Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Veteran-SM, sprint

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: Veteran-SM, sprint
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: fredag 14 september 2018

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 468 anmälda deltagare.

D35 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Marlene BjärehedMalmö OK1414484
Anna-Karin BondessonFrosta OK790301
Susanna CaleklintKarlskrona SOK7908140
Ulrika LindmarkLunds OK8107120
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK2057311
Maria MickelåkerAndrarums IF9790301
Hanna ModinLunds OK812212
Sofia NydahlOK Motala30378
Marie RubérLinköpings OK1800929
Marie SvenssonFK Åsen9821120
Sara SöderqvistLinköpings OK1800227

H35 (11)

NamnOrganisationBricknummer
David AndréGöteborg-Majorna OK1981614
Jonas BengtssonHelsingborgs SOK790326
Sebastian GieseÖrkelljunga FK1252660
Jonathan GunnarssonMalmö OK820218
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK820282
Per Erik JönssonOK Torfinn790823
Erik LennartssonSOK Viljan8212122
Magnus LindeSkåneslättens OL2111083
Johan MickelåkerAndrarums IF8230479
Mattias RundgrenVäxjö OK9780408
Jonas SchedinLinköpings OK1010000

D40 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Emma BerggrenLinköpings OK2085395
Marie EngOK Pan-Kristianstad780721
Elisabeth HagelbergEksjö SOK8070912
Maria HelmerssonHässleholms OK9741007
Åsa LinnersjöOK Tor9760128
Linda LönnebergTäby OK30052
Kajsa PerssonOK Tyringe7410100
Sofie PeterssonHelsingborgs SOK9770712
Louise PihlOK Pan-Kristianstad21058
Linda RanbroHelsingborgs SOK2062190
Anna SjöSkåneslättens OL27908

H40 (19)

NamnOrganisationBricknummer
Henrik AnderssonHässleholms OK9771215
Håkan AnderssonHalmstad OK9741203
Daniel AxelssonMålilla OK7203833
Johan AxelssonOK Älme7202774
Henrik BengtssonFalkenbergs OK780128
Greger BerglundKamrat och IF KIF740319
Stefan CaleklintKarlskrona SOK7502040
Christian EnbergLinköpings OK9740304
Martin GranqvistKamrat och IF KIF448833
Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK797246
Johan GustafsonLunds OK7771015
Andreas HasselgrenMalmö OK1978530
Mattias KarlssonIK Trenne Ullared666621
Fredrik MagnussonLaholms IF OK16465
Jonas NorénHelsingborgs SOK8000037
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK7207293
Mathias PerssonHelsingborgs SOK760417
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1046021
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK645502

D45 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Anna BjärbyFrosta OK421160
Angelica BrandqvistTibro OK341059
Maria BroströmOK Denseln1971810
Lotta EnbergHalmstad OK9519295
Åsa EricssonLunds OK9690311
Jenny HåkanssonOK Orion8021031
Annika IvarssonLinköpings OK700213
Martina KarlssonOK Vilse 87260796
Gisela LindFK Herkules2059027
Josefine NordströmOK Triangeln921107
Carina RydlundHässleholms OK8301270
Carina ThynellHärlövs IF9497731
Maria TuressonHärlövs IF8010323

H45 (28)

NamnOrganisationBricknummer
Jens AndertoftVästerås SOK700304
Anders ArfwedsonFrölunda OL721107
Fredrik BergIF Rigor9710316
Martin BobergIF Rigor702105
Magnus CinthioSkåneslättens OL9691211
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK8000234
Fredrik EnbergHalmstad OK9451287
Emil ErdeliusIF Rigor9720710
Pontus GustavssonLunds OK8402708
Nils HelmerssonHässleholms OK9997105
Jan LagerHalmstad OK9700328
Fredrik LindellIF Thor9050872
Torgny LundHästveda OK930249
Mikael LundqvistHalmstad OK8312020
Michael LönnHjärnarps OL8631097
Per MagnussonLinköpings OK721120
Ulrik MagnussonHalmstad OK1931224
Fredrik NystedtSkåneslättens OL9440144
Heide PerssonAndrarums IF8182834
Johan PetterssonOK Motala1408709
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad735735
Mats RanbroHelsingborgs SOK7004140
Conny RaskHjärnarps OL9731124
Filip SjöforsOK Älme7000137
Ola SöderbergOK Skogsfalken9730919
Magnus ThuressonSkåneslättens OL7721002
Tomas VensrydEslövs FK2104056
Olle WindeliusFrosta OK721102

D50 (19)

NamnOrganisationBricknummer
Camilla AdlertegOK Enen9641214
Anna Sofie BarkLinköpings OK7660623
Lina BerggrenTullinge SK15150
Lotta BorgLinköpings OK9680622
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK1680904
Annika EngelHässleholms OK660812
Agneta ErikssonUddevalla OK26448
Gunilla GustafssonOK Orion650406
Inger GuståsLinköpings OK7670904
Anna JohanssonJönköpings OK9650706
Helena KristianssonHässleholms OK7681220
Carolina LandinMalmö OK9671026
Christel OlssonFK Åsen47186
Marie OlssonÖrkelljunga FK1399769
Eva PetterssonKarlskrona SOK661215
Kristina SpångbergLunds OK8468864
Ingela ThoressonAndrarums IF8191268
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1968063
Karin ÖhlinSOK Aneby9650327

H50 (25)

NamnOrganisationBricknummer
Stefan AdolfssonEslövs FK19086
Ola AndertoftMarkaryds FK650610
Carl AspegrenHässleholms OK9650404
Fredrik BarrulfOK Tyr260681
Christer BroströmOK Denseln1965008
Anders EricssonLunds OK9670506
Karl ErikssonUddevalla OK26449
Stefan ErikssonOK Älgen970088
Håkan GrubbMalmö OK7680501
Lars HagelbergEksjö SOK8060800
Dennis HansenOK Kompassen2052719
Erik HelanderOK Roxen9191315
Raul HindovLunds OK9102233
Kennet HorvathHalmstad OK7565038
Ola HultinOK Roslagen7731377
Ulf JanssonOK Triangeln9680620
Jonas JönssonOK Tyringe7975023
Magnus LarssonFK Göingarna9670106
Jens LindströmTibro OK341026
Niklas NilssonHärlövs IF9670724
Magnus OlssonHjärnarps OL7204063
Magnus SteenHelsingborgs SOK341793
Patrik SteenOK Enen9670708
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad7205502
Johan ÅttingLinköpings OK660618

D55 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK9630504
Karin BacktemanLinköpings OK43422
Christina BirathStenungsunds OK258584
Tina HagårdRävetofta OK601224
Kristina HammarfalkÖstersunds OK2085498
Laila B HöglundFK Herkules7620407
Annette Falck LarssonVänersborgs SK611026
Sara Snogerup LinseLunds OK620430
Leila LjunggrenMarkbygdens OK36759
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1396116
Lollo NybergOK Kontinent1070324
Kerstin PerssonFK Göingarna26657
Britta SahlinVänersborgs SK610126
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1402379
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK9630308
Anne UddEslövs FK610510
Pia VångellLinköpings OK920414
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK451996

H55 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Per-Erik BengtssonLunds OK9590717
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna890706
Lars ErikssonHjärnarps OL362392
Anders GranqvistVärend GN OL205374
Jan HanssonStenungsunds OK9600605
Pesho HedbergLunds OK8240962
Ulf JungstrandOK Skogsfalken8180360
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK600328
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK600202
Ulf MinörLunds OK8100200
Ingemar MånssonRonneby OK591016
Jörgen SköldLinköpings OK8335338
Lennart StenssonHelsingborgs SOK9600722

D60 (26)

NamnOrganisationBricknummer
Birgitta AnderssonFrämmestads IK28487
Katarina BengtssonHalmstad OK1214579
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK8210458
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad540609
Britt GunnarssonKristinehamns OK1541217
Stina GunnarssonÄrla IF2126140
Märit GustafssonEds SK9581029
Mary HealyGEN8629122
Ingrid JessenFrämmestads IK1413010
Eva KarlssonUddevalla OK356097
Lena KarlssonHalmstad OK1131350
Lena LarssonSala OK9571015
Siv LarssonEmmaboda Verda OK9025597
Barbro LiljequistHeleneholms IF17724
Ina LindebergSkåneslättens OL554422
Lotta LinseforsLunds OK8461030
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK9570121
Monica MartinssonOK Tranan540504
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK1571127
Margareta NetzTrollhättans SOK27755
Lena NielsenHelsingborgs SOK17937
Christina OlssonSkåneslättens OL580810
Marie SvernestamLinköpings OK1954067
Tanja-Birgit SöderströmSala OK9550304
Kristina TellqvistIK Dran30732
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared41507

H60 (24)

NamnOrganisationBricknummer
Patrick AdlercreutzLunds OK449959
Bernt AnderssonIF Rigor2058862
Magnus AnderssonUlricehamns OK9101531
Tomas AnderssonOK Tor7003066
Stefan ArbinAnnebergs GIF448629
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK580819
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK8220257
Håkan ForsmanRonneby OK560619
Lars ForsstedtSöders-Tyresö9009000
Roy FranssonÄrla IF1301950
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1550816
Anders GrundbergLunds OK258041
Stefan GunnarssonKristinehamns OK1541223
Sten GustafssonEds SK9570726
Lasse JohanssonEds SK9570505
Lennart KalénSOK Viljan2052786
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK9500500
Björn KarlssonHalmstad OK16330
Jan-Ola KarlssonOK Njudung8023045
Arne KlintbergEksjö SOK580812
Jerker NetzTrollhättans SOK7041256
Ulf PalmérUlricehamns OK7560703
Jan WahlströmSnättringe SK9874998
Lennart WinbergHudiksvalls OK2800588

D65 (28)

NamnOrganisationBricknummer
Majvie AnnegårdSOK Viljan858890
Gunvor ArbinAnnebergs GIF448640
Karin AxelssonIK Uven14380
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK19571
Titti BergendahlOK Måsen9520605
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK902930
Inger GlansOK Torfinn8490923
Marion HallstenUddevalla OK1500423
Sonja HammarOK Kompassen2052700
Margareta HeldFK Åsen9639108
Margareta JohanssonHalmstad OK7520808
Marie-Louise KarlssonNybro OK507049
Inger LindblomOK Orinto7490413
Ann-Helen LinnersjöOK Orion27257
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK16482
Gunnel MånssonOK Vilse 877300207
Ingrid MårtenssonOK Kolmården426235
Eva NordahlOK Pan-Kristianstad17157
Maria NordwallOK Kolmården1396300
Inger OnsbringEskilstuna OL259172
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF895434
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK14001
Ingrid E StrömRonneby OK1521007
Åsa StåhlHjärnarps OL7500209
Margareta SvenssonOK Vilse 879500520
Lena SöderbergOK Skogsfalken9510605
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK239350
Eva TykessonRävetofta OK9070530

H65 (35)

NamnOrganisationBricknummer
Bill AnderssonHestra IF24903
Bengt AspvallRonneby OK302334
Leif CarlssonSOK Viljan8460264
Roland DahlmanMalmö OK6188
Kurt EkbergOK Orinto19101
Lennart ErforsOK Torfinn650728
Kenneth FagerKarlskrona SOK7520401
Christer FolkessonEksjö SOK19720
Kent GranqvistVästerviks OK919658
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1413015
Kaare HanssonMalmö OK433494
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK15223
Robert JessenFrämmestads IK1393073
Stig JohanssonHelsingborgs SOK8490529
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1490927
Jan KarlssonOK Virdarna16938
Ulf KjellinOK Hedströmmen670212
Anders KumlinIK Ymer1501114
Göran LarssonSala OK8636984
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK9025593
Kalle LindqvistVäxjö OK9525487
Gert LundquistGotlands Bro OK9491230
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK9520915
Kjell MartinssonOK Tranan890406
Lennart MånssonRingsjö OK309191
Kent R NilssonAndrarums IF9490705
Yngve PetterssonLinköpings OK1491119
Ulf RadlerJärfälla OK27597
Lennart SmedenmarkRonneby OK8021216
LarsOwe StrömRonneby OK448518
Göran SvensonSOK Viljan520101
Lars SvenssonOK Vilse 8710162
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK9199191
Lennart SvernestamLinköpings OK451169
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared1402373

D70 (30)

NamnOrganisationBricknummer
Eva AlsinIK Ymer7470816
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna505560
Gunnel BalckIFK Lidingö SOK8636977
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna18609
Karin BengtssonOK Kompassen16187
Ing-Marie BergmanVisborgs OK18083
Anna BlomgrenTullinge SK780426
Maj-Britt ByströmRävetofta OK16300
Barbro BörjessonOK Skogshjortarna19601
Kerstin ErnvidUlricehamns OK30100
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL7451125
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK1572001
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad28667
Berith IvehagFrämmestads IK37365
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK17923
Inga JohanssonNyköpings OK450032
Inge JørgensenOK Roskilde362410
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK350747
Margareta LarssonOK Njudung727645
Eva LindgrenLinköpings OK38060
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK14493
Karin PerssonOK Tyringe970478
Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1470705
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK444608
Margareta SjöbergLunds OK9101913
Torill SvendsenFrosta OK25270
Gull SvenssonÖrkelljunga FK444055
Gullevi SvenssonRonneby OK1213148
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK7206830
Britt ÅkessonHässleholms OK16642

H70 (49)

NamnOrganisationBricknummer
Olle AdolfssonLerums SOK7001947
Arne AlexanderssonStenungsunds OK440900
Benkt AnderssonFrosta OK25268
Sören AnderssonIK Dran30722
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan7471222
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10711
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK408856
Ingvar BergmanOK Tranan12437
Hans-Gösta BernhardMariestads FK15019
Nils-Erik BondessonFrosta OK581124
Roger DanielssonLinköpings OK9461001
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK2089305
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK8470220
Christer GrönbladHärlövs IF445369
Åke GustavssonOK Älgen445345
Tommy HeldFK Åsen9818252
Anders HenrikssonIS Skanne2067156
Kjell JeppsonIF Rigor2075451
Kent JohanssonÖrkelljunga FK17160
Johnny KarlssonUddevalla OK356093
Per-Arne KällénUddevalla OK570818
Stig LandstorpOK Tor7460126
Stefan G LarssonOK Njudung9450325
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK17931
Ingemar LindblomOK Orinto7441027
Janne LindholmFrosta OK27900
Dag LorénOK Frisene501513
Leif LöfTrollhättans SOK1470226
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL425069
Leif MalmHärlövs IF555448
Håkan NilssonMalmö OK511010
Björn NordströmHässleholms OK16602
Gert OlssonSkåneslättens OL9200092
Tommie OlssonVisborgs OK18102
Willie OlssonRävetofta OK7201375
Hans PerssonOK Älgen540323
Lars PerssonOK Kompassen9481206
Åke PerssonHjärnarps OL7480502
Bertil QvickKungälvs OK1944827
Karsten RichardtKøge OK865111
Rune SandbergUddevalla OK550523
Leif SandgrenFrosta OK671202
Christer SandhOK Roxen2800733
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10320
Bengt StåhlHjärnarps OL7471006
Karl Evert SvenssonIF Hagen445454
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK947815
Bo TuressonIFK Sävsjö9470105
Torbjörn WikströmOK Orinto9470130

D75 (19)

NamnOrganisationBricknummer
Helen AndertoftMarkaryds FK521030
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK9911979
Berit ByströmOK Virdarna7430315
Brita DahlbergHässleholms OK1662309
Maria Foster SchadSkåneslättens OL17432
Lotta GranholmLinköpings OK861861
Gunilla GrönbladHärlövs IF445397
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK1662900
Birgitta JohanssonKristinehamns OK1430704
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK714542
Monica LindgrenLinköpings OK727266
Ulla LindheIK Stern7201252
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK18042
Britt NybergNybro OK29335
Birgitta OlssonRonneby OK611004
Britt RangertIK Ymer9434343
Elsa SvenssonOK Vilse 879876542
Gunnel SvenssonIK Ymer28463
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK344432

H75 (45)

NamnOrganisationBricknummer
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11800
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna505535
Curt BalckIFK Lidingö SOK9555001
Anders BuhréNybro OK9420921
Waste ByströmOK Virdarna7430119
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad436126
Åke EkstrandHärlövs IF15219
Ivan ErnvidUlricehamns OK1940128
Lars FinbomOK Landehof14594
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL9664311
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL2119769
Åke GatelidOK Skogshjortarna2083775
Sven-Åke GranquistHästveda OK15839
Magne HagströmFrölunda OL2079762
Allan HammarOK Kompassen16190
Henrik HvoslefIK Stern7201243
Stig IsraelssonOK Tylöskog9410906
Kenneth IvehagFrämmestads IK37384
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK9420223
Lars JohanssonOK Skogshjortarna355805
Runo JohanssonKristinehamns OK1430827
Bengt JönssonÅkers IF1431025
Sten Åke KvistIS Kullen259440
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK2107478
Kjell LindauOK Kompassen33722
Kenneth LindborgHässleholms OK2050839
Leif LindhIK Vikings OK2058233
Gösta LindqvistOK Löftan16820
Leif LindströmNybro OK1396333
Erland LingJönköpings OK2057367
Björn LinnersjöOK Orion27256
Bertil OttossonFK Göingarna910018
Gunnar PerssonSvanesunds GIF234760
Rune RådeströmSnättringe SK1430205
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad354710
Christer SjöforsOK Älme452681
Lennart SturessonVästerviks OK9420318
Allan SunnergrenHjärnarps OL441869
Ole SvendsenOK Roskilde501138
Arne SvenssonOK Njudung345319
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer28464
Ingemar SvenssonLunds OK9127172
Göran ThourVärend GN OL263097
Ulf WaldenfjordLinköpings OK531020
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK7206820

D80 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Barbro BlomFrölunda OL11072
Vivi-Anne BylundRydboholms SK2123820
Gunnel BörjessonIK Uven8652919
Marianne GrahnGöteborgs SK14734
Gun HanssonYstads OK450325
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna28476
Karin LexellOK Torfinn417450
Laila MalmqvistVäxjö OK15950
Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK450025

H80 (15)

NamnOrganisationBricknummer
John BerglundAlfta-Ösa OK13944
Ernie BroströmHalmstad OK437495
Gunnar BylundRydboholms SK225123
Rune CarlssonSundbybergs IK19416
Arne GustafssonMalmö OK9101537
Göran HektorLinköpings OK1006579
Sedney HugossonLunds OK10079
Johan JanssonVäxjö OK27167
Ove JohanssonOK Järnbärarna2095421
Roland KarlssonRonneby OK2126005
Jan-Eric NelkingFK Åsen15920
Bernt PeterssonAlvesta SOK7061028
Håkan SkogumMarkbygdens OK17091
Bo UllmanOK Pan-Kristianstad43492
Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL743217

D85 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Clarie EkOK Pan-Kristianstad520216

H85 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad660818
Rolf BlomFrölunda OL11578
Bengt EdvardssonOK Torfinn404321
Carl-Henrik HallbergIK Uven14328
Allan HåkanssonSOK Viljan428957
Bertil JohanssonSkåneslättens OL29205
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF259207
John LarssonVästvärmlands OK999977
Lars-erik MalmqvistVäxjö OK15960
Lasse OlssonIK Trenne Ullared13763
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF33437
Nils RågstedtIS Kullen259442

H90 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Rune IsakssonHelsingborgs SOK802005
Curth SvenssonSkåneslättens OL9060227

Öppen motion 3 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Vilmer HagelbergEksjö SOK8090728

Öppen motion 5 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Alva HagelbergEksjö SOK8060208
Felicia PerssonHelsingborgs SOK8080318

Öppen motion 7 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Tilda HagelbergEksjö SOK8040331
Martin WendtLunds OK8060801

Annonser