Startlista för DM, lång, Norrbotten
Tävlingens namn: DM, lång, Norrbotten
Arrangörsorganisation:
Älvsby IF OK
Datum: lördag 15 augusti 2015
D21
8 160 m, 7 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
1 | Josefine Tuoremaa | Vittjärvs IK | 12:00 | |
2 | Linda Lidman | OK Renen | 12:06 | |
3 | Linnea Sundström | OK Renen | 12:12 | |
4 | Andrea Wickbom | Vittjärvs IK | 12:18 | |
5 | Sigrid Holmgren | OK Renen | 12:24 | |
6 | Lena Turesson | OK Renen | 12:30 | |
7 | Agnes Rosendahl | OK Renen | 12:36 |
H21
10 100 m, 5 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
11 | Albert Askengren | Bergnäsets AIK | 12:01 | |
12 | Claes Turesson | OK Renen | 12:07 | |
13 | Mats Luspa | IFK Kiruna | 12:13 | |
14 | Simon Waller | IFK Umeå | 12:19 | |
15 | Gunnar Holmgren | Bergnäsets AIK | 12:25 |
D18
5 490 m, 2 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
16 | Josefine Andersson | OK Renen | 12:24 | |
17 | Elin Lundgren | Vittjärvs IK | 12:28 |
H18
6 650 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
18 | Nils Henriksson | Bergnäsets AIK | 12:02 | |
19 | Oskar Öqvist | Bergnäsets AIK | 12:06 | |
20 | Rasmus Wickbom | Vittjärvs IK | 12:10 | |
21 | Erik Tuuri | Bergnäsets AIK | 12:14 |
D16
4 740 m, 9 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
22 | Else Holmgren | Bergnäsets AIK | 12:09 | |
23 | Sofia Westin | Vittjärvs IK | 12:13 | |
24 | Elsa Christoffersson | OK Renen | 12:17 | |
25 | Rebecca Fahlgren | Vittjärvs IK | 12:21 | |
26 | Anna Andersson | Piteå IF | 12:25 | |
27 | Elvira Forslund | OK Renen | 12:29 | |
28 | Hanna E Tuoremaa | Vittjärvs IK | 12:33 | |
29 | Anna Viklund | Gammelstads IF | 12:37 | |
30 | Kristina Tholerud | Övertorneå IF | 12:41 |
H16
4 740 m, 2 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
31 | Gabriel Larsson | Gammelstads IF | 12:01 | |
32 | Harald Larsson | Bergnäsets AIK | 12:05 |
D14
3 770 m, 7 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
33 | Emma Johansson | Älvsby IF OK | 12:01 | |
34 | Hanna Lundberg | OK Renen | 12:05 | |
35 | Ellen Killmey | Vittjärvs IK | 12:09 | |
36 | Tina Ylipää | Bergnäsets AIK | 12:13 | |
37 | Anna Aasa | Övertorneå IF | 12:17 | |
38 | Agnes Karlsson | Älvsby IF OK | 12:21 | |
39 | Sofia Lundkvist | OK Vargen | 12:25 |
H14
3 770 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
40 | Oskar Lundgren | Vittjärvs IK | 12:29 | |
41 | Tobias Snell | OK Renen | 12:33 | |
42 | Jens Eriksson | Piteå IF | 12:37 | |
43 | Kalle Tuuri | OK Renen | 12:41 |
D14 Kort
2 920 m, 1 anmäld deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Sara Lindblom | Piteå IF | 12:02 |
D12
2 920 m, 6 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
44 | Edit Karlsson | Älvsby IF OK | 12:06 | |
45 | Ella Turesson | OK Renen | 12:10 | |
46 | Frida Johansson | Älvsby IF OK | 12:14 | |
47 | Klara Kivijärvi | OK Renen | 12:18 | |
48 | Matilda Aasa | Övertorneå IF | 12:22 | |
49 | Lisa Larsson | Älvsby IF OK | 12:26 |
H12
2 920 m, 6 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
50 | Oskar Ingvarsson | OK Renen | 12:30 | |
51 | Aron Blomqvist | Vittjärvs IK | 12:34 | |
52 | Albin Lundberg | Arvidsjaurs OK | 12:38 | |
53 | Victor Berglund | Vittjärvs IK | 12:42 | |
54 | Simon Markström | OK Renen | 12:46 | |
55 | Theo Ylipää | Bergnäsets AIK | 12:50 |
D12 Kort
2 290 m, 2 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Emilia Wickbom | Vittjärvs IK | 12:00 | ||
Emilia Wickbom | Vittjärvs IK | 12:00 |
D10
2 290 m, 3 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
55 | Tova Lindbäck | OK Renen | 12:04 | |
56 | Emma Hasselström | OK Renen | 12:08 | |
57 | Minna Turesson | OK Renen | 12:12 |
H10
2 290 m, 6 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
58 | Linus Nordin | OK Renen | 12:16 | |
59 | Eric Hasselström | OK Renen | 12:20 | |
60 | Tim Lundberg | OK Renen | 12:24 | |
61 | Mattias Killmey | Vittjärvs IK | 12:28 | |
62 | Arvid Ingvarsson | OK Renen | 12:32 | |
63 | Albin Wollbrand | OK Renen | 12:36 |
D35
5 490 m, 2 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Anna Tibbelin | OK Renen | 12:00 | ||
Catrin Ingvarsson | OK Renen | 12:04 |
D40
5 490 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Monica Olsson | OK Renen | 12:08 | ||
Anna- Karin Edelsvärd | I 19 IF | 12:12 | ||
Therese Sundqvist | OK Renen | 12:16 | ||
Eva Cederlund | Bodens BK | 12:20 |
H40
8 160 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Magnus Berglund | Vittjärvs IK | 12:03 | ||
Thomas Johansson | OK Renen | 12:09 | ||
Sven Lundbäck | Gävle OK | 12:15 | ||
Mattias Lundgren | Vittjärvs IK | 12:21 |
D45
4 670 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Susanne Andersson | Piteå IF | 12:03 | ||
Anneli Wickbom | Vittjärvs IK | 12:07 | ||
Maria Svanberg | Bergnäsets AIK | 12:11 | ||
Karin Wollbrand | OK Renen | 12:15 |
H45
6 650 m, 5 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Robert Sundqvist | OK Renen | 12:19 | ||
Stefan Södersten | Gammelstads IF | 12:23 | ||
Magnus Lundgren | I 19 IF | 12:27 | ||
Johan Lundberg | Arvidsjaurs OK | 12:31 | ||
Niklas Perman | Vittjärvs IK | 12:35 |
H50
6 650 m, 13 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Lars Lundkvist | Seskarö IF | 12:05 | ||
Frans Wickbom | I 19 IF | 12:09 | ||
Peter Westin | Vittjärvs IK | 12:13 | ||
Rolf Söderholm | Seskarö IF | 12:17 | ||
Inge Söderqvist | OK Renen | 12:21 | ||
Mats Drugge | Vittjärvs IK | 12:25 | ||
Ahti Aasa | Övertorneå IF | 12:29 | ||
Björn Lundsten | Vittjärvs IK | 12:33 | ||
Lars Öster | OK Vargen | 12:37 | ||
Sven Örnerling | OK Renen | 12:41 | ||
Ingvar Isaksson | Seskarö IF | 12:45 | ||
Jan Christoffersson | OK Renen | 12:49 | ||
Kent Tuoremaa | Vittjärvs IK | 12:53 |
H55
5 490 m, 8 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Fredrik Holmgren | Bergnäsets AIK | 12:23 | ||
Svante Larsson | OK Vargen | 12:27 | ||
Anders Abrahamsson | Gammelstads IF | 12:31 | ||
Carl-Johan Westborg | Vittjärvs IK | 12:35 | ||
Mats Lindblom | Piteå IF | 12:39 | ||
Tore Eriksson | Arvidsjaurs OK | 12:43 | ||
Richard Holmgren | Bergnäsets AIK | 12:47 | ||
Håkan Tholerud | Övertorneå IF | 12:51 |
D60
3 940 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Berit Öström | Pajala IF | 12:00 | ||
Ann Persson | Piteå IF | 12:04 | ||
Agneta Holmgren | Bergnäsets AIK | 12:08 | ||
Irene Danielsson | Piteå IF | 12:12 |
H60
5 490 m, 3 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Torbjörn Lundberg | Piteå IF | 12:10 | ||
Jan Lindelöf | Seskarö IF | 12:14 | ||
Lars Vikström | OK Renen | 12:18 |
H65
4 670 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Kjell Sandström | Bodens BK | 12:19 | ||
Clas-Göran Lund | Bodens BK | 12:23 | ||
Roland Salomonsson | Härnösands OK | 12:27 | ||
Eje Andersson | Bodens BK | 12:31 |
H70
3 940 m, 7 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Conny Lagerskog | Arvidsjaurs OK | 12:16 | ||
Kjell Mörtberg | Bodens BK | 12:20 | ||
Bo Jonsson | Bolidens SK | 12:24 | ||
Gösta Klippmark | Haparanda OK | 12:28 | ||
Ove Johansson | IK Örnen | 12:32 | ||
Åke Saloniemi | SK Gränsen | 12:36 | ||
Christer Lundin | OK Renen | 12:40 |
H75
3 940 m, 8 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Gunnar Lindström | OK Renen | 12:02 | ||
Birger Lundberg | Arvidsjaurs OK | 12:06 | ||
Folke Eriksson | I 19 IF | 12:10 | ||
Stig Lindskog | Visborgs OK | 12:14 | ||
Henken Eriksson | I 19 IF | 12:18 | ||
Runar Marktin | Vidsels IK | 12:22 | ||
Nore Westin | I 19 IF | 12:26 | ||
Per-Anders Brännström | Arvidsjaurs OK | 12:30 |
Inskolning
2 080 m, 3 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Thea Berglund | Vittjärvs IK | 11:39:06 | ||
Irma Ingvarsson | OK Renen | 12:08:15 | ||
Ville Sundqvist | OK Renen | 12:24:29 |
U1
2 080 m, 1 anmäld deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Vera Edeskär | OK Renen | 11:59:44 |
U2
2 290 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Melker Wollbrand | OK Renen | 11:17:22 | ||
Oskar Nyholm | Älvsby IF OK | 11:29:52 | ||
Emilia Höglund | Älvsby IF OK | 11:33:26 | ||
Martin Larsson | Älvsby IF OK | 12:04:27 |
Öppen motion 1
2 290 m, 1 anmäld deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Emmie Lindbäck | OK Renen | 11:43:53 |
Öppen motion 3
2 920 m, 5 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Barbro Lundqvist | Långvikens OK | 11:55:43 | ||
Roger Nilsson | Vittjärvs IK | 12:09:10 | ||
Maria Öqvist | Bergnäsets AIK | 12:29:28 | ||
Ulrika Keisu | Vittjärvs IK | 12:34:29 | ||
Jenny Sundqvist | Vittjärvs IK | 12:34:31 |
Öppen motion 5
3 770 m, 7 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Stefan Sundqvist | Vittjärvs IK | 11:41:36 | ||
Elise Forslund | OK Renen | 11:42:40 | ||
Roland Lundqvist | Långvikens OK | 11:56:08 | ||
Agneta Lindbäck | OK Renen | 11:57:44 | ||
Ann-Britt Aasa | Övertorneå IF | 12:04:57 | ||
Joel Sundqvist | OK Renen | 12:24:58 | ||
Lena Lundsten | Vittjärvs IK | 12:29:49 |
Öppen motion 7
2 740 m, 7 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Kjell Andersson | Piteå IF | 11:57:11 | ||
Tommy Edeskär | OK Renen | 11:59:44 | ||
Gunnar Johansson | Bergnäsets AIK | 12:05:04 | ||
Britta Eliasson | Vittjärvs IK | 12:09:13 | ||
Marita Sundström | OK Renen | 12:12:40 | ||
Kristina Kivijärvi | OK Renen | 12:18:11 | ||
Anders Killmey | Vittjärvs IK | 12:33:26 |
Öppen motion 8
4 670 m, 7 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Anders Lidman | OK Renen | 11:48:52 | ||
Joel Larsson | Gammelstads IF | 12:03:27 | ||
Roland Larsson | Gammelstads IF | 12:04:14 | ||
Simon Nordlund | Vittjärvs IK | 12:13:12 | ||
Jonathan Svensson | Växjö OK | 12:14:51 | ||
Kjell Henriksson | Seskarö IF | 12:23:03 | ||
Peter Lundberg | OK Renen | 12:35:09 |
Öppen motion Challenge 5 km
4 850 m, 4 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Organisation | Starttid |
---|---|---|---|---|
Linda Lundberg | OK Renen | 11:40:08 | ||
Fredrik Lundström | OK Renen | 11:44:33 | ||
Mona Johansson | Bergnäsets AIK | 11:45:13 | ||
Eva Leffler | OK Renen | 12:30:40 |