Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Morokulien 2-dagars

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: torsdag 21 juli 2016 - fredag 22 juli 2016

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 360 anmälda deltagare.

D21 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Anikken Gjerde AlnæsRaumar Orientering
Elin BjervaLarvik OK1304021
Cecilia BrattOK Orion993541
Malin EijsinkÅs-NMBU Orientering7129073
Therése IvarssonOK Skogshjortarna402850
Sara JonssonOK Orion742438
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL46953
Natasha KeyMelbourne Forest racers1010161
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK501850
Andrea SvenssonOK Tisaren960996

H21 (21)

NamnOrganisationBricknummer
David AndréGöteborg-Majorna OK1981614
Erik BengtssonFK Åsen696669
Kalle BjörkmanIFK Mora OK1387907
Klas BringertKatrineholms OK520316
Johan EngströmOK Orion923451
Anders FogelbergVästvärmlands OK439402
Erik HaareKonnerud IL903034
Kjartan HaugerFørde IL253136
Simon HedlundÄrla IF7529082
Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK9130699
Martin IvarssonOK Skogshjortarna978712
Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteers7010250
Steinar LandeBø OL902977
Stian OverskeidIndre Østfold OK
Pontus PeterssonOK Orion920215
Samuel PlumppuHestra IF812999
Stefan RingOK Löftan438361
Björn SchilobolskiÅmåls OK9450350
Leif SvenssonOK Tisaren940403
Karl WalheimÄrla IF907719
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF620225

D21 Kort (6)

NamnOrganisationBricknummer
Stine AustadRaumar Orientering342072
Jessica BlomqvistDegerfors OK434010
Linda EngenRaumar Orientering417789
Kristin JanssonVästvärmlands OK261404
Maria LundStenungsunds OK403956
Silje SørebøFørde IL207831

H21 Kort (6)

NamnOrganisationBricknummer
Øivind BergetSarpsborg OL417495
Walter KellerOK Djerf1390739
Jefta LangerakJärfälla OK904252
Martin RosénOK Stigen7000251
Thomas RoskifteOK Moss
Jonas SamuelssonLustens OK44439

D17-20 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK245176
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK9001999
Tine DalgaardKolding OK7575752
Agnethe HasliSnertingdal IF Orientering
Mathilde SønsterudbråtenRaumar Orientering7991031

H17-20 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Albin AlsiöIF Hagen8137836
Fritjof AxelssonFK Göingarna7981025
Oskar EdvardssonJärfälla OK609099
Benjamin LangerakJärfälla OK670086
Isak LangerakJärfälla OK442030
Martin LundStenungsunds OK2081954

D16 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Moa AlsiöFalköpings AIK OK8189102
Hilda AxelssonFK Göingarna961860
Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF7202462
Ingrid Tandberg RyanAsker SK
Hedda SkatvedtRaumar Orientering
Amanda Skyttersæter SaugerudKonnerud IL442072
Elise StørenBø OL
Maja TenghagenHärlövs IF8010914

H16 (12)

NamnOrganisationBricknummer
August AbrahamssonGällstadbygdens SOK2058969
Christopher AnderssonVingåkers OK2104500
Simen Gran BlystadLøten o-lag750506
Herman BrunborgNittedal OL2041746
Simon GiselssonRonneby OK9010821
Simon HardenFK Boken649447
Aston KeyMelbourne Forest racers1010137
Erik LundStenungsunds OK2081943
Lukas OlmKils OK874122
Sondre SkytterenOdal OL442176
Thorsten SvenssonFinspångs SOK826010
Henrik Åserud SørensenOdal OL682224

D14 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Hanna AlsiöIF Hagen540223
Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL451086
Ella BrattOK Orion555503
Sofia EdvardssonJärfälla OK624020
Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteers9150804
Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering7020913
Rebecka WestlundKils OK441137
Eva Örnhagen JørgensenOK Snab710004

H14 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Brian AhlmAndrarums IF772424
Arthur BrunborgNittedal OL1399961
Jens DalgaardKolding OK7575753
Jensen KeyMelbourne Forest racers1602134
Eilev KvaaleAsker SK9144886
Johan LundStenungsunds OK2081957
Ådne SkjærsteinTyrving IL560555
Erik ThoressonAndrarums IF9020610

D12 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Lovisa GullqvistVästvärmlands OK429881
Agnes IvarssonOK Skogshjortarna28430
Milla KeyMelbourne Forest racers9200357
Lisa SwartzOK Orion2058218
Julie WoldOK Moss

H12 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Axel BrattOK Orion8050420
Niels DalgaardKolding OK7575754
Alvar EdvardssonBromma-Vällingby SOK27806
Simen Gløgård StensrudNittedal OL
Anton KnollBielefelder TG9040604
Ragnar LandeEidskog OL421516
Marcus SteneboAttunda OK448450
Nils SwartzOK Orion2058124
Axel TenghagenHärlövs IF683614
Fredrik WestlundKils OK441135

D10 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Oda Marissa BergersenEidskog OL421522
Maja JosefssonVästvärmlands OK14488
Annkathrin KnollBielefelder TG9180106
Klara PetterssonÅmåls OK2093665
Erle Elise WoldOK Moss

H10 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Jonathan AnderssonVingåkers OK2104116
Hjalmar AxelssonFK Göingarna717478
Axel EkdalaKungälvs OK14397
Alexander FedjeFrölunda OL2058889
Elias JosefssonVästvärmlands OK14428
Asbjørn LandeEidskog OL421524
Adam StråleOK Tyr260641
Hugo ThoressonAndrarums IF421411
Axel Örnhagen JørgensenOK Snab7710005

D40 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering252028
Maria EdvardssonJärfälla OK442085
Catarina HardenFK Boken2077929
Caroline KnollBielefelder TG9010972
Anna LöwegrenKatrineholms OK760703

H40 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Peter AnderssonVästvärmlands OK44026
Anders DalgaardKolding OK7575751
Jonas FogelbergVästvärmlands OK46719
Magnus JonssonVästvärmlands OK46718
Preben JörgensenTisvilde Hegn OK9110672
Thies KnollBielefelder TG9200008
Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering
Anders TvärånaOK Linné9891314

D40 Kort (6)

NamnOrganisationBricknummer
Anne-Grete AustadRaumar Orientering344286
Camilla DalgaardKolding OK7575755
Liv Edle GrønstadGimle IF245769
Anne Marit HagenGrue IL
Hanne JensenEds SK409571
Inger ZetterströmSöders-Tyresö409851

H40 Kort (6)

NamnOrganisationBricknummer
Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering7110162
Trond FrøvollOdal OL2075264
Sven GiselssonRonneby OK620813
Fredrik LilljeqvistStigsökarna348396
Martin SkytterenOdal OL442162
Johan SwartzOK Orion402821

D45 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers700829
Louise AxelssonFK Göingarna710119
Camilla CarlssonHärlövs IF682312
Kristin EkdalaKungälvs OK9005076
Tone Karina IngesenSarpsborg OL451067
Hanne NarvestadHalden SK
Anna NordströmKils OK711022
Toini SkyttersæterKonnerud IL442046
Karin SteneboAttunda OK427863
Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab710002

H45 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Håkan AxelssonFK Göingarna672425
Örjan BeckiusOK Tyr8050263
Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering213968
Niklas BrattOK Orion8123666
Pål BårdsenStavanger OK7670902
Nils EdvardssonJärfälla OK826826
Martin EkdalaKungälvs OK9101409
Gunnar ElveljungIFK Göteborg Orientering435995
Sven Arne GylterudFossum IF7202463
Flemming JørgensenOK Snab710001
Mats KarlfeldtSävedalens AIK14699
Peter PetterssonÅmåls OK417592
Fredrik PlumppuHestra IF344498
Øyvind StørenBø OL
Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering7680927
Magnus TenghagenHärlövs IF8231268
Øyvind ThømtIndre Østfold OK8302280
Mats VesterbergOK Tyr262844

D50 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Gry Anita Gjerde AlnæsRaumar Orientering
Åsa AlsiöFalköpings AIK OK343129
Anna-Maria BackrydLindebygdens OK642109
May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering7120863
Ida EngenRaumar Orientering308911
Lena GrandinOK Linné430086
Gunilla GustafssonOK Orion650406
Vanja StaffOL Toten-Troll208974
Lena SwartzOK Orion9620620

H50 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Stein-Arne AlnæsRaumar Orientering
Henrik HallorLindebygdens OK626614
Ole IngesenSarpsborg OL451063
Lars KarlssonValbo AIF651105
Are KristiansenTyrving IL560554
Hans KööhlerTrollhättans SOK9630618
Fredrik SteneboAttunda OK39715
Svein ThorsbergGrue IL231118
Magnus WideFrölunda OL26162
Juha VienaRingerike OL
Roger WiikRøyken O-lag
Peter ZetterströmSöders-Tyresö2057280

D55 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Birgitta AnderssonFrämmestads IK28487
Nina BejbomUddevalla OK610801
Tone HollowellOK Tyr611126
Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag1059570
Ingrid RavnanOL Toten-Troll433968
Kristin TandbergAsker SK
Mona ÅkermanValbo AIF1580612

H55 (22)

NamnOrganisationBricknummer
Anders AxelssonTrollhättans SOK342832
Herman BakkeLøten o-lag262432
Per BernersonSödertälje-Nykvarn OF27581
Jan-Ove BråthenOK Øst
Mats CarlsvärdAlmby IK9590227
Knut EngenRaumar Orientering308910
Björn EngströmLustens OK610407
Roy GjerdingOK Moss582495
Thomas HollowellOK Tyr611121
Tord JanssonVästvärmlands OK261439
Roy JohanssonOK Skogsvargarna15898
Warren KeyMelbourne Forest racers8031878
Anders KjellbergOK Flundrehof433660
Kjell-Erik KristiansenIndre Østfold OK
Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL423455
Bjarte LindstadOL Toten-Troll
Arne LundStenungsunds OK403955
Sture OttesenIndre Østfold OK7777006
Tor StrandRaumar Orientering253861
Erik WadmanIFK Mora OK600518
Onno VerberneOL Toten-Troll433966
Richard Zeiner-GundersenFossum IF9191158

D60 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Britt-Marie AnderssonOK Amne15256
Wenche BjørnstadRingsaker OK238954
Kerstin BurmanKvillebyns SK560809
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK2081945
Marita JohanssonOK Stigen15526
Radka KühnelTrollhättans SOK9878956
Anne SørumRingsaker OK7202678

H60 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Bengt AnderssonFrämmestads IK28486
Ingvar AnderssonOK Amne15255
Gunnar BejbomUddevalla OK866886
Odd Arne BlystadLøten o-lag426081
Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro536679
Rolf ErikssonVästvärmlands OK46715
Øivind FadumSande Sportsklubb334244
Per Chr. HagenBø OL331188
Bengt HanssonSäterbygdens OK47070
Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK
Kjell Magne NordviGrue IL330600
Bjørn Arnfinn PaulsenOK Moss
Bjørn SteinbekkenOdal OL
Jan SveenRaumar Orientering1004372
Börje SvenssonMarnardal IL1715613

D65 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Lena GranefeltOK Tyr36010
Eva TaraldrudIndre Østfold OK9800000

H65 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Olle BorgVästvärmlands OK261427
Eldar BørsumBækkelagets SK888486
Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering
Willy GrønstadGimle IF17097
Hans Lyder HaareKonnerud IL
Bo JohanssonOK Stigen15515
Roalh KlevelandKvillebyns SK7195129
Ole LienLøten o-lag
Inge LöwegrenKatrineholms OK262445
Jimmy NordliTrøsken IL
Terje WikstrømRingsaker OK1304029

D70 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Siv EkelöfVärend GN OL10313
Randi Aas FjæstadHamar OK334185
Torunn Hege FrøvollIF Sturla9040440
Eva HöijeOK Ravinen15039
Margareta KarlssonStigsökarna26368
Inger LindløvOK Moss231213
Anita NordbergOK Klyftamo448499
Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen47294
Aina Romsdal MauritzsenVaranger OL1
Kristina SkoglundHellas Orientering682131
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK7206830

H70 (27)

NamnOrganisationBricknummer
Göran BengtssonTockarps IK13755
Hasse BergstrømTyrving IL334218
Ronald BjervaDrangedal OL1304014
Kjell BrinkmanOK Älgen47293
Erling EkelöfVärend GN OL10312
Trond FeiringHamar OK700802
Jan FogelbergVästvärmlands OK43996
Helge FossheimHedrum OL182064
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK14065
Lars Martin GjeinStokke IL1402977
Lars GranefeltOK Tyr36026
Åke GustavssonOK Älgen445345
Ragnar HillestadLardal OL159034
Lennart HöijeOK Ravinen15015
Knut LindløvOK Moss234726
Tore MartinssonDegerfors OK36288
Palle Møller NielsenOdense OK302067
Åke NordbergOK Klyftamo204693
John Thomas PetersenNittedal OL980375
Helge RevhaugRingerike OL649101
Christer SandhOK Roxen898533
Rolf SkoglundHellas Orientering28467
Hans StordalOL Tønsberg og Omegn2021862
Anders TaraldrudIndre Østfold OK334196
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orientering980346
Thorolf TrolsrudBotne SK Orientering1007195
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK7206820

H75 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Kjell AnderssonSkattkärrs SOK2062705
Elling FrøvollIF Sturla9190439
Bo GunnarssonOK Fryksdalen46915
Magne HagströmFrölunda OL2079762
Nils JanssonSkattkärrs SOK36178
Herluf JensenSvendborg OK9441867
Rolf LarssonDegerfors OK408917
Harald LundhaugOK Moss
Matts MattssonOK Gipen26326
Lars MauritzsenVaranger OL1
Gunnar PerssonSvanesunds GIF234760
Alfred SteinerOLC Kapreolo646466
Roger TorperSkaukameratene OL203224

D17C (1)

NamnOrganisationBricknummer
Else Bogstad StordalOL Tønsberg og Omegn1416205

H17C (4)

NamnOrganisationBricknummer
Kjetil JacobsenHamar OK449779
Pål SnapaGrue IL
Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering417798
Per-Ivar SveheimOdal OL

Inskolning (6)

NamnOrganisationBricknummer
Ida Mariann BergersenEidskog OL421505
Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering22545
Aleksander Tangen HoltetEidskog OL
Ida IvarssonOK Skogshjortarna28431
Alette SnapaGrue IL
Kasper SnapaGrue IL

U1 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Melker CarlssonKFUM Örebro OK19148
Rasmus DalgaardKolding OK7575759
Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers348212

U2 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Lauritz BrunborgNittedal OL2033024
Emil DalgaardKolding OK7575758
Johan DalgaardKolding OK7575756
Vidar EkdalaKungälvs OK14396
Marthe Graff-WiikRøyken O-lag
Anton HenricssonOK Tyr1415309
Petter Kristoffer HusåsOdal OL
Knut Egil Sjønneng SjøenOdal OL
Emil SkytterenOdal OL452747

D13-16C (2)

NamnOrganisationBricknummer
Klara NordströmKils OK970423
Anna Austad SveenRaumar Orientering57991

H13-16C (1)

NamnOrganisationBricknummer
Daniel EngenRaumar Orientering441287

Öppen motion 1 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Julius HoltetEidskog OLEtapp 1, medel

Öppen motion 3 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Tina BjørnstadRaumar Orientering234631
Ida Smeland NygårdseterVegårshei ILEtapp 1, medel
Kristine RoskifteOK Moss
Terje ThrondsenNittedal OLEtapp 1, medel
Hans WilhelmssonSäffle OK1410898
Hanne WoldOK Moss
Elin ÅkerlundÅmåls OK47467

Öppen motion 5 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Jesper AnderssonVingåkers OK2104150
Janni HelwegCopenhagenO7070771
Egil SolbergseterAustmarka IL
Tina WestlundKils OK2060895

Öppen motion 7 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Monica AnderssonVingåkers OK2104481
Annelie BlomqvistDegerfors OK259277
Hans BlomqvistDegerfors OK259103
Harald BrekkeHamar OK1154347Etapp 1, medel
Knut FjæstadHamar OK334080
Elise JevanordRingsaker OK8635806Etapp 1, medel
Hans Petter JevanordRingsaker OK8635869Etapp 1, medel
Heidi ØstliRaumar Orientering9960912Etapp 1, medel

Öppen motion 8 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL408985Etapp 1, medel
Johan HenricssonOK Tyr441290
Björn KnutssonHudiksvalls OK421845
Stein Magnus MoenGrue IL452721Etapp 1, medel
Sten Åge NygårdseterVegårshei ILEtapp 1, medel
Øyvind SteinbekkenOdal OLEtapp 1, medel

Annonser