Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Byakavlen 2014

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Byakavlen 2014
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: måndag 4 augusti 2014

Byakavlen

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Mårtensro1:14:05
1. Oskar Vikström11:47111:471
2. Frida Vikström33:015+9:1244:482+1
3. Olov Vikström29:172+3:061:14:051-1
2Baggböle1:17:02
1. Peter Sjöbom15:1310+3:2615:1310
2. Lars Sjöbom29:463+5:5744:593-7
3. Anders Sjöbom32:035+5:521:17:022-1
3Klockarberget1:27:52
1. Olle Långberg14:437+2:5614:437
2. Wille Långberg35:146+11:2549:575-2
3. Jonas Långberg37:558+11:441:27:523-2
4Bydalen 11:28:01
1. Astrid Rex16:3512+4:4816:3512
2. Clary Rex40:0010+16:1156:359-3
3. Håkan Stolt31:264+5:151:28:014-5
5Mjösund1:28:20
1. Karin Martin17:0314+5:1617:0314
2. Axel Martin31:404+7:5148:434-10
3. Niklas Martin39:3711+13:261:28:205+1
6Unnviken Fighters1:28:23
1. Simon Nordlander12:003+0:1312:003
2. Axel Lundgren38:129+14:2350:126+3
3. Fredrik Nordlander38:119+12:001:28:2360
7Orrsjön1:30:20
1. Elmin Hovmöller14:135+2:2614:135
2. Björn Abelsson36:268+12:3750:397+2
3. Mattias Hovmöller39:4112+13:301:30:2070
8Östermalm1:32:18
1. Signe Feil17:0113+5:1417:0113
2. Stina Feil35:467+11:5752:478-5
3. Elin Svensson39:3110+13:201:32:1880
9Unnviken Raptors1:33:25
1. Julia Nordlander16:2911+4:4216:2911
2. Nils Lundgren28:182+4:2944:471-10
3. Anna Lundgren48:3815+22:271:33:259+8
10Junibosand1:36:08
1. Klara Edström18:3115+6:4418:3115
2. Barbro Edström43:2011+19:311:01:5110-5
3. Mattias Edström34:177+8:061:36:08100
11Bydalen 21:36:23
1. Wilmer Rex14:146+2:2714:146
2. Monika Rex55:5815+32:091:10:1214+8
3. Thomas Rex26:1111:36:2311-3
12Norrbäcken1:40:06
1. Kadri Kalvo12:484+1:0112:484
2. Anna Axling54:1813+30:291:07:0612+8
3. Anders Axling33:006+6:491:40:06120
13Nedre Haga1:44:22
1. Gustav Frænell11:542+0:0711:542
2. Kerstin Frænell49:5812+26:091:01:5211+9
3. Olof Frænell42:3013+16:191:44:2213+2
Björkön 1diskvalificerad
1. Malin Lindbergdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Anders Lindberg23:491diskvalificerad
3. Anders Vedin30:523+4:41diskvalificerad
Vapelskogenej godkänd
1. Lovisa Dufva14:448+2:5714:448
2. Anna Dufva54:4214+30:531:09:2613+5
3. Magnus Jonssonej godkändej godkänd
Näsetej godkänd
1. Anita Sundling14:509+3:0314:509
2. Christina Wibronej godkändej godkänd
3. Leif Sundling45:0914+18:58ej godkänd
Björkön 2ej godkänd
1. Luise Heermann (vacant)ej godkändej godkänd
2. Luise Heermann (vacant)ej godkändej godkänd
3. ej startej start
Bydalen 3ej start
1. Ebba Anderssonej startej start
2. Lena Anderssonej startej start
3. Torbjörn Anderssonej startej start
Galtströmej start
1. Julia Larssonej startej start
2. Emelie Söderlundej startej start
3. Josefin Kihlbergej startej start
Skärsättej start
1. Gustav Sahlinej startej start
2. Paulina Tomasdotterej startej start
3. Max Sjöbergej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser