Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Ungdomens 10mila

TävlingsinformationOrganisationsanmälanVisa anmälningar per organisationDölj laguppställningar

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Istrums SK / Mariestads FK / OK Amne / OK Klyftamo / OK Skogsstjärnan / SOK Träff
Datum: fredag 3 augusti 2018

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 235 anmälda lag.

HD12 (98)

NamnLaguppställning
Almby IK 1
1Axel Kylborn9060925
2Astrid Kraft2048684
3Oscar Kristoffersson2088282
 Emma Lindkvist1080221
4Alvin Isenström9061018
Brattås CK 1
1Malva Arvidsson1060211
2Anton Arvidsson9090129
3Floyd Gerhardt2073361
 Miles Gerhardt2073351
4Lisa Hafstad Wallander722307
Degerfors OK / IK Vikings OK 1
1Ella Laine
2Gabriel Laine
3Elsa Höglund
4Linnea Luthman
Eksjö SOK 1
1
2
3
4
Espoon Suunta 1
1
2
3
4
Espoon Suunta 2
1
2
3
4
Espoon Suunta 3
1
2
3
4
FK Friskus-Varberg 1
1
2
3
 
 
4
Frölunda OL 1
1
2
3
4
Frölunda OL 2
1
2
3
4
Garphyttans IF 1
1
2
3
 
 
4
Gävle OK 1
1
2
3
4
Göteborg-Majorna OK 1
1
2
3
4
Halmstad OK 1
1
2
3
4
Helsingborgs SOK 1
1
2
3
 
 
4
Helsingin Suunnistajat 1
1
2
3
 
 
4
Hestra IF 1
1
2
3
 
4
Hyvinkään Rasti 1
1
2
3
 
4
IF Hagen 1
1
2
3
4
IF Thor 1
1Albin Jemth
2Emmy Roos
3Theodor Von Seth
 Rickard Jemth
 
4Tora Jonsell
IFK Göteborg Orientering 1
1
2
3
4
IFK Mora OK 1
1
2
3
4
IK Hakarpspojkarna 1
1
2
3
4
IK Hakarpspojkarna 2
1
2
3
 
4
Järfälla OK 1
1
2
3
 
 
4
Jönköpings OK 1
1
2
3
4
Kangasala SK 1
1
2
3
4
Karlskrona SOK 1
1
2
3
4
Karlskrona SOK 2
1
2
3
4
KFUM Örebro OK 1
1
2
3
 
 
4
Kils OK 1
1Lina Uller8060927
2Joel Holmgård9080305
3Henry Nordström8091123
 Jonatan Lennemyr
4Ida Häggqvist407228
Koovee 1
1
2
3
 
4
Koovee 2
1
2
3
 
4
Kouvolan Suunnistajat 1
1
2
3
 
 
4
Kungälvs OK 1
1
2
3
 
 
4
Leksands OK 1
1
2
3
4
Lerums SOK 1
1
2
3
 
4
Lidköpings VSK 1
1
2
3
 
 
4
Lindebygdens OK 1
1Axel Thybeck8070131
2Lovisa Thybeck8080805
3Oliver Arnesson435837
 Oliver Angberg Johnson25023
 Kevin Angberg Johnson25022
4Penny Haglund352087
Lynx 1
1
2
3
 
 
4
Lynx 2
1
2
3
 
 
4
Lynx 3
1
2
3
 
 
4
Markbygdens OK 1
1
2
3
4
Mullsjö SOK 1
1
2
3
4
Nydalens SK 1
1
2
3
4
Nydalens SK 2
1
2
3
4
Nyköpings OK 1
1
2
3
4
Nyköpings OK 2
1
2
3
4
OK Alehof 1
1
2
3
 
 
4
OK Alehof 2
1
2
3
 
 
4
OK Denseln 1
1Wilmer Kempe7060526
2Elias Sjöwall9076075
3Lova Braam1090622
 Hannes Peterson350657
 Emmy Borg2101818
4Hugo Braam9505050
OK Djerf 1
1
2
3
 
 
4
OK Gränsen 1
1
2
3
4
OK Hällen 1
1
2
3
 
4
OK Kåre 1
1
2
3
 
 
4
OK Landehof 1
1
2
3
4
OK Linné / Rasbo IK 1
1
2
3
 
 
4
OK Löftan 1
1
2
3
 
4
OK Milan 1
1
2
3
4
OK Njudung 1
1Matti Johansson8170517
2Felicia Gustafsson345050
3Evanna Johansson7060517
4Wilhelm Karmetun7760520
OK Ravinen 1
1
2
3
 
 
4
OK Skogshjortarna 1
1
2
3
4
OK Skogshjortarna 2
1
2
3
4
OK Tisaren 1
1
2
3
 
 
4
OK Tranan 1
1
2
3
4
OK Trian 1
1
2
3
4
OK Tyr 1
1
2
3
 
 
4
OK Tyr 2
1
2
3
 
 
4
OK Tyr 3
1
2
3
 
 
4
OK Tyr 4
1
2
3
 
 
4
OK Tyr 5
1
2
3
 
 
4
Rastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
2
3
4
Ronneby OK 1
1
2
3
 
 
4
Sjövalla FK 1
1
2
3
4
Sjövalla FK 2
1
2
3
4
Skattkärrs SOK 1
1
2
3
 
 
4
Sundbybergs IK 1
1
2
3
 
 
4
Sävedalens AIK 1
1
2
3
 
4
Sävedalens AIK 2
1
2
3
 
4
Tampereen Pyrintö 1
1
2
3
 
 
4
Tampereen Pyrintö 2
1
2
3
 
 
4
Tampereen Pyrintö 3
1
2
3
 
 
4
Tolered-Utby Ol-klubb 1
1
2
3
 
 
4
Tolered-Utby Ol-klubb 2
1
2
3
 
 
4
Tullinge SK 1
1
2
3
4
Tumba-Mälarhöjden OK 1
1Freja Hjerne2089379
2Filippa Hjerne2089389
3Hilda Mårsell2088908
 Simon Adebrant2119633
4Alice Ljungberg7060108
Täby OK 1
1Erik Nederheim711026
2Wilmer Hagrot7771209
3Elliot Ljungdell1071016
 Max Lindqvist2060745
4Villehart Frölid9070906
Täby OK 2
1Alice Röken1060116
2Emelie Holmström1290607
3Ida Röken1080902
 Julia Holmström1030609
4Ella Lindqvist8652946
Uddevalla OK 1
1
2
3
4
Ulricehamns OK 1
1
2
3
 
4
Ulricehamns OK 2
1
2
3
 
 
4
Vänersborgs SK 1
1
2
3
4
Vänersborgs SK 2
1
2
3
4
Västmanlands OF 1
1Nova Sahlén1060210
2Alicia Hermann2104324
3Frida Herbst7079859
 Felix Slagbrand1011206
4Amanda Bäck2075423
Växjö OK 1
1
2
3
 
 
4
Åmåls OK 1
1
2
3
4
Åmåls OK 2
1
2
3
4
Åmåls OK 3
1
2
3
4

HD18 (73)

NamnLaguppställning
Almby IK / Garphyttans IF / Hagaby GoIF Örebro / OK Tisaren / Örebro Läns OF 1
1Valter Pettersson
2Arvid Eriksson
3David Mårtensson
4
5
6
7
8
9
10
Bredaryds SOK / Anderstorps OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Domnarvets GOIF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Eksjö SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Espoon Suunta 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Espoon Suunta 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Espoon Suunta 3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
FK Friskus-Varberg / Halmstad OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
FK Herkules / IFK Göteborg Orientering / Stenungsunds OK / Sävedalens AIK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Frölunda OL 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Gamleby OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Gävle OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Göteborg-Majorna OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Haninge SOK / OK Ravinen 1
1Felix Persson
2Martin Rinnbäck
3Nina Persson
4Jakob Gadefors Nau
5
6
7
8Alvar Melin
9
10Gustav Nirvin
Helsingin Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
IF Hagen 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IF Thor 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
IK Hakarpspojkarna 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Jämsän Retki-Veikot / Kajaanin Suunnistajat / Sotkamon Jymy 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Järfälla OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Jönköpings OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Kalmar OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Kangasala SK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Karlskrona SOK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
KFUM Örebro OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Kils OK / Filipstads OK / Kristinehamns OK / Västvärmlands OK 1
1Lukas Olm
2Jonathan Uller
3Fredrik Westlund
4Anton Uller
5
 
6Isak Holmgård
7Emelie Forslund
8Hjalmar WIlhelmsson
9William Rebane
10Klara Johansson
Koovee 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Kouvolan Suunnistajat 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Kungälvs OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Leksands OK / IFK Mora OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Linköpings OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Lounais-Hämeen Rasti 1
1Niilo Syrjälä
2Matias Rokka
3Siiri Julkunen1406439
4Elmeri Syrjälä
5Anni Rokka
 Viljami Koskinen
 
6Tyko Suomi
7Matias Koskinen
8Venni Silmälä
9Tuomas Rokka
10Vili Silmälä
Lunds OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Lynx 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Långhundra IF 1
1Arvid Umegård9010728
2Axel Leijon Thorell9981657
3Albin Warvelin7031030
4Edvin Nilsson2058875
5Olivia Unnerud2050916
 Fanny Cedstedt9201717
6Ella Servin2060807
7Isabel Unnerud2050909
8Sara Sundqvist2058896
9Agnes Weiss9090203
10Lovisa Hambäck9774732
Markbygdens OK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Mullsjö SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
NAIS Orienteringsklubb 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Nyköpings OK 1
1
2
3
4
5
 
6
7
8
9
10
OK Alehof / Lerums SOK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Djerf / IK Vikings OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Hällen 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Kolmården 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Kåre 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Landehof 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Linné / Länna IF / Rasbo IK / Rånäs OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Löftan 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Njudung 1
1Olle Petersén
2Alexander Gustafsson
3Linus Norén
4Alvin Johansson
5Albin Toll
 Karl Petersén
 Melker Elofsson
6Amanda Karmetun
7Oscar Hultgren
8
9Gustaf Johansson
10Theo Elofsson
OK Orion 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Rodhen 1
1Axel Bergström9000320
2Emilia Bergström9050000
3Simon Claesson262124
4David Melin9020205
5Frida Melin437386
6Elsa Söllvander Eklund9050917
7Agnes Söllvander Eklund9120604
8Fannie Sjölander7040427
9Kevin Sjölander7020509
10John McLelland7421126
OK Skogshjortarna / OK Kullingshof 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Södertörn / Snättringe SK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Tor / Södertälje-Nykvarn OF 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
OK Tranan 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Trian 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
OK Tyr 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Paimion Rasti / Rasti 88 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Rastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ronneby OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Skånes OF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sundsvalls OK / Härnösands OK / Skogslöparna 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sävedalens AIK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tampereen Pyrintö 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Tampereen Pyrintö 2
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Tolered-Utby Ol-klubb 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Trollhättans SOK 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Tullinge SK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10
Tumba-Mälarhöjden OK 1
1Ludvig Lange8141414
2Alexander Käll7000619
3Kim Örnberg9030622
4Elias Adebrant8030422
5Liv Herne443797
 Melker Gardby246109
 Leo Kajanus452645
6Ludvig Svahn Lind2078127
7Kajsa Ljungberg9021006
8Max Igor Kajanus452613
9Viggo Hjerne2089351
10Lukas Brodin2062037
Täby OK / Söders-Tyresö 1
1Elias Röstin2058142
2Marcus Ekman1551124
3Filip Lindqvist9659493
4Anton Hänström2048619
5Elliot Ljungdell1071016
 Wilmer Hagrot7771209
 Max Lindqvist2060745
6Elias Ljungdell1050916
7Villehart Frölid9070906
8Gustaf Hofstedt9041028
9Erik Nederheim711026
10Fredrik Hansson9010428
Ulricehamns OK 1
1
2
3
4
5
 
6
7
8
9
10
Västmanlands OF 1
1Martin Sandqvist1401355
2Markus Österlund937800
3Kristoffer Klarin39481
4Filip Bäck2075428
5
 
 
6Elis Wiklund1135255
7Sixten Slagbrand1000929
8Vidar Nettelmark2058258
9Simon Svensson1350585
10Hugo Frisk8070800
Växjö OK 1
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
10

D18 (64)

NamnLaguppställning
Almby IK / Garphyttans IF / OK Tisaren / Örebro Läns OF 1
1
2
3
4Sofia Green
5Sofie Bodin
Eksjö SOK 1
1
2
3
4
5
Eksjö SOK 2
1
2
3
4
5
Espoon Suunta 1
1
2
3
4
5
Espoon Suunta 2
1
2
3
4
5
Espoon Suunta 3
1
2
3
4
5
Espoon Suunta 4
1
2
3
4
5
Falköpings AIK OK 1
1
2
3
 
 
4
5
Helsingin Suunnistajat 1
1
2
3
 
 
4
5
Helsingin Suunnistajat 2
1
2
3
 
 
4
5
Helsingin Suunnistajat 3
1
2
3
 
 
4
5
Hestra IF 1
1
2
3
 
 
4
5
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
2
3
 
 
4
5
Härlövs IF 1
1
2
3
4
5
IF Hagen 1
1
2
3
4
5
IF Rigor / Lerums SOK 1
1
2
3
 
4
5
IF Thor 1
1
2
3
 
 
4
5
IFK Göteborg Orientering 1
1
2
3
4
5
IFK Mora OK 1
1
2
3
4
5
IK Hakarpspojkarna 1
1
2
3
4
5
IK Hakarpspojkarna 2
1
2
3
4
5
IK Hakarpspojkarna 3
1
2
3
 
4
5
Jämsän Retki-Veikot 1
1
2
3
4
5
Jämsän Retki-Veikot 2
1
2
3
4
5
Kangasala SK 1
1
2
3
4
5
Karlskrona SOK 1
1
2
3
 
 
4
5
Kils OK 1
1Linn Lugne1000823
2Tove Ordqvist259393
3Thea Bad9872298
4Rebecka Westlund8030718
5Ella Nordström9000304
Koovee 1
1
2
3
 
 
4
5
Kungälvs OK 1
1
2
3
 
4
5
Leksands OK 1
1
2
3
4
5
Linköpings OK 1
1
2
3
 
 
4
5
Nyköpings OK 1
1
2
3
 
4
5
Nyköpings OK 2
1
2
3
 
 
4
5
OK Alehof 1
1
2
3
 
 
4
5
OK Djerf 1
1
2
3
 
 
4
5
OK Kolmården 1
1
2
3
 
 
4
5
OK Kåre 1
1
2
3
 
 
4
5
OK Ravinen 1
1
2
3
 
4
5
OK Roxen 1
1
2
3
 
 
4
5
OK Skogshjortarna 1
1
2
3
4
5
OK Södertörn 1
1
2
3
4
5
OK Södertörn 2
1
2
3
4
5
OK Tor 1
1Josefine Jonsson1020709
2Ingrid Olsson508314
3Ella Jacobson1060626
4Agnes Olsson632114
5Wilma Larsson9202068
OK Trian 1
1
2
3
4
5
OK Tyr 1
1
2
3
 
 
4
5
OK77 1
1Matilda Nilsson
2Wilma Arrakoski2066580
3Sofia Slotte2111203
 Wilhelmina Backman
4Ada Kero
5Lydia Mårtenson1416425
Rastikarhut 1
1
2
3
4
5
Sjövalla FK 1
1
2
3
4
5
Skånes OF 1
1
2
3
4
5
SOK Aneby 1
1
2
3
 
4
5
Sundbybergs IK 1
1
2
3
 
 
4
5
Sundsvalls OK 1
1
2
3
4
5
Sundsvalls OK 2
1
2
3
4
5
Sävedalens AIK 1
1
2
3
 
 
4
5
Södertälje-Nykvarn OF 1
1
2
3
4
5
Tampereen Pyrintö 1
1
2
3
 
 
4
5
Tampereen Pyrintö 2
1
2
3
 
 
4
5
Tampereen Pyrintö 3
1
2
3
 
 
4
5
Tolered-Utby Ol-klubb 1
1
2
3
 
 
4
5
Tullinge SK 1
1
2
3
 
 
4
5
Tullinge SK 2
1
2
3
 
 
4
5
Tumba-Mälarhöjden OK 1
1Ingrid André2089168
2Ebba Kolmodin2065355
3Emelie Lilja449375
 Lydia Hylander423389
 Alva Björklund Boljang2078165
4Elsa Käll2075106
5Ebba Adebrant443776
Täby OK 1
1Fredrika Nordquist1040315
2Ida Hänström777831
3Alice Röken1060116
 Ella Lindqvist8652946
 Emelie Holmström1290607
4Emelie Röken1110720
5Doris Iko2107358
Västmanlands OF 1
1
2
3Hanna Hermann2101568
 Beatrice Österberg451722
 
4
5

Annonser