Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 3
Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation:
Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | H90 | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM7 | ÖM9 | CH10
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Öppen motion 3
3 040 m, 25 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jenny Drugge | Korsnäs IF OK | 33:42 | 11:05 | |
2 | Iggy Dahl | - | 33:45 | +0:03 | 11:06 |
3 | Samuel Jonasson | Älvdalens IF OK | 38:08 | +4:26 | 12:32 |
4 | Katarina Persson | OK Österåker | 38:45 | +5:03 | 12:44 |
5 | Lennart Eriksson | Norbergs OK | 42:02 | +8:20 | 13:49 |
6 | Anette Oldin | KFUM Örebro OK | 42:37 | +8:55 | 14:01 |
7 | Lisa Jonasson | Älvdalens IF OK | 43:31 | +9:49 | 14:18 |
8 | Elisabeth Eriksson | KFUM Örebro OK | 44:46 | +11:04 | 14:43 |
9 | Martina Gabrielsson | Trollhättans SOK | 45:42 | +12:00 | 15:01 |
10 | Marie Jönsson | FK Åsen | 48:24 | +14:42 | 15:55 |
11 | Bengt Widegren | Östersunds OK | 50:40 | +16:58 | 16:40 |
12 | Karin Mårtensson | OK Skogsstjärnan | 50:54 | +17:12 | 16:44 |
13 | Helena Lindberg | IFK Göteborg | 51:50 | +18:08 | 17:03 |
14 | Christine Boyd-Larsson | OK Vargen | 51:52 | +18:10 | 17:03 |
15 | Frida Jonforsen | Hallstahammars OK | 54:25 | +20:43 | 17:54 |
16 | Elena Kurashova | FK Åsen | 57:55 | +24:13 | 19:03 |
17 | Anna Persson | Ockelbo OK | 58:00 | +24:18 | 19:04 |
18 | Tor Simonsen | OK Öst | 1:00:35 | +26:53 | 19:55 |
19 | Eva Nordström | OK Älvsjö-Örby | 1:00:54 | +27:12 | 20:01 |
20 | Liv Simonsen | OK Öst | 1:02:36 | +28:54 | 20:35 |
21 | Edla Fornander | Västerbergslagens OL | 1:02:51 | +29:09 | 20:40 |
22 | Unni Herrebröden | OK Öst | 1:08:35 | +34:53 | 22:33 |
Margareta Sedvall | Klubblös | ej godkänd | |||
Ann-Charlotte Petersson | OK Tranan | ej godkänd | |||
Lena Nilsson | OK Österåker | ej godkänd | |||
Linda Kärreby | Västerås SOK | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!