Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Norrlandsmästerskap sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Norrlandsmästerskap sprint
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: fredag 13 augusti 2010

D21 Elit

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa LindqvistUmeå OK16:095:46
2Maria JonssonDalaportens OL16:25+0:165:51
2Susanne LiukkonenSundsvalls OK16:25+0:165:51
4Charlotta BergqvistGävle OK16:51+0:426:01
5Johanna BergmanSundsvalls OK16:55+0:466:02
6Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK18:16+2:076:31
7Eva HellmanSundsvalls OK18:35+2:266:38
8Erika OlssonOK Nordanstig19:01+2:526:47
9Jenny ErlandssonSundsvalls OK19:28+3:196:57
10Sofia ByströmAlfta-Ösa OK19:38+3:297:00
11Jessica BäckströmSundsvalls OK20:09+4:007:11
12Lina WibronNjurunda OK21:22+5:137:37
Elin VedinSundsvalls OKej godkänd
Anna HammarbergSundsvalls OKej start

H21 Elit

3 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LysellRehns BK15:164:22
2Anders BennitzOK Renen16:29+1:134:43
3Tom QuayleSundsvalls OK16:51+1:354:49
4Brent GodmanGävle OK17:24+2:084:59
4Patrik SvedbergIFK Umeå17:24+2:084:59
6Anton LifRehns BK17:33+2:175:01
7Hans PerssonGävle OK17:40+2:245:03
8Mattias EdströmKovlands IF17:43+2:275:04
9Andreas ErikssonUmeå OK18:39+3:235:20
10Henrik JohanssonUmeå OK18:57+3:415:25
11Henrik FröjdRehns BK19:41+4:255:38
12Oskar ForsbergSkogslöparna20:13+4:575:47
13Stefan IvarssonSkogslöparna21:36+6:206:11
Pessi LiukkonenSundsvalls OKej start

D20 Elit

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordströmIFK Moras OK14:475:43
2Linn BylarsForsa OK15:59+1:126:11
3Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IF16:01+1:146:12
4Emma EdejernAlfta-Ösa OK16:39+1:526:27
5Malin AnderssonOK Nolaskogsarna16:57+2:106:34
Anna KvickForsa OKej godkänd
Sara RensgardOK Renenej start
Jill JohanssonSundsvalls OKej start

H20 Elit

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran WinbladRehns BK14:134:34
2Mikael LundstedtSundsvalls OK16:18+2:055:14
3Olov EricsonAlfta-Ösa OK16:31+2:185:18
4Magnus JonssonSelånger SOK18:38+4:255:59
5Sasha AnderssonAlfta-Ösa OK19:57+5:446:24
6Daniel KnutsenGävle OK20:45+6:326:40
7Jonas SundellUmeå OK22:31+8:187:14
Johan NorbergSkogslöparnaej start

D18 Elit

2 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea SundströmOK Renen14:145:31
2Emma BergströmOK Vargen14:22+0:085:34
3Sara LundstenVittjärvs IK14:30+0:165:37
4Stina SkyttnerForsa OK15:06+0:525:51
5Joline IngelssonOK Hammaren15:29+1:156:00
6Andrea WickbomVittjärvs IK15:37+1:236:03
7Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna16:22+2:086:20
8Ida WillénÖstersunds OK16:49+2:356:31
9Elin SkoghOK Hammaren19:18+5:047:28
10Erica JissbackeGävle OK19:36+5:227:35
Amanda HolmgrenVittjärvs IKej godkänd
Viktoria HelmerssonOckelbo OKej start
Malin JohanssonSundsvalls OKej start
Sofie JohanssonSundsvalls OKej start
Sofia NilssonUmeå OKej start

H18 Elit

3 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik NordbergBergnäsets AIK14:284:39
2Andreas CallebergRehns BK15:39+1:115:01
3Joar SvartholmGammelstads IF16:12+1:445:12
4Erik MagnussonOK Nolaskogsarna16:15+1:475:13
5Charlie StoltRehns BK16:47+2:195:23
6Anders FröjdRehns BK16:55+2:275:26
7Erik ToomingasSundsvalls OK18:08+3:405:49
8Emil ÅströmSundsvalls OK20:07+5:396:28
9Isak ForsbergHögåkers OK22:43+8:157:18
Gustav KvickForsa OKej godkänd
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKej godkänd
Isak LundgrenUmeå OKej start
Björn Larsson-SnyggNjurunda OKej start
Johan BergmanOK Renenej start
Joakim NordlingSundsvalls OKej start

D16

2 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina WickbomVittjärvs IK14:595:56
2Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna15:52+0:536:17
3Kristin OlovssonRehns BK15:53+0:546:18
4Stina NilssonUmeå OK16:05+1:066:22
5Stina MagnussonOK Nolaskogsarna16:19+1:206:28
6Josefine TuoremaaVittjärvs IK16:56+1:576:43
7Tina SelinHägglunds IoFK17:10+2:116:48
8Maja IngelssonOK Hammaren17:35+2:366:58
9Johanna NäslundOK Nolaskogsarna17:45+2:467:02
10Cecilia KnutsenGävle OK17:54+2:557:06
11Agnes Leffler-RosendahlOK Renen17:55+2:567:06
12Ida SundströmOK Renen18:05+3:067:10
13Katarina JohanssonSundsvalls OK18:53+3:547:29
14Lisa SundströmOK Renen18:56+3:577:30
15Jorunn LindströmSundsvalls OK20:14+5:158:01
16Julia BäckströmSundsvalls OK24:55+9:569:53
17Fanny ForsbergHögåkers OK25:48+10:4910:14
Alice HugossonSundsvalls OKej start

H16

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna14:324:41
2Filip SalénOK Renen15:07+0:354:52
3Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna15:22+0:504:57
4William ErikssonHögåkers OK15:38+1:065:02
5Jonas LarsonBergnäsets AIK15:51+1:195:06
6Emil NilssonUmeå OK16:26+1:545:18
7Kevin StåhlJärbo OK16:31+1:595:19
8Anders SjöbomNjurunda OK17:06+2:345:30
9Sixten WalheimRobertsfors IK17:08+2:365:31
10Fredrik AhnlénOK Hammaren17:16+2:445:34
11Erik ÖgrenBergnäsets AIK18:25+3:535:56
12Viktor NordlingSundsvalls OK18:28+3:565:57
13Arvid StrandbergSkogslöparna19:04+4:326:09
14Per RösthOK Storsjön19:31+4:596:17
15Ante WernerssonÖstersunds OK21:10+6:386:49
16Victor HenrikssonSeskarö IF21:14+6:426:50
17Rasmus WillénÖstersunds OK23:25+8:537:33
18Martin Larsson-SnyggNjurunda OK25:52+11:208:20
Anders SvahnOK Hammarenej godkänd
Max SjöbergNjurunda OKej godkänd
Anders VedinSelånger SOKej start
Marcus WiklanderHögåkers OKej start
Marcus NiemiSkogslöparnaej start

D14

2 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénOK Renen12:395:46
2Hanna GeorgssonVännäs OK13:46+1:076:17
3Ellen SjögrenSundsvalls OK13:52+1:136:19
4Elina RönnlundStöcksjö IS13:58+1:196:22
5Johanna SjölundSundsvalls OK14:09+1:306:27
6Linda MellanderSundsvalls OK14:47+2:086:45
7Klara YngvessonRobertsfors IK14:52+2:136:47
8Stina ÅströmSundsvalls OK16:02+3:237:19
9Sigrid HolmgrenBergnäsets AIK18:56+6:178:38
10Lina ÅhlundOK Nolaskogsarna19:02+6:238:41
11Djanet BerakiUmeå OK20:04+7:259:09
12Linnéa NordbergBergnäsets AIK21:16+8:379:42
13Signe Leffler-RosendahlOK Renen22:44+10:0510:22
14Karin MartinNjurunda OK28:37+15:5813:04
15Sanna WassbrinkVK Uvarna33:37+20:5815:21
Linnéa EmlénVittjärvs IKej start
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start

H14

2 430 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WestinVittjärvs IK14:025:46
2Erik HållströmGävle OK15:03+1:016:11
3Filip IvarssonOK Hammaren15:09+1:076:14
4Anton NilssonUmeå OK15:22+1:206:19
5Linus ErikssonRobertsfors IK15:58+1:566:34
6Lars SjöbomNjurunda OK16:24+2:226:44
7Jesper JissbackeGävle OK16:52+2:506:56
8Johan NordinSundsvalls OK17:17+3:157:06
9Axel MartinNjurunda OK18:23+4:217:33
10Alexander HörnquistHägglunds IoFK18:39+4:377:40
10Andreas SandbergTimrå SOK18:39+4:377:40
12Magnus FriesUmeå OK18:51+4:497:45
13Peter NilssonRobertsfors IK19:10+5:087:53
14Erik HanssonHärnösands OK19:21+5:197:57
15Nils HenrikssonSeskarö IF19:26+5:247:59
16Oscar SundlöfTimrå SOK19:31+5:298:01
17Donny FredrikssonSöderhamns OK20:47+6:458:33
18Josef LandénSöderhamns OK21:30+7:288:50
19Lars OlovssonRehns BK21:35+7:338:52
20Johannes BjörklundNjurunda OK21:42+7:408:55
21Petter JohanssonTimrå SOK35:10+21:0814:28
Joakim StåhlJärbo OKej godkänd
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Leon JämtinLugnviks IFej start

D12

2 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina NordinSundsvalls OK12:176:06
2Jenny WegebroVännäs OK13:47+1:306:51
3Hanna E TuoremaaVittjärvs IK15:11+2:547:33
4Lydia JohanssonUmeå OK16:01+3:447:58
5Emma HållströmGävle OK16:17+4:008:06
6Frida KårénSundsvalls OK17:48+5:318:51
7Rut BerakiUmeå OK18:29+6:129:11
8Beatrice HörnquistHägglunds IoFK19:43+7:269:48
9Ann JohanssonSundsvalls OK26:25+14:0813:08
10Freya RichterÖstersunds OK29:41+17:2414:46
Hanna HugossonSundsvalls OKej start
Ella DalebrandSundsvalls OKej start

H12

2 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna11:515:53
2Robin SalénOK Renen12:06+0:156:01
3Rasmus WickbomVittjärvs IK12:45+0:546:20
4Mårten OlssonGävle OK14:28+2:377:11
5Simon MellanderSundsvalls OK15:03+3:127:29
6Albin EmlénVittjärvs IK15:32+3:417:43
7Axel EnglundTimrå SOK17:19+5:288:36
8Simon DahlbergOK Nolaskogsarna17:20+5:298:37
9Erik OlssonGävle OK19:37+7:469:45
10Markus SelinHägglunds IoFK20:47+8:5610:20
11Lucas StrandlundOK Nipan27:24+15:3313:37

D10

1 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida VikströmSundsvalls OK10:026:13
2Magdalena NilssonHögåkers OK11:07+1:056:54
3Emilia ErikssonRobertsfors IK11:55+1:537:24
4Maja WillénÖstersunds OK13:00+2:588:04
5Åsa FribergÖstersunds OK13:12+3:108:11
6Anna AnderssonPiteå IF15:11+5:099:25
7Sofie FröjdSundsvalls OK16:53+6:5110:29
Frida SvedbergSundsvalls OKej godkänd
Harriet RichterÖstersunds OKej start
Ellen NormanVK Uvarnaej start
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start

H10

1 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils OttossonGävle OK9:446:02
2Albin JohanssonTimrå SOK11:49+2:057:20
3Daniel StåhlJärbo OK13:06+3:228:08
4Måns ErikssonÖstersunds OK13:16+3:328:14
5Björn JohanssonSundsvalls OK15:01+5:179:19
6Björn EnglundTimrå SOK15:38+5:549:42
7Isak ErikssonOK Nolaskogsarna18:30+8:4611:29
8Albin KårènSundsvalls OK18:52+9:0811:43
9William StrandlundOK Nipan27:56+18:1217:20
Egon EnglundTimrå SOKej godkänd
Nils LundgrenSundsvalls OKej start
Axel LindqvistSundsvalls OKej start
Simon DalebrandSundsvalls OKej start

H35

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JangdalSundsvalls OK17:555:46
2Thomas EngbergVK Uvarna21:11+3:166:50
3Dick FribergÖstersunds OK23:25+5:307:33
Andreas LundholmUmeå OKej godkänd

D40

2 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie JohanssonUmeå OK17:597:08
2Johanna StrandlundOK Nipan18:48+0:497:27
3Elisabeth Isaksson NormanVK Uvarna19:44+1:457:49
4Ingela RönnestrandFrösö IF20:24+2:258:05
5Karin NordbergBergnäsets AIK20:39+2:408:11
6Maria RichterÖstersunds OK22:04+4:058:45
7Marita SöderlindHägglunds IoFK24:06+6:079:33
8Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK25:53+7:5410:16
Ulrika WillénÖstersunds OKej godkänd

H40

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen NylénOK Nolaskogsarna16:075:11
2Richard LindströmNjurunda OK16:38+0:315:21
3Patrik OttossonGävle OK17:34+1:275:40
4Jan ForsbergHögåkers OK18:08+2:015:50
4Stefan NilssonHögåkers OK18:08+2:015:50
6Ola LindströmSundsvalls OK18:11+2:045:51
7Tony DalebrandSundsvalls OK19:18+3:116:13
8Stefan MellanderSundsvalls OK20:02+3:556:27
9Tony StåhlJärbo OK20:31+4:246:37
10Christer MikaelssonHusums IF OK21:12+5:056:50
11Erik JohanssonUmeå OK21:24+5:176:54
12Erik WillénÖstersunds OK22:24+6:177:13
13Mats EnglundTimrå SOK25:23+9:168:11
Daniel OlssonSundsvalls OKej godkänd
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start

D45

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin BysellBrunflo IF13:356:12
2Karin NordlingSundsvalls OK14:26+0:516:35
3Helena KönigssonRobertsfors IK14:39+1:046:41
4Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK15:06+1:316:53
5Susanne AnderssonPiteå IF15:07+1:326:54
6Marie FröjdRehns BK16:31+2:567:32
7Anette AnderssonOK Nolaskogsarna17:32+3:578:00
Lena JohanssonSelånger SOKej start

H45

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SundströmOK Renen17:276:13
2Per Inge SundellOK Branten18:25+0:586:34
3Mats LundqvistÖstersunds OK18:38+1:116:39
4Johnny NylanderSelånger SOK18:52+1:256:44
4Peter AnderssonKramfors-Alliansen18:52+1:256:44
6Kent TuoremaaVittjärvs IK19:38+2:117:00
7Karl-Anders LarssonVK Uvarna19:50+2:237:05
8Inge NilssonUmeå OK20:08+2:417:11
9Mikael YngvessonRobertsfors IK20:29+3:027:18
10Björn LundstenVittjärvs IK21:27+4:007:39
11Andreas RichterÖstersunds OK21:43+4:167:45
12Krister RosendahlOK Renen21:58+4:317:50
13Peter SjöbomNjurunda OK22:50+5:238:09
Per-Erik RönnestrandFrösö IFej start
Kjell HenrikssonSeskarö IFej start
Per-Åke BladhForsa OKej start

D50

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth FriesUmeå OK13:276:08
2Agneta FriesUmeå OK15:34+2:077:06
3Marianne EricsonAlfta-Ösa OK16:59+3:327:45
4Ewa EdejernIFK Bergvik17:05+3:387:48
5Tina PetersonIFK Umeå17:30+4:037:59
6Annika BlückertSelånger SOK17:32+4:058:00
7Birgitta WinbladRehns BK17:56+4:298:11
8Anita SundlingNjurunda OK19:56+6:299:06
9Anna NieminenOK Nipan21:55+8:2810:00
10Birgitta HammarbergSundsvalls OK25:35+12:0811:40
Agneta SandströmFrösö IFej godkänd
Ann-Christin VedinSelånger SOKej start
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarnaej start
Eva WalheimRobertsfors IKej start

H50

2 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna13:315:14
2Thomas EricssonAlfta-Ösa OK13:33+0:025:15
3Tom KorsmanUmeå OK13:55+0:245:23
3Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK13:55+0:245:23
5Christer LundstedtSundsvalls OK15:21+1:505:56
6Uno JohanssonSundsvalls OK15:28+1:575:59
7Jonas PetersonIFK Umeå16:02+2:316:12
8Leif BylarsForsa OK16:23+2:526:21
9Richard HolmgrenBergnäsets AIK16:34+3:036:25
10Tjelvar OtterbjörkUmeå OK17:06+3:356:37
11Eero NiemiSkogslöparna17:49+4:186:54
12Tomas VirtanenSelånger SOK17:56+4:256:57
13Lennart StrandbergSkogslöparna19:45+6:147:39
14Göran HedmanValbo AIF24:05+10:349:20
Leif EdejernIFK Bergvikej godkänd
Fredrik SalénOK Renenej godkänd
Johnny RösthOK Storsjönej start
Mats WalheimRobertsfors IKej start
Harald KnutsenGävle OKej start

D55

1 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina KvickForsa OK13:377:14
2Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK13:40+0:037:16
3Rosita BlidefalkOK Nipan23:07+9:3012:17
4Maj-Louise EnglundSundsvalls OK27:26+13:4914:35
5Ulla Britt SundinSkogslöparna28:35+14:5815:12

H55

2 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas FriesUmeå OK14:175:40
2Rolf EmlénVittjärvs IK15:54+1:376:18
3Håkan Berglund-LakeKovlands IF16:11+1:546:25
4Kaj HoofAlfta-Ösa OK17:10+2:536:48
5Leif SundlingNjurunda OK17:12+2:556:49
6Lars EklundSundsvalls OK17:31+3:146:57
7Lars-Peter JohnssonSelånger SOK18:50+4:337:28
8Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna19:06+4:497:34
9Ove JanssonSundsvalls OK19:58+5:417:55
10Jan-Ivar FlodinLugnviks IF20:26+6:098:06
11Lars EkengrenSöderhamns OK21:07+6:508:22
12Lennart WinbergHudiksvalls OK21:32+7:158:32
13Håkan ErikssonUmeå OK26:41+12:2410:35
Leif StrandbergSkogslöparnaej godkänd
Olavi NieminenOK Nipanej godkänd
Anders WindlingHärnösands OKej godkänd
Anders FriesUmeå OKej godkänd

D60

1 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK15:048:00
2Louise MaxénTimrå SOK16:02+0:588:31
3Christina WestmanHudiksvalls OK18:01+2:579:35
4Christina FlordalLjusdals OK19:00+3:5610:06

H60

2 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell SandströmBodens BK16:476:54
2Ove ÅbergStorviks IF17:40+0:537:16
3Stig BlidefalkOK Nipan17:58+1:117:23
4Robert SvartholmGammelstads IF18:57+2:107:47
5Tom BrantheimÖstersunds OK19:48+3:018:08
6Harri NäätänenKovlands IF20:42+3:558:31
7Jan HammarbergSundsvalls OK25:33+8:4610:30
Sven-Erik SundinSelånger SOKej godkänd
Per SundinSkogslöparnaej godkänd

D65

1 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heléne CardellTimrå SOK16:308:46
2Anne-Marie ByströmSidensjö IK17:03+0:339:04
3Ulla HellmanSundsvalls OK17:52+1:229:30
4Laila NäslundTimrå SOK20:04+3:3410:40
5Lena TimnerUmeå OK21:03+4:3311:11
6Monica KrigOK Nipan32:32+16:0217:18
Gun EdströmOK Nipanej godkänd

H65

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis ÅbergStorviks IF13:226:06
2Owe EdströmKovlands IF13:46+0:246:17
3Kjell MörtbergBodens BK15:49+2:277:13
4Gustav KrigOK Nipan17:55+4:338:10
5Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK18:15+4:538:20
6Daniel AnderssonUmeå OK21:50+8:289:58
7Åke HöglundTimrå SOK23:34+10:1210:45
Sven Gustav DahlbergStorviks IFej start
Gunnar HellmanSundsvalls OKej start

D70

1 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja-Lisa BergströmSelånger SOK13:079:06
2Birgit GunnarssonKramfors-Alliansen14:06+0:599:47

H70

1 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger LundbergArvidsjaurs OK14:457:50
2Sten ErikssonOK Branten17:19+2:349:12
3John BerglundAlfta-Ösa OK22:00+7:1511:42
4Hans GunnarssonKramfors-Alliansen23:05+8:2012:16
Olle NäslundTimrå SOKej godkänd

H75

1 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonKovlands IF18:089:38
2Gunnar TimnerUmeå OK20:19+2:1110:48
3Yngve LarssonKovlands IF21:34+3:2611:28
4Rolf KrohnHudiksvalls OK22:00+3:5211:42
5Ingemar LundströmArvidsjaurs OK22:16+4:0811:50
6Bo OlssonHärnösands OK22:56+4:4812:11
7Gunnar JonssonKovlands IF23:51+5:4312:41
8Roland LundqvistTimrå SOK25:00+6:5213:17
9Lars ViklundNjurunda OK25:47+7:3913:42
10Lars LindKramfors-Alliansen26:12+8:0413:56
11Nils Gösta NilssonÖstersunds OK36:04+17:5619:11
Åke HenrikssonOK Dellenej start
Birger ByströmSidensjö IKej start

Inskolning

1 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maja EngbergVK Uvarnafullföljt
Ellen KårénSundsvalls OKfullföljt
Evelina NilssonHögåkers OKfullföljt
Hanna NilssonVK Uvarnafullföljt
Hugo NordlanderSundsvalls OKfullföljt
Simon NordlanderSundsvalls OKfullföljt
Björn RönnestrandFrösö IFfullföljt

U1

1 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EricssonSundsvalls OK11:118:02
2Jonne LiukkonenSundsvalls OK11:19+0:088:08
3Oskar VikströmSundsvalls OK11:29+0:188:15
4Albin StenmarkSundsvalls OK12:32+1:219:01
5Julia NordlanderSundsvalls OK14:58+3:4710:46
6Hanna StenmarkSundsvalls OK19:18+8:0713:53
Axel LundgrenSundsvalls OKej start

U2

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor RönnestrandFrösö IF22:2613:56

U3

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NäslundHägglunds IoFK25:4312:47

Öppen 1

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingalill ThimgrenOK Österåker14:469:10
2Sabina BerakiUmeå OK22:55+8:0914:14
3Stefan FriesUmeå OK31:51+17:0519:46
Per NordlingSundsvalls OKej start

Öppen 4

2 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel AntonssonSundsvalls OK18:367:39
2Linus MobergAlfta-Ösa OK19:26+0:507:59
3Stefan WassbrinkVK Uvarna20:37+2:018:29
4Hanna BogsethLjusdals OK21:29+2:538:50
4Emil FlordalLjusdals OK21:29+2:538:50
6Pernilla HannusVK Uvarna21:33+2:578:52
6Ewa Larsson-SnyggNjurunda OK21:33+2:578:52
8Agneta ErikssonRobertsfors IK22:41+4:059:20
9Gabriela EgerupUmeå OK24:20+5:4410:00
10Sofie SjöströmKlubblös29:31+10:5512:08
11Esmeralda SvenningssonUmeå OK30:01+11:2512:21
12Lars EdströmOK Nipan30:38+12:0212:36
13Karin SjöströmKlubblös30:40+12:0412:37
Birger ByströmAlfta-Ösa OKej godkänd

Öppen 8

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HannusVK Uvarna18:556:04
2Daniel AntonssonSundsvalls OK21:24+2:296:52
3Lars Olof NordbergBergnäsets AIK24:46+5:517:57
4Håkan ÖströmKlubblös27:16+8:218:46
Charlotte VikströmSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser