Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Örebro län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Örebro län
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: söndag 6 september 2015

DH12

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Almby IK 11:05:57
1. Sofia Green22:394+0:2122:394
2. Axel Kylborn23:11145:501-3
2. Daniel Kraft30:0711+6:5652:46
3. Karl Kylborn20:0711:05:5710
2OK Tisaren 21:07:59
1. Hugo Sjödin22:18122:181
2. Alfred Sjödin24:202+1:0946:382+1
2. Tindra Yngström34:4020+11:2956:58
3. Emil Larsson21:213+1:141:07:5920
3KFUM Örebro OK 11:08:01
1. Anton Kruse22:222+0:0422:222
2. Viktor Jonhed24:503+1:3947:123+1
3. Hugo Örn20:492+0:421:08:0130
4OK Milan 11:13:53
1. Anton Eriksson23:335+1:1523:335
2. Oliver Pettersson26:294+3:1850:024-1
2. Vilma Larsson27:378+4:2651:10
3. Sanna Sander23:516+3:441:13:5340
5OK Tisaren 11:13:55
1. Amanda Sjödin25:5611+3:3825:5611
2. Philip Sjödin26:315+3:2052:275-6
2. Robin Helmersson26:356+3:2452:31
2. Linus Karlsson26:427+3:3152:38
3. Noel Helmersson21:284+1:211:13:5550
6KFUM Örebro OK 21:14:59
1. Olle Malm24:016+1:4324:016
2. Julia Gustafsson28:4910+5:3852:507+1
3. Julia Berg22:095+2:021:14:596-1
7Garphyttans IF 11:20:53
1. Rasmus Doering24:427+2:2424:427
2. Axel Nilsson30:5015+7:3955:3210+3
2. Elin Doering31:5216+8:4156:34
2. Fabian Bergqvistej startfullföljt
3. Måns Bergqvist25:217+5:141:20:537-3
8Almby IK 21:26:00
1. Sofie Bodin24:479+2:2924:479
2. Jonatan Green30:2914+7:1855:1690
2. Klara Wellander44:0124+20:501:08:48
2. Ingrid Ewins44:0425+20:531:08:51
3. Olof Halfvarsson30:449+10:371:26:008-1
9Almby IK 31:26:25
1. Bruno Göransson22:323+0:1422:323
2. Alvin Isenström30:1612+7:0552:486+3
2. Otto Halfvarsson30:1813+7:0752:50
2. Anton Göthbergej startfullföljt
3. Johan Thuresson33:3710+13:301:26:259+3
10Hagaby GoIF Örebro 11:29:27
1. Ellen Andersson26:0212+3:4426:0212
2. Lukas Fogel33:1317+10:0259:1511-1
2. Edith Fållsten33:1518+10:0459:17
2. Ville Östling33:4819+10:3759:50
3. David Kutti30:128+10:051:29:2710-1
11KFUM Örebro OK 31:35:16
1. Johanna Berg24:458+2:2724:458
2. Albin Klasenius28:069+4:5552:5180
3. Karin Lindgren42:2513+22:181:35:1611+3
12Garphyttans IF 21:44:10
1. Jonathan Tellestedt24:5110+2:3324:5110
2. Johan Gertzell38:0521+14:541:02:5612+2
2. David Fredrikssonej godkändfullföljt
3. Stina Bern41:1412+21:071:44:10120
13Garphyttans IF 31:52:47
1. Anna Nilsson26:2913+4:1126:2913
2. Linnéa Skeppner45:3126+22:201:12:00130
2. Isak Fredriksson45:3327+22:221:12:02
3. Nelly Mårtensson40:4711+20:401:52:47130
14OK Tylöskog 12:07:29
1. Viggo Holmberg36:0814+13:5036:0814
2. Elsa Gustafsson43:2722+20:161:19:35140
2. Love Eklund43:3023+20:191:19:38
3. Erika Holmberg47:5414+27:472:07:29140
OK Tisaren 3ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

H13-16

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1KFUM Örebro OK 11:22:12
1. Jonatan Gustafsson25:12125:121
2. Marcus Klasenius21:03146:1510
3. William Segura35:573+5:111:22:1210
2Lindebygdens OK 11:22:53
1. Simon Björklund29:582+4:4629:582
2. Oscar Ingvarsson22:093+1:0652:0720
3. Erik Kling30:4611:22:5320
3Garphyttans IF 11:23:33
1. Elin Schagerström30:093+4:5730:093
2. David Mårtensson22:072+1:0452:1630
2. Ludwig Gertzell24:057+3:0254:14
3. Nils Schagerström31:172+0:311:23:3330
4KFUM Örebro OK 21:41:26
1. Linus Malm33:505+8:3833:505
2. Lovisa Gustafsson25:078+4:0458:576+1
2. Stina Johansson26:329+5:291:00:22
3. Filip Örn42:295+11:431:41:264-2
5Almby IK 11:41:37
1. Johan Alpberg34:116+8:5934:116
2. Henrik Franzén22:174+1:1456:285-1
3. Johannes Green45:096+14:231:41:3750
6Almby IK 21:46:33
1. Sofie Franzén37:577+12:4537:577
2. Jonatan Kraft31:0710+10:041:09:0470
3. Emil Alpberg37:294+6:431:46:336-1
7OK Tisaren 11:55:24
1. Valter Pettersson33:444+8:3233:444
2. Lisa Hallmén22:325+1:2956:1640
2. Johanna Särnbrink22:356+1:3256:19
2. Frida Bäckström51:2111+30:181:25:05
3. Clas Bäckström59:087+28:221:55:247+3

D21

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hagaby GoIF Örebro 12:14:22
1. Elin Vinblad49:05149:051
2. Amélie Wallenhammar38:0411:27:0910
3. Linnéa Holmqvist47:1312:14:2210
2Hagaby GoIF Örebro 22:38:45
1. Josefine Höög1:01:323+12:271:01:323
2. Karin Persson40:272+2:231:41:5930
3. Lovisa Falk56:463+9:332:38:452-1
3OK Milan 12:41:50
1. Josefin Erlandsson1:04:434+15:381:04:434
2. Saga Sander45:595+7:551:50:4240
3. Lisa Westerberg51:082+3:552:41:503-1
4OK Milan 22:54:04
1. Therese Korkeakoski52:462+3:4152:462
2. Susanne Eriksson42:283+4:241:35:1420
3. Sofia Erlandsson1:18:505+31:372:54:044+2
5Hagaby GoIF Örebro 32:58:39
1. Jennie Axin1:08:155+19:101:08:155
2. Maria Gustafsson45:024+6:581:53:1750
3. Rebecka Höög1:05:224+18:092:58:3950
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
1. Sofie Karlsson1:08:236+19:181:08:236
2. Catarina Cuibeej startej start
3. Elisabet Halvarssonej startej godkänd

H21

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hagaby GoIF Örebro 12:34:02
1. Jakob Wallenhammar56:24156:241
2. Harald Larsson43:4511:40:0910
3. Viktor Larsson53:5312:34:0210
2KFUM Örebro OK 12:55:25
1. Magnus Palm59:202+2:5659:202
2. Calle Olsson48:572+5:121:48:1720
3. Erik Lindgren1:07:083+13:152:55:2520
3Hagaby GoIF Örebro 23:01:29
1. Mikael Axin1:02:333+6:091:02:333
2. Mikael Andersson57:313+13:462:00:0430
3. Andreas Pettersson1:01:252+7:323:01:2930
4KFUM Örebro OK 23:22:36
1. Erik Harlén1:09:214+12:571:09:214
2. Martin Sedström1:05:365+21:512:14:5740
3. Per Jonhed1:07:394+13:463:22:3640
OK Milan 1ej godkänd
1. Jakob Franssonej godkändej godkänd
2. Leif Kruger1:02:144+18:29ej godkänd
3. Anders Erikssonej startej godkänd
Hagaby GoIF Örebro 3ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

D35

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1KFUM Örebro OK 11:31:35
1. Karin Johansson44:023+1:2144:023
2. Elin Sundkvist Berg47:3311:31:351-2
2Lindebygdens OK 11:40:18
1. Sofia Carlsson42:41142:411
2. Camilla Kruse57:372+10:041:40:182+1
3KFUM Örebro OK 22:08:12
1. Jenny Johansson43:022+0:2143:022
2. Maria Askroth1:25:104+37:372:08:123+1
4OK Milan 12:24:08
1. Ulrika Sander1:10:494+28:081:10:494
2. Ingela Pettersson1:13:193+25:462:24:0840

H35

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Garphyttans IF 12:01:32
1. Lars Schagerström52:29152:291
2. Ulf Larsson1:09:032+2:282:01:3210
2KFUM Örebro OK 12:31:40
1. Jakob Berg1:25:053+32:361:25:053
2. Mats Gustafsson1:06:3512:31:402-1
3KFUM Örebro OK 22:32:59
1. Henrik Nord1:03:222+10:531:03:222
2. Fredrik Malm1:29:373+23:022:32:593+1

D45

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hagaby GoIF Örebro 11:17:42
1. Carina Regborn37:513+0:3637:513
2. Kajsa Holmqvist39:5111:17:421-2
2Hagaby GoIF Örebro 21:20:37
1. Kerstin Larsson39:244+2:0939:244
2. Helena Pepa41:132+1:221:20:372-2
3Almby IK 11:28:20
1. Yvonne Franzén37:192+0:0437:192
2. Maria Kylborn51:013+11:101:28:203+1
4Lindebygdens OK 11:38:54
1. Annika Brodin37:15137:151
2. Helena Björzén1:01:394+21:481:38:544+3
5Fellingsbro GOIF 12:10:31
1. Marie Mäkiranta53:195+16:0453:195
2. Åsa Wikström1:17:125+37:212:10:3150

H45

0 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Lindebygdens OK 1ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

D55

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hagaby GoIF Örebro 21:13:51
1. Eva Blomgren39:27139:271
2. Birgitta Gustafsson34:2411:13:5110
2Hagaby GoIF Örebro 11:37:54
1. Ann-Charlotte Wallenhammar1:03:072+23:401:03:072
2. Eva Oskarsson34:472+0:231:37:5420
3KFUM ÖREBRO OK 12:14:35
1. Birgitta Arlebo1:03:133+23:461:03:133
2. Elisabeth Eriksson1:11:223+36:582:14:3530

H55

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Milan 11:30:13
1. Leif Johansson45:432+1:1145:432
2. Jan-Åke Israelsson44:3011:30:131-1
2Hagaby GoIF Örebro 11:31:30
1. Anders Larsson44:32144:321
2. Lars Persson46:582+2:281:31:302+1
3Hagaby GoIF Örebro 31:35:33
1. Hans Egefalk45:544+1:2245:544
2. Jan Gustafsson49:393+5:091:35:333-1
4Lindebygdens OK 11:36:44
1. Klas Thybeck45:503+1:1845:503
2. Eddie Israelsson50:544+6:241:36:444+1
5Almby IK 11:51:44
1. Nils-Olof Bodin51:306+6:5851:306
2. Henry Vestergård1:00:145+15:441:51:445-1
6Lindebygdens OK 22:06:42
1. Roland Karlsson55:377+11:0555:377
2. Kent Karlsson1:11:056+26:352:06:426-1
7Almby IK 22:09:45
1. Anders Robertsson46:025+1:3046:025
2. Bengt Robertsson1:23:437+39:132:09:457+2
Hagaby GoIF Örebro 2ej start
1. Roger Engmanej startej start
2. Anders Larssonej startej start

H65

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tylöskog 11:25:17
1. Stig Israelsson46:44146:441
2. Göran Andersson38:3311:25:1710
2OK Milan 11:49:57
1. Åke Mossberg1:03:382+16:541:03:382
2. Peter Östlund46:192+7:461:49:5720
Almby IK 1ej godkänd
1. Karl-Göran Wahlströmej godkändej godkänd
2. Per-Åke Hull48:563+10:23ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser