Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

H21

10 830 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:10:34
2Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:10:54+0:20
3Daniel AttåsOK Tisaren1:11:14+0:40
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:01+2:27
5Josef NordlundOK Linné1:14:54+4:20
6Roman RyapolovIFK Mora OK1:16:13+5:39
7Andreas BerganderEksjö SOK1:16:16+5:42
8Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:17:22+6:48
9Niklas OlssonLinköpings OK1:18:21+7:47
10Henrik JonssonOK Rodhen1:18:36+8:02
11Artem PanchenkoIFK Mora OK1:18:37+8:03
12Jesper LysellRehns BK1:19:02+8:28
13Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:19:05+8:31
14Simon LundinFinspångs SOK1:19:17+8:43
15Anders JohanssonRehns BK1:19:33+8:59
16Oskar SvenssonFinspångs SOK1:19:58+9:24
17Fredrik IngelssonRehns BK1:20:30+9:56
18Mats RöjgårdOK Kolmården1:20:48+10:14
19Erik ÅhlinLånghundra IF1:20:59+10:25
20Peter ErikssonLinköpings OK1:21:17+10:43
21Markus AdolfssonTullinge SK1:22:16+11:42
22Martin JanssonOK Rodhen1:22:19+11:45
23Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:24:41+14:07
24Henrik TostebergLinköpings OK1:28:02+17:28
25Fredrik WigertzLånghundra IF1:28:53+18:19
26Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:30:37+20:03
27Christoffer SchönningJärfälla OK1:30:53+20:19
28Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:30:54+20:20
29Emil AnderssonTullinge SK1:31:06+20:32
30Gustav HindérOK Tisaren1:34:57+24:23
31Charlie StoltRehns BK1:35:20+24:46
32Thomas PetterssonIF Thor1:36:49+26:15
33Per HolmIFK Mora OK1:36:54+26:20
34Ross SmithOK Linné1:38:23+27:49
35Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:41:45+31:11
36Johan LindqvistTäby OK1:45:01+34:27
37Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:45:20+34:46
38Klas JohanssonOK Kolmården1:46:30+35:56
39Sverker LenasCentrum OK1:48:33+37:59
40Magnus BjörkOK Rodhen1:49:31+38:57
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:25:19+1:14:45
42Henrik LundgrenCentrum OK2:52:30+1:41:56
Csaba GössweinOK Linnéej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Johan PerssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Mathias HallménOK Denselnej godkänd
Robin PousetteLånghundra IFutgått
Mikael AnderssonLinköpings OKutgått
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadutgått
Emil KaleredOK Denselnutgått
Fredrik AhnlénOK Hammarenutgått
Kristian DahlströmIFK Mora OKej start
Petter JohanssonOK Tisarenej start
Marcus RamströmOK Kåreej start
Viktor AntonssonEksjö SOKej start
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser