Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1
Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation:
Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | H90 | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM7 | ÖM9 | CH10
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Öppen motion 3
3 120 m, 38 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marie Eriksson | Linköping OK | 39:15 | 12:34 | |
2 | Frida Jonforsen | Hallstahammars OK | 42:34 | +3:19 | 13:38 |
3 | Karin Lind | Tierps SOK | 44:11 | +4:56 | 14:09 |
4 | Lennart Eriksson | Norbergs OK | 44:43 | +5:28 | 14:19 |
5 | Samuel Jonasson | Älvdalens IF OK | 45:07 | +5:52 | 14:27 |
6 | Eva Fredriksson | Korsnäs IF OK | 45:22 | +6:07 | 14:32 |
7 | Kerstin Sundberg | OK Kåre | 45:31 | +6:16 | 14:35 |
8 | Jenny Drugge | Korsnäs IF OK | 47:31 | +8:16 | 15:13 |
9 | Kenneth Ljungberg | Nyköpings OK | 49:02 | +9:47 | 15:42 |
10 | Lena Nilsson | OK Österåker | 49:22 | +10:07 | 15:49 |
11 | Ann-Charlotte Petersson | OK Tranan | 49:25 | +10:10 | 15:50 |
12 | Carl Åke Fredriksson | Korsnäs IF OK | 49:40 | +10:25 | 15:55 |
13 | Ingrid Munktelius Öhlén | Surahammars SOK | 51:58 | +12:43 | 16:39 |
14 | Åke Tidman | OK Kolmården | 52:12 | +12:57 | 16:43 |
15 | Marie Jönsson | FK Åsen | 52:56 | +13:41 | 16:57 |
16 | Marita Johansson | Markbygdens OK | 53:11 | +13:56 | 17:02 |
16 | Gudrun Dalström | Kvarnsvedens GOIF OK | 53:11 | +13:56 | 17:02 |
18 | Ellinor Olsson | OK Roto | 54:20 | +15:05 | 17:24 |
19 | Anna Persson | Ockelbo OK | 55:17 | +16:02 | 17:43 |
20 | Lottis Brohede | OK Älgen | 55:22 | +16:07 | 17:44 |
21 | Lisa Jonasson | Älvdalens IF OK | 57:18 | +18:03 | 18:21 |
22 | Unni Herrebröden | OK Öst | 1:00:27 | +21:12 | 19:22 |
23 | Eva Nordström | OK Älvsjö-Örby | 1:01:37 | +22:22 | 19:44 |
24 | Barbera Rindlisbacher | OLG Bern | 1:03:02 | +23:47 | 20:12 |
25 | Tor Simonsen | OK Öst | 1:04:01 | +24:46 | 20:31 |
26 | Irma Fredriksson | Korsnäs IF OK | 1:04:42 | +25:27 | 20:44 |
27 | Louise Dalhammer | OK Roxen | 1:05:55 | +26:40 | 21:07 |
28 | Liv Simonsen | OK Öst | 1:06:28 | +27:13 | 21:18 |
29 | Peter Händig | OK Hedströmmen | 1:07:20 | +28:05 | 21:34 |
30 | Nora Händig | OK Hedströmmen | 1:07:21 | +28:06 | 21:35 |
31 | Edla Fornander | Västerbergslagens OL | 1:09:05 | +29:50 | 22:08 |
32 | Katarina Persson | OK Österåker | 1:13:23 | +34:08 | 23:31 |
33 | Ove Pettersson | -- | 1:17:16 | +38:01 | 24:45 |
34 | Martin Oscarsson | Umeå OK | 1:23:17 | +44:02 | 26:41 |
35 | Anette Oldin | KFUM Örebro OK | 1:27:07 | +47:52 | 27:55 |
36 | Margareta Sedvall | Klubblös | 1:41:23 | +1:02:08 | 32:29 |
37 | Britt Hedberg | Östersunds OK | 2:03:06 | +1:23:51 | 39:27 |
Marina PRONINA | FK Åsen | ej godkänd | |||
Linda Kärreby | Västerås SOK | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!