Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till DM, stafett, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisationDölj laguppställningar

Tävlingens namn: DM, stafett, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Stångenäs AIS
Datum: söndag 8 september 2019

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 72 anmälda lag.

D21 (1)

NamnLaguppställning
Stenungsunds OK 1
1Jenny Ekström448859
2Julia Birath9940823
3Jenny Ekström
4Julia Birath

H21 (10)

NamnLaguppställning
Eds SK 1
1Lars-Henrik Galborgen9810523
2Linus Lännhult2107314
3Lars-Henrik Galborgen
4Linus Lännhult
Halden SK 1
1Øyvind Helgerud751205
2Bodil Helgerud259168
3Øyvind Helgerud751205
4Bodil Helgerud259168
Ljungskile FK 1
1Mattias Klingberg26458
2Per Blad442237
3Mattias Klingberg
4Per Blad
OK Skärmen 1
1Sofia Johansson9000811
2Frida Johansson9030905
3Sofia Johansson
4Frida Johansson
Uddevalla OK 1
1Anders Johansson448856
2Victor Flingmark7940501
3Anders Johansson
4Victor Flingmark
Uddevalla OK 2
1Christoffer Strömgård8180709
2Mats Christiansson9040612
3Christoffer Strömgård8180709
4Mats Christiansson9040612
Uddevalla OK 3
1Mattias Prick241872
2Daniel Olsson7001337
3Mattias Prick241872
4Daniel Olsson7001337
Uddevalla OK 4
1Henning Larsson
2Anders Ohlsson938016
3Henning Larsson
4Anders Ohlsson
Uddevalla OK 5
1Hjalmar Olsson2089090
2Axel Wassenius26489
3Hjalmar Olsson
4Axel Wassenius
Åmåls OK 1
1Tomas Johansson7197711
2Jörgen Åhl9710105
3Tomas Johansson7197711
4Jörgen Åhl9710105

D17-20 (1)

NamnLaguppställning
Brattås CK 1
1Vera Uhrberg7010801
2Ida Südhoff451957
3Vera Uhrberg
4Ida Südhoff

H17-20 (2)

NamnLaguppställning
Stenungsunds OK 1
1Arvid Ekström8030208
2Willy Fjällborg2077202
3Arvid Ekström
4Willy Fjällborg
Stenungsunds OK 2
1Johan Lund2088601
2Erik Lund2081943
3Johan Lund
4Erik Lund

H16 (2)

NamnLaguppställning
Brattås CK 1
1Erik Südhoff451958
2Erik Persson1031005
3Erik Südhoff
4Erik Persson
Åmåls OK 1
1David Hermansson417594
2Albin Skott9060210
3David Hermansson417594
4Albin Skott9060210

D14 (4)

NamnLaguppställning
Brattås CK 1
1Elsie Gerhardt2131903
 Lisa Hafstad Wallander722307
2Malva Arvidsson1060211
3Elsie Gerhardt
 Lisa Hafstad Wallander
4Malva Arvidsson
Uddevalla OK 1
1Alva Zakariasson1489206
 Linnea Johansson2139632
2Ebba Carlsson2141465
3Alva Zakariasson
 Linnea Johansson
4Ebba Carlsson
Uddevalla OK 2
1Emma Christiansson2112570
2Linn Alm26476
3Emma Christiansson
4Linn Alm
Åmåls OK 1
1Saga Källstrand2093598
2Lina Ahlstedt2093571
3Saga Källstrand2093598
4Lina Ahlstedt2093571

H14 (2)

NamnLaguppställning
Eds SK 1
1William Lännhult2141420
2Alexander Lännhult2093254
3William Lännhult
4Alexander Lännhult
OK Gipen 1
1Max Nyman26616
2August Linder2109353
3Max Nyman
4August Linder

D12 (8)

NamnLaguppställning
Ljungskile FK 1
1Elsa Forseng440102
2Vera Klingberg442241
3Elsa Forseng
4Vera Klingberg
Ljungskile FK 2
1Celia Klingberg442222
2Elin Sundberg440109
3Celia Klingberg
4Elin Sundberg
OK Gipen 1
1Lola Nyman302279
2Lilly Jorehed435813
3Lola Nyman
4Lilly Jorehed
Stenungsunds OK 1
1Hilma Ekström7070604
2Svea Pellmé2109111
3Hilma Ekström
4Svea Pellmé
Uddevalla OK 1
1Alma Olsson2095570
2Elina Christiansson2112574
3Alma Olsson
4Elina Christiansson
Åmåls OK 1
1Alva Olsson7070320
2Alice Källstrand2093584
3Alva Olsson7070320
4Alice Källstrand2093584
Åmåls OK 2
1Emilie Hellström2093683
2Jonna Åhl9091216
3Emilie Hellström2093683
4Jonna Åhl9091216
Åmåls OK 3
1
2
3
4

H12 (5)

NamnLaguppställning
Brattås CK 1
1Miles Gerhardt2131934
 Anton Arvidsson9090129
2Floyd Gerhardt2131923
3Miles Gerhardt
 Anton Arvidsson
4Floyd Gerhardt
Eds SK 1
1Joel Gustafsson256642
 Valfrid Mattsson2078118
2Melker Malm2107317
3Joel Gustafsson
 Valfrid Mattsson
4Melker Malm
Eds SK 2
1Agnes Malm2131954
 Elvin Galborgen2093297
2Hampus Gustafsson256652
3Agnes Malm
 Elvin Galborgen
4Hampus Gustafsson
Åmåls OK 1
1Eric Åhl9070108
2Oscar Ahlstedt2093570
3Eric Åhl9070108
4Oscar Ahlstedt2093570
Åmåls OK 2
1Eira Olsson1090124
2Simon Skott9100128
3Eira Olsson1090124
4Simon Skott9100128

D80 (6)

NamnLaguppställning
Eds SK 1
1Helena Eriksson44099
2Ingrid Jansson409352
3Helena Eriksson
4Ingrid Jansson
Eds SK 2
1Gunilla Ottersten452783
2Annika Lännhult2107303
3Gunilla Ottersten
4Annika Lännhult
OK Gipen 1
1Johanna Ronnede2095577
2Sofia Samuelsson244044
3Johanna Ronnede
4Sofia Samuelsson
Stigsökarna 1
1Heli Marjomaa26385
2Hanna Oskarsson26373
3Heli Marjomaa26385
4Hanna Oskarsson26373
Uddevalla OK 1
1Agneta Eriksson26448
2Malin Christiansson2088583
3Agneta Eriksson
4Malin Christiansson
Uddevalla OK 2
1Frida Strömgård8080619
2Eva Karlsson356097
3Frida Strömgård
4Eva Karlsson

H80 (8)

NamnLaguppställning
Brattås CK 1
1Stefan Abrahamsson2260734
2Mats Ohlsson2073372
3Stefan Abrahamsson
4Mats Ohlsson
Brattås CK 2
1Odd Wallander7740810
2Johanes Schulte Südhoff405544
3Odd Wallander
4Johanes Schulte Südhoff
Eds SK 1
1Jim Mattsson219960
2Joakim Gustafsson1820603
3Jim Mattsson
4Joakim Gustafsson
Herrestads AIF 1
1Ulf Björkdahl890098
2Patrik Lilleeng660522
3Ulf Björkdahl
4Patrik Lilleeng
OK Gipen 1
1Johan Nyman2095544
2Jörgen Nyman7042147
3Johan Nyman
4Jörgen Nyman
Stenungsunds OK 1
1Jonathan Rhys1410819
2Jan Hansson9600605
3Jonathan Rhys
4Jan Hansson
Uddevalla OK 1
1Jonas Zakariasson7754022
2Håkan Lindén449151
3Jonas Zakariasson
4Håkan Lindén
Åmåls OK 1
1Ulf Danielsson25671
2Erika Jensen263986
3Ulf Danielsson25671
4Erika Jensen263986

D100 (3)

NamnLaguppställning
Stenungsunds OK 1
1Christina Birath258584
2Katrin Pellmé2119337
3Christina Birath
4Katrin Pellmé
Uddevalla OK 1
1Ylva West7630510
2Marianne Wassenius343520
3Ylva West
4Marianne Wassenius
Uddevalla OK 2
1Marion Hallsten1500423
2Anna-Sara Zakariasson1353030
3Marion Hallsten
4Anna-Sara Zakariasson

H100 (4)

NamnLaguppställning
Brattås CK 1
1Joakim Gerhardt2131920
2Jan Uhrberg1537543
3Joakim Gerhardt
4Jan Uhrberg
Håby IF 1
1Hans-Erik Ringström241148
2Sven Ringström259612
3Hans-Erik Ringström
4Sven Ringström
OK Skärmen 1
1Bengt Zetterberg343881
2Mikael Johansson2062724
3Bengt Zetterberg
4Mikael Johansson
Uddevalla OK 1
1Karl Eriksson26449
2Thomas Bergstrand2075419
3Karl Eriksson
4Thomas Bergstrand

D120 (4)

NamnLaguppställning
Eds SK 1
1Märit Gustafsson44095
2Hanne Jensen409571
3Märit Gustafsson
4Hanne Jensen
Herrestads AIF 1
1Birgit Hansson7196011
2Gunilla Holmberg260810
3Birgit Hansson7196011
4Gunilla Holmberg260810
Kvillebyns SK 1
1Gunnel Turpeinen239350
2Kerstin Burman560809
3Gunnel Turpeinen239350
4Kerstin Burman560809
Stenungsunds OK 1
1Kerstin Haugen Lund2081945
2Anneli Brander Nilsson14081
3Kerstin Haugen Lund
4Anneli Brander Nilsson

H120 (11)

NamnLaguppställning
Eds SK 1
1Lasse Johansson9570505
2Sten Gustafsson9570726
3Lasse Johansson
4Sten Gustafsson
Eds SK 2
1Carl-Göran Struts1570916
2Janne Eriksson409569
3Carl-Göran Struts
4Janne Eriksson
Idefjordens SK 1
1Göran Olsson7520927
2Rune Kristiansen342949
3Göran Olsson
4Rune Kristiansen
Ljungskile FK 1
1Bo Karlsson8045100
2Kent Kardell7500718
3Bo Karlsson
4Kent Kardell
OK Gipen 1
1Urban Larsson8101207
2Örjan Wängdahl7570114
3Urban Larsson8101207
4Örjan Wängdahl7570114
OK Gipen 2
1Börje Sundberg340685
2Yngve Nilsson26335
3Börje Sundberg
4Yngve Nilsson
OK Skärmen 1
1Roland Mattsson520912
2Dan Widercrantz8719017
3Roland Mattsson
4Dan Widercrantz
Stenungsunds OK 1
1Christer Brander Nilsson444012
2Arne Lund2081968
3Christer Brander Nilsson
4Arne Lund
Uddevalla OK 1
1Hans Strinning530014
2Gunnar Bejbom866886
3Hans Strinning530014
4Gunnar Bejbom866886
Uddevalla OK 2
1Rune Sandberg550523
2Per-Arne Källén570818
3Rune Sandberg550523
4Per-Arne Källén570818
Uddevalla OK 3
1Martin West7581220
2Olof Karlsson30302
3Martin West
4Olof Karlsson

H140 (1)

NamnLaguppställning
Ljungskile FK 1
1Göte Natanaelsson26578
2Sven Persson26588
3Göte Natanaelsson
4Sven Persson

Annonser