Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa anmälningar per klassDölj laguppställningar

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Stockholms OF
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 969 anmälda lag.

Aalborg OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Aalborg OK 110MILA-KAVLEN
1Christian Møller
2Tue Strøm Jensen
3Claus Bobach
4Morten Schou
5Christian Holm Hansen
6Lasse Korsbæk
7Allan Reiche Andersen
8Jens Kobæk Edsen
9Bo Birk Nielsen
10Marko Birk Nielsen

ALEHOF 1997 (1)

NamnKlassLaguppställning
ALEHOF 1997 110MILA-KAVLEN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Alfta-Ösa OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Alfta-Ösa OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Viktor Ladänges
2Ella Sandberg
 Leija Magnusson
3Elis Sandberg
 Adrian Hansson Bånga
4Elin Ladänges
Alfta-Ösa OK 1DAMKAVLEN
1Irina Nyberg
2Josefine Heikka
3Galina Vinogradova
4Sara Eskilsson
5Natalia Gemperle

Alfta-Ösa OK / Rehns BK (2)

NamnKlassLaguppställning
Rehns BK / Alfta-Ösa OK 2DAMKAVLEN
1Ylva Kindlundh
2Ellen Davidsson
3Carolina Delgado
4Bente Rost
5Liga Valdamane
Rehns BK / Alfta-Ösa OK 210MILA-KAVLEN
1Charlie Stolt
2Andreas Davidsson
3Patrik Blom
4Erik Lundh
5Andreas Calleberg
6Pär Olofsson
7Walter Lagerhäll
8Tiago Gingao Leal
9Josefine Heikka
10Fredrik Broman

Allerød OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Allerød OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Oscar David Broman Jensen
2Amalie Ertmann
3Theis Munktved
 
4Hedda Kärner Grooss
Allerød OK 110MILA-KAVLEN
1Emil Olander Lorenz
2Jesper Grooss
3Jens Knud Maarup
4Henrik Albahn
5Merete Nørgaard
6Kersti Kärner
7Mikkel Meldgaard
8Esben Dalgaard
9Jørgen Rolighed Thyme
10Torben Nørgaard

Almby IK (1)

NamnKlassLaguppställning
Almby IK 1UNGDOMSKAVLEN
1Johan Alpberg
2Sofie Bodin
 Sofia Green
3Nils Kylborn
 Johannes Green
4Sofie Franzén

Almby IK / KFUM Örebro OK (1)

NamnKlassLaguppställning
KFUM Örebro OK / Almby IK 2DAMKAVLEN
1Karin Forsberg
2Jenny Johansson
3Charlotte Wahlström
4Maria Magnusson
5Elin Berg

Angelniemen Ankkuri (3)

NamnKlassLaguppställning
Angelniemen Ankkuri 1DAMKAVLEN
1Heini Saarimäki
2Sanna Kauppila
3Emily Kemp
4Kaisa Lylynperä
5Sanni Kivelä
Angelniemen Ankkuri 2DAMKAVLEN
1Jonna Juva
2Henna Yliluikki
3Siiri Siikarla
4Henna Ylimaa
5
Angelniemen Ankkuri 110MILA-KAVLEN
1Markku Elo
2Miika Kirmula
3Tomi Mattila
4Tuomo Mäkelä
5Pekka Hyvönen
6Vesa Mäkinen
7Aleksei Bortnik
8Tuomas Kari
9Mikko Lindberg
10Orhan Kutlu

Anttolan Urheilijat (2)

NamnKlassLaguppställning
Anttolan Urheilijat 1DAMKAVLEN
1Sigrid Ruul
2Salla Lilja
3Jenna Pajunen
4Kati Rikala
5Laura Hyyryläinen
Anttolan Urheilijat 110MILA-KAVLEN
1Tuomas Fjällström
2Kalle Manninen
3Arto Lilja
4Juha Hyyryläinen
5Vili Valjakka
6Raimo Kariniemi
7Olli-Jussi Korpinen
8Topi Huttunen
9Harri Marttinen
10Risto Haikonen

Arboga OK / Köping-Kolsva OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Köping-Kolsva OK / Arboga OK 110MILA-KAVLEN
1Jonas Vikström
2Janne Selkälä
3Cristian Larsson
4Rasmus Möller
5Johan Celander
6Niclas Larsson
7Henrik Holmberg
8Casper Vånsjö
9Thomas Ek
10Marcus Ek

Asker SK (8)

NamnKlassLaguppställning
Asker SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Felix Finsrud
2Ina Martini
3Sondre Ytterbø
 Jonas Myhr
4Anna Øfsthus Gravir
Asker SK 2UNGDOMSKAVLEN
1Frikk Alvaro Embergsrud
2Ragnhild Øfsthus Gravir
3Martin Birkelund
 Eilev Kvaale
4Silje Marie Våge
Asker SK 3UNGDOMSKAVLEN
1Mikael Birkelund
2Anette Jauhojärvi Markussen
 Sara Martini
3Tarje Espelin
 Martin Johannessen Linnebo
4Petra Hoveid
Asker SK 4UNGDOMSKAVLEN
1Jakob Backer-Tellnes
2Maria Johannessen Linnebo
3Ole Henrik Woxholth
 Emil Ruud Fossheim
4Hulda Tellnes
Asker SK 1DAMKAVLEN
1Nora Synnøve Woxholth
2Lotte Jauhojärvi Markussen
3Tilla Farnes Hennum
4Jorun Ruud
5Margrethe Wisløff
Asker SK 2DAMKAVLEN
1Marit Isachsen
2Hilda Øfsthus
3Thea Charlotte Hansen
4Synne Strand
5Marianne Mellbye Larsen
Asker SK 110MILA-KAVLEN
1Henrik Fredriksen Aas
2Sander Arntzen
3Vegard Gulbrandsen
4Erland Kvisle
5Axel Hoveid
6Per Clemet Wisløff
7Magnus Mellbye Larsen
8Trygve Myhr
9Eivind Øfsthus Gravir
10Per Wiréhn
Asker SK 210MILA-KAVLEN
1Johan Westly
2Bjørnar Løvli
3Sondre Ytterbø
4Jens Erik Mortensen
5Svein Granerud
6Vegard Løvli
7Gjermund Gravir
8Tommy Jauhojärvi
9Felix Finsrud
10Bjørn Martini

Attunda OK (4)

NamnKlassLaguppställning
Attunda OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Sofia Ivers
2Elis Ivers
 Viktor Sone
3Olle Pettersson Gradin
 Marcus Stenebo
4Maja Sandvik
Attunda OK 1DAMKAVLEN
1Linnéa Daniels
2Monica Roos
3Maria Von Schmalensée
4Veronica Redtzer
5Lena Buhre
Attunda OK 110MILA-KAVLEN
1Daniel Roos
2Oskar Daniels
3Karl Enges
4Eduardo Gil Marcos
5Johannes Knutas
6Alvaro Prieto
7Axel Wrådhe
8Johan Persson
9Thomas Pettersson
10Javier Ruiz
Attunda OK 210MILA-KAVLEN
1Christian Redtzer
2Niklas Henriksson
3Oskar Enges
4Fredrik Sone
5Andreas Fredriksson
6Lucas Norrman
7Simon Martelius
8Lars Gerhardsson
9Marcus Stenebo
10Maria Von Schmalensée

Attunda OK / Väsby OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Attunda OK / Väsby OK 310MILA-KAVLEN
1Robert Cole
2Lukas Olsson
3Anders Berkelund
4Joakim Olsson
5
6
7
8
9
10

Avesta OK / Dalaportens OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Dalaportens OL / Avesta OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Erik Nilsson
2Emilia Lind
 Nellie Eliasson
3Ossian Kihlström
 Daniel Lind
4Julia Wanner

Bækkelagets SK (4)

NamnKlassLaguppställning
Bækkelagets SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Lars Øderud Vatne
2Jonas Fenne Ingierd
3Diane Jutulstad
4Mina Espolin Johnson
Bækkelagets SK 1DAMKAVLEN
1Nikoline Ekeberg Schjerve
2Louise Oram
3Marthe Gløersen
4Lene Godager Kaas
5Lone Brochmann
Bækkelagets SK 2DAMKAVLEN
1Aasne Fenne Hoksrud
2Line Hagman
3Lisa Schubnell
4Kine Gulliksen
5Anniken Eriksrud Karlsen
Bækkelagets SK 110MILA-KAVLEN
1Vetle Christiansen
2Carl Godager Kaas
3Magne Jutulstad
4Karl Fremstad
5Håvard Myhre
6Anders Storbråten
7Felix Breitschädel
8Mathias Nipen
9Martin Schälli
10Raphael Ferrand

Ballerup OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Ballerup OK 110MILA-KAVLEN
1Mikkel Skaarup
2Kasper Ingerslev
3Morten Ploug
4Lars Rasmussen
5Frank Rasmussen
6Torben Schorlemmer
7Alex Ottesen
8Lars Bech Jensen
9Ole Meldgaard
10Claus Cederberg

Berger og Svelvik o-lag / Konnerud IL (1)

NamnKlassLaguppställning
Konnerud IL / Berger og Svelvik o-lag 2UNGDOMSKAVLEN
1Mille Jægtvik
2Nora Småge-Hilsen
 Tonje-Malin Rhrich
3Nicolai Harvik
 Oda Gjerdahl
4Amanda Skyttersæter Saugerud

Bergnäsets AIK (1)

NamnKlassLaguppställning
Bergnäsets AIK 110MILA-KAVLEN
1Robin Salén
2Ulrik Nordberg
3Joar Svartholm
4Albert Askengren
5Rasmus Wickbom
6Mattias Johansson
7Oskar Öqvist
8Erik Tuuri
9Vojtech Bartos
10Filip Salén

Bohuslän-Dals OF (5)

NamnKlassLaguppställning
Bohuslän-Dals OF 1UNGDOMSKAVLEN
1Arvid Aronsson
2Frida Johansson
 
3Isak Olsson
 Samuel Eriksson
4Clara Johansson
Bohuslän-Dals OF 2UNGDOMSKAVLEN
1Johan Lund
2Emma Christiansson
 Malva Arvidsson
3William Wassenius
 Axel Brönnestam
4Ida Südhoff
Bohuslän-Dals OF 3UNGDOMSKAVLEN
1Arvid Ekström
2Molly Bergstrand
 Erik Südhoff
3Willy Fjällborg
 Hjalmar Olsson
4Vera Uhrberg
Bohuslän-Dals OF 4UNGDOMSKAVLEN
1Melker Andersson
2Oscar Nyman
 David Hermansson
3Alice Andersson
 
4Lovis Bergstrand
Bohuslän-Dals OF 110MILA-KAVLEN
1Magnus Arvidsson
2Ulrik Olsson
3Tim Olsson
4Jörgen Åhl
5Isak Olsson
6Arvid Aronsson
7Mattias Klingberg
8Thomas Bergstrand
9Mattias Johansson
10Thore Nilsson

Bredareds IF / Elfsborg SOK (1)

NamnKlassLaguppställning
Bredareds IF / Elfsborg SOK 1DAMKAVLEN
1Linda Hallberg
2Ing-Marie Aroneng
3Sina Seipel
4Lena Eriksson
5Emelie Unosson

Bredaryds SOK (3)

NamnKlassLaguppställning
Bredaryds SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Anton Gunnarsson
2Ellen Sigvardson
 Hanna Henningsson
3Axel Elmblad
 Filip Broling
4Linnea Skalberg
Bredaryds SOK 1DAMKAVLEN
1Moa Hansson
2Amelia Skalberg
3Amanda Hansson
4Klara Elmblad
5Elsa Andersson
Bredaryds SOK 110MILA-KAVLEN
1Filip Trofast
2Fredrik Johansson
3Axel Elmblad
4Emil Auselius
5Håkan Svensson
6Kenneth Waltersson
7Amanda Hansson
8Andreas Johnsson
9Anton Gunnarsson
10Henric Johnsson

Bromma-Vällingby SOK (3)

NamnKlassLaguppställning
Bromma-Vällingby SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Elin Bjessmo
2Emil Lilja
 
3Tim Sandgren
4Sara Salemyr
Bromma-Vällingby SOK 1DAMKAVLEN
1Karin Modin
2Sofia Danielson Damne
3Kristin Nilsson
4Jenny Salemyr
5Lena Bjessmo
Bromma-Vällingby SOK 110MILA-KAVLEN
1Henrik Wiklund
2Håkan Melin
3Thomas Babtist
4Martin Bjurner
5Nils Babtist
6Tim Sandgren
7Simon Sandgren
8Mattias Berglund
9Sven Hunhammar
10Joakim Berg

Bul-Tromsø IL (2)

NamnKlassLaguppställning
Bul-Tromsø IL 1UNGDOMSKAVLEN
1Hans Urset
2Klara Graversen
 
3Jonatan Graversen
 Henning Strand
4Elisa Götsch Iversen
Bul-Tromsø IL 1DAMKAVLEN
1Ane-Marte Borg Hanssen
2Tora Indregard
3Anne Urset
4Liv Karen Johannessen
5Anna Karlqvist

Byåsen IL / Freidig (1)

NamnKlassLaguppställning
Freidig / Byåsen IL 2DAMKAVLEN
1Lene Berg Hanssen
2Torunn Spets Storhov
3Dina Reitan
4Maria Ulseth Sylte
5Randi Lillealtern

Bø OL / Sentrum OK / Skien OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Skien OK / Bø OL / Sentrum OK 110MILA-KAVLEN
1Gisle Nysæter
2Frode Nysæter
3Kjetil Dahl
4Dag Steinar Ragvin
5Espen Raastad
6Harald Hovi
7Knut Harald Hylleseth
8Bjørn Richard Kirste
9Tom Saga
10Øyvind Hylleseth

Centrum OK (3)

NamnKlassLaguppställning
Centrum OK 1DAMKAVLEN
1Erika Lindholm
2Karin Fägerlind
3Linnea Börjars
4Moa Kjellstrand
5Sofia Andersson
Centrum OK 2DAMKAVLEN
1Mette Brolinson
2Lena Öhman
3Linnea Gillberg
4Henny Samuelsson
5Sara Jonasson
Centrum OK 110MILA-KAVLEN
1Jonas Kjäll
2Linus Rispling
3Jerk Rönnols
4Sverker Lenas
5Jonas Lindholm
6Kristoffer Edshage
7Joel Bergkvist
8Mattias Ågren
9Jorrit Boekel
10Lars Jakobsson

Chalmers OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Chalmers OL 110MILA-KAVLEN
1Klara Pålsson
2Aina Edgren
3Josefine Kristiansson
4Frida Brogren
5Eva Gustafsson
6Pernilla Olsson
7Amanda Claesson
8Ellen Larsson
9Anna Brodin
10Moa Pettersson

Czech West O-team (3)

NamnKlassLaguppställning
Czech West O-team 1UNGDOMSKAVLEN
1Nick Newiak
2Katerina Cerna
3Lukas Richtr
4Regina Tokarova
Czech West O-team 2UNGDOMSKAVLEN
1Filip Sauli
2Klara Maresova
3Radim Tokar
 Pavla Nadenickova
4Eliska Fisarova
Czech West O-team 3UNGDOMSKAVLEN
1Simon Mayer
2Marketa Stankova
3Simon Kurz
4Iva Nadenickova

Dalaportens OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Dalaportens OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Karolina Andersson
2Felicia Eliasson
 
3Charlie Eliasson
 
4Saga Mattsson

Domnarvets GOIF (4)

NamnKlassLaguppställning
Domnarvets GOIF 1UNGDOMSKAVLEN
1Erik Brandt
2Alice Eriksson Björling
 Linnéa Borggren
3Emil Byberg
 Moa Hjorth
4Agnes Jonsson
Domnarvets GOIF 2UNGDOMSKAVLEN
1Albin Berger
2Anja Nilsson
 Klara Andersson
3Samuel Stålnäbb
 Emma Eliasson
4Elsa Nilsson
Domnarvets GOIF 1DAMKAVLEN
1Elin Dahlin
2Karolina Højsgaard
3Jessica Halliday
4Johanna Lindberg
5Emma Johansson
Domnarvets GOIF 2DAMKAVLEN
1Lena Nordlund
2Sara Helander
3Sara Johansson
4Karin Elfving
5Eva Elfving

Eds SK / OK Skärmen / Åmåls OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Åmåls OK / Eds SK / OK Skärmen 1DAMKAVLEN
1Erika Källvik Leufvén
2Johanna Källvik Leufvén
3Erika Jensen
4Maria Eriksson
5Sofia Johansson

Eiker OL (5)

NamnKlassLaguppställning
Eiker OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Tomine Lysaker Sanden
2Silje Morlandstø
 Alvilde Lysaker Sanden
3Solveig Letmolie
 Oda Isnes Tyse
4Christine Hoen
Eiker OL 1DAMKAVLEN
1Anne Line Berglia
2Sølvi Fossøy
3Ane Dyrkorn
4Lotte Myklemyr
5Thea Dyrkorn
Eiker OL 2DAMKAVLEN
1Anita Hilleren
2Torun Dyrkorn
3Kristine Fossen Gabrielsen
4Anna Isnes Tyse
5Maren Bunæs Nilsen
Eiker OL 3DAMKAVLEN
1Inger Anita Tollehaug
2Kirsti Aas Olsen
3Eirin Haugen
4Ingrid Letmolie
5Anne Marthe Peveri
Eiker OL 110MILA-KAVLEN
1Axel Berlin
2Kenneth Sandvold
3Morten Berglia
4Vegard Myklemyr
5Hans Roar Bakken
6Jan Sølvberg
7Leif Kåre Besseberg
8Ane Dyrkorn
9Anne Marthe Peveri
10Severin Berglia

Eksjö SOK (5)

NamnKlassLaguppställning
Eksjö SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Hugo Jakobsson
2Agnes Djurstedt
 Thea Nordin Abaji
3Hugo Djurstedt
 Ella Persson
4Emma Eriksson
Eksjö SOK 2UNGDOMSKAVLEN
1Mattis Persson
2Wilma Bergander
 Tilda Hagelberg
3Simon Svahn
 Ida Edvardsson
4Klara Höglund
Eksjö SOK 1DAMKAVLEN
1Sanna Fast
2Anja Arbter
3Lisa Holer
4Gabriella S Bergander
5Linnéa Golsäter
Eksjö SOK 2DAMKAVLEN
1Fanny Sundblad
2Cecilia Bergander
3Heini Rintanen
4Linda Nordin
5Siri Suter
Eksjö SOK 110MILA-KAVLEN
1Oskar Lind
2Lucas Sundblad
3Tino Polsini
4Sebastian Inderst
5Oreste Garbani
6Viktor Antonsson
7Luis Sanchez Serrano
8Rafael Dobnik
9Simon Nilsson
10Andreas Bergander

Emmaboda Verda OK / Mölndal Outdoor IF (1)

NamnKlassLaguppställning
Mölndal Outdoor IF / Emmaboda Verda OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Elsa Asp
2Axel Cullbrand
 Arvid Sillberg
3Rebecka Gunnarsson
 Olle Kallerbäck
4Klara Säfsten

Espoon Suunta (3)

NamnKlassLaguppställning
Espoon Suunta 1UNGDOMSKAVLEN
1Ida Haapala
2Topias Uusitalo
 Lauri Puupponen
3Topias Kemppi
 Emil Laaksonen
4Maria Määttänen
Espoon Suunta 1DAMKAVLEN
1Emilia Ståhlberg
2Heidi Plit
3Maija Raasakka
4Maria Määttänen
5Anni Kivilaakso
Espoon Suunta 110MILA-KAVLEN
1Lari Pernu
2Aleksi Sorsa
3Anssi Vesanto
4Mikhail Kuleshov
5Rinat Gabitov
6Ville Kokkila
7Georgy Mavchun
8Kirill Komarov
9Alvar Palmen
10Vladislav Malyshev

Falkenbergs OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Falkenbergs OK 1DAMKAVLEN
1Matilda Martinsson
2Sofie Söderblom
3Anna Brodin
4Johanna Henriksson
5Åsa Söderblom
Falkenbergs OK 110MILA-KAVLEN
1Johan Badenfelt
2Rasmus Blockgren
3Lennart Bengtsson
4Jacob Vikström
5Claes Andersson
6Marcus Åhlén
7Henrik Bengtsson
8Martin Johansson
9Sven-Åke Bengtsson
10Jonatan Andersson

Falköpings AIK OK (5)

NamnKlassLaguppställning
Falköpings AIK OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Alma Vilhelmsson
2Emia Hjort
3Alexander Bromander
 Elsa Sonesson
4Alva Sonesson
Falköpings AIK OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Ellen Blennow
2Vera Wallin
3Lukas Magnerfelt
 Vera Pettersson
4Moa Skoog
Falköpings AIK OK 1DAMKAVLEN
1Vilma Blennow
2Ellen Blennow
3Johanna Hagström
4Alva Sonesson
5Amanda Blennow
Falköpings AIK OK 2DAMKAVLEN
1Tindra Hjort
2Alma Vilhelmsson
3Kristine Svensson
4Ida Willén
5Alicia Friberg
Falköpings AIK OK 110MILA-KAVLEN
1Jonas Hjert
2Joachim Friberg
3Bo Hallberg
4Patrik Wallin
5Magnus Niklasson
6Jonas Hagström
7Jonas Niklasson
8Håkan Sonesson
9Adam Fredén
10Jan Hjort

FarumTisvilde OK (4)

NamnKlassLaguppställning
FarumTisvilde OK 1DAMKAVLEN
1Agnes Kracht
2Vera Müllerova
3Lea Reime
4Astrid Maag
5Amanda Falck Weber
FarumTisvilde OK 2DAMKAVLEN
1Line Søderlund
2Celina Bregensöe
3Amalie Tripax
4Xenia Bregensøe
5Masha Semak
FarumTisvilde OK 110MILA-KAVLEN
1Lasse Fugmann Thamdrup
2Malte Kjær Hemmingsen
3Mikkel Lyskjær Jensen
4Carl Emil Schøier Kovsted
5Lasse Falck Weber
6Lasse August Helweg
7Jonas Falck Weber
8Asger Skytte Kirkegaard
9Amanda Falck Weber
10Malthe Gaarsdal
FarumTisvilde OK 210MILA-KAVLEN
1Bertram Kopp Stannum
2Brian Lomholt Jensen
3Andreas Duc Jørgensen
4Steen Stausholm
5Masha Semak
6Agnes Kracht
7Jesper David Jensen
8Line Søderlund
9Celina Bregensöe
10Lea Reime

Fet OL / IL Koll (1)

NamnKlassLaguppställning
IL Koll / Fet OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Christian Fredrik Borg
2Eirik Røhne Skofteland
 Martin Christoffer Borg
3Pauline Myklebust
 Olivia Opheim
4Ragnhild Helmersen

FIF Hillerød (2)

NamnKlassLaguppställning
FIF Hillerød 1UNGDOMSKAVLEN
1Siri Simonsen
2Gustav Holmberg
 Gustav Kjær Hemmingsen
3Asger Holmberg
 Lukas Kjær Hemmingsen
4Sigrid Høyer Staugaard
FIF Hillerød 1DAMKAVLEN
1Marie Hartmeyer
2Charlotte Thallinger
3Maria Høyer Staugaard
4Bente Kjær Hemmingsen
5Heidi Holmberg

Finspångs SOK (5)

NamnKlassLaguppställning
Finspångs SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Jensine Svensson
2Elmer Waldfelt
 Rikard Hellgren
3Olof Ekman
 
4Sara Wänström
Finspångs SOK 1DAMKAVLEN
1Anna Kopecka
2Martina Wankova
3Tereza Cechova
4Jenni Simola
5Jana Peterova
Finspångs SOK 2DAMKAVLEN
1Elin Gunnarsson
2Klara Nechanicka
3Jana Semradova
4Viktorie Vojtiskova
5Elin Johansson
Finspångs SOK 110MILA-KAVLEN
1Per Lindman
2Jan Cech
3Oskar Svensson
4Tomas Krivda
5Eric Rosander
6Alexander Wiklund
7Simon Lundin
8Jonas Fencl
9Jan Rusin
10Jan Boril
Finspångs SOK 210MILA-KAVLEN
1Martin Roudny
2Ondrej Volak
3Vaclav Roudny
4Ladislav Semrad
5Johan Lindman
6Petr Cech
7Joakim Gustafsson
8Thorsten Svensson
9Gunnar Nilsson
10Erik Ernstsson

Finspångs SOK / OK Lokomotiva Pardubice (1)

NamnKlassLaguppställning
Finspångs SOK / OK Lokomotiva Pardubice 2UNGDOMSKAVLEN
1Ondrej Pipek
2Linda Svensson
 Melker Waldfelt
3Sofie Vind
 
4Alice Johansson

Fjärås AIK / OK Löftan (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Löftan / Fjärås AIK 1UNGDOMSKAVLEN
1Jesper Johansson
2Elin Andersson
 Frida Odén
3Tobias Johansson
 Axel Eriksson
4Annie Eriksson

FK Boken (1)

NamnKlassLaguppställning
FK Boken 1UNGDOMSKAVLEN
1Sofia Palm
2Alice Johansson
3Erik Johansson
4Emmy Palm

FK Finn / Kexholms SK / OK Norrvirdarna / Växjö OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Växjö OK / FK Finn / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 310MILA-KAVLEN
1Elias Andersson
2Edvin Andersson
3Carl Ekbring
4Patrik Johansson
5Anders Persson
6Jan Karlsson
7Magnus Forsberg
8Guiseppe Magenes
9Ulf Honeth
10Lucian Semeniuc

FK Friskus-Varberg (4)

NamnKlassLaguppställning
FK Friskus-Varberg 1UNGDOMSKAVLEN
1Hanna Carlqvist
2Filip Carlqvist
 Melwin Wildheim
3Alex Johansson
 David Johansson
4Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg 2UNGDOMSKAVLEN
1Axel Bechtel
2Maja Karmstig
 Marta Törnström
3Noah Bechtel
4Elsa Ericsson
FK Friskus-Varberg 1DAMKAVLEN
1Jennifer Gull
2Helena Andersson
3Emma Lindén
4Elvira Wildheim
5Sara Josarp
FK Friskus-Varberg 110MILA-KAVLEN
1Marcus Olsson
2Johan Gull
3Martin Jönsson
4Daniel Gustafsson
5Bengt Johansson
6Peter Aronsson
7Tim Johansson
8Thomas Josarp
9Gert Wildheim
10Erik Edespong

FK Göingarna (5)

NamnKlassLaguppställning
FK Göingarna 1UNGDOMSKAVLEN
1Edvin Selin
2Wilmer Selin
 Felix Thomasson
3Hilda Axelsson
 
4Alice Olvegård
FK Göingarna 2UNGDOMSKAVLEN
1Hjalmar Axelsson
2Nelli Olvegård
 Smilla Thomasson
3Svante Selin
 
4Tuva Selin
FK Göingarna 1DAMKAVLEN
1Louise Axelsson
2Caroline Lindgård
3Lindha Hellner
4Camilla Selin
5Hilda Axelsson
FK Göingarna 110MILA-KAVLEN
1Fritjof Axelsson
2Hampus Larsson
3Magnus Granqvist
4Håkan Gunnarsson
5Jonas Bengtsson
6Håkan Axelsson
7Jesper Håkansson
8Anders Selin
9Henrik Larsson
10Andreas Ferm
FK Göingarna 210MILA-KAVLEN
1Jon Moberg
2Mikael Persson
3Robin Larsson
4Niklas Edvardsson
5Anders Frick
6Lars Olsson
7Melker Larsson
8Lindha Hellner
9Edvin Selin
10Jörgen Göransson

FK Herkules (2)

NamnKlassLaguppställning
FK Herkules 1UNGDOMSKAVLEN
1Anton Kastrup
2Lisa Mossberg
 Elin Hagelin
3Tom Axel Ekenstråle
 Viktor Le Claire
4Maria Gergely
FK Herkules 1DAMKAVLEN
1Marie-louise Persson
2Tuuli Saari
3Laila B Höglund
4Kajsa Brostedt
5Emma Skantz

FK Herkules / OK Älgen (1)

NamnKlassLaguppställning
FK Herkules / OK Älgen 110MILA-KAVLEN
1Jonas Lauri
2Axel Forsman
3Erik Eriksson
4Erik Lauri
5Arvid Hammar
6Stefan Hammar
7Fredrik Nordström
8Stefan Eriksson
9William Jörnelius
10Martin Flinta

Forsa OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Forsa OK 1DAMKAVLEN
1Ronja Hugg
2Linn Bylars
3Hanna Kjellin
4Elin Johansson
5Emelie Jonasson

Forsa OK / Söders-Tyresö (1)

NamnKlassLaguppställning
Söders-Tyresö / Forsa OK 210MILA-KAVLEN
1
2Pär Svensson
3Peter Zetterström
4Conny Svahn
5Björn Reger
6Evelina Ericsson
7Magnus Wilhelmsson
8Jacob Svensson
9Matts Björke
10Stefan Norin

Fossum IF (10)

NamnKlassLaguppställning
Fossum IF 1UNGDOMSKAVLEN
1Sivert Sande Kverme
2Mari Brende
3Eivind Berner Myhre
 Vebjørn Blom-Hagen
4Karen Hoel Jomaas
Fossum IF 2UNGDOMSKAVLEN
1Mikkel Katla
2Heidi Kristina Sebjørnsen
3Sondre Zahl Hagen
 Erlend Børli
4Helene Bjørkvold Jendal
Fossum IF 3UNGDOMSKAVLEN
1Marius Bakke
2Kathinka Zahl Hagen
3Birk Felland Saetnan
4Johanne Rognerud Bøe
Fossum IF 4UNGDOMSKAVLEN
1Eirik Vie Strisland
2Ragnhild Blom-Hagen
3Børge Nilsen Berg
 Philip Lehmann Romøren
4Marie Sisjord Nyvoll
Fossum IF 5UNGDOMSKAVLEN
1Sindre Vie Strisland
2Selma Tørudbakken Jendal
3Gustav Andresen Skotte
 Oliver Nilsen
4Sigrid Kinck Rannem
Fossum IF 1DAMKAVLEN
1Victoria Hæstad Bjørnstad
2Pernille Katla
3Ragnhild Hjermstad
4Ingrid Gylterud Kvålsgard
5Åsne Holo
Fossum IF 2DAMKAVLEN
1Maria Brodin
2Ingrid Hasaas
3Ragne Norrud
4Karen Hoel Jomaas
5Tonje Rognerud Bøe
Fossum IF 110MILA-KAVLEN
1Tim Robertson
2Emil Ahlbäck
3Oskar Størmer
4Einar Melsom
5Erik Hæstad Bjørnstad
6Sigurd Melsom
7Erling Hjermstad
8Styrk Hundseid Kamsvåg
9Øyvind Hjermstad
10Simen Bordal
Fossum IF 210MILA-KAVLEN
1Emil Størmer
2Leif Størmer
3Tarjei Holo
4Torbjørn Blom-Hagen
5Audun Rognerud Bøe
6Martin Andresen Skotte
7Peter Gisholt
8Sivert Sande Kverme
9Eivind Berner Myhre
10Oscar Hæstad Bjørnstad
Fossum IF 310MILA-KAVLEN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Fossum IF / Halsuan Toivo / OK Renen / Vetelin Urheilijat (1)

NamnKlassLaguppställning
Vetelin Urheilijat / Fossum IF / Halsuan Toivo / OK Renen 31410MILA-KAVLEN
1Akseli Jussinmäki
2Ari Jussinmäki
3Markku Kainu
4Markus Kainu
5Hannu Pöyhönen
6Åsne Holo
7Sauli Joki
8Jyri Myllymäki
9Hanna Lundberg
10Jani Leppäniemi

Fredrikstad SK (7)

NamnKlassLaguppställning
Fredrikstad SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Eirik Imrik
2Alexandra Angvoll
 Kaisa Antonsen
3Bendik Eliassen
 Sondre Ottesen
4Emma Danevad
Fredrikstad SK 2UNGDOMSKAVLEN
1Kristoffer Helminsen
2Signe Strand Gulbrandsen
3Runar Saur Modahl
 Odin Sæther
4Amalie Løkkeberg
Fredrikstad SK 3UNGDOMSKAVLEN
1Ludvik Sæther
2Emma Sofie Steinsland
3Sivert Poppe
 Matias Kjerre-Ludviksen
4Embla Øvretveit
Fredrikstad SK 1DAMKAVLEN
1Rikke Blakkestad Ingesen
2Heidi Østlid Bagstevold
3Marie Olaussen
4Linda Mari Solberg
5Emma Johansson
Fredrikstad SK 2DAMKAVLEN
1Hilde Poppe
2Kaisa Antonsen
3Karin Skedsmo
4Emma Danevad
5Ida-Synnøve Kristiansen
Fredrikstad SK 110MILA-KAVLEN
1Andreas Höye
2Hans Petter Mathisen
3Christian Riddervold Kahrs
4Håvard Lucasen
5Audun Bjerkreim Nilsen
6Sindre Østhagen
7Herman Ryen Martinsen
8Bendik Eliassen
9Torben Wendler
10Mattias Karlsson
Fredrikstad SK 210MILA-KAVLEN
1Henrik Ottesen
2Espen Danevad
3Øystein Kristiansen
4Thomas Lie
5Eirik Imrik
6Sondre Ottesen
7Frank Løwengreen
8Oliver Hagaseth Mydske
9David Standal
10Håvard Berget

Freidig (6)

NamnKlassLaguppställning
Freidig 1UNGDOMSKAVLEN
1Simen Spets Storhov
2Mari Eidsmo
3Vegard Kittilsen
4Vilde Lereim Storli
Freidig 2UNGDOMSKAVLEN
1Matias Nissen
2Mathea Spets Storhov
3Jonas Grønli
4Ane Malene Kolstad
Freidig 3UNGDOMSKAVLEN
1Jo Even Kolstad
2August Maske
 Emil Grønli
3Kasper Knudsen
 Vegard Ulseth Sylte
4Marianne Eidsmo
Freidig 4UNGDOMSKAVLEN
1Håkon Holstad
2Sverre Hellevik
 Emil Reinertsen Leroyer
3Vetle Ekra
 Vemund Mølnvik
4Trude Skei
Freidig 1DAMKAVLEN
1Hanne Sandstad
2Mari Angell-Petersen
3Malin Sandstad
4Gro Sandstad Eidsmo
5Åshild Kolstad
Freidig 110MILA-KAVLEN
1Håvard Eidsmo
2Oskar Spets Storhov
3Oscar Lyngen
4Mattis Holt
5Anders Einum
6Johan Ivarsson
7Kjetil Mølnvik
8Mats Eidsmo
9Adrian Opheim
10Sindre Johannessen

Freidig / Frol IL (1)

NamnKlassLaguppställning
Freidig / Frol IL 210MILA-KAVLEN
1Mathias Vindal
2Håvard Vassenden
3Vegard Kittilsen
4Mathias Syversen Waage Hermstad
5Kristian Fredrik Lynum
6Svein Terje Kolstad
7Simen Spets Storhov
8Jonas Grønli
9Jo Even Kolstad
10Jens Even Storhov

Freidig / OL Trollelg (1)

NamnKlassLaguppställning
Freidig / OL Trollelg 5UNGDOMSKAVLEN
1Lars Sandstad
2Tale Tannvik Skei
3Antonius Amundsen
 Mikkel Holt
4Frida Haugskott

Frol IL (3)

NamnKlassLaguppställning
Frol IL 1DAMKAVLEN
1Eirin Svanøe-Hafstad
2Gøril Rønning Sund
3Line Sundsvik
4Elen Katrine Skjerve
5Maren Grande
Frol IL 2DAMKAVLEN
1Sara Profors
2Guro Torpe
3Ane Kjerstine Sandstad
4Randi Johanne Skjerve
5Chiara Dalla Santa
Frol IL 110MILA-KAVLEN
1Stian Sundsvik
2Martin Vister
3Lars Sandstad Skjeset
4Johan Asphjell Bjørnaas
5Carl Petter Lyngen
6Andreas Magerøy
7Jo Forseth Indgaard
8Paul Sirum
9Ulf Forseth Indgaard
10Yngve Skogstad

Främmestads IK (1)

NamnKlassLaguppställning
Främmestads IK 1DAMKAVLEN
1Elin Johansson
2Linda Larsson
3Ulrika Rundblad
4Ida Johansson
5Birgitta Andersson

Främmestads IK / Ryda SK (1)

NamnKlassLaguppställning
Främmestads IK / Ryda SK 110MILA-KAVLEN
1Mattihas Kjell
2Simon Börjeson
3Andreas Rom
4Henrik Sahlström
5Andreas Lindahl
6Tommy Stenkvist
7Karl Jansson
8Linus Iseborn
9Johan Andersson
10Andreas Branell

Frölunda OL (2)

NamnKlassLaguppställning
Frölunda OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Zebastian Arfwedson
2Audrey Hansson
 Agnes Fors
3Edvin Borne
 Marcus Lamm
4Matilda Johannesson
Frölunda OL 1DAMKAVLEN
1Karin Karlfeldt Fedje
2Lena Max
3Anna Martner
4Frida Jerlin
5Malin Lamm

Frölunda OL / IK Uven (1)

NamnKlassLaguppställning
IK Uven / Frölunda OL 110MILA-KAVLEN
1Johan Lamm
2Jonas Martner
3Martin Lamm
4Rasmus Arfwedson
5Mattis Hallberg
6Axel Blom
7Gustav Boquist
8Johan Olson
9Jonas Hemlin
10Per Rosén

Frösö IF (1)

NamnKlassLaguppställning
Frösö IF 110MILA-KAVLEN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gamleby OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Gamleby OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Aron Östangård
2Hanna Stalebrant
 Tuva Östangård
3Fabian Vallerius
 Hanna Öberg
4Tove Vallerius

Gimle IF / Hisøy OK / IK Grane Arendal Orientering / Vegårshei IL (1)

NamnKlassLaguppställning
IK Grane Arendal Orientering / Gimle IF / Hisøy OK / Vegårshei IL 1DAMKAVLEN
1Synnøve Bråten
2Malin Hauge
3Silje Hauge
4Sigrid Ottestad Hansen
5Christine Mikkelsen

Gjø-Vard OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Gjø-Vard OL 1UNGDOMSKAVLEN
1
2
3
4

Gjø-Vard OL / Grue IL / Hamar OK / Ringsaker OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Gjø-Vard OL / Grue IL / Hamar OK / Ringsaker OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Grunde Isaksætre
2Tuva Fossheim Asplin
3Even Bordal
4Kamilla Lome

Gjø-Vard OL / Hamar OK / Lillehammer OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Gjø-Vard OL / Hamar OK / Lillehammer OK 1DAMKAVLEN
1Anine Lome
2Ane Holm Grøneng
3Kristine Haanes Strandlie
4Jasmin Schwammberger
5Stine Frogner Tømmervold

Gjø-Vard OL / OL Toten-Troll / Raufoss I.L. Orientering / Toten-Troll (1)

NamnKlassLaguppställning
Gjø-Vard OL / OL Toten-Troll / Raufoss I.L. Orientering / Toten-Troll 110MILA-KAVLEN
1Elias Öhman
2Erlend Slokvik
3Martin Öhman
4Simen Ballangrud
5Peder Fossheim Asplin
6Jakob Mo
7Elling Fossheim Asplin
8Nils Harald Staff
9Are Strandlie
10Audun Strandlie

Gotlands OF (2)

NamnKlassLaguppställning
Gotlands OF 1DAMKAVLEN
1Tuva Nikolausson
2Alice Olsson
3Junia Birgersson
4Mikaela Rönnbäck
5Emma Lindgren
Gotlands OF 110MILA-KAVLEN
1Amadeus Hansson
2Mattias Westfält
3Andreas Liljegren
4Andreas Nikolausson
5Filip Nilsson
6Duncan Robertson
7Stefan Wahlgren
8Andreas Phersson
9Ludvig Waktel
10Håkan Mattsson

Grycksbo IF OK / Västerbergslagens OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Västerbergslagens OL / Grycksbo IF OK 1DAMKAVLEN
1Frida Winterås
2Alva Rytther
3Ella Olsson
4Cecilia Djerf
5Matilda Eriksson

Gudhems IF / Mullsjö SOK (1)

NamnKlassLaguppställning
Mullsjö SOK / Gudhems IF 1DAMKAVLEN
1Pia Käck Fritzell
2Marie Anebreid
3Lena Arnoldsson
4Jeanette Viberg
5Stina Nero

Gustavsbergs OK (4)

NamnKlassLaguppställning
Gustavsbergs OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Simon Frisk
2Sofie Lindell
 Louise Lindell
3Rasmus Lindblom
 Emilia Nilsson
4Ida Österberg
Gustavsbergs OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Emma Bellander
2Max Österberg
 Jonathan Nilsson
3Lucas Alzén
 
4Isabella Nilsson
Gustavsbergs OK 1DAMKAVLEN
1Ann-Marie Holmström
2Gabriella Frisk
3Malin Strandberg
4Anna Lindell
5Tilda Bellander
Gustavsbergs OK 110MILA-KAVLEN
1Martin Bellander
2Jens Werner
3Simon Frisk
4Gunnar Lindberg
5Magnus Lindblom
6Jonatan Lindell
7Henrik Pettersson
8Jan Lavén
9Peter Landén
10Patrik Frisk

Guyancourt Orientation 78 (1)

NamnKlassLaguppställning
Guyancourt Orientation 78 110MILA-KAVLEN
1Arnaud Dumas
2Pascal Pannier
3Antoine Stéphany
4Juste Raimbault
5Adriaan Daem
6Lucile Clouard
7Axel Pannier
8Emmanuel Ribier
9Lauriane Beauvisage
10Aymeric Roger

Gävle OK (5)

NamnKlassLaguppställning
Gävle OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Jakob Sjöberg
2Ebba Ottosson
 
3Felix Silver
 
4Emma Lilje
Gävle OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Isak Berggren
2Ellen Wiksten
3Alfred Liljeström
4Sara Åbom
Gävle OK 1DAMKAVLEN
1Ann-Sofi Karlsson
2Elisabet Enmark
3Pernilla Eriksson
4Ingela Eriksson
5Anna Berggren
Gävle OK 2DAMKAVLEN
1Ebba Ottosson
2Sara Åbom
3Elvira Silver
4Maria Norin
5Ulrika Silver
Gävle OK 110MILA-KAVLEN
1Patrik Svedberg
2Albin Sjöhed
3Anders Enmark
4Lasse Jansson
5Erik Olsson
6Mårten Olsson
7Erik Sisell
8Jakob Sjöberg
9Dan Norin
10Patrik Ottosson

Göteborg-Majorna OK (8)

NamnKlassLaguppställning
Göteborg-Majorna OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Erik Hogedal
2Lovisa Davidson
3Viktor Jellvert Börjeson
4Jennifer Davidson
Göteborg-Majorna OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Simon Nordberg
2Carin Löf
3Henrik Löf
 Tobias Farbrot
4Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK 3UNGDOMSKAVLEN
1Elias Nordberg
2Ludwig Rosén
 Ola Leire
3Klara Bourne
4Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK 1DAMKAVLEN
1Moa Enmark
2Anna Forsberg
3Lina Strand
4Viktoria Tingström
5Judith Wyder
Göteborg-Majorna OK 2DAMKAVLEN
1Jolanta Gänssinger
2Emma Bergman
3Agnes Leo
4Runa Fremstad
5Kristine Berglia
Göteborg-Majorna OK 3DAMKAVLEN
1Alva Sellgren
2Moa Sjöberg
3Lucyna Wiktor
4Agnes Spånér
5Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK 110MILA-KAVLEN
1Joakim Eliasson
2Mikael Eliasson
3Christian Tingström
4Jonas Merz
5Philipp Sauter
6Anders Hedberg
7Johan Strand
8Daniel Wernersson
9Viktor Runnby
10Ola Martner
Göteborg-Majorna OK 210MILA-KAVLEN
1Andreas Johansson
2Måns Östman
3Anders Axenborg
4Henrik Håkansson
5Petter Jönsson
6Martin Ivarsson
7Erik Öhlund
8Robbie Anderson
9Jakob Wahl
10Kristoffer Sideby

Göteborgs SK (2)

NamnKlassLaguppställning
Göteborgs SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Johan Wall Jungbjer
2Agnes Mårild
3Oscar Wall Jungbjer
4Wiola Magnusson
Göteborgs SK 1DAMKAVLEN
1Lovisa Leman
2Cecilia Karlsson
3Hilma Markinhuhta
4Annieke Grahn
5Mikaela Jonsson

Hadeland OL / OL Toten-Troll (1)

NamnKlassLaguppställning
OL Toten-Troll / Hadeland OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Jakob Mo
2Berthe Teslo
3Håvard Gjestvang
 
4Ingeborg Rognstad

Hagaby GoIF Örebro (2)

NamnKlassLaguppställning
Hagaby GoIF Örebro 1DAMKAVLEN
1Elin Vinblad
2Josefine Höög
3Josefine Wallenhammar
4Karin Persson
5Benita Månsson
Hagaby GoIF Örebro 110MILA-KAVLEN
1Martin Regborn
2Viktor Larsson
3Oskar Eklöf
4Love Sintring
5Sebastian Månsson
6Johan Persson
7Jakob Wallenhammar
8John Oskarsson
9Samuel Andersson
10Harald Larsson

Hagaby GoIF Örebro / Tullinge SK (1)

NamnKlassLaguppställning
Hagaby GoIF Örebro / Tullinge SK 4DAMKAVLEN
1Lovisa Falk
2Maria Gustafsson
3Eva Gustafsson
4Linnéa Holmqvist
5Malin Sundqvist

Halden SK (12)

NamnKlassLaguppställning
Halden SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Marieluise Schmitt Gran
2Sigurd Saxe Sandvik
 Alf Kristian Helle
3Jakob Torgersen
 Tore Herman Kirkebøen
4Hedda Slang-Sundsetvik
Halden SK 2UNGDOMSKAVLEN
1Jonatan Aune
2Maren Henriksen
3Martin Brække
 Linus Bjørke
4Synne Marie Jenssen
Halden SK 3UNGDOMSKAVLEN
1Ole Øivind Norsted
2Vilde Hagen-Tafjord
 Minna Wingstedt
3Marius Selmer-Olsen
 Jonathan Eylertsen
4Marie Lien Backstrøm
Halden SK 1DAMKAVLEN
1Jo Shepherd
2Mari Fasting
3Elena Roos
4Kine Hallan Steiwer
5Sabine Hauswirth
Halden SK 2DAMKAVLEN
1Iliana Ilieva
2Idun Kristine Felde Olaussen
3Eva Jurenikova
4Hedda Bjørlo
5Lizzie Ingham
Halden SK 3DAMKAVLEN
1Emma Stenbacka
2Anja Wingstedt
3Gøril Fristad
4Gina Granstedt
5Ingrid Bronebakk
Halden SK 4DAMKAVLEN
1Karoline Aune
2Irene Felde Olaussen
3Karianne Hauge
4Hanna Haugen Nordbrøden
5Marianne Dæhli
Halden SK 5DAMKAVLEN
1Lene Sandvik
2Elisabeth Brække
3Guro Varvin Hjelseng
4Lisa Jenssen
5Hanna Lye Moum
Halden SK 6DAMKAVLEN
1
2
3
4
5
Halden SK 110MILA-KAVLEN
1Espen Fiskum
2Vegard Jarvis Westergård
3Erik Axelsson
4Fredrik Eliasson
5Eirik Kamstrup Hovind
6Håkon Raadal Bjørlo
7Thomas Natvig Årstad
8Markus Holter
9Jan Sedivy
10Magne Dæhli
Halden SK 210MILA-KAVLEN
1Andreas Rüedlinger
2Knut Aasheim
3Tore Sandvik
4Filip Wadsten
5Andrei Zhuravlev
6August Asheim Birkeland
7Peter Nordbrøden
8Mats Haldin
9Niels Christian Hellerud
10Mats Nordbrøden
Halden SK 310MILA-KAVLEN
1Andreas Johansson
2Lacho Iliev
3Jon Pedersen
4Sigurd Myhre Andreassen
5Alexander Skaug Ytterbøl
6Marius Bjugan
7Magnus Nordbrøden
8Svend Arne Ytterbøl
9Bjørn Axel Gran
10Erlend Brendstuen

Halmstad OK (4)

NamnKlassLaguppställning
Halmstad OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Klara Persson
2Arvid Lundqvist
 Felix Abrahamsson
3Emil Jägstedt
 Albin Persson
4Lovisa Lager
Halmstad OK 1DAMKAVLEN
1Lovisa Ring
2Karin Karlsson
3Malin Settergren
4Lovisa Lager
5Eva Carliden
Halmstad OK 2DAMKAVLEN
1Susanna Berg
2Maria Lönn
3Lotta Enberg
4Klara Persson
5Karin Karlsson
Halmstad OK 110MILA-KAVLEN
1Kalle Johansson
2Erik Johansson
3Joakim Gustafsson
4Håkan Andersson
5Nils Wallentin Tärk
6Mikael Lundqvist
7Jan Lager
8Filip Holm
9Jan-Olof Svensson
10Björn Karlsson

Halmstad OK / OK Lindéna (1)

NamnKlassLaguppställning
Halmstad OK / OK Lindéna 210MILA-KAVLEN
1Mårten Wikström
2Filip Bengtsson
3Stefan Agmarken
4Ulrik Magnusson
5Emil Berger
6Albin Persson
7Magnus Abrahamsson
8Fredrik Persson
9Loke Agmarken
10Lars Davidsson

Hamar OK / Løten o-lag / Ringsaker OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Løten o-lag / Hamar OK / Ringsaker OK 110MILA-KAVLEN
1Marius Wikstrøm
2Ivar Jevne Arnesen
3Marius Øie
4Yngve Volden
5Jon-Anders Bordal
6Anine Lome
7Henrik Bordal
8Krister Hovde
9Emilie Westli Andersen
10Ove Antvord Haugereid

Haninge SOK (2)

NamnKlassLaguppställning
Haninge SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Martina Mäkelä
2Filip Storell
 Gustav Storell
3Jakob Gadefors Nau
 Alvar Melin
4Nina Persson
Haninge SOK 110MILA-KAVLEN
1Felix Persson
2Egil Morast
3P-O Ivarsson
4Hugo Dahlberg
5Jan Eskilsson
6Torbjörn Ohlsson
7Joakim Persson
8Jakob Gadefors Nau
9Martin Skärlén
10Joakim Skärlén

Hauhon Sisu (1)

NamnKlassLaguppställning
Hauhon Sisu 110MILA-KAVLEN
1Viljo Oripelto
2Jukka Pohjola
3Ari Hiiri
4Aki Ylitalo
5Vesa-Heikki Lindberg
6Tero Salonen
7Jaakko Liukkala
8Lauri Lindberg
9Mikko Lepistö
10Pasi Lehtonen

Hedrum OL / Lardal OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Hedrum OL / Lardal OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Henrik Holt
2Eline Schjerven
3Kristoffer Fjære
4Kristin Melby Jacobsen

Hellas Orientering (1)

NamnKlassLaguppställning
Hellas Orientering 1DAMKAVLEN
1Anna Dvorianskaia
2Gabija Razaityte
3Inna Somova
4Nika Kalinina
5Tatyana Riabkina

Hellas Orientering / Tumba-Mälarhöjden OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Tumba-Mälarhöjden OK / Hellas Orientering 210MILA-KAVLEN
1Tomas Landovsky
2Martin Šmelík
3Anders Käll
4Jerker Åberg
5Fredrik Huldt
6Max Igor Kajanus
7Gustav Melander
8Thomas Eriksson
9Ebba Adebrant
10Leonas Mockunas

Helsingborgs SOK (1)

NamnKlassLaguppställning
Helsingborgs SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Jacob Moberg
2Ebba Ranbro
 Saga Palmertz
3Axel Orrhede
 Alfred Kjellén
4Thea Bökman

Helsingborgs SOK / Örkelljunga FK (1)

NamnKlassLaguppställning
Helsingborgs SOK / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN
1Patrik Johansson
2Oskar Cervin
3Lennart Carlsen
4Erik Alnervik
5Christian Johansson
6Jacob Moberg
7Albin Kronkvist
8Axel Orrhede
9Andréas Palmertz
10Anton Marmelid

Helsingin Suunnistajat (6)

NamnKlassLaguppställning
Helsingin Suunnistajat 1UNGDOMSKAVLEN
1Lauri Syrjäläinen
2Minja Nietula
 Juulia Tala
3Paavo Heinonen
 Atte Ikola
4Emilia Tala
Helsingin Suunnistajat 2UNGDOMSKAVLEN
1Anton Hamppu
2Venla Salonen
 Markus Sojakka
3Sanni Mäkinen
 Veera Turakainen
4Kaisa Mäntylä
Helsingin Suunnistajat 1DAMKAVLEN
1Pihla Otsamo
2Anniina Suhonen
3Paula Gross
4Tiina Haarlaa
5Milla Mattila
Helsingin Suunnistajat 2DAMKAVLEN
1Annika Matilainen
2Elina Lammi
3Heidi Salonen
4Venla Turakainen
5Johanna Kiiski
Helsingin Suunnistajat 110MILA-KAVLEN
1Tuomas Heikkilä
2Arttu Syrjäläinen
3Topi Syrjäläinen
4Ollipekka Heikkilä
5Aapo Summanen
6Veli Kangas
7Einari Heinaro
8Riccardo Scalet
9Topi Raitanen
10Olli Ojanaho
Helsingin Suunnistajat 210MILA-KAVLEN
1Luukas Valtonen
2Ville Lampinen
3Miika Tala
4Topias Niemi
5Tapio Haarlaa
6Ville Mannonen
7Otakar Hirs
8Matias Salonen
9Lauri Syrjäläinen
10Mikko Laakso

Heming Orientering (6)

NamnKlassLaguppställning
Heming Orientering 1UNGDOMSKAVLEN
1Kristian Østermann
2Hanna Eckhardt Andresen
3Henrik Reusch
4Maya Arnesen
Heming Orientering 2UNGDOMSKAVLEN
1Ferdinand Fremming
2Malene Jebsen
 Fredrik Berning Borchsenius
3Kåre Peter Krohn Gjessing
 August Syrdal Øen
4Live Østvold
Heming Orientering 3UNGDOMSKAVLEN
1Fridtjof Reusch
2Hannah Syrdal Øen
 Guro Linnebo
3Ida Marie Flågen
4Ella Berstad
Heming Orientering 1DAMKAVLEN
1Sofie Skyttersæter Iversen
2Signe Astrup Arnesen
3Ann Elin Flågen
4Maya Arnesen
5Dagrun Melkild
Heming Orientering 110MILA-KAVLEN
1Kasper Fosser
2Ulrik Astrup Arnesen
3Johan Svedberg
4Andre Aaslund
5Petter Astrup Arnesen
6Claus Martinsen
7Bjørn Anders Flågen
8Nils Petter Fremming
9Øystein Østermann
10Harald Astrup Arnesen
Heming Orientering 210MILA-KAVLEN
1Lars Treekrem
2Pål Chr Ingierd
3Knut Erling Øen
4Christian Reusch
5Henrik Reusch
6August Syrdal Øen
7Ferdinand Fremming
8Kristian Østermann
9Ola Peter Krohn Gjessing
10Kimme Arnesen

Hestra IF (6)

NamnKlassLaguppställning
Hestra IF 1UNGDOMSKAVLEN
1Erik Ingemarsson
2Klara Nilsson
 Maja Inghammar
3Filip Ingemarsson
 Joel Ingemarsson
4Ida Helgesson
Hestra IF 2UNGDOMSKAVLEN
1Alma Hjertberg
2Hanna Nilsson
 Albin Sundström
3Emely Weihart
 Tom Weihart
4Nora Aroneng
Hestra IF 1DAMKAVLEN
1Elsa Lindeblom
2Ebba Hjertberg
3Linnéa Bäckström
4Alice Aroneng
5Sofia Klasson
Hestra IF 2DAMKAVLEN
1Sofia Larsson
2Martina Johansson
3Helena Bååth
4Nora Aroneng
5Maria Krafft Helgesson
Hestra IF 110MILA-KAVLEN
1Jesper Sjögren
2Filip Grahn
3Emil Karlsson
4Martin Ahlberger
5Samuel Plumppu
6Christian Holmqvist
7Markus Larsson
8John Kumlin
9Benjamin Edlund
10Andreas Holmqvist
Hestra IF 210MILA-KAVLEN
1Lars Helgesson
2Jan Hilding
3Anders Ingemarsson
4Johan Ingemarsson
5Anders Johansson
6Erik Ingemarsson
7Fredrik Sundström
8Kent Klasson
9Fredrik Plumppu
10Linus Landergren

Hestra IF / Katrineholms OK / Södertälje-Nykvarn OF (1)

NamnKlassLaguppställning
Katrineholms OK / Hestra IF / Södertälje-Nykvarn OF 4DAMKAVLEN
1Siri Jeppson
2Anna Löwegren
3Anna Ek
4Lisa Wallin
5Ida Wadman

Hiidenkiertäjät (3)

NamnKlassLaguppställning
Hiidenkiertäjät 1DAMKAVLEN
1Josefina Sundman
2Jenny Patana
3Annika Rihma
4Marianne Haug
5Yulia Novikova
Hiidenkiertäjät 110MILA-KAVLEN
1Mikko Patana
2Oskari Liukkonen
3Perttu Sorsa
4Otto Loukkalahti
5Tomi Närvä
6Eemeli Suominen
7Leonid Novikov
8Matti Kivelä
9Olli-Pekka Koistinen
10Valentin Novikov
Hiidenkiertäjät 210MILA-KAVLEN
1Tõnis Laugesaar
2Vilho Loukkalahti
3Jarkko Saarinen
4Lauri Sorsa
5Vesa Lahtinen
6Ville Luoma
7Jukka-Pekka Seppänen
8Kalle Liukkonen
9Tuomas Puputti
10Benjamin Tulonen

Hjobygdens OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Hjobygdens OK 1DAMKAVLEN
1Elin Hansson
2Malin Jansson
3Lisa Axelsson
4Jessica Holst
5Ann-Kristin Jansson

HJS-Vansbro OK (2)

NamnKlassLaguppställning
HJS-Vansbro OK 1DAMKAVLEN
1Lisbet Lidman Larsson
2Anette Palm
3Kristina Larsson
4Erica Håll
5Lovisa Danielsson
HJS-Vansbro OK 110MILA-KAVLEN
1Tord Hederskog
2Per Lundkvist
3Lars Dahlström
4Niclas Larsson
5Thomas Heens
6Jan Palander
7Zeb Palm
8Jonas Hellberg
9Erik Kaill
10Åke Johansson

HJS-Vansbro OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Älvdalens IF OK (1)

NamnKlassLaguppställning
HJS-Vansbro OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Älvdalens IF OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Lilian Palm
2Malin Håll
 Sebastian Gunnarsson
3Emilia Gunnarsson
 Erik Åkerman
4Julia Gunnarsson

Horsens OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Horsens OK 1DAMKAVLEN
1Susanne Thyssen
2Alberte Thyssen
3Greti Pentek
4Irene Mikkelsen
5Rikke Holm Jensen

Horsens OK / OK Pan Århus / Silkeborg OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Horsens OK / OK Pan Århus / Silkeborg OK 3UNGDOMSKAVLEN
1Elias Hinge Krogsgaard
2Johanne Skouboe
 Mads Skødt
3Laura Holm Nielsen
4Rebecca Thyssen

Horsens OK / Silkeborg OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Horsens OK / Silkeborg OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Jacob Mikkelsen
2Theresa Skouboe
3Elanor Henriksen
 
4Nanna Lysemose Poulsen
Horsens OK / Silkeborg OK 110MILA-KAVLEN
1Matyas Pentek
2Nicolaj Nielsen
3Andreas Bagger Hagner
4Kristian Vad
5Mads Mikkelsen
6Elias Hinge Krogsgaard
7Carsten Thyssen
8Thomas Emil Jensen
9Jacob Mikkelsen
10Kenneth Møller

HSOK.dk (1)

NamnKlassLaguppställning
HSOK.dk 1UNGDOMSKAVLEN
1Dicte Højbjerg Andersen
2Sarah Dinesen
3Nynne Høst Nedergaard
4Oliva Bonefeld

Hämeenlinnan Suunnistajat (4)

NamnKlassLaguppställning
Hämeenlinnan Suunnistajat 1UNGDOMSKAVLEN
1Antti-Jussi Oksa
2Saana Kuusinen
3Matias Lautamäki
4Essi Metsälä
Hämeenlinnan Suunnistajat 1DAMKAVLEN
1Ildiko Szerencsi
2Heta Virtanen
3Kristina Smirnova
4Jenni Kivikko
5Mariia Blinova
Hämeenlinnan Suunnistajat 110MILA-KAVLEN
1Juri Kirjanov
2Jere Kommio
3Ari Meriläinen
4Dmitry Maslovskiy
5Vili Virkki
6Jussi Jalonen
7Ilya Mogilny
8Matias Lautamäki
9Miika Korppi
10Manuel Jurado
Hämeenlinnan Suunnistajat 210MILA-KAVLEN
1Juho Koskinen
2Joona Leipijärvi
3Antti-Jussi Oksa
4Matti Tammi
5Marko Lassila
6Petri Kuusinen
7Jyrki Kommio
8Niko Kommio
9Aki Lintumäki
10Jussi Pakari

Härlövs IF (2)

NamnKlassLaguppställning
Härlövs IF 1UNGDOMSKAVLEN
1Hilma Holmström
2Casper Turesson
 Linnea Leijon
3Melvin Nilsson
 
4Alma Leijon
Härlövs IF 1DAMKAVLEN
1Clara Dahl
2Elinor Lindelöw
3Irmalinn Nilsson
4Sofia Dahl
5Carina Thynell

Härnösands OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Härnösands OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Seth Borglund
2Arvid Henning
 Nils Engberg
3Tilde Engberg
 Nils Engberg
4Elin Edström
Härnösands OK 1DAMKAVLEN
1Susanna Edström
2Tilde Engberg
3Marie-Louise Engberg
4Elin Edström
5Anita Galin

Hässleholms OK / Örkelljunga FK (1)

NamnKlassLaguppställning
Örkelljunga FK / Hässleholms OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Albin Kronkvist
2Linnea Rydlund
3Agust Kronkvist
 Hugo Cedervall
4Nellie Rydlund

IF Hagen (3)

NamnKlassLaguppställning
IF Hagen 1UNGDOMSKAVLEN
1Ida Roos
2Johan Holmberg
 Hanna Alsiö
3Anton Carlsson
 Erica Bogren
4Moa Alsiö
IF Hagen 1DAMKAVLEN
1Maria Bogren
2Ida Roos
3Ellen Larsson
4Moa Alsiö
5Emma Kindbom
IF Hagen 110MILA-KAVLEN
1Albin Alsiö
2Max Suderbys
3Carl Holmberg
4Marcus Carlsson
5Hampus Nyström
6Axel Olsson
7Jesper Lindström
8Oscar Stomberg
9Reto Giezendanner
10Olle Hedman

IF Rigor (4)

NamnKlassLaguppställning
IF Rigor 1UNGDOMSKAVLEN
1Thilda Seldén
2Ida Bruhn
 Julia Arvidsson
3Erik Hultander
 
4Elsa Boberg
IF Rigor 2UNGDOMSKAVLEN
1Unni Granfors
2Olle Florén
 
3Alfred Erdelius
 
4Maja Graad
IF Rigor 1DAMKAVLEN
1
2
3
4
5
IF Rigor 110MILA-KAVLEN
1Jonas Toftered
2Jens Arvidsson
3Stefan Graad
4Fredrik Andersson
5Stefan Eking
6Emil Erdelius
7Fredrik Berg
8Johan Granfors
9Martin Svensson
10Niklas Florén

IF Sturla (5)

NamnKlassLaguppställning
IF Sturla 1UNGDOMSKAVLEN
1Johan Kristian Undeland
2Silje Carlsen
 
3Lukas Klausen
 Kristoffer Hübschle
4Malene Instanes
IF Sturla 2UNGDOMSKAVLEN
1Mathias Skourup Rognebakke
2Ylva Klausen
 Solveig Hübschle
3Egil Frydenlund
 Eivind Bogen Arenth
4Iselin Sørensen
IF Sturla 3UNGDOMSKAVLEN
1Joachim Knudsen
2Jens Wold
 Magnus Skourup Rognebakke
3Olav Melheim
 Sander Solheim Ottesen
4Ine Instanes
IF Sturla 1DAMKAVLEN
1Kristin Sørensen
2Tanja Instanes
3Charlotte Skourup
4Merete Undeland
5Aud Ellen Brevik
IF Sturla 110MILA-KAVLEN
1Ole Jørgen Bogen Arenth
2Håkon Wold
3Anders Gustafsson
4Sturla Frydenlund
5Jan Morten Andersen
6Espen Melheim
7Nicolai Hübschle
8Bernhard Bryhn
9Egil Frydenlund
10Johan Kristian Undeland

IF Thor (4)

NamnKlassLaguppställning
IF Thor 1UNGDOMSKAVLEN
1Ebba Lindell
2Anton Segerman
 Elis Hansson
3Viktor Jemth
 Love Bylund
4Lotta Weyhenmeyer
IF Thor 2UNGDOMSKAVLEN
1Elsa Bäsén
2Emelie Svärd
 Albin Jemth
3Axel Andersson
 Arvid Bylund
4Hanna Jonsell
IF Thor 1DAMKAVLEN
1Gunilla Svärd
2Lina Svärd
3Josefin Bengtsson
4Alva Lindell
5Sofie Bergendahl
IF Thor 110MILA-KAVLEN
1Erik Hannrup
2Robert Pettersson
3Mats Jonsell
4Per Jemth
5Victor Bylund
6Hugo Bäsén
7Emil Jonsell
8Matviy Khotyaintsev
9Jesper Nyström
10Bo Segerman

IFK Enskede (1)

NamnKlassLaguppställning
IFK Enskede 110MILA-KAVLEN
1Patric De Boussard
2Ulf Persson
3Anders Björklund
4Fredrik Hedin
5Jan Frödin
6Martina Sundberg
7Ulf Bylund
8Mats Larsson
9Katarina Rundström
10Martin Ahlström

IFK Göteborg Orientering (7)

NamnKlassLaguppställning
IFK Göteborg 1UNGDOMSKAVLEN
1Anna Flakberg
2Elin Flakberg
 Carl Erixon
3Olivia Asp
 Søren Thrane Ødum
4Thea Fagerström
IFK Göteborg 2UNGDOMSKAVLEN
1
2
3
4
IFK Göteborg 1DAMKAVLEN
1Isia Basset
2Kirsi Nurmi
3Ingjerd Myhre
4Sara Hagström
5Anna Närhi
IFK Göteborg 2DAMKAVLEN
1Åsa Hellquist
2Elin Högstrand
3Emmi Jokela
4Jenny Johansson
5Erica Pettersson
IFK Göteborg 3DAMKAVLEN
1Anna Nilsson
2Emelie Backschneider
3Frida Gustafsson
4Josefine Svensson
5Annica Eng
IFK Göteborg 110MILA-KAVLEN
1Andreas Sølberg
2Fredrik Edén
3Morten Jarvis Westergård
4Johan Högstrand
5Marius Thrane Ødum
6Jonas Pilblad
7Vetle Ruud Bråten
8Max Peter Bejmer
9Eskil Kinneberg
10Fredrik Bakkman
IFK Göteborg 210MILA-KAVLEN
1Niclas Jonasson
2Erik Engstrand
3Thor Nørskov
4Arvid Våg
5Miika Nurmi
6Henrik Eliasson
7John Persson
8Remi Dubois
9Jakob Eng
10Daniel Netz

IFK Lidingö SOK (10)

NamnKlassLaguppställning
IFK Lidingö SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Lukas Werner
2Agnes Damberg
3Anton Ström
4Amelie Rajan
IFK Lidingö SOK 2UNGDOMSKAVLEN
1Robert Olsson Kihlborg
2Ella Broquist
 Signe Hillerhag
3Ludvig Jarlemark
 Anders Widlund
4Lisa Thunell
IFK Lidingö SOK 1DAMKAVLEN
1Emma Bjessmo
2Alice Hugosson
3Sarina Jenzer
4Helena Karlsson
5Anna Bachman
IFK Lidingö SOK 2DAMKAVLEN
1Matleena Boström
2Niina Hulkkonen
3Linnea Claesdotter
4Sofia Törnqvist
5Adela Indrakova
IFK Lidingö SOK 3DAMKAVLEN
1Julia Rajan
2Elisabeth Hansson
3Barbora Pijáková
4Jutta Jussila
5Susanna Tervo
IFK Lidingö SOK 4DAMKAVLEN
1Ebba Ganslandt
2Evelyn Wendelius
3Ramona Åkermarck-Mähönen
4Karolina Bjärnlid
5Isabella Tapper
IFK Lidingö SOK 5DAMKAVLEN
1Nina Karlsson
2Anneli Wendelius
3Teija Leppinen
4Cina Broquist
5Christina Perneby
IFK Lidingö SOK 110MILA-KAVLEN
1Jere Sipponen
2Anders Carlsson
3Rasmus Rörholt Theisen
4Hector Haines
5Nicolas Simonin
6Erik Ivarsson Sandberg
7Jere Pajunen
8Mårten Boström
9David Andersson
10Øystein Kvaal Østerbø
IFK Lidingö SOK 210MILA-KAVLEN
1Bryan Russel-Keely
2Rasmus Palmqvist Aslaksen
3Mattias Johansson
4Niklas Serrander
5Ville Keskisaari
6Martin Larbo
7Simon Schuster
8Sixten Hillerhag
9Erik Jansson
10Timo Mähönen
IFK Lidingö SOK 310MILA-KAVLEN
1Andrew Quin
2Sixten Hillerhag
3Magnus Rajan
4Nils Malm
5Tapani Mattus
6Lukas Werner
7Antonio Serini
8Hans Liwång
9Per Damberg
10Erik Jansson

IFK Mora OK (5)

NamnKlassLaguppställning
IFK Mora OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Gustav Björklund
2Julia Meijer
 
3Thobias Brodin
 Erik Larsson
4Elsa Hermansson
IFK Mora OK 1DAMKAVLEN
1Anastasia Trubkina
2Isabel Salén
3Kristin Löfgren Johansen
4Indre Valaite
5Olha Panchenko
IFK Mora OK 2DAMKAVLEN
1Eva Huber Svensson
2Erika Duhlbo
3Frida Lövgren
4Sara Hodler
5Helene Söderlund
IFK Mora OK 110MILA-KAVLEN
1Roman Ryapolov
2Per Harald Löfgren Johansen
3Johan Lindberg
4Simon Hodler
5Linus Rapp
6Artem Panchenko
7Raffael Huber Svensson
8Marek Minar
9Simonas Krepsta
10Vojtech Kral
IFK Mora OK 210MILA-KAVLEN
1Kristian Dahlström
2Sebastian Baumann
3Ola Svahn
4Erik Folkesson Blom
5Daniel Duhlbo
6Per Holm
7Jegor Kostylev
8Gustav Johnsson
9Adrian Dahlström
10Vojtech Kettner

IFK Mora OK / Älvdalens IF OK (1)

NamnKlassLaguppställning
IFK Mora OK / Älvdalens IF OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Albin Gezelius
2Sofie Karlsson Holmer
3Simon Karlsson Holmer
 
4Liv Åkerman

IFK Sävsjö / OK Njudung (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Njudung / IFK Sävsjö 2UNGDOMSKAVLEN
1Melker Elofsson
2Bella Palmqvist
 Felicia Gustafsson
3Oscar Hultgren
 Alexander Gustafsson
4Hanna Olsson

IFK Umeå (1)

NamnKlassLaguppställning
IFK Umeå 110MILA-KAVLEN
1Hans Persson
2Lukas Peterson
3Martin Hederskog
4Oskar Malmberg
5Kristofer Sidenvall
6Jan Johansson
7Joel Sjölander
8Jon Andersson
9Albin Björnudd
10Jakob Odeblad

IGTISA (1)

NamnKlassLaguppställning
IGTISA 110MILA-KAVLEN
1Donatas Stulgys
2Jonas Vytautas Gvildys
3Henrikas Pauzas
4Vilius Aleliunas
5Vytautas Beliunas
6Mantas Martinkus
7Andris Kivlenieks
8Darius Sadeckas
9Giedrius Sabaliauskas
10Arturs Paulins

IK Gandvik / Lidköpings VSK / OK Klyftamo / Ryda SK (1)

NamnKlassLaguppställning
Lidköpings VSK / IK Gandvik / OK Klyftamo / Ryda SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Irma Svensson
2Erik Delin
 Carl Stadig
3Oskar Dahlin
 Philip Viberg
4Tove Eriksson

IK Grane Arendal Orientering (2)

NamnKlassLaguppställning
IK Grane Arendal Orientering 1UNGDOMSKAVLEN
1Malin Hauge
2Amalie Ringvoll
3Magnus Fossum
 Ine Mikkelsen
4Lise Mikkelsen
IK Grane Arendal Orientering 110MILA-KAVLEN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

IK Hakarpspojkarna (12)

NamnKlassLaguppställning
IK Hakarpspojkarna 1UNGDOMSKAVLEN
1Viktor Gunnarsson
2Emma Ling
3Joar Hertin
 
4Hilda Holmqvist Johansson
IK Hakarpspojkarna 2UNGDOMSKAVLEN
1Olle Karlsson
2Isak Eskilsson
 
3Ida Eskilsson
 Tilda Palm
4Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna 3UNGDOMSKAVLEN
1Mattias Öhlund
2Kalle Öhlund
 Joel Svensson Finndahl
3Evelina Svensson Finndahl
 Emmy Granstedt
4Ebba Lindman
IK Hakarpspojkarna 4UNGDOMSKAVLEN
1Albin Hjellström
2Stella Rangert
 Sandra Ling
3Adrian Sjödin
 Erik Ling
4Eira Hertin
IK Hakarpspojkarna 1DAMKAVLEN
1Elna Forsberg
2Gabriella Gustafsson
3Annika Simonsen
4Sara Granstedt
5Tova Olsson
IK Hakarpspojkarna 2DAMKAVLEN
1Alice Axelsson
2Amanda Leo
3Elin Svensson
4Ella Palm
5Alice Svensson Finndahl
IK Hakarpspojkarna 3DAMKAVLEN
1Hanna Palm
2Annie Önsten
3Eva Öhlund
4Anette Granstedt
5Anna Envall
IK Hakarpspojkarna 4DAMKAVLEN
1Hanna Gunnarsson
2Jessica Ekberg
3Helena Rangert
4Ebba Lindman
5Åsa Eskilsson
IK Hakarpspojkarna 110MILA-KAVLEN
1Martin Djerf
2Filip Ossiansson
3Gustaf Sparrevik
4Andreas Jansson
5Adam Granstedt
6Markus Hederskog
7Joakim Hederskog
8Jonas Egger
9Arvid Nord
10Aleksei Alekseyonok
IK Hakarpspojkarna 210MILA-KAVLEN
1Albin Axelsson
2Oskar Ljungqvist
3Andreas Gustafsson
4Viktor Ossiansson
5Magnus Johansson
6Lukas Granstedt
7Anton Hansson
8Jakob Ingström
9Joar Hertin
10Eric Hansson
IK Hakarpspojkarna 310MILA-KAVLEN
1Fridolf Eskilsson
2Lars Svensson
3Peter Jacobsson
4Fredrik Lindgren
5Mats Granstedt
6Kristian Palm
7Hans Lundgren
8Stefan Eriksson
9Hanna Palm
10Matti Envall
IK Hakarpspojkarna 410MILA-KAVLEN
1Marcus Sennevik
2Joakim Karlsson
3Stefan Sandahl
4Klas Karlsson
5Bo Granstedt
6Anders Ryvallius
7Bengt Öhlund
8Bo Söderqvist
9Eva Öhlund
10Andreas Rangert

IK Uven (2)

NamnKlassLaguppställning
IK Uven 1UNGDOMSKAVLEN
1William Rönnborg
2Emelie Rönnborg
 Emilia Kraft
3Jacob Grahn
 Victor Beischer
4Ella Björck
IK Uven 1DAMKAVLEN
1Agneta Törnkvist
2Alice Barrefors
3Hanna Boquist
4Janneke Snijder
5Sara Forsberg

IK Vikings OK / Lesjöfors SK / Skattkärrs SOK (1)

NamnKlassLaguppställning
Skattkärrs SOK / IK Vikings OK / Lesjöfors SK 110MILA-KAVLEN
1Adrian Lundberg
2Håkan Blomkvist
3Tim Dalheimer
4Mikael Nyberg
5Mikael Rööhs
6Bengt Svedjeby
7Jonas Bergenfur
8Matz Andersson
9Matthias Kalle Dalheimer
10Stefan Söderström

IK Ymer (2)

NamnKlassLaguppställning
IK Ymer 1UNGDOMSKAVLEN
1Lukas Gustafsson
2Lisa Ljung
 Stella Burén
3Albin Widman
4Emilia Österlund
IK Ymer 1DAMKAVLEN
1Lina Jogeland
2Jenny Johansson
3Martina Lindberg
4Sara Everding
5Karin Jogeland

IK Ymer / OK Kullingshof (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Kullingshof / IK Ymer 210MILA-KAVLEN
1Pontus Forsberg
2Jimmy Andersson
3Erik Johansson
4Conny Erixon
5Tommy Bäck
6Johan Höög
7Hans Svensson
8Tobias Erixon
9Sara Ivarsson
10Peder Hallberg

Ikaalisten Nouseva-Voima (1)

NamnKlassLaguppställning
Ikaalisten Nouseva-Voima 110MILA-KAVLEN
1Dmitrij Tsvetkov
2Vesa Taanila
3Juha Luoma
4Aleksi Karppinen
5Tero Linnainmaa
6Tuomas Kotro
7Mikko Knuuttila
8Juho Ylinen
9Ville Parkkinen
10Eetu Savolainen

IL Koll (1)

NamnKlassLaguppställning
IL Koll 1DAMKAVLEN
1Brita Opheim Sauar
2Ida Vik Presterud
3Trude Fixdal
4Lotta Myhre
5Tine Hjelseth Larsen

IL Tyrving (11)

NamnKlassLaguppställning
IL Tyrving 1UNGDOMSKAVLEN
1Mina Jørgensen
2Julie Meinicke
 Linnea Holst
3Ådne Skjærstein
 Linnea Holst
4Emma Meyer Larsson
IL Tyrving 2UNGDOMSKAVLEN
1Iris Holst
2Kristine Solbakken
 Kajsa Meyer Larsson
3Eileen Bjanes
 Silje Slungaard
4Ingrid Lund Hovden
IL Tyrving 1DAMKAVLEN
1Weronika Cych
2Mari Jevne Arnesen
3Oda Sikkeland
4Linn Hokholt
5Tessa Strain
IL Tyrving 2DAMKAVLEN
1Kristine Fjeldbo
2Ida Arnesen Tiltnes
3Ingrid Berge
4Åsa Franzén
5Cassie Trewin
IL Tyrving 3DAMKAVLEN
1Maren Norderud
2Karoline Andersen
3Ane Næsset Ramtvedt
4Mari Jellum Helgerud
5Hege Feiring
IL Tyrving 4DAMKAVLEN
1Solveig Eline Berg
2Tuva Nesheim Flatebakken
3Jenny-Ann Malmberg
4Elin Ekeberg
5Ingrid Skantze
IL Tyrving 5DAMKAVLEN
1Elise Ullern
2Torill Sjødin Drange
3Anett Wallin
4Camilla Stridsklev
5Mina Jørgensen
IL Tyrving 6DAMKAVLEN
1Solveig Sikkeland
2Anne Kristine Norderud
3Nora Skauen
4Emma Meyer Larsson
5Thea Feiring Haltia
IL Tyrving 110MILA-KAVLEN
1Duncan Coombs
2Torbjørn Sagberg
3Anders Tiltnes
4Wojciech Kowalski
5Jim Øystein Nybråten
6Torkil Eide Solstad
7Torgeir Nørbech
8Markus Living
9Emil Jönsson
10Matthias Kyburz
IL Tyrving 210MILA-KAVLEN
1Gunnar Fiskum
2Morten Severin Saue
3Are Kristiansen
4Eirik Ravnan
5Morten Nilstad Pettersen
6Geir Hoff
7Christian Grotnes
8Oliver Wallin Higgins
9Wojciech Dwojak
10Trond Lund
IL Tyrving 310MILA-KAVLEN
1Eirik Jørgensen
2Karl-Johan Malmberg
3Åsa Franzén
4Tessa Strain
5
6
7
8
9
10

Indre Østfold OK (3)

NamnKlassLaguppställning
Indre Østfold OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Eirik Blågestad
2Gea Øiseth Bedin
3Kristoffer Halsnes
 Theodor Lier
4Elida Sagli Gudim
Indre Østfold OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Peder Aabogen Haugaard
2Elma Sagli Gudim
3Tidemann Lier
 Amund Øiseth Bedin
4Vilde Retteraasen
Indre Østfold OK 110MILA-KAVLEN
1Thomas Bedin
2Sture Ottesen
3Rune Blågestad
4Dag Arne Lier
5Eirik Blågestad
6Vegar Skinne
7Asle Sagli Gudim
8Fredrik Larsen
9Haakon Johannesen
10Øyvind Thømt

INTEAM (1)

NamnKlassLaguppställning
INTEAM 110MILA-KAVLEN
1Øystein Fruseth Christiansen
2Sindre Holt
3Anders Krona Haflan
4Mathias Gløersen
5Jakob Hjelseth
6Olav Aasmundtveit Hoff
7Trym Island
8Skjalg Nysæter
9Morten Krona Haflan
10Hallvard Arntzen Foss

Järfälla OK (8)

NamnKlassLaguppställning
Järfälla OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Anton Silier
2Sara Hertegren
 Ebba Westring
3Johan Langerak
 Marcus Grunder
4Sofia Edvardsson
Järfälla OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Erik Bovallius
2Thea Lennartsson
 Stina Pedersen
3William Grunder
 Jesper Åkesson
4Alice Hallmén
Järfälla OK 3UNGDOMSKAVLEN
1Niklas Svensson
2Bella Pedersen
 Paula Silier
3Manne Hammarberg
 Anton Mörkfors
4Ellinor Björklund
Järfälla OK 4UNGDOMSKAVLEN
1
2
 
3
 
4
Järfälla OK 1DAMKAVLEN
1Isa Lundqvist
2Moa Nissar
3Lina Berglund
4Sofia Edvardsson
5Maria Pedersen
Järfälla OK 2DAMKAVLEN
1Jonna Lundbäck
2Malin Kvarnefalk
3Magdalena Grunder
4Maria Edvardsson
5Ann Roller
Järfälla OK 110MILA-KAVLEN
1Johan Langerak
2Oskar Edvardsson
3Isak Langerak
4Nils Edvardsson
5Noel Waldenfjord
6Benjamin Langerak
7Ludwig Bergfalk
8Anton Silier
9Niklas Svensson
10Eric Roller
Järfälla OK 210MILA-KAVLEN
1Robert Pedersen
2Magnus Lennartsson
3Manne Hammarberg
4Aleksandr Manoilov
5Andreas Grunder
6Albin Kvarnefalk
7Göran Lundqvist
8Hampus Norrby
9Erik Bovallius
10Magnus Sneitz

Järla Orientering (7)

NamnKlassLaguppställning
Järla Orientering 1UNGDOMSKAVLEN
1Victor Sadarangani
2Åsa Sundström
 Sonja Ahlquist
3Petrina Costermans
 
4Tyra Alm
Järla Orientering 1DAMKAVLEN
1Emma Klingenberg
2Signe Klinting
3Sara Sjökvist
4Elin Hemmyr Skantze
5Karolin Ohlsson
Järla Orientering 2DAMKAVLEN
1Krystal Neumann
2Stina Haraldsson
3Josefin Persson
4Dominique Bucher
5Anna Dahlgren-Rosén
Järla Orientering 3DAMKAVLEN
1Dominique Bucher
2Johanna Sundström
3Siri Engberg
4Hilda Mattsson
5Anna Johansson
Järla Orientering 110MILA-KAVLEN
1Ivan Kuchmenko
2David Bejbom
3Andreas Hall
4Christoph Meier
5Kaspar Hägler
6Rasmus Thrane Hansen
7Jens Rönnols
8Mattias Millinger
9Espen Hultgreen
10Håkon Jarvis Westergård
Järla Orientering 210MILA-KAVLEN
1Sebastian Hägler
2Noah Zbinden
3Erik Berzell
4Dan Engberg
5Arvid Henriksson
6Emma Klingenberg
7Harri Andrée
8Victor Sadarangani
9Mathias Hall
10Dan Wester
Järla Orientering 310MILA-KAVLEN
1Erik Mattsson
2Peder Kock
3Ludvig Sandahl
4Mikael Lovén
5Jan Glevén
6Anna Johansson
7Oscar Wiberg
8Per Lembre
9Henrik Hagwall
10Donald Staudte

Jönköpings OK (4)

NamnKlassLaguppställning
Jönköpings OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Benjamin Claesson
2Gabriel Claesson
3Olivia Grönkvist
4Ida Rosjö
Jönköpings OK 1DAMKAVLEN
1Filippa Johansson
2Marie Andersson
3Stina Eriksson
4Kristina Hederskog
5Anna Johansson
Jönköpings OK 2DAMKAVLEN
1Maria Rosén Thelin
2Lena Högrell
3Carin Rosjö
4Agneta Hallberg Hansson
5Susanne Axelsson
Jönköpings OK 110MILA-KAVLEN
1Eric Rosjö
2Fredrik Svensson
3Niklas Alvaeus
4Arvid Claesson
5Tomas Johansson
6Klas Grönkvist
7Filip Rosjö
8Oskar Nykvist
9Filippa Johansson
10Victor Hansson

Kalevan Rasti (3)

NamnKlassLaguppställning
Kalevan Rasti 1UNGDOMSKAVLEN
1
2
3
4
Kalevan Rasti 1DAMKAVLEN
1Mari Väänänen
2Paula Iso-Markku
3Fanni Gyurko
4Siiri Silvennoinen
5Amélie Chataing
Kalevan Rasti 110MILA-KAVLEN
1Lauri Nenonen
2Aaro Asikainen
3Santeri Silvennoinen
4Jan Prochazka
5Philippe Adamski
6Baptiste Rollier
7Thierry Gueorgiou
8Hannu Airila
9Graham Gristwood
10Fabian Hertner

Kalmar OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Kalmar OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Lena Chabiera
2Isak Hagberg
 Edvin Strandberg
3Adrian Skobe
 Michal Pierzchala
4Aleksandra Nitsch
Kalmar OK 1DAMKAVLEN
1Maria Arvidsson
2Liselotte Klemming
3Julia Glowacz
4Julia Mianowska
5Anna Arvidsson

Kamrat och IF KIF (2)

NamnKlassLaguppställning
Kamrat och IF KIF 1DAMKAVLEN
1Alexandra Vejedal
2Maria Andersson
3Emma Dahlstedt
4Erika Christensson
5Linda Sjögren
Kamrat och IF KIF 110MILA-KAVLEN
1Martin Johnsson
2Casper Giding
3Linus Kajsajuntti
4Martin Holth Johannessen
5Martin Granqvist
6Rickard Olsson
7Haakon Ingvaldsen
8Jonas Halai
9Mattias Åberg
10Fredrik Norman

Kangasala SK (4)

NamnKlassLaguppställning
Kangasala SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Vili Olkkonen
2Veera Olkkonen
3Vilhelm Toivonen
4Katri Kontio
Kangasala SK 1DAMKAVLEN
1Iida Savolainen
2Evely Kaasiku
3Miina Kanko
4Jenni Joensuu-Partanen
5Outi Hytönen
Kangasala SK 2DAMKAVLEN
1Minna Saarinen
2Netta Rajamäki
3Maria Gorczyca
4Jaana Pietilä-Annala
5Katri Kontio
Kangasala SK 110MILA-KAVLEN
1Kristo Heinmann
2Santeri Sainio
3Jarkko Liuha
4Jaakko Istolahti
5Panu Teittinen
6Kristian Kannus
7Mikko Hölli
8Petri Ikävalko
9Kimmo Kontio
10Eevert Toivonen

Karlskrona SOK (4)

NamnKlassLaguppställning
Karlskrona SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Maxim Omelchenko
2Alma Svennerud
 Emma Larsson
3Arvid Kronmar
 Frantisek Svetnicky
4Ebba Berglin
Karlskrona SOK 2UNGDOMSKAVLEN
1Anton Törnqvist
2Sandra Widuch
 Emma Zettervall
3Hugo Larsson
 Jakob Wilhelmsson
4Lovisa Johansson
Karlskrona SOK 1DAMKAVLEN
1Moa Pettersson
2Maja Pettersson
3Lisa Folino
4Johanna Wilhelmsson
5Annika Josefsson
Karlskrona SOK 110MILA-KAVLEN
1Oscar Johansson
2Emil Pettersson
3Anton Österblad
4Adam Georgsson
5Magnus Larsson
6Erik Winbladh
7Malthe Poulsen
8Lukas Katvala
9Olof Ingemarsson
10Björn Andersson

Katrineholms OK / OK Tor / OK Torfinn (1)

NamnKlassLaguppställning
Katrineholms OK / OK Tor / OK Torfinn 110MILA-KAVLEN
1Daniel Safka
2Melker Lundin
3Lars-Olof Magnell
4Erik Palmfjord Smitt
5Karl Lundin
6Fredrik Åslund
7Simon Preutz
8Ludvig Holmqvist
9Kenny Viström
10Klas Bringert

Kemiön Kiilat (1)

NamnKlassLaguppställning
Kemiön Kiilat 110MILA-KAVLEN
1Bogdan Rodionov
2Miika Vennelä
3Kimmo Kontio
4Aleksi Toivola
5Toon Melis
6Olli Laakkio
7Ville Glad
8Raphaël Stefanini
9Olli Vesalainen
10Markus Mononen

KFUM Örebro OK (3)

NamnKlassLaguppställning
KFUM Örebro OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Linus Malm
2Julia Berg
 Karin Lindgren
3Marcus Klasenius
 
4Lovisa Gustafsson
KFUM Örebro OK 1DAMKAVLEN
1Emma Victorin
2Kristin Jacobson
3Anette Carlsson
4Johanna Nordström
5Elisabet Halvarsson
KFUM Örebro OK 110MILA-KAVLEN
1Per Sjögren
2Oskar Arlebo
3Erik Groth
4Erik Göthlin
5Marcus Halvarsson
6Erik Harlén
7Albin Arlebo
8Jonatan Gustafsson
9Stefan Aronsson
10Jacob Eriksson

KFUM Örebro OK / OK Milan (1)

NamnKlassLaguppställning
KFUM Örebro OK / OK Milan 210MILA-KAVLEN
1Per Eklöf
2Michael Reinhart
3Örjan Vellet
4Martin Fagerlund
5Henrik Nord
6Olle Lindgren
7Mats Gustafsson
8Marcus Klasenius
9Per Jonhed
10Fredrik Johnsson

Kils OK (3)

NamnKlassLaguppställning
Kils OK 1UNGDOMSKAVLEN
1William Rebane
2Klara Nordström
 Fredrik Westlund
3Lisa Olm
 Rebecka Westlund
4Nora Holmgård
Kils OK 1DAMKAVLEN
1Sanna Skoog
2Linn Lugne
3Sofia Holmgård
4Ella Nordström
5Elsa Holmgård
Kils OK 110MILA-KAVLEN
1Lukas Olm
2Andreas Uller
3Jan Olm
4Ludvig Eriksson
5Magnus Nordström
6Lars Holmgård
7Jonathan Uller
8Viktor Skoog
9David Risberg
10Olof Skoglund

Kolbotn o Skimt OL / Måren OK / Ås-NMBU Orientering (1)

NamnKlassLaguppställning
Ås-NMBU Orientering / Kolbotn & Skimt OL / Måren OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Carmen Dirro
2Mikkel Vaaje-Kolstad
 Anders Bredal-Andersen
3Vegard Aarstad
 Nils Tveite
4Alva Niklasson

Kolding OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Kolding OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Niels Dalgaard
2Josephine Lottenburger
3Jens Dalgaard
4Marie Louise Henning
Kolding OK 110MILA-KAVLEN
1Jan Eg Pedersen
2Jacob Daugaard
3Ulrik Staugaard
4Nicolaj Wind
5Anders Dalgaard
6Per Eg Pedersen
7Sören Eg Staugaard
8Thomas Uhlemann
9Lars Höjholt
10Peter Damgaard Frandsen

Kolding OK / OK Snab (1)

NamnKlassLaguppställning
Kolding OK / OK Snab 1DAMKAVLEN
1Ulrika Örnhagen Jørgensen
2Tine Dalgaard
3Nicoline Lorenzen
4Trine Eg Staugaard
5Susanne Höjholt

Kongsberg OL (6)

NamnKlassLaguppställning
Kongsberg OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Adam Conway
2Ingvild Langeggen
3Vetle Drage
4Åsne Haavengen
Kongsberg OL 2UNGDOMSKAVLEN
1Mathilde Sæter Flesseberg
2Olav Lund
 Vegard Holm Johannesen
3Halvor Løken
4Tale Strand
Kongsberg OL 3UNGDOMSKAVLEN
1Rolf Haug
2Ingvild Øverli Berg
 Konstanse Moholth
3Johan Eger
4Karoline Torø
Kongsberg OL 1DAMKAVLEN
1Marlin Haavengen
2Helene Eger
3Aurora Moholth
4Bagstevold Lise
5Kjersti Tønnesen Bergstøl
Kongsberg OL 2DAMKAVLEN
1Rikke Hjelseth Larsen
2Andrea Vanebo
3Christina Maria Kasin
4Idunn Haavengen
5Kathinka Rogstad
Kongsberg OL 110MILA-KAVLEN
1Tord Strand
2Damien Renard
3Per Øivind Eger
4Håkon Lund
5Syver Løken
6Odd Strand
7Henrik André Larsen
8Sølve Drage
9Vegard Øverli Berg
10Bjørn Haavengen

Kongsberg OL / Notodden OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Kongsberg OL / Notodden OL 4UNGDOMSKAVLEN
1Jakob Schia Løe
2Mari Øverby
3Peder Bonden Kjørsvik
 Snorre Slokvik
4Elisabeth Brandal Søfting

Konnerud IL (4)

NamnKlassLaguppställning
Konnerud IL 1UNGDOMSKAVLEN
1Andrea Ranvik
2Anniken Ranvik
 Thea Land
3Sindre Lysaker Norbom
 Mari Landro Svingheim
4Jenny Baklid
Konnerud IL 1DAMKAVLEN
1Therese Haare
2Maiken Hågård
3Thea Sildnes Baklid
4Jenny Baklid
5Anette Juveli
Konnerud IL 2DAMKAVLEN
1Marie Nordbye Nybø
2Jessica Orr
3Annette Bjørnås Krogstie
4Andrea Ranvik
5Amanda Skyttersæter Saugerud
Konnerud IL 110MILA-KAVLEN
1Jørgen Baklid
2Audun Heimdal
3Jonas Sommerstad Juveli
4Joar Gjerdahl
5Håvard Hågård
6Andre Jægtvik
7Aslak Heimdal
8Sindre Lysaker Norbom
9Nicolai Harvik
10Erik Haare

Konnerud IL / Modum O-lag (1)

NamnKlassLaguppställning
Konnerud IL / Modum O-lag 3UNGDOMSKAVLEN
1Hedda Spangberg
2Tiril Holen
 Tiril Kihle
3Vetle Lysaker Norbom
 Reno Pape
4Johanna Sofie Longfjeld

Koovee (5)

NamnKlassLaguppställning
Koovee 1UNGDOMSKAVLEN
1Vertti Laitinen
2Alisa Asp
 Idaliina Kuusisto
3Joel Schüle
 
4Rosa Simola
Koovee 1DAMKAVLEN
1Johanna Hulkkonen
2Svetlana Mironova
3Karoliina Ukskoski
4Ulrika Uotila
5Miia Niittynen
Koovee 2DAMKAVLEN
1Marika Hara
2Anna-Kaisa Anjala
3Laura Vike
4Erika Uotila
5Elo Saue
Koovee 110MILA-KAVLEN
1Joni Hirvikallio
2Jani Lakanen
3Lauri Sild
4Topi Anjala
5Kenny Kivikas
6Jarno Parkkinen
7Oleksandr Kratov
8Jonáš Hubáček
9Timo Sild
10Daniel Hubmann
Koovee 210MILA-KAVLEN
1Ari-Pekka Lassila
2Juho Westerlund
3Pekka Itävuo
4Jouni Heinonen
5Kari Kallio
6Saul Klemola
7Vojtech Sykora
8Väinö Johansson
9Raúl Ferra
10Daniel Vardas

Koovee / Tampereen Pyrintö (1)

NamnKlassLaguppställning
Koovee / Tampereen Pyrintö 310MILA-KAVLEN
1Tero Mamia
2Lauri Kahila
3Miika Arvola
4Hannnu Sillanpää
5Vertti Laitinen
6Joel Schüle
7Akseli Julkunen
8Tommi Kenttämies
9Silja Yli-Hietanen
10Jarmo Mauriala

Korsnäs IF OK (3)

NamnKlassLaguppställning
Korsnäs IF OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Joel Golsäter
2Moa Bergqvist
 Thea Nordin
3Tilda Golsäter
 Malin Wilhelmsson
4Maja Bergqvist
Korsnäs IF OK 1DAMKAVLEN
1Jenny Perers
2Lina Fredriksson
3Ann Louise Klasér
4Lova Klasér
5Therese Bergqvist
Korsnäs IF OK 110MILA-KAVLEN
1Oscar Perers
2Magnus Fredriksson
3Michael Wilhelmsson
4Ulf Fredriksson
5Ulf Henriksson
6Krister Golsäter
7Jesper Nordin
8Thomas Klasér
9Mikael Perers
10Hans-Åke Skött

Korven Honka (1)

NamnKlassLaguppställning
Korven Honka 110MILA-KAVLEN
1Mats Huttunen
2Jakob Kaplas
3Olle Lehtonen
4Mikkel Patrakka
5Patrik Märkälä
6Mats Mellantsöt
7Samul l. Korhonen
8Mikel Korhonen
9Helge Husu
10Karsten Ojalainen

Kouvolan Suunnistajat (2)

NamnKlassLaguppställning
Kouvolan Suunnistajat 1DAMKAVLEN
1Noora Hyyrynen
2Leena Tani
3Henna Pylvänäinen
4Tanja Harjula
5Eveliina Hasu
Kouvolan Suunnistajat 110MILA-KAVLEN
1Pyry Mattila
2Jukka Tani
3Jani Söyring
4Miika Laine
5Joona Tynys
6Juho Matikainen
7Arttu Lindqvist
8Elmeri Toivanen
9Mikael Lindén
10Patrik Väisänen

Kristiansand OK (6)

NamnKlassLaguppställning
Kristiansand OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Odd-Anton Hermansen
2Julie Christiansen
3Brage Takle
4Christiane Ruud Bøckman
Kristiansand OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Sander Lindevik
2Sigrid Ekeland
3Trygve Børte Nomeland
4Silje Kregnes
Kristiansand OK 1DAMKAVLEN
1Marianne Andersen
2Ida Aurebekk
3Andrea Drangsholt
4Linn-Carina Daland
5Inga Vestøl Stødle
Kristiansand OK 110MILA-KAVLEN
1Dag Blandkjenn
2Luis Nogueira
3Eirik Heddeland Martens
4Ståle Gjelsten
5Håvard Irgens
6Johannes Bakke Aashamar
7Marius Pytten
8Petter Marki Erichsen
9Marius Aurebekk
10Gaute Friestad
Kristiansand OK 210MILA-KAVLEN
1Matias Hodne Hanisch
2Vit Kostejn
3Vít Bravený
4Kristian Pytten
5Vetle Elias Lynnebakken
6Åsulv B Stormoen
7Håvar Birkeland Stormoen
8Vegard Myhre
9Torkel Reinhartsen
10Pau LLorens Caellas
Kristiansand OK 310MILA-KAVLEN
1Einar Ekeland
2Gregory Éamon Ahlswede
3Jan Blandkjenn
4Oluf Bøckman
5Ole Kostøl
6Thorbjørn Værp
7John Olav Runde
8Jon Terje Ekeland
9Jonas Myhre
10Asle Kregnes

Kungälvs OK (7)

NamnKlassLaguppställning
Kungälvs OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Hanna Gabrielsson
2Trond Forssten
 Rasmus Granäng
3Disa Rangert
4Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Ellika Groth
2Karl Aderstedt Althoff
 Alwin Einarsson
3Lukas Groth
 Sofia Rask
4Sabina Aumo
Kungälvs OK 3UNGDOMSKAVLEN
1Molly Granäng
2Dante Rangert
 Oscar Lundborg
3Wilmer Lindblom
 Fritjof Aderstedt Althoff
4Isabella Aumo
Kungälvs OK 1DAMKAVLEN
1Elina Hanson
2Lisa Börnstedt
3Johanna Nilsson
4Elin Hermansson
5Kajsa Rask
Kungälvs OK 2DAMKAVLEN
1Kristin Ekdala
2Luba Nilsson
3Hanna Rangert
4Ann-Sofi Hermansson
5Jeannette Aumo
Kungälvs OK 3DAMKAVLEN
1Anna Berlin
2Linda Wetter
3Anna Frantz
4Susanne Granäng
5Cecilia Groth
Kungälvs OK 110MILA-KAVLEN
1Daniel Hägerstrand
2Björn Groth
3Erik Aderstedt
4Rickard Norlin
5Marcus Wetter
6Hans Nilsson
7Aron Laurell Håkansson
8Jussi Aumo
9Anders Thulin
10Magnus Hedman

Kuopion Suunnistajat (2)

NamnKlassLaguppställning
Kuopion Suunnistajat 1DAMKAVLEN
1Laura Joonas
2Miitu Korhonen
3Alma Toivonen
4Johanna Räsänen
5Anna Moilanen
Kuopion Suunnistajat 110MILA-KAVLEN
1Aleksi Sopo
2Aapo Aaltio
3Antto-Iiro Suhonen
4Juha Vartiainen
5Jussi Tokola
6Ville Pasanen
7Aleksi Tuovinen
8Jukka Auvinen
9Mikko Lavi
10Janne Kukkonen

KVS Šumperk (2)

NamnKlassLaguppställning
KVS Šumperk 1DAMKAVLEN
1Aneta Vozdová
2Lenka Mikova
3Hana Janů
4Tereza Rajnošek
5Sarka Hnilicova
KVS Šumperk 110MILA-KAVLEN
1Ondrej Jilek
2Ondřej Šrámek
3Zdeněk Janů
4Dano Tomanek
5Matěj Matoušek
6Martin Safar
7Petr Turczer
8Jakub Jilek
9Aneta Vozdová
10Jonas Muller

Köping-Kolsva OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Köping-Kolsva OK 1DAMKAVLEN
1Malin Welén
2Rebecca Mårtensson
3Martina Welén
4Sandra Burén
5Johanna Larsson

Lahden Suunnistajat-37 (1)

NamnKlassLaguppställning
Lahden Suunnistajat-37 110MILA-KAVLEN
1Philipp von Arx
2Aleksi Anttolainen
3Tuomo Lahtinen
4Aron Bako
5Valtteri Rantala
6Timo Ahvenainen
7Matias Sankari
8Krisztián Liszka
9Teemu Niskanen
10Mate Baumholczer

Lappeen Riento (1)

NamnKlassLaguppställning
Lappeen Riento 110MILA-KAVLEN
1Ville Saikko
2Simo Mertanen
3Matti Maajärvi
4Janne Kuningas
5Lauri Nuuttila
6Oskari Niemi
7Atte Seppänen
8Jari Kansonen
9Kari-Veli Niemi
10Pyry Kettunen

Lardal OL / Sandefjord OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Sandefjord OK / Lardal OL 1DAMKAVLEN
1Ella Arentz Hagen
2Marit Melby Jacobsen
3Maria Prestbøen
4Kari Christiansen
5Signe Bredholt Jørgensen

Larvik OK (2)

NamnKlassLaguppställning
Larvik OK 1DAMKAVLEN
1Andrine H. Fremstad
2Karina Nordrum Stokkenes
3Aina Viena
4Ida Sofie Hjortland
5Ingrid Undstad
Larvik OK 110MILA-KAVLEN
1Tobias Kristensen
2Mathias Nalum Olsen
3Anders B. Kristoffersen
4Jørgen Frøyd
5Per Henrik Zagar
6Ole Petter Aasrum
7Per Olav Gulbrandsen
8Ole Edvard Hjortland
9Iver Ringheim
10Tom Kristensen

Larvik OK / Skien OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Larvik OK / Skien OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Iver Ringheim
2Malene Nysæter
 
3Henrik Kaupang Lye
 Mikkel Aas
4Ida Sofie Hjortland

Leksands OK (5)

NamnKlassLaguppställning
Leksands OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Tuva-Cajsa Spik
2Johan Olars
 Daniel Olars
3Fredrik Junevik
 Julia Funke
4Isabella Joons
Leksands OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Klockar-Eskil Nääs
2Ellen Funke
 Tilda Berg
3Filip Brodén
 Elsa Göras
4Clara Spik
Leksands OK 1DAMKAVLEN
1Marie Spångmyr
2Hanna Müller
3Linda Lindkvist
4Maria Björklund
5Rahel Rüdlinger
Leksands OK 2DAMKAVLEN
1Maja Mörth
2Maria Bois
3Madelene Allmungs
4Adelina Funke
5Charlotte Lindkvist
Leksands OK 110MILA-KAVLEN
1Johan Söderlund
2Johan Enges
3Jonas Hällsten
4Christian Ott
5Peter Junevik
6Viktor Berg
7Magnus Göras
8Linda Lindkvist
9Hanna Müller
10Klockar Mattias Nääs

Lerums SOK (5)

NamnKlassLaguppställning
Lerums SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Jakob Gunnarsson
2Lovisa Moqvist
 Maja Axelsson
3Emil Axelsson
 Tova Larsson
4Tilda Melkstam
Lerums SOK 2UNGDOMSKAVLEN
1William Sturesson
2Ebba Näsman
 Elsa Moqvist
3Arvid Backteman
 Simon Alfredsson
4Matilda Hagstrand
Lerums SOK 1DAMKAVLEN
1Lina Samor
2Klara Djerf
3Emma Djerf
4Maja Gunnarsson
5Selma Moqvist
Lerums SOK 2DAMKAVLEN
1Karolina Melkstam
2Linda Gunnarsson
3Susanne Cox
4Malin Alfredsson
5Nina Djerf
Lerums SOK 110MILA-KAVLEN
1Johan Sparrevik
2Sören Sturesson
3Claes Hagstrand
4Gabriel Sturesson
5Anders Nilsson
6Pär Moqvist
7Jakob Gunnarsson
8Arvid Backteman
9Emil Axelsson
10Vilhelm Melkstam

Lidköpings VSK (1)

NamnKlassLaguppställning
Lidköpings VSK 1DAMKAVLEN
1Alma Liderud
2Sara Hägnander
3Emma Ekberg
4Eva Hägnander
5Filippa Andersson

Lillehammer OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Lillehammer OK 1UNGDOMSKAVLEN
1
2
3
4

Lillomarka OL (7)

NamnKlassLaguppställning
Lillomarka OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Netta Bar-Nathan
2Vebjørn Blindheim
 Rasmus Eastwood
3Mathias Vold
4Ingrid Blindheim
Lillomarka OL 1DAMKAVLEN
1Delphine Poirot
2Lucy Butt
3Kristina Yakubkina
4Sandrine Müller
5Andrine Benjaminsen
Lillomarka OL 2DAMKAVLEN
1Ellen Reinhard
2Siri Kollerud
3Oda Marie Colquhoun
4Ellen Marie Ariansen
5Karoline Sønsterudbråten
Lillomarka OL 3DAMKAVLEN
1Maria Rørvik Haver
2Emma Eithun Paulsen
3Ingrid Nytun Nergaard
4Dorthe Kühl Petersen
5Elin Brekke
Lillomarka OL 4DAMKAVLEN
1Merete Rørvik
2Line Bar Nathan
3Aase Mestad
4Lene Colquhoun
5Sissel Pedersen Lundeby
Lillomarka OL 110MILA-KAVLEN
1Robert Merl
2Nicholas Oskarsson
3Matthew Speake
4Dane Blomquist
5Christian Wartbichler
6Steinar Kollerud
7Gaute Hallan Steiwer
8David Gottfridsson
9Peter Hodkinson
10Alisdair McLeod
Lillomarka OL 210MILA-KAVLEN
1Mathias Benjaminsen
2Elias Skjolden Sørensen
3Jens Johan Brekke
4Joar Oldernes
5Eirik Høst Fossgård
6Stein Arne Blomseth
7Svein Nygård
8Kristian Markhus Brekke
9Trygve Gröndahl
10Arne Dybdahl

Linköpings OK (6)

NamnKlassLaguppställning
Linköpings OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Olof Ljunggren
2Elin Kjellman
 Lova Elnegård
3Emanuel Herberthson
 Hanna Roth
4Kristin Herberthson
Linköpings OK 1DAMKAVLEN
1Kajsa Hammarström
2Therese Klintberg
3Alva Olsson
4Tove Ekström
5Fredrika Vångell
Linköpings OK 2DAMKAVLEN
1Frida Sahlman
2Klara Ljunggren
3Elisabeth Ahlgren
4Sarah Magnusson
5Maria Elmelid
Linköpings OK 110MILA-KAVLEN
1Per Carlborg
2Erik Martinsson
3Jonas Lundgren
4Joel Käll Karlsson
5Peter Eriksson
6Niklas Olsson
7Maxime Bonneau
8Moritz Döllgast
9Adrien Delenne
10Rasmus Elmelid
Linköpings OK 210MILA-KAVLEN
1Sven Engström
2Johan Allard
3Emanuel Herberthson
4Fredrik Johansson
5Olof Ljunggren
6Albin Detterfelt
7Jonathan Jylltorp
8Gunnar Engström
9Sixten Elehed
10Pontus Wessman
Linköpings OK 310MILA-KAVLEN
1Christian Eriksson
2Marcus Hansson
3Joakim Tosteberg
4Johan Åtting
5Jörgen Sköld
6Magnus Herberthson
7Tomas Boman
8Jonas Detterfelt
9Julia Modig Tjärnström
10Gustav Lidén

Linköpings OK / Nässjö OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Linköpings OK / Nässjö OK 3DAMKAVLEN
1Moa Svensson
2Linnéa Borg
3Julia Modig Tjärnström
4Sofia Borg
5Liselott Roth

Lunds OK (8)

NamnKlassLaguppställning
Lunds OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Loke Hedberg
2Elin Hugosson
3Allan Hedberg
 Povel Hedberg
4Tina Ljungqvist
Lunds OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Felix Gustafsson
2Sara Ljungqvist
3Ludvig Zaar
 Isak Andersson
4Olivia Larsson
Lunds OK 3UNGDOMSKAVLEN
1Selma Larsson
2Albin Hugosson
 David Olander
3Carl Ås
 Klas Ljungqvist
4Elsa Ericsson
Lunds OK 1DAMKAVLEN
1Margret Zimmermann
2Jenny Bredfelt
3Sara Snogerup Linse
4Emelie Eklöf
5Tova Hermodsson
Lunds OK 2DAMKAVLEN
1Karin Hagwall
2Lotta Linsefors
3Sophie Gruschka
4Eva-Lotta Bengtslin
5Ingela Andersson
Lunds OK 110MILA-KAVLEN
1Andreas Enborg
2Rasmus Grönlund
3Pesho Hedberg
4Fredrik Hugosson
5Fabian Ljungqvist
6Raul Hindov
7Rickard Ingesson
8Johnny Nimvik
9Michael Andersson
10Mikael Nilsson
Lunds OK 210MILA-KAVLEN
1Erik Schultz
2Gert Pettersson
3Robert Bertilsson
4Johan Gustafson
5Kyrre Thalberg
6Henrik Eklund
7Örjan Larsson
8David Larsson
9Sophie Gruschka
10Anders Ericsson
Lunds OK 310MILA-KAVLEN
1Margret Zimmermann
2Anna Ljungqvist
3Marie Grönlund
4Kristina Spångberg
5Sara Snogerup Linse
6Åsa Ericsson
7Hanna Modin
8Petra Eklund
9Tova Hermodsson
10Emelie Eklöf

Lustens OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Lustens OK 110MILA-KAVLEN
1Robert Nilsson
2Jonas Samuelsson
3Lars-Ola Westerlund
4Henrik Gynnemo
5Anders Olsson
6Torbjörn Magnusson
7Per Andersson
8Pelle Landfors
9Björn Engström
10Johan Larengrens

Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi (1)

NamnKlassLaguppställning
SK Vuoksi / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat 1DAMKAVLEN
1Jenni Ovaska
2Roosa Similä
3Liisa Nenonen
4Raisa Kantanen
5Viivi Varjus

Luxembourg Orienteering Club (1)

NamnKlassLaguppställning
Luxembourg Orienteering Club 110MILA-KAVLEN
1Jevgenijs Sproge
2Jonas Wolff
3Roland Ludwig
4Ondřej Kotecký
5Michaela Kotecká
6Marie Desrumaux
7Jan Sliva
8Pascal Légère
9Andrew Edmonston-Low
10Staffan Vowles

Lynx (4)

NamnKlassLaguppställning
Lynx 1UNGDOMSKAVLEN
1Matias Koponen
2Salla Isoherranen
3Suvi Heikkilä
4Aino Asklöf
Lynx 1DAMKAVLEN
1Sara Karvonen
2Sanni Norrbacka
3Karoliina Sundberg
4Tuuli Heikkilä
5Anne-Mari Leskinen
Lynx 2DAMKAVLEN
1Salla Isoherranen
2Suvi Heikkilä
3Anna Ojapalo
4Annamari Tiitola
5Aino Asklöf
Lynx 110MILA-KAVLEN
1Niklas Saramäki
2Aapo Leskinen
3Aleksi Leskinen
4Antti-Pekka Leskinen
5Tuomas Metsälä
6Oskari Heiskanen
7Rainer Kujala
8Joona Ojapalo
9Lauri Kleemola
10Janne Mänkärlä

Långhundra IF (5)

NamnKlassLaguppställning
Långhundra IF 1UNGDOMSKAVLEN
1Axel Leijon Thorell
2Lovisa Hambäck
 Sara Sundqvist
3Arvid Umegård
 Alva Jonsson
4Lovisa Wigertz
Långhundra IF 2UNGDOMSKAVLEN
1Edvin Nilsson
2Ella Servin
 Isabel Unnerud
3Albin Warvelin
 Fanny Cedstedt
4Agnes Weiss
Långhundra IF 1DAMKAVLEN
1Anika Gassner
2Lovisa Hambäck
3Sara Bengtsson
4Alva Jonsson
5Lovisa Wigertz
Långhundra IF 110MILA-KAVLEN
1Anton Sundgren
2Anton Forsberg
3Fredrik Wigertz
4Samuel Hedlund
5Robin Pousette
6Waldemar Andersson
7Jesper Kullin Alfredsson
8Bobby Brahm
9Conny Forsberg
10Simon Jakobsson
Långhundra IF 210MILA-KAVLEN
1Joakim Almtorp
2Peter Hambäck
3Mats Warvelin
4Jens Lindquist
5Klas Birgersson
6Axel Leijon Thorell
7Sara Bengtsson
8Karl Brahm
9Patrik Servin
10Sven Wigertz

Länna IF / OK Linné (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Linné / Länna IF 4UNGDOMSKAVLEN
1Karl Grywenz
2Moa Lundin
 
3Pelle Nilsson
 Sven Nyström
4Cornelia Krafft

Løten o-lag (1)

NamnKlassLaguppställning
Løten o-lag 1DAMKAVLEN
1Emilie Westli Andersen
2Nina Smestad
3Marte Fallbakken Berge
4Unni Øygard
5Sofie Johansson

Malungs OK Skogsmårdarna (3)

NamnKlassLaguppställning
Malungs OK Skogsmårdarna 1DAMKAVLEN
1
2
3
4
5
Malungs OK Skogsmårdarna 110MILA-KAVLEN
1Rickard Börjesson
2Erik Rost
3Thomas Landqvist
4Daniel Hájek
5Oskar Sandberg
6Ludvig Åhlund
7Johan Bäckman
8Linus Bohman
9Jakob Lööf
10William Lind
Malungs OK Skogsmårdarna 210MILA-KAVLEN
1Martin Hammarberg
2Johan Nordlund
3Mattias Karlsson
4Matjaz Stanfel
5Lars Åkerman
6Jonas Bäckström Arlestedt
7Jimmy Larsson
8Martin Nilsson
9Håkan Eriksson
10Ola Nyberg

Markbygdens OK (3)

NamnKlassLaguppställning
Markbygdens OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Olle Bergstedt
2Erika Åkesson
 
3Petter Bergstedt
 
4Lisa Åkesson
Markbygdens OK 1DAMKAVLEN
1Klara Axelsson
2Marina Axelsson
3Anne Hansson
4Tove Udd
5Martina Lidén
Markbygdens OK 110MILA-KAVLEN
1Pontus Karlsson
2Fredrik Herdersson
3Ivar Sörqvist
4Filip Andersson
5Johan Mars
6Bertil Åkesson
7Olle Sörqvist
8Tobias Lidén
9Olle Bergstedt
10Edvin Carlsson

Motala AIF OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Motala AIF OL 110MILA-KAVLEN
1Oskar Höglund
2Gustav Åhrén
3Daniel Hasselström
4Victor Bergstrand
5Martin Hammarlund
6Fredrik Korall
7Marcus Hardt
8Per Johansson
9Susanna Forsell
10Jonas Axén

MS Parma (7)

NamnKlassLaguppställning
MS Parma 1UNGDOMSKAVLEN
1Oskari Lepistö
2Ilona Ruohola
 Lotte-Line Ekström
3Wille Laitamäki
4Elsa Ankelo
MS Parma 2UNGDOMSKAVLEN
1Aleksi Karttila
2Emma Katajamäki
 Elisa Pirilä
3Niklas Ekström
4Essi Valtonen
MS Parma 3UNGDOMSKAVLEN
1Samuli Rousku
2Jussi Ankelo
 Sami Karru
3Noora Neuvonen
 Anni Aho
4Saara Tuomisto
MS Parma 1DAMKAVLEN
1Tiia Istolahti
2Anni Heikkonen
3Anastasia Rudnaya
4Tuulia Viberg
5Maija Sianoja
MS Parma 2DAMKAVLEN
1Jannina Gustafsson
2Katja Mjøsund
3Sanna Paukkunen
4Outi Sareila
5Laura Portin
MS Parma 110MILA-KAVLEN
1Akseli Ruohola
2Arto Talvinen
3Matti Koivisto
4Yury Tambasov
5Eero Heinonen
6Aaro Julkunen
7Henrik Väisänen
8Ricardo Esteves Ferreira
9Artem Popov
10Sami Hämäläinen
MS Parma 210MILA-KAVLEN
1Aaro Ruohola
2Eero Lapila
3Rasmus Ekström
4Asgeir Mjøsund
5Tuukka Mäkinen
6Wille Laitamäki
7Aleks Hiidenhovi
8Oskari Lepistö
9Niklas Ekström
10Aleksi Hellman

MS Parma / Rasti-Kurikka / Turun Suunnistajat (1)

NamnKlassLaguppställning
Turun Suunnistajat / MS Parma / Rasti-Kurikka 5DAMKAVLEN
1Emmi Haavisto
2Hanne Manderbacka
3Anni Liimatainen
4Elisa Mäkinen
5Suvi Heittola

Mullsjö SOK (2)

NamnKlassLaguppställning
Mullsjö SOK 1UNGDOMSKAVLEN
1Alfred Pettersson
2Julia Westh
 Irma Westh
3Axel Nalbin
 Hugo Ström
4Elin Axelsson
Mullsjö SOK 110MILA-KAVLEN
1William Lundstedt
2Alfred Pettersson
3Patrick Ericson
4Erik Nero
5Lars Grehn
6Klaes Axelsson
7Hugo Ström
8Axel Nalbin
9Emil Wåhlin
10Ludvig Danfors

Mölndal Outdoor IF (4)

NamnKlassLaguppställning
Mölndal Outdoor IF 2UNGDOMSKAVLEN
1Maja Ottosson
2Maja Nordelöf
 Viktor Jansson
3Arvid Persson
4Erica Abrahamsson
Mölndal Outdoor IF 1DAMKAVLEN
1Anna Kopp
2Tove Persson
3Karolina Wildheim
4Agnes Asp
5Anna Nordelöf
Mölndal Outdoor IF 2DAMKAVLEN
1Solrun Gotteberg
2Susanne Bergh
3Viktoria Wallin
4Erika Asp
5Maria Poll
Mölndal Outdoor IF 110MILA-KAVLEN
1Anders Asp
2Peter Sandqvist
3Anders Ryberg
4Stefan Falemo
5Klas Åström
6Daniel Nyberg
7Johan Lingsten
8Martin Henricson
9Anders Cullbrand
10Johan Bergman

NAIS Orienteringsklubb (4)

NamnKlassLaguppställning
NAIS Orienteringsklubb 1UNGDOMSKAVLEN
1Mattis Nilsson
2Ida Waernqvist
 
3Viktor Waernqvist
 Mattis Granström
4Linnea Samuelsson
NAIS Orienteringsklubb 2UNGDOMSKAVLEN
1Erik Wikström
2Alice Classon
 
3Ludvig Classon
 Ture Bergqvist
4Amanda Wärn
NAIS Orienteringsklubb 1DAMKAVLEN
1Caroline Hallgren
2Åsa Granström
3Anna Martin
4Linnea Samuelsson
5Josefin Bovellan
NAIS Orienteringsklubb 110MILA-KAVLEN
1Gustav Träff
2Stefan Träff
3Viktor Waernqvist
4Erik Kjellgren
5Thomas Petersson
6Mattis Nilsson
7Anders Johansson
8Ludvig Classon
9Erik Wikström
10Carl Granström

Nord West (1)

NamnKlassLaguppställning
Nord West 110MILA-KAVLEN
1Nikita Stepanov
2Ivan Rodionov
3Evgeny Paladiev
4Dmitry Zhitukhin
5Denis Lebedev
6Mikhail Malyshev
7Aleksey Lakhmanov
8Daniil Kashin
9Ilya Gusev
10Dmitry Polyakov

NOSE (1)

NamnKlassLaguppställning
NOSE 110MILA-KAVLEN
1Rémi Baudot
2Corentin Roux
3Eric Perrin
4Clément Valla
5Maxime Chabance
6Julien Merle
7Gilles Perrin
8Clement Chataing
9Olivier Tardy
10Emmanuel Leplat

Notodden OL (2)

NamnKlassLaguppställning
Notodden OL 1UNGDOMSKAVLEN
1Åsmund Slokvik
2Mina Borgejordet Simones
 Oda Vaagen Paulsen
3Emma Engehult
4Synne Sandven
Notodden OL 2UNGDOMSKAVLEN
1
2
3
4

Notodden OL / Porsgrunn OL (1)

NamnKlassLaguppställning
Porsgrunn OL / Notodden OL 3DAMKAVLEN
1Anita Beitdokken
2Kristine Aaltvedt
3Kristin Sandven
4Lenka Westin
5Janne Larsen

NTNUI (15)

NamnKlassLaguppställning
NTNUI 1DAMKAVLEN
1Sigrid Alexandersen
2Laura Ramstein
3Kristine Fjellanger
4Maren Jansson Haverstad
5Ida Lindkvist
NTNUI 2DAMKAVLEN
1Anna Ulvensöen
2Ingrid Gulbrandsen
3Anine Ahlsand
4Jorunn Kvakland
5Ingunn Egeberg Vári
NTNUI 3DAMKAVLEN
1Marta Ulvensøen
2Ingeborg Ellegaard Melby
3Vilde Malmei
4Marte H. Hagen
5Camilla Öhman
NTNUI 4DAMKAVLEN
1Eirin Mari Fossøy
2Silje Arntzen
3Aurora Fossøy
4Trine Disch Kihle
5Marit Nersten
NTNUI 5DAMKAVLEN
1Pauline Bellingmo
2Malena Asheim Birkeland
3Selma Øfthus Gravir
4Stina Johanne Sanberg
5Karoline Dahl Fosby
NTNUI 6DAMKAVLEN
1Solveig Blandkjenn
2Gry Granstedt
3Martine Åstebøl
4Solveig Blindheim
5Ingvild Maalen-Johansen
NTNUI 7DAMKAVLEN
1Nanna Norderud
2Luisa Griesbaum
3Anna Jensen
4Katrin Dätwyler
5Mali Gederaas Kanstad
NTNUI 8DAMKAVLEN
1Vilde Bredholt Jørgensen
2Kristine Ausen
3Hildegunn Heggøy
4Maria Dahl Fosby
5Synne Fossøy
NTNUI 110MILA-KAVLEN
1Simen Aamodt
2Olai Stensland Lillevold
3Anders Felde Olaussen
4Mikkel Sørensen
5Håkon Fruseth Christiansen
6Vegard Blomseth Johnsen
7Sindre Østgulen Deisz
8Per Melander Often
9Ivar Aukrust Osmoen
10Jon Aukrust Osmoen
NTNUI 210MILA-KAVLEN
1Erik Olsvik Dengerud
2Vegard Ruttenborg
3Mathias Stensland Lillevold
4Jonas Klausen Espedal
5Harald Kalager
6Bjørn Lundanes
7Sverre Turter Sandvold
8Henrik Upsal
9Lars Berge Owren
10Erik Gustafsson
NTNUI 310MILA-KAVLEN
1Joel Sågfors
2Simen Eid Nielsen
3Sebastian Torgersen
4Erlend Nydal
5Brynjar Larssen Bakken
6Adrian Opheim
7Jakob Kalvig Skogan
8Lukas Meier
9Kristoffer Nesland
10Gustav Henrik Fiskum
NTNUI 410MILA-KAVLEN
1Lars Henrik Verde Thon
2Jonas Kittelsen
3Arne Johannes Løkken
4Håvard Mo Vaadal
5Anders Emilsson
6Elias Thorsdal Mølnvik
7Espen Stornes
8Peter Martinus Freyborg Uran
9Joni Solonen
10Aaro Virtanen
NTNUI 510MILA-KAVLEN
1Sigmund Langedal Breivik
2Ola Singsdal
3Erlend Gustad
4Edvard Vasdal
5Karoline Dahl Fosby
6Ingvild Wang
7Jonas Riseth
8Magnus Gustad
9Marta Ulvensøen
10Sverre Bang Støeng
NTNUI 610MILA-KAVLEN
1Jørund Vala
2Stina Johanne Sanberg
3Andreas Faanes
4Ivar Formo
5Oddvar Brå
6Gjermund Eggen
7Erland Nydøl
8Jørgen Brink
9Varg Veum
10Edvard Saksen
NTNUI 710MILA-KAVLEN
1Johannes Hov Høydal
2Guro Heimstad Heimstad Kleiven
3Kristine Ausen
4Per Øyvind Valen
5Ingvild Brekke
6Fillip Ark
7Martin Gerber
8Jacob Forrast
9Magnar Ninja
10Simon Âgd

Nydalens SK (18)

NamnKlassLaguppställning
Nydalens SK 1UNGDOMSKAVLEN
1Isak Jonsson
2Pia Young Vik
3Halvor Tørnqvist Halden
4Oda Scheele
Nydalens SK 2UNGDOMSKAVLEN
1Kornelius Kriszat-Løvfald
2Marie Liland
3Lars Young Vik
4Marte Madslien Bakken
Nydalens SK 3UNGDOMSKAVLEN
1Teodor Mo Hjelseth
2Jenny Haakstad
3Anders Håvard Larsen
4Inga Skaarer Wiklund
Nydalens SK 4UNGDOMSKAVLEN
1Tobias Espedal
2Elise Wærp Hauge
3Kristian Meløysund
4Ea Lunøe
Nydalens SK 5UNGDOMSKAVLEN
1Kasper Bakken Ulseth
2Eirik Frydenlund Norling
3Axel Aalde
 Axel Aalde
4Marie Saugestad
Nydalens SK 6UNGDOMSKAVLEN
1Martin Størmer-Antonsen
2Frida Solsrud
3Rolf Andreas Berg
 Theo Ring Giske
4Ada Wulfsberg
Nydalens SK 1DAMKAVLEN
1Malin Sørensen
2Siri Ulvestad
3Marion Huber
4Ragne Wiklund
5Anne M Hausken Nordberg
Nydalens SK 2DAMKAVLEN
1Anna Lampinen
2Elise Egseth
3Kari Madslien
4Maria Jonsson
5Magdalena Cermakova
Nydalens SK 3DAMKAVLEN
1Marie Liland
2Åse Bergan
3Karianne Olsvik Dengerud
4Alix Young Vik
5Joanna Eriksson
Nydalens SK 4DAMKAVLEN
1Anne-Lene Bakken Ulseth
2Monica Tørnqvist Halden
3Anine Hallén
4Marie Ullevålseter
5Frida Bakken Ulseth
Nydalens SK 5DAMKAVLEN
1Anne Madslien
2Cristina Luis
3Laura Leiboma
4Ada Wulfsberg
5Synnøve Sandberg
Nydalens SK 6DAMKAVLEN
1Christine Turter Sandvold
2Ida Tangen
3Toril Nes
4Nina Karlsen
5Arianna Taufer
Nydalens SK 7DAMKAVLEN
1Anne Dahl
2Solveig Bergan
3
4
5
Nydalens SK 8DAMKAVLEN
1Mette Hallen
2Anne Berit Eid
3Birgit Korvald
4Anne Marit Bjergaard
5Ellen Turter
Nydalens SK 110MILA-KAVLEN
1Elias Jonsson
2Øystein Sørensen
3Sindre Rønning
4Alan Cherry
5Jostein Andersen
6Henrik Eijsink
7Anders Nordberg
8Anders Vister
9Eirik Langedal Breivik
10Håvard Haga
Nydalens SK 210MILA-KAVLEN
1Lukas Liland
2Bojan Blumenstein
3Jørgen Wulfsberg
4Erik Sagvolden
5Halvor Tørnqvist Halden
6Jostein Nørbech
7Sigur Heggedal
8Sondre Ruud Bråten
9Rune Scheele
10Gjermund Tørnqvist Halden
Nydalens SK 310MILA-KAVLEN
1Sondre Sande Gullord
2Sander H. Rogndokken
3Isak Jonsson
4Einar Tommelstad
5Lars Young Vik
6Torstein Hole
7Audun Bergan
8KyongSa Ri
9Bjørn Hauge
10Markus Glad
Nydalens SK 410MILA-KAVLEN
1Jan Tore Henriksen
2Einar Lunøe
3Terje Wiig Mathisen
4Christian Vogelsang
5Børge Pedersen
6Einar Jensen
7Sindre Langaas
8Kjetil Espedal
9Per Ola Ulseth
10Kjell Ottar Wiklund

Nydalens SK / Surahammars SOK (1)

NamnKlassLaguppställning
Nydalens SK / Surahammars SOK 7UNGDOMSKAVLEN
1Daniel Azagra Næss
2My Velander
3Jonas Aarseth
 Elias Stubberud
4Rebecka Hasler

Nyköpings OK (6)

NamnKlassLaguppställning
Nyköpings OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Albin Falk
2Caroline Guttke
 
3Philip Carlsson
 
4Signe Nilsson
Nyköpings OK 2UNGDOMSKAVLEN
1Edvin Hellsten
2Miranda Fredriksson
 Cajsa Alenius
3Oscar Ekenborg
 
4Alice Ek
Nyköpings OK 3UNGDOMSKAVLEN
1Odin Ek
2Axel Björnberg Färdig
 Filippa Guttke
3Emma Westerlund
 Meja Alenius
4Nadja Dixon Kassman
Nyköpings OK 1DAMKAVLEN
1Kristin Hylander
2Rebecka Hylander
3Sandra Edhager
4Linnea Wejås
5Ida Hylander
Nyköpings OK 110MILA-KAVLEN
1Samuel Keller
2Jens Wängdahl
3Ludvig Ek
4Daniel Nilsson
5Philip Carlsson
6Tomas Reibring
7Didrik Hall
8Carl Carlsson
9Per Ek
10Niklaus Rey
Nyköpings OK 210MILA-KAVLEN
1William Nilsson
2Oskar Engman
3Dan Nilsson
4Ola Brönnheden
5Albin Falk
6Mikael Guttke
7Oscar Arman
8
9Stefan Musslinder
10Fredrik Ekenborg

Ockelbo OK / OK Österåker (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Österåker / Ockelbo OK 1UNGDOMSKAVLEN
1Therese Nilsson
2Malte Albinsson
 Simon Lundell
3Linus Nilsson
4Agnes Malmgren

OK Alehof (2)

NamnKlassLaguppställning
OK Alehof 1UNGDOMSKAVLEN
1Linus Boström
2Erik Johansson
 Alfred Johansson
3Elina Reinholdsson
 
4Ida Bengtsson
OK Alehof 110MILA-KAVLEN
1Mattias Nilsson
2Martin Hogedal
3Fredrik Sturesson
4Albin Thunberg
5Tobias Lindell
6Rasmus Larsson
7Christoffer Andersén
8Hugo Thunberg
9Johan Blick
10Douglas Fransson Lee

OK DARK KNIGHT (1)

NamnKlassLaguppställning
OK DARK KNIGHT 110MILA-KAVLEN
1Severin Müller
2Noel Boos
3Silvia Jordi
4Sven Püntener
5Siri Nyfeler
6Anaïs Cattin
7Florian Moser
8Corsin Boos
9Fabienne Jakob
10Nicolas Müller

OK Denseln (4)

NamnKlassLaguppställning
OK Denseln 1DAMKAVLEN
1Lovisa Adolfsson
2Jenny Björk
3Elizabete Blumentale
4Chloé Haberkorn
5Sarah Persson
OK Denseln 2DAMKAVLEN
1Hanna Eriksson
2Emma Karlsson
3Johanna Lilja
4Carina Kalered
5Carin Andersson
OK Denseln 110MILA-KAVLEN
1Sigge Lundedal
2Mathias Hallmén
3Per Brolund
4Algirdas Bartkevicius
5Erik Pettersson
6Olle Kalered
7Mathieu Perrin
8August Mollén
9Emil Kalered
10Pavlo Ushkvarok
OK Denseln 210MILA-KAVLEN
1Arnaud Perrin
2Olivier Blanc-Tranchant
3Hans Brolund
4Edvin Karlsson
5David Modig
6Mattias Eriksson
7Jonas Braam
8Chloé Haberkorn
9Jenny Björk
10Krzysztof Wolowczyk

OK Djerf (4)

NamnKlassLaguppställning
OK Djerf 1UNGDOMSKAVLEN
1Elin Lindblad
2Arvid Johansson
 Mattias Hansson
3Rasmus Pettersson
 Matilda Holm
4Amanda Jansson
OK Djerf 2UNGDOMSKAVLEN
1Alexander Jansson
2Emma Wahlström
 Jonna Lindblad
3Ylva Johansson
 Anton Holm
4Ellen Pelander
OK Djerf 1DAMKAVLEN
1Frida Johansson
2Maja Welander
3Carmen Patino Deniz
4Tova Eriksson
5Elin Lindberg
OK Djerf 110MILA-KAVLEN
1Björn Svensson
2Pär Jansson
3Rasmus Pettersson
4Håkan Pettersson
5Håkan Lindberg
6Anders Pelander
7Hannes Welander
8Mats Welander
9Henrik Lindblad
10Arvid Johansson

OK Enen (2)

NamnKlassLaguppställning
OK Enen 1DAMKAVLEN
1Julia Andersson
2Elisabet Lindblom Larsson
3Malva Steen
4Emma Bernersson
5Camilla Adlerteg
OK Enen 110MILA-KAVLEN
1Fabian Steen
2Mattias Olofsson
3Ville Fontell
4Rasmus Steen
5Anders Södersten
6Malva Steen
7Patrik Steen
8Adam Lilja
9Camilla Adlerteg
10Samuel Norén

OK Gipen (2)

NamnKlassLaguppställning
OK Gipen 1DAMKAVLEN
1Ylva Wängdahl
2Maria Alfredsson
3Sara Lingegård
4Eva Lindkvist
5Terese Wängdahl
OK Gipen 110MILA-KAVLEN
1Patrik Lilleeng
2Urban Larsson
3Tomas Nilsson
4Anton Berneving
5Sören Lind
6Jörgen Nyman
7Örjan Wängdahl
8Linus Olsson
9Bengt Lingegård
10Mattias Linell

OK Gorm / OK Melfar / OK Snab (2)

NamnKlassLaguppställning
OK Snab / OK Gorm / OK Melfar 1UNGDOMSKAVLEN
1Jonas Gabs
2Eva Örnhagen Jørgensen
3Jeppe Caspersen
 Esben Ø. Pedersen
4Hedvig Valbjørn Gydesen
OK Snab / OK Gorm / OK Melfar 110MILA-KAVLEN
1Rasmus Rasmussen
2Casper Thygesen
3Michael Thygesen
4Morten Knudsen
5Hedvig Valbjørn Gydesen
6Claus Lyngby
7Kaj Isaksen
8Hans Pedersen
9Jens Liengård
10Peter Knudsen

OK Gorm / OK Snab (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Snab / OK Gorm 2UNGDOMSKAVLEN
1Felix Isaksen
2Johanne Kaysen Thomsen
3Frederick Thaasti
 Jens Kristian Pedersen
4Rikke Rasmussen

OK Gränsen (2)

NamnKlassLaguppställning
OK Gränsen 1DAMKAVLEN
1Alma Haag
2Karin Håkansson
3Irma Fridolfsson
4Sari Håkansson
5Helena Lindman
OK Gränsen 110MILA-KAVLEN
1Daniel Håkansson
2Mats Holmberg
3Mattias Stockheden
4Jonatan Fridolfsson
5Thomas Persson
6Tomas Fridén
7Tobias Haag
8Simon Björnehäll
9Ulf Ärlig
10Tobias Den Braver

OK Hammaren (4)

NamnKlassLaguppställning
OK Hammaren 1UNGDOMSKAVLEN
1
2
3
4
OK Hammaren 1DAMKAVLEN
1Ida Palmberg
2Cornelia Ivarsson
3Ellen Skoog
4Tove Flodman
5Joline Ingelsson
OK Hammaren 2DAMKAVLEN
1Erika Blixt
2Sofia Hägglund
3Laila Ingelsson
4
5
OK Hammaren 110MILA-KAVLEN
1Matthias Reiner
2Filip Ivarsson
3Björn Ljunggren
4Kevin Ståhl
5Andreas Persson
6Joakim Ingelsson
7Fredrik Ahnlén
8Jakob Pauser
9Rasmus Täck
10Karl Tiselius

OK Hällen (5)

NamnKlassLaguppställning
OK Hällen 1UNGDOMSKAVLEN
1Hugo Kindborn
2Elsa Linder
3Oskar Källman
4Matilda Larsson
OK Hällen 2UNGDOMSKAVLEN
1Tobias Janzon Sjöstedt
2Gustav Norberg
 Annika Källman
3Beatrice Eriksson
4Ebba Carnelius
OK Hällen 1DAMKAVLEN
1Lauriane Beauvisage
2Johanna Engström
3Anna Sporrong
4Linnéa Gustafsson
5Chantelle Hesselberg
OK Hällen 110MILA-KAVLEN
1Quentin Rauturier
2Loic Marty
3Per Öberg
4Peter Öberg
5Tommy Söderberg
6Gustaf Sundbüe
7Jonas Engström
8Maxime Rauturier
9Simon Larsson
10Loic Capbern
OK Hällen 210MILA-KAVLEN
1Arvid Linder
2Björn Wistrand
3Hugo Kindborn
4Tim Bjärengren
5Mikael Kindborn
6Göran Karlsson
7Adam Hellstadius
8Johan Herrman
9Jonatan Lage
10Mikael Larsson

OK Hällen / Skåneslättens OL / Tjällmo-Godegårds OK (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Hällen / Skåneslättens OL / Tjällmo-Godegårds OK 2DAMKAVLEN
1Lisa Åberg Samor
2Linn Wistrand
3Karin Josefsson
4Ebba Jensen
5Natalie Josefsson

OK Illern 1986 (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Illern 1986 1DAMKAVLEN
1Helena Sandberg
2Bodil Molin
3Annika Ivarsson
4Anna Adolfsson
5Marie Nord

OK Klemmingen (3)

NamnKlassLaguppställning
OK Klemmingen 1DAMKAVLEN
1Elina Karklin
2Diana Soldagg
3Elin Pramlid
4Norna Molin
5Linnea Nord
OK Klemmingen 110MILA-KAVLEN
1Artjoms Rekunenko
2Lars Soldagg
3Carl Pramlid
4Matiss Sliksjanis
5Anders Granberg
6Edvard Davidsson
7Ilgvars Caune
8Johan Hagströmer
9Valters Abolins
10Andis Laveikis
OK Klemmingen 210MILA-KAVLEN
1Jonas Svensson
2Håkan Palm
3Stefan Carlsson
4Mattias Bårström
5Arne Jansson
6Peter Askeljung
7Simon Järpling
8Simon Martinsson
9Bart Van Wijngaarden
10Greger Bäckström

OK Klemmingen / OK Renen (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Klemmingen / OK Renen 2DAMKAVLEN
1Hanna Pramlid
2Agnija Caune
3Charlotta Askeljung
4
5Hanna Lundberg

OK Kolmården (7)

NamnKlassLaguppställning
OK Kolmården 1UNGDOMSKAVLEN
1Arvid Westerberg
2Linnea Lund
 Fanny Östlund
3Leo Johansson
 Simon Johansson
4Kerstin Ljungemyr
OK Kolmården 2UNGDOMSKAVLEN
1Carl Hedegård
2Yrsa Röjgård
 Annie Lund
3Elin Netz
 
4Alva Kappling
OK Kolmården 1DAMKAVLEN
1Malin Leijon Lind
2Lisa Berggren
3Anna Matyba
4Linn Bränneby
5Aleksandra Hornik
OK Kolmården 2DAMKAVLEN
1Anna Håkansson
2Adrianna Biedermann
3Jenny Röjgård
4Julia Eriksson
5Zofia Galla
OK Kolmården 3DAMKAVLEN
1Maja Garbacik
2Sara Nordvall Forsberg
3Agneta Eriksson
4Tora Westerberg
5Maria Nordwall
OK Kolmården 110MILA-KAVLEN
1Ville Johansson
2Oskar Leinonen
3Mats Röjgård
4Jan Baran
5Emil Ljungemyr
6Arvid Westerberg
7Tom Campbell
8Marcin Biederman
9Leo Johansson
10Mikael Andersson
OK Kolmården 210MILA-KAVLEN
1Simon Johansson
2Josef Johansson
3Joel Sjödin
4Hans Persson
5
6
7
8
9
10

OK Kullingshof (4)

NamnKlassLaguppställning
OK Kullingshof 1UNGDOMSKAVLEN
1Samuel Böke
2Agnes Kamfors
3Tobias Erixon
4Emma Ivarsson
OK Kullingshof 2UNGDOMSKAVLEN
1Oskar Björsson
2Elsa Kamfors
 Ella Pettersson
3Lisa Björsson
 Olof Knutsson
4Wilma Pettersson
OK Kullingshof 110MILA-KAVLEN
1Emil Andersson
2Andreas Johansson
3Jimmy Lanevik
4Simon Andersson
5Anton Karlsson
6Rasmus Bäck
7Johan Ivarsson
8Thomas Ljung
9Andreas Claesson
10Marcus Lööf
OK Kullingshof 310MILA-KAVLEN
1Simon Wallman
2Filip Barkestedt
3Anders Sjögren
4Ingvar Ivarsson
5Emil Johansson
6Göran Blad
7Torbjörn Pettersson
8Ola Henriksson
9Isak Källsmyr
10Remo Wüst

OK Kåre (4)

NamnKlassLaguppställning
OK Kåre 1DAMKAVLEN
1Jenny Eriksson
2Martina Ruch
3Kajsa Risby
4Matilda Andersson
5Lisa Risby
OK Kåre 2DAMKAVLEN
1Vilma Von Krusenstierna
2Alva Ringi
3Hanna Barkegren
4Elin Tysk
5Kajsa Mattsson
OK Kåre 3DAMKAVLEN
1Kersti Ringi
2Ronja Jungåker
3Matilda Melén
4Emma Forsberg
5Malin Engström
OK Kåre 110MILA-KAVLEN
1Fredrik Mattsson
2Isac von Krusenstierna
3Kalle Dalin
4Linus Larsson
5Leif Bader
6Radek Nožka
7Remo Ruch
8Matěj Kamenický
9Greger Tysk
10Tomáš Kubelka

OK Kåre / OK99 Hradec Kralove (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Kåre / OK99 Hradec Kralove 210MILA-KAVLEN
1Tomas Samek
2
3Emil Åberg
4Albin Bergkvist
5Martin Mörsell
6Johannes Öhgren
7Eric Danielsson
8Erik Berglund
9John Granath
10

OK Landehof (6)

NamnKlassLaguppställning
OK Landehof 1UNGDOMSKAVLEN
1Samuel Pihlström
2Rebecka Pihlström
3Felix Drejmo
 Karl Granfors
4Elsa Karlsson
OK Landehof 2UNGDOMSKAVLEN
1Nils Körle
2Lisa Eriksson
 Johanna Pihlström
3Albin Nyqvist
 Melker Åkesson
4Felicia Lorén
OK Landehof 1DAMKAVLEN
1Helena Strand
2Maria Holmstrand
3Lotta Saetre
4Hanna Åberg
5Felicia Stuhlhofer
OK Landehof 2DAMKAVLEN
1Emelie Karlsson
2Åsa Holmstrand Ollander
3Desiré Rex
4Sofia Karlsson
5Ulrika Karlsson
OK Landehof 3DAMKAVLEN
1Emelie Lorén
2Anna Eriksson
3Pia Johansson
4Charlotte Drejmo
5Sara Lorén
OK Landehof 110MILA-KAVLEN
1Mattias Holmstrand
2Otto Stuhlhofer
3Samuel Pihlström
4Victor Axbom
5Magnus Strand
6Magnus Karlsson
7Sven Granfors
8Martin Skoglund
9Thomas Karlsson
10Erik Råberg

OK Linné (13)

NamnKlassLaguppställning
OK Linné 1UNGDOMSKAVLEN
1Emil Boström
2Klara Hart
 
3Arvid Roos
 Axel Gidlund
4Johanna Roos
OK Linné 2UNGDOMSKAVLEN
1Anna Lithell
2Viktor Boström
 Emil Weiselius
3Simon Wahlnäs
 Elliot Angelsiöö
4Ines Aarnio
OK Linné 3UNGDOMSKAVLEN
1Oskar Stenvi
2Lisa Nilsson
 
3Lukas Aarnio
 Pontus Gustafsson
4Linn Risto
OK Linné 1DAMKAVLEN
1Rebecka Olsson
2Riina Kuuselo
3Johanna Öberg
4Julia Ohlsson
5Hilda Forsgren
OK Linné 2DAMKAVLEN
1Inga Kazlauskaité
2Lisa Carlsson
3Kate Morrison
4Sandra Boström
5Annika Björk
OK Linné 3DAMKAVLEN
1Lisa Rönnols
2Lovisa Larsson
3Bettina Aebi
4Samantha Saeger
5Ulrika Lindstam
OK Linné 4DAMKAVLEN
1Maria Jansson
2Klara Möller
3Anna Karlström
4Anna Lithell
5Charlotte Ihrfors
OK Linné 5DAMKAVLEN
1Helene Nilsson
2Annette Roos
3Sara Johansson
4Karna Thorsson
5Johanna Ragvald
OK Linné 6DAMKAVLEN
1Maria Hart
2Helena Grennberg
3Korinna Tóth
4Ane Laugen
5Hillevi Eriksson
OK Linné 110MILA-KAVLEN
1Henrik Löfås
2Jan Troeng
3Vincent Coupat
4Miloš Nykodým
5Jakob Andersson
6Mats Troeng
7Rassmus Andersson
8Oskar Sjöberg
9Lucas Basset
10Albin Ridefelt
OK Linné 210MILA-KAVLEN
1Niklas Aldén
2Josef Nordlund
3Ulf Troeng
4Erik Lind
5Csaba Gösswein
6Tomas Stenström
7Olle Nilsson
8Rafal Podzinski
9Olle Grywenz
10Ken Peeters
OK Linné 310MILA-KAVLEN
1Sandro Schmid
2Daniel Carlson Bjernald
3Erik Björklund
4Ross Smith
5Tuve Möller
6Arvid Roos
7Carl-Johan Högberg
8Thibaut Derenne
9Michael Dubach
10Olof Eriksson
OK Linné 410MILA-KAVLEN
1Rasmus Møller Jess
2Rob Hart
3Karl Grywenz
4Anders Tväråna
5Emil Boström
6Lars Olsson
7Stefan Lund
8William Ernlund
9Filip Elihn
10Viktor Janrik

OK Lokomotiva Pardubice (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Lokomotiva Pardubice 1UNGDOMSKAVLEN
1Jan Nechanicky
2Katerina Koberova
3Simon Marecek
4Katerina Blazkova

OK Löftan (3)

NamnKlassLaguppställning
OK Löftan 1DAMKAVLEN
1Alice Hultin
2Josefin Hanning
3Marie Arnesson Galler
4Linda Corneliusson
5Anna Fosselius
OK Löftan 110MILA-KAVLEN
1Daniel Andersson
2Johan Antonsson
3Magnus Johansson
4Christian Nilsson
5Tobias Thorsson
6Joakim Antonsson
7Olle Winroth
8Jesper Johansson
9Adrian Vartia
10Stefan Ring
OK Löftan 210MILA-KAVLEN
1Tomas Axelson
2Magnus Hansson
3Johan Hansson
4Björn Johannesson
5Henrik Svensson
6Fredrik Olindersson
7Marie Arnesson Galler
8Filip Svensson
9Jonas Hultin
10Torkel Davidsson

OK Milan (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Milan 1DAMKAVLEN
1Therese Korkeakoski
2Lisa Westerberg
3Josefin Erlandsson
4Susanne Eriksson
5Saga Sander

OK Moss (4)

NamnKlassLaguppställning
OK Moss 1UNGDOMSKAVLEN
1Christopher Ladim
2Frida Hovgaard Eisvang
3Alfred Bjørnerød
4Karoline Bjørnerød
OK Moss 2UNGDOMSKAVLEN
1Tor Erling Gjølsjø
2Julie Wold
3Sondre Ladim
4Ingrid Bratland Tjernshaugen
OK Moss 1DAMKAVLEN
1Aurora Gjølsjø
2Johanne Bratland Tjernshaugen
3Selma Kristiansen
4Tuva Bjerketvedt
5Karoline Bjørnerød
OK Moss 110MILA-KAVLEN
1Øystein Olsen
2Øyvind Løken
3Henning Bratland Carlsen
4Donatas Kontautas
5Tore Bjørnerød
6Morten Tangen
7Hallvard Koren
8Thomas Tubbehaugen
9Jan Bjerketvedt
10Erik Jakobsen

OK Nackhe (3)

NamnKlassLaguppställning
OK Nackhe 1UNGDOMSKAVLEN
1Adam Sjööarv
2Nathalie Langenbach
3Jonathan Rundqvist
 Linus Zederin
4Alvina Axelsson
OK Nackhe 1DAMKAVLEN
1Weronica Zederin
2Elisabet Möller
3Ellen Johnsson
4Johanna Rundqvist
5Linnéa Johnsson
OK Nackhe 110MILA-KAVLEN
1Fredrik Johansson
2Joel Johnsson
3Martin Skyggeson
4Tomas Gunnarsson
5Håkan Langenbach
6Fredrik Brorson
7Johan Gustafsson
8Tommy Johnsson
9Jonas Johansson
10Anders Sjööarv

OK Njudung (1)

NamnKlassLaguppställning
OK Njudung 1UNGDOMSKAVLEN
1Karl Petersén
2Ellen Toll
3Albin Toll
 Filip Jennerstrand
4Amanda Karmetun

OK Nolaskogsarna (3)

NamnKlassLaguppställning
OK Nolaskogsarna 1DAMKAVLEN
1Anna Quayle
2Malin Andersson
3Aislinn Prendergast
4Sara Forsgren
5Elina Mikaelsson
OK Nolaskogsarna 2DAMKAVLEN
1Josefin Mikaelsson
2Victoria Eriksson
3Maja Petersson
4Frida Olofsson
5Anette Nyström
OK Nolaskogsarna 110MILA-KAVLEN
1Hugo Eriksson
2Lachlan Dow
3Erik Magnusson
4Elias Olofsson
5Jan Näslund
6Fredrik Forsgren
7Marcus Andersson
8Tom Quayle
9Jesper Vikman
10Dag Stridh

OK Norrvirdarna / Växjö OK (1)

NamnKlassLaguppställning
Växjö OK / OK Norrvirdarna 2DAMKAVLEN
1Annika Ericsson
2Maja Porle
3
4
5

OK Orinto (3)

NamnKlassLaguppställning
OK Orinto 1UNGDOMSKAVLEN
1Olle Elfström
2Kristina Bohman
 Emelie Hagman
3Gustav Bohman
 Emil Sundström
4
OK Orinto 1DAMKAVLEN
1Elin Classon
2Sandra Ekström
3Camilla Weihart
4Annette Reul
5Elin Birkestad
OK Orinto 110MILA-KAVLEN
1Erik Classon
2Magnus Homann
3Elin Classon
4Jonas Bergdahl
5Martin Sigby
6Olle Elfström
7Martin Johansson
8Karl Nilsson
9Daniel Sundqvist
10Björn Karlsson

OK Orion (7)

NamnKlassLaguppställning
OK Orion 1UNGDOMSKAVLEN
1Filip Håkansson
2Nils Swartz
 Oliver Håkansson
3Vilma Engström
 Nellie Nilsson
4Lisa Swartz
OK Orion 1DAMKAVLEN
1Carlotta Scalet
2Myrra Carlsson
3Tilda Johansson
4Hanna Wisniewska
5Nadiya Volynska
OK Orion 2DAMKAVLEN
1Ida Øbro
2Ellen Kallerbäck
3Olena Pitirimova
4Cecilia Bratt
5Ewa Gwóźdź
OK Orion 3DAMKAVLEN
1Klara Andersson
2Ellen Wahlbom
3Agata Stankiewicz
4Amanda Johansson
5Elin Lundqvist
OK Orion 110MILA-KAVLEN
1Ola Andersson
2Olof Larén-Sandgren
3Måns Sandgren
4Mateusz Wenslaw
5Oskar Lundqvist
6Erik Andersson
7Pontus Petersson
8Radosław Piotrowski
9Philip Persson
10Thomas Curiger
OK Orion 210MILA-KAVLEN
1Emil Øbro
2Johan Delvert
3Andreas Jonsson
4Nils Hammaräng Grip
5Theodor Wahlbom
6Love Carlsson
7Henrik Berlin
8Aleksander Bernaciak
9Viktor Tovesson
10Johan Wennermark
OK Orion 310MILA-KAVLEN
1Johan Myrén
2Johan Swartz
3Johan Jacobsson
4Harald Rooth
5Per-Ivan Engström
6Lena Swartz
7Mattias Engström
8Anders Nilsson
9Thomas Dagsberg
10Ola Samuelsson

OK Pan Århus (9)

NamnKlassLaguppställning
OK Pan Århus 1UNGDOMSKAVLEN
1Daniel B. Schmidt
2Emilie Skov Dalgaard
 Marie Møller Nielsen
3Søren Møller Skaug
 Asbjørn Kaltoft
4Anna Taagehøj Nykjær
OK Pan Århus 2UNGDOMSKAVLEN
1Anders Secher Thomsen
2Casper Staehelin Blakskjær
 Villads Skovbjerg
3Jonas Damm Als
 Rasmus Myrup Christensen
4Herman Anker Skovbjerg
OK Pan Århus 1DAMKAVLEN
1Caroline Edel Gjøtterup Frederiksen
2Caroline Finderup
3Cecilie Friberg Klysner
4Josefine Lind
5Maja Alm
OK Pan Århus 2DAMKAVLEN
1Michele Dawson
2Triin Aedmae
3Stine Bagger Hagner
4Anneke Hald Bjørgum
5Mette Hjerrild
OK Pan Århus 3DAMKAVLEN
1Birka Øhlenschlæger Nielsen
2Ane Linde
3Marie Honoré Jensen
4Sofie Secher Thomsen
5Mai Lykkegaard Schmidt
OK Pan Århus 4DAMKAVLEN
1Anne Mette Schmidt
2Kathrine Amby
3Emily B. Temple
4Katrine Spanner
5Jeanette Finderup
OK Pan Århus 110MILA-KAVLEN
1Jakob Ekhard Edsen
2Tue Lassen
3Claus Hallingdal Bloch
4Eskil Schøning
5Jonas Munthe
6Niklas Hjort Ingwersen
7Rasmus Djurhuus
8Magnus Dewett
9Jeppe Ruud
10Andreas Hougaard Boesen
OK Pan Århus 210MILA-KAVLEN
1Simon Thrane Hansen
2Aske Jepsen
3Christian Christensen
4Giacomo Frattari
5Laurits Bidstrup Møller
6Mads Møller Skaug
7Per Hjerrild
8Lasse Grøn
9Mikkel Holm Nielsen
10Stefan Frands Petersen
OK Pan Århus 310MILA-KAVLEN
1Jens Christoffersen
2Ebbe Møller Nielsen
3Henrik Markvardsen
4Tobias Karlsmose Svarer
5Kell Sønnichsen
6Johan Halkjær Dupont
7Asbjørn Mathiasen
8Jeppe Kejser Dahl Jensen
9Rasmus Holm Andersen
10Lars Hjerrild

OK Pan-Kristianstad (5)

NamnKlassLaguppställning
OK Pan-Kristianstad 1DAMKAVLEN
1Nelly Carlsson
2