Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisationDölj laguppställningar

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 1000 anmälda lag.

10MILA-KAVLEN (330)

NamnLaguppställning
Alfta-Ösa OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Angelniemen Ankkuri 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Anttolan Urheilijat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Asker SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ASO Sillery 1
1Camille Andre
2Simon Blum
3Olivier Guenin
4Christophe Schneider
5Marie Blum
6Nathalie Guenin
7Celine Schneider
8Clement Hery
9Sidoine Andre
10Antoine Guenin
Attunda OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Attunda OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Attunda OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Avesta OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
avon ok / CSLG Melun / Guyancourt Orientation 78 / OPA Montigny 1
1Axel Pannier
2Toussaint Tom
3Toussaint Stephane
4Juste Raimbault
5Jon-Markus Delaume
6Toussaint Perrine
7Pascal Pannier
8ArnaudJean Dumas
9Valentin Payssan
10Timothée Legrand
Bækkelagets SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Bækkelagets SK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ballerup OK 1
1Claus Cederberg
2Lars Rasmussen
3Kent Pihl
4Mathias Karlå
5Frank Rasmussen
6Lars Bech Jensen
7Torben Schorlemmer
8Christian Olsen
9Ole Meldgaard
10Anders Vejgaard
Bergnäsets AIK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Boxholm-Mjölby OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Bredaryds SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Bromma-Vällingby SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Centrum OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Centrum OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Domnarvets GOIF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Eiker OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Eksjö SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Eksjö SOK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
England Juniors 1
1Joe Hudd
2Duncan Harris
3Adam Conway
4Alan Irving
5Anna Harris
6Caitlin Irving
7Joe Sunley
8Frank Townley
9Charlie Rennie
10Laurence Townley
Espoon Akilles 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Espoon Suunta 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Espoon Suunta 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Falkenbergs OK / FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 1
1Fredrik Johansson
2Tim Johansson
3Henrik Bengtsson
4Lennart Bengtsson
5Claes Andersson
6Sven-Åke Bengtsson
7Ronnie Andersson
8Rasmus Blockgren
9Jesper Nelsén
10Jonatan Andersson
Falköpings AIK OK / Gudhems IF 1
1Niclas Ståhl
2Patrik Wallin
3Jonas Niklasson
4Jan Hjort
5Mattias Hedfjärd
6Magnus Niklasson
7Håkan Sonesson
8Adam Fredén
9Erik Löseth
10Jonas Hjert
FarumTisvilde OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
FarumTisvilde OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Finspångs SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
FK Göingarna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
FK Herkules 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Forsa OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fossum IF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fossum IF 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fredrikstad SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fredrikstad SK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fredrikstad SK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Freidig 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Freidig 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Freidig 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Frol IL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Frösö IF / OK Storsjön / Åre OK / Östersunds OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Gotlands OF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Gotlands OF 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Gustavsbergs OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Gävle OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Göteborg-Majorna OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Göteborg-Majorna OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Göteborg-Majorna OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hagaby GoIF Örebro 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Halden SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Halden SK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Halden SK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Halmstad OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10Björn Karlsson
Haninge SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Haninge SOK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Haninge SOK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hauhon Sisu 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hautes Vosges Orientation 1
1Vincent Arnould
2Coline Luthringer
3Manuel Zenevre
4Benoît-Louis Rousson
5Célian Steiner
6Delphine Poirot
7Damien Baillon
8Karine Dharreville
9Luthringer Francois
10Nils Creusat
Hellas Orientering 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 1
1Simon Harden
2Albin Kronkvist
3Christian Johansson
4Erik Alnervik
5Jonas Bengtsson
6Anton Marmelid
7Jacob Moberg
8Axel Orrhede
9Agust Kronkvist
10Patrik Johansson
Helsingin Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Helsingin Suunnistajat 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Heming Orientering 1
1Ulrik Astrup Arnesen
2Kasper Fosser
3Johan Svedberg
4Lars Laulo
5Petter Astrup Arnesen
6Karl Even Rygh
7Magnus Eide-Fredriksen
8Bjørn Anders Flågen
9Nils Petter Fremming
10Harald Astrup Arnesen
Heming Orientering 2
1Kimme Arnesen
2Kristian Østermann
3Henrik Reusch
4Christian Reusch
5August Syrdal Øen
6Knut Erling Øen
7Ola Peter Krohn Gjessing
8Ferdinand Fremming
9Roger Østvold
10Ulrika Strup
Hestra IF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hiidenkiertäjät 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hiidenkiertäjät 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hiisirasti 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hyvinkään Rasti 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IF Femman 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IF Hagen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IF Sturla 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IF Thor 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IF Thor 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Göteborg Orientering 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Göteborg Orientering 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Göteborg Orientering 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Hedemora OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Lidingö SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Lidingö SOK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Lidingö SOK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Lidingö SOK 4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Mora OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Mora OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Mora OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IFK Umeå 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IGTISA 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IK Gandvik 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IK Hakarpspojkarna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IK Hakarpspojkarna 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IK Uven 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IL Tyrving 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IL Tyrving 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Indre Østfold OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Joutsenon Kullervo 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Jämsän Retki-Veikot 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järfälla OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järfälla OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järfälla OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järla Orientering 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järla Orientering 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järla Orientering 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järla Orientering 4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Jönköpings OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kalevan Rasti 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kalmar OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kamrat och IF KIF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kangasala SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Karlskrona SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Katrineholms OK / OK Tor 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kemiön Kiilat 1
1Tukeva Kiila
2Lihava Kiila
3Paksu Kiila
4Pullukka Kiila
5Pyylevä Kiila
6Pönäkkä Kiila
7Isoluinen Kiila
8Ylipainoinen Kiila
9Rehevä Kiila
10Läski Kiila
KFUM Örebro OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
KFUM Örebro OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kils OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kongsberg OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kongsberg OL 2
1Antoine Bécart
2Mathis Gennaro
3Julien Vuitton
4Sabin Coupat
5Mathis Reboul
6Sami Lasfar
7Antoine Faure
8Victor Gonet
9Tomás Lima Alves
10Quentin Andrieux
Konnerud IL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Koovee 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Koovee 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Korsnäs IF OK / Storviks IF 1
1Hans-Åke Skött
2Svante Lindgren
3
4Magnus Fredriksson
5Sven Olsson
6Therese Bergqvist
7
8Johanna Börjesson Eriksson
9Jennie Börjesson Eriksson
10Joel Börjesson Eriksson
Korven Honka 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kouvolan Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kristiansand OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kristiansand OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kristiansand OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kungälvs OK / Stenungsunds OK 1
1Magnus Hedman
2Björn Groth
3Anders Thulin
4Aron Laurell Håkansson
5Daniel Hägerstrand
6Marcus Wetter
7Fritjof Aderstedt Althoff
8Jussi Aumo
9Erik Aderstedt
10Martin Lindqvist
Kuopion Suunnistajat 1
1Jani Nissinen
2Aleksi Sopo
3Juha Vartiainen
4Aapo Aaltio
5Ville Pasanen
6Antto-Iiro Suhonen
7Arto Niiranen
8Janne Kukkonen
9Aleksi Tuovinen
10Sampo Hyppola
Kuzmolovo 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
KVS Šumperk 1
1
2
3
4Pan Tomanek
5
6
7
8
9
10
Köping-Kolsva OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lahden Suunnistajat-37 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lahden Suunnistajat-37 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lappeen Riento 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lerums SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lillomarka OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lillomarka OL 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Linköpings OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Linköpings OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Linköpings OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lunds OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lunds OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lustens OK / SK Örnen 1
1Henrik Gynnemo
2Lars-Ola Westerlund
3Stina Eriksson
4Robert Nilsson
5Torbjörn Magnusson
6Sandra Boman
7Björn Engström
8Per Andersson
9Kristian Ståhl
10Johan Larengrens
Lynx 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lynx 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Långhundra IF 1
1Simon Jakobsson
2Anton Sundgren
3Jesper Kullin Alfredsson
4Hugo Lindell
5Fredrik Wigertz
6Erik Åhlin
7Arvid Umegård
8Johan Lindahl
9Conny Forsberg
10Samuel Hedlund
Långhundra IF 2
1Peter Hambäck
2Robin Pousette
3Johan Jakobsson
4Patrik Servin
5Jens Lindquist
6Joakim Almtorp
7Karl Brahm
8Klas Birgersson
9Axel Leijon Thorell
10Sven Wigertz
Malmby IF 1988 Jubileumslag 1
1Mats Olov Fryxell
2Sven Olov Hellström
3Mats Sundbüe
4Fredrik Smedberg
5Leif Eriksson
6Kjell Ericsson
7Mikael Lindqvist
8Anders Jönsson
9Pål Schmidt
10Jörgen Axelsson
Malungs OK Skogsmårdarna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Malungs OK Skogsmårdarna 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Markbygdens OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Mjøs-o 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Mjøs-o 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Motala AIF OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
MS Parma 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
MS Parma 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Mullsjö SOK 1
1Erik Nero
2Hugo Ström
3Axel Nalbin
4William Lundstedt
5Patrick Ericson
6Klaes Axelsson
7Stina Nero
8Alfred Pettersson
9
10Ludvig Danfors
NAIS Orienteringsklubb 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nord West 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NTNUI 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NTNUI 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NTNUI 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NTNUI 4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NTNUI 5
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NTNUI 6
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nydalens Skiklub 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nydalens Skiklub 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nydalens Skiklub 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nydalens Skiklub 4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nyköpings OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nyköpings OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nynäshamns OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9Mattias Östholm
10
OK Alehof 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Denseln 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Denseln 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Denseln 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Djerf / Kristinehamns OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Enen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Gipen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Gränsen 1
1Jonatan Fridolfsson
2Hampus Lindman
3Mats Holmberg
4Daniel Håkansson
5Tomas Fridén
6Rikard Hult
7Tobias Haag
8Simon Björnehäll
9Thomas Persson
10Tobias Den Braver
OK Hammaren 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Hällen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Hällen 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Klemmingen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Klemmingen 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Kolmården 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Kullingshof 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Kåre 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Kåre 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Landehof / Frölunda OL / Sjövalla FK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Linné 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Linné 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Linné 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Linné 4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Löftan 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Milan 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Moss 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Måsen 1
1Andreas Magnusson
2Kent Börjesson
3Tobias Janzon Sjöstedt
4Ingemar Magnusson
5Stefan Westlin
6Sten Åhlin
7Johan Hammarström
8Emil Hammarström
9Karri Lindell
10Tobias von Kronhelm
OK Nolaskogsarna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Orinto 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Orion 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Orion 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Pan Århus 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Pan Århus 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Pan-Kristianstad 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Pan-Kristianstad 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Raseborg 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Ravinen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Ravinen 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Ravinen 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Ravinen 4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Renen / OK Sarven / Piteå IF Orienteringsklubb / Vittjärvs IK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Rodhen 1
1
2
3
4Simon Andersson
5
6
7
8
9
10Torbjörn Jacobsson
OK Roslagen 1
1
2Liutauras Bilevicius
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Roslagen 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Roxen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Skogshjortarna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Skogshjortarna 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Södertörn 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Södertörn 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Södertörn 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Tisaren 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Tisaren 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Tranan 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Trian 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Tyr 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Österåker 1
1
2
3
4Tomas Albinsson
5
6
7
8
9
10
OK77 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OL Tønsberg og Omegn 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Oppsal Orientering 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Oppsal Orientering 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Paimion Rasti 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Paimion Rasti 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Pihkaniskat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Porsgrunn OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Pälkäneen Luja-Lukko 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rajamäen Rykmentti 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rasbo IK / Länna IF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rastikarhut 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rasti-Lukko 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rastivarsat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Raumar Orientering 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rehns BK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rehns BK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ringerike OL 1
1Sander Arnevik
2Juha Viena
3Stig Melling
4Lars-Inge Arnevik
5Monica Berglund
6Ida Hope
7
8Lars Berglund
9Oskar Arnevik
10
Ronneby OK 1
1Dawid Stefanski
2Mikolaj Dutkowski
3Thomas Johannesson
4
5Torgny Lindström
6Linus Vernström
7Robert Niewiedziala
8Maciej Hewelt
9Simon Giselsson
10Denys Shcherbakov
Rånäs OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rånäs OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Saarijärven Pullistus 1
1Teemu Kulmala
2Aapo Häkkinen
3Jorma Hirvensalo
4Pellervo Kässi
5Timo Kulmala
6Timo Ålgars
7Jaakko Kulmala
8Raine Kivelä
9Markku Helle
10Jussi Mäkelä
Savo-Karjalan Suunnistus 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Siilin Rasti 1
1Markus Pörsti
2Jyri Mäkäläinen
3Antti Rönnemaa
4Elmeri Voutilainen
5Pekka Torvinen
6Erkki Saarijärvi
7Pasi Oravainen
8Henri Jääskeläinen
9Pauli Kukkola
10Petri Väänänen
SK Suuntavaisto 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
SK Uranus 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
SK Vuoksi 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Skarpnäcks OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Skattkärrs SOK / IK Vikings OK / Lesjöfors SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Skellefteå OK 1
1Mikael Lindmark
2Jörgen Johansson
3Ulf Hägglund
4Martin Åkerlund
5Patrik Wennberg
6Arvid Feil Lindmark
7Tobias Söderlund
8Jakob Forsselius
9Anders Lindgren
10Claes Lundström
Skogslöparna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Skåneslättens OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
SMHI IF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Snättringe SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Snättringe SK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Snättringe SK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Stora Tuna OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Stora Tuna OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Strängnäs-Malmby OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sundbybergs IK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sundbybergs IK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sundsvalls OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sundsvalls OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Surahammars SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Suunta Jyväskylä 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Suunta-Sepot 1
1Ville Mäkelä
2Samuel Vainiomäki
3Markus Vainiomäki
4Jaakko Mäkelä
5Tatu Saari
6Pasi Lahtinen
7Lassi Kyllönen
8Ville Jokela
9Tuomas Asikainen
10Jussi Seppä
Sävedalens AIK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sävedalens AIK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Söders-Tyresö 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Söders-Tyresö 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Södertälje-Nykvarn OF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Södertälje-Nykvarn OF 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Södertälje-Nykvarn OF 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Søllerød OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Søllerød OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tacton Systems AB 1
1Jon Lindmark
2Andreas Edlund
3Jonas Sjöblom
4Henrik Flordal
5Per Wolgast
6Jennie Blomqvist
7Anders Ingestedt
8Jakob Heinemann
9Axel Flordal
10Cristian Franzén
Tampereen Pyrintö 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tampereen Pyrintö 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tibro OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tio Rättens Män 1
1Juha Tokola
2Janne Nurminen
3Tuomas Ojanen
4Pekka Niemelä
5Urpo Väänänen
6Jukka Salo
7Saara Malinen
8Ari-Pekka Koivisto
9Markus Kari
10Matti Huttunen
Tjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tolered-Utby Ol-klubb 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Trollhättans SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
TSM Ještědské oblasti 1
1Jiří Valeš
2František Kolovský
3Ondřej Budský
4Tomáš Thoř
5Jakub Bílý
6Jan Kočíb
7Ondřej Pova
8Josef Nagy
9David Pustai
10Matěj Burda
TSM Praha 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tullinge SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tullinge SK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tullinge SK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tumba-Mälarhöjden OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tumba-Mälarhöjden OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tumba-Mälarhöjden OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Turun Metsänkävijät 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Turun Metsänkävijät 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Turun Metsänkävijät 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Turun Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Täby OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Täby OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Täby OK 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Uddevalla OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ulricehamns OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vaajakosken Terä / Ikaalisten Nouseva-Voima 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vaajakosken Terä 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vallentuna-Össeby OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Varegg Fleridrett 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Waxholms OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vehkalahden Veikot 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Perhon Kiri 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Vihtavuoren Pamaus 1
1
2
3
4
5
6Heikki Kekoni
7
8
9
10
Väddö 88 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Väsby OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Västerbergslagens OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Västerås SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Västerås SOK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Växjö OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Växjö OK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ås-NMBU Orientering 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ärla IF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ärla IF 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

DAMKAVLEN (332)

NamnLaguppställning
Alfta-Ösa OK 1
1
2
3
4
5
Alfta-Ösa OK 2
1
2
3
4
5
Angelniemen Ankkuri 1
1
2
3
4
5
Angelniemen Ankkuri 2
1
2
3
4
5
Anttolan Urheilijat 1
1
2
3
4
5
Asker SK 1
1
2
3
4
5
Asker SK 2
1
2
3
4
5
ASO Sillery 1
1Justine Guenin
2Nathalie Bouche
3Renee Schwartz
4Lucie Alafort
5Virginie Blum
Attunda OK 1
1
2
3
4
5
Attunda OK 2
1
2
3
4
5
Attunda OK 3
1
2
3
4
5
Attunda OK 4
1
2
3
4
5
Avesta OK 1
1
2
3
4
5
Bækkelagets SK 1
1
2
3
4
5
Bredaryds SOK 1
1
2
3
4
5
Bredaryds SOK 2
1
2
3
4
5
Bromma-Vällingby SOK 1
1
2
3
4
5
Byåsen IL 1
1
2
3
4
5
Centrum OK 1
1
2
3
4
5
Centrum OK 2
1
2
3
4
5
Czech West O-team 1
1
2
3
4
5
Domnarvets GOIF 1
1
2
3
4
5
Domnarvets GOIF 2
1
2
3
4
5
Eds SK / OK Skärmen / Åmåls OK 1
1Erika Källvik Leufvén
2Johanna Källvik Leufvén
3Erika Jensen
4Maria Eriksson
5Sofia Johansson
Eiker OL 1
1
2
3
4
5
Eiker OL 2
1
2
3
4
5
Eksjö SOK 1
1
2
3
4
5
Eksjö SOK 2
1
2
3
4
5
Espoon Akilles 1
1
2
3
4
5
Espoon Suunta 1
1
2
3
4
5
Espoon Suunta 2
1
2
3
4
5
Falkenbergs OK 1
1
2
3
4
5
Falköpings AIK OK 1
1Vilma Blennow
2Ellen Blennow
3Johanna Hagström
4Amanda Blennow
5Alva Sonesson
Falköpings AIK OK 2
1Elsa Sonesson
2Moa Skoog
3Tindra Hjort
4Lisa Weimann
5Alma Vilhelmsson
FarumTisvilde OK 1
1
2
3
4
5
FarumTisvilde OK 2
1
2
3
4
5
Finspångs SOK 1
1
2
3
4
5
Finspångs SOK 2
1
2
3
4
5
FK Göingarna 1
1
2
3
4
5
Forsa OK 1
1Hanna Kjellin
2Elin Johansson
3Malin Lindberg
4Åsa Eriksson
5Ellen Forsgren
Fossum IF 1
1
2
3
4
5
Fossum IF 2
1
2
3
4
5
Fredrikstad SK 1
1
2
3
4
5
Freidig 1
1
2
3
4
5
Freidig 2
1
2
3
4
5
Frol IL 1
1
2
3
4
5
Frösö IF / OK Storsjön / Åre OK / Östersunds OK 1
1
2
3
4
5
Gotlands OF 1
1
2
3
4
5
Gotlands OF 2
1
2
3
4
5
Gustavsbergs OK 1
1
2
3
4
5
Gävle OK 1
1
2
3
4
5
Göteborg-Majorna OK 1
1
2
3
4
5
Göteborg-Majorna OK 2
1
2
3
4
5
Göteborg-Majorna OK 3
1
2
3
4
5
Göteborg-Majorna OK 4
1
2
3
4
5
Göteborg-Majorna OK 5
1
2
3
4
5
Hagaby GoIF Örebro 1
1
2
3
4
5
Hagaby GoIF Örebro 2
1
2
3
4
5
Halden SK 1
1
2
3
4
5
Halden SK 2
1
2
3
4
5
Halden SK 3
1
2
3
4
5
Halmstad OK 1
1
2
3
4
5
Haninge SOK 1
1
2
3
4
5
Hellas Orientering 1
1
2
3
4
5
Hellas Orientering 2
1
2
3
4
5
Helsingin Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
Helsingin Suunnistajat 2
1
2
3
4
5
Heming Orientering 1
1Sofie Skyttersæter Iversen
2Signe Astrup Arnesen
3Hanna Eckhardt Andresen
4Live Østvold
5Maya Arnesen
Heming Orientering 2
1Malene Jebsen
2Marit Inngjerdingen
3Ann Elin Flågen
4Ida Marie Flågen
5Hanne Marthe Østvold
Hestra IF 1
1
2
3
4
5
Hiidenkiertäjät 1
1
2
3
4
5
Hiisirasti 1
1
2
3
4
5
HJS-Vansbro OK 1
1
2
3
4
5
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
Hämeenlinnan Suunnistajat 2
1
2
3
4
5
Härlövs IF 1
1Clara Dahl
2Alma Leijon
3Caroline Lindelöw
4Elinor Lindelöw
5Irmalinn Nilsson
Härnösands OK 1
1
2
3
4
5
IF Femman 1
1
2
3
4
5
IF Hagen 1
1
2
3
4
5
IF Sturla 1
1
2
3
4
5
IF Sturla 2
1
2
3
4
5
IF Thor 1
1
2
3
4
5
IF Thor 2
1
2
3
4
5
IFK Göteborg Orientering 1
1
2
3
4
5
IFK Göteborg Orientering 2
1
2
3
4
5
IFK Göteborg Orientering 3
1
2
3
4
5
IFK Göteborg Orientering 4
1
2
3
4
5
IFK Hedemora OK 1
1
2
3
4
5
IFK Lidingö SOK 1
1
2
3
4
5
IFK Lidingö SOK 2
1
2
3
4
5
IFK Lidingö SOK 3
1
2
3
4
5
IFK Lidingö SOK 4
1
2
3
4
5
IFK Lidingö SOK 5
1
2
3
4
5
IFK Lidingö SOK 6
1
2
3
4
5
IFK Mora OK 1
1
2
3
4
5
IFK Mora OK 2
1
2
3
4
5
IK Hakarpspojkarna 1
1
2
3
4
5
IK Hakarpspojkarna 2
1
2
3
4
5
IK Hakarpspojkarna 3
1
2
3
4
5
IK Uven 1
1
2
3
4
5
IL Tyrving 1
1
2
3
4
5
IL Tyrving 2
1
2
3
4
5
IL Tyrving 3
1
2
3
4
5
IL Tyrving 4
1
2
3
4
5
Joutsenon Kullervo 1
1
2
3
4
5
Järfälla OK 1
1
2
3
4
5
Järfälla OK 2
1
2
3
4
5
Järla Orientering 1
1
2
3
4
5
Järla Orientering 2
1
2
3
4
5
Järla Orientering 3
1
2
3
4
5
Jönköpings OK 1
1
2
3
4
5
Jönköpings OK 2
1
2
3
4
5
Kalevan Rasti 1
1
2
3
4
5
Kalmar OK 1
1
2
3
4
5
Kamrat och IF KIF 1
1
2
3
4
5
Kangasala SK 1
1
2
3
4
5
Kangasala SK 2
1
2
3
4
5
Karlskrona SOK 1
1
2
3
4
5
Kexholms SK / SOK Aneby 1
1Alma Gustafsson
2Johanna Jonsson
3Kristin E Karlsson
4Lovisa Blomgren
5Martina Jansson
KFUM Örebro OK 1
1
2
3
4
5
KFUM Örebro OK 2
1
2
3
4
5
Kils OK 1
1
2
3
4
5
Kokkolan Suunnistajat / Vetelin Urheilijat 1
1Venla Venetjoki
2Greta Biskop
3Anne Polso
4
5Tanja Rannila
Kongsberg OL 1
1
2
3
4
5
Kongsberg OL 2
1
2
3
4
5
Kongsberg OL 3
1Marine Dudoignon
2Amandine Cavarroc
3Cécile Calandry
4Zoé Villar
5Lilou Pauly
Konnerud IL 1
1
2
3
4
5
Konnerud IL 2
1
2
3
4
5
Koovee 1
1
2
3
4
5
Koovee 2
1
2
3
4
5
Kouvolan Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
Kristiansand OK 1
1
2
3
4
5
Kungälvs OK 1
1Ellika Groth
2Elina Hanson
3Johanna Nilsson
4Isabella Aumo
5Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK 2
1Anna Berlin
2Kristin Ekdala
3Anna Frantz
4Hanna Rangert
5Jeannette Aumo
Kuopion Suunnistajat 1
1Anna Moilanen
2Miitu Korhonen
3Laura Joonas
4Johanna Räsänen
5Juliaana Näsi
Kuopion Suunnistajat 2
1Noora Kurri
2Emmi Järvelä
3Hanna Väätäinen
4Sirpa Suhonen
5Tiina Torvela
KVS Šumperk 1
1
2
3
4
5
Köping-Kolsva OK 1
1
2
3
4
5
Lahden Suunnistajat-37 1
1
2
3
4
5
Lahden Suunnistajat-37 2
1
2
3
4
5
Leksands OK 1
1
2
3
4
5
Lerums SOK 1
1
2
3
4
5
Lillomarka OL 1
1
2
3
4
5
Lillomarka OL 2
1
2
3
4
5
Linköpings OK 1
1
2
3
4
5
Linköpings OK 2
1
2
3
4
5
Linköpings OK 3
1
2
3
4
5
Linköpings OK 4
1
2
3
4
5
Lunds OK 1
1
2
3
4
5
Lynx 1
1
2
3
4
5
Lynx 2
1
2
3
4
5
Lynx 3
1
2
3
4
5
Långhundra IF 1
1Lovisa Hambäck
2Emma Bromark
3Sara Bengtsson
4Maria Bengtsson
5Lovisa Wigertz
Malungs OK Skogsmårdarna 1
1
2
3
4
5
Markbygdens OK 1
1
2
3
4
5
Mjøs-o 1
1
2
3
4
5
Mjøs-o 2
1
2
3
4
5
MS Parma 1
1
2
3
4
5
MS Parma 2
1
2
3
4
5
Mölndal Outdoor IF 1
1
2
3
4
5
NAIS Orienteringsklubb 1
1
2
3
4
5
NTNUI 1
1
2
3
4
5
NTNUI 10
1
2
3
4
5
NTNUI 2
1
2
3
4
5
NTNUI 3
1
2
3
4
5
NTNUI 4
1
2
3
4
5
NTNUI 5
1
2
3
4
5
NTNUI 6
1
2
3
4
5
NTNUI 7
1
2
3
4
5
NTNUI 8
1
2
3
4
5
NTNUI 9
1
2
3
4
5
Nydalens Skiklub 1
1
2
3
4
5
Nydalens Skiklub 2
1
2
3
4
5
Nydalens Skiklub 3
1
2
3
4
5
Nydalens Skiklub 4
1
2
3
4
5
Nyköpings OK 1
1
2
3
4
5
Nyköpings OK 2
1
2
3
4
5
OK Denseln 1
1
2
3
4
5
OK Denseln 2
1
2
3
4
5
OK Denseln 3
1
2
3
4
5
OK Djerf 1
1
2
3
4
5
OK Enen 1
1
2
3
4
5
OK Gränsen 1
1Sari Håkansson
2Helena Lindman
3Irma Fridolfsson
4Alma Haag
5Karin Håkansson
OK Hammaren 1
1
2
3
4
5
OK Hammaren 2
1
2
3
4
5
OK Hällen 1
1
2
3
4
5
OK Klemmingen 1
1
2
3
4
5
OK Kolmården 1
1
2
3
4
5
OK Kolmården 2
1
2
3
4
5
OK Kåre 1
1
2
3
4
5
OK Kåre 2
1
2
3
4
5
OK Kåre 3
1
2
3
4
5
OK Linné 1
1
2
3
4
5
OK Linné 2
1
2
3
4
5
OK Linné 3
1
2
3
4
5
OK Linné 4
1
2
3
4
5
OK Linné 5
1
2
3
4
5
OK Linné 6
1
2
3
4
5
OK Milan 1
1
2
3
4
5
OK Moss 1
1
2
3
4
5
OK Nolaskogsarna 1
1
2
3
4
5
OK Nolaskogsarna 2
1
2
3
4
5
OK Orion 1
1
2
3
4
5
OK Orion 2
1
2
3
4
5
OK Orion 3
1
2
3
4
5
OK Pan Århus 1
1
2
3
4
5
OK Pan Århus 2
1
2
3
4
5
OK Pan Århus 3
1
2
3
4
5
OK Pan-Kristianstad 1
1
2
3
4
5
OK Pan-Kristianstad 2
1
2
3
4
5
OK Pan-Kristianstad 3
1
2
3
4
5
OK Raseborg 1
1
2
3
4
5
OK Ravinen 1
1
2
3
4
5
OK Ravinen 2
1
2
3
4
5
OK Ravinen 3
1
2
3
4
5
OK Ravinen 4
1
2
3
4
5
OK Ravinen 5
1
2
3
4
5
OK Renen 1
1
2
3
4
5
OK Rodhen 1
1
2
3
4
5
OK Rodhen 2
1
2
3
4
5
OK Roslagen 1
1
2
3
4
5
OK Roxen 1
1
2
3
4
5
OK Roxen 2
1
2
3
4
5
OK Skogshjortarna 1
1
2
3
4
5
OK Södertörn 1
1
2
3
4
5
OK Södertörn 2
1
2
3
4
5
OK Södertörn 3
1
2
3
4
5
OK Södertörn 4
1
2
3
4
5
OK Tisaren 1
1
2
3
4
5
OK Tisaren 2
1
2
3
4
5
OK Tranan 1
1
2
3
4
5
OK Trian 1
1
2
3
4
5
OK Tyr 1
1
2
3
4
5
OK Tyr 2
1
2
3
4
5
OK Österåker 1
1Isabelle Sjöberg
2Nina Lundkvist
3Michaela Lundell
4Kristina Canow
5Caroline Westbom
OK77 1
1
2
3
4
5
OK77 2
1
2
3
4
5
OOB TJ Turnov 1
1Nikola Kochová
2Lucie Krafková
3Michaela Omová
4Patricia Nieke
5Iva Rufferová
Oppsal Orientering / Måren OK 2
1
2
3
4
5
Oppsal Orientering 1
1
2
3
4
5
Paimion Rasti 1
1
2
3
4
5
Paimion Rasti 2
1
2
3
4
5
Pargas IF 1
1
2
3
4
5
Porsgrunn OL 1
1
2
3
4
5
Porsgrunn OL 2
1
2
3
4
5
Rajamäen Rykmentti 1
1
2
3
4
5
Rasbo IK / Länna IF 1
1
2
3
4
5
Rastikarhut 1
1
2
3
4
5
Rastikarhut 2
1
2
3
4
5
Rasti-Lukko 1
1
2
3
4
5
RastiPielinen 1
1
2
3
4
5
Rastivarsat 1
1
2
3
4
5
Raumar Orientering 1
1
2
3
4
5
Rehns BK 1
1
2
3
4
5
Rehns BK 2
1
2
3
4
5
Rånäs OK 1
1
2
3
4
5
Rånäs OK 2
1
2
3
4
5
Saarijärven Pullistus 1
1Minna Truhponen
2Aino Mäkelä
3Anna Riihimäki
4Anu Rajala
5Elli Häkkinen
Sala OK 1
1
2
3
4
5
Sjövalla FK 1
1
2
3
4
5
SK Pohjantähti 1
1
2
3
4
5
SK Uusi 1
1
2
3
4
5
SK Vuoksi 1
1
2
3
4
5
Skarpnäcks OL 1
1
2
3
4
5
Skarpnäcks OL 2
1
2
3
4
5
Skattkärrs SOK 1
1
2
3
4
5
Skellefteå OK 1
1Thea Wennberg
2Helena Degerman
3Ida Jonsson
4Frida Nilsson
5Helena Lidhage
Skogslöparna 1
1
2
3
4
5
Skogslöparna 2
1
2
3
4
5
Skogspojkarnas OK 1
1
2
3
4
5
Skåneslättens OL 1
1
2
3
4
5
Skåneslättens OL 2
1
2
3
4
5
Snättringe SK 1
1
2
3
4
5
Snättringe SK 2
1
2
3
4
5
Stora Tuna OK 1
1
2
3
4
5
Stora Tuna OK 2
1
2
3
4
5
Strängnäs-Malmby OL 1
1
2
3
4
5
Sundbybergs IK 1
1
2
3
4
5
Sundsvalls OK 1
1
2
3
4
5
Sundsvalls OK 2
1
2
3
4
5
Sundsvalls OK 3
1
2
3
4
5
Suunta Jyväskylä 1
1
2
3
4
5
Sävedalens AIK 1
1
2
3
4
5
Sävedalens AIK 2
1
2
3
4
5
Sävedalens AIK 3
1
2
3
4
5
Sävedalens AIK 4
1
2
3
4
5
Söders-Tyresö 1
1
2
3
4
5
Söders-Tyresö 2
1
2
3
4
5
Södertälje-Nykvarn OF 1
1
2
3
4
5
Södertälje-Nykvarn OF 2
1
2
3
4
5
Södertälje-Nykvarn OF 3
1
2
3
4
5
Södertälje-Nykvarn OF 4
1
2
3
4
5
Södertälje-Nykvarn OF 5
1
2
3
4
5
Søllerød OK 1
1Alberte Kaae-Nielsen
2Camille Marie Næstoft Juhl
3Astrid Maag
4Mathilde Smedegaard Madsen
5Iben Maag
Tampereen Pyrintö 1
1
2
3
4
5
Tampereen Pyrintö 2
1
2
3
4
5
Tampereen Pyrintö 3
1
2
3
4
5
Tibro OK 1
1
2
3
4
5
Tolered-Utby Ol-klubb 1
1
2
3
4
5
Trollhättans SOK 1
1
2
3
4
5
TSM Ještědské oblasti 1
1Markéta Pavlíková
2Rosa Riby
3Adéla Rýdlová
4Markéta Thořová
5Karolína Staňová
TSM Kralovehradecko 1
1
2
3
4
5
TSM Praha 1
1
2
3
4
5
Tullinge SK 1
1
2
3
4
5
Tullinge SK 2
1
2
3
4
5
Tullinge SK 3
1
2
3
4
5
Tullinge SK 4
1
2
3
4
5
Tullinge SK 5
1
2
3
4
5
Tumba-Mälarhöjden OK 1
1Sanna Steen
2Ebba Adebrant
3Åsa Mårsell
4Karin Skogholm
5Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK 2
1Iva Kosarkova
2Helena Adebrant
3Jennifer Warg
4Carina Johansson
5Ellinor Östervall
Turun Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
Turun Suunnistajat 2
1
2
3
4
5
Täby OK 1
1
2
3
4
5
Täby OK 2
1
2
3
4
5
Uddevalla OK 1
1
2
3
4
5
Ulricehamns OK 1
1
2
3
4
5
Umeå OK 1
1
2
3
4
5
Unione Sportiva Primiero A.S.D. 1
1Arianna Taufer
2Francesca Taufer
3Anna Pradel
4Elisa Lucian
5Giulia Maschio
Vallentuna-Össeby OL 1
1
2
3
4
5
Varegg Fleridrett 1
1
2
3
4
5
Waxholms OK 1
1
2
3
4
5
Vehkalahden Veikot 1
1
2
3
4
5
Vehkalahden Veikot 2
1
2
3
4
5
Vittjärvs IK 1
1
2
3
4
5
Västerbergslagens OL 1
1
2
3
4
5
Västerås SOK 1
1
2
3
4
5
Västvärmlands OK 1
1
2
3
4
5
Växjö OK 1
1
2
3
4
5
Ås-NMBU Orientering 1
1
2
3
4
5
Ärla IF 1
1
2
3
4
5
Ärla IF 2
1
2
3
4
5
Örkelljunga FK 1
1
2
3
4
5

UNGDOMSKAVLEN (338)

NamnLaguppställning
Alfta-Ösa OK 1
1
2
 
3
 
4
Almby IK 1
1
2
3
4
AOK Kosutnjak 1
1Nikola Kostic
2Danica Jaramaz
 Eva Solaja
3Andrej Damnjanovic
4Mia Krtinic
Arboga OK 1
1Filip Bäck
2Gustav Göransson
 Eric Bäck
3Alva Wickström
 Amanda Bäck
4Tilda Wigforss
Asker SK 1
1
2
3
4
Asker SK 2
1
2
3
4
Asker SK 3
1
2
3
4
Asker SK 4
1
2
3
4
Asker SK 5
1
2
3
4
Attunda OK 1
1
2
3
4
Attunda OK 2
1
2
3
4
Attunda OK 3
1
2
3
4
Attunda OK 4
1
2
3
4
Avesta OK 1
1
2
3
4
Bækkelagets SK 1
1
2
3
4
Bredaryds SOK 1
1
2
3
4
Bromma-Vällingby SOK 1
1
2
 
3
 
4
Czech West O-team 1
1
2
3
4
Czech West O-team 2
1
2
3
4
Dalaportens OL 1
1
2
3
4
Dalaportens OL 2
1
2
3
4
Domnarvets GOIF 1
1
2
 
3
 
4
Domnarvets GOIF 2
1
2
 
3
 
4
Eiker OL / Modum O-lag / Ringerike OL 1
1
2
3
4
Eksjö SOK 1
1
2
 
3
 
4
England Juniors 1
1Frank Townley
2Caitlin Irving
3Anna Harris
4Joe Sunley
Espoon Suunta 1
1
2
3
4
Espoon Suunta 2
1
2
3
4
Espoon Suunta 3
1
2
3
4
Espoon Suunta 4
1
2
3
4
Falköpings AIK OK 1
1
2
3
4
Fana IL 1
1Birk Bell Lysaker
2Marie Roll-Tørnqvist
3Brage Bell Lysaker
4Kristine Bog Vikane
Finspångs SOK 1
1
2
3
4
Finspångs SOK 2
1
2
3
4
FK Boken 1
1
2
3
 
4
FK Friskus-Varberg 1
1
2
 
3
 
4
FK Göingarna 1
1
2
 
3
 
4
Fossum IF 1
1
2
3
4
Fossum IF 2
1
2
3
4
Fossum IF 3
1
2
3
4
Fossum IF 4
1
2
3
4
Fossum IF 5
1
2
3
4
Fredrikstad SK 1
1
2
3
4
Fredrikstad SK 2
1
2
3
4
Fredrikstad SK 3
1
2
3
4
Freidig 1
1
2
3
4
Freidig 2
1
2
3
4
Freidig 3
1
2
3
4
Freidig 4
1
2
3
4
Freidig 5
1
2
3
4
Freidig 6
1
2
3
4
Frösö IF / OK Storsjön / Åre OK / Östersunds OK 1
1
2
3
4
Gamleby OK 1
1
2
3
4
Gamleby OK 2
1
2
3
4
Garphyttans IF 1
1
2
 
3
 
4
Garphyttans IF 2
1
2
 
3
 
4
Gotlands OF 1
1
2
3
4
Gustavsbergs OK 1
1
2
 
3
 
4
Gävle OK 1
1
2
 
3
 
4
Göteborg-Majorna OK 1
1
2
3
4
Hagaby GoIF Örebro 1
1
2
3
4
Halden SK 1
1
2
3
4
Halden SK 2
1
2
3
4
Halden SK 3
1
2
3
4
Halmstad OK / IF Rigor 1
1
2
 
3
4
Haninge SOK 1
1
2
3
4
Hellas Orientering 1
1
2
3
4
Helsingin Suunnistajat 1
1
2
3
4
Helsingin Suunnistajat 2
1
2
3
4
Helsingin Suunnistajat 3
1
2
3
4
Heming Orientering 1
1Maya Arnesen
2Ferdinand Fremming
 Kristian Østermann
3Malene Jebsen
4Magnus Eide-Fredriksen
Heming Orientering 2
1Live Østvold
2Henrik Reusch
3Hanna Eckhardt Andresen
 Ida Marie Flågen
4August Syrdal Øen
Heming Orientering 3
1Fridtjof Reusch
2Kåre Peter Krohn Gjessing
3Hannah Syrdal Øen
4Ella Berstad
Heming Orientering 4
1Luka Jones
2Fredrik Berning Borchsenius
 Anders Næss-Ulseth
3Einar Østvold
 Anne Østvold
4Julie Heyerdahl Rødsten
HJS-Vansbro OK 1
1
2
3
4
Hyvinkään Rasti 1
1
2
3
4
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
2
3
4
Härlövs IF / Andrarums IF 1
1Elin Nilsson
2Melvin Nilsson
3Casper Turesson
4Linnea Leijon
Härnösands OK 1
1
2
 
3
 
4
IF Hagen 1
1
2
 
3
 
4
IF Sturla 1
1
2
3
4
IF Sturla 2
1
2
3
4
IF Sturla 3
1
2
3
4
IF Sturla 4
1
2
3
4
IF Thor 1
1
2
 
3
 
4
IF Thor 2
1
2
 
3
 
4
IFK Enskede 1
1Linn De Boussard
2Elis Forsberg Rundström
 Klas Bränström
3Felicia Strindér
 Tilda Dalekant
4Nils Forsberg Rundström
IFK Enskede 2
1Hannes Lindqvist
2Gustav Björklund
 Pontus Axell
3Emma Hallendal
 Sofia Lindhagen
4Lovisa Lindqvist
IFK Göteborg Orientering 1
1
2
3
4
IFK Göteborg Orientering 2
1
2
3
4
IFK Lidingö SOK 1
1
2
3
4
IFK Lidingö SOK 2
1
2
3
4
IFK Lidingö SOK 3
1
2
3
4
IFK Mora OK 1
1
2
3
4
IK Hakarpspojkarna 1
1
2
 
3
 
4
IK Hakarpspojkarna 2
1
2
 
3
 
4
IK Hakarpspojkarna 3
1
2
 
3
 
4
IK Hakarpspojkarna 4
1
2
 
3
 
4
IK Vikings OK 1
1Elias Larsson
2Thea Svensson
3Benjamin Larsson
4Kristina Klingnéus
IL Koll / Fet OL 1
1
2
 
3
 
4
IL Koll / Fet OL 2
1
2
 
3
 
4
IL Tyrving 1
1
2
3
4
IL Tyrving 2
1
2
3
4
IL Tyrving 3
1
2
3
4
Indre Østfold OK 1
1
2
3
4
Indre Østfold OK 2
1
2
3
4
Järfälla OK 1
1
2
 
3
 
4
Järfälla OK 2
1
2
 
3
 
4
Järfälla OK 3
1
2
 
3
 
4
Järfälla OK 4
1
2
 
3
 
4
Järla Orientering 1
1Axel Friberger
2Åsa Sundström
 
3Märta Ahlquist
 Viktor Söderberg
4Sonja Ahlquist
Jönköpings OK 1
1
2
3
4
Kalmar OK 1
1
2
 
3
 
4
Kalmar OK 2
1
2
3
 
4
Karlskrona SOK 1
1
2
 
3
 
4
Karlskrona SOK 2
1
2
 
3
 
4
Karlskrona SOK 3
1
2
 
3
 
4
KFUM Örebro OK 1
1
2
 
3
 
4
KFUM Örebro OK 2
1
2
 
3
 
4
Kils OK 1
1
2
3
4
Kokkolan Suunnistajat / Vetelin Urheilijat 1
1
2Liina Viitasaari
 Milja Hyyppä
3Matilda Myllymäki
 Hyyppä Liina
4Venla Rannila
Kongsberg OL 1
1
2
3
4
Kongsberg OL 2
1
2
3
4
Kongsberg OL 3
1
2
3
4
Kongsberg OL 4
1
2
3
4
Kongsberg OL 5
1Swann Vigier
2Gabriel Vilaca
 Fabio Monteiro
3Romane Lesquer
 Ines Augusto
4Ana Silva
Kongsberg OL 6
1Yona Jacquemin
2André Serra Compos
3David Gery
 Paolo Flechet
4Ana Pacheco
Kongsberg OL 7
1Carlos Rocha
2Luis Amorin
 Nuno Almeida
3Ines José
4Barbara Pereira
Kongsberg OL 8
1Helena Lima
2Jose Fernandes
3Diogo Oliveira
4Juliette Milhaud
Konnerud IL 1
1
2
3
4
Konnerud IL 2
1
2
3
4
Koovee 1
1
2
3
4
Koovee 2
1
2
 
3
 
4
Korsnäs IF OK 1
1Tilda Golsäter
2Maja Bergqvist
 Thea Nordin
3Moa Bergqvist
 Agnes Wallin
4Joel Golsäter
KOS Tesla Brno 1
1
2
3
4
KOS Tesla Brno 2
1
2
3
4
Kristiansand OK 1
1
2
3
4
Kungälvs OK 1
1Sabina Aumo
2Oscar Lundborg
 Lukas Groth
3Axel Ekdala
 Dante Rangert
4Molly Granäng
Kungälvs OK 2
1Disa Rangert
2Fritjof Aderstedt Althoff
3Karl Aderstedt Althoff
 Arvid Hermansson
4Sofia Rask
Lardal OL / Larvik OK 1
1Kristin Melby Jacobsen
2Ida Sofie Hjortland
3Hallvard Tjentland
4Mina Schjerven
Leksands OK 1
1
2
 
3
 
4
Leksands OK 2
1
2
 
3
 
4
Lerums SOK 1
1
2
 
3
 
4
Lerums SOK 2
1
2
 
3
 
4
Lillomarka OL 1
1
2
3
4
Lillomarka OL 2
1
2
3
4
Lunds OK 1
1Loke Hedberg
2Carl Ås
 Lucas Treldal
3Moa Wallenborg
4Elin Hugosson
Lunds OK 2
1Isak Andersson
2Klas Ljungqvist
 David Olander
3Sara Ljungqvist
4Olivia Larsson
Lynx 1
1
2
 
3
 
4
Lynx 2
1
2
3
4
Långhundra IF 1
1Edvin Nilsson
2Lovisa Hambäck
3Sara Sundqvist
 Agnes Weiss
4Albin Warvelin
Långhundra IF 2
1Fanny Cedstedt
2Junia Winninge
 Isabel Unnerud
3Love Umegård
 Olivia Unnerud
4Ella Servin
Mjøs-o 1
1
2
3
4
Mjøs-o 2
1
2
3
4
Mjøs-o 3
1
2
3
4
Mjøs-o 4
1
2
3
4
MS Parma 1
1
2
3
4
MS Parma 2
1
2
3
4
MS Parma 3
1
2
3
4
Mullsjö SOK 1
1
2
3
4
Mölndal Outdoor IF 1
1
2
 
3
 
4
NAIS Orienteringsklubb 1
1
2
 
3
 
4
Notodden OL 1
1
2
3
4
Nydalens Skiklub 1
1
2
3
4
Nydalens Skiklub 2
1
2
3
4
Nydalens Skiklub 3
1
2
3
4
Nydalens Skiklub 4
1
2
3
4
Nydalens Skiklub 5
1
2
3
4
Nydalens Skiklub 6
1
2
3
4
Nyköpings OK 1
1
2
 
3
 
4
Nyköpings OK 2
1
2
 
3
 
4
Nyköpings OK 3
1
2
 
3
 
4
Nyköpings OK 4
1
2
 
3
 
4
Nyköpings OK 5
1
2
 
3
 
4
OK Alehof 1
1
2
 
3
 
4
OK Alehof 2
1
2
 
3
 
4
OK Denseln 1
1
2
3
4
OK Djerf / Degerfors OK / Kristinehamns OK / Lindebygdens OK 3
1Arvid Johansson
2Edvard Pelander
 Axel Thybeck
3Lovisa Thybeck
 Nellie Laine
4Emelie Forslund
OK Djerf 1
1
2
3
4
OK Djerf 2
1
2
3
4
OK Hammaren 1
1
2
3
4
OK Hällen 1
1
2
3
4
OK Hällen 2
1
2
3
4
OK Kolmården 1
1
2
 
3
 
4
OK Kolmården 2
1
2
 
3
 
4
OK Kullingshof 1
1
2
3
4
OK Kåre 1
1
2
3
4
OK Kåre 2
1
2
3
4
OK Kåre 3
1
2
3
4
OK Landehof 1
1
2
3
4
OK Landehof 2
1
2
3
4