej godkänd | | | |
| Olle Petersén | H14 (26) | ej godkänd | | | |
| Karl Petersén | H16 (27) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
25 | Gustaf Wennerberg | H21 Elit (39) | 40:34 | +10:07 | 8:06 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Hanna Hänström | D20 Elit (5) | 38:35 | +0:57 | 9:20 | |
7 | Niklas Wansölin | Öppen motion 8 (35) | 49:31 | +12:03 | 11:00 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
13 | Inga Kazlauskaité | D21 Elit (27) | 45:02 | +7:59 | 10:00 | |
29 | Liutauras Bilevicius | H21 Elit (39) | 44:30 | +14:03 | 8:54 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
18 | Agnes Westerberg | D21 Elit (27) | 51:17 | +14:14 | 11:23 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Helge Gisholt | H50 (23) | 31:35 | +2:12 | 8:26 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Monica Ivarsson | D65 (4) | 1:07:41 | +12:37 | 27:04 | |
3 | Ann Warma Laas | D60 (10) | 41:17 | +5:50 | 16:30 | |
7 | Andres Laas | H55 (16) | 40:22 | +5:38 | 10:52 | |
14 | Hans Lindgren | H55 (16) | 59:40 | +24:56 | 16:04 | |
17 | Lukas Larsson | H16 (27) | 46:42 | +21:18 | 14:03 | |
20 | Agnes Ivarsson | D14 (20) | 54:30 | +26:11 | 18:10 | |
21 | Kent Ivarsson | Öppen motion 7 (35) | 1:04:00 | +32:23 | 20:59 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
7 | Felicia Gustafsson | Öppen motion 3 (23) | 48:33 | +14:56 | 17:09 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Anders Axelsson | H55 (16) | 40:54 | +6:10 | 11:01 | |
10 | Ann-Charlotte Solvang | D50 (13) | 1:03:20 | +34:54 | 20:54 | |
10 | Johan Eriksson | H14 (26) | 31:36 | +5:59 | 10:25 | |
13 | Linnea Solvang Stagg | D14 (20) | 39:00 | +10:41 | 13:00 | |
15 | Roy Johansson | H55 (16) | 1:00:15 | +25:31 | 16:14 | |
17 | Tommy Hartikka | Öppen motion 5 (30) | 1:04:53 | +31:03 | 17:15 | |
18 | Susanne Hartikka | Öppen motion 5 (30) | 1:05:21 | +31:31 | 17:22 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Dan Widercrantz | H65 (11) | 36:20 | +5:45 | 11:59 | |
4 | Rebecca Eriksson | D10 (6) | 48:13 | +10:39 | 23:10 | |
4 | Sofia Johansson | D18 Elit (11) | 40:26 | +6:57 | 10:35 | |
6 | Annelie Johansson | D50 (13) | 41:42 | +13:16 | 13:45 | |
9 | Jessica Eriksson | U1 (14) | 46:17 | +20:17 | 21:56 | |
10 | Patricia Eriksson | U1 (14) | 46:58 | +20:58 | 22:15 | |
13 | Hans Bernhardsson | Öppen motion 5 (30) | 1:01:26 | +27:36 | 16:20 | |
14 | Ebba Lind | D16 (37) | 39:49 | +11:52 | 12:06 | |
20 | Clara Johansson | D16 (37) | 46:44 | +18:47 | 14:12 | |
27 | Frida Johansson | D16 (37) | 57:44 | +29:47 | 17:32 | |
| Felicia Sandin | Öppen motion 5 (30) | ej godkänd | | | |
| Emilia Sandin | Öppen motion 5 (30) | ej godkänd | | | |
| Liv Lind | Öppen motion 3 (23) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
33 | Sanna Hedberg | D16 (37) | 1:03:46 | +35:49 | 19:22 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Max Larsson | H40 (9) | 1:00:29 | +29:49 | 15:40 | |
19 | Otto Larsson | H14 (26) | 40:11 | +14:34 | 13:15 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Malin Jonsson | D40 (11) | 41:55 | | 11:12 | |
1 | Wilma Jonsson | D10 (6) | 37:34 | | 18:03 | |
1 | Anton Jonsson | H12 (12) | 19:58 | | 7:49 | |
2 | Sverre Vikström | Öppen motion 5 (30) | 35:39 | +1:49 | 9:28 | |
4 | Angelica Wikström | D35 (4) | 1:03:57 | +15:04 | 17:14 | |
5 | Alrik Wikström | U2 (14) | 45:08 | +14:30 | 18:07 | |
8 | Ivar Wikström | H12 (12) | 38:47 | +18:49 | 15:12 | |
14 | Nicklas Moberg | Öppen motion 5 (30) | 1:02:04 | +28:14 | 16:30 | |
23 | Nicolina Moberg | D16 (37) | 51:37 | +23:40 | 15:41 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
10 | Erik Eriksson | H18 Elit (14) | 40:52 | +11:21 | 10:08 | |
20 | Stefan Eriksson | H50 (23) | 52:28 | +23:05 | 14:01 | |
| Anna Eriksson | Öppen motion 7 (35) | ej godkänd | | | |
| Oskar Eriksson | H21 (12) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Trym Gjedebo | U1 (14) | 26:00 | | 12:19 | |
1 | Erika Gjedebo | D12 Kort (1) | 36:35 | | 17:35 | |
2 | Arnhild Krogh | D45 (14) | 41:57 | +4:20 | 13:39 | |
2 | Inger Lise Bjordal | D75 (3) | 1:08:41 | +32:45 | 34:41 | |
7 | Ane Sofie Krogh | D18 Elit (11) | 48:45 | +15:16 | 12:45 | |
10 | Roar Pedersen | Öppen motion 8 (35) | 56:08 | +18:40 | 12:28 | |
11 | Roar Bjordal | H70 (13) | 58:09 | +24:39 | 19:03 | |
14 | Dan Erik Kalleson | Öppen motion 3 (23) | 1:03:52 | +30:15 | 22:34 | |
14 | Jakob A. Gjedebo | H14 (26) | 35:40 | +10:03 | 11:46 | |
15 | Jonas Krogh | H14 (26) | 36:47 | +11:10 | 12:08 | |
17 | Tina Kalleson | D16 (37) | 42:54 | +14:57 | 13:02 | |
24 | Elin Kalleson | Öppen motion 8 (35) | 1:09:41 | +32:13 | 15:29 | |
| Ida Gjedebo | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Erik N Ramtvedt | Öppen motion 7 (35) | 32:45 | +1:08 | 10:44 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Elias Westerbergh | H14 (26) | 25:37 | | 8:27 | |
2 | Alfons Westerbergh | H10 (13) | 20:11 | +1:00 | 9:28 | |
12 | Johan Westerbergh | H45 (21) | 41:08 | +9:41 | 10:39 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
11 | Asle Jahren | H60 (13) | 54:01 | +15:55 | 14:35 | |
11 | Anne Catherine Ekroll | D50 (13) | 1:03:59 | +35:33 | 21:06 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Helge Revhaug | H70 (13) | 37:19 | +3:49 | 12:14 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Wenche Bjørnstad | D60 (10) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
6 | Axel Wiberg | Öppen motion 3 (23) | 39:29 | +5:52 | 13:57 | |
| Björn Öberg | H50 (23) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Lena Larsson | D60 (10) | 35:27 | | 14:10 | |
7 | Göran Larsson | H65 (11) | 40:42 | +10:07 | 13:25 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Anne Ramtvet | Öppen motion 7 (35) | 32:23 | +0:46 | 10:37 | |
| Hans Huseby | H65 (11) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
5 | Knut Harald Hylleseth | H45 (21) | 35:48 | +4:21 | 9:16 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
10 | Sören Svensson | H70 (13) | 54:40 | +21:10 | 17:55 | |
| Solveig Hedenblom | D65 (4) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Monika Larsson | D60 (10) | ej start | | | |
| Jörgen Batz | H55 (16) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
5 | Lilly Bergenfur | U1 (14) | 39:18 | +13:18 | 18:37 | |
5 | Edith Bergenfur | D10 (6) | 55:27 | +17:53 | 26:39 | |
5 | Felicia Rööhs | D12 (10) | 42:33 | +18:14 | 17:09 | |
5 | Ann Hyvönen | D40 (11) | 50:34 | +8:39 | 13:31 | |
6 | Lina Rööhs | D40 (11) | 50:52 | +8:57 | 13:36 | |
11 | Alva Rööhs | U1 (14) | 50:25 | +24:25 | 23:53 | |
11 | Jonas Bergenfur | H45 (21) | 40:25 | +8:58 | 10:28 | |
19 | Mikael Rööhs | H45 (21) | 57:58 | +26:31 | 15:01 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
12 | Øyvind Hylleseth | H50 (23) | 40:52 | +11:29 | 10:55 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Atle Kulstad | H10 (13) | 19:11 | | 9:00 | |
11 | Vilda Kulstad | U2 (14) | 55:19 | +24:41 | 22:12 | |
23 | Hannes Dahlberg | H14 (26) | 53:42 | +28:05 | 17:43 | |
33 | Tom Dahlberg | Öppen motion 8 (35) | 1:48:13 | +1:10:45 | 24:02 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
31 | Ragnhild Bråten | Öppen motion 8 (35) | 1:21:43 | +44:15 | 18:09 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
34 | Mikael Nilsson | H21 Elit (39) | 50:48 | +20:21 | 10:09 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Ella Pellmé | D14 Kort (1) | 1:08:41 | | 27:41 | |
3 | Jan Hansson | H55 (16) | 35:29 | +0:45 | 9:33 | |
4 | Christina Birath | D55 (7) | 46:30 | +7:44 | 15:08 | |
6 | Nils Ekström | U2 (14) | 47:25 | +16:47 | 19:02 | |
7 | Hilma Ekström | D12 (10) | 59:01 | +34:42 | 23:47 | |
7 | Kerstin Haugen Lund | D60 (10) | 1:16:32 | +41:05 | 30:36 | |
9 | Willy Fjällborg | H16 (27) | 31:40 | +6:16 | 9:32 | |
9 | Lovisa Birath | Öppen motion 3 (23) | 53:27 | +19:50 | 18:53 | |
10 | Arne Lund | H60 (13) | 53:29 | +15:23 | 14:27 | |
10 | Svea Pellmé | U2 (14) | 54:30 | +23:52 | 21:53 | |
11 | Alfred Steindahl | H21 (12) | 1:18:03 | +39:50 | 17:20 | |
14 | Anna-Carin Steindahl | D45 (14) | 1:09:48 | +32:11 | 22:44 | |
14 | Erik Lund | H18 Elit (14) | 1:05:26 | +35:55 | 16:14 | |
14 | Arvid Ekström | H16 (27) | 42:16 | +16:52 | 12:43 | |
20 | Petter Andersson | Öppen motion 8 (35) | 1:04:16 | +26:48 | 14:16 | |
20 | Pär Svensson | H45 (21) | 1:05:53 | +34:26 | 17:04 | |
22 | Johan Lund | H16 (27) | 1:00:01 | +34:37 | 18:04 | |
29 | Martin Lund | Öppen motion 8 (35) | 1:15:34 | +38:06 | 16:47 | |
| Henrik Pellmé | H45 (21) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
| Isak Olsson | H16 (27) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Johan Östberg | Öppen motion 7 (35) | 32:01 | +0:24 | 10:29 | |
5 | Tilda Östberg | D18 Elit (11) | 42:35 | +9:06 | 11:08 | |
5 | Mattias Östberg | H16 (27) | 29:21 | +3:57 | 8:50 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Conny Jidetoft | H65 (11) | 33:04 | +2:29 | 10:54 | |
5 | Lennart Hermansson | H70 (13) | 45:42 | +12:12 | 14:59 | |
9 | Tobias Govik | H21 (12) | 56:39 | +18:26 | 12:35 | |
| Bengt-Olof Johansson | H70 (13) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Gunnar Persson | H75 (4) | 1:07:53 | +8:45 | 22:15 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Silje Ekroll Jahren | D21 Elit (27) | 37:03 | | 8:14 | |
5 | Stefan Millegård | H65 (11) | 39:17 | +8:42 | 12:57 | |
16 | Therese Alfredsson | Öppen motion 7 (35) | 58:01 | +26:24 | 19:01 | |
28 | Johan Wikström | H21 Elit (39) | 44:05 | +13:38 | 8:49 | |
32 | Fredrik Weihard | H21 Elit (39) | 46:30 | +16:03 | 9:18 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
11 | Jakob Enmark | H21 Elit (39) | 34:25 | +3:58 | 6:53 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Andreas Axelsson | H35 (4) | 37:39 | | 8:22 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
5 | Emma Ekberg | D21 (6) | 59:37 | +21:29 | 16:47 | |
6 | Christer Bergagård | H60 (13) | 47:22 | +9:16 | 12:48 | |
6 | Peter Olsson | H40 (9) | 55:40 | +25:00 | 14:25 | |
6 | Mattias Kuosku | H21 (12) | 50:49 | +12:36 | 11:17 | |
7 | Lisbeth Bergagård | D55 (7) | 1:00:59 | +22:13 | 19:51 | |
9 | Ulrik Olsson | H10 (13) | 33:41 | +14:30 | 15:48 | |
10 | Linda Sternö | D40 (11) | 1:22:40 | +40:45 | 22:06 | |
13 | Jan Martner | H70 (13) | 1:19:09 | +45:39 | 25:57 | |
16 | Martin Carlson | H55 (16) | 1:20:09 | +45:25 | 21:36 | |
22 | Birgitta Carlson | Öppen motion 5 (30) | 1:43:50 | +1:10:00 | 27:36 | |
| Frans Olsson | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
| Oliver Weibeit | Inskolning (9) | fullföljt | | | |
| Eva-Britt Martner | D70 (4) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Maja Andersson | Öppen motion 5 (30) | 47:30 | +13:40 | 12:37 | |
5 | Viggo Andersson | H12 (12) | 35:16 | +15:18 | 13:49 | |
6 | Leif Löf | H70 (13) | 46:37 | +13:07 | 15:17 | |
6 | Alva Björk | D14 (20) | 34:09 | +5:50 | 11:23 | |
8 | Selma Martander | U2 (14) | 51:51 | +21:13 | 20:49 | |
9 | Elsa Martander | D14 (20) | 38:14 | +9:55 | 12:44 | |
10 | Melker Ockborn | H10 (13) | 35:30 | +16:19 | 16:40 | |
10 | Josefine Kristiansson | D21 Elit (27) | 42:23 | +5:20 | 9:25 | |
12 | Moa Eriksson | D16 (37) | 38:23 | +10:26 | 11:40 | |
14 | Malte Andersson | U2 (14) | 1:25:41 | +55:03 | 34:24 | |
15 | Olof Martander | H45 (21) | 43:03 | +11:36 | 11:09 | |
16 | Kajsa Martander | Öppen motion 3 (23) | 1:08:35 | +34:58 | 24:14 | |
19 | Ronja Andersson | D16 (37) | 46:17 | +18:20 | 14:04 | |
19 | Louise Borg | D21 Elit (27) | 52:50 | +15:47 | 11:44 | |
20 | Edvin Ockborn | H14 (26) | 40:25 | +14:48 | 13:20 | |
21 | David Almén | H16 (27) | 58:33 | +33:09 | 17:38 | |
24 | Alma Appelgren | D16 (37) | 52:55 | +24:58 | 16:05 | |
| Hilda Martander | D16 (37) | ej godkänd | | | |
| Lovisa Kristiansson | U1 (14) | ej start | | | |
| Arvid Björk | H16 (27) | ej start | | | |
| Hugo Mandinger | H16 (27) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
9 | Anders Runander | Öppen motion 7 (35) | 49:26 | +17:49 | 16:12 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
5 | Rebecka Heinrup | D21 Elit (27) | 38:15 | +1:12 | 8:30 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
17 | Åsa Franzen | Öppen motion 8 (35) | 1:03:47 | +26:19 | 14:10 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Emma Hagrot | D20 Elit (5) | 37:38 | | 9:06 | |
8 | Lars Grankvist | H65 (11) | 42:02 | +11:27 | 13:52 | |
18 | Eva Hagrot | Öppen motion 3 (23) | 1:12:06 | +38:29 | 25:28 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
3 | Signe Nyman | Öppen motion 1 (4) | 1:01:34 | +8:57 | 24:43 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Elina Christiansson | D10 (6) | 39:44 | +2:10 | 19:06 | |
3 | Tilia Olsson | D12 (10) | 29:49 | +5:30 | 12:01 | |
4 | Olivia Bjelke | U2 (14) | 44:41 | +14:03 | 17:56 | |
7 | Alma Olsson | U2 (14) | 48:58 | +18:20 | 19:39 | |
9 | Sissi Carlsson | Öppen motion 5 (30) | 58:43 | +24:53 | 15:36 | |
16 | Hjalmar Olsson | H14 (26) | 37:04 | +11:27 | 12:13 | |
22 | Lina Carlsson | Öppen motion 8 (35) | 1:07:56 | +30:28 | 15:05 | |
| Emma Christiansson | D12 (10) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
4 | Mona Åkerman | D60 (10) | 44:50 | +9:23 | 17:56 | |
7 | Lars Karlsson | H50 (23) | 35:12 | +5:49 | 9:24 | |
| Karl-Erik Engblom | H55 (16) | ej start | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
8 | Eskil Fröisland | H18 Elit (14) | 37:33 | +8:02 | 9:19 | |
13 | Njaal Ellegaard Melby | H18 Elit (14) | 47:44 | +18:13 | 11:50 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Birgitta Stenström | D75 (3) | 35:56 | | 18:08 | |
1 | Emelie Svalin | D35 (4) | 48:53 | | 13:10 | |
2 | Liam Hogedal | H12 (12) | 22:26 | +2:28 | 8:47 | |
3 | Kent Skärberg | Öppen motion 5 (30) | 41:52 | +8:02 | 11:08 | |
4 | Wilma Jansson | D20 Elit (5) | 1:18:02 | +40:24 | 18:53 | |
6 | Gabriel Hogedal | H10 (13) | 31:34 | +12:23 | 14:49 | |
7 | Nore Modén | H10 (13) | 32:54 | +13:43 | 15:26 | |
7 | Erik Skärberg | H21 (12) | 52:37 | +14:24 | 11:41 | |
9 | Per-Arne Johansson | H70 (13) | 49:39 | +16:09 | 16:16 | |
20 | Louise Modén | Öppen motion 3 (23) | 1:13:21 | +39:44 | 25:55 | |
23 | Mattias Modén | Öppen motion 5 (30) | 2:04:25 | +1:30:35 | 33:05 | |
25 | Tova Jansson | D16 (37) | 56:17 | +28:20 | 17:06 | |
| Gunvor Jonsson | Öppen motion 7 (35) | ej godkänd | | | |
| Hannes Modén | Inskolning (9) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
9 | Jakob Wedman | H40 (9) | 1:06:24 | +35:44 | 17:12 | |
12 | Per Gustav Wedman | H10 (13) | 36:37 | +17:26 | 17:11 | |
21 | Lotta Wedman | Öppen motion 5 (30) | 1:30:45 | +56:55 | 24:08 | |
21 | Nils Arvid Wedman | H14 (26) | 44:09 | +18:32 | 14:34 | |
28 | Karin Wedman | D16 (37) | 58:28 | +30:31 | 17:46 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | Fredrik Hamrefors | H18 Elit (14) | 30:53 | +1:22 | 7:39 | |
3 | Eva Ode | D45 (14) | 42:37 | +5:00 | 13:52 | |
5 | Henrik Hamrefors | H20 Elit (5) | 47:21 | +9:19 | 10:45 | |
12 | Alexander Thulin | U2 (14) | 56:52 | +26:14 | 22:50 | |
13 | Ulf Hamrefors | H55 (16) | 59:30 | +24:46 | 16:02 | |
16 | Mats Thulin | H45 (21) | 46:47 | +15:20 | 12:07 | |
| Hanna Thulin | Öppen motion 3 (23) | ej godkänd | | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
1 | Eva Pettersson | D65 (4) | 55:04 | | 22:01 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
7 | Pontus Nilsson | H12 (12) | 38:05 | +18:07 | 14:56 | |
7 | Mikael Nilsson | Öppen motion 5 (30) | 54:18 | +20:28 | 14:26 | |
12 | Carina Dahlström | Öppen motion 3 (23) | 57:29 | +23:52 | 20:18 | |
16 | Erik Lunnari | Öppen motion 8 (35) | 1:03:03 | +25:35 | 14:00 | |
17 | David Hermansson | H14 (26) | 37:11 | +11:34 | 12:16 | |
17 | Tomas Hermansson | H50 (23) | 44:22 | +14:59 | 11:51 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
2 | May Bente Brurberg | D55 (7) | 42:23 | +3:37 | 13:48 | |
7 | Anne Nilsen | Öppen motion 7 (35) | 44:24 | +12:47 | 14:33 | |
9 | Lea Haug | U2 (14) | 52:05 | +21:27 | 20:55 | |
32 | Vincent Eijsink | Öppen motion 8 (35) | 1:39:46 | +1:02:18 | 22:10 | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
23 | Oscar Vångell | H21 Elit (39) | 40:26 | +9:59 | 8:05 | |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!