Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällen 3-dagars, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällen 3-dagars, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: måndag 27 juli 2015

D21

4 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KantarpÄrla IF38:058:22
2Anna-Stina PåledalOK Roxen40:02+1:578:47
3Kajsa HammarströmLinköpings OK40:37+2:328:55
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK42:58+4:539:26
5Tove EkströmLinköpings OK44:56+6:519:52
6Rebecca WaldenfjordJärfälla OK49:15+11:1010:49
7Emma LindellLinköpings OK52:45+14:4011:35
8Kristin KällströmerNyköpings OK55:25+17:2012:10
Annika IvarssonLinköpings OKej start

H21

5 440 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF31:225:45
2August MollénOK Denseln36:54+5:326:46
3Henrik AnängenNyköpings OK37:32+6:106:53
4Gustaf SundbüeOK Hällen37:54+6:326:58
5Johan OtterströmLinköpings OK37:55+6:336:58
6Markus AdolfssonTullinge SK37:56+6:346:58
7Oskar EdvardssonJärfälla OK39:47+8:257:18
8Mikael NybergHellas Orientering39:52+8:307:19
9Flavio PolteraQuack OK40:12+8:507:23
10Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK40:39+9:177:28
11Sören PåledalOK Roxen40:42+9:207:28
12Philip CarlssonNyköpings OK41:43+10:217:40
13Carl CarlssonNyköpings OK41:45+10:237:40
14Andreas ZeijlonOK Hällen42:33+11:117:49
15William NilssonNyköpings OK42:37+11:157:50
16Calle BohmanHellas Orientering42:54+11:327:53
17Erik HelanderOK Roxen43:17+11:557:57
18Mattias ZachrissonOK Roxen43:41+12:198:01
19Christian EnbergLinköpings OK43:51+12:298:03
20Christian ErikssonLinköpings OK45:13+13:518:18
21Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF45:27+14:058:21
22Johan ÅttingLinköpings OK47:57+16:358:48
23Magnus HerberthsonLinköpings OK48:51+17:298:58
24Emanuel HerberthsonLinköpings OK50:43+19:219:19
25Noel WaldenfjordJärfälla OK50:44+19:229:19
26Tommy ErikssonGOIF Tjalve55:30+24:0810:12
27Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK56:59+25:3710:28
28Per SkyllbergOK Klemmingen58:07+26:4510:40
29Stefan SeoHellas Orientering1:03:04+31:4211:35
30Jonas AxelssonCentrum OK1:38:47+1:07:2518:09
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej godkänd
Morgan KarlssonSundbybergs IKej start
Harald LarssonHagaby GOIFej start
Kalle LarssonÄrla IFej start
Sven-Johan PrytzGOIF Tjalveej start
Oscar PrytzGOIF Tjalveej start

Öppen motion 1

2 080 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob PåledalOK Roxen17:068:13
2Edvin ÅttingLinköpings OK22:22+5:1610:45
3Judit WennblomHagaby GOIF22:23+5:1710:45
4Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb22:24+5:1810:46
5Rasmus ÖbergOK Hällen22:36+5:3010:51
6Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK22:51+5:4510:59
7Moa GlanshedHaninge SOK25:05+7:5912:03
8Alma SvenssonOK Hällen27:21+10:1513:08
9Hampus GlanshedHaninge SOK29:35+12:2914:13
10Julia ÅttingLinköpings OK31:06+14:0014:57
11Erik EttlingSkogspojkarnas OK33:18+16:1216:00
12Love PihelOK Tisaren33:53+16:4716:17
13Alma CarlssonKFUM Örebro OK33:57+16:5116:19
14Emelie JensenKlubblös34:15+17:0916:27
15Sofie LindellGustavsbergs OK35:32+18:2617:05
16Sophie NyfelerOLG Thun37:33+20:2718:03
17Elsa SvedellSkarpnäcks OL38:37+21:3118:33
18Alona VannierCSLG Melun40:31+23:2519:28
19Nils HolmnäsOK Klemmingen41:49+24:4320:06
20Christina VernerssonOK Orinto47:06+30:0022:38
21Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK47:24+30:1822:47
22Alicia LindOK Hällen47:25+30:1922:47
23Love OtterströmLinköpings OK47:40+30:3422:55
24Jalmar OtterströmLinköpings OK49:32+32:2623:48
25Alfred PihelOK Tisaren55:49+38:4326:50
26Oskar SvenssonPihelOK Tisaren55:52+38:4626:51
27Lova LiljebjörnOK Klemmingen58:56+41:5028:20
28Hugo LiljebjörnOK Klemmingen1:04:11+47:0530:51
29Isak KarlssonNyköpings OK1:05:28+48:2231:28
Ture CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen motion 3

2 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ilian VannierCSLG Melun25:388:37
2Vilgot WennblomHagaby GOIF28:36+2:589:37
3Miranda FredrikssonNyköpings OK29:46+4:0810:01
4Maria EngqvistHammarkinds OK33:01+7:2311:07
5Magnus AnderssonOK Denseln35:09+9:3111:50
6Axel JörgensenOK Snab35:27+9:4911:56
7Sara AnderssonOK Denseln37:27+11:4912:36
8Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb39:30+13:5213:17
9Anna FalkNyköpings OK40:22+14:4413:35
10Markus HallinOK Denseln41:13+15:3513:52
11Britt-Marie EkbergOK Orinto43:55+18:1714:47
12Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK48:17+22:3916:15
13Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK48:19+22:4116:16
14Tove SvedellSkarpnäcks OL49:45+24:0716:45
15Marie GolsäterEksjö SOK52:03+26:2517:31
16Sofie EttlingSkogspojkarnas OK52:37+26:5917:42
17Emma SvedellSkarpnäcks OL54:29+28:5118:20
18Edvin WollbrandOK Ravinen56:34+30:5619:02
19Barbro MelvingerOK Enen1:02:40+37:0221:05
20Doris NilssonOK Klemmingen1:19:12+53:3426:39
21Folkert VellingaKlubblös2:27:00+2:01:2249:29
22Wessel de BoerKlubblös2:27:08+2:01:3049:32
Susanna LindellLinköpings OKej godkänd
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd

Öppen motion 4

5 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb52:5710:35
Caroline CasselsjöOK Kolmårdenej godkänd

Öppen motion 5

3 330 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ErikssonLinköpings OK32:189:41
2Albin FalkNyköpings OK33:30+1:1210:03
3Oskar LindströmKlubblös37:54+5:3611:22
4Christer BroströmOK Denseln38:21+6:0311:30
5Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK38:56+6:3811:41
6Beatrice ErikssonOK Hällen40:44+8:2612:13
7Maja HultbergOK Kolmården41:49+9:3112:33
8Karl GranthSvärdsjö IF41:52+9:3412:34
9Anna GillerforsKlubblös43:43+11:2513:07
10Roger HolmbergNyköpings OK45:43+13:2513:43
11Magnus FredrikssonNyköpings OK51:45+19:2715:32
12Vivianne HolgerssonOK Måsen54:12+21:5416:16
13Johanna LiljaOK Denseln54:33+22:1516:22
14Gerd HagströmGOIF Tjalve54:42+22:2416:25
15Johan LindOK Hällen58:07+25:4917:27
16Mattias SvedellSkarpnäcks OL59:46+27:2817:56
17Markus BrageKlubblös59:50+27:3217:58
18Carl HedegårdOK Kolmården1:01:17+28:5918:24
19Magnus HedegårdOK Kolmården1:01:29+29:1118:27
20Elisabeth ErikssonNyköpings OK1:06:23+34:0519:56
21Lennart ErikssonOK Enen1:06:39+34:2120:00
22Jan BurellOK Enen1:09:09+36:5120:45
23Eva JörgensenOK Snab1:11:54+39:3621:35
24Maria FredrikssonNyköpings OK1:13:44+41:2622:08
25Mats JohanssonOK Hällen1:18:44+46:2623:38
26Kerstin BlomOK Kolmården1:20:20+48:0224:07
27Kajsa NilssonKlubblös1:26:59+54:4126:07
28Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:32:07+59:4927:39
29Erica ImesonBrandkårens IK1:32:24+1:00:0627:44
30Mariana ViqueiraNO Club2:16:34+1:44:1641:00
31Maria HörnellO. Colmenar2:16:55+1:44:3741:06
Ingvar JanssonSundbybergs IKej godkänd
Linda  OlovssonOK Hällenej godkänd
Jonas MusslinderNyköpings OKej godkänd
Javier GonzalezNO Clubej godkänd
Berit EklöfMatteus SIej godkänd
Elisabeth LindstendtOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 7

3 320 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy  HolmerVäsby OK27:278:16
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK33:45+6:1810:09
3Knut Åke HallebroOK Klemmingen36:53+9:2611:06
4Lars-Olof LundströmVästerås SOK37:53+10:2611:24
5Per WirénOK Kolmården38:04+10:3711:27
6Signe NilssonNyköpings OK39:24+11:5711:52
7Karl LundinKatrineholms OK39:54+12:2712:01
8Krister HultbergOK Kolmården40:41+13:1412:15
9Håkan AlderudNyköpings OK40:49+13:2212:17
10Sören AnderssonCentrum OK41:38+14:1112:32
11Conny NilssonNyköpings OK41:51+14:2412:36
12Ove ErikssonABB43:32+16:0513:06
13Per Gunnar GustavssonOK Roxen44:07+16:4013:17
14Lars HammarströmOK Kolmården44:38+17:1113:26
15Roger BergvikVäxjö OK44:45+17:1813:28
16Magnus FreijOK Måsen44:55+17:2813:31
16Kjell NilssonOK Klemmingen44:55+17:2813:31
18Benjamin WeyOLG Zürich45:53+18:2613:49
19Karin ElfvingDomnarvets GOIF46:11+18:4413:54
20Annika AnängenNyköpings OK46:19+18:5213:57
21Annika DavidssonOK Klemmingen46:55+19:2814:07
22Melker LundinKatrineholms OK47:54+20:2714:25
23Therese HuhtaOK Måsen48:01+20:3414:27
24Sven-Arne NilssonOK Klemmingen48:37+21:1014:38
25Jessica KarlssonNyköpings OK49:11+21:4414:48
26Ingemar GreisOK Måsen49:15+21:4814:50
27Joel SjödinOK Kolmården49:18+21:5114:50
28Mari HeijkenskjöldTullinge SK49:33+22:0614:55
29Bendy WallinTrosabygdens OK50:18+22:5115:09
30Hans GustavssonNyköpings OK50:24+22:5715:10
31Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK50:38+23:1115:15
32Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK51:00+23:3315:21
33Tommy PedersenKlubblös51:34+24:0715:31
34Adrian JuniOLG Hondrich51:56+24:2915:38
35Johan ErikssonOK Hällen52:23+24:5615:46
36Pirkko HammarströmOK Måsen53:15+25:4816:02
37Alf MattssonOK Kolmården53:16+25:4916:02
38Carin AnderssonOK Denseln53:18+25:5116:03
39Anna TorpfältTrosabygdens OK54:12+26:4516:19
40Hans ZwickyNyköpings OK55:08+27:4116:36
41Gun Mohlin JanssonOK Klemmingen57:19+29:5217:15
42Johnny WallingeOK Kolmården58:17+30:5017:33
43Kurt EkbergOK Orinto58:31+31:0417:37
43Ebba HedegårdOK Kolmården58:31+31:0417:37
45Ingrid LundströmVästerås SOK59:45+32:1817:59
46Nils SjödinGOIF Tjalve59:55+32:2818:02
47Conny VernerssonOK Orinto1:01:19+33:5218:28
48Karin OlofssonLinköpings OK1:02:24+34:5718:47
49Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:05:35+38:0819:45
50Birgitta WallinTrosabygdens OK1:08:17+40:5020:34
51Hans LindgrenTrosabygdens OK1:10:23+42:5621:11
52Kurt ZanderVästerås SOK1:11:32+44:0521:32
53Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:13:16+45:4922:04
54Gabriella WennblomHagaby GOIF1:19:24+51:5723:54
55Emie VannierCSLG Melun1:38:18+1:10:5129:36
Elisabeth ThorseliusOK Måsenej godkänd
Göran ForsbergNyköpings OKej godkänd
Mona ForsbergNyköpings OKej godkänd
Norna MolinOK Klemmingenej godkänd
Kerstin SvenskOK Hällenej godkänd
Lars HeijkenskjöldTullinge SKej godkänd
Anna LindellGustavsbergs OKej godkänd
Stina SternerLinköpings OKej godkänd
Louise-Marie NilssonOK Klemmingenej godkänd

Öppen motion 8

4 410 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil HammarströmOK Måsen37:468:33
2Nyfeler SamuelOLG Thun39:10+1:248:52
3Emanuel WinbladLinköpings OK39:51+2:059:02
4Per KarlssonNyköpings OK39:55+2:099:03
5Lisa BerggrenOK Kolmården40:33+2:479:11
6Roger LarssonKatrineholms OK40:36+2:509:12
7Thomas LiljaOK Denseln41:02+3:169:18
8Christer CasselsjöOK Kolmården41:30+3:449:24
9Johan HammarströmOK Måsen42:16+4:309:35
10Märta BerggrenOK Kolmården42:36+4:509:39
11Annica BerggrenOK Kolmården42:41+4:559:40
12Agneta ErikssonOK Kolmården43:13+5:279:47
13Royne MyrmanNyköpings OK43:16+5:309:48
14Eric VannierCSLG Melun43:38+5:529:53
15Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF43:50+6:049:56
16Lisa HahlinOK Denseln43:59+6:139:58
17Siana SennO-motion44:09+6:2310:00
18Eric JehrlanderGOIF Tjalve44:59+7:1310:12
19Tora WesterbergOK Kolmården46:20+8:3410:30
20Peter RasmussenNyköpings OK46:53+9:0710:37
21Siri NyfelerOLG Thun46:56+9:1010:38
22Göran KarlssonOK Hällen47:00+9:1410:39
23Peter BerggrenOK Kolmården47:03+9:1710:40
24Anders HasselboOK Måsen47:10+9:2410:41
25Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK47:37+9:5110:47
26Anders MagnussonNyköpings OK47:39+9:5310:48
27Gila PolteraQuack OK47:51+10:0510:51
28Charlotta AskeljungOK Klemmingen48:14+10:2810:56
29Christer LindellLinköpings OK48:34+10:4811:00
30Dag JehrlanderGOIF Tjalve48:37+10:5111:01
31Johan ScherlinNyköpings OK48:51+11:0511:04
32Malin KärrströmOK Roxen49:11+11:2511:09
33Kajsa KarlssonNyköpings OK50:03+12:1711:20
34Anders KnutssonLinköpings OK50:33+12:4711:27
35Hannah WeyOLG Zürich52:03+14:1711:48
36Hans HolgerssonOK Måsen52:05+14:1911:48
37Andrea BalakovaGVOC52:37+14:5111:55
38Valerie VannierCSLG Melun53:38+15:5212:09
39Nora StålbergOK Hällen55:06+17:2012:29
40Eva Lena JonssonNyköpings OK56:39+18:5312:50
41Robert HåkanssonOK Kolmården57:15+19:2912:58
42Karl DikvallWaxholms OK57:24+19:3813:00
43Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb57:25+19:3913:01
44Peter HagströmGOIF Tjalve58:37+20:5113:17
45Stefan MusslinderNyköpings OK59:38+21:5213:31
46Bo FrisbergOK Roxen59:58+22:1213:35
47Marie GrönlundLunds OK1:00:19+22:3313:40
48Marianne SennO-motion1:00:43+22:5713:46
49Linnéa GustafssonOK Hällen1:00:46+23:0013:46
50Peter RotzO-motion1:05:23+27:3714:49
51Markus AnderssonKatrineholms OK1:09:06+31:2015:40
52Lina WeyOLG Zürich1:17:29+39:4317:34
53Claes Malm Skogspojkarnas OK1:22:50+45:0418:46
54Åsa LarssonOK Hällen1:25:14+47:2819:19
55Dan NilssonNyköpings OK5:16:38+4:38:521:11:47
Christer ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Sara ÖbergOK Hällenej godkänd

Öppen motion 9

7 190 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael PihelOK Tisaren55:037:39
2Morten JörgensenOK Snab56:53+1:507:54
3Flemming JörgensenOK Snab58:38+3:358:09
4Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK58:43+3:408:09
5Magnus JohanssonGVOC59:26+4:238:15
6Kenneth JönssonTullinge SK1:01:13+6:108:30
7Håkan CarlssonOK Tisaren1:03:10+8:078:47
8Albin OlaussonOK Rodhen1:03:11+8:088:47
9Arvid LinderOK Hällen1:03:42+8:398:51
10Andrin WeyOLG Zürich1:03:44+8:418:51
11Julia DavidssonOK Klemmingen1:07:25+12:229:22
12Tobias von KronhelmOK Måsen1:08:56+13:539:35
13Claes AnderssonKlubblös1:09:35+14:329:40
14Thomas FreiOLG Zürich1:10:04+15:019:44
15Linnéa GolsäterEksjö SOK1:12:00+16:5710:00
16Johan HagströmerOK Klemmingen1:13:47+18:4410:15
17Niklas WansölinOK Ravinen1:13:53+18:5010:16
18Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb1:14:44+19:4110:23
19Albin LarssonKatrineholms OK1:17:28+22:2510:46
20Walter KellerOK Djerf1:19:00+23:5710:59
21Mattias ZeijlonOK Hällen1:20:32+25:2911:12
22Håkan LindqvistOK Måsen1:22:37+27:3411:29
23Arne NilssonNyköpings OK1:27:49+32:4612:12
24Mikael WesterOK Klemmingen1:40:53+45:5014:01
Magnus BengtssonOK Hällendiskvalificerad

Öppen motion 11

5 470 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn SvenskOK Hällen42:057:41
2Mikael WesterbergOK Kolmården43:07+1:027:52
3Arvid WesterbergOK Kolmården44:39+2:348:09
4Rasmus GrönlundLunds OK48:43+6:388:54
5Peter LöfåsStora Tuna OK48:45+6:408:54
6Pär EricsonNyköpings OK49:02+6:578:57
7Tommy SöderbergOK Hällen49:53+7:489:07
8Erik KjellgrenHammarkinds OK50:41+8:369:15
9Tomas ÖbergOK Hällen53:07+11:029:42
10Ulrika JörgensenOK Snab53:32+11:279:47
11Tommy PatrikssonMatteus SI54:20+12:159:55
12Oscar ArmanNyköpings OK54:35+12:309:58
13Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb55:22+13:1710:07
14Stefan GustafssonOK Hällen57:47+15:4210:33
15Anders HaglundLeksands OK58:12+16:0710:38
16Isak AnängenNyköpings OK58:37+16:3210:42
17Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:00:33+18:2811:04
18Michael WennblomHagaby GOIF1:00:45+18:4011:06
19Göran DavidssonOK Klemmingen1:01:17+19:1211:12
20Lars DanielsonMatteus SI1:02:02+19:5711:20
21Per WollbrandOK Ravinen1:02:07+20:0211:21
22Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:03:50+21:4511:40
23Jan KarlssonHalmstad OK1:07:37+25:3212:21
24Peter AskeljungOK Klemmingen1:07:50+25:4512:24
25Fredrik KempeOK Denseln1:07:56+25:5112:25
26Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:11:30+29:2513:04
27Karl MollénOK Denseln1:11:32+29:2713:04
28Johan KammargårdenBjörkfors GOIF1:14:39+32:3413:38
29Anna AlgotssonOK Rodhen1:15:21+33:1613:46
30Tomas GlanshedHaninge SOK1:15:51+33:4613:51
31Anna TimnerKatrineholms OK1:16:45+34:4014:01
32Harald BauerIFK Lidingö SOK1:25:00+42:5515:32
33Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL1:29:39+47:3416:23
34Andrea ViqueiraCOLmenar1:42:17+1:00:1218:41
35Mateo ViiandeCOLmenar1:42:36+1:00:3118:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser