Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H60

5 390 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Göran NilssonSnättringe SK47:48
2Per Ove WallénTäby OK51:10+3:22
3Anders LöfgrenJärfälla OK51:47+3:59
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö54:38+6:50Ladda ner rutt i gpx-format
5Håkan PalmfjordKatrineholms OK56:15+8:27
6Mikael TarandiIFK Lidingö SOK56:18+8:30
7Göran HanssonTäby OK57:10+9:22
8Göran BlombergGOIF Tjalve58:36+10:48
9Reijo KorhonenHaninge SOK1:03:25+15:37
10Thomas WesterGustavsbergs OK1:05:19+17:31
11Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:06:25+18:37
12Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:06:34+18:46
13Sven-Anders OlssonAttunda OK1:10:42+22:54
14Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK1:10:44+22:56
15Lennart HävrénTullinge SK1:10:53+23:05
16Matts BjörkeSöders-Tyresö1:11:39+23:51
17Karl MollénOK Denseln1:13:11+25:23
18Ola NyqvistOK Södertörn1:17:25+29:37
19Lennart LundquistOK Nalle1:17:46+29:58
20Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:19:16+31:28
21Torbjörn BergmanSnättringe SK1:19:27+31:39
22Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:19:36+31:48
23Anders GunnarssonSurahammars SOK1:31:57+44:09
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Carl BachmanTäby OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila