Tävlingens namn: Öka farta
Arrangörsorganisationer:
Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: lördag 12 september 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ulf Palmér | H55 (13) | 30:45 | 8:45 | |
2 | Amanda Johansson | D12 (9) | 23:15 | +0:32 | 9:56 |
3 | Olle Nordin | U1 (21) | 17:12 | +1:20 | 8:41 |
3 | Ivan Ernvid | H75 (21) | 34:37 | +1:54 | 13:00 |
5 | Stefan Nordin | H45 (26) | 34:33 | +5:38 | 9:01 |
6 | Maja Nordin | D12 (9) | 28:49 | +6:06 | 12:18 |
6 | Eskil Söderlund | U1 (21) | 17:27 | +1:35 | 8:48 |
6 | Eva Svensson | Öppen motion 3 (21) | 43:31 | +14:13 | 16:21 |
7 | Kajsa Nordin | D40 (7) | 55:33 | +21:11 | 17:24 |
8 | Roland Boman | H70 (41) | 33:30 | +5:47 | 11:57 |
8 | Nils Lennartson | U1 (21) | 17:58 | +2:06 | 9:04 |
8 | Ellen Arneborg | D12 (9) | 39:05 | +16:22 | 16:42 |
8 | Björn Pettersson | H60 (27) | 37:16 | +8:24 | 11:40 |
9 | Therese Andersson | D35 (11) | 1:00:39 | +25:08 | 17:16 |
12 | Kerstin Ernvid | D70 (25) | 45:23 | +8:36 | 19:04 |
12 | Albin Genberg | H12 (13) | 35:47 | +16:59 | 14:58 |
13 | Anders Thomasson | H60 (27) | 39:22 | +10:30 | 12:20 |
13 | Kajsa Spetz | D21 (19) | 43:18 | +12:29 | 11:16 |
14 | ViggoVissbo-Syren | U1 (21) | 20:01 | +4:09 | 10:06 |
15 | Alva Johansson | U1 (21) | 22:26 | +6:34 | 11:19 |
15 | Edvin Lennartson | H10 (18) | 32:12 | +18:12 | 14:00 |
16 | Anna Genberg | D10 (18) | 29:30 | +14:43 | 12:49 |
16 | Elsa Arnesson | Öppen motion 7 (36) | 52:37 | +16:48 | 16:14 |
17 | Sofie Pettersson | D21 (19) | 52:27 | +21:38 | 13:39 |
17 | Erik Arneborg | H10 (18) | 48:13 | +34:13 | 20:57 |
18 | Lisa Gassner | D21 (19) | 52:45 | +21:56 | 13:44 |
19 | Marcus Kvarndal | H21 (31) | 38:33 | +6:49 | 8:11 |
20 | Lars Arneborg | Öppen motion 7 (36) | 55:30 | +19:41 | 17:07 |
20 | Anders Genberg | H45 (26) | 51:08 | +22:13 | 13:21 |
28 | Susanne Arneborg | Öppen motion 5 (31) | 1:12:40 | +32:11 | 22:51 |
35 | Lars Tuvesson | H70 (41) | 47:13 | +19:30 | 16:51 |
Malin Andersson | D35 (11) | ej godkänd | |||
Johan Palmér | H21 (31) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!