Startlista för KSK-sprinten
TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut
Tävlingens namn: KSK-sprinten
Arrangörsorganisation:
Kinnaströms SK
Datum: söndag 8 oktober 2017
Etapp 1Etapp 2
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Stina Andersson | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Victor Hörnquist | H12 (20) | 1 470 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Vera Nykvist | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Göran Svan | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Anton Sundström | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Viktor Sundström | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Oliver Johansson | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Joar Blomqvist | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Leif Blomqvist | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Tobias Grimmergård | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Sven Sundström | H60 (12) | 1 940 m | |
| | Mariann Kjellberg | D75 (14) | 1 510 m | |
| | Vilma Grimmergård | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Lasse Björfjäll | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Jonas Larsson | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Rolf Gabrielsson | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Max Törnqvist | H12 (20) | 1 470 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Bert Luvö | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Imre Iseborn | H10 (18) | 1 390 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Hanna Holmer | D10 (12) | 1 390 m | |
| | Magnus Wide | H55 (8) | 1 940 m | |
| | Barbro Blom | D75 (14) | 1 510 m | |
| | Rolf Blom | H80 (8) | 1 550 m | |
| | Ola Holmer | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Philip Hjellström | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Monika Hjellström | D45 (4) | 2 060 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Karin Reimertz | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Joakim Kaminsky | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Jennifer Davidson | D16 (4) | 2 220 m | |
| | Lovisa Davidson | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Kristina Lorentzon | D35 (2) | 2 220 m | |
| | Laust Sörensen | H40 (6) | 2 080 m | |
| | Cathrine Davidson | D45 (4) | 2 060 m | |
| | Andreas Eklund | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Christer Borg | H50 (8) | 2 060 m | |
| | Bengt Jonasson | H60 (12) | 1 940 m | |
| | Jens Kaminsky | H60 (12) | 1 940 m | |
| | Elisabeth Rosén | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Sune Mentor | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Kenneth Rosén | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Gudrun Broman | D75 (14) | 1 510 m | |
| | Bo Leuchovius | H75 (16) | 1 550 m | |
| | Lisa Hedström | D80 (4) | 1 510 m | |
| | Siw Pettersson | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Lisa Falk | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Lotta Falk | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Emely Weihart | D16 (4) | 2 220 m | |
| | Joel Ingemarsson | H16 (8) | 2 080 m | |
| | Tova Duell | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Hanna Nilsson | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Klara Nilsson | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Nanna Torén | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Albin Sundström | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Tom Weihart | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Melker Sundström | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Johanna Sundström | D40 (8) | 2 220 m | |
| | Anna-Karin Särén | D40 (8) | 2 220 m | |
| | Enid Ingemarsson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Åsa Lindqvist | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Morgan Nilsson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Bill Andersson | H60 (12) | 1 940 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Fredrik Berg | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Kjell Jeppson | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Hans M Carlsson | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Christer Westberg | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Ted Nömm | U2 (14) | 1 390 m | |
| | Mikael Nömm | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Karin Åkesdotter | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Kristina Tellqvist | D60 (6) | 1 820 m | |
| | Sören Andersson | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Albin Hjellström | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Lena Barkestam | D65 (2) | 1 550 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Christina Schedwin | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Ulla Lindhe | D75 (14) | 1 510 m | |
| | Henrik Hvoslef | H75 (16) | 1 550 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Magnus Wallin | H40 (6) | 2 080 m | |
| | Ing-Marie Samuelsson | D55 (4) | 1 820 m | |
| | Lasse Olsson | H80 (8) | 1 550 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Clas Börjesson | H55 (8) | 1 940 m | |
| | Rosa Johansson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Gunnel Börjesson | D75 (14) | 1 510 m | |
| | Inger Hallberg | D80 (4) | 1 510 m | |
| | Carl-Henrik Hallberg | H80 (8) | 1 550 m | |
| | Oliver Agrér | Inskolning (6) | 1 060 m | |
| | Carl Hendberg | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Pia Hendberg | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Martin Agrér | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Stella Burén | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Elias Petersson | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Elin Petersson | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Anita Eklöf | D60 (6) | 1 820 m | |
| | Tomas Göranson | H65 (14) | 1 820 m | |
| | Kent Jogeland | H65 (14) | 1 820 m | |
| | Eva Alsin | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Ingrid Hermansson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Britt Rangert | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Gunnel Svensson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Bengt-Åke Svensson | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Göran Eklöf | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Sebastian Sundberg | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Nicole Augustsson | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Mira Flansbjer | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Rut Olsson Raneklint | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Melker Flansbjer | U2 (14) | 1 390 m | |
| | Alvin Hansson | U2 (14) | 1 390 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Ulla-Britt Ordasi | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Barbro Vallin | D75 (14) | 1 510 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Viggo Näsman | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Andreas Näsman | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Peter Wallentin | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Kent Kardell | H65 (14) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Felix Axelsson | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Mikael Bergstedt | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Olle Bergstedt | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Pontus Karlsson | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Marcus Ragnarsson | H16 (8) | 2 080 m | |
| | Anton Blomqvist | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Axel Eckhardt | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Elin Blomqvist | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Klara Hansson Sandberg | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Elsie Häggmark | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Albin Lindkvist | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Elving Lomander | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Einar Sörqvist | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Elna Martinsson | D10 (12) | 1 390 m | |
| | Per-Anders Axelsson | H50 (8) | 2 060 m | |
| | Anders Sandberg | H50 (8) | 2 060 m | |
| | Leila Ljunggren | D55 (4) | 1 820 m | |
| | Haldar Lomander | Inskolning (6) | 1 060 m | |
| | Benias Persson | Inskolning (6) | 1 060 m | |
| | Olle Blomqvist | U2 (14) | 1 390 m | |
| | Melwin Lennartsson | U2 (14) | 1 390 m | |
| | Alfred Martinsson | U2 (14) | 1 390 m | |
| | Marita Johansson | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Lizkulla Pettersson | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Helena Blomqvist | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Andreas Martinsson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Rakel Martinsson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Torgny Pettersson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Olle Sörqvist | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Erika Åkesson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Lisa Åkesson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Maria Poll | D21 (6) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Filip Schälin | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Hanna Schälin | D12 (28) | 1 470 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Dag Lorén | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Isak Johansson | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Ulf Johansson | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Kurt Johansson | H65 (14) | 1 820 m | |
| | Moa Johansson | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Jenny Johansson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Victor Hansson | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Johan Hansson | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Lars-Olof Rönnqvist | H65 (14) | 1 820 m | |
| | Bengt Hansson | H75 (16) | 1 550 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Markus Bodén | H55 (8) | 1 940 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Gustav Bohman | H16 (8) | 2 080 m | |
| | Olle Elfström | H16 (8) | 2 080 m | |
| | Kristina Bohman | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Vera Elfström | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Emelie Hagman | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Moa Steneborg | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Erik Billström | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Joar Eliasson | H14 (18) | 2 220 m | |
| | Erik Verhagen | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Elvina Bergdahl | D10 (12) | 1 390 m | |
| | Kajsa Elfström | D10 (12) | 1 390 m | |
| | Hedvig Eliasson | D10 (12) | 1 390 m | |
| | Alexia Palm | D10 (12) | 1 390 m | |
| | Elliot Burvall | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Jonathan Hagman | H10 (18) | 1 390 m | |
| | August Palm | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Daniel Sundqvist | H35 (4) | 2 240 m | |
| | Annika Andersson | D40 (8) | 2 220 m | |
| | Martin Johansson | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Ola Steneborg | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Birgitta Verhagen | D50 (2) | 1 940 m | |
| | Birgitta Karlsson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Hans Karlsson | H75 (16) | 1 550 m | |
| | Lova Bergdahl | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Einar Eliasson | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Karl Hugo Nilsson | U2 (14) | 1 390 m | |
| | Sandra Eliasson | Öppen motion 1 (2) | 1 060 m | |
| | Annette Reul | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Benjamin Reul | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
| | Håkan Hagman | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Sofia Hagman | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
| | Karl Nilsson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Fredrik Wennermark | H21 (20) | 2 490 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Melvin Lund | H12 (20) | 1 470 m | |
| | Christine Lund | D40 (8) | 2 220 m | |
| | Anders Lund | H40 (6) | 2 080 m | |
| | Barbro Andersson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Barbro Börjesson | D70 (24) | 1 510 m | |
| | Kalle Johansson | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Lisbeth Johansson | D75 (14) | 1 510 m | |
| | Ronny Andersson | H75 (16) | 1 550 m | |
| | Kurt Fredrixon | H75 (16) | 1 550 m | |
| | Åke Gatelid | H75 (16) | 1 550 m | |
| | Lars Johansson | H75 (16) | 1 550 m | |
| | Maria Wallin Johansson | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Sofia Elverlind | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Emilia Elverlind | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Magnus Elverlind | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Olivia Lundstedt | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Emilia Lundstedt | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Nils Lydmark | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Dan Lundstedt | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Axel Lydmark | U1 (14) | 1 060 m | |
| | Sara Lydmark | Öppen motion 3 (26) | 1 510 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Jonas Bornetun | H50 (8) | 2 060 m | |
| | Torild Bornetun | H80 (8) | 1 550 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Lennart Bjufström | H35 (4) | 2 240 m | |
| | Stefan Pihl | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Arne Alexandersson | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Karin Johansson | D21 (6) | 2 240 m | |
| | Frida Wallström | D21 (6) | 2 240 m | |
| | Andreas Lindqvist | H21 (20) | 2 490 m | |
| | Matilda Lekberg | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Peter Lekberg | H45 (20) | 2 080 m | |
| | Lars-Göran Axmalm | H70 (30) | 1 820 m | |
| | Perry Lundqvist | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Anders Larsson | H55 (8) | 1 940 m | |
| | Sven Erik Molander | H65 (14) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Rune Sandberg | H70 (30) | 1 820 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Astrid Eriksson | D14 (18) | 2 060 m | |
| | Helena Eriksson | D12 (28) | 1 470 m | |
| | Magnus Andersson | H60 (12) | 1 940 m | |
| | Björn Pettersson | H60 (12) | 1 940 m | |
| | Lars Eriksson | Öppen motion 7 (60) | 2 240 m | |
Nummerlapp | Bricknummer | Namn | Klass | Banlängd | Starttid |
| | Gabriel Hogedal | H10 (18) | 1 390 m | |
| | Gunilla Hogedal | D60 (6) | 1 820 m | |
| | Lars Hogedal | H65 (14) | 1 820 m | |