Startlista för OL-rounden, dag 1, sprint
Tävlingens namn: OL-rounden, dag 1, sprint
Arrangörsorganisation:
OK Hedströmmen
Datum: lördag 19 augusti 2017
Västerås SOK
59 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
---|---|---|---|---|---|
40 | Tobias Dahlmark | H14 | 2 010 m | 11:00 | |
Vilma Thulin | D12 | 1 540 m | 11:01 | ||
Elin Palm | D10 | 1 360 m | 11:04 | ||
Per Hermann | Öppen motion 5 | 2 010 m | 11:04:11 | ||
Kajsa Hall | D12 | 1 540 m | 11:05 | ||
Pär Wiklund | Öppen motion 3 | 1 540 m | 11:06:35 | ||
Smilla Andertoft | D12 | 1 540 m | 11:07 | ||
44 | Sixten Slagbrand | H14 | 2 010 m | 11:08 | |
Alicia Hermann | D10 | 1 360 m | 11:08 | ||
24 | Ida Larsson | D16 | 2 050 m | 11:09 | |
Elvira Björnberg | D12 | 1 540 m | 11:11 | ||
Frida Herbst | D10 | 1 360 m | 11:12 | ||
Hans-Erik Skalberg | H65 | 2 440 m | 11:12 | ||
Pia Wiklund | Öppen motion 3 | 1 540 m | 11:12:39 | ||
Linnea Viklund | Öppen motion 3 | 1 540 m | 11:12:41 | ||
47 | Albin Åkerström | H14 | 2 010 m | 11:14 | |
Eva Ode | D40 | 2 600 m | 11:16 | ||
Wilmer Sigurdsson | Öppen motion 1 | 1 360 m | 11:16:47 | ||
Anna Lindgren | D45 | 2 390 m | 11:19 | ||
David Lindgren | H45 | 2 670 m | 11:19 | ||
Arvid Eriksson | H10 | 1 360 m | 11:20 | ||
Thomas Andersson | H40 | 2 880 m | 11:20 | ||
Oscar Eriksson | Öppen motion 1 | 1 360 m | 11:20:09 | ||
Per Erik Fogel | H65 | 2 440 m | 11:22 | ||
Karin Sandqvist | Öppen motion 5 | 2 010 m | 11:22:06 | ||
Carl Sandqvist | H12 | 1 540 m | 11:23 | ||
Catarina Larsson | D45 | 2 390 m | 11:23 | ||
Tomas Lindqvist | H45 | 2 670 m | 11:23 | ||
Daniel Björnberg | H40 | 2 880 m | 11:24 | ||
Lars-Erik Rask | H65 | 2 440 m | 11:24 | ||
51 | Maja Ahlström | D14 | 1 940 m | 11:25 | |
Lars Hall | H45 | 2 670 m | 11:25 | ||
Felix Sigurdsson | Öppen motion 3 | 1 540 m | 11:26:10 | ||
Malena Ahlström | D45 | 2 390 m | 11:27 | ||
Jens Andertoft | H45 | 2 670 m | 11:27 | ||
Marcus Arnoldsson | H40 | 2 880 m | 11:28 | ||
53 | Hanna Hermann | D14 | 1 940 m | 11:29 | |
Samuel Lindqvist | H12 | 1 540 m | 11:29 | ||
Robert Palm | H45 | 2 670 m | 11:29 | ||
30 | Hugo Frisk | H16 | 2 210 m | 11:31 | |
Kerstin Sundberg | D55 | 2 630 m | 11:32 | ||
55 | Hanna Thulin | D14 | 1 940 m | 11:33 | |
Elis Wiklund | H12 | 1 540 m | 11:33 | ||
10 | Andreas Eriksson | H21 | 3 620 m | 11:34 | |
32 | Kalle Åkerman Sjöström | H16 | 2 210 m | 11:35 | |
57 | Kristina Lindgren | D14 | 1 940 m | 11:37 | |
Erik Palm | H12 | 1 540 m | 11:37 | ||
34 | Pontus Lindgren | H16 | 2 210 m | 11:39 | |
Magnus Larsson | H50 | 2 600 m | 11:40 | ||
35 | Emil Ahlström | H16 | 2 210 m | 11:41 | |
59 | Amanda Hall | D14 | 1 940 m | 11:41 | |
14 | Anders Österlund | H21 | 3 620 m | 11:42 | |
36 | Tamás Szüts | H16 | 2 210 m | 11:43 | |
37 | Martin Sandqvist | H16 | 2 210 m | 11:45 | |
61 | Felicia Sahlén | D14 | 1 940 m | 11:45 | |
Felix Slagbrand | H12 | 1 540 m | 11:45 | ||
38 | Markus Österlund | H16 | 2 210 m | 11:47 | |
39 | Axel Tarkpea | H16 | 2 210 m | 11:49 | |
18 | Dan Österlund | H21 | 3 620 m | 11:50 |