Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till DM, natt, Göteborg

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: DM, natt, Göteborg
Arrangörsorganisationer: Göteborgs SK / IF Marin Väst
Datum: fredag 22 mars 2019

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 351 anmälda deltagare.

D21 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Anna BrodinSävedalens AIK2060847
Rahela BrunnerGöteborg-Majorna OK8111110
Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb427019
Maria MagnussonSävedalens AIK8020909
Märta MollénSävedalens AIK7870706
Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering1470502
Klara PålssonSävedalens AIK950602
Malin SettergrenHalmstad OK900216
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK980925
Ida Arnesen TiltnesIL Tyrving900524

H21 (44)

NamnOrganisationBricknummer
Martin AnkelOK Alehof8260126
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK970702
Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering8060729
Johan BlickOK Alehof9920627
Gustav BoquistIK Uven950716
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering9900802
Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering8016780
Erik ClassonOK Orinto1420202
Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering8645252
Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering921234
Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering811222
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK451915
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna831006
Markus HederskogIK Hakarpspojkarna9107180
Anton HemlinIK Uven880513
Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb352265
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK950831
Andreas HöyeFredrikstad SK9062727
Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK800130
Tobias JohanssonOK Skogshjortarna9870215
Olle JosarpOK Tisaren8098092
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK2060878
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK913337
Jonas MerzGöteborg-Majorna OK991021
Daniel NetzIFK Göteborg Orientering524798
Arvid NordIK Hakarpspojkarna970517
Fredrik NorellFrölunda OL11320
Torgeir NørbechIL Tyrving1337001
Heino OllinSävedalens AIK551116
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna960518
Arnaud PerrinGöteborg-Majorna OK1420103
John PerssonIFK Göteborg Orientering741615
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK930613
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad9900630
Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK952413
Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1420199
Andréas ThernOK Skogshjortarna781002
Albin ThunbergSävedalens AIK7920429
Hugo ThunbergOK Alehof7980726
Marcus UllmanOK Alehof7880305
Viktor WassénHalden SK9881337
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering8000309
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1997523
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK8217579

D20 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Hanna BoquistIK Uven990830
Lisa BörnstedtKungälvs OK9000914
Tove JohanssonOK Alehof8341708
Emelie KarlssonSävedalens AIK9990326
Johanna NilssonKungälvs OK8000511
Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna992121

H20 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Simon BjörklundSävedalens AIK2065327
Erik ErikssonOK Älgen8110110
Axel ForsmanFK Herkules9101430
Carl HolmbergIF Hagen9991212
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg9000420
Martin LammFrölunda OL1123456
Jonas LauriFK Herkules2059033
Elias LjungqvistSävedalens AIK7750778
Daniel RönnqvistOK Linné9990819
Gabriel SturessonLerums SOK9990407

D18 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK9010810
Olivia AspIFK Göteborg Orientering902937
Isabella AumoKungälvs OK9020301
Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering8020808
Ellika GrothKungälvs OK9008788
Märta LjungbergSjövalla FK9020219

H18 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Emil AxelssonLerums SOK8020625
Edvin BorneFrölunda OL7201765
Felix DrejmoOK Landehof9712120
Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering8353699
Erik IngemarssonMullsjö SOK9700700
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1021212
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK8020828
Erik JohanssonOK Alehof8451065
Carl JosefssonSävedalens AIK9010111
Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1234888
Adrian VartiaOK Löftan9960310
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK9020225

D16 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Eleonora AlinderSjövalla FK8030512
Matilda AspIFK Göteborg Orientering2119352
Sabina AumoKungälvs OK9030303
Ida BengtssonOK Alehof449230
Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering8040924
Johanna FredrixonOK Skogshjortarna9030601
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb2062788
Signe Strand GulbrandsenFredrikstad SK
Elsa KarlssonOK Landehof9030104
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb9160203
Olivia LundstedtSjövalla FK8030518
Amalie LøkkebergFredrikstad SK
Wiola MagnussonGöteborgs SK2101696
Elina ReinholdssonOK Alehof8042004
Embla ØvretveitFredrikstad SK

H16 (20)

NamnOrganisationBricknummer
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1030712
Victor BeischerIK Uven8040530
Thomas BlomkvistFredrikstad SK
Simon BååthSävedalens AIK444049
Samuel BökeOK Skogshjortarna2093515
Arvid EkströmStenungsunds OK8030208
Gunnar FovaeusSävedalens AIK9457768
Lukas GrothKungälvs OK9040211
Alfred JohanssonOK Alehof209894
Anton KastrupSävedalens AIK8298500
Tage KinellIFK Göteborg Orientering8629807
Lukas LarssonOK Skogshjortarna8330111
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb7887788
Johan LundStenungsunds OK2088601
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK1234795
William RönnborgIK Uven8451916
Arvid SkeppSävedalens AIK9040805
Casper SkeppSävedalens AIK9030217
William SturessonLerums SOK9990402
Melker ÅkessonOK Landehof8040721

D14 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Maja AxelssonLerums SOK8050305
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb8060928
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb2800761
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering1222006
Emilia LundstedtSjövalla FK8050428
Elsa MoqvistLerums SOK9060131
Alice OlssonMölndal Outdoor IF1414495
Ella PetterssonSävedalens AIK8051216
Wilma ReinholdssonOK Alehof8061007
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb8266684

H14 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK9060405
Fabian AlinderSjövalla FK8050909
Linus AlinderSjövalla FK8050900
Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb8050701
Linus AugustssonGöteborgs SK450118
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb8150102
Simon CorneliussonOK Löftan8050321
Alwin EinarssonKungälvs OK9990906
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering2088438
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb2104136
Arvid HermanssonKungälvs OK7060211
Emil Husebye AamodtFredrikstad SK8013536
Felix JohanssonOK Alehof441947
Marcus LammFrölunda OL8060419
Ola LeireGöteborg-Majorna OK2093439
Arvid MårildGöteborgs SK2101688
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK8060507
Erik SlättOK Alehof2075420

D12 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Elin AxelssonLerums SOK8070101
Evelina BjörkmanKungälvs OK11506
Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb2115436
Jenny DanevadFredrikstad SK
Nelly GrothKungälvs OK8080331
Evelina LindsjöSävedalens AIK1448611
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK8080311
Elin ZachrissonKungälvs OK214327

H12 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Gustav AspIFK Göteborg Orientering451205
Emil AugustssonGöteborgs SK450125
Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb2122090
Bruno FovaeusSävedalens AIK9995273
Noah HedenblomSjövalla FK247971
Theander HulthénMölndal Outdoor IF9081109
Harald MartnerFrölunda OL1071122
Lukas RandåkerSjövalla FK2112350
Gustav RexOK Landehof2048787
Emil SkeppSävedalens AIK9070823
Axel SlättOK Alehof2075487
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1070623

D35 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Lena MaxFrölunda OL11079

H35 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Joakim AntonssonOK Löftan9821031
Marcus EkKöping-Kolsva OK7830425
Erik HulthénMölndal Outdoor IF9667665
Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK780610
Tobias LindellOK Alehof820409
Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering830808
Gustav RingströmHåby IF820226

D40 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Linda HedenblomSjövalla FK11394
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof1226100

H40 (17)

NamnOrganisationBricknummer
Henrik AnderssonHässleholms OK9771215
Emil AndreassonOK Skogshjortarna15956
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK9760224
Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb217207
Patrik CorneliussonOK Löftan8310778
Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1550001
Mattias HolmstrandOK Landehof780708
Daniel HägerstrandKungälvs OK9760418
Per Erik JönssonHässleholms OK790823
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1050784
Johan LidénOK Landehof1416207
Martin LindsjöSävedalens AIK449826
Jonas MartnerFrölunda OL511048
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb2104103
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK9751125
Christian StiernstedtKungälvs OK8080202
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11033

D45 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Johanna AspIFK Göteborg Orientering13959
Jeannette AumoKungälvs OK9101274
Susanne CoxLerums SOK446270
Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK9720517
Ellinor JohanssonOK Alehof11509
Pia JohanssonOK Landehof7711124
Sara LorénOK Landehof44405
Åsa OttossonMölndal Outdoor IF451172
Teres ZachrissonKungälvs OK214348

H45 (30)

NamnOrganisationBricknummer
Bent Olav AamodtFredrikstad SK239118
Erik AderstedtKungälvs OK9730526
Anders ArfwedsonFrölunda OL721107
Peter AspIFK Göteborg Orientering1700325
Jussi AumoKungälvs OK9710404
Jonas AxelssonLerums SOK9701003
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb8000509
Mattias L BrockmarkMölndal Outdoor IF450674
Espen DanevadFredrikstad SK
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb14776
Mathias FredrixonOK Skogshjortarna2801215
Björn GrothKungälvs OK9710608
Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK
Anders HellgrenFrölunda OL11593
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1971093
Magnus HomannOK Orinto701214
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK727374
Thomas KarlssonOK Landehof9700217
Stefan KinellIFK Göteborg Orientering8629806
Erik LauriFK Herkules226998
Martin LidénOK Landehof1416209
Anders LövgärdOK Alehof2095203
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF452727
Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering2119792
William RexOK Landehof8120614
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb7672080
Fredrik SturessonOK Alehof721012
Sören SturessonLerums SOK9991220
Odd WallanderBrattås CK7740810
Martin WildheimMölndal Outdoor IF247936

D50 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Anna ErikssonOK Landehof1680831
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK1671128
Malin LammFrölunda OL1680711
Suzy LarssonOK Skogshjortarna660628
Tuuli SaariFK Herkules2059082
Helena SvenssonFK Herkules8067515

H50 (22)

NamnOrganisationBricknummer
Anders AspMölndal Outdoor IF690129
Thomas AspIFK Göteborg Orientering989898
Mikael BergstedtMarkbygdens OK690409
Mattias BååthSävedalens AIK9680115
Mats DahlrotIK Uven247912
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb9690409
David GabrielssonSävedalens AIK1966011
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1670913
Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb14774
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg8080566
Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering8130264
Per KjellanderGöteborg-Majorna OK650410
Stefan LemurellSjövalla FK2057359
Lars LjungbergSjövalla FK2079764
Johan MarsMarkbygdens OK675572
Henrik MelkstamLerums SOK9691119
Hans NilssonKungälvs OK2048652
Mats RönnborgIK Uven17662
Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna670108
Anders WadstenOK Landehof30184
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL2087093
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK451954

D55 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Annika AasaIK Uven8301063
Christina BirathStenungsunds OK258584
Laila B HöglundFK Herkules7620407

H55 (14)

NamnOrganisationBricknummer
Carl-Henry AnderssonOK Orinto840301
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK610422
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb611228
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna640124
Stefan GustafssonOK Skogshjortarna29029
Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK8311103
Leif HagmanIK Uven331796
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK1963071
Jan HanssonStenungsunds OK9600605
Magnus JosefssonSävedalens AIK9600219
Magnus KarlssonOK Landehof9641006
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK2081941
Göran StuhlhoferOK Landehof9631106
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK620305

D60 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Maria HalvarssonFjärås AIK590620
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK2081945

H60 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Lars-Erik AnderssonLerums SOK30156
Anders BjörklundSävedalens AIK344914
Clas BörjessonIK Uven8337777
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK580819
Martin EickhoffSävedalens AIK405542
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK9581202
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK9500500
Pierre KarlssonOK Alehof7550429
Mats LindqvistSävedalens AIK580101
Arne LundStenungsunds OK2081968
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK7714056

D65 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Karin AxelssonIK Uven14380
Solveig HedenblomSjövalla FK11005
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK14001

H65 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Hans Andersson StrinningUddevalla OK530014
Jan CarlssonIFK Göteborg Orientering510344
Hans EkbergTrollhättans SOK1531029
Kent ErikssonLerums SOK446293
Kalle LindqvistVäxjö OK9525487
Stefan MillegårdSävedalens AIK511004
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1011018
Ulf PetersonKungälvs OK14440
Lennart VamlingFrölunda OL362508

D70 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Ann-Britt JohanssonIK Stern14246
Rosa JohanssonIK Uven14373
Margareta LarssonOK Njudung727645
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK14493

H70 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK8304055
Anders AxelssonSävedalens AIK1501235
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK9724000
Kjell BengtssonSävedalens AIK14678
Hans CarlstedtSävedalens AIK725000
Dan JohanssonFjärås AIK2119695
Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb14797
Mats KågesonGöteborg-Majorna OK14553
Lars MathiassonIK Stern11006
Sören SvenssonSjövalla FK302450
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb7011023

D75 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK9911979
Lillemor HallinOK Landehof14614
Ulla LindheIK Stern7201252
Britt RangertIK Ymer9434343

H75 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Bengt BörjessonOK Alehof11508
Kurt FredrixonOK Skogshjortarna7019555
Magne HagströmFrölunda OL2079762
Henrik HvoslefIK Stern7201243
Karl-Axel JohanssonIK Uven438426
Ingemar LindblomOK Orinto7441027
Per LjungbergOK Alehof2119859
Dag LorénOK Frisene501513
Sune MentorGöteborg-Majorna OK14030
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK14122
Christer WestbergIFK Göteborg Orientering14207

U2 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Malin Husebye AamodtFredrikstad SK225551
Alva JunkellFK Herkules26181
Arvid JunkellFK Herkules451936

Öppen 5 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Rikard BodforssTolered-Utby Ol-klubb2801336
Kristian ErikssonMarkbygdens OK8109044

Öppen 7 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Magnus AlinderSjövalla FK2078298
Olof BjörkmanKungälvs OK2085399
Mats HanssonOK Alehof2062148
Stefan IsakssonOK Kullingshof452887
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb2048733
Emrik LindFK Herkules2077553

Öppen 8 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Magnus CarlstedtSävedalens AIK850122
John GabrielssonSävedalens AIK1996070
Anton KarlssonOK Kullingshof1902933

Annonser