Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Nyköpings OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wilmer LarssonU1 (22)23:0610:38
1Emanuel ErikssonH12 Kort (6)25:3211:33
1Hanna AnängenD12 Kort (14)18:148:15
1Axel Björnberg FärdigH10 (16)15:106:51
2Albin StenssonH12 Kort (6)26:57+1:2512:11
2Emma WesterlundD14 Kort (4)38:40+2:0112:30
2Isak AnängenH14 (49)38:19+3:3010:03
2Andrea BalakovaÖppen motion 5 (58)46:30+10:3212:59
3Cajsa AleniusD10 (15)21:56+2:109:55
3Odin EkH12 (37)23:27+2:037:35
4Linus SandströmH14 Kort (6)55:38+21:5118:00
4Edvin HellstenH14 (49)41:06+6:1710:47
5Melker BerggrenH12 Kort (6)34:55+9:2315:47
6Liana LagervikD12 Kort (14)25:45+7:3111:39
6Filippa GuttkeD10 (15)22:50+3:0410:19
6Philip CarlssonH16 (56)40:31+3:597:36
7Tuva DahlgrenU1 (22)26:44+3:3812:19
7Elsa BrunbergD10 (15)24:36+4:5011:07
7Elias RingdahlU2 (26)28:46+5:4013:00
8Claes AnderssonÖppen motion 9 (13)1:34:49+33:4111:22
8Adele PalmqvistU2 (26)29:51+6:4513:30
8Victor PalmqvistU1 (22)27:34+4:2812:42
9Alfons RingdahlU1 (22)27:36+4:3012:43
10Vilgot HellstenU1 (22)27:38+4:3212:44
11Ida WesterlundD10 (15)30:49+11:0313:56
12Ella MellbergD12 (38)33:23+8:5010:48
13Jasec LachowicsÖppen motion 9 (13)2:49:04+1:47:5620:16
13Malva BerggrenD10 (15)32:27+12:4114:40
13Meja AleniusD12 (38)34:44+10:1111:14
14Valdemar HamiltonH10 (16)34:19+19:0915:31
14Alice EkD14 (50)52:25+14:0113:45
14Ludvig Björnberg FärdigU1 (22)30:36+7:3014:06
15Signe NilssonD16 (43)49:05+7:4111:53
16Birk LagervikU1 (22)33:06+10:0015:15
17Liam LarssonU2 (26)36:57+13:5116:43
20Oscar EkenborgH12 (37)34:09+12:4511:03
24Caroline GuttkeD14 (50)1:03:54+25:3016:46
25Kasper LagerströmH14 (49)55:46+20:5714:38
26Axel LindgrenH14 (49)58:10+23:2115:16
26Olof MusslinderH12 (37)39:16+17:5212:42
27Miranda FredrikssonD12 (38)44:07+19:3414:16
28Lovis HellstenD12 (38)44:18+19:4514:20
28Emil BrunbergH12 (37)39:55+18:3112:55
28Karin PalmqvistÖppen motion 7 (45)1:12:26+36:4317:34
31Isak ErikssonH16 (56)1:05:25+28:5312:17
32Andreas HolmqvistH14 (49)1:00:27+25:3815:51
33Isak SöderblomH12 (37)51:14+29:5016:34
45Albin FalkH16 (56)1:19:30+42:5814:56
47Uneus MikaelÖppen motion 5 (58)1:50:53+1:14:5530:58
Theo AleniusInskolning (4)fullföljt
Isak KarlssonInskolning (4)fullföljt
Aina SivertunD16 Kort (4)ej godkänd
William NilssonH16 (56)ej godkänd
Emil ClashammarH10 (16)ej start
Jonas MusslinderH14 (49)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser