Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Vårserien Etapp 5

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborg-Majorna OK / Göteborgs OF
Datum: torsdag 6 juni 2019

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 436 anmälda deltagare.

D16 (18)

NamnOrganisationBricknummer
Eleonora AlinderSjövalla FK8030512
Elsa AspMölndal Outdoor IF7030414
Matilda AspIFK Göteborg Orientering2119352
Sabina AumoKungälvs OK9030303
Ida BengtssonOK Alehof449230
Frida DahlbergIK Uven2079720
Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering8040924
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb2062788
Molly GranängKungälvs OK2077599
Filippa KindeSävedalens AIK1410170
Emilia KraftIK Uven451903
Olivia LundstedtSjövalla FK8030518
Ebba NäsmanLerums SOK9041219
Louise OlssonMölndal Outdoor IF449294
Elina ReinholdssonOK Alehof8042004
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK9202077
Elvira SöderbergSävedalens AIK1410167
Matilda WallströmSävedalens AIK1040217

H16 (30)

NamnOrganisationBricknummer
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1030712
Jakob AspIFK Göteborg Orientering8459823
Victor BeischerIK Uven8040530
Adrian BergqvistOK Alehof2112320
Gustav BertsOK Alehof7041205
Axel BjörkmanSjövalla FK2112553
Lucas BoströmOK Alehof9041017
Simon BååthSävedalens AIK444049
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering426254
Tom EkenstråleFK Herkules2077299
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb2131962
Gunnar FovaeusSävedalens AIK9457768
Jacob GrahnIK Uven9991337
Karl GranforsOK Landehof2087216
Ebbe HolmqvistSjövalla FK1011164
Alfred JohanssonOK Alehof209894
Anton KastrupSävedalens AIK8298500
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb7887788
Simon LjungkvistOK Alehof2054990
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb440779
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb452875
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK1234795
Alvin OllanderOK Landehof2087224
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2122100
Joel RingströmOK Landehof2048798
William RönnborgIK Uven8451916
Casper SkeppSävedalens AIK9030217
William SturessonLerums SOK8020403
Ville TörmänenMölndal Outdoor IF2107377
Melker ÅkessonOK Landehof8040721

D16 Kort (2)

NamnOrganisationBricknummer
Juni DrakengrenIF Marin Väst436136
Agnes MårildGöteborgs SK2088318

H16 Kort (4)

NamnOrganisationBricknummer
Jesper JanssonMölndal Outdoor IF1418161
Henry NicholsonFrölunda OL2127018
Hugo NorbergIK Stern14287
Simon SahlinSjövalla FK2112215

D14 (26)

NamnOrganisationBricknummer
Maja AxelssonLerums SOK8050305
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb8060928
Sara BengtssonOK Alehof1043169
Julia BogeOK Alehof2107149
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb2800761
Lisa ErikssonOK Landehof9050804
Matilda FolkessonIK Uven2101764
Lisa GunnarssonLerums SOK7060518
Audrey HanssonFrölunda OL2085387
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering1222006
Emma KarlssonOK Landehof8020305
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb8421336
Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering8000079
Ida KörleOK Landehof8450101
Signe LundqvistSjövalla FK1050530
Emilia LundstedtSjövalla FK8050428
Stina Lyckemalm DahlénIK Uven2126205
Nora NordlundOK Kåre7978230
Alice OlssonMölndal Outdoor IF1414495
Ella PetterssonSävedalens AIK8051216
Wilma ReinholdssonOK Alehof8061007
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb8266684
Maja TorseinFrölunda OL2078015
Miranda WallströmSävedalens AIK9060310
Klara Wedberg KilnäsSjövalla FK446206
Tove Wedberg KilnäsSjövalla FK446217

H14 (37)

NamnOrganisationBricknummer
Fabian AlinderSjövalla FK8050909
Linus AlinderSjövalla FK8050900
Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb8050701
Linus AugustssonGöteborgs SK450118
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb8150102
Albin BoellIFK Göteborg Orientering2059114
Alwin EinarssonKungälvs OK9990906
Martin EkFrölunda OL2058811
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering2088438
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb263533
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb2065219
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb2104136
Arvid HermanssonKungälvs OK8062322
Joel HolgersonOK Landehof2087205
Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubb2139910
Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1414472
Felix JohanssonOK Alehof441947
Albin KarlsmoIK Uven446279
Marcus LammFrölunda OL8060419
Elias LauriFK Herkules450106
Ola LeireGöteborg-Majorna OK2093439
Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK7050401
Emil LindbladSävedalens AIK9990826
Levin LummanderLerums SOK2070767
Tim MartnerFrölunda OL7051202
Darian McCoyGöteborg-Majorna OK
Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb1470533
Hannes PerssonFK Herkules2059091
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2122085
Vilgot RappSjövalla FK2079717
David RothamelTolered-Utby Ol-klubb7203440
Erik SlättOK Alehof2075420
Axel Ström EckerlidSävedalens AIK9555000
Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb452835
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb7079845
Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb2126053
Isak ÖhgrenSävedalens AIK446226

D14 Kort (11)

NamnOrganisationBricknummer
Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK1118147
Ella BergelindFK Herkules9060415
Selma CronaIF Marin Väst
Wilma EsbergOK Alehof449280
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK1060326
Freja NilssonGöteborg-Majorna OK2126037
Alma NohleKungälvs OK2104138
Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK1942648
Johanna PihlströmOK Landehof8051207
Hanna SchälinOK Alehof9060706
Tilde StridOK Landehof2087221

H14 Kort (9)

NamnOrganisationBricknummer
Albin EkbergIF Marin Väst436133
Gustav HedlundLerums SOK2123567
Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb1410154
Arvid MårildGöteborgs SK2101688
Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb433935
Elliot NorbergIK Stern2135725
Samuel RingströmOK Landehof2048793
Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubb258694
Filip ÖstbergIK Uven2079760

D12 (41)

NamnOrganisationBricknummer
Maja Alenvik-dahlOK Alehof1848968
Elsa ArvidssonSjövalla FK2139879
Elin AxelssonLerums SOK8070101
Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK2123521
Evelina BjörkmanKungälvs OK11506
Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb2115436
Agnes BogeOK Alehof2107136
Alice BohlinIFK Göteborg Orientering2088440
Elin ClaessonOK Landehof14062
Elly EinarssonKungälvs OK9102627
Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering8080628
Stina HelgesonKungälvs OK
Hanna HolmerFrölunda OL2110370
Emelina HolmqvistSjövalla FK450117
Edith HolmstrandOK Landehof9071223
Vera HöglundSjövalla FK2088301
Vilma JanssonMölndal Outdoor IF1416644
Malva JarlKungälvs OK1071008
Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering9071229
Elin JonssonSjövalla FK2101683
Alva JunkellFK Herkules26181
Elin KarlssonOK Landehof11363
Elina KarlssonFK Herkules1080319
Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb8099135
Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering2088437
Jennie LidénOK Landehof2106150
Elin NobornIFK Göteborg Orientering2059155
Maja NordelöfMölndal Outdoor IF9070625
Emilia PerssonIK Uven2109290
Selma PerssonFK Herkules2059081
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK8080311
Ellen RubendahlFrölunda OL2107498
Wilma SandeliusFK Herkules2119351
Ellen SkovbjergFrölunda OL1070619
Agnes SmidfeltIFK Göteborg Orientering2261040
Stella TormenaFK Herkules2139902
Linnea WaernOK Landehof2119867
Saga WildheimMölndal Outdoor IF9080525
Emma WisslerFK Herkules1070825
Elin ZachrissonKungälvs OK214327
Maja ÖjerskogFrölunda OL2107477

H12 (55)

NamnOrganisationBricknummer
Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb452817
Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering2109400
Gustav AspIFK Göteborg Orientering451205
Emil AugustssonGöteborgs SK450125
Einar BeckmanSjövalla FK2107569
Pontus BergströmFrölunda OL1180108
Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orientering
Anton DahlbergIK Uven2079702
Carl DavidssonSävedalens AIK
Björn DjupströmFrölunda OL9010011
Albert EdgrenSjövalla FK2122045
Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb2801239
Axel EkdalaKungälvs OK9070315
Vidar EkdalaKungälvs OK9081205
Bruno FovaeusSävedalens AIK9995273
Joel GabrielssonKungälvs OK9680924
Valter GerleIFK Göteborg Orientering2123361
Rasmus GranängKungälvs OK14502
Lukas GudmundssonOK Landehof2095392
Jarvis HanssonFrölunda OL2085398
Noah HedenblomSjövalla FK247971
Theander HulthénMölndal Outdoor IF9081109
Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb2115401
Albert JonforsenFrölunda OL1967108
William KraftIK Uven451907
Nils KylbergSävedalens AIK7070618
Arvid LanneKungälvs OK2089113
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK1080812
Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK7080212
Malte LjungkvistOK Alehof2075327
Harald MartnerFrölunda OL1071122
Alvar NivertFK Herkules2107421
Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb452462
Viggo NäsmanLerums SOK444010
Eric OlofssonSjövalla FK2057391
Hugo OlssonMölndal Outdoor IF9081027
Herman PetterssonSävedalens AIK8080422
Lukas RandåkerSjövalla FK2112350
Gustav RexOK Landehof2048787
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb7203420
Leopold SjörénTolered-Utby Ol-klubb2115447
Emil SkeppSävedalens AIK9070823
Axel SlättOK Alehof2075487
Edvin SonedahlOK Landehof2087063
Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering7595037
Gustav StåhlSävedalens AIK8071129
Albin SvenssonFK Herkules7428685
Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb2132213
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1415658
Filip ValentinGöteborg-Majorna OK1696016
Emil WalleniusFrölunda OL8070502
Dante WallinSävedalens AIK7400400
Max VetterSävedalens AIK1090716
Truls VoelkerlingIK Uven2126213
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1070623

D12 Kort (10)

NamnOrganisationBricknummer
Tilma GlamhedenOK Landehof2106126
Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb1410152
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK2139847
Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb2132206
Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb1011971
Moa SteenKungälvs OK14486
Emilia SöderlundSjövalla FK2119641
Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK1080701
Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb2132205
Tilde ÖstbergIK Uven2079753

H12 Kort (5)

NamnOrganisationBricknummer
Noel GalianisMölndal Outdoor IF9080817
Nils LydmarkSjövalla FK1080525
Joel NilssonSjövalla FK
Anton SaetherOK Landehof2106115
Edvin SamuelssonOK Landehof2093457

D10 (27)

NamnOrganisationBricknummer
Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering426249
Hedvig AugustssonGöteborgs SK259055
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK2123404
Madeleine BergqvistOK Alehof2112312
Ebba BogeOK Alehof2112301
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb2132202
Amanda FinndinIFK Göteborg Orientering
Bianca GiobbiOK Alehof8305468
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering1321321
Elsa HaablaheLerums SOK8140309
Ellen HederströmLerums SOK1110221
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering7090909
Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK1863355
Selma JönssonIK Uven2109294
Ida KopkaIFK Göteborg Orientering2112537
Moa LindgrenSävedalens AIK30670
Linnea LundstedtSjövalla FK2078158
Linnea NilssonOK Landehof2095375
Hilda NivertFK Herkules1426980
Nina OlssonIFK Göteborg Orientering25715
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2122063
Linnéa RexOK Landehof2048786
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK1090728
Meja StridOK Landehof2106118
Saga TormenaFK Herkules2139688
Moa WallströmSävedalens AIK14704
Vera WildheimMölndal Outdoor IF9100926

H10 (43)

NamnOrganisationBricknummer
Emil Alenvik - DahlOK Alehof1042221
Felix AumoKungälvs OK9710404
Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubb452465
Leo BertsOK Alehof7101031
Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK2140377
Anton BäckLerums SOK2135595
Samuel BäckmanIFK Göteborg Orientering
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb2801378
Alfred EdmanLerums SOK2140360
Aksel ForsKungälvs OK1100222
Emil GambergKungälvs OK2260998
Jakob GudmundssonOK Landehof2095400
Alvar HedenblomSjövalla FK2106179
Wilhelm HedendahlKungälvs OK2139036
Hugo HolgersonOK Landehof2093460
Ivar HolmstrandOK Landehof443637
Hjalmar JohanssonOK Alehof441971
Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering1090310
Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering2095286
Melker LarssonKungälvs OK340211
Alexander LindellOK Alehof2074550
Ludvig LindenauOK Alehof2115580
August LindgrenTolered-Utby Ol-klubb2132216
Noah LjungkvistKungälvs OK1100819
Hilding MartinssonLerums SOK8166262
Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb452468
Arild NorbergIF Marin Väst30137
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb2104141
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK1090821
Jesper RandåkerSjövalla FK2112343
Linus RappSjövalla FK2115506
Jakob RingströmOK Landehof2073336
Martin SkovbjergFrölunda OL1090204
Gabriel SlättOK Alehof2119730
Robin SommanssonIK Uven2109254
Filip StåhlSävedalens AIK2088324
Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb2126052
Sixten WidéenTolered-Utby Ol-klubb1410177
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb8091119
Emil ZetterlundLerums SOK17903
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1090501
Melker ÖstbergIK Uven2126212
Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb2132201

U3 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb452845

DU2 (23)

NamnOrganisationBricknummer
Ylva BramfeldtOK Landehof450115
Alice Dahlén FälldinIK Uven2141346
Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb2801423
Greta EngebrattGöteborgs SK2107472
Kajsa EvaldssonSjövalla FK2139865
Molly FinndinTolered-Utby Ol-klubb452469
Stina GambergKungälvs OK2260996
Li HolmaTolered-Utby Ol-klubb1409849
Mailis HolmqvistSjövalla FK1011164
Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering1150909
Astrid JohanssonOK Landehof2106132
Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering885577
Annie JonesSjövalla FK
Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb1470509
Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubb1104082
Felicia LanghamerMölndal Outdoor IF449975
Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb1906789
Angelika LjungmanSävedalens AIK
Alice NohleKungälvs OK2104483
Linnea PalmOK Landehof2106148
Wilma PerssonIK Uven2109300
Judith SaloGöteborgs SK2101687
Elsa WisslerFK Herkules2125979

HU2 (36)

NamnOrganisationBricknummer
Gustav AgnvallIK Uven2126217
Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubb2132218
Caspian AnderssonLerums SOK2126030
Folke BergmanMölndal Outdoor IF7020311
Hjalmar BrostedtFK Herkules1938934
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb226955
Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK37385
Gillis EklundSjövalla FK
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1410176
Isac ErikssonKungälvs OK
Noah ErikssonTolered-Utby Ol-klubb2132158
Elias GranängKungälvs OK14419
Knut GrenSävedalens AIK1462931
Frederik HulthénMölndal Outdoor IF9110224
Alfons JohanssonMölndal Outdoor IF449958
Olof KarlssonFK Herkules1100517
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb2115411
Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK2139801
Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb2065176
Erik LindenbergTolered-Utby Ol-klubb
Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb1090325
Axel LydmarkSjövalla FK1100504
Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb424748
Olle NordqvistTolered-Utby Ol-klubb442219
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb2104467
Viggo OlssonMölndal Outdoor IF9110629
Axel PerssonFK Herkules2089463
Viktor SaloGöteborgs SK2101678
David SmidebrantTolered-Utby Ol-klubb1410164
Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering7810383
Erik Tollgerdt KellermanFrölunda OL
Felix WeihardSävedalens AIK9110615
Oskar WernerFrölunda OL443306
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb8120324
Ingmar ZannakisGöteborgs SK51769
Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb2132203

DU1 (22)

NamnOrganisationBricknummer
Vera ArvidssonSjövalla FK452044
Stina AskerlundIK Uven424978
Elvira EdmanLerums SOK2070740
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubb452844
Emma Evergreen StärnerzLerums SOK2126011
Julia EvergreenLerums SOK229601
Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering1112141
Emilia HederströmLerums SOK2125941
Hilde HolmerFrölunda OL431243
Matilda JonforsenFrölunda OL1454810
Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb2115421
Elin KarlssonLerums SOK28305
Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering10539
Irma LiedmanTolered-Utby Ol-klubb2132210
Leia LindenauOK Alehof2140378
Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubb2132194
Rut MårildGöteborgs SK2088312
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK1110926
Amanda SandebergOK Alehof
Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb2115444
Alice WolmhagLerums SOK2126020
Meja WolmhagLerums SOK2126021

HU1 (28)

NamnOrganisationBricknummer
Gabriel AnderssonOK Alehof260850
Alex AxénIK Uven2084036
Isak DellmingIFK Göteborg Orientering14220
Samuel EckersteinMölndal Outdoor IF449946
Teodor EckersteinMölndal Outdoor IF449934
Felix EhlersSjövalla FK2147959
Jonas EhlersSjövalla FK2147967
Elias EkelundSävedalens AIK2147922
Melker EliassonIK Uven446213
Isak EvergreenLerums SOK2126033
Jonatan FinndinIFK Göteborg Orientering
Vide FinndinTolered-Utby Ol-klubb2059150
Simon FlintaFK Herkules7110129
Hugo HanssonGöteborg-Majorna OK2148034
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK1021805
Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering1105200
Vincent LanghamerMölndal Outdoor IF449962
Svante LindbergIFK Göteborg Orientering2141429
Anton LindellOK Alehof2261002
Albert NorbergIF Marin Väst14182
Emil NordqvistTolered-Utby Ol-klubb452841
Jonathan RexOK Landehof212039
Anton SandebergOK Alehof
Oskar StenborgLerums SOK2125959
Emil StridOK Landehof2087344
Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubb2147901
Tor Von SydowTolered-Utby Ol-klubb452825
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1120316

Inskolning (8)

NamnOrganisationBricknummer
Jakob AnderssonOK Alehof
Ronja BergmanMölndal Outdoor IF7130514
Saga DellmingIFK Göteborg Orientering426260
Nelia ErikssonTolered-Utby Ol-klubb2131994
Daniel LeireGöteborg-Majorna OK740726
Melker NordelöfMölndal Outdoor IF30064
Molly NordelöfMölndal Outdoor IF1401396
Vidar SamuelssonOK Landehof44461

Annonser

Mila