Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

OK Södertörn

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars-Gunnar LarssonH65 (27)49:40+3:0510:42
2Gunnel JunegardD75 (4)1:23:54+14:0927:30
2Hanna LagerbergD16 (43)42:17+0:5310:14
2Per BacklundH55 (23)50:48+1:578:40
3Daniela RennerD35 (5)1:26:12+24:5213:23
3Linda RennerD16 (43)44:06+2:4210:40
4Alexander MagnvallH12 Kort (6)32:20+6:4814:37
4Tove OlssonD10 (15)22:18+2:3210:05
4Ylva SandénD16 (43)44:21+2:5710:44
5Elisabeth LarssonD12 (38)28:31+3:589:13
6Alice NordströmU2 (26)28:44+5:3813:00
7Johan RosénÖppen motion 3 (32)40:58+12:3313:15
7Tilde BacklundD16 (43)46:00+4:3611:08
8Paul NorénH65 (27)53:59+7:2411:38
9Tilda MattssonU2 (26)29:57+6:5113:33
10Henrik ErlandssonÖppen motion 8 (37)1:02:51+12:3311:25
10Albin FranzénU2 (26)30:27+7:2113:46
11Niklas ErlandssonH12 (37)28:50+7:269:19
12Anders JakobssonH55 (23)1:03:30+14:3910:50
13Lotten SandénD16 (43)48:21+6:5711:42
13Sune SisellH65 (27)59:49+13:1412:53
13Georg EklöwH18 (36)1:02:53+12:469:07
13Per FranzénH50 (43)1:01:21+13:279:31
14Björn NyqvistÖppen motion 7 (45)56:12+20:2913:38
17Max ÖsterlingH12 (37)31:30+10:0610:11
18Ola NyqvistH60 (25)1:17:25+29:3714:21
18Martin SigrandH45 (46)1:11:11+19:3110:19
21Björn RennerH12 (37)34:23+12:5911:07
21Axel KudinoffÖppen motion 7 (45)1:03:19+27:3615:22
22Jenny MagnvallÖppen motion 3 (32)51:53+23:2816:47
22Filip MöllerH16 (56)52:50+16:189:55
23Mattias IvaresH16 (56)52:59+16:279:57
24Blenda SandénU2 (26)50:00+26:5422:37
25Simon ÖsterlingH18 (36)1:22:04+31:5711:54
26Linn OlssonD12 (38)40:28+15:5513:05
29Nils EklöwH50 (43)1:17:11+29:1711:59
29Andreas MagnvallH18 (36)1:26:02+35:5512:29
31Olof LissmatsH18 (36)1:30:31+40:2413:08
32Sanna HedbergD14 (50)1:09:24+31:0018:12
34Katarina NorrbyD16 (43)1:07:07+25:4316:15
34Staffan ZillingH50 (43)1:23:27+35:3312:57
34Viktor ZillingH12 (37)54:21+32:5717:35
35Greta HägerD12 (38)56:15+31:4218:12
39Sofia ZillingD16 (43)1:18:24+37:0018:58
40Claes RennerH50 (43)1:43:12+55:1816:01
42Ludwig BerglindH14 (49)1:28:03+53:1423:06
43Jan HägerÖppen motion 5 (58)1:33:53+57:5526:13
43Mattis SandénH14 (49)1:31:55+57:0624:07
47Melvin JakobssonH16 (56)1:20:04+43:3215:03
Annica HedbergÖppen motion 5 (58)ej godkänd
Alexander SchandlH16 (56)ej godkänd
Ludvig SigrandH14 (49)ej godkänd
Hugo LindbärgH18 (36)ej start
Linus BacklundH18 (36)ej start
Anna BacklundD50 (24)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser