Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 3

3 090 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK28:25
2Tiger LandénGustavsbergs OK32:31+4:06
3Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK33:22+4:57
4Marie ErikssonLinköpings OK35:25+7:00
5Vivianne AxtonOK Klemmingen37:18+8:53
6Arvid LindqvistOK Måsen39:10+10:45
7Johan RosénOK Södertörn40:58+12:33
8Izabela MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OL41:03+12:38
9Filip StrömbäckKlubblös42:53+14:28
10Katrin JosefssonVäsby OK43:05+14:40
11Daniel EkenstedtTullinge SK43:10+14:45
12Jessica StrömqvistAttunda OK43:39+15:14
13Malin BorgLinköpings OK44:53+16:28
14Moa JohanssonVäsby OK45:07+16:42
15Jonas BredinAttunda OK45:27+17:02
16Marie KyletoftVäsby OK47:00+18:35
17Julia FranssonKlubblös48:17+19:52
18Åsa BorgKlubblös48:22+19:57
19Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK48:40+20:15
20Åsa CarlssonOK Hällen49:02+20:37
21Margareta PerssonHusums IF OK50:56+22:31
22Jenny MagnvallOK Södertörn51:53+23:28
23Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF58:24+29:59
24Maria BergHagaby GoIF Örebro1:02:22+33:57
25Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro1:02:23+33:58
26Siv BergOK Klemmingen1:03:17+34:52
27Anna JacobsenOK Måsen1:11:36+43:11
28Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:19:03+50:38
Johan TirénSkogsluffarnas OKej godkänd
Sara SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ann HellmanJärla Orienteringej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Anna GustafssonTrosabygdens OKej start
Åsa SuomalainenJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila