Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultra

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultra
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / KFUM Örebro OK
Datum: lördag 6 maj 2017

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 454 anmälda deltagare.

D21 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Camilla AdlertegOK Enen9641214
Josefine AhlbäckOK Milan540215
Susanne ErikssonOK Milan870118
Stina GranefeltOK Tyr1485800
Johanna HenrikssonOK Tisaren9702100
Sara JosarpFK Friskus-Varberg960526
Emma KantarpÄrla IF820723
Johanna KindlundOK Tyr8050125
Therese KorkeakoskiOK Milan27364
Malin Leijon LindOK Kolmården890423
Ulrika LindstamOK Linné1900701
Jessica NilssonOK Tyr951404
Sanna SkoogKils OK951919
Andrea SvenssonOK Tisaren960996
Lisa WesterbergOK Milan9890206
My WestlundOK Tyr910622

H21 (32)

NamnOrganisationBricknummer
Christoffer AndersénOK Alehof911338
Mikael AnderssonStora Tuna OK910326
Johan AronssonOK Tisaren7880418
Daniel AttåsOK Tisaren871215
Marcus BeckiusOK Tyr970302
Rickard DjerfTibro OK980412
Simon EngelHässleholms OK941011
Martin FagerlundKFUM Örebro OK2060722
Per FredbergKristinehamns OK1000032
Manne FreylandSOK Aneby17443
Jörgen GranefeltKils OK1974107
Tomas HallménOK Tisaren9701223
Emil HammarströmOK Måsen901126
Anton HanssonIK Hakarpspojkarna961023
Eric HanssonIK Hakarpspojkarna9901312
Simon HedlundÄrla IF7529082
Gustav HindérOK Tisaren950821
Henrik JonssonÄrla IF871992
Sören KindlundOK Tyr8050731
August KollbergEksjö SOK9960511
Erik LindOK Linné1860625
Per LindmanFinspångs SOK960200
Jacob LindstamOK Ravinen988778
Jesper MelinGarphyttans IF9005106
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan436108
Mattias OlofssonOK Enen9133379
Michael PerssonIF Hagen451830
Hannes SvahnOK Ravinen9990108
Øystein SørensenNydalens SK550285
Emil TellsénOK Roxen960400
Johan WehlinSkogspojkarnas OK501820
Per ÖbergOK Hällen770524

D20 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Mirjam DalénSala OK980624
Elin JohanssonFinspångs SOK7970615

H20 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Ola HoltbringOK Amne245051
Filip JacobssonOK Tisaren8070706
David RisbergKils OK8080506

D18 (14)

NamnOrganisationBricknummer
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK927661
Victoria AsketunOK Roxen990900
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK916000
Linnéa CarlssonOK Hällen7770009
Carolina ErikssonOK Milan2058768
Tova ErikssonOK Djerf1110610
Elsa HolmgårdKils OK8040599
Amanda KarlssonOK Ravinen553566
Sofia KlassonHestra IF994433
Linn LugneKils OK1000823
Lovisa NordSol Tranås501126
Ella NordströmKils OK9000304
Johanna SärnbrinkOK Tisaren9101410
Maja WelanderOK Djerf990211

H18 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Emil AlpbergAlmby IK990812
Axel BlomFrölunda OL7000702
Erik ErikssonOK Älgen747272
Anton HanssonOK Djerf7000823
Erik KlingLindebygdens OK8000217
Marcus NylénDegerfors OK1991116
Filip ÖrnKFUM Örebro OK344195

D16 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Ebba BerglinKarlskrona SOK7010812
Sofia EdvardssonJärfälla OK624020
Emilia EngelOK Ravinen9010304
Selma ErikssonOK Djerf42200
Tuva FalkSundbybergs IK9020521
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK9020325
Lisa HallménOK Tisaren9010519
Nora HolmgårdKils OK8020716
Amanda JanssonOK Djerf727106
Hanna JohannessonRonneby OK9812368
Ylva JohanssonOK Djerf520817
Signe NilssonNyköpings OK9010529

H16 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Christopher AnderssonVingåkers OK2104500
Simon EricssonGarphyttans IF449607
Melker ForsbergKFUM Örebro OK9121121
Johannes GreenAlmby IK1222441
Gustav GöranssonArboga OK7020712
Anton HolmOK Djerf9732327
Johan HolmbergIF Hagen9011120
Oscar IngvarssonLindebygdens OK1040610
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK9010812
Nils KylbornAlmby IK9011229
Linus MalmKFUM Örebro OK7020610
David MårtenssonGarphyttans IF1470508
Rasmus PetterssonOK Djerf1559185
Valter PetterssonOK Tisaren1020817
William SeguraKFUM Örebro OK7010922
Casper VånsjöArboga OK437353

H16 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
David ÅkerlindLustens OK228761

D14 (25)

NamnOrganisationBricknummer
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro2095118
Linn AnderssonOK Tyr9040809
Julia BergKFUM Örebro OK451124
Stina BernGarphyttans IF449695
Sofie BodinAlmby IK9031009
Vera CarlssonOK Hällen438964
Alice EkNyköpings OK9031011
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna9040605
Sofia GreenAlmby IK1222442
Alice HelmerssonVandrarringen439775
Matilda HolmOK Djerf43716
Cornelia KindlundOK Tyr451751
Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF8150203
Vilma LarssonOK Milan2058761
Karin LindgrenKFUM Örebro OK344113
Klara NordströmKils OK866399
Lisa OlmKils OK630413
Ellen PelanderOK Djerf436046
Jonna SandbergKöping-Kolsva OK720609
Sanna SanderOK Milan888704
Signe SchagerströmGarphyttans IF444761
Amanda SjödinOK Tisaren9040208
Emma WahlströmOK Djerf9030418
Rebecka WestlundKils OK441137
Cajsa VånsjöArboga OK1416200

H14 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Gustav AskrothKFUM Örebro OK7030114
Anton CarlssonIF Hagen8030102
Anton ErikssonOK Milan2058769
Jonatan GreenAlmby IK1222443
Mattias HanssonOK Djerf7030215
Johan HedmanIF Hagen9133700
Noel HelmerssonOK Tisaren1040821
Alexander JanssonOK Djerf746803
Sten JonssonHällefors OK227001
Anton KruseKFUM Örebro OK9609281
Karl KylbornAlmby IK9040305
Emil LarssonOK Tisaren9041027
Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan9030615
Gustav NorbergOK Hällen7030726
Oliver PetterssonOK Milan2058770
Hugo ÖrnKFUM Örebro OK9040914

D14 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
Linn BrostenAlmby IK1030708

D12 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Lina AhlstedtÅmåls OK2093571
Johanna BergKFUM Örebro OK450023
Love EklundOK Tylöskog208014
Maja FalkSundbybergs IK9060213
Emelie ForslundKristinehamns OK354375
Elsa GustafssonOK Tylöskog600410
Julia GustafssonKFUM Örebro OK9060713
Ella JacobsonOK Tor1060626
Vilma JohanssonOK Hällen2075302
Saga KällstrandÅmåls OK2093598
Nelly MårtenssonGarphyttans IF7207635

H12 (17)

NamnOrganisationBricknummer
Jonathan AnderssonVingåkers OK2104116
Oscar AnderssonOK Tyr9061012
Måns BergqvistGarphyttans IF449669
Rasmus DoeringGarphyttans IF450677
Odin EkNyköpings OK9050617
Isak HolmgårdKils OK1050604
Arvid JohanssonOK Djerf550803
Viktor JonhedKFUM Örebro OK449039
Anton JonssonOK Tyr9201633
Albin KlaseniusKFUM Örebro OK500903
Daniel KraftAlmby IK9051027
Axel KylbornAlmby IK9060925
Olle MalmKFUM Örebro OK9050207
Danilo MobergOK Tyr8060520
Jonas OlssonOK Amne448538
Nils SkymbergKFUM Örebro OK446036
Rasmus ÖbergOK Hällen1061201

D12 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
Isabella HolmOK Djerf43719

H12 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
Oscar AskrothKFUM Örebro OK7050815

D10 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Elin DoeringGarphyttans IF2067111
Mira KarlströmOK Tyr7924893
Tilda KindlundOK Tyr452500
Astrid KraftAlmby IK2048684
Ella KruseKFUM Örebro OK7675057
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb2075234
Emma LindkvistAlmby IK1080221
Lisa MalmKFUM Örebro OK428914
Emma SeguraKFUM Örebro OK446031
Maja SjödinOK Tisaren9102607

H10 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Fabian BergqvistGarphyttans IF449664
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf1080524
Melker CarlssonKFUM Örebro OK9672008
Malte GranefeltOK Tyr14858
Joel HolmgårdKils OK9080305
Melvin JohanssonOK Hällen2075308
Gilbert KarlströmOK Tyr7492054
Fabian LarssonOK Milan2058762
Isak LarssonOK Tisaren9102152
Matteo MobergOK Tyr2089328
Edvard PelanderOK Djerf436047
Rasmus VånsjöArboga OK1416196

H35 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Johan BlixtAvesta OK656678
Patrik BlomRehns BK820000
Klas BringertKatrineholms OK520316
David HenrikssonKristinehamns OK7140306
Tomas ÖbergOK Hällen790830

D40 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Monica AnderssonVingåkers OK2104481
Maria AskrothKFUM Örebro OK530074
Stina BorängSnättringe SK448865
Anna FalkSundbybergs IK730817
Malin HalldinKFUM Örebro OK1973807
Anna JanssonOK Djerf227210
Anna LöwegrenKatrineholms OK760703
Ingela PetterssonOK Milan2075443
Cecilia RydbergUmeå OK1401347
Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK451149
Lena WesterlundOK Djerf16908

H40 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Jesper AnderssonVingåkers OK2104150
Thomas AnderssonVästerås SOK25694
Henrik AskrothKFUM Örebro OK740130
Niklas DoeringGarphyttans IF7501261
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK2026332
Henrik HellborgCentrum OK441705
Niklas KarlssonLustens OK342516
Anders LindkvistAlmby IK19157
Peter SjödinOK Tisaren9102163

D45 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Eva AlbinssonOK Tyr9054222
Karin AnderssonIF Hagen19264
Karin AnderssonOK Tisaren9702258
Charlotte FlansbjerOK Djerf9710521
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna680124
Anna GustafssonKFUM Örebro OK700910
Christina HallinOK Milan9690227
Kerstin ImarkTullinge SK29911
Annelie JohanssonOK Skärmen343828
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1690710
Maria KylbornAlmby IK404350
Malin LammFrölunda OL1680711
Viktoria LindbergOK Djerf9710509
Anna NordströmKils OK711022
Ylva OlmKils OK407205
Ulrika SanderOK Milan42887

H45 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Örjan BeckiusOK Tyr8050263
Per CarlssonIF Hagen445417
Nils EdvardssonJärfälla OK826826
Per EkNyköpings OK9680725
Ronny FalkSundbybergs IK700819
Mickael GöranssonAlmby IK8040720
Pontus HalldinKFUM Örebro OK710430
Jan HanssonOK Djerf7680112
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg980923
Leif KrügerGarphyttans IF8210868
Fredrik KylbornAlmby IK209721
Anders LarssonOK Milan9201441
Henrik LindbladOK Djerf736363
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad681127
Svein NygårdLillomarka OL887862
Patrik NylénDegerfors OK1690320
Jan SjödinOK Tisaren9720826
Per-Ola ThuressonOK Tylöskog680226

D50 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Anna-Maria BackrydLindebygdens OK642109
Anne BodinAlmby IK640200
Annika EngelHässleholms OK660812
Anette ForssGarphyttans IF202314
Karin FreylandSOK Aneby7661106
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK9009693
Ewa HolmbergIF Hagen15607
Catarina HögkvistOK Tyr260629
Karin JohanssonKFUM Örebro OK246718
Carina KaleredOK Denseln9640402
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK443750
Åsa NybergGöteborg-Majorna OK1440169
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK501850
Katarina SundqvistOK Kåre42971
Ann-Sofi WelanderOK Djerf43714
Berit WetterArboga OK259250

H50 (25)

NamnOrganisationBricknummer
Nils AronssonOK Tisaren7630512
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK670528
Björn CarlssonOK Hällen7770008
Mats CarlssonSundbybergs IK19415
Anders ErikssonOK Milan16023
Stefan ErikssonOK Älgen970088
Johan HammarströmOK Måsen909205
Johan HanssonJönköpings OK9660609
Mats HedmanIF Hagen15603
Lars HolmgårdKils OK8010164
Anders KarlssonSnättringe SK362580
Kenneth KarlssonAskersunds OK423474
Jonas KlingLindebygdens OK435836
Jesper LagerbergOK Södertörn970413
Håkan LindbergOK Djerf651103
Björn LindgrenKFUM Örebro OK44573
Dan NilssonNyköpings OK9630209
Tomas NilssonHässleholms OK640831
Lars NymanKristinehamns OK7640113
Henrik PetterssonOK Roxen701200
Magnus RajanIFK Lidingö SOK2025178
Thord SalenbäckKristinehamns OK355879
Lars SchagerströmGarphyttans IF28093
Patrik SteenOK Enen9670708
Tomas SundqvistOK Kåre226925

D55 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Annika BrodinLindebygdens OK2065360
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr260626
Ingrid KensbyOK Tyr9600221
Åsa SundbergOK Södertörn591109
Anna Weckner WestlundOK Tyr610926
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK451996

H55 (31)

NamnOrganisationBricknummer
Björn AlpbergAlmby IK9611012
Lars AnderssonOK Tyr260628
Lars-Åke AnderssonArboga OK259155
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK610422
Per BjurströmOK Tisaren7816123
Jan-Olof BäckOK Djerf9581002
Bo BörjessonStorviks IF8007514
Bo GustafssonOK Tylöskog9600410
Kenneth HagströmOK Letstigen438157
Henrik HallorLindebygdens OK626614
Reinert HallorOK Tisaren600314
Lars HolmbergIF Hagen9610604
Per HögkvistOK Tyr260632
Rikard ImarkTullinge SK19885
Jan-Åke IsraelssonOK Milan245981
Björn JakobssonTäby OK1422650
Bengt JohanssonOK Tyr9610324
Torbjörn JohanssonOK Södertörn38456
Jonas KarlssonOK Tylöskog610309
Mats KensbyOK Tyr9600207
Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL423455
Ove LernåKalmar OK600524
Lars NordströmKils OK511800
Per NymanKristinehamns OK1580918
Leif SandahlOK Tyr9600322
Ulf SkoglundKils OK258538
Gunnar SpelkvistHällefors OK417371
Håkan SvenssonAlmby IK9590419
Arne SääfGudhems IF38305
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF620225
Mats WelanderOK Djerf43713

D60 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Britt-Marie AnderssonOK Amne15256
Lisa AnnersandOK Tyr402858
Kerstin CarlssonOK Letstigen17007
Britt GunnarssonKristinehamns OK1541217
Evamarie LundahlIF Hagen15656
Inger OnsbringEskilstuna OL259172
Annette RagvaldVingåkers OK264962
Elisabeth ÖströmOK Tyr560518

H60 (24)

NamnOrganisationBricknummer
Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF2060726
Nils-Olof BodinAlmby IK540216
Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1560129
Bo DavidssonSolna OK216534
Bosse EngborgHällefors OK417380
Anders ErikssonIF Hagen15658
Anders FriesUmeå OK19786
Jan GrannArboga OK571010
Anders GunnarssonSurahammars SOK443441
Stefan GunnarssonKristinehamns OK1541223
Håkan GustafsonEskilstuna OL259118
Stefan GustafssonOK Hällen7570619
Kenneth GustavssonLaxå OK550425
Mats HastadFellingsbro GOIF530729
Mats LandquistKöping-Kolsva OK18932
Göran LarssonDegerfors OK245300
Tomas OlaussonAskersunds OK682416
Ken RagnarssonOK Kompassen9707606
Åke SundinHällefors OK46775
Leif WadmanKöping-Kolsva OK9530525
Sixten WestlundOK Tyr560312
Stefan ÖbergOK Milan2075499
Lars ÖstlinOK Milan9530822
Olov ÖströmOK Tyr9541217

D65 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Ann-Britt GöranssonAlmby IK521002
Mona HullAlmby IK7510903
Lena JansonArboga OK264569

H65 (19)

NamnOrganisationBricknummer
Ingvar AnderssonOK Amne15255
Bengt CarlssonSkattkärrs SOK262868
Lennart GustafssonJönköpings OK451942
Tommy HoltbringOK Amne15268
Per-Åke HullAlmby IK519155
Rolf KarlssonOK Hällen527677
Göran LarssonSala OK8636984
Ola LindholmKöping-Kolsva OK1510304
Inge LöwegrenKatrineholms OK1491117
Christer NälemarkOK Djerf36795
Lars PerssonOK Kompassen9481206
Hans RagvaldVingåkers OK264967
Bo SundqvistOckelbo OK306161
Lars TörnblomHällefors OK46782
Karl-Göran WahlströmAlmby IK9191509
Lars-Åke WallOK Tisaren443223
Tommy WesterbergIF Hagen661414
Sven-Olov WiklundArboga OK259235
Ingemar ZiljatOK Djerf1491106

D70 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Birgitta ArleboKFUM Örebro OK16118
Elisabeth ErikssonOK Milan18460
Siv FrodinKöping-Kolsva OK1401307
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK16116
Gerd LindholmSol Tranås1471122
Maud MossbergOK Järnbärarna2095442
Barbro MöllbergArboga OK1460627
Britt-Marie ÅbergOK Tisaren17314

H70 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Matts EngvallBodens Bandyklubb OS8470623
Kjell ErikssonOK Djerf1501011
Weine FredrikssonKFUM Örebro OK1947081
Ingvar HalldinOK Tylöskog264869
Tommy HallménVingåkers OK259079
Larseric LarssonDegerfors OK421705
Kjell LindholmSol Tranås1460330
Lennart LundhOK Tisaren9441213
Håkan MossbergOK Järnbärarna2095455
Kjell-Åke RyenKroppa IF42766
Börje RåbergOK Tyr260667

H75 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Sune AhlinKöping-Kolsva OK352931
Johnny BrandtHällefors OK46763
Gert IngvarssonLindebygdens OK435842
Stig IsraelssonOK Tylöskog9410906
Ove JohanssonOK Järnbärarna2095421
Kjell LarssonOK Alferna18463
Rolf LarssonDegerfors OK408917
Tord LidströmHagaby GoIF Örebro13834
Nils MogrenHällefors OK46784
Hjalmar NordquistOK Järnbärarna2095424
Kurt ÅbergOK Tisaren17339

H80 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK860636
Gunnar JohanssonFilipstads OK38372
Gunnar NymanOK Djerf42090

Inskolning (1)

NamnOrganisationBricknummer
Jonna DoeringGarphyttans IF

U1 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Albin JohanssonOK Hällen2089470
Amandus KraftAlmby IK2048672
Rasmus KruseKFUM Örebro OK7933820
Joline PetriOK Djerf2106178
Oliver RunestavAlmby IK1120809
Allis SjödinOK Tisaren9102162
Emil ÖbergOK Hällen245748

U2 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Oscar AhlstedtÅmåls OK2093570
Måns DahlbergAlmby IK2087072
Noomi GreenAlmby IK1222446
Elvira GöthlinKFUM Örebro OK27038
Astrid JacobsonOK Tor1080718
Wilma JonssonOK Tyr1415337
Birger KarlströmOK Tyr7726426
Erik KylbornAlmby IK449590
Alice KällstrandÅmåls OK262528
Annie LindkvistAlmby IK1090918
Elliot RunestavAlmby IK1110208

Öppen motion 3 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK2093572
Emma LiliegrenOK Djerf2104126

Öppen motion 5 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Therése AnderssonOK Tyr1410869
Amanda NylénDegerfors OK1991026
Rebecka NylénDegerfors OK1999916
Johan PetriOK Djerf2106194
Anna Skårstedt JohanssonOK Hällen2095138

Öppen motion 7 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Robert HallbergIK Uven451919
Mattias HolmströmÅmåls OK7905014
Mats JohanssonOK Hällen2089473
Michaela KällstrandÅmåls OK7905301
Vivianne LindstamSol Tranås1568790
Joakim SandbergKöping-Kolsva OK727603
Anders WahlströmOK Djerf9660512

Annonser