Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till DM, medel, Södermanland

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: DM, medel, Södermanland
Arrangörsorganisationer: IK Standard / OK Tjärnen
Datum: lördag 22 september 2018

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 436 anmälda deltagare.

D21 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Lisa AnderssonÄrla IF920744
Linn BrännebyÄrla IF504211
Julia DavidssonÄrla IF8199000
Johanna EngströmOK Hällen801216
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK732327
Ida HylanderNyköpings OK920223
Kristin HylanderNyköpings OK912562
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF960706
Emma KantarpÄrla IF820723
Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF9910526
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF960104
Elin PramlidOK Klemmingen2123490
Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF9780127
Maria WesterÄrla IF901130
Johanna ÖbergOK Hällen820407

H21 (25)

NamnOrganisationBricknummer
Emil AnderssonÄrla IF8078854
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF8009501
Oskar EngmanNyköpings OK433635
Jonas EngströmOK Hällen830312
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF9105041
Petter ErikssonÄrla IF880826
Magnus FranssonÄrla IF910402
Emil HammarströmOK Måsen901126
Simon HedlundÄrla IF7529082
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF8199222
Henrik JonssonÄrla IF8071992
Robbin KantarpÄrla IF830211
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF8012108
Patrik LindÄrla IF870829
David ModigOK Denseln9551909
Halvor Eid NielsenÄrla IF9890227
Carl PramlidOK Klemmingen9102614
Jonathan RosendahlÄrla IF870428
Viktor SilvemarkÄrla IF890112
Gustaf SundbüeOK Hällen9970420
Tommy SöderbergOK Hällen900125
Karl WalheimÄrla IF907719
Oscar VångellÄrla IF8090301
Rudolfs ZernisÄrla IF8651735
Peter ÖbergOK Hällen9800417

D20 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Linnéa CarlssonOK Hällen7770009

H20 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Ludvig EkNyköpings OK9991313
Felix Lindell ÖhmanOK Måsen9990505
Arvid LinderOK Hällen2058214

D18 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Nadja Dixon KassmanNyköpings OK9010604
Beatrice ErikssonOK Hällen7010514
Heidi ForsOK Grip527527
Linnéa GustafssonOK Hällen7000704
Wilma LarssonOK Tor9202068
Signe NilssonNyköpings OK9010529
Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF527002
Ellen StålbergOK Hällen7010429

H18 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF8001016
Christopher AnderssonVingåkers OK2104500
Pontus BierfeldtÄrla IF8000914
Philip CarlssonNyköpings OK8010814
Ola EklundKatrineholms OK7010703
Albin FalkNyköpings OK8010628
Casper HedarOK Tor8011205
Ludvig HolmqvistOK Tor8010508
William NilssonNyköpings OK9000210
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF9101406

D16 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Malin BierfeldtÄrla IF8021203
Alice EkNyköpings OK9031011
Caroline GuttkeNyköpings OK9030621
Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1552002
Frida JardingNyköpings OK9032003
Josefine JonssonOK Tor1020709
Elsa LinderOK Hällen2058123
Agnes OlssonOK Tor632114
Ingrid OlssonOK Tor508314
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL7020926
Emma WesterlundNyköpings OK1030610
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF2057272

H16 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Isak AnängenNyköpings OK8020713
Joel Aristondo MagnussonOK Tor2050859
David BorgSödertälje-Nykvarn OF9200690
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF8020421
Anton BörjessonOK Måsen9020427
Edvin HellstenNyköpings OK9030929
Andreas HolmqvistNyköpings OK9174174
Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen9020603
Hugo KindbornOK Hällen7030129
Kasper LagerströmNyköpings OK9787293
Axel LindgrenNyköpings OK9030501
Karl LundinOK Hällen7023003
Melker LundinOK Hällen7020330
Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF8030429
Olle MolinOK Klemmingen450214
Gustav NorbergOK Hällen7030726

D14 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Meja AleniusNyköpings OK9040308
Julia AnderssonOK Tor2052694
Hanna AnängenNyköpings OK9050717
Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF9200685
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF8051010
Katja GustafssonNyköpings OK2065334
Frida GustavssonStora Sundby GoIF1266674
Lovis HellstenNyköpings OK1050607
Lina HolmqvistOK Tor444176

H14 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF8040908
Melker BerggrenNyköpings OK9050312
Emil BrunbergNyköpings OK9040131
Odin EkNyköpings OK9050617
Emanuel ErikssonNyköpings OK7457164
Viktor FröbergOK Tor2075473
Rasmus HedarOK Tor7050818
Victor JacobsenOK Måsen2075178
Casper KarlssonOK Tor7772005
Arvid LindqvistOK Måsen449336
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF8070100
Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF451001
Sebastian SjöqvistOK Måsen449322
Isak SöderblomNyköpings OK7040915
Wilhelm TengrothOK Måsen7050714

D14 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
Klara JedarOK Tor444186

H14 Kort (2)

NamnOrganisationBricknummer
Olle IhrsénSträngnäs-Malmby OL1440895
Erik SvedlindOK Hällen2054956

D12 (17)

NamnOrganisationBricknummer
Cajsa AleniusNyköpings OK9060510
Klara BjällhageOK Tor8353881
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF449121
Elsa BrunbergNyköpings OK9060223
Mathilda EkEskilstuna OL439515
Molly EliassonNyköpings OK2077226
Miriam GustafssonNyköpings OK444535
Filippa GuttkeNyköpings OK9060923
Ella JacobsonOK Tor1060626
Elsa JohanssonOK Måsen2067173
Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL9201463
Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF1700262
Evelina PeterssonNyköpings OK8061107
Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF7206838
Tilde TimlövStora Sundby GoIF1411159
Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL450611
Ida WesterlundNyköpings OK1060117

H12 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Jonathan AnderssonVingåkers OK2104116
Neo BergNyköpings OK9990727
Axel Björnberg FärdigNyköpings OK8060122
Emil ClashammarNyköpings OK9060605
Arvid FröbergOK Tor2075317
Valdemar HamiltonNyköpings OK2079688
Hektor HedströmNyköpings OK205003
Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL1230414
August JacobsenOK Måsen2075179
Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL1070716
Anders PeterssonNyköpings OK8110706
Rasmus ÖbergOK Hällen1061201

D12 Kort (6)

NamnOrganisationBricknummer
Emilia AnderssonOK Tor2052730
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF2107572
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF8100551
Nike RinaldoOK Tor761202
Elsa VernerOK Tor8400333
Sofia WestbomSträngnäs-Malmby OL1074785

H12 Kort (2)

NamnOrganisationBricknummer
Liam RönblomKatrineholms OK9060502
Jonah StenilsOK Hällen1071020

D10 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Astrid JacobsonOK Tor1080718
Elvira LindstenNyköpings OK7080505
Elma MagnellKatrineholms OK500054
Armida MalmqvistOK Tor7090128

H10 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Noah EkeståhlOK Tjärnen
Hilding GindemoÄrla IF1450874
Vilgot HellstenNyköpings OK501001
Lukas KantarpÄrla IF23076
Cevin KarlssonEskilstuna OL439501
Emil LindgrenOK Tor2119398
Tage LindstenNyköpings OK7100228
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF7120996
Anton MobergEskilstuna OL442300
Jonathan PeterssonNyköpings OK8151009
Sigge RinaldoOK Tor1601969
Karl SundkvistKatrineholms OK880727
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL450612
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL450339
Melker VernerOK Tor8400300
Emil WinnerstamEskilstuna OL442205
Isak WinnerstamEskilstuna OL442212
Emil ÖbergOK Hällen1100707

D35 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL821100
Sandra EdhagerNyköpings OK205029
Malin JacobsonOK Tor2088904
Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF2083974
Karin LindgrenOK Tor2131904
Elinor LindstenNyköpings OK9790501
Sara ÖbergOK Hällen790129

H35 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Elis AnderssonTrosabygdens OK7830917
Christian BjörkmanÅkers IF216358
Klas BringertKatrineholms OK8108028
Erik HellstenNyköpings OK780607
Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL9135823
Tobias KjellOK Hällen18597
Arvid SundkvistKatrineholms OK800311
Per VernerOK Tor8400111
Tomas ÖbergOK Hällen790830

D40 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Andrea BalakovaNyköpings OK770701
Helena EkmanStora Sundby GoIF1355888
Sara HellstenNyköpings OK1780607
Åsa LinnersjöOK Tor9760128
Camilla MorisKatrineholms OK770206
Linda RinaldoOK Tor770818

H40 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL770707
Henrik AnängenNyköpings OK1401330
Arvid BergOK Klemmingen407294
Per BerggrenNyköpings OK452662
Daniel BoströmOK Tor888708
Niclas ClashammarNyköpings OK9200668
Anders FröbergOK Tor2075217
Magnus FärdigNyköpings OK2073301
Mats GustafssonNyköpings OK1403968
Martin HanssonKatrineholms OK9761008
Håkan LindqvistOK Måsen449855
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF2059047
Lars-Olof MagnellKatrineholms OK750310
Johan MobergEskilstuna OL436180
Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF761209
Arvid RinaldoOK Tor7612020

D45 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Monica AnderssonVingåkers OK2104481
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF38647
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF710621
Eva HallOK Tor7730615
Erika JedarOK Tor24391
Anette LarssonOK Tor452144
Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF7201361
Helen MagnussonOK Tor2050825
Marika Nylund EkNyköpings OK711002
Katarina OlssonOK Tor690208
Anna TimnerKatrineholms OK703303
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF306682

H45 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF7720627
Mikael GuttkeNyköpings OK7721014
Roger HaapaniemiOK Tor7900099
Magnus JohanssonNyköpings OK730808
Jörgen JonssonOK Tor720516
Johan KarlssonOK Tor7030408
Mathias LindgrenNyköpings OK9730321
Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF1973050
Donald McCarthyÄrla IF1221172
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF306666
Johan WallinSträngnäs-Malmby OL7206824
Magnus ÖhlingOK Tor730118

D50 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Charlotta AskeljungOK Klemmingen9650527
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF501859
Anna EkSödertälje-Nykvarn OF8150165
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL52385
Kristina ForsOK Grip980703
Maria FredrikssonNyköpings OK7680229
Monica GustafssonEskilstuna OL350701
Marie HedarOK Tor7671221
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF680219
Ann JärplingOK Klemmingen227215
Eva KindlundhTrosabygdens OK205032
Eva-Lena NilssonNyköpings OK9650915
Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL2078004
Maria WallströmNyköpings OK7680327
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF37300

H50 (24)

NamnOrganisationBricknummer
Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL229222
Kent BörjessonOK Måsen264147
Björn CarlssonOK Hällen7770008
Roger CarlssonVästerås SOK
Stefan CarlssonOK Klemmingen9005097
Per EkNyköpings OK9680725
Pär EricsonNyköpings OK805236
Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL304065
Peter ForsOK Grip409336
Magnus HellbergEskilstuna OL9650421
Patrick HolmqvistNyköpings OK7193193
Arne JanssonOK Klemmingen417559
Patric JärleskogOK Tor444183
Gunnar KindlundhTrosabygdens OK7650928
Roger LarssonKatrineholms OK591443
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF2066585
Nils LinderOK Hällen435752
Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF204663
Håkan OlofssonÄrla IF9670604
Henrik OlssonOK Tor8652929
Jan ViklundVästerås SOK941113
Stefan VikströmOK Tor7201366
Fredrik ÅslundKatrineholms OK451218
Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL1242109

D55 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Mona BierfeldtÄrla IF9611103
Marie BjörklundEskilstuna OL931010
Agneta GrönlundKatrineholms OK262462
Pirkko HammarströmOK Måsen36729
Gun JanssonOK Klemmingen450262
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK510136
Susanne PerssonÄrla IF9591007
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF253994
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL42499

H55 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Per CarlssonNyköpings OK804110
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF500008
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF350573
Johan HammarströmOK Måsen909205
Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF631201
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF306670
Ulf HylanderNyköpings OK954104
Mikael KindbornOK Hällen7620919
Karri LindellOK Måsen438125
Dan NilssonNyköpings OK9630209
Thomas NyzellEskilstuna OL259139
Bo RenellOK Tor630517
Jan SundbüeOK Hällen970420
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL41499
Stefan WestlinOK Måsen590311

D60 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL1955100
Annika DavidssonOK Klemmingen38426
EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF7027088
Carina ErikssonNyköpings OK900623
Margareta ErikssonOK Klemmingen202485
Stina GunnarssonÄrla IF2126140
Anki GustafssonKatrineholms OK262464
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF355816
Birgitta TorstenssonOK Hällen2106187

H60 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Tomas AnderssonOK Tor7003066
Ove ErikssonNyköpings OK1203550
Roy FranssonÄrla IF1301950
Håkan GustafsonEskilstuna OL259118
Stefan GustafssonOK Hällen7570619
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF540305
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF2058210
Ivar NäsholmÄrla IF405794
Björn RosendahlÄrla IF9561116

D65 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL9200684
Titti BergendahlOK Måsen9520605
Elisabeth ErikssonNyköpings OK205055
Mona ForsbergNyköpings OK2119530
Marianne LissEskilstuna OL304930
Agneta NilssonEskilstuna OL2125969
Inger OnsbringEskilstuna OL259172
Annette RagvaldVingåkers OK264962
Monica SvärdOK Klemmingen9520326

H65 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL9200664
Karl Henry AnderssonVingåkers OK259215
Olle ArmanNyköpings OK870817
Göran DavidssonOK Klemmingen622012
Ingemar GardSöders-Tyresö508991
Hans GustavssonNyköpings OK205038
Mats GärlingStjärnhovs OK 651510115
Knut-Åke HallebroOK Klemmingen510106
Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF1411160
Tommy LjungkvistÄrla IF306421
Lennart LundquistOK Nalle520822
Hans RagvaldVingåkers OK264967
Björn VallinOK Hällen27666
Sven-Olov WiklundArboga OK259235
Weine WolterÅkers IF2104203
Sten ÅhlinOK Måsen37550

D70 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Berit EdengrenNyköpings OK38884
Vivianne HolgerssonOK Måsen7205947
Sonja JedarÅkers IF409813
Anita JohanssonOK Tor7203743
Inga JohanssonNyköpings OK450032
Margareta JönssonÅkers IF409815
Ulla LindellOK Hällen570605
Louise-Marie NilssonOK Klemmingen2123919
Evy NordSödertälje IF9519278
Solveig TjernbergSödertälje IF431083
Irene ÖhlingÄrla IF25698

H70 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Kurt Håkan AnderssonOK Tor302275
Hans AurellGävle OK1393048
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF2119346
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK2089305
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL2078098
Göran ForsbergNyköpings OK2062733
Hans HolgerssonOK Måsen9470928
Kenneth JohanssonEskilstuna OL304916
Curt KarlssonNyköpings OK205047
Stig LandstorpOK Tor7460126
Kjell NilssonOK Klemmingen1420197
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF28467
Inge SundströmNyköpings OK205056
Ulf SvedestamEskilstuna OL9440309
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF654082
Tommy ÖhlingÄrla IF8000610

H75 (14)

NamnOrganisationBricknummer
Sune AhlinKöping-Kolsva OK352931
Jerry HolmEskilstuna OL304924
Leif JanssonEskilstuna OL350712
Anders JohanssonNyköpings OK571330
Kjell JohanssonNyköpings OK205054
Lars JohanssonOK Tor444174
Bengt JönssonÅkers IF1431025
Arne KarlssonOK Tor352294
Sune LindellOK Hällen16931
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF7027089
Karl-Robert MoqvistOK Tor302302
Sven-Arne NilssonOK Klemmingen9027201
Lars NordSödertälje IF9595877
Curt ThorénNyköpings OK205050

D80 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Karin CarlssonNyköpings OK450841

H80 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Alf LundkvistOK Tor520621

Inskolning (11)

NamnOrganisationBricknummer
Elin BeijarOK Hällen264673
Linnea BjörklundOK Hällen40386
Axel GustafssonNyköpings OK432405
Nelly HaglundOK Hällen2112560
Harald HamiltonNyköpings OK242269
Markus KantarpÄrla IF27668
Ellie NettelbladtOK Hällen28796
Linnéa SwingOK Hällen430672
Elias ÖbergOK Hällen39697
Ingalisa ÖbergOK Hällen16932
Lukas ÖbergOK Hällen1204110

U1 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Alicia HögforsTrosabygdens OK2065395
Olle JacobsonOK Tor262160
Erik JohanssonOK Måsen2067186
Adam LindgrenOK Tor2119862
Elvin MagnellKatrineholms OK306764
Malkom MalmqvistOK Tor7100910
Liv MobergEskilstuna OL442279
Axel StridTrosabygdens OK444512
Linnea SundkvistKatrineholms OK1205200
Samuel SwingOK Hällen437379

U2 (14)

NamnOrganisationBricknummer
Melker BacklundOK Hällen2089091
Agnes BjörklundOK Hällen553344
Ester BjörklundOK Hällen2089057
Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK27656
Anna FribergNyköpings OK248882
Felix HaglindOK Hällen2109139
Elsa HaglundOK Hällen2109140
Astrid HamiltonNyköpings OK204971
Sixten NordinOK Hällen264672
Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF419772
Damian Shewket Tofiq KareliussonOK Hällen2112579
Siri SpångNyköpings OK205016
Alfons StenilsOK Hällen2089300
Olle SvenssonOK Hällen439251

Öppen 3 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Catharina AnderssonOK Tor2052716
Hanna FribergNyköpings OK248885
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF9690223
Jessika PeterssonNyköpings OK7710315

Öppen 5 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Åsa GindemoÄrla IF1450877
Anna GustafssonNyköpings OK1470424
Thomas LindgrenOK Tor2131918
Thomas PeterssonNyköpings OK7700512
Karin RönblomKatrineholms OK9820418

Öppen 7 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK1426994
Jesper AnderssonVingåkers OK2104150
Mikael AnderssonOK Tor2052703
Johanna SundelöfNyköpings OK2079603

Öppen 8 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Ian HamiltonNyköpings OK2079698

Annonser