Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till DM, stafett, Västmanland + Örebro län

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisationDölj laguppställningar

Tävlingens namn: DM, stafett, Västmanland + Örebro län
Arrangörsorganisationer: Arboga OK / Västmanlands Orienteringsförbund / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 10 september 2017

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 113 anmälda lag.

D21 V (3)

NamnLaguppställning
Sala OK 1
1Agnes Källström640198
2Mirjam Dalén7980624
3Magdalena Pölder9981208
Västerås SOK 1
1Cecilia Einarsson791122
2Sofi Thorsell810706
3Anna Zetterberg43034
Västerås SOK 2
1Maria Ivermark9999978
2Malena Ahlström39772
3Anna Lindgren8420812

H21 V (6)

NamnLaguppställning
Köping-Kolsva OK 1
1Jonas Vikström822223
2Thomas Ek747500
3Johan Celander7890325
Köping-Kolsva OK 2
1Janne Selkälä731520
2Cristian Larsson860713
3Sandra Burén910128
Sala OK 1
1Martin Norrbom9961223
2Mårten Källström225362
3Jan Ehnberg1401304
Västerås SOK 1
1Johan Ahlström730928
2Robert Palm681205
3Fredrik Hamrefors9000319
Västerås SOK 2
1Johan Sundén27583
2Kalle Åkerman Sjöström9021333
3Christoffer Andersén911338
Västerås SOK 3
1Noa Sjöstrand9884855
2Henrik Hamrefors9980422
3Sixten Törnqvist9000522

D16 V (5)

NamnLaguppställning
Köping-Kolsva OK 1
1Jonna Sandberg720609
2Kornelia Rådberg38398
3Andrea Lamprecht620715
Surahammars SOK 1
1Ida Hallin2058282
2Rebecka Hasler437568
 My Velander446087
3Wilma Thornell451724
Västerås SOK 1
1Kristina Lindgren9102108
2Maja Ahlström7040902
 
3Klara Åkerman Sjöström9031028
Västerås SOK 2
1Felicia Sahlén1031010
2Fanny Andersson405179
 
3Maja Holmgren1010406
Västerås SOK 3
1Amanda Hall7030227
2Hanna Hermann2101568
3Ida Larsson990502

H16 V (6)

NamnLaguppställning
Arboga OK 1
1Filip Bäck2075428
2Daniel Jensen1408731
 David Eriksson1408723
3Casper Vånsjö437353
Arboga OK 2
1Gustav Göransson7020712
2Eric Bäck2075357
3Tilda Wigforss409539
Västerås SOK 1
1Martin Sandqvist1401355
2Lucas Ahlström8030622
 
3Andreas Näslund562001
Västerås SOK 2
1Tamás Szüts9081247
2Kristoffer Klarin39481
 Oscar Lindblom9030925
3Markus Österlund937800
Västerås SOK 3
1Axel Tarkpea1418834
2Simon Svensson1350585
3Pontus Lindgren9102110
Västerås SOK 4
1Hugo Frisk8070800
2Sixten Slagbrand1000929
3Emil Ahlström7020125

H12 V (9)

NamnLaguppställning
Arboga OK 1
1Amanda Bäck2075423
2Selma Wickström259153
3Alva Wickström228247
Arboga OK 2
1Ture Holmstrand207298
2Rasmus Vånsjö228233
 Albin Andersson
3Tova Grönberg1408738
Köping-Kolsva OK 1
1Jakob Sandberg7088176
2Josefin Sandberg727603
 Castor Rådberg402714
 Hampus Enarsson
3Ville Sjöblom
Surahammars SOK 1
1Linus Hallin2075444
2Edwin Asplund437561
3Ludvig Hasler446081
Surahammars SOK 2
1Vidar Nettelmark2058258
2Albin Velander2058279
3Anton Velander2058280
Västerås SOK 1
1Carl Sandqvist1401357
2Lovisa Björnberg409880
 Rasmus Viertel6193
 Frida Herbst403983
3Erik Palm39234
Västerås SOK 2
1Elvira Björnberg940316
2Filip Andersson403981
 Alicia Hermann2104324
 Freja Ivermark780421
3Ebba Thenander2107360
Västerås SOK 3
1Elis Wiklund1135255
2Hugo Zetterberg43045
 Elin Palm347130
3Samuel Lindqvist1401345
Västerås SOK 4
1Kajsa Hall7050311
2Gustav Thenander2107107
 Freja Fors37372
3Nova Sahlén1060210

D40 V (2)

NamnLaguppställning
Sala OK 1
1Erica Gunnarsson16907
2Anna Norrbom9680426
Surahammars SOK 1
1Sofia Hasler2058297
2Elisabeth Stödeman449289

H40 V (3)

NamnLaguppställning
Surahammars SOK 1
1Lars-Erik Hasler7201152
2Henrik Hallin9102587
Surahammars SOK 2
1Magnus Thornell356079
2Stefan Bjurstedt244270
Vandrarringen 1
1Tomas Jonsson9101544
2Sören Lindgren9680329

D50 V (2)

NamnLaguppställning
Västerås SOK 1
1Eva Wadman208818
2Inger Gunnarsson997933
Västerås SOK 2
1Elisabeth Westman9640524
2Gunilla Boman347192

H50 V (5)

NamnLaguppställning
Sala OK 1
1Johan Engvall37674
2Peter Kraft39852
Vandrarringen / Västerås SOK 4
1Hans Westman9600702
2Lennart Myrehed331029
Västerås SOK 1
1Magnus Larsson671018
2Per Wadman208528
Västerås SOK 2
1Anders Rooth8180561
2Ulf Hamrefors671400
Västerås SOK 3
1Per Sundström9630310
2Stefan Törnqvist439912

D60 V (4)

NamnLaguppställning
Hallstahammars OK 1
1Gudrun Persson25308
2Annika Norström25314
Sala OK 1
1Gun Jansson16919
2Tanja-Birgit Söderström9550304
Vandrarringen 1
1Anna-Karin Johansson439897
2Eva Kjellman9441211
Västerås SOK 1
1Lena Jakobsson39065
2Margareta Löfqvist244847

H60 V (6)

NamnLaguppställning
Köping-Kolsva OK 1
1Kenneth Larsson570108
2Ola Lindholm1510304
Köping-Kolsva OK 2
1Leif Wadman9530525
2Mats Landquist18932
Köping-Kolsva OK 3
1Anders Waldemarsson530508
2Pelle Höök570718
Surahammars SOK 1
1Håkan Trollvad306703
2Anders Gunnarsson443441
Västerås SOK 1
1Hans-Erik Skalberg202277
2Lars Jakobsson9510803
Västerås SOK 2
1Hans Andersson9411016
2Hans Greijer1491126

D70 V (1)

NamnLaguppställning
Sala OK 1
1Inger Olsson16902
2Maud Bengtsson16901

H70 V (5)

NamnLaguppställning
Köping-Kolsva OK 1
1Alf Lindberg581246
2Bo Lindkvist209633
Köping-Kolsva OK 2
1Karl-Gustav Klemets1430619
2Bo Karlsson244177
Sala OK 1
1Sören Johansson9431024
2Kenneth Jansson16905
Västerås SOK 1
1Per Haeppling2060859
2Kuno Österlund409866
Västerås SOK 2
1Lars-Erik Rask9420423
2Göran Andersson25696

D21 Ö (7)

NamnLaguppställning
Hagaby GoIF Örebro 1
1Josefine Wallenhammar8201204
2Amélie Wallenhammar13881
3Benita Månsson900608
Hagaby GoIF Örebro 2
1Karin E Gustafsson920310
2Lovisa Falk919102
3Eva Gustafsson940329
KFUM Örebro OK 1
1Kristin Jacobson830518
2Emma Victorin16119
3Elisabet Halvarsson840309
OK Milan 1
1Josefin Erlandsson7970101
2Lisa Westerberg9890206
3Saga Sander9802150
OK Milan 2
1Therese Korkeakoski27364
2Susanne Eriksson870118
3Jessica Nilsson951404
OK Tisaren 1
1
2
3
OK Tisaren 2
1
2
3

H21 Ö (10)

NamnLaguppställning
Hagaby GoIF Örebro 1
1Jakob Wallenhammar890304
2Oskar Eklöf880922
3Viktor Larsson504211
Hagaby GoIF Örebro 2
1Samuel Andersson998399
2Andreas Yngström890201
3Mathias Jansson9770114
Hagaby GoIF Örebro 3
1Johan Eriksson870308
2Johannes Äng982008
3Johan Persson850515
KFUM Örebro OK 1
1Oskar Arlebo770611
2Erik Groth7410180
3Jacob Eriksson9970417
KFUM Örebro OK 2
1Lars Jonhed16145
2Marcus Halvarsson975346
3Martin Fagerlund2060722
OK Milan 1
1Per Eklöf9102012
2Jakob Fransson9707100
3Jonas Lindahl888707
OK Tisaren 1
1
2
3
OK Tisaren 2
1
2
3
OK Tisaren 3
1
2
3
OK Tisaren 4
1
2
3

D16 Ö (4)

NamnLaguppställning
Almby IK 1
1Sofie Bodin9031009
2Sofia Green1222442
3Sofie Franzén9020511
Garphyttans IF 1
1Signe Schagerström444761
2Stina Bern8040917
 
3Anna Nilsson417695
KFUM Örebro OK 1
1Lovisa Gustafsson9020325
2Julia Berg451124
3Karin Lindgren8030425
OK Tisaren / Hagaby GoIF Örebro 1
1Lisa Hallmén9010519
2Ellen Andersson2095118
3Amanda Sjödin9040208

H16 Ö (4)

NamnLaguppställning
Almby IK 1
1Johannes Green1222441
2Karl Kylborn9040305
3Johan Alpberg611012
KFUM Örebro OK 1
1Linus Malm7020610
2Hugo Örn9040914
3William Segura7010922
KFUM Örebro OK 2
1Anton Kruse7933820
2Gustav Askroth7030114
3Marcus Klasenius9010812
OK Tisaren 1
1Emil Larsson9041027
2Linus Karlsson9000416
 Noel Helmersson1040821
3Valter Pettersson1020817

HD12 Ö (7)

NamnLaguppställning
Garphyttans IF 1
1Måns Bergqvist449669
2Axel Nilsson228028
 Isak Fredriksson449686
 Joel Fredriksson449677
3Rasmus Doering450677
Garphyttans IF 2
1Nelly Mårtensson7207635
2Elin Doering2067111
 Fabian Bergqvist449664
 
3Marius Dahlberg449692
Hagaby GoIF Örebro 1
1Lukas Fogel2058878
2Emil Ekdahl2062076
 Jona Nolåkers2058856
 Fia Andersson2095109
3Ville Östling449410
KFUM Örebro OK 1
1Olle Malm9050207
2Lisa Malm428914
3Julia Gustafsson9060713
KFUM Örebro OK 2
1Viktor Jonhed449039
2Ella Kruse7675057
3Johanna Berg450023
Lindebygdens OK 1
1Axel Thybeck8070131
2Oliver Arnesson435837
 Penny Haglund352087
3Lovisa Thybeck8080805
OK Tisaren 1
1Alfred Sjödin9102162
2Isak Larsson9102152
 Maja Sjödin9102607
 Philip Sjödin9102608
3Robin Helmersson1060520

D35 Ö (3)

NamnLaguppställning
KFUM Örebro OK 1
1Iva Fagré29746
2Elin Sundkvist Berg451149
OK Milan 1
1Ulrika Sander42887
2Ingela Pettersson2075443
OK Tisaren 1
1Annelie Hallblom41706
2Karin Andersson9702258

H35 Ö (1)

NamnLaguppställning
Garphyttans IF 1
1Björn Bergqvist730314
2Niklas Doering7501261

H45 Ö (4)

NamnLaguppställning
Hagaby GoIF Örebro 1
1Örjan Säker1220708
2Hans Egefalk444681
Hagaby GoIF Örebro 2
1Christer Alm9060191
2Mikael Andersson2095482
KFUM Örebro OK 1
1Örjan Vellet7206850
2Stefan Aronsson720500
OK Tisaren 1
1Jonas Pettersson670202
2Nils Aronsson7630512

D55 Ö (1)

NamnLaguppställning
OK Tisaren 1
1Barbro Isaksson17306
2Britt-Marie Forsgren41704

H55 Ö (7)

NamnLaguppställning
Almby IK 1
1Åke Strid601117
2Håkan Svensson9590419
Hagaby GoIF Örebro 1
1Lars Persson560601
2Jan Gustafsson560514
Hagaby GoIF Örebro 2
1Anders Larsson44079
2Hans-Olof Carlsén246645
Lindebygdens OK 1
1Klas Thybeck25025
2Henrik Hallor626614
Lindebygdens OK 2
1Eddie Israelsson2065367
2Lage Jonsson2077378
OK Milan 1
1Stefan Öberg2075499
2Lars Östlin9530822
OK Milan 2
1Jan-Åke Israelsson245981
2Jan-Åke Stolt Karlsson1196009

H65 Ö (1)

NamnLaguppställning
Lindebygdens OK 1
1Rolf Helmersson2065303
2Anders Holmberg2065344

H75 Ö (4)

NamnLaguppställning
Hagaby GoIF Örebro 1
1Arne Yngström13840
2Tord Lidström13834
Lindebygdens OK 1
1Gert Ingvarsson435842
2Lars Ivan Carlsson2065306
OK Järnbärarna 1
1Ove Johansson2095421
2Hjalmar Nordquist2095424
OK Tisaren 1
1Kurt Åberg17339
2Sten Sundin216441

Öppen Mix (3)

NamnLaguppställning
Centrum OK / IF Start 1
1
2Henrik Hellborg441705
3Karin Fägerlind537853
Fagersta OK 1
1Lovisa Bylund452316
2Ludvig Bylund452378
3Maria Bylund452307
OK Hedströmmen 1
1Ida Paananen354318
2Marie Åsberg445518
3Roger Åsberg7413951

Annonser