Startlista för Swedish League, medel, med Högåkersträffen
Tävlingens namn: Swedish League, medel, med Högåkersträffen
Arrangörsorganisationer:
Högåkers OK / IFK Umeå
Datum: lördag 23 maj 2015
Umeå OK
92 anmälda deltagareNummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
---|---|---|---|---|---|
102 | Jonas Sundell | H21 Elit | 5 990 m | 10:02 | |
302 | Anton Nilsson | H20 Elit | 5 400 m | 10:02 | |
Isak Johansson | Inskolning | 1 670 m | 10:06:22 | ||
109 | Henrik Johansson | H21 Elit | 5 990 m | 10:16 | |
311 | Henrik Johansson | H20 Elit | 5 400 m | 10:20 | |
511 | Simon Eriksson | H18 Elit | 5 150 m | 10:20 | |
112 | Dag Stridh | H21 Elit | 5 990 m | 10:22 | |
115 | Simon Nilsson | H21 Elit | 5 990 m | 10:28 | |
Hilma Vikström | Inskolning | 1 670 m | 10:36:27 | ||
Roland Vikström | Öppen motion 7 | 3 250 m | 10:37:09 | ||
120 | Emil Nilsson | H21 Elit | 5 990 m | 10:38 | |
124 | Henrik Persson | H21 Elit | 5 990 m | 10:46 | |
1 | Stina Persson | D21 Elit | 5 000 m | 10:47 | |
Agneta Fries | Öppen motion 7 | 3 250 m | 10:48:32 | ||
Bert Eriksson | Öppen motion 7 | 3 250 m | 10:51:33 | ||
127 | Joel Hallberg | H21 Elit | 5 990 m | 10:52 | |
Cecilia Olsson | Öppen motion 7 | 3 250 m | 10:54:02 | ||
Johanna Hallberg | D21 | 3 610 m | 10:57 | ||
Lars Nilsson | Öppen motion 8 | 4 370 m | 10:58:02 | ||
Rasmus Eriksson | H12 | 2 390 m | 10:59 | ||
David Lindholm | H10 | 1 770 m | 10:59 | ||
Cecilia Henfridsson | D50 | 2 980 m | 11:00 | ||
Sven-Erik Lundgren | H80 | 2 410 m | 11:00 | ||
Mattias Karlsson | Öppen motion 8 | 4 370 m | 11:00:21 | ||
Jesper Ramebäck | H12 | 2 390 m | 11:03 | ||
10 | Sofia Levin | D21 Elit | 5 000 m | 11:05 | |
Anna Hallmén | D21 | 3 610 m | 11:05 | ||
Adrian Vidmark | H10 | 1 770 m | 11:05 | ||
Camilla Vidmark | Öppen motion 3 | 2 390 m | 11:06:42 | ||
Jonas Nilsson | Öppen motion 8 | 4 370 m | 11:06:58 | ||
Gunnar Timner | H80 | 2 410 m | 11:08 | ||
Emma Lundholm | Öppen motion 5 | 2 910 m | 11:09:35 | ||
Magnus Fries | Öppen motion 8 | 4 370 m | 11:09:38 | ||
Sara Ådahl | Öppen motion 5 | 2 910 m | 11:10:42 | ||
Oskar Ådahl | H12 | 2 390 m | 11:11 | ||
Saga Rydberg | U1 | 1 670 m | 11:11:25 | ||
Peter Hägglund | Öppen motion 8 | 4 370 m | 11:12:27 | ||
Rogerer Karlsson | Öppen motion 8 | 4 370 m | 11:16:42 | ||
Elisabeth Fries | D21 | 3 610 m | 11:17 | ||
Svante Sirviö | H12 | 2 390 m | 11:17 | ||
Matilda Karlsson | Öppen motion 5 | 2 910 m | 11:17:02 | ||
Vigon Berggrund | U1 | 1 670 m | 11:18:12 | ||
Lotta Karlsson | Öppen motion 5 | 2 910 m | 11:19:47 | ||
Lena Sjöström | D55 | 2 980 m | 11:21 | ||
Lena Timner | D70 | 2 410 m | 11:22 | ||
Petra Berggrund | Öppen motion 5 | 2 910 m | 11:22:46 | ||
Charlotte Kung | D21 | 3 610 m | 11:25 | ||
Isak Lundholm | H12 | 2 390 m | 11:25 | ||
Elin Olofsson | Öppen motion 8 | 4 370 m | 11:29:12 | ||
Tommy Nilbrink | H60 | 3 350 m | 11:30 | ||
Andreas Lundholm | H40 | 4 070 m | 11:31 | ||
Felicia Lindholm | D12 | 2 390 m | 11:32 | ||
217 | Stina Nilsson | D20 Elit | 4 100 m | 11:33 | |
447 | Klara Yngvesson | D18 Elit | 3 750 m | 11:33 | |
Annica Nylund | D55 | 2 980 m | 11:33 | ||
Clas Fries | H55 | 3 610 m | 11:34 | ||
Johan Rydberg | H21 | 4 370 m | 11:35 | ||
Lennart Karlsson | H60 | 3 350 m | 11:38 | ||
Erin Vidmark | D12 | 2 390 m | 11:40 | ||
451 | Jenny Wegebro | D18 Elit | 3 750 m | 11:41 | |
Jakob Nilsson | H14 | 2 910 m | 11:41 | ||
Håkan Eriksson | H60 | 3 350 m | 11:42 | ||
Astrid Sundqvist | Inskolning | 1 670 m | 11:42:46 | ||
Mattias Berggrund | H40 | 4 070 m | 11:43 | ||
Stefan Fries | Öppen motion 1 | 1 770 m | 11:43:23 | ||
Hilja Berggrund | D12 | 2 390 m | 11:44 | ||
Maja Lundholm | D10 | 1 770 m | 11:46 | ||
Martin Sundqvist | H40 | 4 070 m | 11:47 | ||
Tuva Sirviö | D10 | 1 770 m | 11:50 | ||
Hardy Paulsson | H70 | 2 980 m | 11:50 | ||
Robert Vidmark | H40 | 4 070 m | 11:51 | ||
Terho Nevalainen | H60 | 3 350 m | 11:52 | ||
Anders Fries | H55 | 3 610 m | 11:54 | ||
Mats Sandewall | H60 | 3 350 m | 11:56 | ||
Daniel Andersson | H70 | 2 980 m | 11:56 | ||
36 | Åsa Otterbjörk | D21 Elit | 5 000 m | 11:57 | |
Janis Brokers | H21 | 4 370 m | 11:57 | ||
Cecilia Rydberg | Öppen motion 7 | 3 250 m | 12:03:08 | ||
Björn Johansson | H55 | 3 610 m | 12:04 | ||
Mats Klingvall | H65 | 2 980 m | 12:11 | ||
Thomas Ots | H45 | 4 070 m | 12:17 | ||
Tom Korsman | H55 | 3 610 m | 12:18 | ||
Lydia Johansson | D16 | 3 250 m | 12:23 | ||
Åsa Bäckstrand | D40 | 3 350 m | 12:23 | ||
Erik Johansson | H45 | 4 070 m | 12:35 | ||
Gunnar Tiger | H65 | 2 980 m | 12:35 | ||
Anders Johansson | H50 | 3 610 m | 12:43 | ||
Britt Karlsson | D60 | 2 410 m | 12:44 | ||
Ann-Sofie Johansson | D45 | 2 980 m | 12:48 | ||
Inge Nilsson | H50 | 3 610 m | 12:51 | ||
Anna Karin Nilsson | D45 | 2 980 m | 13:00 | ||
Elsa Sundqvist | Inskolning | 1 670 m |