Officiell resultatlista för Fjällsprinten
Tävlingens namn: Fjällsprinten
Arrangörsorganisation:
Idrefjällens OK
Datum: måndag 23 juni 2014
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | H90 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM9 | CH10 | JK40
KFUM Örebro OK
28 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Birgitta Arlebo | D70 (12) | 13:40 | 11:01 | |
2 | Anette Carlsson | D21 (18) | 16:57 | +0:01 | 7:22 |
3 | Lovisa Gustafsson | D12 (7) | 14:18 | +1:14 | 11:37 |
3 | Peter Eriksson | H45 (10) | 19:11 | +1:13 | 8:24 |
5 | Eleonor Grönvall | D70 (12) | 19:20 | +5:40 | 15:35 |
6 | William Segura | H14 (9) | 19:20 | +7:42 | 13:54 |
8 | Anna Gustafsson | D40 (9) | 27:10 | +10:53 | 13:11 |
9 | IRMA JONHED | Öppen motion 1 (27) | 9:51 | +1:48 | 8:20 |
9 | Jessica Hagberg | D40 (9) | 44:47 | +28:30 | 21:44 |
9 | Vilmer Göthlin | H12 (12) | 21:03 | +11:25 | 17:06 |
9 | Henrik Gustafsson | H40 (11) | 28:01 | +11:41 | 12:17 |
10 | Ingemar Widén | H65 (21) | 18:23 | +3:22 | 9:53 |
10 | Marcus Oldin | H16 (11) | 32:53 | +14:18 | 15:57 |
12 | Susanne Eriksson | D21 (18) | 26:23 | +9:27 | 11:28 |
12 | Per Eklöf | Jubileumsklass JK40 (100) | 30:54 | +3:17 | 7:19 |
13 | Anette Oldin | Öppen motion 3 (25) | 29:10 | +16:10 | 23:42 |
15 | Olle Haglund | Öppen motion 1 (27) | 12:34 | +4:31 | 10:38 |
17 | Elvira Göthlin | Öppen motion 1 (27) | 12:47 | +4:44 | 10:50 |
18 | Julia Gustafsson | Öppen motion 1 (27) | 12:48 | +4:45 | 10:50 |
19 | Melker Carlsson | Öppen motion 1 (27) | 13:38 | +5:35 | 11:33 |
20 | David Jonhed | Öppen motion 1 (27) | 15:03 | +7:00 | 12:45 |
20 | Per Eklöf | H21 (31) | 20:06 | +3:57 | 6:53 |
28 | Jonatan Gustafsson | Jubileumsklass JK40 (100) | 35:36 | +7:59 | 8:26 |
43 | Jacob Eriksson | Jubileumsklass JK40 (100) | 40:48 | +13:11 | 9:40 |
51 | Ellinor Eriksson | Jubileumsklass JK40 (100) | 42:42 | +15:05 | 10:07 |
Mats Gustafsson | Jubileumsklass JK40 (100) | ej godkänd | |||
albert gustafsson | H12 (12) | ej godkänd | |||
Elisabeth Eriksson | D65 (10) | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!