Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till OL-rounden, dag 2

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: OL-rounden, dag 2
Arrangörsorganisationer: OK Hedströmmen / Vandrarringen
Datum: lördag 27 april 2019

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 432 anmälda deltagare.

D21 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Hanna BrusSnättringe SK440715
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK8370466
Karin ElghKöping-Kolsva OK850408
Boel FogelmarkOK Södertörn2138989
Karin FägerlindCentrum OK537853
Nayara GillsparrOK Österåker2125944
Stina GranefeltOK Tyr1485800
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro930409
Therese KorkeakoskiOK Milan27364
Ulrika LindstamOK Linné1900701
Michaela LundellOK Österåker2060831
Lena ÖhmanCentrum OK2083785

H21 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Kristoffer EdshageCentrum OK887878
Dan ErikssonVästerbergslagens OL2077295
Olle GrywenzOK Linné8075208
Casper HedarOK Tor8011205
Anton KällströmSala OK649801
Niclas LarssonKöping-Kolsva OK941101
Henrik LidhageIK Ymer660066
Erik LindOK Linné1860625
Yury MasnyyOrienta Moscow Compass8643979
Melker NordgrenOK Kåre9980401
Mathias NyströmNorbergs OK1178108
Henrik OlssonTäby OK930324
Per-Åke OlssonOK Ravinen666662
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL7020108
Henry SvensVästerbergslagens OL1408743
Noel WaldenfjordJärfälla OK652000

D20 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK8185657

D18 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Tyra DernfalkVästerbergslagens OL9021023
Hanna ErikssonNorbergs OK2104144
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL7209760
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK1470518
Agnes KällströmSala OK640198
Karin WedmanVästerbergslagens OL2089350

H18 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Anton AugustssonFagersta OK452318
Andreas BorängSnättringe SK9020614
Filip BäckArboga OK2075428
Casper VånsjöArboga OK437353

D16 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Maja BergqvistKorsnäs IF OK1127615
Tilda BorgströmAvesta OK440227
Ellen FunkeLeksands OK8177177
Hanna HermannVästerås SOK2101568
Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL7208378
Jonna LindbladOK Djerf657868
Saga MattssonDalaportens OL438669
Julia NäslundOK Hammaren1030519
Olga RindeskogVästerbergslagens OL2060798
Jonna SandbergKöping-Kolsva OK720609
Sanna SanderOK Milan888704
Agnes WallinKorsnäs IF OK9990626

H16 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Eric BäckArboga OK2075357
Arvid ErikssonNorbergs OK2104104
Joel GolsäterKorsnäs IF OK2077949
Daniel LindDalaportens OL8634486
Egil LissmyrIFK Mora OK1130203
Markus MelénOK Kåre646490
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK2075476

D14 (14)

NamnOrganisationBricknummer
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro2095109
Julia AnderssonOK Tor2052694
Moa BergqvistKorsnäs IF OK1240505
Hedda BorgströmAvesta OK442234
Stina DernfalkVästerbergslagens OL449110
Alva ErssonIFK Mora OK7205503
Pauline HaglundIFK Hedemora OK443206
Sanna HörnellDomnarvets GOIF2062020
Linnea JunevikLeksands OK1060704
Elsa KaipeOK Kåre1051003
Emilia LindDalaportens OL355847
Anja MickelsonAvesta OK8050211
Felicia RööhsSkattkärrs SOK701016
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK2101772

H14 (17)

NamnOrganisationBricknummer
Joel AllmungsLeksands OK8060521
Albert BrohedeOK Tyr8051012
Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro2062076
Karl ForsgrenVästerbergslagens OL7209761
August GörasLeksands OK9201589
Rasmus HedarOK Tor7050818
Viggo HolmbergOK Tylöskog8060929
Elias HörnellDomnarvets GOIF2062012
Hampus KarlssonOK Hammaren9050522
Ivar LissmyrIFK Mora OK1050904
Johan OlarsLeksands OK2065370
Svante SandvikAttunda OK8061030
Aleksandr TaimanovSKRUM Moscow7010405
Olle WallmanVästerbergslagens OL7789755
Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL2063728
Elis WiklundVästerås SOK1135255
André ÖstmanVästerbergslagens OL452646

D14 Kort (2)

NamnOrganisationBricknummer
Matilda HedlundLeksands OK7050428
Nelly RindeskogVästerbergslagens OL2077272

H14 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
Ville SjöblomKöping-Kolsva OK2123518

D12 (20)

NamnOrganisationBricknummer
Emilia AnderssonOK Tor2052730
Edith BergenfurSkattkärrs SOK8080217
Kajsa BergrothVästerås SOK2095145
Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro2058823
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL452647
Alice FunkeLeksands OK7080611
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK2101801
Alicia HermannVästerås SOK2104324
Alicia IvarssonOK Hammaren7180601
Ella KruseKFUM Örebro OK7675057
Amanda LindDalaportens OL263983
Hennie LöfgrenStora Tuna OK7080313
Irma MalmströmVästerås SOK920404
Freja MattilaHallstahammars OK8080315
Greta SandvikAttunda OK8090716
Svetlana TaimanovaSKRUM Moscow7010607
Lovisa ThybeckLindebygdens OK8080805
Tilde VikblomOK Hammaren2104316
Wilma WikströmFellingsbro GOIF2062713
Lova WilénLeksands OK439582

H12 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Pontus AllmungsLeksands OK8070619
Albin AnderssonArboga OK2115890
Oliver ArnessonLindebygdens OK435837
Vidar BrodénLeksands OK439563
Erik EldeenVandrarringen244873
Olle EnglénLeksands OK2112363
Malte GranefeltOK Tyr8081118
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK443297
Gustav JuhlinVästerås SOK446187
Ludvig JuhlinVästerås SOK353166
Viktor KullmanStora Tuna OK1080709
Oscar NoringVästerås SOK7525458
Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro1220722
David ThapperVästerås SOK1100824
Axel ThybeckLindebygdens OK8070131
Filip ÅkärbjärIFK Mora OK2093290

D12 Kort (5)

NamnOrganisationBricknummer
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK710008
Svea BorgströmAvesta OK444184
Amelie HemptenmacherLeksands OK661616
Hilda KjällbringLeksands OK2131991
Nelly LassasLeksands OK404070

H12 Kort (2)

NamnOrganisationBricknummer
Neo GunnarssonLeksands OK439569
Nils SernfältLeksands OK8019547

D10 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Leni AnderssonArboga OK1843247
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK761125
Josefin SandbergKöping-Kolsva OK2141413
Hanna ThapperVästerås SOK2107592
Kajsa WilénLeksands OK439573
Signe WinqvistNorbergs OK738310

H10 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK771005
Herman EliassonSundsvalls OK9090421
Olle GranefeltOK Tyr7081118
Rasmus KruseKFUM Örebro OK9609281
Oskar KullmanStora Tuna OK1100704

D35 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Nadezhda TaimanovaSKRUM Moscow638083

H35 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro8162706

D40 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Therese BergqvistKorsnäs IF OK770317
Sofia CarlssonLindebygdens OK2065337
Anna-Karin ErikssonNorbergs OK2119952
Ann HyvönenSkattkärrs SOK8652930
Jenny JohanssonValbo AIF8051221
Lina RööhsSkattkärrs SOK8244244
Linda StinessenDalaportens OL761008
Lina SöderkvistSäterbygdens OK343086
Sara TimnerSundsvalls OK757677
Helena WallmanVästerbergslagens OL9623711

H40 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro2058869
Tobias EliassonSundsvalls OK771118
Pontus FunkeLeksands OK7750610
Erik GohdeDalaportens OL607080
Henrik HellborgCentrum OK441705
Henrik HellgrenNorbergs OK38631
Mats HörnellDomnarvets GOIF7761022
Marcus KullmanStora Tuna OK244082
U Tomas LöfgrenStora Tuna OK7770309
Daniel RejmentOK Linné8110305
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK7003126
Magnus VedinTrollhättans SOK1770226

D45 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK1011126
Stina BorängSnättringe SK448865
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK439870
Camilla KruseKFUM Örebro OK9412075
Marie LindbladOK Djerf1721217
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK711005
Liselott NordgrenOK Kåre14632
Ulrika SanderOK Milan42887
Anna StrandAttunda OK658287
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK2139607

H45 (20)

NamnOrganisationBricknummer
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK8010209
Daniel BrohedeOK Tyr8303030
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK8457544
Anders ErikssonKöping-Kolsva OK1016730
Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro8040720
Per HermannVästerås SOK2103873
Tony HolmbergOK Tylöskog8343434
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK7720728
Martin JuhlinVästerås SOK1415656
Jan NoringVästerås SOK7414166
Sven OlssonKorsnäs IF OK720614
Mikael RööhsSkattkärrs SOK8245245
Sergei TaimanovSKRUM Moscow638004
Magnus ThornellSurahammars SOK356079
Mats ThunwallFagersta OK428955
Mårten WaldenfjordJärfälla OK7721010
Jakob WedmanVästerbergslagens OL446200
Krister ÅkärbjärIFK Mora OK2122021
Magnus ÖhlingOK Tor730118
Peter ÖstmanVästerbergslagens OL7209755

D50 (17)

NamnOrganisationBricknummer
Madelene AllmungsLeksands OK910709
Ulrika BacklundDalaportens OL652612
Kristina BäckArboga OK2075139
Elisabet ElmertoftNorbergs OK208927
Inger GunnarssonVästerås SOK997933
Marie HedarOK Tor7671221
Anna HerlyOK Södertörn9660316
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro202327
Jeanette JonssonOK Österåker450576
Maria JunevikLeksands OK343525
Lena LiljeforsAvesta OK249504
Yvonne NormanLeksands OK26949
Lena PetrisiVästerbergslagens OL7680503
Carola RayOK772118297
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL7650601
Lotta StålVästerbergslagens OL7670521
Åsa WikströmFellingsbro GOIF2062776

H50 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Johan AnderssonValbo AIF7660909
Peter BäckArboga OK2075155
Roger CarlssonVästerås SOK2144625
Göran EnglénLeksands OK2112402
Tommy FröjdVästerås SOK2054994
Christophe HerlyOK Södertörn2119883
Stefan JohanssonOK Kåre9671023
Mårten KällströmSala OK225362
Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL1849532
Tomas NormanLeksands OK9680122
Jonas OlssonOK Roxen682203
Niklas OlssonFagersta OK7070077
Tomas RayOK771416430
Niklas SanderOK Milan245975
Lars Håkan SandvikAttunda OK651231
Fredrik SoneAttunda OK9701112
Pär StålVästerbergslagens OL7650415
Per WintherVästerbergslagens OL650618

D55 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Sussie BjörkmanDalaportens OL902935
Annika BrodinLindebygdens OK2065360
Mia GustafssonOK Kåre620414
Tone HollowellOK Tyr611126
Marie LarssonKöping-Kolsva OK611023
Birgitta OlssonTäby OK631206
Marita PhilipssonMarkaryds FK7630326
Gunnel RaskIFK Mora OK10776
Eva WadmanVästerås SOK208818
Anna Weckner WestlundOK Tyr610926

H55 (20)

NamnOrganisationBricknummer
Mikael BacklundDalaportens OL621404
Carl BymanVästerås SOK9630202
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF350573
Per GrywenzOK Linné660606
Lars GustafssonOK Kåre8020961
Henrik HallorLindebygdens OK626614
Thomas HollowellOK Tyr611121
Per MelénOK Kåre28869
Anders S NybergSäterbygdens OK27308
Ulf K. RaskIFK Mora OK640223
Leif SandahlOK Tyr9600322
Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan1196009
Per SundströmVästerås SOK9630310
Arne SääfGudhems IF38305
Torbjörn SöderlundLeksands OK1196101
Patrik ThybeckLindebygdens OK2065364
Per WadmanVästerås SOK208528
Sixten WestlundOK Tyr560312
Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL1242109
Robert ÖstlundSäterbygdens OK640607

D60 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Annelie BackströmNorbergs OK439553
Ylva GrapeDalaportens OL501847
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1561220
Lena LarssonSala OK8303057
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK9570121
Inga-Britt PetterssonSala OK16906
Åsa SundbergOK Södertörn591109

H60 (14)

NamnOrganisationBricknummer
Mats BirkestålKöping-Kolsva OK9581208
Clas BörjessonIK Uven8337777
Jan GottfridssonNorbergs OK46931
Håkan GustafsonEskilstuna OL259118
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK551223
Kjell HolmDalaportens OL570901
Pelle HöökKöping-Kolsva OK570718
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK570108
Mats LundbergDalaportens OL902905
Ulf NordzellOK Djerf1561208
Stefan NybergAvesta OK1590325
Peter SvenssonAvesta OK29096
Juha UntinenSK Trim/Virsbo351452
Per WinteråsVästerbergslagens OL590820

D65 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Gullan AnderssonVästerås SOK9200684
Catharina EkmanVästerås SOK9160922
Britt GunnarssonKristinehamns OK1541217
Ann-Britt GöranssonAlmby IK521002
Gunilla HogedalVänersborgs SK9530312
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF8005210
Lena JakobssonVästerås SOK39065
Lena JansonArboga OK264569
Catharina JohanssonOK Kolmården247525
Gunlis LarssonOK Enen8092848
Gun MillingerVästerås SOK39516
Agneta NilssonEskilstuna OL2125969
Marit NilssonKils OK8010251
Inger OnsbringEskilstuna OL259172
Monica SvärdOK Klemmingen9520326
Kristina WåhlinVästerås SOK9520214

H65 (22)

NamnOrganisationBricknummer
Bo AnderssonVästerås SOK9200664
Roland BergSäterbygdens OK1470414
Bo DavidssonSolna OK216534
Anders GunnarssonSurahammars SOK443441
Stefan GunnarssonKristinehamns OK1541223
Bernt GustafssonVästerbergslagens OL403158
Bengt HanssonSäterbygdens OK9003300
Mats HastadFellingsbro GOIF530729
Jan-Eric HellgrenNorbergs OK37268
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK343834
Lars HogedalVänersborgs SK9500514
Lars JakobssonVästerås SOK9510803
Bengt JohanssonOK Skogshjortarna247544
Leif KlingOckelbo OK2141455
Göran LarssonSala OK8636984
Peter LidholmIFK Hedemora OK30412
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK9520915
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK8652905
Thom SandvikAvesta OK43058
Lars TörnblomHällefors OK46782
Stefan ÖbergOK Milan2075499
Lars ÖstlinOK Milan9530822

D70 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Britt ErikssonSala OK8490502
Siv FrodinKöping-Kolsva OK1401307
Lena HedmanHallstahammars OK1677476
Gun JanssonSala OK16919
Inger LöfgrenStora Tuna OK14882
Margareta LöfqvistVästerås SOK9460121
Barbro MöllbergArboga OK1460627
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF895434

H70 (24)

NamnOrganisationBricknummer
Kurt Håkan AnderssonOK Tor302275
Åke AnderssonVästerbergslagens OL19032
Christer ElfsbergKristinehamns OK36530
Östen ErikssonAvesta OK444190
Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL37335
Olle GranathSurahammars SOK306696
Kenneth JanssonSala OK16905
Ove JohanssonOK Kolmården9490910
Hans KäckDalaportens OL43125
Johan KällmanNorbergs OK37144
Stig LandstorpOK Tor7460126
Alf LindbergKöping-Kolsva OK581246
Torsten LundVästerås SOK9451012
Ulf LöfgrenStora Tuna OK14884
Anders MillingerVästerås SOK39252
Christer NälemarkOK Djerf1213712
Christer SandhOK Roxen9898533
Bo SundqvistOckelbo OK306161
Göran SvärdOK Klemmingen9490730
Lars-Åke WallOK Tisaren443223
Sven-Olov WiklundArboga OK259235
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden9450626
Per-Erik WåhlbergOK Linné592177
Tommy WåhlinVästerås SOK9480115

D75 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Gertrud AsplundVästerås SOK9400813
Monica BäckmanFagersta OK425031
Lisbeth EurénAvesta OK18713
Anita JohanssonOK Tor7203743
Ethel NordLindebygdens OK25021
Asta SjöbergLindebygdens OK2065338

H75 (16)

NamnOrganisationBricknummer
Hans AnderssonVästerås SOK9411016
Kurt BoströmOK Linné7207651
Johnny BrandtHällefors OK46763
Björn EkholmVästerås SOK9430624
Per HaepplingVästerås SOK2060859
Bertil HolmgrenGävle OK773944
Stig IsraelssonOK Tylöskog9410906
Karl JohanssonIFK Hedemora OK30431
Lars JohanssonOK Tor444174
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1430619
Nils MogrenHällefors OK46784
Roland NordLindebygdens OK25020
Lars-Erik RaskVästerås SOK9420423
Ulf SvedestamEskilstuna OL9440309
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK577400
Kuno ÖsterlundVästerås SOK9202078

D80 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Gunnel BörjessonIK Uven8652919
Britt LarssonVästerås SOK9150737
Elsa NilssonHällefors OK46766

H80 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Sune AhlinKöping-Kolsva OK352931
Eric EricssonLindebygdens OK2139020
Nils GrannKristinehamns OK262632
Nils JohanssonOK Tjärnen216409
Lars KjellmanVandrarringen9051139
Bo LöwegrenVästerås SOK9033688
Kjell MjöbergHallstahammars OK2052697
Folke NyströmVästerbergslagens OL37094
Svante NyströmVästerbergslagens OL304982

H85 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Nils JanssonSkattkärrs SOK36178
Tord LidströmHagaby GoIF Örebro13834
Alf LundkvistOK Tor520621
Gunnar NymanOK Djerf42090

Inskolning (2)

NamnOrganisationBricknummer
Tova EldeenVandrarringen18442
Valentina TaimanovaSKRUM Moscow

U1 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK1399765
Selma ElghKöping-Kolsva OK14650
Minna GunnarssonLeksands OK439579
Klara JuhlinVästerås SOK1428825
Noel ÖstmanSmedjebackens OK37415

U2 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Ingrid ArnessonLindebygdens OK340694
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL452621
Esther HellmanLeksands OK19001
Nova HelmOK Hammaren2119344
Vega KoivistoNorbergs OK2131958
Jolin LassasLeksands OK244012
Nanna LissmyrIFK Mora OK1090602
Per PulkkinenLeksands OK2139721
Klara SernfältLeksands OK797715
Melker SundströmLeksands OK439574
Meja VikblomOK Hammaren2115538

Öppen motion 3 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Pia WiklundVästerås SOK2107330
Pär WiklundVästerås SOK2107333

Öppen motion 5 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Catharina AnderssonOK Tor2052716
Ove BackströmNorbergs OK2135507
Robin BergrothVästerås SOK2078224
Cecilia ErikssonNorbergs OK2104476
Mikael KjällbringLeksands OK2131971
Johan MalmströmVästerås SOK217161
Mats NilssonEskilstuna OL304929

Öppen motion 7 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Mikael AnderssonOK Tor2052703
Malena DernfalkVästerbergslagens OL244152
Sara GörasLeksands OK431438
Cecilia HolmbergOK Tylöskog8343435
Pia JohanssonNorbergs OK2107138
Michael LarssonSurahammars SOK1697922
Kristin RamsellLeksands OK8280472
Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK2123441

Öppen motion 8 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Karin AnderssonVästerås SOK1415341
Josiah BergrothVästerås SOK2078221
Sara LissmyrIFK Mora OK1220975

Annonser

Mila