Svenska Orienteringsförbundet

Anmälda deltagare till Vittjåkkstävlingen

TävlingsinformationVisa anmälningar per organisation

Tävlingens namn: Vittjåkkstävlingen
Arrangörsorganisation: Arvidsjaurs OK
Datum: måndag 4 juli 2011 - tisdag 5 juli 2011

Anmälningslistan uppdateras var femte minut.

Totalt 298 anmälda deltagare.

D21 Elit (15)

NamnOrganisationBricknummer
Susanne AnderssonPiteå IF433228
Carin BergenstenVittjärvs IK1394640
Ellinor FranssonJärla Orientering212097
Amanda HolmgrenVittjärvs IK930607
Emma KantarpÄrla IF820723
Katarina LenanderVäxjö OK790111
Sara LundstenVittjärvs IK920216
Susanne LüscherStora Tuna OK889325
Åsa OtterbjörkUmeå OKEtapp 1
Sara RensgardOK Renen912300
Elin SjölanderOK Rodhen820605
Linnea SundströmOK Renen930308
Sofia SundströmTullinge SK
Carina SvenssonBredaryds SOK888519
Lena TuressonOK Renen608478

H21 Elit (38)

NamnOrganisationBricknummer
Anders BennitzOK Renen791229
Hans BrolundOK Denseln701500
Andreas DavidssonOK Klemmingen259351
Fredrik EdénOK Kåre921234
Tobias EliassonSundsvalls OK771118
Fredrik EngströmOK RenenEtapp 1
Olov EricsonRehns BK901409
Martin HasselströmOK Renen
Henrik HolmaVittjärvs IK37798
Erik Ivarsson SandbergOK Denseln871010
Jan JohanssonIFK Umeå760707
Jörgen JohanssonUmeå OK28875
Robert JohanssonTäby OK12106
Robbin KantarpOK Hällen830211
Per LenanderVäxjö OK770310
Anders LidmanPiteå IF16926
Mikael LindmarkIFK Kiruna262974
Sven LundbäckStora Tuna OK750617
Mattias MårtsStora Tuna OK780622
Sune NordbergBergnäsets AIK891015
Ilkka NurminenHelsingin SuunnistajatEtapp 1
Ilkka NurminenHelsingin SuunnistajatEtapp 2
Jakob OdebladIFK Umeå810602
Jan OlmKils OK681019
Erik OlssonOK RenenEtapp 1
Thomas PerssonPiteå IF16924
Melker PetterssonOK Renen841976
Erik SundbergStora Tuna OK760904
Rickard SundströmOK RenenEtapp 1
Patrik SvedbergGävle OK760203
Pär SvenssonSöders-Tyresö10429
Peter ThelinBredaryds SOK25409
Claes TuressonOK Renen608647
Simon WallerOK Vargen900626
Peter WestinVittjärvs IK
Björn WistrandOK Hällen259197
Oleg VokulovLeader Petrozavodsk1301370
Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna990512

H20 Elit (3)

NamnOrganisationBricknummer
Johan BergmanOK Renen921012
Carl HolmgrenBergnäsets AIK929394
Tage NordbergBergnäsets AIK597895

D18 Elit (7)

NamnOrganisationBricknummer
Emma BergströmOK Vargen930214
Josefine Enesund TuoremaaVittjärvs IK941024
Agnes RosendahlOK Renen
Julia SipolaVittjärvs IK351486
Ida SundströmOK Renen650214
Andrea WickbomVittjärvs IK
Evelina WickbomVittjärvs IK941217

H18 Elit (8)

NamnOrganisationBricknummer
Axel ChristofferssonOK Renen334553
Victor HenrikssonSeskarö IF738166
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK930923
Jonas LarsonBergnäsets AIK941016
Ulrik NordbergBergnäsets AIK930822
Filip SalénOK Renen940788
Johan SandlundOK Njudung
Albin SjöhedGävle OK930893

D21 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Evelina ChristofferssonOK Renen334551
Sigrid LarssonLeksands OK259450
Linda LidmanPiteå IF448810
Viktoria ÖbergPiteå IF720914

H21 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Sven LarssonLeksands OK259349
Per NorlinOK Rodhen352285

D17-20 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Paulina TomasdotterNjurunda OK920522Etapp 2

D16 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Hanna BarkegrenStora Tuna OK961005
Victoria ErikssonPiteå IF437294
Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna567726
Linnea NordbergBergnäsets AIK
Ida NordlundPiteå IF960109
Isabel SalénOK Renen960488
Lisa SundströmOK Renen800214
Svetlana VolkovaLeader Petrozavodsk1009232
Lina ÅhlundOK Nolaskogsarna234733
Hanna ÖbergPiteå IF951100

H16 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Victor KovalevLeader Petrozavodsk254029
Anton MöllerArvidsjaurs OK229950
Robin PedersenGöteborg-Majorna OK
David PessaHaparanda OK441641
Filip SjöströmArvidsjaurs OK331050
Oscar WestinVittjärvs IK960517
Marius WitteAlta OL129486

D14 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Elin BergströmOK Vargen231304
Hanna HänströmTäby OK777831
Vega LaudonVännäs OK344700
Elin NordlundPiteå IF980402
Tove NorénVännäs OK344693
Signe RosendahlOK Renen334580
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK239891
Freja VredinIFK Umeå364857

H14 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Alexander AbramoivLeader Petrozavodsk238551
Elias AnderssonGammelstads IF256398
Albin ErikssonHusums IF OK246740
Kalle HenrikssonGammelstads IF970226
Nils HenrikssonSeskarö IFEtapp 1
Ville JohanssonOK Kolmården970504
Marcus KarlssonPiteå IF437295
Markus MöllerArvidsjaurs OK330652
Måns OlmKils OK980903
Elias PessaHaparanda OK
Jakob PessaHaparanda OK441642
Robin SalénOK Renen980128
Gustaf SundbüeOK Hällen970420
Erik TuuriÄlvsby IF OK24286
Rasmus WickbomVittjärvs IK980927

D12 (11)

NamnOrganisationBricknummer
Anna AnderssonPiteå IF933288
Elsa ChristofferssonOK Renen437300
Tova ErikssonRonneby OK10642
Diana ErmilovaLeader Petrozavodsk2024855
Rebecca FahlgrenVittjärvs IK405286
Else HolmgrenBergnäsets AIK253971
Alma LaudonVännäs OK344698
Alexandra RusakovaLeader Petrozavodsk2024852
Hanna E TuoremaaVittjärvs IK343890
Sofia WestinVittjärvs IK990122
Elvira ÖbergPiteå IF990226

H12 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Viktor BarkegrenStora Tuna OK990300
Albin BjörnuddVännäs OK234529
Albin EmlénVittjärvs IK262144
Hugo ErikssonHusums IF OK246768
Andreas KarlssonPiteå IF437296
Albin NorénPiteå IF448506
Eerik NurminenKangasala SKEtapp 1
Eerik NurminenKangasala SKEtapp 2
Lukas OlmKils OK874122
Mathias WitteAlta OL129484

D10 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 2
Ellen FahlgrenVittjärvs IKEtapp 2

H10 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Anton HänströmTäby OK347120
Leo JohanssonOK Kolmården427888
Oskar LundgrenVittjärvs IK525071
Simon MarkströmOK Renen344437
Joel NorénVännäs OK419657
Kalle TuuriÄlvsby IF OK435381

H35 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Ingemar ErikssonRonneby OK740409
Fredrik KempeOK Denseln
Henrik KlassonOK Gisle15575
Martin SundqvistUmeå OK262312
Tomas ÖbergI 19 IF248898

D40 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK226592
Susanne MikaelssonHusums IF OK246707
Maria SvanbergBergnäsets AIK680729
Lena TuuriÄlvsby IF OK435383

H40 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Thomas BjörnuddVännäs OK234464
Lars HenrikssonSundsvalls OK15446
Erik JohanssonUmeå OK229429
Jalle JosefssonLunds OK680202
Mattias LundgrenVittjärvs IK
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK408902
Torbjörn PetterssonGävle OK750523

D45 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Katarina BengtssonLånghundra IF
Elisabet CarlborgVännäs OK419672
Agnetha LagesonKöping-Kolsva OK344684
Eva LefflerOK Renen
Lena LundstenVittjärvs IK264971
Karin NordbergBergnäsets AIK47392
Gunilla SalénOK Renen334562
Maria VredinIFK Umeå431386

H45 (19)

NamnOrganisationBricknummer
Kjell AnderssonPiteå IF433229
Alf BergmanOK Renen334300
Mats DruggeVittjärvs IK248826
Leif ErikssonPiteå IFEtapp 1
Kjell HenrikssonSeskarö IFEtapp 1
Göran KarlssonPiteå IF448524
Hjalmar LaudonVännäs OK419674
Richard LindströmNjurunda OK660122
Mats LundinÄlvsby IF OK364854
Risto LuodonpääAlatornion Pirkat209999
Christer MikaelssonHusums IF OK246706
Pär NorènVännäs OK262964
Mats NylundBredaryds SOK24999
Krister RosendahlOK Renen
Kent TuoremaaVittjärvs IK246713
Frans WickbomI 19 IF553389
Christer VredinIFK Umeå423253
Per ÖgrenBergnäsets AIK19389
Sven ÖrnerlingOK Renen344413

D50 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Kii KorhonenOunasvaaran Hiihtoseura2372
Ingrid SjöhedGävle OK353866
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK264524

H50 (15)

NamnOrganisationBricknummer
Anders AbrahamssonGammelstads IF24011
Hans-Erik CarlborgIFK Umeå400065
Richard HolmgrenBergnäsets AIK590406
Andrey KulbachkoLeader Petrozavodsk2024886
Thomas LagesonKöping-Kolsva OK209078
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK234409
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK408999
Tor MarntellSundsvalls OK46741
Lars Olov NordbergBergnäsets AIK47395
Sture NorénÄlvsby IF OK243030
Fredrik SalénOK Renen334591
Jan SjöhedGävle OK353867
Lennart StrandbergSkogslöparna302470
Jan SundströmOK Renen331260
Hans VedinSöders-Tyresö36572

D55 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Agneta HolmgrenBergnäsets AIK780608
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb16586
Britt KarlssonUmeå OK306471
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK15741

H55 (12)

NamnOrganisationBricknummer
Berth-Arne BengtssonLånghundra IF225397
Kjell BomanSöderhamns OK36764
Mats DahlbergIFK Kiruna36907
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK402942
Lennart KarlssonUmeå OK306470
Lennart LarssonI 19 IF248814
Sven-Erik LevinTierps SOK47396
Göran NilssonSnättringe SK27218
Tjelvar OtterbjörkUmeå OKEtapp 1
Anders RensgardOK Renen262689
Hans WickbomVittjärvs IK550717
Lars ÖstlinBjörkfors GOIF245710

D60 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 1
Etapp 2
Daina Julia DagisOK Renen
Britt-Marie LindmarkSvappavaara AIF
Kerstin MalmborgOK Renen25222
Marianne SellgrenSigtuna OK902980
Marlene VestinÄlvsby IF OK353642

H60 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Eje AnderssonBodens BK570421
Bo JohanssonIK Örnen Måttsund28876
Sven LarssonSärna SK259375
Jan LindelöfSeskarö IF510520
Torgny PetterssonMarkbygdens OK15740

H65 (10)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 2
Gunnar BengtssonSundsvalls OK306091Etapp 2
Stig BlidefalkOK Nipan259212Etapp 2
Thor-Erik LindmarkSvappavaara AIFEtapp 2
Christer LundinOK Renen344410Etapp 2
Kjell MörtbergBodens BK259438Etapp 2
Anders SellgrenSigtuna OK25186Etapp 2
Ulf SkogtjärnOK Linné37376Etapp 2
Christer SvärdBergnäsets AIK209799Etapp 2
S O VikströmSkellefteå OK42334Etapp 2

D70 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Laila MyrlundPiteå IF433241
Ann PerssonPiteå IF209093

H70 (8)

NamnOrganisationBricknummer
Henken ErikssonI 19 IF208816
Sven-Ivan GrönlundOK Renen403105
Olof HällgrenSkellefteå OK
Bo JonssonBoliden FFIEtapp 1
Stig KarlssonVidsels IK344430
Holger LindLångvikens OK261446
Lennart SjöhedOK Renen209873
Nore WestinI 19 IF402957

H75 (7)

NamnOrganisationBricknummer
Arne Ragnar BlombäckOK Renen403012
Folke ErikssonI 19 IF218219
Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OK262973
Gunnar JohanssonBergnäsets AIK253993
Thorsten JohanssonLångvikens OK261457
Ivan NorstenSkellefteå OK262236
Karl-Erik SjöbergÄlvsby IF OK209017

Inskolning (8)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 2
Etapp 2
Etapp 2
Etapp 2
Etapp 2
Etapp 2
Elsa ErikssonHusums IF OK234803Etapp 2
Emilia WickbomVittjärvs IKEtapp 2

U1 (2)

NamnOrganisationBricknummer
Ester LaudonVännäs OK419676
Ekaterina LyalinaLeader Petrozavodsk1001623

U2 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Ida HänströmTäby OK435864Etapp 2

Öppen 1 (4)

NamnOrganisationBricknummer
Hilma GustafssonArvidsjaurs OKEtapp 2
Ekaterina LyalinaLeader PetrozavodskEtapp 2
Tuva NylundBredaryds SOK
Agnes WesterbergArvidsjaurs OK

Öppen 3 (1)

NamnOrganisationBricknummer
Åsa LaudonVännäs OKEtapp 2

Öppen 4 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Linnéa BergenstenVittjärvs IKEtapp 2
Inger GustafssonVittjärvs IKEtapp 2
Anna-Carin LarssonGammelstads IFEtapp 2
Håkan MyrlundPiteå IFEtapp 2
Ann NordlundPiteå IFEtapp 2
Ove PerssonPiteå IFEtapp 2

Öppen 5 (9)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 2
Gry HafskjoldBergnäsets AIKEtapp 2
Kjell HolmbergOK SödertörnEtapp 2
Anders HänströmTäby OKEtapp 2
Malin KristofferssonVittjärvs IKEtapp 2
Ove LarsonBergnäsets AIKEtapp 2
Olle NorénVännäs OKEtapp 2
Ted StrömbäckVittjärvs IKEtapp 2
Matti TuuriÄlvsby IF OKEtapp 2

Öppen 6 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 2
Dan LidmanPiteå IFEtapp 2
Ulf NordlundPiteå IFEtapp 2

Öppen 7 (5)

NamnOrganisationBricknummer
Etapp 1
Lina GustafssonVittjärvs IK
Tina KempeGävle OKEtapp 2
Göran WallerOK VargenEtapp 2
Ulla Margareta WallerOK Vargen

Öppen 8 (3)

NamnOrganisationBricknummer
Ida NorénÄlvsby IF OKEtapp 2
Robert SvartholmGammelstads IFEtapp 2
Jan ÅhlundOK NolaskogsarnaEtapp 2

Öppen 9 (6)

NamnOrganisationBricknummer
Johnny BlästaNjurunda OKEtapp 2
Jörgen BlästaNjurunda OKEtapp 2
Jan ChristofferssonOK RenenEtapp 2
Joar SvartholmGammelstads IFEtapp 2
Johan VikströmPiteå IF
Johan VikströmPiteå IFEtapp 2

Annonser