Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa anmälningar per klassVisa anmälningar per organisationDölj laguppställningar

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Tiomilakavlen (315)

NamnLaguppställning
40team 1
1Benoît Cochey
2Nico Ghibaudo
3Laurence Champigny
4Francois Plagnol
5Johann Lasouche
6Olivier Charbonnier
7Olivier Estela
8Xavier Andrieux
9David Lesquer
10Dupuy Francis
Aarhus 1900 orientering 1
1Anton Rasmussen
2Sune Hoveroust Dupont
3Maria Kølbæk
4Søren Vestergaard Christensen
5Peter Friis Østergaard
6Per Clemensen
7Camilla Andersen
8Jan Kølbæk
9Hanne Gylling
10Henrik Andersen
Alfta-Ösa OK / Rehns BK 3
1Tiago Gingao Leal
2Olov Ericson
3Peter Karsbo
4Erik Lundh
5Andreas Davidsson
6Stefan Carlsson
7Katarina Svahn
8Joris Hochstetter
9Magnus Unborg
10Fredrik Broman
Allerød OK 1
1Theis Munktved
2Jens Knud Maarup
3Peter Reibert Hansen
4Henrik Albahn
5Lasse August Helweg
6Mikkel Meldgaard
7Valdemar Marager
8Hans Grønborg Nielsen
9Lars Munktved
10Mikkel Lau Petersen
Andrarums IF 1
1Magnus Härwell
2Johan Mickelåker
3Harald Persson
4Heide Persson
5Ola Häggström
6Sam Eriksson
7Christian Glantz
8Magnus Nilsson-Ehrnborn
9Hans Persson
10Jonas Gustafsson
Angelniemen Ankkuri 1
1Tuomo Mäkelä
2Mikko Siren
3Tuomas Kari
4Maxime Rauturier
5Pekka Hyvönen
6Jere Kommio
7Quentin Rauturier
8Andreas Hougaard Boesen
9Petja Pöyhönen
10Sergey Dobrynin
Angelniemen Ankkuri 2
1Arttu Laaksonen
2Dimitar Zhelyazkov
3Arto Ranki
4Antti Reiman
5Timo Parttimaa
6Joel Hakala
7Janne Kivelä
8Sami Mänty
9Nuutti Pirhonen
10Simo Siltanen
Anttolan Urheilijat 1
1Petri Noponen
2Eeli Viholainen
3Olli Viljakainen
4Heikki Manninen
5Kalle Manninen
6Olli-Jussi Korpinen
7Harri Marttinen
8Marjo Liikanen
9Pekka Kiljunen
10Aliaksandr Khodan
Asker SK 1
1Sander Arntzen
2Vegard Gulbrandsen
3Sondre Ytterbø
4Henrik Fredriksen Aas
5Per Wiréhn
6Bjørnar Løvli
7Trygve Myhr
8Per Clemet Wisløff
9Synne Strand
10Felix Finsrud
Asker SK 2
1Jonas Myhr
2Simen Aure Skogedal
3Mikael Birkelund
4Bjørn Martini
5Martin Birkelund
6Eilev Kvaale
7Lotte Jauhojärvi Markussen
8Tommy Jauhojärvi
9Jakob Rastad
10
ASS Cavemen 1
1Antti Nousiainen
2Henrik Tarkkio
3Mikko Qvintus
4Mika Hiltunen
5Tuomas Pulli
6Tuomas Aalto
7Mikko Ronkainen
8Antti Aakko
9Brian Kottarainen
10Markus Siivola
Attunda OK 1
1Alvaro Prieto
2Axel Wrådhe
3Gustav Wirén
4Oskar Daniels
5Daniel Roos
6Marcus Stenebo
7Simon Martelius
8Thomas Pettersson
9Samuel Lindén
10Karl Enges
Attunda OK 2
1Oskar Enges
2Niklas Henriksson
3Elis Ivers
4Tomas Henriksson
5Johan Persson
6Viktor Sone
7Kalle Persson
8Olle Pettersson Gradin
9Thomas Nyberg
10Christian Redtzer
Azymut 45 Gdynia 1
1Piotr Pesta
2Grzegorz Porzycz
3Anna Pesta
4Maciej Hewelt
5Grzegorz Nowak
6Slawomir Ciecwierz
7Zuzanna Gielec
8Weronika Fortuniak
9Julia Gniewkowska
10Maksymilian Sienkiewicz
Bækkelagets SK 1
1Nicolas Simonin
2Matthew Speake
3Eirik Rustad
4Simen Wästlund
5Carl Godager Kaas
6Øystein Kvaal Østerbø
7Sindre Sandven
8Sven Hellmüller
9Magne Jutulstad
10Ralph Street
Bækkelagets SK 2
1Mathias Gløersen
2Anders Storbråten
3Martin Schälli
4Vegard Ølstad
5Wolfgang Kampel
6Olav Ekrheim
7Lisa Schubnell
8Pål Christian Ingierd
9Håkon Meland-Tangen
10Mathias Nipen
Ballerup OK 1
1Carsten Gemmer Hanghøj
2Lars Rasmussen
3Morten Ploug
4Kasper Ingerslev
5Claus Cederberg
6Magnus Andersen
7Torben Schorlemmer
8Lars Bech Jensen
9Frank Rasmussen
10Anders Vejgaard
Bergnäsets AIK 1
1Robin Salén
2Rasmus Wickbom
3Ulrik Nordberg
4Albert Askengren
5Joar Svartholm
6Oskar Öqvist
7Filip Salén
8Harald Larsson
9Nils Henriksson
10Gunnar Holmgren
Brattås CK / Uddevalla OK 1
1Victor Flingmark
2Ulrik Olsson
3Håkan Lindén
4Daniel Olsson
5Anders Ohlsson
6Christoffer Strömgård
7Thomas Bergstrand
8Axel Wassenius
9Karl Eriksson
10Jonas Zakariasson
Bredaryds SOK 1
1Filip Trofast
2Axel Elmblad
3Mats Nylund
4Emil Auselius
5Anton Gunnarsson
6Håkan Svensson
7Mattias Gunnarsson
8Henrik Andersson
9Filip Broling
10Fredrik Johansson
Bromma-Vällingby SOK 1
1Anders Bøgevig
2Henrik Wiklund
3Thomas Pettersson
4Martin Bjurner
5Simon Sandgren
6Mattias Berglund
7Tim Sandgren
8Fredrik Tarberg
9Thomas Babtist
10Joakim Berg
Bul-Tromsø IL / Ås-NMBU Orientering 1
1Nils Tveite
2Ivar Aukrust Osmoen
3Vegard Fiane Pedersen
4Linus Olhans
5Henrik Upsal
6Jo Inge Fjellstad
7Gjermund Urset
8Hans Urset
9Robert Banfi
10Halvor Steinsholt
Centrum OK 1
1Tomas Holmberg
2Andreas Lundsten
3Jonas Lindholm
4Jonas Kjäll
5Lukas Gustavsson
6Jerk Rönnols
7Joel Berring
8Linus Rispling
9Magnus Karlsson
10Samuel Svensson
Club Montsant de Curses d'Orientació / Frösö IF / OK Storsjön / Östersunds OK 1
1Ulf Lindqvist
2Christian Olsson
3Hanna Sunnerheim Sjöberg
4Sebastián Ordóñez
5Björn Olofsson
6Martin Ohlsson
7Axel Hedström
8James Turton
9Niclas Lidström
10Johan Näslund
Czech West O-team 1
1Lukas Richtr
2Ondřej Pova
3Marek Sterba
4Jiri Vales
5Jiri Vistejn
6Simon Mayer
7Zdenek Hejduk
8Vojtech Spevacek
9Pavla Nadenickova
10Petr Lill
Degerfors OK / Kristinehamns OK / OK Djerf 1
1Håkan Pettersson
2Rasmus Pettersson
3Walter Keller
4Per Jansson
5Per Fredberg
6Mats Welander
7Håkan Lindberg
8David Henriksson
9Marcus Nylén
10Hannes Welander
Eksjö SOK 1
1Oskar Lind
2Sebastian Inderst
3Hugo Jakobsson
4Lucas Sundblad
5Hugo Djurstedt
6Mattis Persson
7Viktor Antonsson
8Andreas Bergander
9Simon Nilsson
10Timo Suter
Eksjö SOK 2
1Simon Freyland
2Lukas Novak
3Stefan Djurstedt
4Johan Kastensson
5August Kollberg
6Simon Svahn
7Philip Edvardsson
8Adam Sandstedt
9Oskar Svahn
10Rafael Dobnik
Espoon Akilles 1
1Petrus Hanhijärvi
2Jani Riissanen
3Pyry Riissanen
4Ville Vierimaa
5Ville Pakkanen
6Salla Laitinen
7Miska Riissanen
8Tuomas Hakkarainen
9Elina Rauhala
10Markus Hjulgren
Espoon Suunta 1
1Georgy Mavchun
2Lari Pernu
3Josh Beech
4Anssi Vesanto
5Rinat Gabitov
6Benjamin Lamberg
7Ville Kokkila
8Kirill Komarov
9Mikko Tervakangas
10Vladislav Malyshev
Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 2
1Mattias Karlsson
2Magnus Wallin
3Anders Bengtsson
4Ronnie Andersson
5Håkan Hansson
6Peter Badenfelt
7Fredrik Stamfjord
8Claes Andersson
9Martin Ericsson
10Mikael Martinsson
Falkenbergs OK 1
1Johan Badenfelt
2Henrik Bengtsson
3Johan Söderblom
4Lennart Bengtsson
5Jonatan Andersson
6Sven-Åke Bengtsson
7Hans Jensen
8Rasmus Blockgren
9Martin Johansson
10Jesper Nelsén
FarumTisvilde OK 1
1Jesper Damgaard
2Carl Emil Schøier Kovsted
3Jonas Falck Weber
4Thomas Jensen
5Lasse Falck Weber
6Jesper David Jensen
7Malte Kjær Hemmingsen
8Lasse Fugmann Thamdrup
9Jacob Steinthal
10Oscar David Broman Jensen
FarumTisvilde OK 2
1Lukas Kjær Hemmingsen
2Lars Vedel Jørgensen
3Agnes Kracht
4Andreas Duc Jørgensen
5Steen Stausholm
6Dennis Øbro
7Finn Bregensöe
8Tobias Olloz
9Helge Lang Pedersen
10Tim Falck Weber
Finspångs SOK 1
1Ondrej Volak
2Per Lindman
3Oskar Svensson
4Jan Boril
5Šimon Mareček
6Henrik Göhl
7Ondřej Macek
8Ondřej Pipek
9Thorsten Svensson
10Marek Mrskoč
FK Boken / Örkelljunga FK 1
1Albin Kronkvist
2Agust Kronkvist
3Hugo Cedervall
4Simon Harden
5Håkan Palm
6Dan Johansson
7Marcus Svensson
8Sebastian Giese
9Erik Johansson
10Magnus Larsen
FK Friskus-Varberg 1
1Tim Johansson
2Johan Gull
3Thomas Josarp
4Daniel Gustafsson
5Peter Aronsson
6Bengt Johansson
7Otto Eriksson
8Gert Wildheim
9Emma Lindén
10Noah Bechtel
FK Herkules 1
1Jonas Lauri
2Axel Forsman
3Laila Höglund
4Arvid Hammar
5Erik Lauri
6Hannes Persson
7Emrik Lind
8Johan Wettergren
9Håkan Höglind
10Pontus Kastrup
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1
1Hugo Ström
2Albin Toll
3Erik Ingemarsson
4Erik Nero
5Axel Nalbin
6Patrick Ericson
7Magnus Emilsson
8Linus Lundberg
9Klaes Axelsson
10Alfred Pettersson
Fossum IF 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fossum IF 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Fredrikstad SK 1
1Mattias Karlsson
2Hans Petter Mathisen
3Christian Riddervold Kahrs
4Andreas Höye
5Göran Winblad
6Olli-Markus Taivainen
7Håvard Lucasen
8Gaute Hallan Steiwer
9Håvard Wedege
10Martin Hubmann
Fredrikstad SK 2
1Torben Wendler
2Bent Olav Aamodt
3Espen Fiskum
4Sindre Østhagen
5Sondre Ottesen
6Eirik Blågestad
7Runar Saur Modahl
8Kristoffer Helminsen
9Eirik Imrik
10Oliver Hagaseth Mydske
Fredrikstad SK 3
1Henrik Ottesen
2Kjell Reidar Mydske
3Alexandra Angvoll
4Dyre Martin Gulbrandsen
5Magne Sæther
6Thomas Blomkvist
7Hilde Poppe
8Ole Ingesen
9Adine Blakkestad Ingesen
10Pål Angvoll
Freidig 1
1Mats Eidsmo
2Oliwer Lundberg
3Vegard Kittilsen
4Mattis Holt
5Oskar Spets Storhov
6Simen Spets Storhov
7Tomas Eidsmo
8Lars Sandstad
9Lars Owren
10Oscar Lyngen
Freidig 2
1Harri Luchsinger
2Anders Einum
3Jørgen Fiskum
4Mikkel Holt
5Jørgen Tegdan
6Jo Even Kolstad
7Jonas Grønli
8Kristian Fredrik Lynum
9Håkon Holstad
10Johan Ivarsson
Frol IL / Verdal OK 1
1Jo Forseth Indgaard
2Paul Sirum
3Lars Sandstad Skjeset
4Simon Jakobsson
5Ulf Forseth Indgaard
6Carl Petter Lyngen
7Martin Vehus Skjerve
8Tobias Alstad
9Håvard Vassenden
10Yngve Skogstad
Frosta OK 1
1Andreas Ekblad
2Mattias Kovacic
3Leif Sandgren
4André Bjärby
5Olle Windelius
6Pia-Maria Bondesson
7Magnus Rörstam
8Anders Hellrup
9Anna Bjärby
10Anna-Karin Bondesson
Frölunda OL 1
1Jonas Martner
2Fredrik Norell
3Anders Arfwedson
4Martin Lamm
5Axel Blom
6Erik Ruotsalainen
7Tim Martner
8Anders Hellgren
9Edvin Borne
10Johan Lamm
G.S. Pavione A.S.D. - Imèr 1
1Aaron Gaio
2Emiliano Corona
3Ivano Bettega
4Walter Bettega
5Simone Bettega
6Tiziano Bettega
7Piero Turra
8Damiano Bettega
9Maurizio Castellaz
10Fabiano Bettega
Gamleby OK / OK Njudung / OK Tranan 2
1Alexander Westberg
2Gustav Ohlin
3Lisa Johansson
4Aron Östangård
5Karl Pettersson
6Klas Johansson
7Max Larsson
8Peter Lillen Nilsson
9Maja Kindlund
10Gustav Östensson
Gamleby OK / SOK Viljan 1
1Tord Hultberg
2Petter Vallerius
3Christer Öberg
4Martin Lindström
5Stefan Löfqvist
6Axel Eveborn
7Theo Lövdahl
8Fabian Vallerius
9Hans Svenson
10Erik Lennartsson
Gotlands Orienteringsförbund 1
1Duncan Robertson
2Felix Bäckstäde
3Andreas Liljegren
4Brent Key
5Mattias Westfält
6Stefan Wahlgren
7Ronny Liljegren
8Håkan Mattsson
9Leon Hansson
10Andreas Nikolausson
Gotlands Orienteringsförbund 2
1Mattias Österdahl
2Daniel Seestrand
3Greger Westerlund
4Mikael Gardelin
5Olof Persson
6Albin Lindgren
7Marcus Timgren
8Edvin Nilsson
9Filip Nilsson
10Fredrik Levin
Gotlands Orienteringsförbund 3
1Emma Lindgren
2Anna Samelius
3Mikaela Rönnbäck
4Junia Birgersson
5Agnes Carlsson
6Tuva Nikolausson
7Ellinor Vejlens
8Alice Olsson
9Beata Pettersson
10Frida Ansin
Gävle OK 1
1Erik Boman
2Lasse Jansson
3Erik Hansson
4Richard Hejdenberg
5Patrik Svedberg
6Dan Norin
7Jonatan Söderberg
8Felix Silver
9Mårten Olsson
10Jakob Sjöberg
Göteborg-Majorna OK 1
1Arnaud Perrin
2Jonas Merz
3Anders Hedberg
4Mikael Eliasson
5Måns Östman
6Daniel Martinsson
7Viktor Runnby
8Daniel Wernersson
9Andreas Johansson
10Jonas Egger
Göteborg-Majorna OK 2
1Henrik Håkansson
2Joakim Eliasson
3Tobias Ahnoff
4Kevin Ståhl
5Anders Axenborg
6Mattis Hallberg
7Martin Ivarsson
8Axel Halvarsson
9Viktor Jellvert Börjeson
10Philip Persson
Göteborg-Majorna OK 3
1Erik Hogedal
2Robbie Anderson
3Rasmus Arfwedson
4Fredrik Karlsson
5Andreas Persson
6Wojciech Wiktor
7Elias Nordberg
8Judith Wyder
9Kristine Berglia
10Lina Strand
Göteborgs SK 1
1Martin Syk
2Emil Tengvall
3Lovisa Leman
4Mattias Grahn
5Peter Grahn
6Oscar Wall Jungbjer
7Niklas Jambrén
8Peter Augustsson
9Filip Leman
10Tobias Andersson
Hagaby GoIF Örebro 1
1Love Sintring
2Martin Regborn
3Sebastian Månsson
4Filip Dahlgren
5Samuel Andersson
6Johan Persson
7Harald Larsson
8Jakob Wallenhammar
9Arvid Eriksson
10Oskar Eklöf
Halden SK 1
1Niels Christian Hellerud
2Emil Wingstedt
3Mats Nordbrøden
4Riccardo Scalet
5Elias Bäcklund Ekvall
6Fredrik Eliasson
7Jesse Laukkarinen
8Olav Lundanes
9Markus Holter
10Magne Dæhli
Halden SK 2
1Andreas Rüedlinger
2Guilhem Elias
3Viktor Wassén
4Adrien Delenne
5Sigurd Myhre Andreassen
6Øyvind Helgerud
7Matthieu Puech
8Erlend Brendstuen
9Andrei Zhuravlev
10Csaba Gerber
Halden SK 3
1Joacim Carlsson
2Tore Sandvik
3Sigurd Saxe Sandvik
4Lacho Iliev
5Andreas Johansson
6Magnus Nordbrøden
7Jonatan Aune
8Jakob Torgersen
9Martin Brække
10Bjørn Axel Gran
Halmstad OK / IF Rigor 2
1Martin Boberg
2Fredrik Berg
3Alfred Erdelius
4Fredrik Andersson
5Stefan Graad
6Emil Jägstedt
7Mattias Jägstedt
8Emil Erdelius
9Martin Svensson
10Niklas Florén
Halmstad OK 1
1Björn Karlsson
2Nils Wallentin
3Joakim Gustafsson
4Håkan Andersson
5Loke Agmarken
6Fredrik Persson
7Albin Persson
8Jan Lager
9Mikael Lundqvist
10Niklas Hidman
Haninge SOK 1
1Hugo Dahlberg
2Jakob Gadefors-Nau
3Nina Persson
4Gustav Näsman
5
6Joakim Persson
7Martin Skärlén
8Alvar Melin
9Filip Storell
10Joakim Skärlén
Hauhon Sisu 1
1Jaakko Liukkala
2Mikko Lepistö
3Ari Hiiri
4Aki Ylitalo
5Lauri Lindberg
6Robert Amper
7Jussi Lempinen
8Matti Tammi
9Jukka Pohjola
10Viljo Oripelto
Hedrum OL / Larvik OK / Sandefjord OK 1
1Sindre Holt
2Iver Ringheim
3Per Olav Gulbrandsen
4Trond Gjelstad
5Knut Ivar Johansen
6Jonas Eikås
7Benjamin Gjone
8Asgeir Fremstad
9Gabriel Gjone
10Tom Kristensen
Helsingborgs SOK 1
1Erik Alnervik
2John Oskarsson
3Christian Johansson
4Oskar Cervin
5Felix Alnervik
6Magnus Steen
7Axel Orrhede
8Jacob Moberg
9Jonas Bengtsson
10Patrik Johansson
Helsingborgs SOK 2
1Anton Marmelid
2Magnus Backan
3Ulf Bering
4Andréas Palmertz
5Jonas Norén
6Anders Brandtsfridh
7Dennis Rudqvist
8Mats Ranbro
9Stefan Dahl
10Andreas Blomqvist
Helsingin Suunnistajat 1
1Otto Kaario
2Arttu Syrjäläinen
3Ollipekka Heikkilä
4Topi Raitanen
5Tuomas Heikkilä
6Topi Syrjäläinen
7Veli Kangas
8Einari Heinaro
9Andrin Gründler
10Olli Ojanaho
Helsingin Suunnistajat 2
1Anton Salmenkylä
2Topias Niemi
3Lauri Syrjäläinen
4Luukas Valtonen
5Ville Mannonen
6Ville Lampinen
7Otakar Hirs
8Matias Salonen
9Kaarel Vesilind
10Alastair Thomas
Helsingin Suunnistajat 3
1David Bunn
2Atte Ikola
3Tuomas Tala
4Mikko Laakso
5Tapio Haarlaa
6Miika Tala
7Jan Zhanal
8Noora Hyyrynen
9Atte Lahtinen
10Heidi Salonen
Heming Orientering 1
1Magnus Eide-Fredriksen
2Bjørn Anders Flågen
3Fridtjof Reusch
4Kristian Østermann
5August Syrdal Øen
6Henrik Reusch
7Ferdinand Fremming
8Jøran Kristensen
9Øystein Østermann
10Nils Petter Fremming
Heming Orientering 2
1Kimme Arnesen
2Knut Erling Øen
3Lasse Arnesen
4Christian Reusch
5Maya Arnesen
6Malene Jebsen
7Anders Flågen
8Roger Østvold
9Live Østvold
10Hanna Eckhardt Andresen
Hestra IF 1
1Filip Grahn
2Johan Törnroth
3Andreas Holmqvist
4Carl-Johan Fredman
5Emil Karlsson
6Christian Holmqvist
7Johan Ingemarsson
8Martin Larsson
9Linus Landergren
10Jesper Sjögren
Hiidenkiertäjät 1
1Otto Loukkalahti
2Mikko Patana
3Tomi Närvä
4Leonid Novikov
5Eemeli Suominen
6Oskari Liukkonen
7Benjamin Tulonen
8Tõnis Laugesaar
9Olli-Pekka Koistinen
10Valentin Novikov
Hiisirasti 1
1Dmitry Nakonechnyi
2Sergey Detkov
3Joona Huila
4Igor Popov
5Johannes Pohjala
6Aleksei Asmolov
7Evgeniy Godlevskiy
8Dmitriy Maslovskiy
9Daniil Elizarov
10Andrei Hramov
Hjärnarps OL 1
1Emil Svensson
2Per Sigbo
3Anders Borg
4Fredrik Ståhl
5Emil Ljungdahl
6Mats Svensson
7Pontus Eriksson
8Alf-Erik Ragnarsson
9David Morén
10Magnus Olsson
Horsens OK / Silkeborg OK 1
1Elias Hinge Krogsgaard
2Christian Bagger Hagner
3Kristian Vad
4Emil Beck Laursen
5Andreas Bagger Hagner
6Mads Mikkelsen
7Thomas Emil Jensen
8Keld Hinge krogsgaard
9Tjalfe Egholm Rude
10Thomas Herbert Kokholm
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1Jussi Jalonen
2Antti-Jussi Oksa
3Matias Lautamäki
4Juha Prittinen
5Vili Virkki
6Jyrki Kommio
7Eero Jalonen
8Joona Leipijärvi
9Niko Kommio
10Antti Kivikko
Härlövs IF / OK Brunnen / Tormestorps IF 1
1Johan Risberg
2Harald Ottmer
3Fredrik Johnsson
4Henning Ottmer
5Magnus Tenghagen
6Erik Pronin
7Irmalinn Nilsson
8Thomas Låstbom
9Björn Eskilsson
10Niklas Nilsson
Hässleholms OK 1
1Ludvig Hallabro
2Per Erik Jönsson
3Lars Hallabro
4Henrik Andersson
5Simon Engel
6Nils Helmersson
7Sven-Inge Svensson
8Vidar Albinsson
9Ivar Helmersson
10David Ekstrand
Hästveda OK / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5
1Patrik Rosén
2Ingemar Magnusson
3Mattias Killander
4Henrik Berlin
5Jonas Edvardsson
6Håkan Eriksson
7Ola Eriksson
8Stefan Rosén
9Per Wikström
10Torgny Lund
IF Hagen 1
1Filip Karlsson
2Axel Olsson
3Carl Holmberg
4Daniel Bogren
5Marcus Carlsson
6Oscar Stomberg
7Hampus Nyström
8Albin Alsiö
9Anton Carlsson
10Olle Hedman
IF Sturla / Konnerud IL 1
1Jørgen Baklid
2Aslak Heimdal
3Mathias Skourup Rognebakke
4Johan Kristian Undeland
5Anders Gustafsson
6Jon Erik Kvarme
7Roger Wiik
8Sigurd Smemo
9Lukas Klausen
10Stig Instanes
IF Thor / OK Linné 4
1Per Jemth
2
3
4
5
6
7
8Gunilla Svärd
9Hanna Jonsell
10
IF Thor 1
1Matviy Khotyaintsev
2Mats Jonsell
3Anton Segerman
4Bo Segerman
5Fredrik Elwinger
6Aron Hellgren
7Viktor Jemth
8Emil Jonsell
9Arvid Bylund
10Per Jemth
IFK Enskede 1
1Patric De Boussard
2Ulf Persson
3Anders Björklund
4Per Forsberg
5Pontus Axell
6Gustav Björklund
7Linus Albinsson
8Peter Albinsson
9Ludde Blom
10Nils Forsberg Rundström
IFK Göteborg Orientering 1
1Håvard Sandstad Eidsmo
2Fredrik Edén
3Jonas Pilblad
4Fredrik Bakkman
5Johan Högstrand
6Vetle Ruud Bråten
7Jens Wängdahl
8Kasper Fosser
9Eskil Kinneberg
10Max Peter Bejmer
IFK Göteborg Orientering 2
1Søren Thrane Ødum
2Andreas Sølberg
3Anders Carlsson
4Morten Jarvis Westergård
5Erik Engstrand
6Sebastian Daland
7Patrik Martner
8Joshua Dudley
9Arvid Våg
10Niclas Jonasson
IFK Göteborg Orientering 3
1Remi Dubois
2John Persson
3Rikard Pentonen
4Anders Hederskog
5Henrik Eliasson
6Fredrik Persson
7Jakob Eng
8Pär Hansson
9Martin Larsson
10Johan Lidström
IFK Lidingö SOK 1
1William J Gardner
2Hector Haines
3Timo Mähönen
4Felix Späth
5Andreas Hall
6Rasmus Palmqvist Aslaksen
7Simon Schuster
8Björn Cederberg
9Zac Hudd
10Mårten Boström
IFK Lidingö SOK 2
1Nathan Lawson
2Simon Sanderi
3Lukas Werner
4Jan Bendák
5Martin Larbo
6Veronika Kalinina
7Linnea Claesdotter
8Per Damberg
9Magnus Rajan
10Hans Liwång
IFK Mora OK 1
1Roman Ryapolov
2Per Harald Löfgren Johansen
3Zsolt Lenkei
4Simon Hodler
5Raffael Huber Svensson
6Mikhail Kuleshov
7Artem Panchenko
8Florian Attinger
9Marek Minar
10Vojtech Kral
IFK Mora OK 2
1Erik Folkesson Blom
2Linus Rapp
3Sebastian Baumann
4Vojtech Kettner
5Nicola Müller
6Daniel Duhlbo
7Jegor Kostylev
8Kristian Dahlström
9Adrian Dahlström
10Gustav Johnsson
IFK Umeå 1
1Oskar Malmberg
2Hans Persson
3Martin Hederskog
4Martin Nilsson
5David Lundsten
6Jakob Odeblad
7Albin Björnudd
8Ondra Metelka
9Simon Waller
10Quim Vich
IGTISA 1
1Vilius Aleliunas
2Jonas Vytautas Gvildys
3Simonas Krepsta
4Mantas Martinkus
5Vytautas Beliunas
6Giedrius Sabaliauskas
7Henrikas Pauzas
8Martynas Tirlikas
9Donatas Stulgys
10Andris Kivlenieks
IK Hakarpspojkarna / Tibro OK / USK Praha 3
1Michal Bolehovsky
2Eva Öhlund
3Peter Brämerson
4Victor Arwesved
5Mikael Löfving
6Pär-Magnus Bjurek
7Ragnar Olsson
8Philip Stensby
9Lukas Andrén
10Roelof Bevort
IK Hakarpspojkarna 1
1Martin Djerf
2Andreas Jansson
3Joakim Hederskog
4Arvid Nord
5Markus Hederskog
6Filip Ossiansson
7Joar Hertin
8Albin Axelsson
9Ludwig Ljungqvist
10Aleksei Alekseyonok
IK Hakarpspojkarna 2
1Emil Öhlund
2Jakob Ingström
3Viktor Gunnarsson
4Andreas Gustafsson
5Annika Simonsen
6Louise Beech
7Mattias Öhlund
8Magnus Johansson
9Joel Björnlinger
10Eric Hansson
IK Uven 1
1Anton Hemlin
2Andreas Wikström
3Jonas Hemlin
4Simon Lindberg
5Niklas Larsson
6William Rönnborg
7Victor Beischer
8Jan Grahn
9Mats Dahlrot
10Håkan Salberg
IK Vikings OK / Kils OK 2
1Jonas Uller
2Lars Holmgård
3Ulf Skoglund
4Joakim Persson
5Lars Nordström
6Elis Nordström
7Tim Dalheimer
8Martin Kvarnström
9Helen Skoog
10Christer Skoog
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1Mikko Knuuttila
2Vesa Taanila
3Tero Linnainmaa
4Juho Ylinen
5Aleksi Karppinen
6Juha Luoma
7Tuomas Kotro
8Dmitrij Tsvetkov
9Teemu Oksanen
10Eetu Savolainen
Indre Østfold OK / Varteig OL 1
1Anders Lunde
2Sture Ottesen
3Rune Blågestad
4Thomas Bedin
5Asle Sagli Gudim
6Kent Vidar Kopperud
7Peder Aabogen Haugaard
8Hans Sigmund Vister
9Øyvind Thømt
10Dag Brenås
Järfälla OK / Sundbybergs IK 3
1Jesper Åkesson
2Mats Carlsson
3Karina Langerak
4Asbjörn Grøvlen
5Jan Nettelbjer
6Melker Palm
7Jan Lindh
8Jan Kihl
9Anton Mörkfors
10Ton Langerak
Järfälla OK 1
1Manne Hammarberg
2Oskar Edvardsson
3Johan Langerak
4Nils Edvardsson
5Robert Pedersen
6Niklas Svensson
7Jefta Langerak
8Johan Lundback
9Benjamin Langerak
10Isak Langerak
Järfälla OK 2
1William Grunder
2Ola Bovallius
3Erik Bovallius
4Aleksandr Manoilov
5Andreas Grunder
6Ann Roller
7Marcus Grunder
8Jonatan Anderson
9Theodor Karlsson Brabie
10Eric Roller
Järla Orientering 1
1Noah Zbinden
2Jens Rönnols
3Erik Berzell
4Timon Schweizer
5David Bejbom
6Ivan Kuchmenko
7Simon Frisk
8Alain Denzler
9Anton Nilsson
10Christoph Meier
Järla Orientering 2
1Kaspar Hägler
2Michael Refors
3Mathias Hall
4Harri Andrée
5Dan Wester
6Arvid Henriksson
7Harald Henriksson
8Petter Johansson
9Victor Sadarangani
10Mattias Millinger
Järla Orientering 3
1Siri Engberg
2Johanna Sundström
3My Heinrup
4Matilda Ahlquist
5Linda Ruthström
6Eva Hagwall
7Annika Sundvall
8Gunilla Kreiss
9Sara Hektor
10Åsa Börjesson
Jönköpings OK 1
1Ole Hennseler
2Joakim Karlsson
3Fredrik Svensson
4Boris Navratil
5Victor Hansson
6Niklas Alvaeus
7Michal Besta
8Filip Rosjö
9Mikael Trofast
10Benjamin Claesson
Jönköpings OK 2
1Oskar Nyqvist
2Fredric Gustafsson
3Anders Blomqvist
4Oliver Malmkvist
5Martin Beijer
6Per Hult
7Tobias Möllerström
8Johan Löfström
9Hans Djärv
10Daniel Sonnerfjord
K.O.B. Choceň 1
1Marcin Biederman
2Mikolaj Krawczynski
3Pavel Svadlena
4Ladislav Semrad
5Martin Krivda
6Jan Shanel
7Michal Svadlena
8Stanislaw Kurzyp
9Ondrej Pesek
10Vojtech Grundman
Kalevan Rasti 1
1Jan Prochazka
2Markus Räsänen
3Santeri Silvennoinen
4Jere Pajunen
5Lauri Nenonen
6Hannu Airila
7Graham Gristwood
8Pavel Kubat
9Jan Petrzela
10Miika Kirmula
Kalmar OK 1
1Jan Bednarski
2Isak Hagberg
3Adrian Skobe
4Per Markus Jönsson
5Mats Söderberg
6Viktor Skobe
7Edvin Strandberg
8Bartlomiej Olszewski
9Hugo Unosson
10Olle Björneld
Kamrat och IF KIF 1
1
2
3
4Linus Kajsajuntti
5
6
7
8
9
10Mattias Johansson
Kangasala SK 1
1Kristo Heinmann
2Tuomo Istolahti
3Samu Lehtola
4Mikko Hölli
5Jarkko Liuha
6Jaakko Istolahti
7Petri Ikävalko
8Jeremias Joutsensaari
9Jiri-Pekka Rissanen
10Eevert Toivonen
Karlskrona SOK 1
1Maxim Omelchenko
2Oscar Johansson
3Pontus Johansson
4Lukas Katvala
5Malthe Poulsen
6Adam Georgsson
7Anton Österblad
8Emil Pettersson
9Hugo Larsson
10Vit Horcicka
Karlskrona SOK 2
1Jiri Kostka
2Peter Wirenstedt
3Anton Törnqvist
4Krystof Karatsiolis
5Arvid Kronmar
6Magnus Kronmar
7Stefan Caleklint
8Matyas Dolezal
9Erik Hansson
10Robert Binar
Karlskrona SOK 3
1Simon Lukasak
2Magnus Larsson
3Frantisek Svetnicky
4Björn Andersson
5Ulf Johansson
6Adam Valik
7Jörgen Johansson
8Björn Zettervall
9Mats Karlsson
10Marcus Svennerud
KFUM Örebro OK / OK Milan 2
1Raúl Ferra
2Erik Harlén
3Pontus Halldin
4Mats Gustafsson
5Jakob Fransson
6Daniel Stunz
7Filip Örn
8William Segura
9Olle Malm
10Linus Malm
KFUM Örebro OK 1
1Jonatan Gustafsson
2Jacob Eriksson
3Magnus Palm
4Melker Forsberg
5Oskar Arlebo
6Albin Arlebo
7Marcus Halvarsson
8Stefan Aronsson
9Hugo Örn
10Marcus Klasenius
Kils OK 1
1Andreas Uller
2Ludvig Eriksson
3Jan Olm
4Viktor Skoog
5Olof Skoglund
6Lukas Olm
7Anton Uller
8Jonathan Uller
9Magnus Nordström
10Teodor Yordanov
Kolding OK / OK Gorm / OK Melfar / OK Snab 1
1Jonas Gabs
2Jeppe Liengård Caspersen
3Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen
4Casper Thygesen
5Jens Kristian Pedersen
6Gustav Vinther Østermark Jensen
7Esben Ø. Pedersen
8Jeppe Edvardsen
9Felix Isaksen
10Anders Dalgaard
Kongsberg OL 1
1Vetle Drage
2Per Øivind Eger
3Adam Conway
4Rolf Haug
5Ola Lesteberg
6Atle Nikolai Wøllo
7Odd Strand
8Olav Lund
9Johan Eger
10Bjørn Haavengen
Koovee 1
1Tim Robertson
2Topi Anjala
3Ari-Pekka Lassila
4Oleksandr Kratov
5Jani Lakanen
6Lauri Sild
7Joni Hirvikallio
8Timo Sild
9Vojtěch Sýkora
10Daniel Hubmann
Korven Honka 1
1Mikkel Patrakka
2Mats Huttunen
3Helge Husu
4Lauri Soikkeli
5Samul l. Korhonen
6
7Mikel Korhonen
8Kai Korhonen
9
10Kari Tolonen
Kouvolan Suunnistajat 1
1Aaro Ojala
2Arttu Lindqvist
3Joona Tynys
4Pyry Mattila
5Jukka Tani
6Patrik Väisänen
7Aatu Hirvikallio
8Elmeri Toivanen
9Mikael Lindén
10Jarno Kiintola
Kristiansand OK 1
1Christian Bøen
2Petter Marki Erichsen
3Eirik Heddeland Martens
4Ståle Gjelsten
5Vit Bravent'
6Håvar Birkeland Stormoen
7Simon Beckmann Kristiansen
8Brage Takle
9Trygve Børte Nomeland
10David Runde
Kristiansand OK 2
1Kristian Pytten
2Åsulv B Stormoen
3Thorbjørn Værp
4Ørjan Svaland Aas
5John Runde
6Vetle Elias Lynnebakken
7John Hansen
8Henrik Svaland Aas
9Linn-Carina Daland
10Jack Bjørnsen
Kungälvs OK 1
1Daniel Hägerstrand
2Björn Groth
3Marcus Wetter
4Magnus Hedman
5Erik Aderstedt
6Filip Johansson
7Wilmer Lindblom
8Erik Weimann
9Hans Nilsson
10Jussi Aumo
Kungälvs OK 2
1Elsa Aderstedt Althoff
2Jeannette Aumo
3Elina Hanson
4Johanna Nilsson
5Hanna Rangert
6Anna Berlin
7Kristin Ekdala
8Isabella Aumo
9Ellika Groth
10Lisa Börnstedt
Kuopion Suunnistajat 1
1Ville Pasanen
2Aleksi Sopo
3Arto Niiranen
4Aapo Aaltio
5Oskari Silventoinen
6Antto-Iiro Suhonen
7Jukka Auvinen
8Janne Kukkonen
9Tapio Takala
10Sampo Hyppola
Kuzmolovo 1
1Mikhail Chegarovskii
2Konstantin Serebryanitskii
3Sergei Gorokhov
4Viacheslav Klimenko
5Nikita Somov
6Aleksandr Raikov
7Aleksei Zemliakov
8Aleksandr Seleznev
9Mikhail Buimov
10Iurii Agafontsev
Köping-Kolsva OK / Surahammars SOK 1
1Janne Selkälä
2Marcus Ek
3Ulf Johansson
4Jonas Vikström
5Cristian Larsson
6Johan Celander
7Martina Welén
8Henrik Nettelmark
9Malin Welén
10Lars-Erik Hasler
Lahden Suunnistajat-37 1
1Philipp von Arx
2Juha Sorvisto
3Lasse Kautto
4Aron Bako
5Pauli Leinonen
6Petteri Huikko
7Tuomo Lahtinen
8Aki Saari
9Mate Baumholczer
10Aleksi Anttolainen
Lahden Suunnistajat-37 2
1Tatu Leirimaa
2Matias Sankari
3Timo Ahvenainen
4Krisztián Liszka
5Valtteri Rantala
6Niko Vaenenberg
7Valtteri Kinnunen
8Joni Solonen
9Teemu Niskanen
10Atte Etula
Lappeen Riento 1
1Evgeniy Artemov
2Ville Saikko
3Miika Husu
4Janne Kuningas
5Aaro Nurmiainen
6Matti Maajärvi
7Ville Huomolin
8Atte Nokka
9Oskari Niemi
10Aapo Tonder
Lerums SOK 1
1Emil Axelsson
2William Sturesson
3Pär Moqvist
4Gabriel Sturesson
5Jakob Gunnarsson
6Magnus Zetterlund
7Lovisa Moqvist
8Jonas Axelsson
9Tilda Melkstam
10Sören Sturesson
Lillomarka OL 1
1Peter Hodkinson
2Helmut Gremmel
3Christian Wartbichler
4Alisdair McLeod
5Steinar Kollerud
6Mathias Benjaminsen
7Jens Johan Brekke
8Joe Woodley
9Stein Blomseth
10Elias Skjolden Sørensen
Lillomarka OL 2
1Christian Fredrik Borg
2Asgeir Lium
3Vidar Benjaminsen
4Terje Blindheim
5Kristian Markhus Brekke
6Mathias Vold
7Hallvard Fjær
8Steinar Eastwood
9Assaf Bar-Nathan
10Arne Dybdahl
Linköpings OK 1
1Peter Eriksson
2Olof Ljunggren
3Victor Jiglund
4Erik Malmberg
5Emanuel Herberthson
6Martin Smelik
7Joel Käll Karlsson
8Maxime Bonneau
9Sven Engström
10Niklas Olsson
Linköpings OK 2
1Erik Sköld
2Johan Otterström
3Jonas Lundgren
4Johan Allard
5Albin Detterfelt
6Fredrik Johansson
7Christian Enberg
8Henrik Tosteberg
9Erik Sahlman
10Joakim Tosteberg
Linköpings OK 3
1Tomas Boman
2Martin Jareland
3Per Gustås
4Johan Åtting
5Martin Strömgren
6Jörgen Sköld
7Christer Lindell
8Pedro Lundqvist
9Magnus Herberthson
10Magnus Sahlman
Lounais-Hämeen Rasti 1
1Niilo Syrjälä
2Elmeri Syrjälä
3Anna Simola
4Matias Rokka
5Tuomas Rokka
6Paavo Simola
7Siiri Julkunen
8Salla Koskela
9Susanna Rokka
10Mikhailo Teslenko
Lunds OK 1
1Allan Hedberg
2Rasmus Grönlund
3Fabian Ljungqvist
4Erik Schultz
5Daniel Hellberg
6Carl Ås
7Loke Hedberg
8Fredrik Hugosson
9Isak Andersson
10Andreas Enborg
Lunds OK 2
1Rickard Ingesson
2Pesho Hedberg
3Gert Pettersson
4Johan Gustafson
5David Larsson
6Örjan Larsson
7Kyrre Thalberg
8Mats Erikson
9Johan Vinblad
10Mikael Nilsson
Lunds OK 3
1Magnus Wallenborg
2Raul Hindov
3Martin Wendt
4Christian Mittelhotzer
5Lukas Wittenbecher
6Anders Ericsson
7Felix Gustafsson
8Robert Bertilsson
9Peter Bengtslin
10Jens Sörvik
Lunds OK 4
1Anna Ljungqvist
2Annika Wigren
3Elin Hugosson
4Emelie Eklöf
5Anna Hellner
6Hanna Modin
7Selma Larsson
8Kristina Spångberg
9Olivia Larsson
10Karin Hagwall
Lynx 1
1Antti-Pekka Leskinen
2Niklas Saramäki
3Aleksi Leskinen
4Antti Parjanne
5Janne Mänkärlä
6Juuso Viskari
7Juha-Matti Huhtanen
8Juuso Metsälä
9Mikko Salervo
10Aapo Leskinen
Långhundra IF / Länna IF 2
1Johan Edenhamn
2Andreas Krafft
3Mats Warvelin
4Emil Andersson
5Jens Lindquist
6Patrik Servin
7Albin Warvelin
8Klas Birgersson
9Arvid Umegård
10Sven Wigertz
Långhundra IF 1
1Samuel Hedlund
2Waldemar Andersson
3Fredrik Wigertz
4Hugo Lindell
5Jesper Kullin Alfredsson
6Peter Hambäck
7Axel Leijon Thorell
8Edvin Nilsson
9Conny Forsberg
10Anton Sundgren
Malmö OK 1
1Jonathan Gunnarsson
2Ted Gustavsson
3Fredrik Nilsson
4Moltas Viebke
5Jussi Uusihonko
6Emanuel Strid
7Jan Wahlström
8Sebastian Wahlström
9Magnus Jonasson
10Adam Lindblom
Malungs OK Skogsmårdarna 1
1Daniel Hájek
2Filip Wadsten
3Ludvig Åhlund
4Tomas Kubelka
5Erik Rost
6Rickard Börjesson
7Thomas Landqvist
8Jakob Lööf
9Albin Lillieström
10William Lind
Malungs OK Skogsmårdarna 2
1Matjaz Stanfel
2Oskar Sandberg
3Johan Nordlund
4Linus Bohman
5Martin Hammarberg
6Oskar Lundqvist
7Dag Stridh
8Manuel Mexia de Almeida Horta
9Stefan Jonsson
10Ola Nyberg
Markbygdens OK 1
1Felix Axelsson
2Pontus Karlsson
3Mikael Bergstedt
4Filip Andersson
5Albin Andersson
6Erika Åkesson
7Lisa Åkesson
8Bertil Åkesson
9Per-Anders Axelsson
10Petter Bergstedt
Mjøs-o 1
1Njaal Ellegaard Melby
2Eskil Fröisland
3Marius Øie
4Simen Ballangrud
5Even Lindaas
6Yngve Volden
7Ole Johan Bråten
8Mats Lindaas
9Ole GunnarKleppa Madslien
10Sander Tonjer Fingarsen
Motala AIF OL 1
1Albin Algotson
2Oskar Höglund
3Gustav Åhrén
4Jonas Axén
5Per Johansson
6Fredrik Korall
7Martin Hammarlund
8Marcus Hardt
9Fredrik Jönsson
10Daniel Hasselström
MS Parma 1
1Yury Tambasov
2Arto Talvinen
3Henri Kalve
4Artem Popov
5Akseli Ruohola
6Peeter Pihl
7Aaro Julkunen
8Jonas Hubacek
9Ricardo Esteves Ferreira
10Antti Vainio
MS Parma 2
1Aaro Ruohola
2Eero-Matti Vainio
3Aleksi Karttila
4Eero Lapila
5Olli Suonpää
6Samuli Rousku
7Tomás Lima Alves
8Oskari Lepistö
9Samuli Salmenoja
10Aleksi Hellman
Mölndal Outdoor IF 1
1Anders Asp
2Martin Wildheim
3Henrik Olsson
4Anders Le Dous
5Gustav Le Dous
6Erik Hulthén
7Arvid Persson
8Mattias Brockmark
9Susanne Bergh
10Johan Bergman
NAIS Orienteringsklubb 1
1Mattis Nilsson
2Erik Kjellgren
3Stefan Träff
4Simon Nyberg
5Anders Johansson
6
7
8
9Åsa Granström
10Carl Granström
Nord West 1
1Evgeny Paladiev
2Daniil Kashin
3Ilya Gusev
4Kirill Gurlev
5Pavel Yufanov-Mishin
6Nikolay Kudryavcev
7Dmitry Stepanov
8Semen Petrov
9Mikhail Malyshev
10Dmitry Zhitukhin
NTNUI 1
1Olai Stensland Lillevold
2Rasmus Rørholt Theisen
3Sindre Østgulen Deisz
4Ulrik Astrup Arnesen
5Elias Thorsdal Mølnvik
6Håkon Raadal Bjørlo
7Gaute Friestad
8Eirik Langedal Breivik
9Vegard Jarvis Westergård
10Audun Heimdal
NTNUI 2
1Marius Pytten
2Herman Ryen Martinsen
3Håkon Fruseth Christiansen
4Jostein Tandberg
5Jonas Madslien Bakken
6Simen Eid Nielsen
7Tobias Kristensen
8August Birkeland
9Olav Schmitt Gran
10Anders Felde Olaussen
NTNUI 3
1Are Wigaard
2Thorstein Wang
3Peter Nordbrøden
4František Kolovský
5Erik Gustafsson
6Martin Borge Heir
7Jakob Kalvig Skogan
8Ole Jørgen Bogen Arenth
9Lavran Thorstensen
10Sturla Frydenlund
NTNUI 4
1Espen Samuelsen Skiri
2Mikkel Sørensen
3Øystein Fruseth Christiansen
4Audun Bøe
5Robert Fredriksen
6
7
8
9
10
NTNUI 5
1Jørgen Madslien
2Tilla Farnes Hennum
3Ingvild Brekke
4Are Wigaard
5Nora Graffer
6Anne Willkommen Eiken
7Håkon Fruseth Christiansen
8Jakob Kalvig Skogan
9Espen Samuelsen Skiri
10Tobias Kristensen
NTNUI 6
1Åsne Skram Trømborg
2Anne Willkommen Eiken
3Idunn Haavengen
4Anna Ulvensøen
5Johanne Bratland Tjernshaugen
6Sunniva Omdal
7Tilla Farnes Hennum
8Ane Dyrkorn
9Ingunn Egeberg Vári
10Marta Ulvensøen
Nydalens SK 1
1Anders Vister
2Eirik Kamstrup Hovind
3Vegard Blomseth Johnsen
4Lukas Liland
5Anders Nordberg
6Elias Jonsson
7Bojan Blumenstein
8Håvard Haga
9Øystein Sørensen
10Jon Aukrust Osmoen
Nydalens SK 2
1Kornelius Kriszat-Løvfald
2Asgeir Mjøsund
3Sverre Turter Sandvold
4Térence Risse
5Halvor Saunes
6Lars Young Vik
7Beat Roth
8Isak Jonsson
9Gjermund Tørnqvist Halden
10Sverre Waaler Kaas
Nydalens SK 3
1Teodor Mo Hjelseth
2Kasper Bakken Ulseth
3Sondre Ruud Bråten
4Mark Purkis
5Anders Bjergaard
6Tobias Espedal
7Ole Jacob Frankrig
8Einar Tommelstad
9Theo Ring Giske
10Sander H. Rogndokken
Nydalens SK 4
1Einar Lunøe
2Sindre Langaas
3Børge Pedersen
4Christian Vogelsang
5Torstein Hole
6Per Ola Ulseth
7Bjørn Hauge
8Kjetil Espedal
9Nils Bergan
10Kjell Ottar Wiklund
Nyköpings OK 1
1Philip Carlsson
2Ludvig Ek
3Marcus Berggren
4Samuel Keller
5Carl Carlsson
6Albin Falk
7Daniel Nilsson
8Niklaus Rey
9Edvin Hellsten
10Didrik Hall
Nyköpings OK 2
1Alexander Blomberg
2Oscar Arman
3Pär Ericson
4Oskar Engman
5William Nilsson
6Per Ek
7Erik Hellsten
8Kasper Lagerström
9Andreas Holmqvist
10Kristin Hylander
OK Alehof 1
1Fredrik Sturesson
2Tobias Lindell
3Stefan Dahl
4Marcus Ullman
5Hugo Thunberg
6Per Grönroos
7Johan Berts
8Anders Lövgärd
9Erik Johansson
10Martin Ankel
OK Denseln 1
1Algirdas Bartkevicius
2Mathias Hallmén
3Per Brolund
4August Mollén
5Erik Ivarsson Sandberg
6Pavlo Ushkvarok
7Damien Renard
8Mathieu Perrin
9Emil Kalered
10Krzysztof Wolowczyk
OK Denseln 2
1Edvin Gundberg
2Hans Brolund
3Erik Pettersson
4Jan Berggren
5Oleksandr Starov
6Henrik Peterson
7Andreas Törnkvist
8Chloé Haberkorn
9Niklas Von Schéele
10Jonas Braam
OK Denseln 3
1Erik Andersson
2Olivier Blanc-Tranchant
3Thomas Persson
4Stanislav Polianytsia
5Sigge Lundedal
6Björn Karlsson
7Yevheniia Veremeienko
8Tadas Demantavicius
9Elis Peterson
10Christer Broström
OK Enen 1
1Fabian Steen
2Mattias Olofsson
3Rasmus Steen
4Henrik Törnqvist
5Adam Lilja
6Edvin Wiklund
7Stefan Berg
8Patrik Steen
9Ville Fontell
10Per Ågren
OK Gipen 1
1Anton Berneving
2Mattias Linell
3Yngve Nilsson
4Linus Olsson
5Tomas Nilsson
6Sören Lind
7Urban Larsson
8Örjan Wängdahl
9Bengt Lingegård
10Lars Elfving
OK Gränsen 1
1Jonatan Fridolfsson
2Simon Björnehäll
3Thomas Persson
4Daniel Håkansson
5Mats Holmberg
6Tobias Den Braver
7Tomas Fridén
8Per Sterner
9Viggo Wulff
10Tobias Haag
OK Hällen 1
1Loic Marty
2Peter Öberg
3Théo Radondy
4Jonas Engström
5Oskar Carlborg
6Per Öberg
7Simon Larsson
8Tommy Söderberg
9Melker Lundin
10Quentin Moulet
OK Hällen 2
1Arvid Linder
2Hugo Kindborn
3Karl Lundin
4Gustaf Sundbüe
5Johan Hagströmer
6Mikael Kindborn
7Tobias Janzon Sjöstedt
8Fredrik Karlsson
9Chloé Duodoignon
10Clément Guillemain
OK Klemmingen 1
1Valters Reneslacis
2Lars Soldagg
3Diana Soldagg
4Mattias Bårström
5Anders Granberg
6Valters Abolins
7Stefan Carlsson
8Bart Van Wijngaarden
9Andis Laveikis
10Simon Martinsson
OK Kolmården 1
1Emil Ljungemyr
2Oskar Leinonen
3Tom Campbell
4Ville Johansson
5Leo Johansson
6Kacper Kuca
7Arvid Westerberg
8Mikael Håkansson
9Malin Leijon Lind
10Simon Lundin
OK Kontinent 1
1Per Aspegren
2Simon Yngve
3Emil Westesson
4Magnus Jönsson
5Simon Larsson
6Markus Thysell
7Per Olsson
8Robin Westesson
9Björn Möller
10Urban Schmidt
OK Kullingshof 1
1Anton Karlsson
2Marcus Lööf
3Tommy Bäck
4Thomas Ljung
5Pontus Forsberg
6Emil Andersson
7Sara Ivarsson
8Andreas Claesson
9Wilma Pettersson
10Simon Wallman
OK Kåre 1
1Jonas Gustafsson
2Isac Von Krusenstierna
3Emil Åberg
4Markus Living
5Gustav Öhgren
6Johannes Öhgren
7Linus Larsson
8Matěj Kamenický
9André Andersson
10Radek Nožka
OK Landehof 1
1Samuel Pihlström
2Felix Drejmo
3Mattias Holmstrand
4Otto Stuhlhofer
5Victor Axbom
6Magnus Strand
7Helena Strand
8Pontus Enhager
9Albin Nyqvist
10Sven Granfors
OK Linné 1
1Vincent Coupat
2Jakob Andersson
3Johan Höij
4Rassmus Andersson
5Lucas Basset
6Oskar Sjöberg
7Niklas Aldén
8Miloš Nykodým
9Jannis Bonek
10Albin Ridefelt
OK Linné 2
1David Lingfors
2Jan Troeng
3Josef Nordlund
4Mats Troeng
5Johannes Ridefelt
6Sixten Hillerhag
7Ken Peeters
8Csaba Gösswein
9Rasmus Møller Jess
10Nitsan Yasur
OK Linné 3
1Daniel Carlson Bjernald
2Viktor Janrik
3Ulf Troeng
4Tuve Möller
5Carl-Johan Högberg
6Mattias Nilsson
7Emil Boström
8Matija Razum
9Ulrik Imberg
10Olof Eriksson
OK Löftan 1
1Jesper Johansson
2Joakim Antonsson
3Olle Winroth
4Adrian Vartia
5Tobias Thorsson
6Magnus Johansson
7Tobias Johansson
8Stefan Ring
9Simon Corneliusson
10Daniel Andersson
OK Löftan 2
1Johan Antonsson
2Christian Nilsson
3Johan Hansson
4Patrik Corneliusson
5Axel Eriksson
6Henrik Andersson
7Isak Bengtsson
8Jakob Moberg
9Daniel Glimtén
10Alice Hultin
OK Moss 1
1Øystein Olsen
2Øyvind Løken
3Henning Bratland Carlsen
4Donatas Kontautas
5Thomas Roskifte
6Alfred Bjørnerød
7Hallvard Koren
8Tore Bjørnerød
9Tor Erling Gjølsjø
10Christopher Ladim
OK Nackhe 1
1Tomas Gunnarsson
2Fredrik Johansson
3Linnéa Johnsson
4Joel Johnsson
5Tommy Johnsson
6Jonas Johansson
7Elin Fredin
8Jonathan Rundqvist
9Thomas Georgsson
10Andreas Lundblad
OK Nolaskogsarna 1
1Isak Eriksson
2Erik Magnusson
3Per Magnusson
4Hugo Eriksson
5Simon Dahlberg
6Jan Näslund
7Malin Andersson
8Per Sundholm
9Elina Mikaelsson
10Adrian Johansson
OK Orinto 1
1Erik Classon
2Magnus Homann
3Martin Johansson
4Jonas Bergdahl
5Olle Elfström
6Karl Nilsson
7Emil Sundström
8Daniel Sundqvist
9Gustav Bohman
10Björn Karlsson
OK Orion 1
1Thomas Curiger
2Rasmus Elmelid
3Olof Larén-Sandgren
4Emil Øbro
5Erik Andersson
6Pontus Petersson
7Måns Sandgren
8Nick Gebert
9Mateusz Wenslaw
10Anton Johansson
OK Orion 2
1Nils Hammaräng Grip
2Radosław Piotrowski
3Andreas Jonsson
4Love Carlsson
5Filip Bengtsson
6Viktor Tovesson
7Theodor Wahlbom
8Ola Andersson
9Yuri Omelchenko
10Aleksander Bernaciak
OK Orion 3
1Johan Delvert
2Johan Olausson
3Johan Jacobsson
4Tom Olausson
5Johan Myrén
6Lars-Ola Larsson
7Anders Nilsson
8Tommy Svensson
9Eskil Johansson
10Niklas Bratt
OK Orion 4
1Magnus Sager
2Isak Olsson
3Jenny Håkansson
4Harald Rooth
5Magnus Håkansson
6Anders Håkansson
7Per-Ivan Engström
8Mattias Engström
9Filip Håkansson
10Anders Sundelin
OK Pan Århus 1
1Emil Ahlbäck
2Tue Lassen
3Søren Schwartz
4Rasmus Djurhuus
5Laurits Bidstrup Møller
6Andreas Bock Bjørnsen
7Mads Møller Skaug
8Henrik Rindom Knudsen
9Jonas Munthe
10Tobias Karlsmose Svarer
OK Pan Århus 2
1Stefan Frands Petersen
2Niklas Hjort Ingwersen
3Christian Christensen
4Jens Christoffersen
5Mads Kruse Juhl
6Kristoffer Sloth Dybdal
7Mikkel Holm Nielsen
8Johan Halkjær Dupont
9Holger Petersen
10Oscar Sig Tranberg
OK Pan Århus 3
1Jeppe Ruud
2Ebbe Møller Nielsen
3Henrik Markvardsen
4Rasmus Holm Andersen
5Lars Hjerrild
6Søren Møller Skaug
7Jonathan Borup Jacobsen
8Martin Bruhn Pedersen
9Christian Bobach
10Jason Krogh-Pedersen
OK Pan-Kristianstad 1
1Matthias Groell
2Simon Wikström
3Rasmus Svantesson
4Chris Smithard
5Simon Svensson
6Ola Martner
7Fredrik Nilsson
8Gernot Ymsén
9Alessio Tenani
10Nicolas Rio
OK Pan-Kristianstad 2
1Franz Glaner
2Niklas Olofsson
3Richard Sjöholm
4Marek Schuster
5Oscar Modig
6Björn Hellrup
7Gustaf Wennerberg
8Nicolas Kastner
9Henrik Eng
10Moritz Döllgast
OK Pan-Kristianstad 3
1Markus Svensson
2Marcus Bill
3Nicole Ljungdahl
4Henric Höglind
5Anton Oddmo
6Robert Lood
7Joel Sjöholm
8Martin Sjöberg
9Mattias Johansson
10Michael Husén
OK Ravinen 1
1Jonathan Crickmore
2Emil Granqvist
3Martin Hunhammar
4Raphael Masliah
5Erik Herne
6Axel Granqvist
7Kalle Bergman
8Ruslan Glebov
9Love Berzell
10Gustav Bergman
OK Ravinen 2
1Alexandre Vergnaud
2Martin Poklop
3Hannes Svahn
4Albin Andersson
5Assar Hellström
6Nick Barrable
7Marijonas Gipas
8Jacob Lindstam
9Bruno Godefroy
10Richard Robinson
OK Ravinen 3
1Vladyslav Laskarzhevsky
2Martin Lindskog
3Olle Kallur
4Sergiu Fala
5Martin Rinnbäck
6Albin Lindskog
7Amanda Granqvist
8Kjell Almgren
9Smilla Mogensen
10Allan Mogensen
OK Rodhen 1
1Vasili Straltsou
2Sergey Solodkin
3John McLelland
4Simon Andersson
5Emil Grehn
6Erik Borges Engsten
7David Melin
8Ihar Lychkou
9Jonas Eklund
10Torbjörn Jacobsson
OK Roskilde 1
1Kent Pihl
2Hanne Fogh
3John Tripax
4Allan Søgaard
5Tobias Frich
6Jan Frederiksen
7Janne Brunstedt
8Mads Nordahl Svendsen
9Adam Carlsen
10Frederik Grue-Sørensen
OK Roslagen 1
1Joel Lännevall
2Liutauras Bilevicius
3Ola Hultin
4Tommy Lindberg
5Otto Lundman
6Torbjörn Lännevall
7Anders Söderbärg
8Pål Jansson
9Johan Stenbäck
10Rebecka Lindberg
OK Roxen 1
1Hugo Lillieström
2Hugo Dalhammer
3Emil Rankka
4Jonas Andersson
5Pontus Lindblom
6Erik Helander
7Lukas Eveborn
8Adam Tellsén
9Malte Eveborn
10Nils Nedfors
OK Skogsfalken 1
1Daniel Millbourn
2Edvin Smedberg
3Kenneth Kajsajuntti
4Fredrik Smedberg
5Jonas K Johansson
6Patrik Wåhlin
7Magnus Emilsson
8Ola Olsson
9Paul Olsson
10Jens Nordal
OK Skogsfalken 2
1Isak Bergman
2Ola Söderberg
3Börje Eriksson
4Jonas Hammarskiöld
5Pierre Danielsson
6Anders Blomqvist
7Andreas Björnvik
8Jonas Johansson
9Ulf Jungstrand
10Povel Larsson
OK Skogshjortarna 1
1Marc Serralonga Arqués
2Thomas Van der Kleij
3Kristjan Laas
4Benjamin Anciaux
5Emil Andreasson
6Lukas Larsson
7Anna Serralonga Arqués
8Tobias Johansson
9Samuel Böke
10Simon Krekels
OK Skogshjortarna 2
1Max Karle
2Mikael Linde
3Desmond Franssen
4Erik Johansson
5Mathias Fredrixon
6Arvid Öhrvall
7Ludvig Hedström
8Henrik Öhrvall
9Gustav Harryson
10Mikael Axelsson
OK Sorø 1
1Janus Høhne
2Kenneth Thomsen
3Kenneth Lund
4André Didier Gautier
5Søren Madsen
6Kristian Kærsgaard Hansen
7Jan Sørensen
8Morten Hass
9Jens Frandsen
10Peter Hansen
OK Södertörn 1
1Nikolai Petrovets
2Filip Möller
3Fredrik Larsson
4Alexander Schandl
5Georg Eklöw
6Mattias Ivares
7Taras Rachuk
8Alvis Reinsons
9Hugo Lindbärg
10Nikita Gurevich
OK Södertörn 2
1Hugo Vaxelaire
2Alexander Frolov
3Pierre Martinez
4Jesper Lagerberg
5Martin Sigrand
6Johan Markstedt
7Anders Jakobsson
8Bohdan Griaziev
9Göran Hellgren
10Nikolai Znoev
OK Tisaren 1
1Valter Pettersson
2Filip Jacobsson
3Johan Aronsson
4Mathias Drage
5Gustav Hindér
6Daniel Attås
7Erik Lindgren
8Jan Gajda
9Olle Josarp
10Oskar Andrén
OK Tisaren 2
1Albin Källmén
2Ivan Forsgren
3Jonatan Aronsson
4Anton Hallor
5Niklas Gustafsson
6Jan Sjödin
7Sebastian Agerhäll
8Mykyta Zviahin
9Christoffer Andersén
10Viacheslav Matiash
OK Trian 1
1Mikael Fabritius
2Topi Penttinen
3Mikael Salo
4Petteri Muukkonen
5Emil Sevelius
6Victor Mansner
7Kristian Salo
8Simo Hasu
9Oskari Reijonen
10Topi Hasu
OK Tyr 1
1Tobias Öström
2Lars-Håkan Bengtsson
3Erik Forsgren
4Sören Kindlund
5Magnus Albinsson
6Mattias Hane
7Gustav Perman
8Johan Wennermark
9Fredrik Hane
10Marcus Beckius
OK Älvsjö-Örby 1
1Lars G Berggren
2Stefan Nordström
3Christer Nordström
4Magnus Nordström
5Conny Ekstrand
6Fredrik Sandberg
7Linus Berggren
8Kennet Nilsson
9Hjalmar Sandberg
10Erik Larsson
OK Österåker / Rånäs OK 1
1Henrik Sundblom
2Simon Bohman
3Roger Tynell
4Marcus Åhlén
5Erik Viklund
6Peder Karlsson
7Jesper Henriksson
8Anders Ohlin
9Peter Olá
10Joel Bohman
OK77 1
1Jonathan Ray
2Tobias Jern
3Oscar Stenbacka
4Antti Järvenpää
5Caj Snickars
6Eljas Talja
7Mikael Donner
8Jonny Donner
9Ilari Visuri
10Fabian af Hällström
OL Norska 1
1Ueli Werren
2Joey Hadorn
3Simon Dubach
4Rolf Wermelinger
5Michael Dubach
6Simon Wenger
7Marc Probst
8Florian Moser
9Simone Niggli
10Lukas Diener
OL Tønsberg og Omegn 1
1Oliver Østby
2Jakob Hjelseth
3Trym Island
4Morten Krona Haflan
5Trond Evensen
6Olav Aasmundtveit Hoff
7Roar Mathisen
8Gløer Gløersen
9Sondre Evensen
10Vetle Mathisen
Oppsal Orientering 1
1Ludvig Rødnes
2Kristoffer Fiane Pedersen
3Ola Marius Pedersen
4Truls Hestengen
5Sindre Nordhagen
6Thor Mella
7Bent Erik Skaug
8Tor Andreas Andersen
9Thomas Ruud
10Olav Johannes Deelstra
Oppsal Orientering 2
1Per-Ivar Nikolaisen
2William Skaug
3Halvor Hobøl
4Sveinung Syversen
5Rolf Hustvedt
6Anselm Reichenbach
7Lars Sigurd Baugstø Rødnes
8Morten Mosland
9Ask Olaussen
10Helge Solheim
Paimion Rasti 1
1Daniel Stenlund
2Toni Saari
3Topias Arola
4Samuel Heinonen
5Bartosz Pawlak
6Vili Niemi
7Ari-Pekka Joensuu
8Loic Capbern
9Lasse Suonpää
10Frédéric Tranchand
Paimion Rasti 2
1Lari Takanen
2Jonas Jern
3Tero Heikkilä
4Jere Sipponen
5Klaus Haanpää
6Jarkko Rantoja
7Matti Tahvonen
8Juuso Lindeqvist
9Aleksandra Hornik
10Jonathan Fröjdö
Pargas IF 1
1Kuba Dragowski
2Tobias Henriksson
3Sören Nymalm
4Fredric Portin
5Erik Haajanen
6Mats Dahlén
7Alex Virtala
8Conny Arén
9Felix Gottberg
10Mika Honkasalo
Pihkaniskat 1
1Olli Vehmasto
2Jari Kahiala
3Timo Pietikäinen
4Heikki Väänänen
5Risto Niinimäki
6Hans Tuominen
7Leo Tolvanen
8Aleksi Pietikäinen
9Lotta Oinonen
10Tommi Nietosjärvi
Porsgrunn OL / Skien OK 1
1Rasmus Mathisen
2Halvard Kornmo
3Tobias Mathisen
4Gisle Nysæter
5Alexander Repstad Storemyr
6Håvard Skriubakken
7Thore Kornmo
8Magne Wiig Mathisen
9Kjell Westin
10Dag Ausen
Rajamäen Rykmentti 1
1Sander Vaher
2Hannu-Pekka Pukema
3Philippe Adamski
4Philipp Müller
5Ben Mitchell
6Ilari Haltia
7Artturi Hiiro
8Ondrej Semik
9Aleksanteri Hiiro
10Otto Saikkonen
Rastikarhut 1
1Pyry Willman
2Pietu Jutila
3Roope Ruuhiala
4Hermanni Sankelo
5Valtteri Lahti
6Iivari Willman
7Joona Nolvi
8Eero Lehtonen
9Elias Lehtonen
10Heikki Haapakoski
RastiPiikkiö 1
1Milja Väätäjä
2Matti Toivio
3Jaakko Käyhkö
4Jaakko Päivike
5Johan Päivike
6Jukka Honkasaari
7Ismo Virta
8Mika Kortesmaa
9Yrjö Lundell
10Jarkko Hiltunen
Raumar Orientering / Østmarka OK 1
1Trond Kortner
2Øistein Fagerli Næss
3Gaute Fosstveit
4Anders Horvei
5Rein Jørgensen
6Simen Elvhaug
7Christoffer Sletten
8Tor Magnus Grøstad
9John Otterlei
10Audun Jørgensen
Rehns BK 1
1Jerker Lysell
2Jakub Dekrét
3Ivan Nikitin
4Roman Bondarenko
5Charlie Stolt
6Patrik Blom
7Anton Lif
8Fredrik Ingelsson
9Anders Johansson
10Vladimir Tregubov
Rehns BK 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ronneby OK 1
1Michal Kalata
2Christian Håkansson
3Linus Wernström
4Mikolaj Dutkowski
5Thomas Johannesson
6Simon Giselsson
7Arvid Blomster
8Ingemar Ericsson
9Anton Gliveson
10Denys Shcherbakov
Sjövalla FK 1
1Edvin Ljungberg
2Tobias Holmqvist
3Hannes Essunger
4Stefan Lemurell
5Henrik Essunger
6Johan Hjelmér
7Martin Andersson
8Per-Arne Wahlgren
9Lars Ljungberg
10Magnus Alinder
SK Vuoksi 1
1Eetu Korhonen
2Jorma Ojalainen
3Janne Neuvonen
4Markus Parviainen
5Mika Tonder
6Mika Korhonen
7Kari Ojalainen
8Kai Korhonen
9Heikki Husu
10Tapio Jaatinen
Skarpnäcks OL 1
1Urban Selander
2Niclas Behrenfeldt
3Lars Segerman
4Tommy Batz
5Roland Persson
6Jörgen Stegard
7Nils-Göran Nilsson Batz
8Per Edvall
9Linus Halvorsen
10Håkan Rolfsson
Skellefteå OK 1
1Martin Åkerlund
2Mikael Lindmark
3Martin Windling
4Jörgen Johansson
5Ulf Hägglund
6Patrik Wennberg
7Arvid Feil Lindmark
8Claes Lundström
9Thomas Norström
10Tobias Söderlund
Skogsluffarnas OK 1
1Magnus Falkenström
2Jan Stridh
3Åke Falkenström
4Torbjörn Thorsén
5Kalle Lindqvist
6Simon Stridh
7Sixten Lindqvist
8Hans-Christian Höie
9Olle Synnermark
10Douglas Lundin
Skogslöparna 1
1Benjamin Näslund
2Börje Pauler
3Jonas Byström
4Jonas Hälldal
5Arvid Strandberg
6Anton Strandberg
7Linus Lindberg
8Emanuel Näslund
9Per-Johan Josefsson
10Stefan Sjölund
Skogspojkarnas OK / Tjalve IF Norrköping 1
1Kristian Algers
2Albert Mollén
3Johan Wehlin
4Peter Ettling
5Michael Wehlin
6Johan Fröberg
7Simon Flankegård
8Valter Fredriksson
9Sven-Johan Prytz
10Henric Fröberg
Skåneslättens OL 1
1Mikael Kristensson
2Patrik Lindeberg
3Emil Hjalmarsson
4Niclas Tjernlund
5Philip Pålsson
6Albin Weiden
7Erik Barr Zeilon
8Adam Segerslätt
9David Svensson
10Joel Kristiansson
Skåneslättens OL 2
1Fredrik Salomonsson
2Fredrik Nystedt
3Ola Markholm
4Stefan Pålsson
5Fredrik Berntsson
6Johan Sander
7Anders Jägryd
8Johan Jensen
9Håkan Carlsson
10Magnus Thuresson
Snättringe SK 1
1Flavio Poltéra
2Simon Hector
3Jesper Lidmar
4Valentin Koziavin
5Isak Gelius
6Mattias Kallhauge
7David Hector
8Vojtech Netuka
9Stefan Svensson Gelius
10Johan Bernhard
Snättringe SK 2
1Martin Nilsson
2Michal Jirásek
3Hampus Hatlen
4Vladislav Devyatov
5Tobias Karlsson
6Albin Hainke
7Jakob Tedhamre
8John Wolgast
9Oskar Ekner
10Hugo Flordal
Snättringe SK 3
1Jörgen Hector
2Patrik Äppelgran
3Per Wolgast
4Fredric Johansson
5Bo Lauri
6Anders Abel
7Johan Fredholm
8Jan Netuka
9Mariia Khimochkina
10Erik Dyrelius
Sol Tranås 1
1Andreas Ekbladh
2Gabriel Irestål
3Erik Skoglund
4Axel Bengtsson
5Daniel Posch
6Axel Johansson
7Mats Johansson
8Isac Johansson
9Staffan Johansson
10Simon Hellström
Sotkamon Jymy 1
1Valtteri Kankainen
2Jussi Simula
3Jussi Piirainen
4Timo Varis
5Teemu Köngäs
6Miko Härkönen
7Antti Raatikainen
8Jussi-Pekka Heikkinen
9Marko Hoikka
10Ivan Zolkin
Stigmännen Karlshamns OK 1
1Gabriel Bengtsson
2
3Per Nilsson
4Åke Larsson
5Jakob Emander
6
7Owe Nilsson
8
9Göran Andersson
10Peter Andersson
Stora Tuna OK 1
1Viktor Svensk
2Erik Liljequist
3William Pommer
4Olle Kalered
5Jesper Svensk
6Joakim Svensk
7Henrik Johannesson
8Anton Sjökvist
9Anton Forsberg
10Emil Svensk
Stora Tuna OK 2
1Henning Sjökvist
2Henrik Löfås
3Erik Blomgren
4Stepan Mudrak
5Andrei Lamov
6Ivan Sirakov
7Markus Lang
8Jonas Andersson
9Jonas Carlsson
10Rikard Claesson
Strängnäs-Malmby OL 1
1Vincent Lindvall
2Daniel Alneberg
3Thomas Pettersson
4Erik Jonsson
5Hampus Nyholm
6Søren Maarup
7Jan-Erik Andersson
8Olle Hägglund
9Johan Wallin
10Magnus Axelsson
Sundbybergs IK 1
1Niklas Carlsson
2Kristoffer Tengroth
3David Mellin
4Jonas Carlsson
5Jonatan Ståhl
6Fredrik Johansson
7Mårten Lundqvist
8Fredrik Bjernulf
9Simon Mellin
10Morgan Karlsson
Sundbybergs IK 2
1Ronny Falk
2Tobias Abrahamsson
3Joakim Skantze
4Mårten Sundh
5Rasmus Kihl
6Ronny Nordgren
7Christian Lindh
8Jonathan Serrand
9Eskil Widehag
10Mikael Wallnäs
Sundsvalls OK 1
1Axel Lundgren
2Olov Vikström
3Oskar Vikström
4Anders Axling
5Thomas Rex
6Hannes Lindahl
7Måns Eriksson
8Erik Toomingas
9Gustav Frænell
10Janne Näätänen
Sundsvalls OK 2
1Albin Kårén
2Ivan Kuzmin
3Petter Erlandsson
4Håkan Stolt
5Magnus Jonsson
6Mattias Lindahl
7Lukas Johansson
8Johan Nordin
9Hans Johansson
10Truls Lindholm
Sävedalens AIK 1
1Albin Thunberg
2Sergey Fedatsenka
3Heino Ollin
4Andrey Salin
5Vitalii Hychko
6Harrison McCartney
7Carl Josefsson
8Dmitriy Mihalkin
9Fredrik Weihard
10Anton Novichenko
Sävedalens AIK 2
1Ilya Belianka
2Karl Levin
3Joakim Berglund
4Johan Levin
5Simon Larsson
6Jonas Palm
7Martin Pettersson
8Vidar Faxén
9Albin Claesson
10Erik Bengtsson
Sävedalens AIK 3
1Axel Pannier
2Rasmus Johansson Fjordside
3Elias Ljungqvist
4Evgenij Zhahovskij
5Simon Björklund
6Casper Skepp
7Gabriel Öhgren
8Nikita Alekseyonok
9Anton Kastrup
10Per Nordholm
Söders-Tyresö 1
1Göran Thimberg
2Mattias Hovmöller
3Elias Röstin
4Tomas Lilja
5Niklas Wrane
6Mikael Wilhelmsson
7Jacob Svensson
8Peter Andersson
9Johan Hedman
10Stefan Norin
Söders-Tyresö 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Södertälje-Nykvarn OF 1
1Michal Olejnik
2Kent Ohlsson
3Joakim Andén
4Andreu Blanes Reig
5Johan Ek-Larsson
6Jakob Enmark
7Johan Giberg
8Eric Börjeskog
9Mathias Peter
10Jonas Leandersson
Södertälje-Nykvarn OF 2
1Silvan Ullmann
2Pål Skogtjärn
3David Borg
4Martin Jansson
5Erik Wigle
6Martin Bygdén
7Viktor Löfgren
8Henrik Willamo
9Henrik Löfgren
10Lars Bygdén
Søllerød OK 1
1Magnus Maag
2Anders Konring
3Steen Piil
4Simon Thrane Hansen
5Rune Østergaard
6Aske Jepsen
7Mikkel Kaae-Nielsen
8Lukas Becker
9Mathias Buchgreitz
10Troels Christiansen
Søllerød OK 2
1Anders Jonsson
2Magnus Oscarsson
3Andreas Mikkelsen
4Anton Werner Løhndorf
5Philip Bæk Christiansen
6Peter Becker
7Thor Find Andersen
8Niels la Cour Bentzon
9Svend-Erik Jepsen
10Michael Graae
Tampereen Pyrintö 1
1Matthias Reiner
2Anton Kuukka
3Mikko Eerola
4Elias Kuukka
5Aleksi Sorsa
6Florian Howald
7Severi Kymäläinen
8Aleksi Niemi
9Otto Simosas
10Johan Runesson
Tampereen Pyrintö 2
1Antti Saikko
2Tobia Pezzati
3Henrik Asklöf
4Balázs Miavecz
5Aapo Liponkoski
6Jakub Hruska
7Aaro Koskinen
8Petri Kuusinen
9Tuukka Kupiainen
10Timo Gröhn
Tio Rättens Män 1
1Jussi Tokola
2Janne Nurminen
3Jussi Leskinen
4Pekka Niemelä
5Markus Kari
6Matti Huttunen
7Ari-Pekka Koivisto
8Jukka Salo
9Jani Ylisaukko-oja
10Saara Malinen
Tjällmo-Godegårds OK 1
1Andreas Axelsson
2Erik Karlsson
3Rasmus Jonsson
4Vidar Sjögren
5Andreas Karlqvist
6James Melander
7Ludvig Karlqvist
8Anders Svensk
9Emil Söderberg
10Tobias Trofast
Tolered-Utby Ol-klubb 1
1Niklas Åberg
2Johan Hindér
3Maths Carlsson
4Jacob Vikström
5Pär Brath
6Kristian Narbro Porath
7Håkan Eriksson
8Lars Bern
9Rikard Weiler
10Mattias Kuosku
Tolered-Utby Ol-klubb 2
1Peter Olsson
2Jan Hindér
3Örjan Emanuelsson
4Björn Henriksson
5Rickard Ehleskog
6Samuel Ljungqvist
7Johan Byström
8Ola Niklasson
9Jakob Lundberg
10Sven-Olof Hermansson
Trollhättans SOK / Väsby OK 2
1Torgny Rundlöf
2Robert Elverö
3Anders Berkelund
4Joakim Olsson
5Stefan Lybert
6Johan Sandström
7Jonas Karlsson
8Dennis Nyqvist
9Emil Karlsson
10Jonas Öhman
Trollhättans SOK 1
1Linus Agervig Kristiansson
2Arvid Björk
3Jonas Gustafsson
4Christoffer Johansson
5Eskil Tryggö
6Malin Agervig Kristiansson
7Elias Thörnblad
8Joar Tryggö
9Oscar Karlsson
10Erik Skärberg
Tullinge SK 1
1Victor Imark
2Tomás Krivda
3Jonas Nordström
4Johan Ställberg
5Simon Imark
6Christoffer Eskilsson
7Niklas Sundqvist
8Albin Andersson
9Magnus Glännefors
10Markus Adolfsson
Tullinge SK 2
1Tintin Karlberg
2Emil Andersson
3Johan Kärrström
4Per Bergh
5Henrik Persson
6Jacob Bolin
7Johannes Bladh
8Andreas Hultqvist
9Wilhelm Bergman
10Jörgen Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK 1
1Kjell Ågren
2Elias Adebrant
3Ludvig Lange
4Alexander Käll
5Viggo Hjerne
6Kim Örnberg
7Fredrik Huldt
8Olle Hjerne
9Thomas Eriksson
10Anders Käll
Turun Metsänkävijät 1
1Yannick Michiels
2Jussi Suna
3Tapani Mäkinen
4Eduardo Gil Marcos
5Esa Huttunen
6Martins Sirmais
7Edgars Bertuks
8Scott Fraser
9Uldis Upitis
10Robert Merl
Turun Metsänkävijät 2
1Janis Kums
2Rihards R. Krumins
3Kristaps J Jaudzems
4Matiss Sliksjanis
5Matthew Fellbaum
6Fricis Spektors
7Gleb Tikhonov
8Erling D Sommerfeldt
9Arvo Gelbis
10Endijs D. Titomers
Turun Metsänkävijät 3
1Antti Karhunen
2Sami Kääriäinen
3Jussi Salonen
4Marko Orell
5Timo Lainema
6Vesa Arki
7Tero Mäki
8Villiam Saarinen
9Hannu Arki
10Taneli Korpinen
Turun Suunnistajat 1
1Aston Key
2Touko Seppä
3Oskari Nummelin
4Mikko Huhtinen
5Justus Vuori
6Daniil Fomin
7Saku Valkila
8Alexei Yaganov
9Onni Sinervä
10Ville Kinnala
Tyrving IL 1
1Wojciech Kowalski
2Bjørn Ekeberg
3Ivar Lundanes
4Duncan Coombs
5Håkon Jarvis Westergård
6Olle Boström
7Anders Tiltnes
8Torgeir Nørbech
9Andreas Kyburz
10Matthias Kyburz
Tyrving IL 2
1Murray Strain
2Espen Jakobsen
3Erik Thorsson
4Styrk Hundseid Kamsvåg
5Jim Øystein Nybråten
6Torkil Eide Solstad
7Gunnar Fiskum
8Torbjørn Sagberg
9Ådne Skjærstein
10Espen Hadmark Hultgreen
Tyrving IL 3
1Geir Hoff
2Are Kristiansen
3Christian Holmboe
4Trond Lund
5Egil Eide
6Christian Grotnes
7Bjørn Henning Grandal
8Per Slungaard
9Tellef Juell Larsen
10Eirik Jørgensen
Täby OK 1
1Jakub Škoda
2Anders Jansson
3Johan Lindqvist
4Johan Herbert
5Anton Hänström
6Joakim Helgars
7Filip Lindqvist
8Edvin Nordström
9Mats Ekman
10Robert Johansson
Täby OK 2
1Mats Ajling
2Oskar Nederheim
3Marcus Ekman
4Ola Bengtsson
5Josefine Andersson
6Linda Lönneberg
7Erik Nederheim
8Johan Hofstedt
9Gustaf Hofstedt
10Fredrik Hansson
U10 Segrare 1999 (TP) 1
1Hannu Saarijärvi
2Tuomas Takaluoma
3Lauri Kilpinen
4Juho Kinni
5Lars Larsson
6Mika Rantanen
7Mikko Myllymäki
8Ville Verkama
9Jouko Juntunen
10Keijo Viilo
UKS Orientus Lodz 1
1Rafal Podzinski
2Krzysztof Rzenca
3Lukasz Charuba
4Piotr Paszynski
5Przemyslaw Zuchmanski
6Ignacy Slomczynski
7Michal Nowak
8Bruno Deredos
9Zbigniew Bartos
10Piotr Rzenca
Ulricehamns OK 1
1Erik Nilsson Simkovics
2Erik Öhlund
3Marcus Kvarndal
4Nils Spetz
5Peter Arnesson
6Jesper Nilsson
7Christian Arnesson
8Gustav Eklöf
9Johan Palmér
10Björn Arnesson
Ulricehamns OK 2
1Adam Skoglund
2Anna Nilsson Simkovics
3Per Holmberg
4Niklas Österlund
5Gabriel Andersson
6Joel Holmberg
7Isak Skoglund
8Alfred Hallqvist
9Albin Genberg
10Ludvig Carlbom
Umeå OK 1
1Simon Eriksson
2Mattias Johansson
3Rasmus Eriksson
4Henrik Persson
5Andreas Lundholm
6Isak Lundholm
7Klara Yngvesson
8Matic Blaz
9Åsa Otterbjörk
10Žan Ravnikar
Vallentuna-Össeby OL 1
1Jonas Giding
2Svante Jonsell
3Peter Sundgren
4Mats Edengren
5Anders Lindgren
6Jacob Källström
7Carolina Jonsell
8Jonas Eklund
9Astrid Ander
10Christer Arksand
Varegg Fleridrett 1
1Oskar Røen
2Niklas Profors
3Erik Bohne
4Vyacheslav Mukhidinov
5Jonatan Rosengren Drake
6Mathias Kjærner-Semb
7Kristian Fredrik Thomassen
8Stian Rykkje
9Tage Rosenlund
10Markus Kjærner-Semb
WCOC 1
1Charlie Rennie
2Alan Irving
3Jonty Goodwin
4Joe Sunley
5Jamie Rennie
6Herbie Ashworth
7Deborah Goodwin
8Caitlin Irving
9Daisy Rennie
10Joe Goodwin
Vehkalahden Veikot 1
1Andris Jubelis
2Ilgvars Caune
3Janne Weckman
4Samu Heiska
5Daniel Koivisto
6Eero Inkeri
7Juho Pousi
8Janne Ovaska
9Aapo Laiho
10Valtteri Heikkinen
Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo 1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Västerås SOK 1
1Noa Sjöstrand
2Mattias Löfqvist
3Andreas Näslund
4Carl Näslund
5Martin Oldaeus
6Robert Palm
7Johan Herbst
8Johan Ahlström
9Klara Åkerman Sjöström
10Henrik Wickström
Västerås SOK 2
1Jonas Jensen-Tornehed
2Pontus Lindgren
3Henrik Hamrefors
4Anders Älvegran
5Daniel Björnberg
6Jonna Fors
7Tamás Szüts
8Hugo Frisk
9Kristoffer Klarin
10Martin Sandqvist
Växjö OK 1
1Patrik Karlsson
2Lukas Lundgren
3Henrik Eklund
4Gustav Runefors
5Mattias Karlsson
6Erik Åkesson
7Niklas Karlsson
8Hugo Ericsson
9Olle Kallerbäck
10Simon Christoferson
Växjö OK 2
1Daniel Evaldsson
2Johan Eklund
3Alicia Lundgren
4Simon Runefors
5Henrik Kroksmyr
6Albin Andersson
7Peter Braun
8Ludvig Zaar
9Francesco Magenes
10William Björkman
Ärla IF 1
1Petter Eriksson
2Robbin Kantarp
3Viktor Silvemark
4Viktor Larsson
5Karl Walheim
6Emil Andersson
7Simon Hedlund
8Henrik Jonsson
9Oscar Vångell
10Rudolfs Zernis
Ärla IF 2
1Ondrej Hlavac
2Mattias Nilsson
3Anton Tynong
4Johnny Fransson
5Roy Fransson
6Kalle Larsson
7Susen Lösch
8Emils Zernis
9Håkan Olofsson
10Per Friberg

Annonser