Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsnatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsnatten
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: fredag 18 mars 2016

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Andreas DavidssonH21 (48)1:21:20+26:438:48

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Johan SandbergÖppen motion 8 (19)1:13:36+33:2215:06

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Patric MolinÖppen motion 8 (19)1:00:59+20:4512:31

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Nils BabtistÖppen motion 8 (19)1:02:02+21:4812:44
12Thomas BabtistÖppen motion 8 (19)1:02:28+22:1412:49

Centrum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
46Henrik LundgrenH21 (48)1:52:22+57:4512:10

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Simon FreylandÖppen motion 7 (29)ej godkänd

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Bo SegerÖppen motion 7 (29)59:54+22:2017:18

Hammarkinds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Andreas HellgrenÖppen motion 8 (19)56:50+16:3611:40
6Max HelllgrenÖppen motion 8 (19)56:51+16:3711:40

IFK Enskede

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Ulf BylundÖppen motion 8 (19)1:12:03+31:4914:47
20Björn BylundÖppen motion 7 (29)1:10:36+33:0220:24

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hector HainesH21 (48)54:375:55
2Öystein Kvaal ÖsterböH21 (48)55:28+0:516:00
3Emma BjessmoD21 (17)47:51+2:417:46
3Anders CarlssonH21 (48)55:29+0:526:00
5Sofia AdolfssonD21 (17)48:31+3:217:52
7Sofia TörnqvistD21 (17)49:21+4:118:00
11Bryan Russel-KeelyH21 (48)1:03:14+8:376:51
21Rasmus Palmqvist AslaksenH21 (48)1:08:43+14:067:26
Anders HedmanH21 (48)utgått
Julian DentH21 (48)ej start

IFK Mora OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel DuhlboÖppen motion 7 (29)37:3410:51
8Evgeniya RyapolovaD21 (17)49:36+4:268:03
31Per HolmH21 (48)1:17:23+22:468:23
Henrik SparrH21 (48)utgått
Kristian DahlströmÖppen motion 7 (29)ej start

IK Falken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Lilian BjörndahlÖppen motion 7 (29)1:17:31+39:5722:24

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8David BejbomH21 (48)59:38+5:016:27
10Emil WippÖppen motion 8 (19)1:01:18+21:0412:35
15Oscar BjörckH21 (48)1:06:07+11:307:09

Katrineholms OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Karl LundinÖppen motion 8 (19)1:00:29+20:1512:25
17Anna TimnerD21 (17)1:15:13+30:0312:12
19Melker LundinÖppen motion 8 (19)1:36:42+56:2819:51
Fredrik ÅslundÖppen motion 8 (19)utgått

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas OlmÖppen motion 8 (19)40:148:15
2Jan OlmÖppen motion 8 (19)40:15+0:018:15

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jonas DetterfeltÖppen motion 7 (29)51:43+14:0914:56
10Kajsa HammarströmD21 (17)51:32+6:228:21
Joel Käll KarlssonH21 (48)ej godkänd
Åsa DetterfeltÖppen motion 7 (29)utgått
Johan OtterströmH21 (48)ej start

Ljusdals OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Lennart KjellgrenÖppen motion 7 (29)1:01:55+24:2117:53

Långhundra IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Peter HambäckÖppen motion 8 (19)1:02:47+22:3312:53
18Gun-Inger SahlbergÖppen motion 7 (29)1:06:01+28:2719:04
22Elsa BrahmÖppen motion 7 (29)1:15:50+38:1621:55
22Anton SundgrenH21 (48)1:09:18+14:417:30
23Alva JonssonÖppen motion 7 (29)1:16:20+38:4622:03
24Lovisa HambäckÖppen motion 7 (29)1:16:21+38:4722:03
29Robin PousetteH21 (48)1:15:00+20:238:07
30John SolbreckH21 (48)1:16:09+21:328:15
37Bobby BrahmH21 (48)1:22:47+28:108:58
Samuel HedlundH21 (48)utgått

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Thomas PeterssonÖppen motion 8 (19)1:05:40+25:2613:29

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kristin HylanderD21 (17)49:18+4:088:00
20Ludvig EkH21 (48)1:08:25+13:487:24
Caroline GuttkeÖppen motion 7 (29)ej godkänd

OK Denseln

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erik PetterssonH21 (48)55:33+0:566:01
14Hanna ErikssonD21 (17)59:37+14:279:40
17Emil KaleredH21 (48)1:06:57+12:207:15
33David ModigH21 (48)1:18:32+23:558:30

OK Grip

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Peter ForsÖppen motion 7 (29)50:25+12:5114:34
13Kristina ForsÖppen motion 7 (29)1:02:10+24:3617:58

OK Hammaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Fredrik AhnlénH21 (48)1:05:00+10:237:02
32Filip IvarssonH21 (48)1:17:32+22:558:24
Kalle JohanssonH21 (48)utgått
Andreas PerssonH21 (48)utgått
Björn LjunggrenH21 (48)ej start

OK Hällen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna EngströmD21 (17)45:107:19
2Mikael LarssonÖppen motion 7 (29)41:52+4:1812:06
4Johanna ÖbergD21 (17)48:11+3:017:49
9Gustaf SundbüeH21 (48)1:01:49+7:126:41
10Mattias ZeijlonÖppen motion 7 (29)1:00:07+22:3317:22
10Tommy SöderbergH21 (48)1:03:06+8:296:50
40Jonas EngströmH21 (48)1:31:11+36:349:52
Simon LarssonH21 (48)ej start
Per ÖbergH21 (48)ej start

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Lars SoldaggH21 (48)1:31:58+37:219:57
Johan HagströmerH21 (48)utgått
Greger BäckströmH21 (48)ej start

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Csaba GössweinH21 (48)1:07:56+13:197:21

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Therese HuhtaÖppen motion 7 (29)56:32+18:5816:20
6Kurt NensénÖppen motion 7 (29)57:28+19:5416:36

OK Pan-Kristianstad

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Rasmus SvantessonH21 (48)58:00+3:236:17
7Richard SjöholmH21 (48)59:32+4:556:26
16Gustaf WennerbergH21 (48)1:06:08+11:317:09
24Johan LenningH21 (48)1:11:22+16:457:43
25Fredrik NilssonH21 (48)1:11:54+17:177:47
28Björn HellrupH21 (48)1:13:54+19:178:00

OK Rodhen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Magnus BjörkH21 (48)1:13:47+19:107:59

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Björn CarlsonÖppen motion 8 (19)48:46+8:3210:00
36Mattias ZachrissonH21 (48)1:22:43+28:068:57
43Erik HelanderH21 (48)1:32:51+38:1410:03

OK Tisaren

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lovisa PerssonD21 (17)46:20+1:107:31
4Filip JacobssonH21 (48)55:32+0:556:00
9Anna HallménD21 (17)50:55+5:458:15
12Tomas HallménH21 (48)1:03:27+8:506:52
14Gustav HindérH21 (48)1:05:57+11:207:08

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Per WesterlundÖppen motion 7 (29)1:22:01+44:2723:42

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Karin FreylandÖppen motion 7 (29)1:04:46+27:1218:43

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Hanna BarkegrenD21 (17)59:33+14:239:40

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Niklas CarlssonH21 (48)1:11:14+16:377:43
45Mats CarlssonH21 (48)1:45:22+50:4511:24

Surahammars SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Anders GunnarssonÖppen motion 7 (29)1:15:12+37:3821:44
38Stefan ErikssonH21 (48)1:22:56+28:198:59
41John GunnarssonH21 (48)1:31:40+37:039:55

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Olle CarlssonH21 (48)1:08:00+13:237:22

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars-Gunnar AndénÖppen motion 8 (19)utgått

Trosabygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Göran EklundÖppen motion 7 (29)1:03:23+25:4918:19
15Britta EklundÖppen motion 7 (29)1:03:36+26:0218:22

Tullinge SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mikael SundqvistÖppen motion 8 (19)57:23+17:0911:46
9Werner KöhlerÖppen motion 7 (29)1:00:05+22:3117:21
15Elin SundqvistD21 (17)1:00:06+14:569:45
16Anna-Karin SundqvistD21 (17)1:09:10+24:0011:13
26Jörgen OhlinH21 (48)1:13:13+18:367:55

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Henrik ErikssonÖppen motion 8 (19)1:28:54+48:4018:15
Thomas ErikssonÖppen motion 8 (19)ej start

Väsby OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lukas OlssonÖppen motion 8 (19)52:43+12:2910:49
7Per-Åke CarlenstamÖppen motion 7 (29)59:17+21:4317:08
14Joakim OlssonÖppen motion 8 (19)1:02:52+22:3812:54
17Ulla GummesonÖppen motion 7 (29)1:05:50+28:1619:01
19Pia BoudrieÖppen motion 7 (29)1:08:15+30:4119:43
27Annika BerntssonÖppen motion 7 (29)1:43:05+1:05:3129:47
47Filip OlssonH21 (48)2:05:26+1:10:4913:35

Västerås SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jonna ForsD21 (17)56:50+11:409:13
11Ulf HamreforsÖppen motion 7 (29)1:01:05+23:3117:39
34Fredrik HamreforsH21 (48)1:18:47+24:108:32
39Erik NallgårdH21 (48)1:23:21+28:449:01
44Alfred LönnH21 (48)1:40:36+45:5910:53
Emma HelmerssonD21 (17)utgått
Henrik HamreforsH21 (48)utgått
Per SundströmH21 (48)utgått

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Emma KantarpD21 (17)58:59+13:499:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser