Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till DM, lång, Södermanland

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: DM, lång, Södermanland
Arrangörsorganisationer: IK Standard / OK Tjärnen
Datum: söndag 23 september 2018

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 329 anmälda deltagare.

D21 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Lisa AnderssonÄrla IF920744
Linn BrännebyÄrla IF504211
Julia DavidssonÄrla IF8199000
Johanna EngströmOK Hällen801216
Ida HylanderNyköpings OK920223
Kristin HylanderNyköpings OK912562
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF618941
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF960706
Emma KantarpÄrla IF820723
Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF9910526
Diana SoldaggOK Klemmingen1008151

H21 (19)

NamnOrganisationBricknummer
Emil AnderssonÄrla IF8078854
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF8009501
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF9105041
Petter ErikssonÄrla IF880826
Emil HammarströmOK Måsen901126
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF8199222
Henrik JonssonÄrla IF8071992
Robbin KantarpÄrla IF830211
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF8000122
Olof LethagenCentrum OK202281
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF8012108
Patrik LindÄrla IF870829
Halvor Eid NielsenÄrla IF9890227
Viktor SilvemarkÄrla IF890112
Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF8271197
Gustaf SundbüeOK Hällen9970420
Tommy SöderbergOK Hällen900125
Oscar VångellÄrla IF8090301
Rudolfs ZernisÄrla IF8651735

D20 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Linnéa CarlssonOK Hällen7770009
Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF409425

H20 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Ludvig EkNyköpings OK9991313
Arvid LinderOK Hällen2058214

D18 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Nadja Dixon KassmanNyköpings OK9010604
Beatrice ErikssonOK Hällen7010514
Linnéa GustafssonOK Hällen7000704
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF2109106
Signe NilssonNyköpings OK9010529
Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF527002

H18 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF8001016
Christopher AnderssonVingåkers OK2104500
Pontus BierfeldtÄrla IF8000914
Philip CarlssonNyköpings OK8010814
Ola EklundKatrineholms OK7010703
Albin FalkNyköpings OK8010628
Casper HedarOK Tor8011205
Ludvig HolmqvistOK Tor8010508
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF9101406
Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF341752

D16 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Malin BierfeldtÄrla IF8021203
Alice EkNyköpings OK9031011
Caroline GuttkeNyköpings OK9030621
Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1552002
Frida JardingNyköpings OK9032003
Josefine JonssonOK Tor1020709
Elsa LinderOK Hällen2058123
Agnes OlssonOK Tor632114
Ingrid OlssonOK Tor508314
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL7020926
Emma WesterlundNyköpings OK1030610
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF2057272

H16 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Isak AnängenNyköpings OK8020713
Joel Aristondo MagnussonOK Tor2050859
David BorgSödertälje-Nykvarn OF9200690
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF8020421
Edvin HellstenNyköpings OK9030929
Andreas HolmqvistNyköpings OK9174174
Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen9020603
Hugo KindbornOK Hällen7030129
Kasper LagerströmNyköpings OK9787293
Axel LindgrenNyköpings OK9030501
Karl LundinOK Hällen7023003
Melker LundinOK Hällen7020330
Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF8030429

D14 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Meja AleniusNyköpings OK9040308
Julia AnderssonOK Tor2052694
Hanna AnängenNyköpings OK9050717
Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF9200685
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF8051010
Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1411383
Katja GustafssonNyköpings OK2065334
Frida GustavssonStora Sundby GoIF1266674
Malva Habana LindénOK Klemmingen1819
Lovis HellstenNyköpings OK1050607
Lina HolmqvistOK Tor444176
Tilda LarssonOK Klemmingen1153058
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF7962283

H14 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF8040908
Emil BrunbergNyköpings OK9040131
Odin EkNyköpings OK9050617
Viktor FröbergOK Tor2075473
Rasmus HedarOK Tor7050818
Casper KarlssonOK Tor7772005
Melker KronqvistOK Klemmingen23414
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF8070100
Sebastian SjöqvistOK Måsen449322
Isak SöderblomNyköpings OK7040915
Wilhelm TengrothOK Måsen7050714

D12 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Cajsa AleniusNyköpings OK9060510
Klara BjällhageOK Tor8353881
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF449121
Alice CarlssonIK Standard435942
Mathilda EkEskilstuna OL439515
Miriam GustafssonNyköpings OK444535
Filippa GuttkeNyköpings OK9060923
Ella JacobsonOK Tor1060626
Alicia LarssonVingåkers OK1070509
Tilde TimlövStora Sundby GoIF1411159
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL450611
Ida WesterlundNyköpings OK1060117

H12 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Jonathan AnderssonVingåkers OK2104116
Axel Björnberg FärdigNyköpings OK8060122
Emil ClashammarNyköpings OK9060605
Valdemar HamiltonNyköpings OK2079688
Gustav HjelmOK Måsen2067166
Nils HolmnäsOK Klemmingen7060514
Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL1070716
Anders PeterssonNyköpings OK8110706
Gustav RaskVingåkers OK352735
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF417578
Rasmus ÖbergOK Hällen1061201

D12 Kort (5)

NamnOrganisationBricknummer
Emilia AnderssonOK Tor2052730
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF2107572
Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF43926
Evelina PeterssonNyköpings OK8061107
Elsa VernerOK Tor8400333

H12 Kort (2)

NamnOrganisationBricknummer
Matheus BengtssonSträngnäs-Malmby OL2123436
Castor FlordalKatrineholms OK1408740

D10 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Emilia EricsonNyköpings OK1455555
Hannalina HaraldssonSträngnäs-Malmby OL1311311
Astrid JacobsonOK Tor1080718
Agnes LarssonVingåkers OK1090911
Elvira LindstenNyköpings OK7080505
Elma MagnellKatrineholms OK500054
Armida MalmqvistOK Tor7090128
Laura RaskVingåkers OK352734
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF15468

H10 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Hilding GindemoÄrla IF1450874
Vilgot HellstenNyköpings OK501001
Lukas KantarpÄrla IF23076
Cevin KarlssonEskilstuna OL439501
Emil LindgrenOK Tor2119398
Tage LindstenNyköpings OK7100228
Elton MagnellKatrineholms OK12354
Jonathan PeterssonNyköpings OK8151009
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL450612
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL450339
Melker VernerOK Tor8400300

D35 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Malin JacobsonOK Tor2088904
Elinor LindstenNyköpings OK9790501

H35 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Klas BringertKatrineholms OK8108028
Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL9135823
Per VernerOK Tor8400111

D40 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Andrea BalakovaNyköpings OK770701
Sara HellstenNyköpings OK1780607

H40 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Henrik AnängenNyköpings OK1401330
Henrik FlordalKatrineholms OK9740821
Anders FröbergOK Tor2075217
Mats GustafssonNyköpings OK1403968
Lars-Olof MagnellKatrineholms OK750310
Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF761209
Per ÖbergOK Hällen770524

D45 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Monica AnderssonVingåkers OK2104481
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF38647
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF710621
Eva HallOK Tor7730615
Helen MagnussonOK Tor2050825
Marika Nylund EkNyköpings OK711002
Katarina OlssonOK Tor690208
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF451490
Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF448753
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF7675469
Anna TimnerKatrineholms OK703303
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF306682

H45 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Johan BjörklundOK Hällen7703222
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF7720627
Mikael GuttkeNyköpings OK7721014
Roger HaapaniemiOK Tor7900099
Magnus JohanssonNyköpings OK730808
Jörgen JonssonOK Tor720516
Mathias LindgrenNyköpings OK9730321
Donald McCarthyÄrla IF1221172
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF306666
Johan WallinSträngnäs-Malmby OL7206824
Magnus ÖhlingOK Tor730118

D50 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Charlotta AskeljungOK Klemmingen9650527
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF501859
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF8150165
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL52385
Kristina ForsOK Grip980703
Maria FredrikssonNyköpings OK7680229
Marie HedarOK Tor7671221
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF680219
Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF51254
Eva-Lena NilssonNyköpings OK9650915
Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL2078004
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF37300

H50 (20)

NamnOrganisationBricknummer
Kent BörjessonOK Måsen264147
Björn CarlssonOK Hällen7770008
Stefan CarlssonOK Klemmingen9005097
Per EkNyköpings OK9680725
Pär EricsonNyköpings OK805236
Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL304065
Peter ForsOK Grip409336
Ian HamiltonNyköpings OK2079698
Patrick HolmqvistNyköpings OK7193193
Arne JanssonOK Klemmingen417559
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF2087227
Roger LarssonKatrineholms OK591443
Nils LinderOK Hällen435752
Bengt LundbladÄrla IF306441
Håkan OlofssonÄrla IF9670604
Henrik OlssonOK Tor8652929
Urban RisbergEskilstuna OL304927
Pelle SkoogKatrineholms OK19586
Jan ViklundVästerås SOK941113
Fredrik ÅslundKatrineholms OK451218

D55 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Mona BierfeldtÄrla IF9611103
Marie BjörklundEskilstuna OL931010
Agneta GrönlundKatrineholms OK262462
Gun JanssonOK Klemmingen450262
Susanne PerssonÄrla IF9591007
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF253994
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL42499

H55 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF500008
Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF409426
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF350573
Johan HammarströmOK Måsen909205
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF306670
Ulf HylanderNyköpings OK954104
Mikael KindbornOK Hällen7620919
Karri LindellOK Måsen438125
Dan NilssonNyköpings OK9630209
Jan SundbüeOK Hällen970420
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL41499
Håkan WåhlanderFrölunda OL239875
Peter YlsöbäckKjula IF249242

D60 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Annika DavidssonOK Klemmingen38426
EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF7027088
Margareta ErikssonOK Klemmingen202485
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF355816

H60 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Tomas AnderssonOK Tor7003066
Ulf EngströmOK Hällen9002135
Ove ErikssonNyköpings OK1203550
Roy FranssonÄrla IF1301950
Håkan GustafsonEskilstuna OL259118
Stefan GustafssonOK Hällen7570619
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF540305
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF2058210
Ivar NäsholmÄrla IF405794
Håkan PalmfjordKatrineholms OK262451
Björn RosendahlÄrla IF9561116

D65 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Titti BergendahlOK Måsen9520605
Mona ForsbergNyköpings OK2119530
Marianne LissEskilstuna OL304930
Agneta NilssonEskilstuna OL2125969
Inger OnsbringEskilstuna OL259172
Kerstin SvenskOK Hällen510627
Monica SvärdOK Klemmingen9520326

H65 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Göran DavidssonOK Klemmingen622012
Johnny FranssonÄrla IF306438
Ingemar GardSöders-Tyresö508991
Mats GärlingStjärnhovs OK 651510115
Knut-Åke HallebroOK Klemmingen510106
Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF1411160
Tommy LjungkvistÄrla IF306421
Weine WolterÅkers IF2104203
Sten ÅhlinOK Måsen37550

D70 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Berit EdengrenNyköpings OK38884
Vivianne HolgerssonOK Måsen7205947
Sonja JedarÅkers IF409813
Anita JohanssonOK Tor7203743
Inga JohanssonNyköpings OK450032
Ulla LindellOK Hällen570605
Louise-Marie NilssonOK Klemmingen2123919
Evy NordSödertälje IF9519278

H70 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Kurt Håkan AnderssonOK Tor302275
Hans AurellGävle OK1393048
Per-Erik CarleniusKatrineholms OK36091
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK2089305
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL2078098
Göran ForsbergNyköpings OK2062733
Hans HolgerssonOK Måsen9470928
Kenneth JohanssonEskilstuna OL304916
Curt KarlssonNyköpings OK205047
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF306683
Stig LandstorpOK Tor7460126
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1948010
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF28467
Ulf SvedestamEskilstuna OL9440309
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF654082
Tommy ÖhlingÄrla IF8000610

H75 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Jerry HolmEskilstuna OL304924
Lars JohanssonOK Tor444174
Bengt JönssonÅkers IF1431025
Arne KarlssonOK Tor352294
Sune LindellOK Hällen16931
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF7027089
Sven-Arne NilssonOK Klemmingen9027201
Lars NordSödertälje IF9595877
Curt ThorénNyköpings OK205050

D80 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Karin CarlssonNyköpings OK450841

H80 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Alf LundkvistOK Tor520621

Inskolning (3)

NamnOrganisationBricknummer
Axel GustafssonNyköpings OK432405
Markus KantarpÄrla IF27668
Nils RaskVingåkers OK352738

U1 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Johannes JakobssonOK Klemmingen1825
Adam LindgrenOK Tor2119862
Elvin MagnellKatrineholms OK306764
Malkom MalmqvistOK Tor7100910

U2 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Jeremiah BengtssonSträngnäs-Malmby OL2123423
Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK27656
Hilda HaraldssonSträngnäs-Malmby OL1311312
Siri SpångNyköpings OK205016

Öppen 3 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Anna GustafssonNyköpings OK1470424
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF9690223
Jessika PeterssonNyköpings OK7710315

Öppen 5 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Catharina AnderssonOK Tor2052716
Åsa GindemoÄrla IF1450877
Thomas PeterssonNyköpings OK7700512
Heinrich Josef WöbelOK Kolmården2126124

Öppen 7 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Jesper AnderssonVingåkers OK2104150
Mikael AnderssonOK Tor2052703
Pia HammarSträngnäs-Malmby OL2123438
Karin LindgrenOK Tor2131904
Thomas LindgrenOK Tor2131918
Margrita SjöqvistOK Måsen449312

Öppen 8 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Erik SjöqvistOK Måsen438190

Annonser