Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D12

3 090 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF24:33
2Alice JohanssonFinspångs SOK26:23+1:50
3Yrsa RöjgårdOK Kolmården26:42+2:09
4Johanna RoosOK Linné28:14+3:41
5Elisabeth LarssonOK Södertörn28:31+3:58
6Annie LundOK Kolmården29:30+4:57
7Sandra LingJönköpings OK30:52+6:19
8Sigrid LjunggrenLinköpings OK31:04+6:31
9Maja AhlströmVästerås SOK31:08+6:35
10Katja GustafssonTrosabygdens OK31:24+6:51
11Lisa NilssonOK Linné31:30+6:57
12Ella MellbergNyköpings OK33:23+8:50
13Meja AleniusNyköpings OK34:44+10:11
14Evelin GummessonFinspångs SOK34:57+10:24
15Vilma NilssonAttunda OK35:42+11:09
16Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby36:06+11:33
17Bella PedersenJärfälla OK36:18+11:45
18Emelie SvärdIF Thor36:20+11:47
19Märta SandvikAttunda OK36:40+12:07
20Sofia ErséusJärla Orientering36:58+12:25
21Tindra JonssonSkarpnäcks OL38:14+13:41
22Klara HartOK Linné38:42+14:09
23Maya KastlanderJärla Orientering38:52+14:19
24Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK40:10+15:37
25Paula SilierJärfälla OK40:24+15:51
26Linn OlssonOK Södertörn40:28+15:55
27Miranda FredrikssonNyköpings OK44:07+19:34
28Lovis HellstenNyköpings OK44:18+19:45
29Wilma LeicktTullinge SK44:33+20:00
30Sonja AhlquistJärla Orientering47:49+23:16
31Miia RollerJärfälla OK49:31+24:58
32Malin StrömqvistAttunda OK52:13+27:40
33Saga AnderssonTullinge SK53:32+28:59
34Annika KällmanOK Hällen55:46+31:13
35Greta HägerOK Södertörn56:15+31:42
36Lina TorbiörnssonJärla Orientering56:50+32:17
37Klara JunegardTullinge SK57:14+32:41
38Ines AarnioOK Linné1:28:08+1:03:35
Elsa HedinOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila