Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Korpen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Korpen
Arrangörsorganisationer: KFUM Örebro OK / Närkes Skogskarlars Klubb
Datum: lördag 12 september 2015

H16

5 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:00:0910:23
2Axel StridKFUM Örebro OK1:32:28+32:1915:58
3Marcus NylénDegerfors OK1:33:30+33:2116:08

D14

3 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie FranzénAlmby IK36:0610:00
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK36:36+0:3010:08
3Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:05+10:5913:02
4Maja MäkirantaFellingsbro GOIF1:12:01+35:5519:56
Frida BäckströmOK Tisarenej godkänd

H14

4 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter PetterssonOK Tisaren32:367:52
2Melker ForsbergKFUM Örebro OK32:51+0:157:56
3William SeguraKFUM Örebro OK34:57+2:218:26
4Linus MalmKFUM Örebro OK36:51+4:158:54
5Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK38:03+5:279:11
6Oscar IngvarssonLindebygdens OK54:11+21:3513:05
7Clas BäckströmOK Tisaren57:31+24:5513:53
David ElmFellingsbro GOIFutgått
Henrik FranzénAlmby IKej start

D12

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia BergKFUM Örebro OK20:227:41
2Sanna SanderOK Milan25:00+4:389:26
3Karin LindgrenKFUM Örebro OK25:20+4:589:33
4Sofie BodinAlmby IK28:38+8:1610:48
5Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro30:07+9:4511:21
6Amanda SjödinOK Tisaren31:28+11:0611:52
7Doris KarlssonOK Tylöskog34:14+13:5212:55
8Erika HolmbergOK Tylöskog37:38+17:1614:12
9Stina BernGarphyttans IF42:43+22:2116:07
10Elsa VidlundKFUM Örebro OK59:51+39:2922:35
11Tess FranssonKFUM Örebro OK1:15:14+54:5228:23

H12

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK18:477:05
2Gustav AskrothKFUM Örebro OK22:03+3:168:19
3Anton KruseKFUM Örebro OK23:03+4:168:41
4Oliver PetterssonOK Milan26:02+7:159:49
5Anton GöthbergAlmby IK1:47:36+1:28:4940:36
Noel HelmerssonOK Tisarenej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

D10

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna BergKFUM Örebro OK19:269:28
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK21:35+2:0910:31
3Love EklundOK Tylöskog24:51+5:2512:07
4Lisa MalmKFUM Örebro OK27:32+8:0613:25
Klara WellanderAlmby IKej start

H10

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BergqvistGarphyttans IF17:598:46
2Olle MalmKFUM Örebro OK19:30+1:319:30
3Axel ThybeckLindebygdens OK19:43+1:449:37
4Rasmus DoeringGarphyttans IF20:17+2:189:53
5Viggo HolmbergOK Tylöskog21:57+3:5810:42
6Robin HelmerssonOK Tisaren22:02+4:0310:44
7Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF22:25+4:2610:56
8Oscar AskrothKFUM Örebro OK27:24+9:2513:21
9Linus AndresenAlmby IK30:07+12:0814:41
10Philip SjödinOK Tisaren58:02+40:0328:18
Vilgot JohansenKFUM Örebro OKej start

Inskolning

1 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rita AbbasFellingsbro GOIFfullföljt
Maryam AbdulaminKlubblösfullföljt
Salma AbdulaminFellingsbro GOIFfullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Nuriat DaidoraFellingsbro GOIFfullföljt
Hassan DzauthanovFellingsbro GOIFfullföljt
Jan HannaFellingsbro GOIFfullföljt
Alva NilssonÖrebrofullföljt
Anton Rosengren HanssonKlubblösfullföljt
Anna-Klara StammKFUM Örebro OKfullföljt
Elias WahlgrenHällefors OKfullföljt
Josef WattarFellingsbro GOIFfullföljt
Karl WinbladHagaby GoIF Örebrofullföljt

U1

1 480 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KruseLindebygdens OK11:227:40
2Melker CarlssonKFUM Örebro OK13:00+1:388:47
3Alice JanssonFellingsbro GOIF15:11+3:4910:15
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK15:31+4:0910:29
5Liv HökforsFellingsbro GOIF15:42+4:2010:36
6Ahmed WattarFellingsbro GOIF16:06+4:4410:52
7Måns DahlbergAlmby IK16:37+5:1511:13
8Wilma WikströmFellingsbro GOIF18:30+7:0812:30
8Wilma ForsbergFellingsbro GOIF18:30+7:0812:30
10Zahra SadaatFellingsbro GOIF19:00+7:3812:50
11Jonna JuntunenFellingsbro GOIF20:32+9:1013:52
12Alma PantzarOK Letstigen20:41+9:1913:58
13Emma SeguraKFUM Örebro OK21:03+9:4114:13
14Lina MäkirantaFellingsbro GOIF22:29+11:0715:11
15Penny HaglundLindebygdens OK24:04+12:4216:15
16Elias WahlgrenHällefors OK24:24+13:0216:29
17Annie HaglundLindebygdens OK24:58+13:3616:52
18Amin BisarovFellingsbro GOIF26:45+15:2318:04
19Rashid GadamorovFellingsbro GOIF26:49+15:2718:07
20Bozigid DaidovaFellingsbro GOIF27:18+15:5618:26
Chantal HannaFellingsbro GOIFej godkänd
Monsur BisarovFellingsbro GOIFej godkänd
Suleyman AbdulaminFellingsbro GOIFej godkänd
Hedvig JohansenKFUM Örebro OKej start

U2

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon PantzarOK Letstigen24:2211:53
2Tore HolgerssonAlmby IK24:31+0:0911:57
3Jimmy JonssonKlubblös26:46+2:2413:03
4Oscar KristofferssonAlmby IK27:52+3:3013:35
5Emilia Jantzen KumlinKlubblös28:20+3:5813:49
6Fabian BergqvistGarphyttans IF30:04+5:4214:40
7Elin DoeringGarphyttans IF30:05+5:4314:40
8Ted NilssonOK Kåre30:39+6:1714:57
9Emil HökforsFellingsbro GOIF39:18+14:5619:10
10Hava GadamorovaFellingsbro GOIF40:07+15:4519:34
11Aisha SadaatFellingsbro GOIF40:11+15:4919:36
12Matilda RiisomOK Tylöskog42:35+18:1320:46
13Moa KarlssonGarphyttans IF42:43+18:2120:50

Öppen motion 1

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla HagelinKlubblös43:5521:25

Öppen motion 2

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta LarssonKlubblös33:5710:54
2Anna LjungdahlAlingsås44:27+10:3014:17
3Martina Ljungdahl- -44:29+10:3214:18

Öppen motion 3

2 650 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva DoeringGarphyttans IF25:599:48
2Sara FredrikssonKFUM Örebro OK27:40+1:4110:26
3Jessica NorénLindebygdens OK30:30+4:3111:30
4Hans ForsbergFellingsbro GOIF35:52+9:5313:32
5Veronica GustavssonFellingsbro GOIF36:21+10:2213:43
6Johnny ErixonFellingsbro GOIF36:37+10:3813:49
7Catrine StoltOK Milan38:48+12:4914:38
8Kalle GrothKFUM Örebro OK41:58+15:5915:50
9Lars EliassonLaxå OK43:49+17:5016:32
10Samuel ErikssonOK Letstigen44:34+18:3516:49
11Cecilia HolmbergOK Tylöskog56:55+30:5621:28
12Gun HelmerssonLindebygdens OK1:03:07+37:0823:49
13Axel GrothKFUM Örebro OK1:05:38+39:3924:46
14Pernilla EklundOK Tylöskog1:11:30+45:3126:58

Öppen motion 4

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro40:4410:06
2Johanna ErikssonIFK Brattfors49:47+9:0312:21
3Lars KarlssonOK Tisaren52:51+12:0713:06
4Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen53:09+12:2513:11
5Tjakko BreuerKlubblös57:44+17:0014:19
6Larsåke LarssonAlmby IK1:05:19+24:3516:12
Jennie BrobakkenKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen motion 5

3 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik JantzenKlubblös46:0812:46
2Niclas RisbergGarphyttans IF49:39+3:3113:45
3Peter KristofferssonAlmby IK51:31+5:2314:16
4Martin RisbergGarphyttans IF52:40+6:3214:35
Johanna LarssonFMTMej godkänd
Anneli SjöstrandFMTMej godkänd
Leif ToressonOK Tisarenej godkänd

Öppen motion 6

5 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonKlubblös51:508:57
2Gunnar SpelkvistHällefors OK57:04+5:149:51
Fanny FallénOK Tylöskogej start

Öppen motion 7

3 660 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BernGarphyttans IF29:007:55
2Kurt ÅbergOK Tisaren35:49+6:499:47
3Anne BodinAlmby IK35:51+6:519:47
4Thord ErikssonHagaby GoIF Örebro40:18+11:1811:00
5Niklas SanderOK Milan40:32+11:3211:04
6Robert LarssonHagaby GoIF Örebro41:39+12:3911:22
7Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK43:48+14:4811:58
8Ingvar HalldinOK Tylöskog46:05+17:0512:35
9Marit ÄngHagaby GoIF Örebro49:02+20:0213:23
10Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro49:08+20:0813:25
11Nils MogrenHällefors OK49:35+20:3513:32
12Ulrika SanderOK Milan49:45+20:4513:35
13Åsa WikströmFellingsbro GOIF50:46+21:4613:52
14Helene NilssonIF Start51:40+22:4014:06
15Stig AnderssonAlmby IK51:51+22:5114:10
16Anette ForssGarphyttans IF52:04+23:0414:13
17Britt-Marie EklöfOK Milan54:12+25:1214:48
18Marie MäkirantaFellingsbro GOIF55:22+26:2215:07
19Alf ErikssonOK Alferna55:31+26:3115:10
20Östen EklöfOK Milan56:00+27:0015:18
21Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro56:17+27:1715:22
22Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro57:50+28:5015:48
23Anders HolmbergLindebygdens OK58:02+29:0215:51
24Ingela PetterssonOK Milan58:48+29:4816:03
25Johnny BrandtHällefors OK59:30+30:3016:15
26Kjell LarssonOK Alferna1:05:05+36:0517:46
27Bo EklundOK Tylöskog1:05:28+36:2817:53
28Bo BrånnAskersunds OK1:07:17+38:1718:23
29Karl EkströmOK Alferna1:08:06+39:0618:36
30AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:08:32+39:3218:43
31Lars HärdmarkOK Alferna1:12:28+43:2819:47
32Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:13:10+44:1019:59
33Lennart JonssonOK Tisaren1:15:42+46:4220:40
34Anders PerssonOK Alferna1:16:34+47:3420:55
35Lars BroströmDegerfors OK1:18:57+49:5721:34
36Evy EkströmOK Alferna1:22:37+53:3722:34
Tommy HallménÖREBROej godkänd

Öppen motion 8

4 480 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan33:347:29
2Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:06+5:328:43
3Yvonne FranzénAlmby IK41:11+7:379:11
4Björn AlpbergAlmby IK41:23+7:499:14
5Johanna NordströmOK Kåre43:33+9:599:43
6Sofia CarlssonLindebygdens OK43:57+10:239:48
7Therese KorkeakoskiOK Milan44:31+10:579:56
8Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro44:53+11:1910:01
9John CarlsénHagaby GoIF Örebro45:01+11:2710:02
10Jonas KarlssonOK Tylöskog45:35+12:0110:10
11Niklas DoeringGarphyttans IF45:51+12:1710:14
12Lars TörnblomHällefors OK46:48+13:1410:26
13Magnus OtterskogBK1546:56+13:2210:28
14Daniel NilssonBK1546:59+13:2510:29
15Joacim DahlbergAlmby IK47:54+14:2010:41
16Åke StridAlmby IK48:30+14:5610:49
17Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro49:24+15:5011:01
18Hans-Olof CarlsenHagaby GoIF Örebro50:40+17:0611:18
19Anders LarssonAlmby IK52:34+19:0011:44
20Lars KarlssonAlmby IK56:19+22:4512:34
21Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro56:46+23:1212:40
22Hannes WegeliusHagaby GoIF Örebro1:02:05+28:3113:51
23Klaus SiegelKlubblös1:05:10+31:3614:32
24Johan SvärdOK Tylöskog1:10:55+37:2115:49
25Leif ErikssonOK Tisaren1:30:15+56:4120:08
26Mats BillbergerKlubblös1:31:19+57:4520:22
27Jonas HalldénKlubblös1:31:23+57:4920:23
Mats BergmanBK15ej godkänd
Anders BergmanBK15ej godkänd
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start
Johannes ÄngHagaby GoIF Örebroej start

Öppen motion 9

7 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BjurströmOK Tisaren1:01:478:24
2Martin SvärdOK Tylöskog1:07:52+6:059:14
3Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:12:04+10:179:48
4Barbro IsakssonKlubblös1:23:09+21:2211:18
5Håkan SvenssonAlmby IK1:24:29+22:4211:29

Öppen Challenge 2

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro HärdmarkOK Alferna45:4814:43

Öppen Challenge 4

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HolgerssonAlmby IK39:409:50
2Jan HolgerssonAlmby IK39:47+0:079:52
3Madeleine AnderssonKlubblös1:36:52+57:1224:02

Öppen Challenge 5

6 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa VidlundKFUM Örebro OK59:098:56
2Jonas PehrandelKlubblös1:19:40+20:3112:02
3Marcus AnderssonKlubblös1:27:19+28:1013:11
4Robert JensenKlubblös1:43:01+43:5215:33
5Amanda MeimermondtKlubblös1:43:03+43:5415:33
6Amanda NylénDegerfors OK2:11:25+1:12:1619:51
7Rebecka NylénDegerfors OK2:11:33+1:12:2419:52
Olof Nilsson- -ej godkänd

Öppen Challenge 6

7 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper MelinGarphyttans IF58:027:31
2Malin KlaseniusKFUM Örebro OK1:20:25+22:2310:25
3Lars Olov ForssGarphyttans IF1:22:35+24:3310:41
4Patrik NylénDegerfors OK1:26:56+28:5411:15

Öppen Challenge 7

9 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom KorkeakoskiOK Milan1:11:207:29
2Robert KruseLindebygdens OK1:20:51+9:318:29
3Tomas ElmFellingsbro GOIF1:42:14+30:5410:44
4Hans HökforsFellingsbro GOIF1:42:16+30:5610:44
5Bodil HökforsFellingsbro GOIF1:42:23+31:0310:45
Rolf HelmerssonLindebygdens OKej godkänd

Öppen Challenge 8

10 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats JohanssonOK Tisaren1:16:247:22
2Thord SalenbäckKristinehamns OK1:17:28+1:047:29
3Michael EmanuelssonKlubblös2:28:15+1:11:5114:19
Johan StammDontGetLost Adventure Runningej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser