Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Tour de Medelpad, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: Tour de Medelpad, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: lördag 25 maj 2019

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 288 anmälda deltagare.

D21 Elit (6)

NamnOrganisationBricknummer
Emma BlixtOK Hammaren9910097
Maria Dovåker LissÖstersunds OK26912
Alice HugossonIFK Lidingö SOK8000094
Hanna HugossonSundsvalls OK8113371
Hanna KjellinSundsvalls OK9990314
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK1418107

H21 Elit (7)

NamnOrganisationBricknummer
Anders AxlingSundsvalls OK820513
Jon EklundIK Jarl Rättvik37957
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna831900
Erik LindOK Linné1860625
Börje PaulerSkogslöparna780804
Stefan SjölundSkogslöparna780723
Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna7910202

H20 Elit (4)

NamnOrganisationBricknummer
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna9903265
Måns ErikssonSundsvalls OK2085555
Gustav FrænellSundsvalls OK997275
Truls LindholmSundsvalls OK8052899

D18 Elit (3)

NamnOrganisationBricknummer
Tilde EngbergHärnösands OK8400750
Tove FrænellSundsvalls OK1020523
Julia NordlanderSundsvalls OK2050778

H18 Elit (7)

NamnOrganisationBricknummer
Robin EdlundSundsvalls OK2063880
Isak ErikssonOK Nolaskogsarna8431109
Axel HedströmÖstersunds OK2085510
Albin KårénSundsvalls OK8010423
Hannes LindahlSundsvalls OK1020703
Axel LundgrenSundsvalls OK9020623
Jakob NilssonUmeå OK7088807

D21 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Louise HaneOK Nolaskogsarna2089233
Kadri KalvoSundsvalls OK43142
Ulrika LindstamOK Linné1900701
Ana MatkovicSundsvalls OK2104355

H21 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Tony DalebrandSundsvalls OK439801
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna8412569
Ivan KuzminSundsvalls OK9200444
Halvor Eid NielsenÄrla IF9890227
Erik ToomingasSundsvalls OK9920329
Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK9850623

H20 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Nils LundgrenSundsvalls OK9160707

D16 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Ebba AnderssonSundsvalls OK2060816
Frida BerggrenÖstersunds OK2075287
Greta BlücherÖstersunds OK2081801
Elsa GranholmSundsvalls OK2078093
Lisa JakobssonSundsvalls OK2077278
Elin LadängesAlfta-Ösa OK2075284
Alice LarssonSundsvalls OK9041006
Elsa LindahlHärnösands OK452970
Ebba LindholmSundsvalls OK445068
Stina LindholmSundsvalls OK443464
Astrid RexSundsvalls OK9030928
Amanda SchönfeldtSundsvalls OK2139873

H16 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Petter ErlandssonSundsvalls OK7919223
Edvin LakeSundsvalls OK2088576
Isak LundholmUmeå OK1440991
Wille LångbergHudiksvalls OK1418150
Oskar VikströmSundsvalls OK8444002

D14 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Ida BergforsSundsvalls OK2059184
Lovisa DufvaSundsvalls OK2077261
Alva EliassonSundsvalls OK9060123
Signe FeilSundsvalls OK2060777
Greta HedmanÖstersunds OK2081837
Olivia KarlssonKovlands IF7203838
Emmy KärrlanderUmedalens IF897412
Wilma LarssonSundsvalls OK2063895
Hanna LindqvistÖstersunds OK2085490
Maja LundholmUmeå OK1505010
Julina NyströmOK Nolaskogsarna306105
Liv PaulerSkogslöparna8060213
Alice RytterstedtSkogslöparna2089215
Karin ViklundKovlands IF1667145
Ella YtterströmSundsvalls OK2077279

H14 (17)

NamnOrganisationBricknummer
Nils EngbergHärnösands OK8200506
Oskar ErlandssonSundsvalls OK449492
Carl ErngrundSelånger SOK2119908
Jonatan GreenÖstersunds OK2081874
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö2115412
Andrei KuzminSundsvalls OK1001492
Kasper LarssonSundsvalls OK1061102
Mattias LarssonSundsvalls OK1051126
Axel LodinÖstersunds OK2050989
Emil LundgrenSundsvalls OK2060775
Olle LångbergHudiksvalls OK1418128
Hugo NordlanderSundsvalls OK7052910
Simon NordlanderSundsvalls OK7057992
Olov NorinSundsvalls OK1050905
Wilmer RexSundsvalls OK9050528
Toste WallskogÖstersunds OK2050904
Max ZetterbergHudiksvalls OK1418119

D12 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Savanna DahlkvistKovlands IF1071021
Klara EdströmSundsvalls OK2119672
Elisabet EngbergSundsvalls OK2119972
Emilia EricsonNyköpings OK1455555
Emilie ErikssonÖstersunds OK243254
Signe ForsbergSkogslöparna9070907
Klara HedinSundsvalls OK2119872
Emma JakobssonSundsvalls OK2104351
Elin KarlssonKovlands IF7071011
Freja LoréSundsvalls OK2088427
Delisia NyströmOK Nolaskogsarna306104
Ida PaulerSkogslöparna8080320
Tindra RytterstedtSkogslöparna2089004

H12 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Alex AnderssonSundsvalls OK2063827
Arvid BerggrenÖstersunds OK2075286
Eskil EngbergHärnösands OK8070324
Jakob EngströmHärnösands OK2087304
Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK2104386
Ivar GranholmSundsvalls OK1200703
Hugo HässlerSundsvalls OK
Simon LindqvistÖstersunds OK2085489
Elmer NordlanderHärnösands OK2119457
Albin TuvessonSundsvalls OK2089150
Filip ZetterbergHudiksvalls OK1418121

H12 Kort (1)

NamnOrganisationBricknummer
Valter HoffmanSundsvalls OK2124679

D10 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Agnes FeilSundsvalls OK41830
Sara JakobssonSundsvalls OK2139853
Lisen MobergSundsvalls OK811104
Agnes VågbergSundsvalls OK362378
Selma YtterströmSundsvalls OK2104419

H10 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Filip Aspnäs FärmSidensjö IK405404
Axel DanielssonSundsvalls OK2135666
Alexander DufvaSundsvalls OK41920
Herman EliassonSundsvalls OK9090421
Jonathan EngströmHärnösands OK2087305
Frans ForsbergSundsvalls OK7183638
Ture ForsbergSkogslöparna9990111
Kalle HedinSundsvalls OK2139875
Arvid HedmanÖstersunds OK345028
Jonas LindSundsvalls OK7207279
Hugo LindströmSundsvalls OK2135515
Tobias OpelSundsvalls OK2119996
Vidar SjöblomSundsvalls OK
Gustav SjödinSundsvalls OK
Edvin WesterSkogslöparna9091014

D35 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Maria DanielssonSundsvalls OK1411868
Ellinor FranssonSundsvalls OK9810716
Birgitta HansonÖstersunds OK2139231

D40 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Annika BjörkOK Linné760301
Sarah DjärvHärnösands OK2087325
Marie-Louise EngbergHärnösands OK2087328
Jenny ErlandssonSundsvalls OK439806
Helena ForsbergSkogslöparna9770221
Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna8159231
Kajsa HedinSundsvalls OK43978
Emma LundholmUmeå OK440991
Kristina NordlanderSundsvalls OK2060730
Anna QuayleOK Nolaskogsarna21869
Elin SvenssonSundsvalls OK428849
Sara TimnerSundsvalls OK757677

H40 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Josef AnderssonSundsvalls OK362359
Daniel BerggrenÖstersunds OK2075240
Tobias EliassonSundsvalls OK771118
Torbjörn EngbergHärnösands OK8000824
Magnus ErikssonÖstersunds OK343244
Martin ErikssonSundsvalls OK2119985
Anders ErlandssonSundsvalls OK37716
Markus FrödinSundsvalls OK750215
Erik HedmanÖstersunds OK1417476
Adrian JonesÖstersunds OK2119930
Andreas LundholmUmeå OK1001013
Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering2132134
Mattias NordlanderHärnösands OK2087314

D45 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Susanna EdströmHärnösands OK8040413
Kerstin FrænellSundsvalls OK720722
Anna KårénSundsvalls OK420022

H45 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Johnny BlästaNjurunda OK7873720
Mattias EdströmKovlands IF889212
Per EdströmHärnösands OK8100212
Magnus JonssonSundsvalls OK730321
Jerry LarssonSundsvalls OK2050773
Michael LarssonSundsvalls OK2063830
Jonas LångbergHudiksvalls OK1418145
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK9720129
Fredrik NordlanderSundsvalls OK2060729
Johan NäslundÖstersunds OK217277
Tommy OscarssonÅnge OK344368

D50 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Lena GumaeliusWaxholms OK7670515
Catrin JohanssonSundsvalls OK899834
Maria KvarnlöfOK Roslagen9200279
Johanna LindahlHärnösands OK435777
Anna Karin NilssonUmeå OK7081807
Anna-Karin WiklundOK Nipan2137571

H50 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Jörgen BlästaNjurunda OK219980
Erik BorglundHärnösands OK8110821
Pär EricsonNyköpings OK805236
Erik JakobssonSundsvalls OK2078178
Rolf JohanssonSundsvalls OK660924
Lars JonssonVK Uvarna247550
Stefan KärrlanderUmedalens IF897411
Ulf LindahlHärnösands OK435778
Ulf LindqvistÖstersunds OK682303
Per MagnussonOK Nolaskogsarna8000400
Niklas MartinNjurunda OK9660220
Per NordlingSundsvalls OK660822
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL9005270

D55 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Pernilla HannusVK Uvarna403165
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK610219
Christina PernebyIFK Lidingö SOK355857

H55 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Marcus ErikssonVK Uvarna245011
Michael HolmgrenIF Thor249154
Johan PalmgrenTäby OK8140641
Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK2050874

D60 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Anita GalinHärnösands OK405169
Katarina KvickSkogslöparna9550706
Anita SundlingNjurunda OK263915

H60 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK570513
Lars ForsstedtSöders-Tyresö9009000
Krister GumaeliusWaxholms OK9580728
Kenneth PetterssonJärfälla OK2104217
Leif SundlingNjurunda OK587852
Jan ZetterbergHudiksvalls OK421836

D65 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK39828
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK2085501
Helen EriksdotterÖstersunds OK2801162
Karin WalltinÖstersunds OK354934

H65 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Mats AnderssonSelånger SOK9510428
Matts BjörkeSöders-Tyresö530715
Anders ForsstedtSöders-Tyresö7777666
Lars-Peter JohnssonSelånger SOK218205
Lars PalinSundsvalls OK403923
Sven Erik SundinSelånger SOK7500429

D70 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Anne LundmarkJärfälla OK944474
Lena StenbergIFK Umeå259325

H70 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Björn AbelssonSundsvalls OK15448
Hans AurellGävle OK1393048
Winn BjörklundSundsvalls OK8460916
Gunnar HedbergÅre OK2131945
Göran HällströmOK Nipan450824
Åke HöglundTimrå SOK259156
Rolf LindbergSöderhamns OK36410
Gunnar MellinTimrå SOK426809
Roland SalomonssonVittjärvs IK452982
Berndt StenbergIFK Umeå1259369
Lars StrinnholmÖstersunds OK8165900
Åke WansölinSöders-Tyresö235828
Sten Åke VedinSelånger SOK506022

D75 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Anne-Marie ByströmSidensjö IK47228
Gun EdströmOK Nipan36221
Laila NäslundSelånger SOK42000

H75 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Gunnar BengtssonSundsvalls OK306091
Lars EdströmOK Nipan7201381
Kurt HalvarssonÖstersunds OK669293
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK7420223
Gustav KrighOK Nipan38447

H80 (3)

NamnOrganisationBricknummer
John BerglundAlfta-Ösa OK13944
Sten ErikssonOK Branten208157
Sören JanssonSundsvalls OK228096

H85 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Gunder BorgKovlands IF10064
Roland LundqvistTimrå SOK259497

U1 (13)

NamnOrganisationBricknummer
Arvid AnelandhSundsvalls OK
Ingrid BäckströmSundsvalls OK
Olle DanielssonSundsvalls OK
Kajsa ErlandssonSundsvalls OK42483
Sofie LindSundsvalls OK431064
Calle MobergSundsvalls OK39829
Klemens OpelSundsvalls OK2135693
Nova StridSundsvalls OK
Olof SvenskSundsvalls OK
Melker ThunbergSundsvalls OK
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK448385
Wilma UnanderSundsvalls OK16169
Fanny VikströmSundsvalls OK431060

U2 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Linnea DufvaSundsvalls OK2104400
Stina EngbergHärnösands OK452944
Erik HedströmÖstersunds OK2085521
Ruben JensenSundsvalls OK2119873
Knut LindholmSundsvalls OK403933
Olle LoréSundsvalls OK2088417
Sixten SjölundSundsvalls OK
Rasmus SjöströmSundsvalls OK

Öppen 3 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Linus OpelSundsvalls OK2120007
Anna-Carin SundlöfSelånger SOK1972052

Öppen 5 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Mattias BerglundSundsvalls OK9102626
Helena KarlssonSundsvalls OK2060773
Moa KarlssonSundsvalls OK2050777
Tyra KarlssonSundsvalls OK2050776
Åsa PonténSelånger SOK417544
Caroline YtterströmSundsvalls OK2078255

Öppen 6 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Magnus EdlundSundsvalls OK2063884
Peter ErngrundSelånger SOK1970092
Elin HedmanÖstersunds OK2085560
Jon JensenSundsvalls OK2119865
Irené LarssonSundsvalls OK1771213
Helena LindholmSundsvalls OK350537
Lars LodinÖstersunds OK2050969

Öppen 7 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Anna Hedström RingvallÖstersunds OK1970041
Gitte LethSundsvalls OK920329

Öppen 8 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Hans GreenÖstersunds OK1418105

Öppen 9 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Tom QuayleOK Nolaskogsarna750815
Ola TuvessonSundsvalls OK1411379

Annonser

Mila