Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

D21

7 290 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Riina KuuseloOK Linné1:02:198:32
2Lovisa PerssonOK Tisaren1:02:45+0:268:36
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:04:25+2:068:50
4Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:05:17+2:588:57
5Anna-Stina PåledalOK Roxen1:05:48+3:299:01
6Hilda ForsgrenOK Linné1:06:05+3:469:03
7Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:06:06+3:479:04
8Vendula HorcickováSödertälje-Nykvarn OF1:06:12+3:539:04
9Johanna EngströmOK Hällen1:06:36+4:179:08
10Samantha SaegerOK Linné1:07:17+4:589:13
11Lisa CarlssonOK Linné1:07:24+5:059:14
12Sofia SalomonssonLinköpings OK1:08:02+5:439:19
13Gunilla SvärdIF Thor1:08:10+5:519:21
14Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:08:11+5:529:21
15Kajsa HammarströmLinköpings OK1:08:23+6:049:22
16Carolin SvenssonHaninge SOK1:09:04+6:459:28
17Jenny BjörkOK Denseln1:10:26+8:079:39
18Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:11:25+9:069:47
19Sanna SkoogKils OK1:12:33+10:149:57
20Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:13:54+11:3510:08 Ladda ner rutt i gpx-format
21Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK1:14:24+12:0510:12
22Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:15:16+12:5710:19
23Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:15:26+13:0710:20
24Sara HelanderDomnarvets GOIF1:15:40+13:2110:22
25Lisa WesterbergOK Milan1:16:24+14:0510:28
26Nina HallorOK Tisaren1:21:02+18:4311:06
27Elin PramlidOK Klemmingen1:23:39+21:2011:28
28Jenny ErikssonOK Kåre1:24:39+22:2011:36
29Anna HåkanssonLinköpings OK1:26:19+24:0011:50
30Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:43:39+41:2014:13
31Natalie JosefssonOK Hällen1:58:56+56:3716:18
Julia DavidssonÄrla IFutgått
Karin JosefssonOK Hällenej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Frida BakkmanIFK Lidingö SOKej start
Maria WesterÄrla IFej start
Ellen DavidssonAlfta-Ösa OKej start

H21

10 830 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:10:346:30
2Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:10:54+0:206:32
3Daniel AttåsOK Tisaren1:11:14+0:406:34
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:01+2:276:44
5Josef NordlundOK Linné1:14:54+4:206:54
6Roman RyapolovIFK Mora OK1:16:13+5:397:02
7Andreas BerganderEksjö SOK1:16:16+5:427:02
8Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:17:22+6:487:08
9Niklas OlssonLinköpings OK1:18:21+7:477:14
10Henrik JonssonOK Rodhen1:18:36+8:027:15
11Artem PanchenkoIFK Mora OK1:18:37+8:037:15
12Jesper LysellRehns BK1:19:02+8:287:17
13Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:19:05+8:317:18
14Simon LundinFinspångs SOK1:19:17+8:437:19
15Anders JohanssonRehns BK1:19:33+8:597:20
16Oskar SvenssonFinspångs SOK1:19:58+9:247:23
17Fredrik IngelssonRehns BK1:20:30+9:567:25
18Mats RöjgårdOK Kolmården1:20:48+10:147:27
19Erik ÅhlinLånghundra IF1:20:59+10:257:28
20Peter ErikssonLinköpings OK1:21:17+10:437:30
21Markus AdolfssonTullinge SK1:22:16+11:427:35
22Martin JanssonOK Rodhen1:22:19+11:457:36
23Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:24:41+14:077:49
24Henrik TostebergLinköpings OK1:28:02+17:288:07
25Fredrik WigertzLånghundra IF1:28:53+18:198:12
26Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:30:37+20:038:22
27Christoffer SchönningJärfälla OK1:30:53+20:198:23
28Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:30:54+20:208:23
29Emil AnderssonTullinge SK1:31:06+20:328:24
30Gustav HindérOK Tisaren1:34:57+24:238:46
31Charlie StoltRehns BK1:35:20+24:468:48
32Thomas PetterssonIF Thor1:36:49+26:158:56
33Per HolmIFK Mora OK1:36:54+26:208:56
34Ross SmithOK Linné1:38:23+27:499:05
35Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:41:45+31:119:23
36Johan LindqvistTäby OK1:45:01+34:279:41
37Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:45:20+34:469:43
38Klas JohanssonOK Kolmården1:46:30+35:569:50
39Sverker LenasCentrum OK1:48:33+37:5910:01
40Magnus BjörkOK Rodhen1:49:31+38:5710:06
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:25:19+1:14:4513:25
42Henrik LundgrenCentrum OK2:52:30+1:41:5615:55
Csaba GössweinOK Linnéej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Johan PerssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Mathias HallménOK Denselnej godkänd
Robin PousetteLånghundra IFutgått
Mikael AnderssonLinköpings OKutgått
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadutgått
Emil KaleredOK Denselnutgått
Fredrik AhnlénOK Hammarenutgått
Kristian DahlströmIFK Mora OKej start
Petter JohanssonOK Tisarenej start
Marcus RamströmOK Kåreej start
Viktor AntonssonEksjö SOKej start
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start

D21 Kort

5 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina LångStora Tuna OK59:3210:49
2Therese KorkeakoskiOK Milan1:01:46+2:1411:13
3Veronica NuijaGOIF Tjalve1:21:35+22:0314:50
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start

H21 Kort

8 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel MattssonJärla Orientering1:14:358:52
2Erik MattssonJärla Orientering1:19:10+4:359:24
3Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF1:19:55+5:209:30
4Simon NilssonEksjö SOK1:28:36+14:0110:32
5Emil WippJärla Orientering1:30:34+15:5910:46
6Johan AllardLinköpings OK1:31:29+16:5410:52
7Joakim OlssonVäsby OK1:41:13+26:3812:02
8Björn BylundIFK Enskede1:42:30+27:5512:11
9Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK2:09:57+55:2215:27
10Johan SandbergAttunda OK2:13:58+59:2315:55
Ulf BylundIFK Enskedeutgått
Emil GunnarssonEksjö SOKej start
Jakob IvarssonHaninge SOKej start

D20

5 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK52:238:56
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna57:35+5:129:49
3Cécile FoltzerOK Linné58:52+6:2910:02
4Emma HelmerssonVästerås SOK1:04:54+12:3111:04
5Rebecka HoppeIF Thor1:04:58+12:3511:05
6Hanna BarkegrenStora Tuna OK1:05:25+13:0211:09
7Hanna KorhonenOK Ravinen1:07:14+14:5111:28
8Josefin ErlandssonOK Milan1:08:41+16:1811:43
9Sandra NäslundVästerås SOK1:11:40+19:1712:13
10Julia ErikssonOK Kolmården1:13:26+21:0312:31
11Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:13:48+21:2512:35
12Johanna HenrikssonOK Tisaren1:23:31+31:0814:15
13Frida ForsbergTullinge SK1:42:33+50:1017:30
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start
Hedwig HaasSundsvalls OKej start
Maja EngesLeksands OKej start

H20

7 570 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF54:287:11
2Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF55:50+1:227:22
3Lucas SundbladEksjö SOK58:04+3:367:40
4Samuel HedlundLånghundra IF58:14+3:467:41
5Viktor JanrikOK Linné58:24+3:567:42
6Niklas SundqvistTullinge SK59:44+5:167:53
7Nils WärnsbergEksjö SOK1:02:34+8:068:15
8Hugo DahlbergHaninge SOK1:03:30+9:028:23
9Olle NilssonOK Linné1:03:56+9:288:26
10Oskar LindEksjö SOK1:04:34+10:068:31
11Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:04:50+10:228:33
12Johannes RidefeltOK Linné1:07:29+13:018:54
13Daniel DuhlboIFK Mora OK1:12:36+18:089:35
14Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:13:10+18:429:39
15Sven EngströmLinköpings OK1:13:17+18:499:40
16Lukas OlssonVäsby OK1:13:42+19:149:44
17Olle AnderssonTullinge SK1:13:44+19:169:44
18John GunnarssonSurahammars SOK1:14:26+19:589:49
19Alexander WiklundFinspångs SOK1:14:55+20:279:53
20Filip IvarssonOK Hammaren1:15:19+20:519:56
21Philip EdvardssonEksjö SOK1:21:47+27:1910:48
22Kalle JohanssonOK Hammaren1:28:39+34:1111:42
23Ludwig BergfalkJärfälla OK1:31:02+36:3412:01
24Simon ÖsterlundVästerås SOK1:32:01+37:3312:09
25Lars OlovssonRehns BK1:37:31+43:0312:52
26Filip OlssonVäsby OK2:25:34+1:31:0619:13
Bobby BrahmLånghundra IFej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKutgått
Filip JacobssonOK Tisarenutgått
Erik NallgårdVästerås SOKej start
Henrik SparrIFK Mora OKej start

D18

5 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK48:118:45
2Vilma KarlssonSnättringe SK52:55+4:449:37
3Emma PetterssonOK Roxen53:36+5:259:44
4Gabriella S BerganderEksjö SOK54:06+5:559:50
5Anna KarlströmOK Linné55:20+7:0910:03
6Kristina TedhamreSnättringe SK58:12+10:0110:34
7Maria JanssonOK Linné1:00:59+12:4811:05
8Hanna RöstinSöders-Tyresö1:01:36+13:2511:12
9Amanda KarlssonOK Ravinen1:02:22+14:1111:20
10Elin NallgårdVästerås SOK1:14:01+25:5013:27
11Linnéa CarlssonOK Hällen1:14:07+25:5613:28
12Emilia ÖstlundOK Kolmården1:19:01+30:5014:22
13Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:29:22+41:1116:14
14Alva LimbäckVästerås SOK1:31:13+43:0216:35
15Hanna SundströmVästerås SOK1:52:21+1:04:1020:25
Ebba LeicktTullinge SKej godkänd
Tone AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Agnes LundqvistJärfälla OKej start
Fanny SundbladEksjö SOKej start

H18

6 890 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln50:077:16
2Olle JosarpFK Friskus-Varberg52:08+2:017:33
3Egil MorastHaninge SOK54:43+4:367:56
4Oskar ForsbergTullinge SK56:44+6:378:14
5Tobias KarlssonSnättringe SK58:22+8:158:28
6Hannes SvahnOK Ravinen58:57+8:508:33
7Albin LarssonKatrineholms OK59:08+9:018:34
8Oskar EdvardssonJärfälla OK1:00:04+9:578:43
9Felix Lindell ÖhmanOK Måsen1:00:55+10:488:50
10Waldemar AnderssonLånghundra IF1:01:04+10:578:51
11Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:01:35+11:288:56
12Tuve MöllerOK Linné1:02:14+12:079:01
13Georg EklöwOK Södertörn1:02:53+12:469:07
14Daniel RönnqvistOK Linné1:03:05+12:589:09
15Axel GranqvistOK Ravinen1:03:12+13:059:10
16Benjamin LangerakJärfälla OK1:04:44+14:379:23
17Rasmus MöllerArboga OK1:08:03+17:569:52
18Johan LindmanFinspångs SOK1:08:11+18:049:53
19Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK1:08:13+18:069:54
20William ErnlundOK Linné1:08:27+18:209:56
21Erik NielsenOK Linné1:12:08+22:0110:28
22Hugo DalhammerOK Roxen1:14:58+24:5110:52
23Tobias von KronhelmOK Måsen1:15:02+24:5510:53
24Henrik HamreforsVästerås SOK1:21:45+31:3811:51
25Simon ÖsterlingOK Södertörn1:22:04+31:5711:54
26Andreas PerssonOK Hammaren1:22:08+32:0111:55
27Eric JehrlanderGOIF Tjalve1:24:51+34:4412:18
28Alfred LönnVästerås SOK1:24:54+34:4712:19
29Andreas MagnvallOK Södertörn1:26:02+35:5512:29
30Lukas ArkängTullinge SK1:28:26+38:1912:50
31Olof LissmatsOK Södertörn1:30:31+40:2413:08
32Isak WadmanVästerås SOK1:38:31+48:2414:17
33Arne KvarnefalkJärfälla OK1:46:23+56:1615:26
34Albin KvarnefalkJärfälla OK1:46:31+56:2415:27
35Hampus NorrbyJärfälla OK2:21:02+1:30:5520:28
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Timo SuterEksjö SOKutgått
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Linus BacklundOK Södertörnej start

D17-20 Kort

4 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maiken SandbergOK Hällen1:08:2116:32
2Norna MolinOK Klemmingen1:12:44+4:2317:36

H17-20 Kort

5 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel KullbergLinköpings OK1:09:1113:00
2Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:29:38+20:2716:50
3Martin KihlSundbybergs IK1:54:48+45:3721:34

D16

4 130 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor41:2410:01
2Hanna LagerbergOK Södertörn42:17+0:5310:14
3Linda RennerOK Södertörn44:06+2:4210:40
4Ylva SandénOK Södertörn44:21+2:5710:44
5Tove EkströmLinköpings OK44:25+3:0110:45
6Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF45:26+4:0211:00
7Tilde BacklundOK Södertörn46:00+4:3611:08
8Lovisa LängheimTullinge SK46:13+4:4911:11
9Ronja HuggForsa OK46:17+4:5311:12
10Alva RingiOK Kåre47:15+5:5111:26
11Anna JohnssonSkogspojkarnas OK47:57+6:3311:36
12Ella SjöbergTullinge SK48:20+6:5611:42
13Lotten SandénOK Södertörn48:21+6:5711:42
14Frida ZeijlonOK Hällen49:00+7:3611:51
15Signe NilssonNyköpings OK49:05+7:4111:53
16Tove PetterssonOK Roxen49:16+7:5211:55
17Maja MörthLeksands OK49:24+8:0011:57
18Beatrice ErikssonOK Hällen50:25+9:0112:12
19Lotta WeyhenmeyerIF Thor50:52+9:2812:18
20Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad51:40+10:1612:30
21Lovisa WigertzLånghundra IF51:49+10:2512:32
22Alva JonssonLånghundra IF52:32+11:0812:43
23Sofia DamneBromma-Vällingby SOK53:45+12:2113:00
24Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK54:32+13:0813:12
25Malva EvebornOK Roxen56:21+14:5713:38
26Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK56:55+15:3113:46
27Veronica RedtzerAttunda OK57:36+16:1213:56
28Tilda AnderssonTullinge SK58:39+17:1514:12
29Tyra AlmJärla Orientering58:40+17:1614:12
30Frida SahlmanLinköpings OK59:18+17:5414:21
31Elin DahlmarkVästerås SOK1:00:38+19:1414:40
32Klara BerglundVästerås SOK1:02:05+20:4115:01
33Alva LindellIF Thor1:03:57+22:3315:29
34Katarina NorrbyOK Södertörn1:07:07+25:4316:15
35Lovisa LarssonTullinge SK1:11:46+30:2217:22
36Johanna BreivoldVästerås SOK1:12:47+31:2317:37
37Isa LundqvistJärfälla OK1:15:54+34:3018:22
38Sara MouazzenVästerås SOK1:17:15+35:5118:42
39Sofia ZillingOK Södertörn1:18:24+37:0018:58
40Elsa LimbäckVästerås SOK1:21:32+40:0819:44
41Linnéa GustafssonOK Hällen1:23:49+42:2520:17
42Ellinor BjörklundJärfälla OK1:24:33+43:0920:28
43Lisa HallménOK Tisaren2:05:58+1:24:3430:30
Agnes BromanOK Roslagenutgått
Emma ErikssonOK Kolmårdenutgått
Wilma LarssonOK Torutgått
Klara MöllerOK Linnéutgått
Petrina CostermansJärla Orienteringutgått
Cecilia LindgrenOK Kåreej start
Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OFej start

H16

5 320 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK36:326:52
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK39:13+2:417:22
3Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF39:16+2:447:22
4Ruben BryngelssonTullinge SK39:33+3:017:26
5Erik HannrupIF Thor40:07+3:357:32
6Philip CarlssonNyköpings OK40:31+3:597:36
7Johan LangerakJärfälla OK41:00+4:287:42
8Kristoffer TengrothSundbybergs IK43:50+7:188:14
9Noel WaldenfjordJärfälla OK44:18+7:468:19
10Fredrik HamreforsVästerås SOK44:37+8:058:23
11Simon FriskGustavsbergs OK45:11+8:398:29
12Ludvig HolmqvistOK Tor46:39+10:078:46
13Felix PerssonHaninge SOK47:51+11:198:59
14Emanuel HerberthsonLinköpings OK48:29+11:579:06
15Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK48:46+12:149:10
16Gunnar EngströmLinköpings OK49:35+13:039:19
17Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö50:04+13:329:24
18Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb50:10+13:389:25
19Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby51:01+14:299:35
20Arvid RoosOK Linné51:35+15:039:41
21Olof LjunggrenLinköpings OK51:55+15:239:45
22Filip MöllerOK Södertörn52:50+16:189:55
23Mattias IvaresOK Södertörn52:59+16:279:57
24Andreas NäslundVästerås SOK54:20+17:4810:12
25Elias RöstinSöders-Tyresö54:43+18:1110:17
26Thorsten SvenssonFinspångs SOK55:09+18:3710:21
27Victor BylundIF Thor55:24+18:5210:24
28Simon FreylandEksjö SOK57:36+21:0410:49
29Sixten TörnqvistVästerås SOK57:44+21:1210:51
30Anton SilierJärfälla OK1:00:57+24:2511:27
31Isak ErikssonNyköpings OK1:05:25+28:5312:17
32Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:05:52+29:2012:22
33Markus ÖsterlundVästerås SOK1:06:07+29:3512:25
34Victor SadaranganiJärla Orientering1:06:09+29:3712:26
35Robert ColeVäsby OK1:06:40+30:0812:31
36Casper HedarOK Tor1:07:47+31:1512:44
37Rasmus KihlSundbybergs IK1:08:10+31:3812:48
38Pontus LindgrenVästerås SOK1:10:30+33:5813:15
39Martin SkärlénHaninge SOK1:10:32+34:0013:15
40Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:10:49+34:1713:18
41Gustav NirvinHaninge SOK1:11:06+34:3413:21
42Johannes BladhTullinge SK1:11:27+34:5513:25
43Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:15:05+38:3314:06
44Viktor WallinKorsnäs IF OK1:18:34+42:0214:46
45Albin FalkNyköpings OK1:19:30+42:5814:56
46Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby1:19:33+43:0114:57
47Melvin JakobssonOK Södertörn1:20:04+43:3215:03
48Adam BrattTullinge SK1:22:05+45:3315:25
49Anton SegermanIF Thor1:25:01+48:2915:58
50Samuel KyletoftVäsby OK1:41:07+1:04:3519:00
51Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:45:11+1:08:3919:46
Johan CallebergSnättringe SKej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Simon HardenFK Bokenej godkänd
William NilssonNyköpings OKej godkänd
Lukas OlmKils OKej godkänd
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyutgått
Oskar KällmanOK Hällenej start
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start
Emil JonsellIF Thorej start
Axel Leijon ThorellLånghundra IFej start

D16 Kort

3 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia GummessonFinspångs SOK1:03:5416:46
2Heidi ForsOK Grip1:08:28+4:3417:58
3Carolina ErikssonOK Milan1:25:50+21:5622:31
Aina SivertunNyköpings OKej godkänd
Josefin HersénTullinge SKej start

H16 Kort

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin HuangOK Älvsjö-Örby1:05:3717:13

D14

3 810 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården38:2410:04
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK39:31+1:0710:22
3Olivia AsketunOK Roxen43:45+5:2111:28
4Emma LingJönköpings OK44:17+5:5311:37
5Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF45:12+6:4811:51
6Tilda GolsäterKorsnäs IF OK46:23+7:5912:10
7Alice HallménJärfälla OK48:03+9:3912:36
8Klara SjöströmVästerås SOK48:07+9:4312:37
9Therese NilssonOK Österåker48:23+9:5912:41
10Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL48:25+10:0112:42 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lovisa NilssonAttunda OK49:11+10:4712:54
12Maja BergqvistKorsnäs IF OK51:19+12:5513:28
13Sofia IversAttunda OK52:17+13:5313:43
14Alice EkNyköpings OK52:25+14:0113:45
15Sofia EdvardssonJärfälla OK53:04+14:4013:55
16Fanny ÖstlundOK Kolmården53:46+15:2214:06
17Alma HellströmAttunda OK55:07+16:4314:27
18Jennifer SvenssonKorsnäs IF OK55:52+17:2814:39
19Marie-Chantal BallnusJärfälla OK59:40+21:1615:39
20Klara JohanssonVästvärmlands OK1:00:07+21:4315:46
21Sara WänströmFinspångs SOK1:02:41+24:1716:27
22Linn AldénOK Roxen1:02:59+24:3516:31
23Nina PerssonHaninge SOK1:03:40+25:1616:42
24Caroline GuttkeNyköpings OK1:03:54+25:3016:46
25Linnea LundOK Kolmården1:04:33+26:0916:56
26Åsa SundströmJärla Orientering1:04:46+26:2216:59
27Amanda HallVästerås SOK1:05:38+27:1417:13
28Kristina LindgrenVästerås SOK1:06:07+27:4317:21
29Katja LeicktTullinge SK1:06:11+27:4717:22
30Lovisa SvenssonTullinge SK1:06:54+28:3017:33
31Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:07:57+29:3317:50
32Sanna HedbergOK Södertörn1:09:24+31:0018:12
33Lovisa HambäckLånghundra IF1:09:48+31:2418:19
34Tove RingiOK Kåre1:10:35+32:1118:31
35Sanna SanderOK Milan1:11:59+33:3518:53
36Ellinor HambergJärfälla OK1:12:53+34:2919:07
37Disa SvenssonKorsnäs IF OK1:15:02+36:3819:41
38Tove SjöbergTullinge SK1:18:34+40:1020:37
39Alva BladhTullinge SK1:18:48+40:2420:40
40Felicia SahlénVästerås SOK1:19:59+41:3520:59
41Maja SandvikAttunda OK1:20:23+41:5921:05
42Thea NordinKorsnäs IF OK1:22:54+44:3021:45
43Tove KarlssonJärla Orientering1:24:32+46:0822:11
44Vera CarlssonOK Hällen1:28:32+50:0823:14
45Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:29:48+51:2423:34
46Martina MäkeläHaninge SOK1:30:09+51:4523:39
47Ida KlasérKorsnäs IF OK1:31:24+53:0023:59
48Sigrid ÖstlingJärla Orientering1:32:03+53:3924:09
49Lilo KardJärla Orientering1:44:40+1:06:1627:28
50Nora HändigVästerås SOK1:47:57+1:09:3328:20
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyutgått
Elsa LinderOK Hällenutgått
Ida LarssonVästerås SOKej start
Moa HjortOK Roxenej start

H14

3 810 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip ForngrenTäby OK34:499:08
2Isak AnängenNyköpings OK38:19+3:3010:03
3Johan LundbäckJärfälla OK40:10+5:2110:32
4Edvin HellstenNyköpings OK41:06+6:1710:47
5Hugo KindbornOK Hällen41:16+6:2710:49
6Karl LundinKatrineholms OK41:41+6:5210:56
7Isak GeliusSnättringe SK41:44+6:5510:57
8Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb42:43+7:5411:12
9Erik Lidström LauriSnättringe SK44:03+9:1411:33
10Emil AhlströmVästerås SOK44:59+10:1011:48
11Malte EvebornOK Roxen45:24+10:3511:54
12Emil SoneAttunda OK46:15+11:2612:08
13Samuel LindénAttunda OK46:49+12:0012:17
14Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna48:40+13:5112:46
15Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby48:55+14:0612:50
16Erik BovalliusJärfälla OK49:08+14:1912:53
17Tobias SjöstedtOK Måsen49:49+15:0013:04
18William GrunderJärfälla OK50:29+15:4013:15
19Alfred LängheimTullinge SK51:07+16:1813:24
20Manne HammarbergJärfälla OK51:57+17:0813:38
21Alfons PetersonOK Denseln52:52+18:0313:52
22Simon WahlnäsOK Linné55:02+20:1314:26
23Erik LingJönköpings OK55:16+20:2714:30
24Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering55:42+20:5314:37
25Kasper LagerströmNyköpings OK55:46+20:5714:38
26Axel LindgrenNyköpings OK58:10+23:2115:16
27Erik JohnssonOK Kolmården58:36+23:4715:22
28Filip StorellHaninge SOK58:38+23:4915:23
29Martin SandqvistVästerås SOK58:45+23:5615:25
30Isak WestringJärfälla OK59:21+24:3215:34
31Olle Pettersson GradinAttunda OK1:00:11+25:2215:47
32Andreas HolmqvistNyköpings OK1:00:27+25:3815:51
33Hampus HatlenTullinge SK1:01:29+26:4016:08
34Albin HainkeSnättringe SK1:01:40+26:5116:11
35Christoffer LindgrenOK Kåre1:01:42+26:5316:11
36Tobias DahlmarkVästerås SOK1:03:01+28:1216:32
37Theodor BrabieJärfälla OK1:08:25+33:3617:57
38Arvid BylundIF Thor1:09:57+35:0818:21
39Vincent WippJärla Orientering1:12:48+37:5919:06
40Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:13:23+38:3419:15
41Emil KarlssonVäsby OK1:23:53+49:0422:00
42Ludwig BerglindOK Södertörn1:28:03+53:1423:06
43Mattis SandénOK Södertörn1:31:55+57:0624:07
44Gustav NorbergOK Hällen1:40:35+1:05:4626:23
Tamás SzütsVästerås SOKej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Anton BörjessonOK Måsenej godkänd
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
Martin RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Elliot AngelsiööOK Linnéutgått
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IKutgått
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej start
Joel MagnussonOK Torej start
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej start
Jonas MusslinderNyköpings OKej start
Pelle NilssonOK Linnéej start
Melker LundinKatrineholms OKej start
Albin ForsbergLånghundra IFej start

D14 Kort

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BredinAttunda OK36:3911:51
2Emma WesterlundNyköpings OK38:40+2:0112:30
3Ida NordlundOK Älvsjö-Örby52:28+15:4916:58
4Wilma AlmJärla Orientering53:14+16:3517:13

H14 Kort

3 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm BergmanTullinge SK33:4710:55
2Oskar NilssonJärfälla OK46:57+13:1015:11
3Lucas AhlströmVästerås SOK51:49+18:0216:46
4Linus SandströmNyköpings OK55:38+21:5118:00
5Robin BjörklundTullinge SK1:09:08+35:2122:22
Sebastian TorgerstadVäsby OKej godkänd
David TörnqvistSnättringe SKej start

D12

3 090 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF24:337:56
2Alice JohanssonFinspångs SOK26:23+1:508:32
3Yrsa RöjgårdOK Kolmården26:42+2:098:38
4Johanna RoosOK Linné28:14+3:419:08
5Elisabeth LarssonOK Södertörn28:31+3:589:13
6Annie LundOK Kolmården29:30+4:579:32
7Sandra LingJönköpings OK30:52+6:199:59
8Sigrid LjunggrenLinköpings OK31:04+6:3110:03
9Maja AhlströmVästerås SOK31:08+6:3510:04
10Katja GustafssonTrosabygdens OK31:24+6:5110:09
11Lisa NilssonOK Linné31:30+6:5710:11
12Ella MellbergNyköpings OK33:23+8:5010:48
13Meja AleniusNyköpings OK34:44+10:1111:14
14Evelin GummessonFinspångs SOK34:57+10:2411:18
15Vilma NilssonAttunda OK35:42+11:0911:33
16Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby36:06+11:3311:40
17Bella PedersenJärfälla OK36:18+11:4511:44
18Emelie SvärdIF Thor36:20+11:4711:45
19Märta SandvikAttunda OK36:40+12:0711:51
20Sofia ErséusJärla Orientering36:58+12:2511:57
21Tindra JonssonSkarpnäcks OL38:14+13:4112:22
22Klara HartOK Linné38:42+14:0912:31
23Maya KastlanderJärla Orientering38:52+14:1912:34
24Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK40:10+15:3712:59
25Paula SilierJärfälla OK40:24+15:5113:04
26Linn OlssonOK Södertörn40:28+15:5513:05
27Miranda FredrikssonNyköpings OK44:07+19:3414:16
28Lovis HellstenNyköpings OK44:18+19:4514:20
29Wilma LeicktTullinge SK44:33+20:0014:25
30Sonja AhlquistJärla Orientering47:49+23:1615:28
31Miia RollerJärfälla OK49:31+24:5816:01
32Malin StrömqvistAttunda OK52:13+27:4016:53
33Saga AnderssonTullinge SK53:32+28:5917:19
34Annika KällmanOK Hällen55:46+31:1318:02
35Greta HägerOK Södertörn56:15+31:4218:12
36Lina TorbiörnssonJärla Orientering56:50+32:1718:23
37Klara JunegardTullinge SK57:14+32:4118:31
38Ines AarnioOK Linné1:28:08+1:03:3528:31
Elsa HedinOK Linnéej start

H12

3 090 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK21:246:55
2Olle RingiOK Kåre23:19+1:557:32
3Odin EkNyköpings OK23:27+2:037:35
4Simon LundellOK Österåker24:47+3:238:01
5Elis PetersonOK Denseln25:36+4:128:17
6Viktor SoneAttunda OK27:56+6:329:02
7Ludvig EronnLinköpings OK28:31+7:079:13
8Eskil CostermansJärla Orientering28:34+7:109:14
9Axel FribergerJärla Orientering28:36+7:129:15
10Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF28:45+7:219:18
11Niklas ErlandssonOK Södertörn28:50+7:269:19
12Love BylundIF Thor29:12+7:489:26
13Jesper ÅkessonJärfälla OK29:26+8:029:31
14Jonatan AndersonJärfälla OK29:32+8:089:33
15Elis IversAttunda OK29:59+8:359:42
16Ivar GentzJärla Orientering31:05+9:4110:03
17Max ÖsterlingOK Södertörn31:30+10:0610:11
18Jacob PåledalOK Roxen32:00+10:3610:21
19Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK32:19+10:5510:27
20Oscar EkenborgNyköpings OK34:09+12:4511:03
21Björn RennerOK Södertörn34:23+12:5911:07
22Pablo MagnussonOK Tor34:28+13:0411:09
23Vilgot KämpeOK Denseln34:39+13:1511:12
24Jannick BrabieJärfälla OK38:11+16:4712:21
25Ludvig FerdmanTullinge SK38:16+16:5212:23
26Olof MusslinderNyköpings OK39:16+17:5212:42
27Axel TrofastTullinge SK39:41+18:1712:50
28Emil BrunbergNyköpings OK39:55+18:3112:55
29Martin ErikssonVäsby OK41:35+20:1113:27
30Malte AlbinssonOK Österåker46:43+25:1915:07
31Sebastian SjöqvistOK Måsen47:41+26:1715:25
32Felix ArkängTullinge SK48:14+26:5015:36
33Isak SöderblomNyköpings OK51:14+29:5016:34
34Viktor ZillingOK Södertörn54:21+32:5717:35
35Victor JacobsenOK Måsen1:02:39+41:1520:16
36Alvin LarssonAttunda OK1:32:11+1:10:4729:49
Filip HatlenTullinge SKej godkänd

D12 Kort

2 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AnängenNyköpings OK18:148:15
2Tuva FredTullinge SK23:18+5:0410:32
3Emilia BergmanTullinge SK23:48+5:3410:46
4Märta SödervallTullinge SK23:56+5:4210:49
5Lina HolmqvistOK Tor25:42+7:2811:37
6Liana LagervikNyköpings OK25:45+7:3111:39
7Jennifer SandTullinge SK27:13+8:5912:18
8Nova MatthewsTullinge SK27:27+9:1312:25
9Ellen RydeniusTullinge SK28:59+10:4513:06
10Lena PerssonTullinge SK31:26+13:1214:13
11Linnéa KarlssonVäsby OK34:24+16:1015:33
12Kimberly EkenstedtTullinge SK35:48+17:3416:11
13Fanny SundbergTullinge SK36:54+18:4016:41
14Vilma JohanssonOK Hällen39:04+20:5017:40

H12 Kort

2 210 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel ErikssonNyköpings OK25:3211:33
2Albin StenssonNyköpings OK26:57+1:2512:11
3Rasmus HedarOK Tor27:55+2:2312:37
4Alexander MagnvallOK Södertörn32:20+6:4814:37
5Melker BerggrenNyköpings OK34:55+9:2315:47
6Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby40:31+14:5918:20
Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start

D10

2 210 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné19:468:56
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF21:34+1:489:45
3Cajsa AleniusNyköpings OK21:56+2:109:55
4Tove OlssonOK Södertörn22:18+2:3210:05
5Hilda BohmanHellas Orientering22:21+2:3510:06
6Filippa GuttkeNyköpings OK22:50+3:0410:19
7Elsa BrunbergNyköpings OK24:36+4:5011:07
8Tilde EvebornOK Roxen25:01+5:1511:19
9Stina PedersenJärfälla OK25:04+5:1811:20
10Moa GlanshedHaninge SOK27:24+7:3812:23
11Ida WesterlundNyköpings OK30:49+11:0313:56
12Linda StrömqvistAttunda OK32:07+12:2114:31
13Malva BerggrenNyköpings OK32:27+12:4114:40
14Sara StrömqvistAttunda OK35:56+16:1016:15
15Britta BörjessonJärla Orientering41:06+21:2018:35
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start

H10

2 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Björnberg FärdigNyköpings OK15:106:51
2Emil LingJönköpings OK17:05+1:557:43
3Svante SandvikAttunda OK18:45+3:358:29
4Arvid MyrbergerTullinge SK20:31+5:219:17
5Lotus SöderlundJärla Orientering21:50+6:409:52
6Simon SegermanIF Thor22:07+6:5710:00
7Gustav StorellHaninge SOK25:38+10:2811:35
8Hampus GlanshedHaninge SOK27:20+12:1012:22
9Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK28:11+13:0112:45
10August JacobsenOK Måsen28:30+13:2012:53
11Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF29:23+14:1313:17
12Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF33:02+17:5214:56
13Nils JohanssonVästvärmlands OK33:45+18:3515:16
14Valdemar HamiltonNyköpings OK34:19+19:0915:31
15Elias BladhTullinge SK34:55+19:4515:47
16Hampus HolmgrenOK Måsen38:29+23:1917:24
Emil ClashammarNyköpings OKej start
Rasmus ÖbergOK Hällenej start

D35

6 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården1:01:209:31
2Lina MatthewsTullinge SK1:23:33+22:1312:58
3Daniela RennerOK Södertörn1:26:12+24:5213:23
4Caroline WestbomOK Österåker1:32:21+31:0114:20
Anna StaafUpsala IFej godkänd

D40

5 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen51:429:35
2Mia EronnLinköpings OK54:50+3:0810:10
3Anna LindgrenVästerås SOK58:03+6:2110:46
4Eva HolmqvistOK Tor1:01:03+9:2111:19
5Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK1:03:06+11:2411:42
6Annika RidellIF Thor1:03:15+11:3311:44
7Maria PedersenJärfälla OK1:06:59+15:1712:25
8Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:09:45+18:0312:56
9Anna LöwegrenKatrineholms OK1:10:03+18:2112:59
10Helene NilssonOK Linné1:10:49+19:0713:08
11Lena NilssonAttunda OK1:13:34+21:5213:38
12Anna KullbergBjörkfors GOIF1:14:04+22:2213:44
13Annette RoosOK Linné1:17:26+25:4414:21
14Erika ErikssonSkattkärrs IF1:18:10+26:2814:30
15Michaela LundellOK Österåker1:19:15+27:3314:42
16Lilian BjörndahlIK Falken1:21:02+29:2015:02
17Maria EdvardssonJärfälla OK1:26:15+34:3316:00
Malena AhlströmVästerås SOKutgått
Åsa HedinOK Linnéej start

H40

7 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AhlströmVästerås SOK1:09:529:13
2Niclas SjögrenHaninge SOK1:09:54+0:029:14
3Henrik PetersonOK Denseln1:11:23+1:319:25
4Tomas HenrikssonAttunda OK1:12:58+3:069:38
5Nils EdvardssonJärfälla OK1:14:10+4:189:47
6Robert PedersenJärfälla OK1:16:25+6:3310:05
7Christian EnbergLinköpings OK1:17:34+7:4210:14
8Henrik SjögrenHaninge SOK1:18:52+9:0010:25
9Jonas JohnssonOK Kolmården1:25:43+15:5111:19
10Mats GustafssonTrosabygdens OK1:26:46+16:5411:27
11Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:27:23+17:3111:32
12Henrik RoosOK Linné1:30:07+20:1511:54
13Jesper NordinKorsnäs IF OK1:40:45+30:5313:18
14Niklas HallHaninge SOK1:42:39+32:4713:33
15Jörgen RydeniusTullinge SK1:47:37+37:4514:12
16Tomas AlbinssonOK Österåker1:47:43+37:5114:13
17Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:54:04+44:1215:04
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd
Henrik BladhTullinge SKej godkänd
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OLej start
Jörgen KardJärla Orienteringej start
Bertil EronnLinköpings OKej start
Mattias NilssonOK Linnéej start
Mathias JonssonUpsala IFej start

D45

4 640 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården42:249:08
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK46:26+4:0210:00
3Agneta ErikssonOK Kolmården47:59+5:3510:20
4Kristina LjunggrenLinköpings OK50:10+7:4610:48
5Kersti RingiOK Kåre51:16+8:5211:02
6Anette LarssonOK Tor54:16+11:5211:41
7Nina IversAttunda OK55:36+13:1211:58
8Ann GranqvistOK Ravinen55:45+13:2112:00
9Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK58:23+15:5912:34
10Anna StrandAttunda OK58:52+16:2812:41
11Lena LindmanFinspångs SOK58:58+16:3412:42
12Andrea SilierJärfälla OK59:30+17:0612:49
13Jenny ÖstlundOK Kolmården1:01:18+18:5413:12
14Annika OhlssonÄrla IF1:02:51+20:2713:32
15Helen SkoogKils OK1:04:09+21:4513:49
16Ann RollerJärfälla OK1:05:31+23:0714:07
17Eva KindlundhTrosabygdens OK1:07:10+24:4614:28
18Anneli RundlöfVäsby OK1:14:24+32:0016:02
19Kristina ForsOK Grip1:14:48+32:2416:07
20Lotta BorgLinköpings OK1:15:16+32:5216:13
21Charlotta WallinKorsnäs IF OK1:16:18+33:5416:26
22Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK1:19:46+37:2217:11
23Malin KvarnefalkJärfälla OK1:21:51+39:2717:38
24Lisa LeicktTullinge SK1:31:42+49:1819:45
25Karin von KronhelmOK Måsen1:40:35+58:1121:40
26Annika BerntssonVäsby OK1:41:23+58:5921:50
27Åsa LarssonOK Hällen1:47:32+1:05:0823:10
Anna-Lena CostermansJärla Orienteringutgått
Ulrika SanderOK Milanutgått
Karin ÅkermanVästerås SOKej start

H45

6 890 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF51:407:29
2Jan OlmKils OK53:47+2:077:48
3Björn AnderssonBredaryds SOK55:08+3:288:00
4Fredrik SoneAttunda OK55:49+4:098:06
5Peter LundOK Kolmården59:19+7:398:36
6Åke LjunggrenLinköpings OK59:48+8:088:40
7Calle BohmanHellas Orientering1:00:54+9:148:50
8Stefan Svensson GeliusSnättringe SK1:01:03+9:238:51
9Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:05:43+14:039:32
10Staffan Jacobsso SvärdIF Thor1:06:32+14:529:39
11Erik HelanderOK Roxen1:06:45+15:059:41
12Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK1:07:01+15:219:43
13Joakim PerssonHaninge SOK1:07:19+15:399:46
14John SolbreckLånghundra IF1:07:24+15:449:46
15Henrik LjungemyrOK Kolmården1:08:05+16:259:52
16Per NilssonJärfälla OK1:08:32+16:529:56
17Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:08:56+17:1610:00
18Martin SigrandOK Södertörn1:11:11+19:3110:19
19Petter RanefallIF Thor1:11:35+19:5510:23
20Erik BerggrenTullinge SK1:11:38+19:5810:23
21Patrik FriskGustavsbergs OK1:12:40+21:0010:32
22Anders LingJönköpings OK1:13:24+21:4410:39
23Eric RollerJärfälla OK1:13:41+22:0110:41
24Johan WänströmFinspångs SOK1:14:04+22:2410:44
25Christer ErikssonOK Kolmården1:14:50+23:1010:51
26Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:15:02+23:2210:53
27Henrik MorastHaninge SOK1:15:46+24:0610:59
28Ulrik IversAttunda OK1:16:02+24:2211:02
29Roger LindénAttunda OK1:18:04+26:2411:19
29Henrik PetterssonOK Roxen1:18:04+26:2411:19
31Mats LundbäckJärfälla OK1:19:19+27:3911:30
32Bo SegermanIF Thor1:19:22+27:4211:31
33Mikael RingiOK Kåre1:21:30+29:5011:49
34Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:21:34+29:5411:50
35Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:22:17+30:3711:56
36Joakim AhlströmVästerås SOK1:22:30+30:5011:58
37Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:22:54+31:1412:01
38Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:25:37+33:5712:25
39Patrik EvebornOK Roxen1:25:48+34:0812:27
40Magnus SahlmanLinköpings OK1:26:26+34:4612:32
41Peter ForsOK Grip1:29:02+37:2212:55
42Andreas GrunderJärfälla OK1:29:43+38:0313:01
43Nils ErikssonVäsby OK1:37:45+46:0514:11
44Thomas von KronhelmOK Måsen1:37:53+46:1314:12
45Tomas GlanshedHaninge SOK1:38:20+46:4014:16
Tore NallgårdVästerås SOKej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKutgått
Johan FridströmFinspångs SOKutgått
Olle LindmanFinspångs SOKutgått
Roger NorbergOK Hällenutgått
Magnus LarssonVästerås SOKej start
Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OFej start
Patrik LeicktTullinge SKej start

D50

4 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK44:4910:52
2Maria ColeVäsby OK48:29+3:4011:46
3Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL51:31+6:4212:30
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL51:44+6:5512:33
5Gitte EngströmLinköpings OK51:46+6:5712:33
6Carina KaleredOK Denseln52:35+7:4612:45
7Charlotta AskeljungOK Klemmingen56:21+11:3213:40
8Marie AlfredssonOK Tyr56:28+11:3913:42
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK59:11+14:2214:21
10Lotta JungåkerKorsnäs IF OK59:29+14:4014:26
11Anne SvantessonHjärnarps OL1:00:40+15:5114:43
12Karin FreylandSOK Aneby1:03:21+18:3215:22
13Mia GustafssonOK Kåre1:06:57+22:0816:15
14Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:09:35+24:4616:53
15Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:09:48+24:5916:56
16Johanna SundströmJärla Orientering1:11:48+26:5917:25
17Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:12:16+27:2717:32
18Anna KullbergLinköpings OK1:12:25+27:3617:34
19Katarina RingelsOK Klemmingen1:13:29+28:4017:50
20Anki GustafssonSäterbygdens OK1:17:28+32:3918:48
21Liselott KihlSundbybergs IK1:20:25+35:3619:31
22Annette WigertzLånghundra IF1:27:59+43:1021:21
23Lena StrömbäckLinköpings OK1:31:03+46:1422:05
Monica HatlenTullinge SKej godkänd
Anna Lindskoog PetterssonAttunda OKej start
Kristina BergstrandSöders-Tyresöej start
Anna BacklundOK Södertörnej start

H50

6 440 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK47:547:26
2Lars Håkan SandvikAttunda OK49:08+1:147:37
3Conny ForsbergLånghundra IF51:24+3:307:58
4Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL52:36+4:428:10
5Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF55:25+7:318:36
6Piero SannicoloTäby OK55:39+7:458:38
7Hans SundqvistTullinge SK56:12+8:188:43
8Anders DalhammerOK Roxen57:18+9:248:53
9Peter AlbrektssonOK Ravinen58:29+10:359:04
10Gunnar KindlundhTrosabygdens OK58:30+10:369:05
11Arne JanssonOK Klemmingen59:31+11:379:14
12Stefan KarlssonOK Ravinen1:00:10+12:169:20
13Per FranzénOK Södertörn1:01:21+13:279:31
14Stefan LybertVäsby OK1:01:32+13:389:33
15Anders KarlssonSnättringe SK1:01:42+13:489:34
16Björn AxelssonTullinge SK1:03:47+15:539:54
17Per SundströmVästerås SOK1:04:01+16:079:56
18Johan MalmOK Kolmården1:04:16+16:229:58
19Sven WigertzLånghundra IF1:04:36+16:4210:01
20Ola HenrikssonJärla Orientering1:06:21+18:2710:18
21Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK1:06:51+18:5710:22
22Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:07:12+19:1810:26
23Björn CarlssonOK Hällen1:07:43+19:4910:30
24Mattias ZeijlonOK Hällen1:08:59+21:0510:42
25Peter HambäckLånghundra IF1:09:06+21:1210:43
26Fredrik MorastHaninge SOK1:09:51+21:5710:50
27Roger LarssonKatrineholms OK1:10:31+22:3710:56
28Frank SteinerJärfälla OK1:11:54+24:0011:09
29Nils EklöwOK Södertörn1:17:11+29:1711:59
30Örjan SahlOK Klemmingen1:17:53+29:5912:05
31Peter AskeljungOK Klemmingen1:18:08+30:1412:07
32Johan SköldJärfälla OK1:19:47+31:5312:23
33Stefan TörnqvistVästerås SOK1:20:13+32:1912:27
34Staffan ZillingOK Södertörn1:23:27+35:3312:57
35Tomas BäckTrosabygdens OK1:24:33+36:3913:07
36Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:26:18+38:2413:24
37Jonas DetterfeltLinköpings OK1:29:44+41:5013:56
38Lars JacobssonDegerfors OK1:30:05+42:1113:59
39Nils LinderOK Hällen1:31:42+43:4814:14
40Claes RennerOK Södertörn1:43:12+55:1816:01
Anders WinaldHellas Orienteringej godkänd
Lars SvantessonHjärnarps OLej godkänd
Ove RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Niclas LidströmFrösö IFutgått
Kalle PerssonOK Österåkerej start
Mikael KindbornOK Hällenej start
Janne NilssonCentrum OKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Conny BruhnBoxholm-Mjölby OLej start
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OFej start
Rudolf HersénTullinge SKej start
Ulf NilssonJärfälla OKej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start

D55

3 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli BerggrenOK Denseln41:4610:39
2Maria BrattTullinge SK48:45+6:5912:26
3Lena LarssonSala OK50:56+9:1012:59
4Pia BoudrieVäsby OK54:08+12:2213:48
5Marie MalmborgSöders-Tyresö55:24+13:3814:07
6Kerstin OhlssonHaninge SOK1:05:49+24:0316:47
7Annika DavidssonOK Klemmingen1:10:04+28:1817:52
8Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:11:17+29:3118:11
9Monika LarssonSkarpnäcks OL1:16:31+34:4519:31
10Christel NilssonHaninge SOK1:46:02+1:04:1627:02
Kerstin BjörnegrenVäsby OKej start

H55

5 860 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK48:518:20
2Per BacklundOK Södertörn50:48+1:578:40
3Per-Olov SjöströmVästerås SOK56:44+7:539:40
4Peter LundbergJärfälla OK57:01+8:109:43
5Ronny NordgrenSundbybergs IK58:16+9:259:56
6Anders MattssonOK Älvsjö-Örby58:31+9:409:59
7Gunnar LangsSkarpnäcks OL58:34+9:439:59
8Mats JönssonKorsnäs IF OK1:00:14+11:2310:16
9Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:00:42+11:5110:21
10Johan PalmgrenTäby OK1:02:54+14:0310:44
11Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:03:16+14:2510:47
12Anders JakobssonOK Södertörn1:03:30+14:3910:50
13Rolf KarlssonJärla Orientering1:07:25+18:3411:30
14Lars ÖhrmanStockholms OK1:07:28+18:3711:30
15Thomas SvenssonMotala AIF OL1:07:46+18:5511:33
16Björn-Ove PetterssonAttunda OK1:08:05+19:1411:37
17Ulf BurmanGustavsbergs OK1:09:16+20:2511:49
18Harald BauerIFK Lidingö SOK1:13:08+24:1712:28
19Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL1:13:45+24:5412:35
20Leif GustafssonSäterbygdens OK1:15:21+26:3012:51
21Jan KihlSundbybergs IK1:20:15+31:2413:41
22Kenneth PetterssonJärfälla OK1:32:42+43:5115:49
Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Christer SkoogKils OKutgått
Lars-Olof JanssonOK Linnéutgått
Hans TarandiIFK Lidingö SOKej start
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Werner KöhlerTullinge SKej start
Stefan GustafssonOK Hällenej start

D60

3 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL43:4612:01
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK45:47+2:0112:34
3Lena JanssonJärla Orientering46:02+2:1612:38
4My RönnolsTäby OK48:21+4:3513:16
5Lena FröbergGOIF Tjalve51:54+8:0814:15
6Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb53:44+9:5814:45
7Eva-Karin JönssonOK Kolmården54:16+10:3014:54
8Monika SvärdOK Klemmingen55:47+12:0115:19
9Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:01:29+17:4316:53
10Karin IvarssonHaninge SOK1:08:51+25:0518:54
11Gerd HagströmGOIF Tjalve1:17:06+33:2021:10
12Margareta ErikssonOK Klemmingen1:19:07+35:2121:44
13Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:24:40+40:5423:15 Ladda ner rutt i gpx-format
14Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:26:04+42:1823:38
Carin AnderssonOK Denselnej godkänd

H60

5 390 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK47:488:52
2Per Ove WallénTäby OK51:10+3:229:29
3Anders LöfgrenJärfälla OK51:47+3:599:36
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö54:38+6:5010:08 Ladda ner rutt i gpx-format
5Håkan PalmfjordKatrineholms OK56:15+8:2710:26
6Mikael TarandiIFK Lidingö SOK56:18+8:3010:26
7Göran HanssonTäby OK57:10+9:2210:36
8Göran BlombergGOIF Tjalve58:36+10:4810:52
9Reijo KorhonenHaninge SOK1:03:25+15:3711:45
10Thomas WesterGustavsbergs OK1:05:19+17:3112:07
11Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:06:25+18:3712:19
12Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:06:34+18:4612:21
13Sven-Anders OlssonAttunda OK1:10:42+22:5413:07
14Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK1:10:44+22:5613:07
15Lennart HävrénTullinge SK1:10:53+23:0513:09
16Matts BjörkeSöders-Tyresö1:11:39+23:5113:17
17Karl MollénOK Denseln1:13:11+25:2313:34
18Ola NyqvistOK Södertörn1:17:25+29:3714:21
19Lennart LundquistOK Nalle1:17:46+29:5814:25
20Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:19:16+31:2814:42
21Torbjörn BergmanSnättringe SK1:19:27+31:3914:44
22Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:19:36+31:4814:46
23Anders GunnarssonSurahammars SOK1:31:57+44:0917:03
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Carl BachmanTäby OKutgått

D65

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården47:0412:55
2Anne LundmarkJärfälla OK49:31+2:2713:36
3Ulla GummesonVäsby OK55:18+8:1415:11
4Britta EklundTrosabygdens OK56:44+9:4015:35
5Aila HalttunenHaninge SOK56:46+9:4215:35
6Birgitta BillstamJärfälla OK57:58+10:5415:55
7Helena KorhonenHaninge SOK59:03+11:5916:13
8Ulla LindellOK Hällen1:00:29+13:2516:36
9Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:04:20+17:1617:40
10Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:10:47+23:4319:26
11Ewa NordlundLänna IF1:12:28+25:2419:54
12Kerstin BlomOK Kolmården1:29:25+42:2124:33
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Kerstin SvenskOK Hällenej start

H65

4 640 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö46:3510:02
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn49:40+3:0510:42
3Gunnar EhnTullinge SK49:50+3:1510:44
4Göran LarssonSala OK52:19+5:4411:16
5Kenneth JohanssonEskilstuna OL53:20+6:4511:29
6Göran DavidssonOK Klemmingen53:35+7:0011:32
7Per ErikssonLinköpings OK53:52+7:1711:36
8Paul NorénOK Södertörn53:59+7:2411:38
9Per-Erik WåhlbergOK Linné55:52+9:1712:02
10Bo JernbergOK Roxen56:11+9:3612:06
11Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL58:28+11:5312:36
12Robert LarssonHagaby GoIF Örebro59:34+12:5912:50
13Sune SisellOK Södertörn59:49+13:1412:53
14Ulf KjellinOK Hedströmmen1:00:32+13:5713:02
15P-O IvarssonHaninge SOK1:01:32+14:5713:15
16Ove JohanssonOK Kolmården1:02:13+15:3813:24
17Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:03:02+16:2713:35
18Inge LöwegrenKatrineholms OK1:03:08+16:3313:36
19Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:04:06+17:3113:48
20Runar AldénOK Kolmården1:05:31+18:5614:07
21Göran SvärdOK Klemmingen1:06:50+20:1514:24
22Peter HagströmGOIF Tjalve1:13:39+27:0415:52
23Bo WinanderJärfälla OK1:14:52+28:1716:08
24Jörgen HellbergTäby OK1:17:47+31:1216:45
25Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:34:15+47:4020:18
Willy LjungdellTäby OKej godkänd
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Knut-Åke HallebroOK Klemmingenej start
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej start

D70

3 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK50:2016:30
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF55:16+4:5618:07
3Maria EhnTullinge SK57:40+7:2018:54
4Britten PerssonFinspångs SOK59:00+8:4019:20
5Sonja HanssonGOIF Tjalve59:01+8:4119:20
6Carina LindmanFinspångs SOK1:11:59+21:3923:36
7Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:26:03+35:4328:12
8Margareta TidmanOK Kolmården1:36:40+46:2031:41
Kristina SkoglundHellas Orienteringej godkänd
Anita JohanssonOK Torutgått

H70

3 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK41:5910:42
2Rolf SkoglundHellas Orientering43:50+1:5111:10
3Leif NordlundLänna IF45:15+3:1611:32
4Lennart PetterssonBjörkfors GOIF51:39+9:4013:10
5Anders KihlströmTullinge SK51:45+9:4613:12
6Torbjörn TirénHellas Orientering51:48+9:4913:12
7Rune RådeströmSnättringe SK52:26+10:2713:22
8Lars JonassonJärfälla OK55:48+13:4914:14
9Per-Åke CarlenstamVäsby OK58:15+16:1614:51
10Kjell NilssonOK Klemmingen58:31+16:3214:55
11Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:01:11+19:1215:36
12Sverre JonssonOK Ravinen1:03:20+21:2116:09
13Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:05:18+23:1916:39
14Gunnar CarlsonOK Roxen1:11:36+29:3718:15
15Ulf SvedestamEskilstuna OL1:15:20+33:2119:13
16Jan LarssonTullinge SK1:15:44+33:4519:19
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Hans SahlbergLånghundra IFej godkänd

D75

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF1:09:4522:52
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:23:54+14:0927:30
3Karin RenbergOK Kolmården1:25:18+15:3327:58
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Monica LindgrenLinköpings OKutgått

H75

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog44:5412:20
2Lars JohanssonOK Tor52:19+7:2514:22
3Sune LindellOK Hällen52:41+7:4714:28
4Håkan SjökvistSöders-Tyresö1:00:29+15:3516:36
5Lars NordSödertälje IF1:00:44+15:5016:41
6Hugo IsgrenIFK Enskede1:01:51+16:5716:59
7Gösta LindmanFinspångs SOK1:04:36+19:4217:44
8Bo HedlundIFK Enskede1:19:04+34:1021:43
9Stig BengtssonMotala AIF OL1:20:29+35:3522:06
10Alf MattssonOK Kolmården1:22:07+37:1322:33
11Åke TidmanOK Kolmården1:31:43+46:4925:11
12Evert ElgefjordOK Kolmården1:38:33+53:3927:04
Johnny WallingeOK Kolmårdenej godkänd

H80

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK41:2813:35
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK52:17+10:4917:08
3Alf LundkvistOK Tor57:43+16:1518:55
4Lars PerssonVäsby OK1:03:28+22:0020:48
5Lars-Erik LindellVäsby OK1:11:43+30:1523:30
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:18:31+37:0325:44
7Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:22:17+40:4926:58
Anders AdlerLinköpings AIKej godkänd

Inskolning

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Theo AleniusNyköpings OKfullföljt
Albin JohanssonOK Hällenfullföljt
Isak KarlssonNyköpings OKfullföljt
Albin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt

U1

2 170 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer LarssonNyköpings OK23:0610:38
2Leonardo MelinOK Kolmården23:57+0:5111:02
3Greta SandvikAttunda OK26:14+3:0812:05
4Folke ÅhlinLånghundra IF26:29+3:2312:12
5Viggo LindgrenOK Kåre26:35+3:2912:15
6Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK26:43+3:3712:18
7Tuva DahlgrenNyköpings OK26:44+3:3812:19
8Victor PalmqvistNyköpings OK27:34+4:2812:42
9Alfons RingdahlNyköpings OK27:36+4:3012:43
10Vilgot HellstenNyköpings OK27:38+4:3212:44
11Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF27:52+4:4612:50
12Signe AlbinssonOK Österåker29:22+6:1613:31
13Gustav LindgrenOK Måsen30:16+7:1013:56
14Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK30:36+7:3014:06
15Hilda TrofastTullinge SK30:59+7:5314:16
16Birk LagervikNyköpings OK33:06+10:0015:15
17Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK35:15+12:0916:14
18Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK36:10+13:0416:40
19Sigrid CarlborgOK Måsen36:59+13:5317:02
20Linnea SandTullinge SK37:41+14:3517:21
21Sebastian LarssonTullinge SK42:23+19:1719:31
22Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF48:50+25:4422:30

U2

2 210 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK23:0610:27
2Oscar SöderströmOK Kolmården23:31+0:2510:38
3Wilfred LarssonTullinge SK25:56+2:5011:44
4Ella LybertVäsby OK27:00+3:5412:13
4Maja RundlöfVäsby OK27:00+3:5412:13
6Alice NordströmOK Södertörn28:44+5:3813:00
7Elias RingdahlNyköpings OK28:46+5:4013:00
8Adele PalmqvistNyköpings OK29:51+6:4513:30
9Tilda MattssonOK Södertörn29:57+6:5113:33
10Albin FranzénOK Södertörn30:27+7:2113:46
11Wilma JosefssonVäsby OK32:03+8:5714:30
12Linton BryngelssonTullinge SK33:04+9:5814:57
13Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb34:02+10:5615:23
14Oskar SvenskTjällmo-Godegårds OK36:15+13:0916:24
15Nellie BolinTullinge SK36:32+13:2616:31
16Ella MatthewsTullinge SK36:35+13:2916:33
17Liam LarssonNyköpings OK36:57+13:5116:43
18Magnolia SöderlundJärla Orientering37:38+14:3217:01
19Tuva AnderssonJärla Orientering37:41+14:3517:03
20Albin GentzJärla Orientering37:48+14:4217:06
21Melvin JohanssonOK Hällen39:02+15:5617:39
22Märta AhlquistJärla Orientering39:16+16:1017:46
23Frida JosefssonVäsby OK40:56+17:5018:31
24Blenda SandénOK Södertörn50:00+26:5422:37
25Emil KarlssonTullinge SK1:00:06+37:0027:11
Sofia MelinOK Kolmårdenej godkänd

Öppen motion 1

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catharina Karlss BrabieJärfälla OK19:438:55
2Lars BodinKlubblös19:58+0:159:02
3Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF22:45+3:0210:17
4Elin BjörklundTullinge SK27:54+8:1112:37

Öppen motion 3

3 090 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK28:259:11
2Tiger LandénGustavsbergs OK32:31+4:0610:31
3Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK33:22+4:5710:47
4Marie ErikssonLinköpings OK35:25+7:0011:27
5Vivianne AxtonOK Klemmingen37:18+8:5312:04
6Arvid LindqvistOK Måsen39:10+10:4512:40
7Johan RosénOK Södertörn40:58+12:3313:15
8Izabela MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OL41:03+12:3813:17
9Filip StrömbäckKlubblös42:53+14:2813:52
10Katrin JosefssonVäsby OK43:05+14:4013:56
11Daniel EkenstedtTullinge SK43:10+14:4513:58
12Jessica StrömqvistAttunda OK43:39+15:1414:07
13Malin BorgLinköpings OK44:53+16:2814:31
14Moa JohanssonVäsby OK45:07+16:4214:36
15Jonas BredinAttunda OK45:27+17:0214:42
16Marie KyletoftVäsby OK47:00+18:3515:12
17Julia FranssonKlubblös48:17+19:5215:37
18Åsa BorgKlubblös48:22+19:5715:39
19Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK48:40+20:1515:44
20Åsa CarlssonOK Hällen49:02+20:3715:52
21Margareta PerssonHusums IF OK50:56+22:3116:28
22Jenny MagnvallOK Södertörn51:53+23:2816:47
23Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF58:24+29:5918:53
24Maria BergHagaby GoIF Örebro1:02:22+33:5720:11
25Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro1:02:23+33:5820:11
26Siv BergOK Klemmingen1:03:17+34:5220:28
27Anna JacobsenOK Måsen1:11:36+43:1123:10
28Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:19:03+50:3825:34
Johan TirénSkogsluffarnas OKej godkänd
Sara SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ann HellmanJärla Orienteringej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Anna GustafssonTrosabygdens OKej start
Åsa SuomalainenJärla Orienteringej start

Öppen motion 5

3 580 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonFinspångs SOK35:5810:02
2Andrea BalakovaNyköpings OK46:30+10:3212:59
3Peter BergmanTullinge SK50:35+14:3714:07
4Robert RylanderSpårvägens OK51:47+15:4914:27
5Kajsa SundkvistOK Måsen53:25+17:2714:55
6Johan ErikssonOK Hällen53:45+17:4715:00
7Sofia BorgLinköpings OK55:39+19:4115:32
8Jonas KarlssonVäsby OK55:47+19:4915:34
9Titti BergendahlOK Måsen56:50+20:5215:52
10Emil HammarströmOK Måsen57:56+21:5816:10
11Marie HedströmOK Måsen58:21+22:2316:17
12Per GustavssonOK Roxen59:10+23:1216:31
13Sara MagnussonOK Måsen59:32+23:3416:37
14Lena KarlssonOK Måsen59:34+23:3616:38
15Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:00:41+24:4316:57
16Matilda LarssonOK Hällen1:02:04+26:0617:20
17Jens JacobsenOK Måsen1:06:25+30:2718:33
18Jonas HellströmAttunda OK1:06:50+30:5218:40
19Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:09:00+33:0219:16
20Carlos Aristondo MelgarOK Tor1:09:34+33:3619:25
21Helen MagnussonOK Tor1:09:35+33:3719:26
22Daniel ÖstlundOK Kolmården1:09:43+33:4519:28
23Pirkko HammarströmOK Måsen1:12:16+36:1820:11
24Lena BrobergSnättringe SK1:12:36+36:3820:16
25Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:12:50+36:5220:20
26Linda WänströmFinspångs SOK1:12:52+36:5420:21
27Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:13:00+37:0220:23
28Arlett BallnusJärfälla OK1:13:02+37:0420:24
29Petra LundbäckJärfälla OK1:13:31+37:3320:32
30Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:14:14+38:1620:44
31Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL1:14:31+38:3320:48
32Sven AnderssonOK Hällen1:15:20+39:2221:02
33Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:17:08+41:1021:32
34Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:17:53+41:5521:45
35Bo PerssonHusums IF OK1:18:44+42:4621:59
36Matilda AhlquistJärla Orientering1:19:47+43:4922:17
37Mats JohanssonOK Hällen1:21:23+45:2522:43
38Charlotte JohnsonOK Klemmingen1:21:28+45:3022:45
39Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:22:14+46:1622:58
40Magnus JosefssonVäsby OK1:26:40+50:4224:12
41Elsa BrahmLånghundra IF1:29:33+53:3525:00
42Hans LindgrenTrosabygdens OK1:31:21+55:2325:31
43Jan HägerOK Södertörn1:33:53+57:5526:13
44Weronica BäckTrosabygdens OK1:34:14+58:1626:19
45Gunilla ErikssonTullinge SK1:43:49+1:07:5128:59
46Stefan FerdmanTullinge SK1:43:50+1:07:5229:00
47Uneus MikaelNyköpings OK1:50:53+1:14:5530:58
48Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:53:23+1:17:2531:40
49Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK1:55:33+1:19:3532:16
50Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK2:26:29+1:50:3140:55
Helena NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anita TalltjärnVästerås SOKej godkänd
Helena BachmanTäby OKej godkänd
Cecilia JanzonOK Måsenej godkänd
Annica HedbergOK Södertörnej godkänd
Gunilla SahlOK Klemmingenej godkänd
Maria ZeijlonOK Hällenej godkänd
Joel MagnussonOK Torej godkänd
Laban BryngelssonTullinge SKej start
Elin TörnqvistSnättringe SKej start

Öppen motion 7

4 120 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ForsbergLånghundra IF35:438:40
2David BejbomJärla Orientering36:11+0:288:46
3Oscar BjörckJärla Orientering40:03+4:209:43
4Peter KarlbergSnättringe SK40:43+5:009:52
5Joakim WigertzLånghundra IF43:12+7:2910:29
6Mikael LarssonOK Hällen46:51+11:0811:22
7Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby51:31+15:4812:30
8Karin SvenskStora Tuna OK53:13+17:3012:55
9Hans ÖbergOK Hällen53:38+17:5513:01
10Lars NordgrenEksjö SOK53:53+18:1013:04
11Stefan WestlinOK Måsen54:07+18:2413:08
12Per-Inge JohanssonKlubblös54:40+18:5713:16
13Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF55:07+19:2413:22
14Björn NyqvistOK Södertörn56:12+20:2913:38
15Göran EklundTrosabygdens OK56:31+20:4813:43
16David SöderströmSala OK58:59+23:1614:18
17Ylva LorentssonOK Kåre59:51+24:0814:31
18Anneli WiklundFinspångs SOK1:00:27+24:4414:40
19Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:02:21+26:3815:08
20Anders S NybergSäterbygdens OK1:02:33+26:5015:10
21Axel KudinoffOK Södertörn1:03:19+27:3615:22
22Anna TorpfeldtTrosabygdens OK1:03:26+27:4315:23
23Erik CallebergSnättringe SK1:06:55+31:1216:14
24Elinor LangeOK Ravinen1:09:56+34:1316:58
25Mona HalldinTrosabygdens OK1:10:08+34:2517:01
26Håkan SvahnOK Ravinen1:10:57+35:1417:13
27Lars JohanssonJärla Orientering1:11:27+35:4417:20
28Karin PalmqvistNyköpings OK1:12:26+36:4317:34
29Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:13:26+37:4317:49
30Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:13:40+37:5717:52
31Per AnderssonOK Linné1:16:18+40:3518:31
32Tomas PetterssonHaninge SOK1:18:51+43:0819:08
33Gun JanssonOK Klemmingen1:21:16+45:3319:43
34Åsa DetterfeltLinköpings OK1:22:02+46:1919:54
35Kurt NensénOK Måsen1:24:46+49:0320:34
36Emma MiléusLinköpings OK1:27:09+51:2621:09
37Arvid BergOK Klemmingen1:28:25+52:4221:27
38Gitte JutvikTrosabygdens OK1:29:04+53:2121:37
39Anna AlkevikSkogsluffarnas OK1:29:14+53:3121:39
40Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:32:52+57:0922:32
41Erik SjöqvistOK Måsen1:33:56+58:1322:47
42Jens VikbergForsa OK1:39:04+1:03:2124:02
43Anna MyrbergerTullinge SK2:16:12+1:40:2933:03
Camilla LarssonOK Hällenej godkänd
Linn BylarsForsa OKej godkänd
Emma ÖbergOK Hällenutgått
Margrita SjöqvistOK Måsenutgått

Öppen motion 8

5 500 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LarssonOK Hällen50:189:08
2Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF54:32+4:149:54
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF56:59+6:4110:21
4Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF59:22+9:0410:47
5Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:01:27+11:0911:10
6Micael StammOK Klemmingen1:01:28+11:1011:10
7Henrik TrofastTullinge SK1:01:37+11:1911:12
8Pär L. OlofssonRehns BK1:02:15+11:5711:19
9Johnny JunegardTullinge SK1:02:49+12:3111:25
10Henrik ErlandssonOK Södertörn1:02:51+12:3311:25
11Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:03:24+13:0611:31
12Saga SanderOK Milan1:03:36+13:1811:33
13Heini RintanenEksjö SOK1:04:08+13:5011:39
14Jonas RinnbäckOK Ravinen1:04:14+13:5611:40
15Alexandra SundgrenOK Roslagen1:05:45+15:2711:57
16Anders BorgKlubblös1:06:21+16:0312:03
17Thomas CallebergSnättringe SK1:08:24+18:0612:26
18Marie HedarOK Tor1:09:42+19:2412:40
19Ulf HamreforsVästerås SOK1:10:41+20:2312:51
20Viktor VallinGöteborg-Majorna OK1:11:05+20:4712:55
21Johan KammargårdenBjörkfors GOIF1:14:01+23:4313:27
22Markus BylundIF Thor1:15:05+24:4713:39
23Korinna TothKlubblös1:15:08+24:5013:39
24Magnus StrömqvistAttunda OK1:15:23+25:0513:42 Ladda ner rutt i gpx-format
25Karri LindellOK Måsen1:17:19+27:0114:03
26Rene BallnusJärfälla OK1:18:32+28:1414:16
27Berit AslaksenJärfälla OK1:19:00+28:4214:21
28Sten ÅhlinOK Måsen1:19:28+29:1014:26
29Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK1:21:28+31:1014:48
30Erik JohnsonOK Klemmingen1:24:52+34:3415:25
31Susann SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:27:23+37:0515:53
32Kari TalltjärnVästerås SOK1:27:27+37:0915:54
33Anders RöstinSöders-Tyresö1:30:40+40:2216:29
34Tobias LindgrenOK Kåre1:39:26+49:0818:04
35Rikard BorgLinköpings OK1:57:54+1:07:3621:26
Aron GillijamKlubblösej godkänd
Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Filip SöderlundOK Milanutgått

Öppen motion 9

8 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JanssonJärla Orientering1:01:087:19
2Martin HärbergJärla Orientering1:04:33+3:257:44
3Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering1:15:52+14:449:05
4Gunnar MelinOK Kolmården1:16:00+14:529:06
5Jerker LysellRehns BK1:22:12+21:049:51
6Catherine TaylorOK Linné1:22:53+21:459:56
7Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:28:07+26:5910:33
8Claes AnderssonNyköpings OK1:34:49+33:4111:22
9Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:46:49+45:4112:48
10Per SkyllbergOK Klemmingen1:48:52+47:4413:03
11Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:53:03+51:5513:33
12Niclas NilssonOK Österåker1:56:19+55:1113:56
13Jasec LachowicsNyköpings OK2:49:04+1:47:5620:16
Johan HerrmanOK Hällenutgått
Erik AnderssonOrion Klubb 90004utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser