Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D50

4 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK44:49
2Maria ColeVäsby OK48:29+3:40
3Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL51:31+6:42
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL51:44+6:55
5Gitte EngströmLinköpings OK51:46+6:57
6Carina KaleredOK Denseln52:35+7:46
7Charlotta AskeljungOK Klemmingen56:21+11:32
8Marie AlfredssonOK Tyr56:28+11:39
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK59:11+14:22
10Lotta JungåkerKorsnäs IF OK59:29+14:40
11Anne SvantessonHjärnarps OL1:00:40+15:51
12Karin FreylandSOK Aneby1:03:21+18:32
13Mia GustafssonOK Kåre1:06:57+22:08
14Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:09:35+24:46
15Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:09:48+24:59
16Johanna SundströmJärla Orientering1:11:48+26:59
17Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:12:16+27:27
18Anna KullbergLinköpings OK1:12:25+27:36
19Katarina RingelsOK Klemmingen1:13:29+28:40
20Anki GustafssonSäterbygdens OK1:17:28+32:39
21Liselott KihlSundbybergs IK1:20:25+35:36
22Annette WigertzLånghundra IF1:27:59+43:10
23Lena StrömbäckLinköpings OK1:31:03+46:14
Monica HatlenTullinge SKej godkänd
Anna Lindskoog PetterssonAttunda OKej start
Kristina BergstrandSöders-Tyresöej start
Anna BacklundOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila